LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

+22
Lorin
Dreegar
Predi
Ahriman
Mortor
Magitor
belzee
Keitel
Pangloss
Lecram
Spectre
PG
Andrew
Lobster
Kildar
Sonir Norend
Eglar
Damien-Maelstrom
Soloviel
Gem Kapocs
Deman
Ashi Valkoinen
26 posters

5 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Eglar Szomb. Okt. 31, 2009 9:44 pm

Ellenben ha valaki ilyesmi fegyverrel akar vágni, akkor ott a schiavone és a bolognai iskola.

szerk. Milán, van ITT neked egy kép, legeltesd rajta a szemedet.

Egyébként egyetértek Gemmel, sztem gyakorlókardok. (Pont úgy berezeg a pengéjük, mint a kínai gyakorlókardoknak... Very Happy ) Tekintve, h azok a kardok, amiket eddig én a Kard Rendjében láttam (amik elvileg az élezés hiányát leszámítva "normálisak") lényegesen merevebbek voltak, még azok is, amelyek kifejezetten könnyűnek számítottak másfélkezeshez képest (pl. az egyik oktató, Orsi kardja).
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Spectre Szomb. Okt. 31, 2009 11:06 pm

Azért a Kard Rendjés kardok többsége is csak rugóacélból készül, valamilyen módon kikovácsolva (vagy az sem)... Legalábbis a Regenyei félék.
Módosítok. Amit eddig láttam/kézbe fogtam.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Eglar Vas. Nov. 01, 2009 8:01 am

Hm. Azt nem tudom, a Regenyei Péter-féle kardok miből vannak, de az olcsóbbaknál esélyes. Hasonló esetben tudtommal Ahriman is abból dolgozik.

Majd megkérdem a haladó edzőtársakat, akiknek már van fémkardjuk, hogy ugyan mondanák már meg, milyen acélból van. Regenyi honlapjának tanúsága szt flexeltet meg kovácsoltat is csinál, igény szt, a kovácsolt persze drágább. szerk. ebből persze elég egyenesen következik, hogy a legtöbb, anyagilag nem túl jó eleresztett emberke nyilván az olcsóbbat választja, és ezért több olyan "óccsófajta" kardot fogsz náluk találni. Razz

Egyébként a rugóacélról nem vagyok rossz véleménnyel. Very Happy Nagyapám 40 éve ment nyugdíjba, akkor csinált neki búcsúajándékba az üzemi kovács egy kést rugóacélból. Az a kés még most is kitűnő állapotban van, és lényegesen éltartóbb, mint bármelyik másik, pedig nincs kímélve.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Nov. 01, 2009 12:53 pm

Itthoni hagyományörző és hasonló rendeltétsű kardok 90%-a rugóacél lap, leflexelve, jobb esetben formázás után hőkezelve. A rezgés normális dolog, annyit mutat hogy a vágásokat normálisan lappal fogadják, olyankor pedig hajlamos berezegni a penge. Egyébként az hogy gyakorló kardok biztos, ugyanis a másfélkezes kard un. federschwerter, németek vezették be, kifejezetten gyakorlásra.
Egyébként a rugóacél alapvetően jó anyag, de fegyverhez nem árt még hőkezelni ahogyan Ahriman is teszi.
Szerk.: Javítom magam. Az hogy ENNYIRE berezegnek a kardok nem normális. Először nem figyeltem, csak azt hogy miért olyan érdekes a rapier a másfeles ellen. Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Eglar Vas. Nov. 01, 2009 7:19 pm

Gem, Spectre, valamelyiktek megmondaná, mennyire volt bevett dolog az ilyen másfélkezes karddal egykézzel-szurkálósdi, ami itt a videón láthatunk?
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Spectre Vas. Nov. 01, 2009 9:25 pm

Páncél nélküli ellenfél ellen simán előfordulhat.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty War never changes

Témanyitás by Keitel Vas. Nov. 01, 2009 9:51 pm

Néha használom, és bejön, ha a másik nem figyel eléggé. Nem érdemes mindig, és mindenki ellen használni.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Nov. 02, 2009 2:34 pm

Kb ahogy Keitel mondta. Azért másfélkezes kard, mert ha megfigyeled majdan amikor megcsinálom a másfélkezes kardomat, akkor majd látod szépen hogy sokszor egy-egy vágásnál én is csak egy kézzel fogom lényegében a kardot ha úgy kényelmesebb, vagy kell az a plusz 10-15 centi elérés.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Nov. 17, 2009 11:38 pm

nem igazán vívás de vicces kis videói vannak ennek az emberkének:

https://www.youtube.com/watch?v=yzbfuI0PMdA&feature=PlayList&p=17EAA4C64429CFA4&index=3


ahh ebben mégis van a vívásról valami érdekesebb dolog, "halfswordozás" scimitarral Smile

https://www.youtube.com/watch?v=SWvsHorqldM&feature=PlayList&p=17EAA4C64429CFA4&index=8&playnext=5&playnext_from=PL
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Dec. 02, 2009 11:32 am

Ez sem kifejezetten vívás, de attól függetlenül szivesen tanulnám Very Happy (Persze itthon ezt sem oktatják sehol, legközelebb meg a brazil jiu-jitsu áll hozzá amit nem szeretek -.- )

https://www.youtube.com/user/gemkapocs#p/a/f/1/fBjin8zNUWc
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Pangloss Szer. Dec. 02, 2009 7:08 pm

Nem lenne az nektek egészséges, ha beraknék egymillió orosz harcművészetes videót (s mivel nincs olyan sok, ezért akit érdekelt, úgyis látta mind.)
Pangloss
Pangloss

Hozzászólások száma : 168
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jun. 15.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Dec. 02, 2009 9:04 pm

Nekem határozottan egészséges lenne, de lehet hogy másoknak kevésbé Very Happy Egyébként sajnos igaz hogy érdemi videóanyag erősen korlátozottan van róla.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Pangloss Csüt. Dec. 03, 2009 3:47 pm

Noh, akkor csak egy videót, de mielőtt megnézitek:

Amit itt Vlagyimir Vaszilijev (a magyar fonetikus átírás híve vagyok) bemutat, az többnyire a magasiskolája. A technikák valóban léteznek, és ugyan nem Vaszilijevtől, de a többségét láttam élőben, illetve néhányat a saját bőrömön is megtapasztaltam. Mármint, hogy milyen az, ha az ember lábát izomtapadásnál viszik ki furcsa szögből úgy, hogy nem számítasz rá. Szóval ezek nem olyan látványosak, meg erőltetettnek tűnnek, meg igen, ez egy edzés / bemutató, itt persze hogy lassan csinálják, hogy jól láthasd, hogy mit.

Pangloss
Pangloss

Hozzászólások száma : 168
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jun. 15.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Dec. 03, 2009 4:03 pm

Egyáltalán nem látszik erőltetettnek a dolog. A systemát pont azért szeretem, mert többnyire nagyon folyamatos, egyenletes mozgásokat alkalmaz, ha lehet akkor kihasználja a fizikát és az emberi fiziológiát ahol csak lehet.
Az pedig hogy lassú, érthető, a vívó videókon amiket linkeltem is a valósnál jóval lassabban dolgoznak, mert ad1: az ilyen videóknak az a lényege hogy lásd mi történik ad2: általában egy edzés alkalmával, vagy egy videó felvételekor nem feltétlenül akarod megnyomorítani a másikat Very Happy
Amikor Eglarral gyakoroltunk kint a margit szigeten, akkor már volt valami sebessége a dolognak, mert már neki is volt annyi gyakorlata és rutinja hogy lehetett bele vinni. De a valós sebességtől édesmessze vagyunk és leszünk is, nem kívánom az arma szintjét elérni edzősérülésekkel (átlag 1 törés/két edzés), ha valamit meg tudsz csinálni jól, akkor ha eleget gyakorlod meg fogod tudni csinálni gyorsan is. Csak baromi sok gyakorlás kell hozzá.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Damien-Maelstrom Csüt. Dec. 03, 2009 7:07 pm

Ha valakit érdekel, szívesen osztogatok majd fegyvertelen harc technikákat - olyanokat, amiket mindenki képes alkalmazni Smile
/jövő félévtől, tekintettel, h tavasz optimálisabb, illetve új órarend -> vissza tudok térni a mszigeti edzésekre/

Ízelítő:
Judo, Ju-jitsu, ninjitsu, professional wreestling, valamint egy jó barátom által:
Spoiler:
És még sok egyéb, amihez volt már valahonnan szerencsém.

Már csak egy erőnléti edzés kéne a dologba, és akár reklámozhatnánk és pénzt is kérhetnénk érte... Very Happy
(Nah, milyen ötlet? Very Happy )
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Dec. 03, 2009 7:40 pm

Erőnléti edzésnek bevágunk egykis crossfitet Very Happy (Hint: Magitor Ahrimannal nekiállt crossfitelni. Kb a harmadik hónap tájékán Magitor elérte hogy cirka a testsúlya másfélszeresével nyomott fekve. És egy edzés nincs több fél órásnál, csak heti 2-3 alkalmat kell beiktatni Wink )
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Kildar Csüt. Dec. 03, 2009 7:43 pm

Egyébként ha már ennyit emlegeted, kifejthetnéd hogy pontosan miből és hogyan is áll egy ilyen crossfit-edzés.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Dec. 03, 2009 7:54 pm

Ahrimanék az alapozó edzésnek álltak neki, ez a következőkből áll:
Fekvenyomás 3X5, húzódzkodás 3X5, tárogatógépen 3X5, deadlift 3X5.
Ezeket a gyakorlatokat az általad megmozgatható LEGNAGYOBB súllyal kell végezni (húzódzkodást értelemszerűen saját testsúllyal, ha profin megy lehet az övre/bokára súlyokat pakolni). A cél az, hogy minnél több darabot csináljunk meg mindegyik szériában, a gyakorlatok között pihenő nélkül. Nyomsz, felálsz, húzódszkodsz, leülsz, tárogatsz, felállsz, deadlift, lefekszel, nyomsz, felálsz, húzódzkodsz stb...
A legnagyobb megmozgatható súly alatt a legnagyobb megmozgatható súlyt értem, tehát ha 80 kilót még épphogy ordítva kibírsz nyomni, akkor szépen 80 kilóval indítasz. Ha minden szériában meg tudod csinálni a darabszámot, akkor darabnövelés, a három szériát egy darabig nem érdemes bolygatni.
Ezt érdemes 6-7 hónapig folytatni, aztán lehet csinálni a gyakorlatokat, minden nap azt, ami kikerül a crossfit.com-ra. Érdemes előtte tanulmányozni a gyakorlatokat, mindegyikhez van videós bemutató hogy hogyan kell elvégezni.

Aki nem ismeri a deadliftet: rúd, rá akkora súly, amekkorát fel tudsz venni guggolásban, aztán fel tudsz vele állni úgy hogy közben a fejed felé nyomod, utána vissza gugolásba, leteszed a súlyzót, megint felemeled, felállsz, közben fejed fölé nyomod aztán visszaguggolsz, súlyzót leengeded leteszed stb.

Jól látszik, hogy ezt az edzést egyedül nem lehet csinálni, legalább 2 ember kell hozzá, de 4 az ideális. Így három ember dolgozik, egy pedig tud állni a fekvenyomó felett, aztán csere. Gyakorlatilag egy ember csak addig pihen amíg egyetlen másik ember fekvenyomását felügyeli.
Az első 5-6 hónapban kb olyan szintű izomlázat tud generálni a dolog, amivel már nem hogy mozogni, de reggel egyik oldaladról a másikra fordulni is egy élmény Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Pangloss Hétf. Dec. 07, 2009 8:58 pm

Akkor, Gem, amennyiben bevállalod a crossfit eddzésre az első ember szerepét, én bevállalom a No. 2-es csapattagot. Többiek?
Pangloss
Pangloss

Hozzászólások száma : 168
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jun. 15.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Dec. 09, 2009 6:50 pm

Én bevállalom a first people szerepét, ha még valaki jön rajtunk kívül és tudunk valahova beszabadulni konditerembe akkor időegyeztetés után neki is lehetne állni.

Szerk.:
Na mivan, a társaság fennmaradó része ennyire tunya, ennyire puha vagy ennyire nincs rajtunk kívül senki pesten? Very Happy Damien te nem jönnél?
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Eglar Szomb. Dec. 19, 2009 12:49 pm

http://www.wyvern.de/adventures/drachenfest/de/community

Ó, jaj. Nem fér bele a német larperek egy részének a kis fejébe, h a poleaxe és összes testvérkéi NEM azért lettek kitalálva, mert így könnyebb az arcvonalból egy kézzel messzire kinyúlkálni vele, és utánatapogatózni a másik kézben tartott karddal?! (vö. a trailer végén a"csatajelenet.)


A crossfitet sajnos kénytelen vagyok kihagyni, mert kripli vagyok... (ld. gerinccsigolya-problémák)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Dec. 19, 2009 2:35 pm

Felesleges rajta fennakadni, én etől függetlenül szivesen mennék Drachenfestre. Csak nehéz lenne megszokni hogy nem lehet szúrni Razz
(Ez kicsit gyorsabban betölt Razz)

Az idei trailer elég gyenge lett sajnos ahogy nézem. Egyébként sokat lehetne tanulni a német elvtársaktól mind felszerelés mind játékstílus ügyében. És hogy a témához is vágjon nagyrészt amit írok Very Happy
Kommunikáltam egy drachenfestet rendszeresen látogató kollégával, szintén WMA gyakorló, tőle tudom hogy azért az igazán nagy és agresszív csata közepébe azért félős emebrnek nincs helye, mert darálnak ott is rendesen Razz (ilyen a 2009es játkon nem volt, utljára talán 2007-ben volt nagy húsdaráló) Bár bevallása szerint tényleg zavaró hogy náluk mindenféle szúrást vagy annak tekinthető átámadást tiltanak a szabályok, így sok lehetőségtől elesik az ember, de azért nem megoldhatatlan, csak a szúrásból szelést kell csinálni lol! Ettől függetlenül ha egyszer valami csoda folytán lesz rá pénzem megyek. Ez az egyetlen indok ami miatt hajlandó vagyok feleleveníteni a német tudásomat Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty A szablyás videóhoz kapcsolódóan

Témanyitás by Keitel Szomb. Márc. 27, 2010 5:38 pm

Lobster írta:Speciel a "halogató vívás" az nem baromság. Kardpárbajoknál valóban alkalmazott technika volt, hogy figyelni a másikat, piszkálgatni majd a felfedezett (vagy vélt) hibára lecsapva eldönteni a küzdelmet.
De ha tévedek és ilyen sosem volt akkor bátran javítsatok ki.

Ezzel egyet tudok érteni. Nem volt mindenki vívómester és ez elég életszerű hozzáállás egy párbajnál. Más az, ha valaki nagyon jó vívó, de nem mindenki az.

Egy nem is annyira életszerűtlen párbaj egy filmből, 7:25-től nézzétek:

Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Márc. 27, 2010 8:58 pm

Amiről Homár beszélt még a másik topicba azt hívjuk zuckennek (böködöm piszkálom hogy kiismerjem) szó szerinti fordításban ez cukkolást jelent, értelem szerint irányítást. Addig birizgálom amíg kinézek egy adott mozdulatsort, amire sejtem hogyan fog reagálni, így lépéselőnyben vagyok. Ennek a vívókönyvekben leírt változata annyival több, hogy nem méregetem az ellenfelemet, hanem kapásból támadok, hárításra, ezáltal nachba kényszerítem. Ha az első támadásomat nem reagálja le megfelelően nincs más dolgom, csak mindig az újonnan nyílt ablakra támadni (minden egyes hárításnál kinyit egy ablakot, egy jól támadható pontot), előbb útóbb úgyis elbassza a hárítást Very Happy Ezért geci dolog a zwerch (helikopter Razz).
Ezt a részét viszont tényleg el kell felejteni hogy "érzésből elkerülöm" maximum reflexből, de ez sem szerencsés egészen addig amíg valaki el nem éri azt a szintet hogy saját vívókönyvet kezd el írni saját koncepciókkal, mert addig nem tudja reflex szinten használni a technikákat. Ehhez a szinthez az általam ismert vívók közül még Clemets áll a legközelebb, de még neki is gyúrnia kéne a teljes reflex-szerűségre Razz
Ha legalábbis valamennyire nem voltál tisztában legalább az alapokkal, halott voltál egy párbajban, ha tisztában voltál velük akkor nem érzésből kerülgettél, hanem használtad a szegényes vagy kevésbé szegényes repertoárodat.
Persze kellenek a reflexek, de ha valaki tényleg foglalkozik a vívással akkor a reflexeket érdemes minimumra szorítani és tudatosan cselekedni,a reflexes hárítások/támadások általában átmennek kapkodásba amiből ügyetlenkedés lesz ami miatt egy éles párbajban kibeleznek.

Lsd őket:

Ők sem folyamatosan csattogtatnak, mint ahogy az a holywoody filmek 99,9%ában látható, ők is jól megnézik mit csinálnak, aztán két három pengeváltás után távolodnak.

Kivárással inkább a másik stílusát, gyorsaságát, reakcióidejét és a csapásai erősségét szoktuk felmérni, szinte minden technikához érdemes ezeket ismerni az ellenfélről.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Márc. 27, 2010 9:24 pm

mondjuk szerintem fölösleges ennyire lovagolni a szavakon lévén a riport alanyok képtelenek voltak az összefüggő beszédre, esélyes hogy még szerintük se volt értelmileg a toppon a mondanivalójuk...


bár mondjuk ha kicsit elterjed a dolog akkor annyi előnye van hogy nem csak a fogpiszkáló vívás fog létezni a köztudatba
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 5 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.