LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

+22
Lorin
Dreegar
Predi
Ahriman
Mortor
Magitor
belzee
Keitel
Pangloss
Lecram
Spectre
PG
Andrew
Lobster
Kildar
Sonir Norend
Eglar
Damien-Maelstrom
Soloviel
Gem Kapocs
Deman
Ashi Valkoinen
26 posters

7 / 16 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by belzee Szer. Márc. 31, 2010 7:34 pm

ami a szurkapiszkás "vonalas" hadrendi játékot illeti azt is lehet jól csinálni daz egész éves e ehez hadrendet keelene tartani és ez egy kétnaposon nem kialakítható! aki meg azt az egész éves munkát nem sajnálja ki és elmegy játszani valahva azt szeretik néhány helyen legyőzni unFair módszerekkel és ekkor oda a hadrend kedve és elmennek ők is gerillába amiben szintén jobbak az egy éves munka után...

szurkapiszka jól csinálva 2:20-tól de amúgy nekem nagy kedvenc:


belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by belzee Szer. Márc. 31, 2010 8:03 pm

Ashi Valkoinen írta:Téves: ha egy gyakorlott vívó kezébe adsz hiperkönnyű szart, akkor ő is gyorsan fog vele csapkodni. Nem tudom elképzelni, hogy egy harci helyzetben, egy pörgősebb játék kellős közepén valaki azzal foglalkozzon, hogy hiperkönnyű fegyverrel is reálisan vívjon - egyszerűen a játék heve miatt valami vívásnak nem nevezhető dologba megy át az egész.

EDIT: ...és igen, elismerem, ha nekem adnak a kezembe egy könnyebb fegyvert, akkor én is csak hadonászok vele, ha az a cél, hogy a frakcióm/csapatom előnyhöz jusson, vagy éppen életben maradjon.

miért? mi történik ha korrekt maradsz egy könnyű fegyverrel a kezedben?

félre ne érts szeretem a vasat is és a burkolás nélküli fát is (utóbbival eleget játszottam, előbbivel meg tanultam vívni valamicskét de egy extrán burkolt hiperkönnyűvel sem szállok el és nem támadok pl. fejre "véletlenül" sem!

ha támadok valamit azt végig tudom vinni és nem cselezek "kacsázva" mert az gusztustalan és inkább az első fél percben kilépek "haldokolva" a küzdőtérről ha nem tetszik a másik "vívóstílusa" és nem érzek haragot akkor sem ha az "ellenfél hibátlan karvágását ÉN veszem le homlokkal telibe affraid (ott úgy sem tud pontot bevinni) de hiányzik a lefegyverzés öröme egy seprű/hurka ellen is mert azt szerettem...
a larp ezt nem ismeri
A vívás századokon keresztül a "könnyebb kard nagyobb pontosság!" felé fejlődött, a hibát továbbra is a hiperkönnyű fejekben látom, és a stratégiázzuk ki, a WOW-ban ezt ki Cheat-elem tehát itt is, stb. hozzáálláson és a kispórolt munkán!!!(lehet hogy ezért nem is a harc érdekel a LARP-ban, de elfogadom véresszájúRúzsosSándor igényét a csalapra és a Kildar féle "sznob" hozzáálás jogosságát egy larpon belül)

nem vívok jól épp ezért nem is tartom fontosnak
elég jól vívok ahhoz, hogy tudjam mi a vívás, és az abból áradó öröm!
What a Face
a fegyver súlya nem lényeg, a fegyver súlypontja sokkal inkább és ezt nem kilóban mérik hanem inch-ben-->a markolattól!!!!!!!
Twisted Evil
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Márc. 31, 2010 8:31 pm

Az elmélet szép, de kifejtettem, miért "nehezebb" egy könnyű fegyverrel szépen vívni: a játék izgalmában, amikor a túlélésért vagy a csapatod sikeréért küzdesz, egyszerűen nem fogsz arra is figyelni, hogy hogyan vívj. Miért? Mert emberek vagyunk. Nem kell ahhoz hiperkönnyű fejjel rendelkezni, hogy elragadjon a küzdelem "heve".
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Könnyű kardok

Témanyitás by Keitel Szer. Márc. 31, 2010 11:35 pm

Nem szeretem a könnyű kardokat, mert nagyon életszerűtlen gyorsulás megy ezekkel a legtöbbször. Szerintem egy igazi kard hegyét is oda lehet gyorsabban (lendület vétel nélkül) vágni illetve inkább lökni a másikhoz, mint egy döglött halat, de abban, még ha célba talál is, nem lesz annyi erő, hogy komoly sebet okozzon. Egy rendes karddal azért lendületet is kell venni és ezt nem lehet egy könnyű piszkavassal imitálni, mivel egy ilyen karddal teljesen "fölösleges" ez a lendületvétel, ezért nem is csinálják. Olyan dolgot erőltetni meg nem jó dolog, ami a fegyver kényelmes használata ellen való.

A piszkakardok kényelmes és optimális használata az, hogy kicsi vagy semmi lendületvétellel gyors hadonászó mozdulatokat csináljunk velük, ami teljesen életszerűtlen, de könnyen megérinthető vele a másik. Vannak, akik állítják, hogy Ők hurkapálcával is tudnak vívást imitálni, de én azt mondom erre, hogy ellenem inkább ne tegyék.

A videó tök jó, csak ez nem az a szokásos larpos szurka-piszka, ilyennel vagy legalább hasonlóval ki lennék békülve.

Ami szerintem viszonylag jó: valamivel nehezebb játékkardok, amivel azért már lendületet kell venni, de nem esünk vele át a ló túlsó oldalára és nézzenek is ki jól.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by belzee Csüt. Ápr. 01, 2010 4:33 pm

aki a játék hevére hivatkozik az nem vívhanem küzd
csapatért, elvekért, pontért, életért...

aki a mozdulat szépségét tartja többre a hatékonyságnál az nem vív, hanem előad egy küzdelmet

Aki elszáll a "játék hevében, az a játékból kilép, nincs mit szépíteni, de szégyellni sem kell átmegy WoW-ba és kész de ott megszűnik játszani, ott "sportoló" lesz...



annak akinek a technikája tökéletes személyes zónáját képviselő fegyverével (mely szinte a teste része) és stílusában oly nagy mester, hogy sértés számára a más, stílus, fegyver, ritmus, súly, karakter, etc...
szerintem a szabály az kéne hogy legyen hogy biztonságos fegyver legyen és a támadás tudatos és pontos

minden más amit a lendületről hadovál és a bla-bla-bla-bla az a tapasztalat és a rutin hiánya valamely területen pl van aki a seprűnyélre esküszik mert csak azt tapasztalta, van aki üvegszálra pvc-bofira és olyan is aki a vasra,
van aki meg mindent szeret de nem jó mindenben és ezt tudja, így választ játékot pl...

ez kb olyan dolog mintha egy airSzoft játékon kifogásolnál egy komoly fegyvert mert neki csak egy 2rugós china van...


addig is egy sép és tanulságos történet arról, hogy lehet szépen vívni de azt akarni kell
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Lobster Csüt. Ápr. 01, 2010 5:52 pm

"aki a játék hevére hivatkozik az nem vívhanem küzd"

Áu. Ez fájt. Ne keverjük már a szezont a fazonnal.
Először is marhára senki nem VÍV hanem kardozik. Kardozik a többi játékostársával egyetemben és teszi ezt sokféle módon. Ha már vívni próbál akkor rossz amit csinál, én pl az olyanokat egyszer figyelmeztetem majd tiltom ki a játékról ha nem hagyja abba. Sok vívóval volt már dolgom és sokszor még a "szamurájoknál" is rosszabbak (iaidó, kendó...stb). Csinál egy kitörést akárcsak duplán burkolt karddal és voilá: http://www.caelum.hu/AAA/pix//Kard_veer.jpg
Ne is vívjon, hanem küzdjön. Ésszel, de azért küzdjön. Ez a lényege az ég szerelmére! Hogy legyen célja amit el akar érni, amiért belead mindent amit tud.

Ad2: Aki a játék hevére hivatkozik az beleéli magát. Ha én olyan karaktert játszom aki meg akarja nyerni a csatát akkor nem csak úgy teszek mintha meg akarnám tenni, hanem TÉNYLEG meg is akarom nyerni. Az a szememben nem szerepjátékos aki "eljátssza" hogy kardozik ahelyett hogy próbálna minél jobb lenni abban amit csinál. Az inkább hagyományőrző, vagy pozőr, mert nem a szerepéből gondolkodik hanem out indokok alapján.
Persze ez nem azt jelenti hogy berserker állat legyen mindenki automatikusan, de nagyon nem tudom elfogadni azt, hogy azt nevezzük játékból kilépettnek aki legjobban benne van. Egy dolgot kell mindenáron megtartani a biztonsági kontrollt minden más ami beleélés az szerintem jó.
Sportoló akkor lesz ha pontokat számol és bázist foglal, nem akkor ha győzni akar egy csatában.

"szerintem a szabály az kéne hogy legyen hogy biztonságos fegyver legyen és a támadás tudatos és pontos "
Szerintem meg maradjunk abban hogy a fegyvert ellenőrizzük és a veszélyes embereket figyeljük-kizárjuk. Hogy a fenébe lehet elvárni egy embertől hogy kapásból tudjon tudatosan és pontosan támadni? Legközelebbi az legyen a szabály hogy le tudja vezetni a speciális relativitáselméletet? 12 éve fakardoztam először és máig nem tudok pontosan támadni. Óvatosan tudok, meg nagyobb tájékra célozva, de távol állok a pontosságtól. Ezért nem is támadok pl mellkasra, mert onnét már simán fejre csúszhatnak a döféseim vágásaim. Ezek alapján én már ne is játsszak?

Azért szabunk meg bizonyos szabványokat, hogy hasonló feltételek és hasonló fizikájú holmik legyenek a játékosok kezében, és ne "fejből" kelljen kardozást mímelni és visszafogni magukat, hanem tényleg maximális szinten eljátszhassák ami tőlük és a fegyverüktől kitelik. Már megbeszéltük fentebb: sosem lesz olyan mint az igazi (legalábbis amíg nem marad legalább pár ember kibelezve a véres homokon) de a lehetőségek határait próbálják csak megközelíteni.

Szokatlan dolog hogy Keitelnek adok igazat, de nagyon eltalált mondat ez: "Olyan dolgot erőltetni meg nem jó dolog, ami a fegyver kényelmes használata ellen való."

Az a "fejből" visszafogósdi kb olyan mint (ha már airsoftos példáknál járunk) ha nem lőnék el a maximális lőtávig, mert csak. Pont azt ölné meg a játékból ami az adrenalint tolja fel az emberben. Vajon lehetek e jobb a másiknál? Vajon képes vagyok e a határokig kihajtani magam? Vajon nyerhetek e? Ha hasonlóak a fegyverek akkor főleg a képességek-taktika és egy kicsit a szerencse dönt. A "fejből" szurkapiszkálásnál meg főleg az, hogy kis hol húzza meg a saját kis határát...

A lényeg: ne akarjon senki vívni, mi kardozunk (tőrözünk, buzogányozunk...stb) de azt csinálják igenis lelkesedésből és képességeik határáig.
És igenis legyen vonalharc (szerencsére nemegyszer volt már és elég jók is akadtak) és legyenek hátbatámadások és egyebek. De legesleginkább nem kéne kvázi képességszabványokat elvárni és eldönteni hogyan gondolkodjanak a játékosok.
Szvsz a szervező feladata, hogy létrehozzon egy alapvetően biztonságos és többé kevésbé hasonló "fizikájú" fegyvertárból álló lehetőséget a játékosoknak akik a maguk módján (a szabályok keretein belül) próbálhatják kiaknázni a képességeiket és lehetőségeiket.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Damien-Maelstrom Csüt. Ápr. 01, 2010 6:08 pm

Hozzászólok:
/dobpergés/
Tetszik a kép Very Happy

Én amellett lobbizok, hogy vihessem minden olyan játékomra a lochaberem/naginatam, amire meg tudom magyarázni térben és időben.

Mert abból van elegem, hogy gyökér pöcsök miatt nem használhatom a kedvenc fegyverem, holott jól burkolt, egész valósághű, és különben is.

Ennyi.
/mennydörgés, mintegy igazolásként/
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Ápr. 01, 2010 6:49 pm

Homár most jól elmondta azt, amit én is gondoltam.
Köszönöm.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 01, 2010 6:58 pm

Na mivel tegnap megígértem Kildarnak hogy reagálok, még ha azóta bővült is a téma:

Belzee írta:A vívás századokon keresztül a "könnyebb kard nagyobb pontosság!" felé fejlődött
Beeeep. A 13-14. században hirtelen komoly fejlődésnek indultak a vértek, ezért fejlesztették a fegyvereket. Mivel egy fegyverrel pontosan és jól támadni hosszas tanulómunkát igényel, a fegyverek zöme az átütőerőre, vagy az olyan megoldásokra ment rá mint játék a fegyver súlypontjával, a pengén kialakított tépőfogak (csipkék), egyedi, szögletes keresztmetszet (részben ezért, + az erőkarok miatt nagy egy poleaxe átütőereje). Ezek esélyesebbek voltak átjutni a páncélon, vagy legalább sérülést okozni rajta keresztül. Nem véletlen a 14-15. századból a töménytelen mennyiségű brutális méretű és súlyú kétkezes fegyver lelet. A pontoskodó fegyverek kora a rapierral jött el, akkor azért mert már eljutottak odáig a páncélok, hogy például diétás henrik (henri di éjt, VIII. Henrik) egyik csatapáncélján konkrétan a visort leszámítva nincs nyitott felület. Rákozott hónalj, fedett ülep, teljes rákozott ízületvédelem a könyéknél és a térdnél, sőt, teljes tenyeret is fedő páncélkesztyű. Ilyenkor minden négyzetcentiméternyi hely hasznos. Mivel a 16. szban már felkészítették a vérteket a tűzfegyverek ellen is (mert szükség volt rá) így az odabaszok fájazrajtakeresztülis harcstílus egyre kevésbé vált be a közelharcban (lsd a fotókat pár próbázott és pár csatatéren talált mellvértről, 3-4-5 vagy több golyónyom sem ritka, egyik sem ütötte át). Namost a pontoskodó fegyverek sorát le is zárhatjuk a rapierral, főleg mert a tűzfegyverek rohamos felfejlődése miatt fokozatosan és igen gyorsan elhagyták a páncélokat (először a végtagvédeket, aztán a cuirrast, végül a sisakot is), így a pontos találatokra megint igencsak kevéssé volt szükség.
Belzee írta:a fegyver súlya nem lényeg, a fegyver súlypontja sokkal inkább és ezt nem kilóban mérik hanem inch-ben-->a markolattól!!!!!!!
Ellenkezőleg, a fegyver súlya nagyon is lényeges. Egy könnyű fegyvert könnyebben ütök meg úgy hogy használója számára a következő csapás kontrollálhatatlan legyen. A súlypontot egyébként nem szoktuk méricskélni, maximum viszonyítunk a pengén elfoglalt helyéhez (első harmad, első negyed stb), ideális esetben a keresztvasnál helyezkedik el (erők és erőkarok). Egyébként nagyon leegyszerűsítve hogy miért nem jó a könnyű fegyver -> kevés anyag -> hamar tönkremegy ->sűrű ráköltés/balesetveszély

Vívás: ne keverjük a sportvívást a kardvívással. A kardvívást pedig ne nevezzük kardozásnak. A sportvívás szépen megköszönheti a kardvívásnak hogy létezik, mert a rapier vívásból fejlődött ki mint úri sport, ami pedig sok elemében a másfél kezes kardra és egyéb vívótechnikákra épít. Harcolni pedig a puszta kéztől a rohamágyúig mindennel lehet.
A tudatos és pontos találatot egyébként a pihekönnyű csodák rendkívül megnehezítik az emberek ösztönös mozdulatai, reakciói miatt. Ha gondolod tesztelhetjük hogy vágok neked pár tudatos német technikát, jó eséllyel belekalimpálsz az arcomba vagy a herémbe, egyszerűen mert az lesz a reflexes mozdulat. Egy túl könnyű kardot pedig azelőtt az arcomba kapsz hogy észrevenném, egy nehezebb kardot lassabban gyorsítasz fel, ezáltal időt adsz nekem is a reakcióra és a balesetveszélyes helyzet elkerülésére.
Volt már a kezemben pvc magos, seprűnyeles, normál faragott fa magos és fém kard is, latexes egyelőre nem. A felsoroltakból a fém a legjobban kezelhető, picivel lemaradva egy jól kialakított fa magos, vele kb egy szinten egy jól megcsinált seprűnyeles, és eléggé lemaradva a pvc magos.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Lobster Csüt. Ápr. 01, 2010 8:38 pm

Damien-Maelstrom írta:Én amellett lobbizok, hogy vihessem minden olyan játékomra a lochaberem/naginatam, amire meg tudom magyarázni térben és időben.
Ha az nem egy könnyített pvccsöves izé akkor az eddigi tudomásom szerint a fantasy kategóriás játékainkon (akár DK akár CJ vonalon) volt lehetőség a használatukra. A hasonló fizikai jellemzők alatt azt értem hogy pl nem túl orrnehéz de tömör famagos fegyverek XY burkolással (XY nem pont ugyanannyi a két példábían de azonos játékon belül hasonló).
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Kildar Csüt. Ápr. 01, 2010 8:57 pm

Csak hogy közepesen off legyek, tekintve hogy Gem és Homár leírtak mindent ami eszembe juthatna amúgy:

Damien, a lochaberrről majd tudnál nekem küldeni mailben képet?
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Damien-Maelstrom Pént. Ápr. 02, 2010 2:08 am

Láthattátok Cell 5-ön. Azóta fejlesztem. Főleg fejformát adok neki, meg hasonlóak. De kép nincs. Hiába, no, nincs fényképezőgép... (mobiltelefoné, meg bedöglött...)
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Spectre Pént. Ápr. 02, 2010 7:41 am

Gem Kapocs írta:ideális esetben a keresztvasnál helyezkedik el (erők és erőkarok).

Ezzel azért tudnék vitatkozni Razz
Ugye itt már erősen előjönnek a milyen kard-milyen célra kérdések, szerintem fölösleges belemenni.

A sportvívás szépen megköszönheti a kardvívásnak hogy létezik, mert a rapier vívásból fejlődött ki mint úri sport, ami pedig sok elemében a másfél kezes kardra és egyéb vívótechnikákra épít.

Én úgy tudom, hogy a kiskard vívásból alakult ki, ami azért némileg későbbi mint a rapír.

Volt már a kezemben pvc magos, seprűnyeles, normál faragott fa magos és fém kard is, latexes egyelőre nem. A felsoroltakból a fém a legjobban kezelhető, picivel lemaradva egy jól kialakított fa magos, vele kb egy szinten egy jól megcsinált seprűnyeles, és eléggé lemaradva a pvc magos.

Azért azt megnézném, hogy egy átlagos larpon hány ember halna meg a jól kezelhető fém kardok miatt ;P

Viszont nem értem, mi ez az írtózás a PVC magos cumóktól. Jópáran láttátok már néhány PVC fegyómat, és az egykezes kardjaim a maguk fél kilójával (egy hasonló méretű kard 70 deka 1.2 kg között mozgott), súlyozott markolatával semmivel nem könnyebbek, mint egy tűrhető fa magos. Cserébe jóval biztonságosabbak. Aztán sorolhatnám még az érveket, de ezt csak igény esetén teszem meg Smile
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Lobster Pént. Ápr. 02, 2010 7:59 am

Önmagában nem a PVC mint anyag a gond, hanem a végletekig kikönnyített csöveskardok.
Ha valaki mondjuk nádkardot hozna (ami nem pvc) azt sem szeretjük. Ezért a legegyszerűbb azt mondani: tömör famagos, mert bár lennének páran akik korrekt pvckardokat csinálnának, de a többség kikönnyített izékkel kalimpálna.

Itt kell hozzátennem, nincs ellenemre egy ultrakönnyű kard sem, ha az úgy is néz ki. Aki 3testőr stílusú harcokat és fegyvereket tud produkálni az is jó dolog, de amikor egy normál hosszú-másfeles-kétkezes kardot megcsinálnak könnyítettben és azzal hadonásznak na az már gáz.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Spectre Pént. Ápr. 02, 2010 8:14 am

Másfél-kétkezes kardot pusztán PVC-ből nem lehet normálisan megcsinálni, mert túlságosan rugalmas lesz (kb. 1 méter a határ, efölött kombinálni kell fával -jelenleg kísérleti státuszban-). Viszont ez a rugalmasság 1m alatti cuccokban úgy jelentkezik, hogy találatkor meg tud hajolni a penge, és ezzel rengeteget elnyel az ütés energiájából. PVC kardokkal szándékosan kipróbáltunk olyan dolgokat is, amik fával eszünkbe sem jutottak volna, mert tuti törés lett volna a vége (pl. rábaszkodtunk egymás ujjára... Egy famagossal még viccből sem jó érzés).
Én aztat nem értem, hogyha úgyis van fegyvermustra (legalábbis kéne lennie minden egyes játékon, és minden egyes bent lévő fegyverre), akkor miért nem egyedi elbírálás alatt vannak a fegyverek? Most hagy ne mondjam, hogy tömör famagosból sem túl nagy vállalkozás 20-30 dekás cuccot összehozni.

u.i.: még egy érv a PVC mag mellett, Dreegarnak senkit nem sikerült megölnie vele játékon. Pedig mindent megtett érte.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Lobster Pént. Ápr. 02, 2010 8:53 am

"Én aztat nem értem, hogyha úgyis van fegyvermustra (legalábbis kéne lennie minden egyes játékon, és minden egyes bent lévő fegyverre), akkor miért nem egyedi elbírálás alatt vannak a fegyverek?"
Azért nem mert az emberek hülyék. Ráadásul hisztisek. És amikor jön egy öntelt hisztis hülye, annak eszébe sem fog jutni, hogy neadjisten nem fogadjuk el a gányolt lófaszkardját. És ekkor lép életbe a hisztis üzemmód, mert nem hozott tartalékkardot és onnantól rinyálni kezd.

Az emberek hülyeségéről egy gyors andekdota, amit egy CJ szabályrendszer idézettel nyitnék:
Kód:
A használható fegyverek anyaga tömör fa, amelynek penge részét a burkolás pontban meghatározott módon kell beborítani ütéscsillapító anyaggal. Egyéb anyagok (műanyag, fém, üreges fa...stb.) NEM engedélyezettek.
ENNEK ELLENÉRE elhozza a fém vívótőrét, hogy ő azzal szeretne kardozni, és még be is polizza ha kell. Állítása szerint OLVASTA a szabályt, de ő úgy GONDOLTA hogy ez még belefér.

Szerinted ha nem lennének előre leírt határozott szabályok akkor vajon mennyit kéne a szervezőknek idiótákkal vitatkoznia? Smile
ui: EMELLETT még mindig ott volt a speciális fegyverek lehetősége, azok egyedi elbírálásúak voltak. De mivel annak "ára volt" így a tápgyurkák és hiszthuszárok zöme nem próbálkozott vele.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Spectre Pént. Ápr. 02, 2010 9:01 am

Én megértem azt, hogy az emberek hülyék (haha, boltban dolgozom, nem nagyon tudsz újat mutatni Razz), de a legfőbb érv a PVC mellett a biztonság. Ennél egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet előrébb való.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Spectre kardjai

Témanyitás by Keitel Pént. Ápr. 02, 2010 10:10 am

Elbeszéltek egymás mellett, Spectre a Te kardjaid nem azok a pille PVC kardok, amik ellen mi tiltakozunk. Sőt, jobbak is mint a larpos átlag, szerintem még sehonnan sem lettek kitiltva, mert nem könnyűek és valamennyire biztonságosak is.

Egy jó mondatrész: "egy nehezebb kardot lassabban gyorsítasz fel" ez így van és ezért nem szeretem a könnyű kardokat, mert olyan előnyt kap a használója, ami egy gyors érintésre persze jó, de nem valósághű semennyire sem. (Kivéve, ha az adott fegyver valami rapírféle, de abból szépet én még nem láttam, és nem is fogok. Egy játékrapír vagy hegyes és veszélyes de szép, vagy biztonságos és csúnya.)
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Ápr. 02, 2010 11:05 am

Spectre írta:Ezzel azért tudnék vitatkozni Razz
Ugye itt már erősen előjönnek a milyen kard-milyen célra kérdések, szerintem fölösleges belemenni.
...
Én úgy tudom, hogy a kiskard vívásból alakult ki, ami azért némileg későbbi mint a rapír.
...
Azért azt megnézném, hogy egy átlagos larpon hány ember halna meg a jól kezelhető fém kardok miatt ;P

Viszont nem értem, mi ez az írtózás a PVC magos cumóktól. Jópáran láttátok már néhány PVC fegyómat, és az egykezes kardjaim a maguk fél kilójával (egy hasonló méretű kard 70 deka 1.2 kg között mozgott), súlyozott markolatával semmivel nem könnyebbek, mint egy tűrhető fa magos. Cserébe jóval biztonságosabbak. Aztán sorolhatnám még az érveket, de ezt csak igény esetén teszem meg Smile

Részemről másfélkezes kardokról beszélek, leggyakrabban ezeket látni larpokon.

Én úgy tudom a rapier vívásból alakult ki a sportvívás, de ettől függetlenül soha sem elképzelhetetlen hogy tévedek. A lényegi mondanivalómon ez viszont nem változtat.

Larpra fém kardot maximum dísznek vinnék, mert ad1: sajnos én is mindig felveszem az ellenfél tempóját, ezért ha ő biztonságos fegyverrel gyorsan vív, én is felvenném a tempót a fém karddal Razz Illetőleg az hogy jobban kezelhető mint egy fa gyakorló, nem azt jelenti hogy minden körülmények között biztonságosabb is. Nyilván egy larpra már csak ezért sem vinnék használatra fémet.

PVC magos kardokkal kapcsolatos problémámat meg Homár szépen leírta, Keitel pedig folytatta a gondolatmenetet Smile

Keitellel egyetértek, főleg a rapierokat illetően, bár Sonier megoldása amit korábban betett vhova ide a fórumra még egész korrekt használhatóság/látvány arányt nyújtott.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Lobster Pént. Ápr. 02, 2010 11:11 am

Istenigazából már jó ideje kacérkodok a gondolattal (főleg Kildar javallatára) hogy magam is teszteljek ilyen "larp heavy rapier" jellegű fegyvert, de a lustaság eddig mindig győzött.
Viszont jó lenne vmelyik idei játékon legalább két ilyen kardos ember és lehet kicsit élőben is gyakorolgatni meg véleményezni a témát.
Szerintem amit szóban el lehetett mondani azt már kb elmondtuk...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Ápr. 02, 2010 4:11 pm

Lobster írta:
"Én aztat nem értem, hogyha úgyis van fegyvermustra (legalábbis kéne lennie minden egyes játékon, és minden egyes bent lévő fegyverre), akkor miért nem egyedi elbírálás alatt vannak a fegyverek?"
Azért nem mert az emberek hülyék. Ráadásul hisztisek. És amikor jön egy öntelt hisztis hülye, annak eszébe sem fog jutni, hogy neadjisten nem fogadjuk el a gányolt lófaszkardját. És ekkor lép életbe a hisztis üzemmód, mert nem hozott tartalékkardot és onnantól rinyálni kezd.

És az ilyeneket miért is nem tiltjátok ki a faszba? Szal aki fém fegyvert hoz larpra hogy ő azt majd harcban használja az mehet kurva sok helyre csak a larpra nem.



Elbeszéltek egymás mellett, Spectre a Te kardjaid nem azok a pille PVC kardok, amik ellen mi tiltakozunk. Sőt, jobbak is mint a larpos átlag, szerintem még sehonnan sem lettek kitiltva, mert nem könnyűek és valamennyire biztonságosak is.

Erről van egy vicces eset ami legutóbbi Luminán történt Very Happy

Mod: Jah igen Homár. a rapírozásra kapható vagyok már gondolkodtam azon hogy a luminást hogyan fejlesszem tovább, hogy ne legyen annyira vaskos
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Kardok

Témanyitás by Keitel Pént. Ápr. 02, 2010 7:34 pm

Sonir Norend írta:Erről van egy vicces eset ami legutóbbi Luminán történt Very Happy

Ha már így szóba hoztad elmondhatnád.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Ápr. 02, 2010 7:43 pm

csak annyi hogy Hector a félheréjű kifogásolta Spectre egykezes csatabárdját (asszem azt legalább is) merthogy szerinte balesetveszélyes. Nem voltam ott szal pontosabbat Spectre tud mondani. Pedig azzal tényleg nagyon akarni kell hogy sérülést okozz valakinek
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Spectre Szomb. Ápr. 03, 2010 8:27 am

Jah, szerinte túl kemény volt a feje... (a tüskét kicsit erősnek éreztem én is, de abba nem szóltak bele)

Viszont itt nem arról van most szó, hogy az én kardjaimat nem tiltották ki soha sehonnan, hanem arról, hogyha a szabályrendszerben le van írva, hogy senki nem vihet PVC kardot, akkor ez nyilván azt jelenti, hogy én sem vihetek PVC kardot Wink
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by belzee Szomb. Ápr. 03, 2010 1:10 pm

be kell valljam kezdetben én is féltem a műmájer fegyóktól pl PVC Üvegszálas, de pont Spectre kardjai adják a pozitív megítélésem alapját, igenis lehet jót csinálni belőle...

a házi üvegmag helyett én sátorcöveket használok és brutál előíráson felüli 2*-es burkolást vászon erősítéssel, és fa markolattal, a súly kb így adja a "bokken életérzést" de Sonir-féle rapier is tetszett, bár én magát a fegyvernemet nem kedvelem, de súlyra nekem adja... bár a Legalmasterses üveg/latex cuccokat csak akkor engedném játékba én is ha azokra csudaszallag bandi kerül és van tartalék is...

volt a kezemben puszta PVC hurkaboffer és a Spectre féle fejlesztés tehát Tudom hogy van lehetőség az anyagban, viszont nem engednék be néhány jelenleg engedett és elnézett fa "ereklyét" mert lehet hogy bizonyított cuccos, de elaggott mint a "körösztannya'térgyekalácsa" vagy az a szemlélet amivel burkolta elég homályos... (pl 2rétegü polihegy, és a drótfonott kapanyél 2cm burkolással, társait nem sorolom)
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 7 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 16 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.