LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kirándulások

+17
Marinda
Eglar
Lorin
Lobster
Gem Kapocs
Magitor
belzee
Skalle
Lecram
Keitel
Árnybíró
Soloviel
Kildar
PG
Andrew
Michael
Ashi Valkoinen
21 posters

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kirándulások Empty Kirándulások

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Dec. 07, 2008 7:35 pm

Üdv!

A témanyitás előzménye, hogy még délután dumáltunk Andrissal arról, hogy az erdőben sétálni jó, akár anélkül is, hogy éppen lájvozni megy az ember. Ilyen tekintetben a havas erdő sem rossz, ezért ha lenne igény rá a nem fázós vagy jól felöltöző emberektől, akkor az első normális hó lehullásával szerveznék egy rövid túrát a Gerecsébe, amit többen-kevesen már jól ismerünk. Értelemszerűen nem a fakardozós metálkodás az elsődleges cél, hanem hogy ne punnyadjunk télen sem, de akinek fékezhetetlen ingerenciára van arra, hogy fakardot hozzon, nem akadályozzuk meg benne.

A téma nem csak télre szól, hanem tavasszal, nyáron, ősszel is lehet túrázni. Bár tényleg nem tudom, a fórumközösség tagjainak mekkora igénye van ilyesmire, mindenesetre kikapcsolódásra és társaságösszehozásra ez is jó. Nem larper ismerősök is nyugodtan jöhetnek.

Értelemszerűen vannak bizonyos elvárások is, mint nem ordibálunk feleslegesen, nem rugdossuk a fákat és törjük le az ágaikat, nem sütünk mókust a tűz felett meg nem szemetelünk, de szerintem ezt mindenki tudja.

üdv, Ashi
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Michael Szomb. Jan. 03, 2009 2:24 pm

Az első normális hóra ne várj Very Happy kevesebb mint 100 éven belül már ritkaság számba fog menni a hó, de én támogatom a kirándulás ötletét az elvárások meg szerintem alap dolog. Én inkább a tavaszt preferálnám. Nincs az a fullasztó meleg, virágoznak a fák (allergiásaktól meg elnézést kérek) és a virágok, és sokkal szebb a táj, mint télen, amikor jó szerével csak kopaszfák és tar növényzet az uralkodó és sehol egy állat, mert mind vagy elrepült, vagy alszik. Ősznek is inkább az eleje, mert akkor még jó idővan és szintén szép és felismerhető az erdő. Nyáron meg ugye larp követ larpot.

De lehetne nem csak egynapos vagy félnapos kirándulást csinálni, hanem egy éjszakást is. mert az vicces. Sátrazós szalonna sütős este eltesszük magunkat kultúráltan, aztán másnap délelőtt-délután haza.
Michael
Michael

Hozzászólások száma : 284
Age : 35
Tartózkodási hely : A körülményektől függ...
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Andrew Szomb. Jan. 03, 2009 3:09 pm

Éjszakai túránk volt már Wink
Viszont a sátrazós, akár több napos kirándulásokat is érdemes megfontolni, ha épp nincs kedvünk LIVE-ot szervezni.
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Jan. 05, 2009 12:53 pm

Andrew írta:Éjszakai túránk volt már Wink

Aki azon az éjjelen végigment a Gerecsén, fakarddal meg mindennel együtt, két szarul égő fáklyával a feltámadó szélben, annak külön respect. Very Happy

Andrew írta:Viszont a sátrazós, akár több napos kirándulásokat is érdemes megfontolni, ha épp nincs kedvünk LIVE-ot szervezni.

Akkor a többnapos legfeljebb a május-júniusi érettségi, vizsgák, egyéb időszakban lehetséges, mert addigra azért tűrhető idő van (bár az éjszaka még bőven több, mint húzós), és erre az időszakra még nincsen szervezett LARP. De például április már jócskán ki van használva, csakúgy, mint az egész nyári időszak, nyáron meg amúgy is dögmeleg van túrázni.

Más:
Itt szeretném reklámozni, hogy április 18-án (előtte egy héttel Krulada, utána egy héttel Brit Prehistória), szombaton Tatabányáról, reggel 6:00-tól 8:30-ig van indulás a Gerecse 50 nevű teljesítménytúrán, várhatóan 500 Ft a nevezési díj. Több ponton adnak ingyenkaját (zsíroskenyér Very Happy) és vizet, de vízzel érdemes betankolni indulás előtt rendesen.
Össztáv: 48,2 km
Szint: 1345 m
Szintidő: 12 óra

2007-ben mentem végig rajta, teljesíthető józan emberi mértékkel is, én akkor talpig fekete cuccban (fekete pulóver, póló, nadrág + bakancs) mentem végig, három évszaknyi punnyadás után, előtte való edzés nélkül, ráadásul egyedül, társaságban sokkal jobban tudsz haladni, ha jó a társaság. Tervezem, hogy valami utcai viselet láncinget is viszek, csak hogy érdekesebbé tegyem a kihívást. A 12 órás szintidő röhögve teljesíthető, öcsém ment rajta 8 óra 40 körüli időt is, nekem elsőre rockercuccban ez 10 óra 25 percet vett igénybe. Viszont van két kegyetlen szakasz rajta, az egyik a Bánya-hegy nevű rész, ami körülbelül olyan emelkedőt jelent, mintha az ember a Turulmadárhoz a lépcső mellett akarna felmenni, a másik pedig a Bánya-hegyi checkpoint utáni 10 kilométeres checkpoint nélküli szakasz, aminek a harmada a tűző napon vezet. Az utolsó szakasz pedig a Turulmadár-Tatabánya táv, ami 47 kilométerrel a lábadban, lépcsőn lefelé elég térdgyilkos tud lenni.

Akit ezek ellenére érdekel, jelezze! Wink
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by PG Kedd Jan. 06, 2009 6:36 am

Ez faszának tűnik, nyeremény van?Very Happy

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Jan. 07, 2009 6:05 pm

A teljesítménytúrák - hasonlóan a LARP-okhoz - nem a versenyről szólnak, hanem a kikapcsolódásról és az önmagad előtt történő vizsgáról - legyen szó akár az állóképességről, akár a szerepjáték minőségéről. Természetesen az első három kap érmet, elismerést, miegyebet, külön férfi meg női kategóriában, de a dolog nem erről szól. Úgyis lesz pár atléta, aki végigfutja, ők ezt csinálják már évek óta, de ők is a saját idejüket szeretnék megdönteni. Éppen ezért nincs értelme versenyről beszélni.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Michael Vas. Jan. 11, 2009 9:13 am

Jutalom a meleg kézfogás és gratuláció Very Happy én maradok kispályásnak Very Happy
Michael
Michael

Hozzászólások száma : 284
Age : 35
Tartózkodási hely : A körülményektől függ...
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Feb. 21, 2009 6:14 pm

Na, voltunk ma egy téli, havas túrán a Gerecsében, és megosztom a fórumozókkal is az élményt. Very Happy
Először kimentünk a leendő Brit-Szász Live terepre, hogy megnézzük, mennyit amortizálódtak az építmények, örömmel láttuk, hogy körülbelül semennyit. A Szász Prehistórián résztvevők számára ismerős Aelle csarnoka képeket majd a játék fórumába bevágom.
Aztán nekiindultunk a hegynek, bár az éjszakai túrán megmászott emelkedőt most inkább hanyagoltuk. Az előrehaladás az körülbelül addig volt tűrhető, amíg egy kutyasétáltató elpuhult városi turista is bemegy az erdőbe, utána a haladás a lábszárközépig érő hóban már nehezebb volt. Még a "jó" útszakaszon elértünk egy hidat:
Kirándulások Gerecse_1

Aztán továbbhaladva, az ugyancsak járhatatlan úton (talán előttünk egy-két ember fordult meg ott) találtunk egy magaslest, ami már bőven a Kilátót is magában foglaló hegy mögött volt, így már nem is látszott a város:
Kirándulások Gerecse_2

Na, a legjobb volt a civilizáció apró szigete az erdőn belül, három kutya, egy apró ház. //LARP szempontból (bár az Isten háta mögött van két bugyorral) annyiban lehet érdekes, hogy sznoblarpozni, vagy csak trúlárpert játszani lehetne ott, ha sikerül beszéln ia tulajjal róla. Van ott egy kb. 300m×1000m bekerített terület, ami a tulajé, azon van növendék fenyves plusz sátorlehetőség, körülötte meg az érintetlen erdő.//
Kirándulások Gerecse_4

Itt már egy másik magasles, közel a végállomáshoz. A kutyás kép meg a mostani kép közötti út elég hosszú volt, a haladásban kihívás volt minden lépés: ugyanis a maradék utakon előttünk két pár lábnyom volt, az is félig betakarva, a többi a kellemes, lábszárig érő hó.
Kirándulások Gerecse_5

Aztán kiértünk az autópályához közeli mezőre, ott volt egy kurvanagy hógolyócsata, ahol alkohol nélkül is tökéletesen eláztunk, aztán irány haza. Ezt az utat jártuk be, térképen lemérve kb. 11 km, bár húsznak is éreztük.
Kirándulások Gerecse_terkep

Mivel igazából sikeres és kellemes dolog is volt egy ilyen túra, így akit netalántán érdekelne, jelezze, és szakítunk időt még egyre, akár hóval, akár hó nélkül.

Résztvevők:
Andrew
Kanix
Marinda
Ashi
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Kirándulás az őszi szünetben

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Okt. 21, 2009 9:06 am

Sziasztok!

Lassan vége az évnek, lementek a játékaink, a szilveszter azonban még majdnem két hónapra van. Éppen ezért az őszi szünetben tarthatnánk egy közös programot, és erre talán egy egynapos kirándulás lenne a legalkalmasabb.

A helyszín Tatabánya lenne, a vasútállomástól elindulva a Gerecsében tennénk egy igénytől függően 10-30 km-es túrát. Hogy melyik nap? Amikor éppen jó idő lesz, ezt legkorábban 6 nappal előtte tudnám majd megmondani. Az időpont a jövő hét napjaiból lenne kiválasztva, időjárás alapján.

Mit kell hozni?
Meleg ruhát, kényelmes cipőt, forró italt termoszban és némi kaját. Természetesen Tatabányán is lehet vásárolni, ha valakinek meg a kaján múlna, otthonról is biztosan tudok valamit hozni. (Mégiscsak házigazda, no.) Larpos cucc nem kell, de akinek ingerenciája van fakard, láncing hozatalára, nem habozzon.

Első körben írjon, akit érdekelne egy ilyesmi, jó lenne, ha nem csak szilveszterkor lenne együtt legközelebb a társaság.

üdv,
AV
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Kildar Szer. Okt. 21, 2009 9:21 am

Nincs őszi szünetem. Hogy a nummat verje meg.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Soloviel Szer. Okt. 21, 2009 1:14 pm

Ha úgy nézem, hogy őszi szünetben meg kell írjak egy tanulmányt és drámapedagógiai továbbképzésen veszek részt, akkor nekem sincs őszi szünetem! : (
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Árnybíró Szer. Okt. 21, 2009 4:04 pm

Jól hangzik... bár nekem sincs őszi szünetem, mivel már nem vagyok diák Crying or Very sad
Meg nem tudom előre megjósolni, hogy közbejön-e valami...
Majd az időpont alapján döntök.
Árnybíró
Árnybíró

Hozzászólások száma : 67
Age : 37
Tartózkodási hely : Tát és környéke
Registration date : 2009. Aug. 28.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Tervezett kirándulás

Témanyitás by Keitel Csüt. Okt. 22, 2009 5:46 pm

Ashi Valkoinen írta:Sziasztok!

Lassan vége az évnek, lementek a játékaink, a szilveszter azonban még majdnem két hónapra van. Éppen ezért az őszi szünetben tarthatnánk egy közös programot, és erre talán egy egynapos kirándulás lenne a legalkalmasabb.

A helyszín Tatabánya lenne, a vasútállomástól elindulva a Gerecsében tennénk egy igénytől függően 10-30 km-es túrát. Hogy melyik nap? Amikor éppen jó idő lesz, ezt legkorábban 6 nappal előtte tudnám majd megmondani. Az időpont a jövő hét napjaiból lenne kiválasztva, időjárás alapján.

Mit kell hozni?
Meleg ruhát, kényelmes cipőt, forró italt termoszban és némi kaját. Természetesen Tatabányán is lehet vásárolni, ha valakinek meg a kaján múlna, otthonról is biztosan tudok valamit hozni. (Mégiscsak házigazda, no.) Larpos cucc nem kell, de akinek ingerenciája van fakard, láncing hozatalára, nem habozzon.

Első körben írjon, akit érdekelne egy ilyesmi, jó lenne, ha nem csak szilveszterkor lenne együtt legközelebb a társaság.

üdv,
AV

Engem lehet hogy érdekel.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Lecram Pént. Okt. 23, 2009 9:44 am

Sajnos nekem sincs őszi szünet. :C És még november 1. sem hétköznapra esik...
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Okt. 24, 2009 10:59 am

Első körben, úgy tűnik, kedden és szerdán nem lesz eső.
Második körben marad még az október 30.-november 1. hétvége, bár akkor nem tudom még, milyen idő lesz.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Soloviel Szomb. Okt. 24, 2009 11:34 pm

Egy későbbi időpontban lévő engem érdekelne, mert szeretek császkálni az erdőben (egyesek ezt túrának nevezik), de most semmi időm rá!
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Jan. 29, 2010 5:07 pm

Na, tél van, hó van, kit érdekelne a tavalyi téli túra megismétlése a Gerecsében?
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Skalle Pént. Jan. 29, 2010 7:19 pm

Gondolkozok rajta. Igazából attól függ, hogy mikor.
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Jan. 29, 2010 7:44 pm

Jelenlegi terv:

Vasárnap 10:12 és 10:40 között várunk érkezőket a vasúton, ha lesznek, utána terep, Turul mögötti völgy, keleti lejtők, Turul, vasút kör a cél. Kb. 16-17 óra felé végzünk.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by belzee Kedd Aug. 03, 2010 10:08 am

Kirándulások User_10296248_1278018638241

belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Magitor Szer. Szept. 01, 2010 12:29 pm

Gondolkoztam már erről a dologról, hogy aki szereti a Falloutot, Stalkert stb egy közös túrát szervezhetnénk Csernobil/Pripiaty ba. Vannak kész szervezettek is, pl Ez, Vagy Pestről vonat Kijebe (1nap oda) Ott keresni szállást vagy egyből túrisztikai céget és menni csernobilba megnézni. 18 felett lehet, meg persze érvényes útlevél, meg nem ártana valaki aki tud ukránúl/oroszul.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Szept. 02, 2010 10:45 am

Megszervezed? Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Magitor Csüt. Szept. 02, 2010 11:15 am

Gem Kapocs írta:Megszervezed? Razz
Meg. Tavaszra sőt külön webodlalt is csinálok neki XD ha összejön egy 10 fős társaság, akkor megyünk!
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Lobster Csüt. Szept. 02, 2010 1:40 pm

Ezt tutti kihagyom... Játékban ok, de IRL még a távoli környékre sem szeretnék menni.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Magitor Csüt. Szept. 02, 2010 2:04 pm

Lobster írta:Ezt tutti kihagyom... Játékban ok, de IRL még a távoli környékre sem szeretnék menni.
Mért nem? Azokat a részeket amiket tényleg gázos lenne megnézni nem lehet egyébként meg biztonságos teljesen a túra szervezett körbevezetés Pripiatyban, Csernobilt csak messziről lehet megtekinteni. Nyugi a golyszliknak nem árt. Annyi gáz van most vettem észre hogy szar linket tettem be este javítom.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Kirándulások Empty Re: Kirándulások

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.