LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Offtopic

+45
RTX
tomeKK
Sianis
Kryx-Sama
Ichigo
kyru
Gem Kapocs
Drako
Purc
Spectre
Deman
Sonir Norend
nagash
Damien-Maelstrom
Cebo
Alucat
Éosz
Razakel
SirWalter
Halrien
Eglar
Andrew
Aemeth
Keruak
Skalle
Maloth
Avras
Lecram
Juviel
Nirwastir
Shivan
PG
Ashi Valkoinen
Ogen
Soloviel
Nedda
Ishar
Ameris
Lobster
Kildar
Michael
Keitel
Isair
Baharroth
Draug
49 posters

22 / 40 oldal Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Damien-Maelstrom Hétf. Ápr. 20, 2009 1:32 pm

Drakolininek boldog születésnapot!
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Kildar Hétf. Ápr. 20, 2009 1:47 pm

Ja, boldogat neki!
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Mti jelent számomra a TRUE számomra?

Témanyitás by Keitel Hétf. Ápr. 20, 2009 7:42 pm

PG írta:Nem autentikus, mi, Keitel? Smile Nos, akkor kérlek definiáld a TRÚ fogalmát.

Ezt a szót nem Ti találtátok fel, de még Mi sem annak idején a S.A.G.A.-ban, de Én ott hallottam először. Ott arra mondtuk, ha valami egész jó. Aki viszont nem ismeri a sztorit, meg a Tieteket sem, annak a trú-ról az igaz szó jut az eszébe. Aki igaz szerepjátékosnak nevezi magát, az nézzen is ki jól, különben nevetségessé teszi magát. Az szerintem egy liberális maszlag, hogy bárki lehet trú, annyi a lényeg, hogy a maximumot hozza ki a LEHETŐSÉGEIHEZ képes. Mert ezzel az jön elő, hogy aki kevés lehetőséggel bír (de inkább elszántsággal) az is ugyan olyan trú, pedig nem. Vagy akkor Aldor is trú larper, mert a lehetőségeihez képes a legjobban vív, és öltözik.

Most megint jöhetnétek azzal, hogy mi a 100%, meg hogy semmi sem az. Oké, ez így van, de vannak szintek.

Mi az ami már szerintem jó szint? (Figyelem!) Válassz egy jó fantasy, vagy történelmi filmet, készíts magadról egy fotót, és ha oda be tudod vágni magad, hogy nem lógsz ki a környezetből, akkor jó vagy. De ne csak a fejed.

Sokan felháborodtak azon, hogy miért fikázzák ennyire az élő szerepjátékosokat a civilek. A Cell 2 riportjában azt mondják, hogy aki erre jár, az azt hihetné, hogy több száz évet forgott vissza az idő kereke, vagy azt, hogy valami hollywoodi szuperprodukció készül. Ez valójában csak irónia, senki sem hiszi ezt.

Egy igényes forgatáson részt venni a legjobb dolgok közé tartozhat, és egyáltalán nem ciki. Még egy civil is látja, hogy itt valami komoly dolog van. Azon ne lepődjetek meg, hogy a gagyibb ruhákra ez az emberek reakciója, mert ez természetes.

Inkább csináljatok jó ruhákat, képekkel, játékokkal, szerepekkel szerezzetek megbecsülést, ne a fórumon trúzzátok magatokat. Az a jó, ha majd más mondja rátok, hogy "na ez nagyon trú". Érjétek el.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by PG Hétf. Ápr. 20, 2009 9:07 pm

Szerintem egyre inkább ez az irány, hogy készülnek a jobb és jobb ruhák, nekem például most lesz egy _autentikus_ brit nemesi ruhám. Szerény véleményem szerint pedig a "trú" fogalom arra értendő, hogy igyekszünk komolyan megcsinálni a dolgot. És úgy érzem, hogy azért viszonylag sikeresen is, tehát nem a "legtöbbet kihozzuk magunkból pedig az igazából lófasz" van, hanem én tényleg látok haladást. Az újakat inspirálni kell, a régieket még egy kicsit baszogatni, és hurrá.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Ápr. 20, 2009 9:17 pm

Egyet kell értenem, azért nem kevés haladás volt eddig. Én ha visszagondolok az alig egy évvel ezelőtti jelmezekre, amit a fejvadászok hordtak, és amink most van a közösben, szerintem ez elég nagymértékű javulás volt.

Ez persze arxoskodás, de ha megvarrom a cipőmet is, én kibaszottul trúnak fogom gondolni magam.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Kildar Csüt. Ápr. 23, 2009 5:51 pm

Mivel a szavazás lezárult, kukáztam az "avatarok" témát. Az eredmény a következő lett:

- Lehetőség van avatarkép beállítására, ez maximum 150 pixel széles, 200 magas gif, jpg vagy png kép lehet. Az avatarképnek olyan (a nick tulajdonosáról készült) egészalakos vagy arcképnek kell lennie, melyről az illető jól felismerhető és kivehető.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by PG Szomb. Ápr. 25, 2009 6:39 pm

Nos, remélem senkit nem érint meg túlzottan lelkileg: felhagyok a fórum látogatásával, különböző személyes és ideológiai okok miatt. A továbbiakban mindenhol máshol elérhető leszek (e-mail, MSN, Tükörkapu, stb)

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Ápr. 25, 2009 8:03 pm

Ezt eddig hányszor határoztad el?
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by kyru Szomb. Május 02, 2009 8:27 am

Üdv!

Meg lett nekem mondva, hogy írjak magamról, hát nesztek:

22-es BMF hallgató vagyok, remélem ez elárul pár dolgot.
Több évig foglalkoztam japó harcművészettel, majd kitekingettem hagyományőrzések felé, így jutottam el a LARPozásig.
Játékon leginkább FéS-en voltam, többin csak elvétve. Nagyon elvétve.

Hobbi még: Barkácsolás, láncszövés, történelem, meg ami útba jön.

Képeket nem kaptok, jobb így nektek.
kyru
kyru

Hozzászólások száma : 20
Age : 37
Registration date : 2009. May. 01.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Május 02, 2009 7:49 pm

Egyszerűbb, ha magadról teszel be képet. Egyrészt, mert fórumszabály, amit úgy is olvastál, másrészt pedig a közösségben a felismerhetőség fontos ám. Wink

(Meg lehet nem betenni képet is.)
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by kyru Vas. Május 03, 2009 3:31 pm

Jáj de telhetetlen vagy Razz

Jó-jó, teszek be képet, de csak ha lementek a ZH-k.. Most nincs időm keresgélni...
kyru
kyru

Hozzászólások száma : 20
Age : 37
Registration date : 2009. May. 01.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Május 03, 2009 5:17 pm

ZH-k? Jó, hogy említed, lassan illene nekem is foglalkozni velük. :C
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Házi barkácsolás

Témanyitás by Keitel Kedd Május 05, 2009 2:16 pm

Gem Kapocs írta:Keitel: Azzal nem értek egyet hogy otthon, házilag, saját kezűleg nem lehet jó dolgokat csinálni. A pénz sem feltétlenül kell hogy tömkelegével benne legyen. Részemről a ruhámban csak az anyag ára van benne, ennek ellenére szerintem teljesen korrekt lett, Spectre és Sonir látták már, tudnak igazolni vagy ellent mondani.

Lehet otthon házilag jó dolgokat csinálni annak aki tud ruhát, vagy bőrt varrni. Nem lehet házilag JÓL megcsinálni nagyon sok dolgot, ami hozzáértést, és professzionális eszközöket igényel.

Részedről a ruhában csak az anyag ára van benne. Ügyes vagy, van aki tud varrni, de azzal rontjátok el a dolgot (az esetek többségében) hogy rossz anyagból dolgoztok. Te is ide tartozol a saját bevallásod és azon ruhád alapján, amit láttam. De az igaz, hogy van aki tud jól varrni, de csak pár jó ruhadarabról tudok, ami el is készült, jó anyagból is van, és jól is néz ki. Én például ruhát egyáltalán nem varrok, csak bőrt.

A lehet otthon jó dolgokat csinálni-val annyi a bajom, hogy lehet ugyan pár egyszerűbb dolgot, de mindent nem. Kíváncsi vagyok ki az aki megvarrja a ruháját, a cipőjét, elkészíti a fegyvereit egyedül, mindezt jó alapanyagokból. Nincs ilyen ember. Mert aki pár dolgot meg tud csinálni otthon jól, de a többit sem bízza másra, annak csak pár jó darabja lesz, és sok "átlagos".

Lehet velem nem egyet érteni, de leülhetünk közösen, és nézhetünk reprezentatív képeket. Hozzáteszem: Tisztelet a kivételnek. Alakul ilyen, de Ők sem mindent maguk készítenek.

Az állításod ettől még igaz. Tulajdonképpen nem is pontosan ellene érveltem, hanem a gyakorlatot mutattam be.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Május 05, 2009 4:35 pm

Igazából varrni nem tudok, az egyetlen varrás amire emlékszem még általános iskolai technika óráról az a pelenkaöltés, ez viszont erős és nem bonyolult, úgyhogy az egész ruha ezzel van varrva Razz
Szerintem a ruha nicns elrontva azzal hogy "rossz" anyagból dolgoztam. Akkor lenne vele elrontva ha nem tudatosan az lett volna a célom hogy egy tartós, terhelésbíró ruhát csináljak, ami nem kopik, minimálisan fakul, szakítani pedig akkor is alig tudom amikor akarom Very Happy De majd ha egyszer az lesz a célom hogy egy tökéletesen korhű 16. sz-i falu vagy zsoldosbandérium mindennapjait jelenítsem meg, akkor természetesen brokátot és lenvásznat fogok használni, sőt, előkeresem a korabelivarrási technikákat is, plusz a gombokat is magam fogom önteni fémből.
A professzionális eszközöket és hozzáértést pedig tapasztalataim szerint az idő és a kreativitás pótolja Wink
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Damien-Maelstrom Kedd Május 05, 2009 5:40 pm

Csak annyit fűznék hozzá, hogy _NEM_ hagyományőrzők vagyunk, hanem _LARPEREK_... Nem arra kell törekednünk, hogy hitelesek legyünk, hanem, hogy megfelelően nézzünk ki (tökmindegy, hogy milyen az anyag, vagy a varrás, hogyha egyszer úgy néz ki, mint amit szerettünk volna, és úgy nézünk ki, mint a karakterünk), és _JÓL ÉREZZÜK MAGUNKAT_!!! Lehetőleg minél kevesebb pénzből... de nem az igényesség rovására. szvsz.

Egyéb:

Pózerkedés: nézzétek ezt a képet^^ szerintem ez a trú Very Happy
Mivel felismerhető vagyok rajta, vettem magamnak a bátorságot, és beraktam avatarnak.
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Nirwastir Kedd Május 05, 2009 5:43 pm

Gem Kapocs írta:Az emberi test igen profi módon formázható Very Happy Már pár nap alatt is, különösebb károsodás nélkül Very Happy Így én nem attól tartok hogy a porc vagy bőrszövetek károsodnak a fülben, hanem hogy egy aktívan larpozással eltöltött nyár után, ahol volt mondjuk két hónap alatt 4 db 3 napos, meg 8-10 egynapos játék, már bizony vannak maradandó elváltozások a fülemben, és a hétköznapokban lehet hogy nem akarok elfnek kinézni Very Happy


erről eszembe jutott a gyűrűk ura rajongó nő aki megműtette a füleit mert ő a hétköznapokban is tündének akart kinézni Very Happy
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Május 05, 2009 6:01 pm

Damien-Maelstrom írta:Csak annyit fűznék hozzá, hogy _NEM_ hagyományőrzők vagyunk, hanem _LARPEREK_... Nem arra kell törekednünk, hogy hitelesek legyünk, hanem, hogy megfelelően nézzünk ki (tökmindegy, hogy milyen az anyag, vagy a varrás, hogyha egyszer úgy néz ki, mint amit szerettünk volna, és úgy nézünk ki, mint a karakterünk), és _JÓL ÉREZZÜK MAGUNKAT_!!! Lehetőleg minél kevesebb pénzből... de nem az igényesség rovására. szvsz.

Azért ne minden anyag jó, egy műszálas ruha tud nagyon idiótán kinézni, ebben Keitelnek igaza van.

Damien-Maelstrom írta:Pózerkedés: nézzétek ezt a képet^^ szerintem ez a trú Very Happy
Mivel felismerhető vagyok rajta, vettem magamnak a bátorságot, és beraktam avatarnak.

A háttérben meg Aelle csarnoka vagy mi a szösz. Mindenesetre aki ezt a képet csinálta, kurvára unatkozhatott.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Jó ruhát csak jó alapanyagból készíthetünk

Témanyitás by Keitel Kedd Május 05, 2009 6:06 pm

Damien, igen, larperek vagytok. Ettől még nézzetek ki ugyan olyan jól. Ezt már leírtam párszor, Ti ne korhűek, hanem "Gyűrűk Ura hűek" vagy Hollywood-i minőségűek legyetek, de ilyet leírni, hogy tökmindegy miből van a ruha elég megalapozatlan kijelentés.

Gem Kapocs írta:Szerintem a ruha nicns elrontva azzal hogy "rossz" anyagból dolgoztam.

De igen, ha csúnya. El van rontva, ha látszik, hogy modern. El van rontva, ha nem illik emiatt mozivászonra. "Larpra teljesen jó." Mégis, ha ebben akarnál háttérben statisztálni egy hollywood-i filmben lehet nem fogadnának, és az átlag ember is látja ezt, ezért nem hiszik a larposokat másnak, mint gyerekesnek.

Ez azért így durva sarkítás, plusz lehet alaptalan, mivel láttam összesen egy darab ruhádat, de az átlagra ez elmondható. A varrás nem rontja a kinézetet, engem nem zavar, ki mit hogyan varr. Ha nem szakad le róla, és jó a szabás, akkor a ruha is jól néz ki, de még ehhez az is szükséges, hogy ne "világítson" a modern színe.

Gem Kapocs írta:A professzionális eszközöket és hozzáértést pedig tapasztalataim szerint az idő és a kreativitás pótolja Wink

Nem értek egyet. Vagy mondd meg, hogy a larposok 95%-a milyen kreatívan oldotta meg a cipő kérdését az elmúlt 10 évben, de akár még a hagyományőrzőkre is kitérhetünk.

Visszatérek a ruha alapanyagra, és a "világítás" fogalmára. Az első képek azok, amik nem világítanak, és természetesnek tűnnek. A kevesebb több, ezeken a régi képeken még nem viselünk túl előkelő ruházatot, mégis be lehetne csempészni ezeket a filmes képek közé.

Offtopic - Page 22 5964909301_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 4221989062_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 5608181363_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 8295438374_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 1704931515_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 11917635196_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 7102206467_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 4027229318_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 8998840709_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 110118990510_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 59975888311_www.kepfeltoltes.hu_Offtopic - Page 22 21126086114_www.kepfeltoltes.hu_

A "világítós" képek. Hogy ne legyek elfogult vegyesen válogattam a kedves ismerősök, kevésbé kedvesek, és ismeretlenek között. Olyat is kerestem, ahol a szabás szerintem jó, és pont az anyag ócskasága rontja el a ruhát.

Offtopic - Page 22 97673945915_www.kepfeltoltes.hu_
Offtopic - Page 22 16_www.kepfeltoltes.hu_
Offtopic - Page 22 104562526417_www.kepfeltoltes.hu_
Offtopic - Page 22 117250398018_www.kepfeltoltes.hu_

Végül egy összképi összehasonlítás:

Offtopic - Page 22 91088014313_www.kepfeltoltes.hu_
Offtopic - Page 22 43262813712_www.kepfeltoltes.hu_
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Május 05, 2009 6:27 pm

No akkor egykét észrevétel, szigorúan nem kötekedés, csak értelmes vita keretein belül:
A ruhám színeit úgy válogattam meg, hogy a 16. sz-i németajkú területek landsknechtjeinek színvilágát használjam. Ennél használtak ők akkor sokkal rikítóbb színeket is. A szabásával nincs probléma, tény hogy majd a vállából kell leengednem, ezt tervezem is amint időm lesz. A mozivásznat pedig hollywood és hasonló rendkívül korhű fogalmak miatt inkább hanyagolnám, a mozivásznon feltűnő ruhák többsége öltözködéstörténeti szempontból több mint mókás Very Happy
Miután az átlag larpernek pedig a normális, akár amga által varrt, akár mással varratot ruha dolgát sem sikerült megoldani, ezért én azért elnézem a honvédbakancsot, vagy az egyszerű fekete acélbetétes bakancsot, főleg mert igencsak hasonló cipőkről maradtak fenn ábrázolások.
Képsorozatok:
Tényleg szépek a szabásuk jó, a színeik viszont részemről nagyon is fakóak, tökéletesek egy köznépi, vagy kisnemesi személy öltözetéhez, viszont egy középnemes vagy egy jól kereső zsoldos már ennél sokkal rikítóbb színeket tudott megfizetni, és meg is tette, hogy ezzel mutassa a gazdagságát. A nemeseknél a rangjelzés, zsoldosoknál az volt a cél hogy mutassa: "Nekem van pénzem olyan ruhára ami lehet hogy drágább mint a te páncélod. Képzeld csak el milyen lehet a páncélom?" Mert ugyebár a páncél minősége pár kirívó esettől eltekintve nem látszik, csak arányokat lehet sejteni.
A második sorozatban belinkelt képek hibája leginkább az amit fentebb említettem: Nagyobbik részük nem csinált, vagy csináltatott ruhák, hanem utcai viselet, aminek az átalakításával próbálkoztak. A fénylő anyagokkal pedig ha problémád van: A fentebb említett rétegek már sűrűn használtak bizony sejmet, fényes brokátot.
Egyébként a két utolsó kép között valóban nagy különbség van. Csak azért hasonlítsuk össze a következő dolgokat: A ruhámra eddig költöttem 4500 Ft-ot cakkum pakk. Ehhez képest szerintem nem lett rossz, korhűsége szempontból egyetlen dolog az anyaga amivel lehet és érdemes kötekedni.
A második képsorozat ruháiban kb 1500 Ft-os átlag befektetés van, ebből a pénzből részemről sokkal korrektebb ruhát is ki lehetett volna hozni a legtöbb esetbe.
Az öszehasonlított képek közül az elsőn azért nem csak ruhákat, fém fegyvereket egyebeket is találhatunk, állítom hogy a ruhadarabok darabja nem állt meg 4000 Forint alatt, a fegyverek darabonként minimálisan 10.000/db, az egyéb felszerelések pedig körülbelül darabonként 2000/db. Tehát átlagban egy ruha ára valahol 50 és 120 ezer forint körül lehet.
Akkor ezek után feltenném a kérdést: Melyik összeg az, amit ráköltenél egy hobbira, ha nem tökéletes akarsz lenni (mert az úgyesm leszel soha) hanem egy önmagad és mások számára is elfogadható szintet akarsz elérni.

Szerk.: Jutott eszembe, cipőre már nem emlékszem hogy hol láttam, de teljesen korrekt és korhű megoldás volt, amikor a srác fogta a fehér lepedőt, levágott belőle egy darabot, a lábára csavarta és spárgával kötötte meg. Sokáig használták sok helyen, egyszerű, olcsó, bár igaz hogy leginkább a besorozott parasztokon, vagy igencsak zsenge zsoldosokon láthattunk volna hasonlót a korban. Ennek ellenére működő és véleményem szerint korrekt megoldás.


A hozzászólást Gem Kapocs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Május 05, 2009 6:38 pm-kor.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Lecram Kedd Május 05, 2009 6:32 pm

Jogos az észrevétel, valóban eléggé szembetűnő a különbség. Viszont azt is figyelembe kell venni (ha a két tömegjelenetet vesszük alapul), hogy ha összevetnénk, hogy a két sereg felszerelése külön-külön mennyibe került, akkor az első képen található csapat jelmeze árban minimum 2-3 nullával hosszabb lenne. Ami értelemszerű is, hiszen igényesebb, jobban néz ki, közelebb áll ahhoz, amit szeretne mutatni. Mi azonban kevesebből gazdálkodunk, ami önmagában véve nem is baj, elvégre hobbi szinten űzzük a larpozást. A probléma (ami igazából nem probléma, csak a felszerelés-készítés szempontjából az), hogy larpon belül is elég sokféle kort/világot/stílust játszunk. Vannak történelmi (Brit-Szász), mitológiai (Viking Larp), fantasy (Cell-Live, Rivergard), dark-fantasy (Krulada) és modern (Fallout, Shadowrun) élőszerepjátékok, és ha maximumra törekedik az ember (és miért ne törekedne arra), akkor belátja, hogy ezekre a játékokra eltérő felszerelés (fegyverzet, ruházat, stb.) szükségeltetik. Mivel mindegyik játék világának meg szeretne felelni, így próbálja úgy összeállítani a ruházatát, hogy olyan darabokat csinál, amik többre is megfelelnek, de leggyakoribb az, hogy több ruhát is készít az ember. De attól, hogy több ruhát szeretne csinálni, attól még nem lesz több pénze.
És itt jön az, hogy modernnek látszik az anyag. Minél inkább olyan anyagot keres az ember, ami közelít minőségben és kinézetben a megjeleníteni kívánt ruhára, annál inkább nehezebb beszerezni, és többet kell érte fizetni. És ugyan ez igaz a nadrág, a cipő, és egyéb ruhadarabok megjelenítésére. Egyik véglet, hogy az ember rámegy arra, hogy legyen egy (szinte) minden igényt kielégítő felszerelése, vagy több, larpozáshoz szintén elfogadható öltözéke.
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Damien-Maelstrom Kedd Május 05, 2009 6:53 pm

Ashi Valkoinen írta:A háttérben meg Aelle csarnoka vagy mi a szösz. Mindenesetre aki ezt a képet csinálta, kurvára unatkozhatott.

Nem unatkozott, megkértem rá. Ugyanis ez a munkája Smile

A háttérkép meg tök random, de most, hogy mondod... Very Happy
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Szép öltözet - megfizethetetlen?! + Bőrvarrás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Május 05, 2009 6:58 pm

Na, akkor én is hozzáteszem a magamét a dologhoz:

Egyrészt, még az a felvetés sem állja meg a helyét, hogy egy viszonylag jó öltözet megfizethetetlen vagy elérhetetlen lenne, egy olyan öltözet, amellyel az ember már szerepelhetne statisztaként egy filmben. A megfogalmazás Keiteltől származik, és szerintem elég hűen leírja azt, hogy mi is lehetne játékbaillő.

Maradjunk a fantasy/mitológiai/történelmi játékoknál. Ezekhez képest a modern vagy dark-fantasy játékok mennyisége elhanyagolható. Ha a fantasy játékokat nézzük, a legtöbb helyen a szervező a világleírást a földi középkor alapján alkotják meg, nincsenek puskák vagy más tűzfegyverek. Ha ezen világok fejlődésmenetét nézzük, akkor sokszor találkozunk az először kiemelkedő fajjal, az ember itt általában csak a játék történelme során később válik meghatározóvá, ugyanakkor technikai fejlődése (szövés, varrás) nem lehet nagyon eltérő a földi középkorétól. Nem találhatja fel a műanyag, műszálas ruhákat, amíg mondjuk nincsenek alapvető kémiai ismereteik, ha meg lennének, akkor az atomossággal is tisztában lennének, lenne egy csomó minden más, modern dolog is a világban. Nincs olyan, hogy ezt feltalálták, ezt meg nem, a legtöbb tudományos innováció összefügg.

Mi is volt ennek a bekezdésnek az értelme? Az, hogy amilyen ruhát felvenne egy hagyományőrző, ahhoz hasonlót kellene viselni egy fantasy/mitológiai játékon is, történelmin pedig pláne. Keitel nem arról beszél itt Nektek, hogy vegyetek kézzel szőtt anyagot, varrassátok meg kézzel, hanem arra, hogy az anyagválasztásnál figyeljetek, hogy mit vesztek. Sokszor nem drágább a jobb, van, amikor még olcsóbb is, csak nem veszi észre az ember.

Az sem igaz, hogy egy jobb felszerelés drága lenne. Nemrég voltam a Határ úti anyagboltban, vettem gyapjút és lenvásznat. A gyapjú 2700, a lenvászon 1500 forintomba került, előbbiből kijött a nadrágom (azt már többen láthattátok játékon), utóbbiból pedig egy jól kinéző ing. Ez 4200 forint, viszont ez az egyszerű öltözet alkalmas paraszt és barbár karakterek megjelenítésére, valamint a nadrágot (mivel sötétzöldes) fel tudom használni úgy is, ha fölé egy sötét színű inget öltök. Az öv szintén 1500 forintba került, mert csak anyagot kellett vennem hozzá. A szütyőm 750 forint, ez is csak anyagköltség jött. A cipőm még nincsen kész, de az is meglesz a nyári szezonra, az ahhoz szükséges bőr 750+2500 forint volt. Már csak rendes alsóneműm nem lesz a játékokra, de ez még bocsánatos dolog.

Ezek összesen kerültek 9700 forintba.
Ez 24 doboz cigi ára vagy 50 söré vagy egyhavi felnőtt BKV-bérleté.
Nem súlyos pénzekről van szó, vannak, akik ennél jóval többet elvernek egyetlen péntek délután alatt.

Mit kaptam a 9700 forintért?
Rendes ruhám van. Van, használom, látták már páran. ( Ja, igen. Keitel sem cseszeget miatta. Very Happy )

Most feltehetnétek a kérdést, hogy jó, de ki varrta meg? A ruhákat édesanyám, illetve Mariann, a bőr dolgokat pedig én. Nem véletlenül van ez a bőrvarró tanfolyam sem, amit Keitel szervezett, nem azért van, hogy csesztesse az embereket, hanem hogy legyenek a társaságnak jobb cuccai. Az ingyen használt lencérnáról, viaszról, és bőrműves szerszámokról pedig látszik, hogy segíteni akar és ez értékelendő.

Összességében inkább legyen egy jó öltözet, az sokkal jobb kiindulási alap, mint sok rossz.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Május 05, 2009 7:20 pm

honnan látszik, hogy egy anyag nem megfelelő?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Nirwastir Kedd Május 05, 2009 7:26 pm

Sonir Norend írta:honnan látszik, hogy egy anyag nem megfelelő?

Általában a selyem, brokát meg ilyesmik mellett az szokott jó lenni ami természetes szálból van (len, pamut, gyapjú) és ezek közül is nem az, amiből a pólókat vagy a könnyen szakadós lepedőket varrják. Ha túl fehér, akkor érdemes valahogy picit bebarnítani, én például ki fogom próbálni hogy fekete teával ez mennyire működik.
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Deman Kedd Május 05, 2009 7:29 pm

Az egészben annyi a vicc, hogy "géppel szőtt anyag túl egyenletes" és a mágiával szőtt? Wink Nem is tudom melyik könyvbe olvastam, hogy rájöttek milyen könnyű mágiával csipkét szőni és elkezdték tömeggyártani... Na mindegy legtöbb világ feelingjébe valamiér nem fér bele, hogy a mágiát értelmes dolgokra is használják...
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 22 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

22 / 40 oldal Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.