LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

+27
Dorten
Mart
Morwina
Lorin
Denegra
Zag-Zag
Mordor
Iffar
Pangloss
Ahriman
belzee
Kildar
Magitor
Drako
Damien-Maelstrom
Eglar
Bexter
Nirwastir
Sonir Norend
Spectre
Lecram
Andrew
Ashi Valkoinen
Deman
Lobster
Keitel
Gem Kapocs
31 posters

1 / 22 oldal 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Next

Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Május 12, 2009 1:18 pm

Na ez vas Very Happy

Csak az érdekesség kedvéért, és mert többen érdeklődtek múlt csütörtökön hogy mi mennyi mekkora miylen nehéz és hasonlók:

A páncélgallér. Egy mm-es acéllemezből ez a fajta (vagy egyeztetés után szinte bármilyen) kijön 15 ezerből, a súlya valahol 1,5 és 2 kg között lesz.

A vállak, ezekhez hasznos, de nem feltétlenül elengedhetetlen a gallér, ebből egy pár, egyes lemezből 10 és 15 ezer között mozog, a pár súlya valamivel nagyobb mint a galléré (2-2,5 kg/pár)

Kettyű, hasznos, egyes lemezből egy ilyen pár kesztyű szintén cirka 15ezerből jön ki, lehet hogy kicsit drágább.

Infó a kevésbé hozzáértőknek: Kesztyűhöz hagyományörző körökben is elég az 1mm-es lemez, egészen a 15. sz-ig, utána már illik vastagabb, páncélgallér és vállak tekintetében is hasonló a helyzet.

És még egy infó: Van egy pár cucc, amiket régebben készítettünk, viszont nem használjuk semmire/nem jött érte a gazdája, egyszóval rajtunk ragadt, nekünk pedig csak a helyet foglalja. Vannak ezek között lábszár és alkarvédők, néhány páncélkesztyű, (már csak) egy ork mellvért, egykét vállvas.
Ezeket lehet vinni potom pénzekért, a mellvért az egyetlen ami drágább (30ezer) a többi ára viccesen alacsony, ugyanakkor kis ráfizetéssel nagy igazításokat lehet rajtuk igényelni, amivel még jobban nézhetnek ki. Akit érdekel írjon rám pmben vagy MSNen, jók ezek ötletébresztőnek is, ha valakinek nincs ötlete mit és milyet is szeretne.
Példának beteszem az ork mellvértet.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Vas

Témanyitás by Keitel Kedd Május 12, 2009 2:28 pm

Én nem estem hasra a képek láttán. Ez személyes vélemény, a többiek úgyis dicsérni fogják.

Ne haragudj, hogy rontom az üzleted, de nem javaslom senkinek, hogy most páncéldarabokat vegyen. Nem azért mert drágák, szerintem pont hogy olcsók, de ezt a többiek másképp látják majd. Azért nem javaslom, mert rosszul néz ki az, ha pár darab páncéldarab/sisak van egy emberen, miközben nincs egy normális ruhája.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Május 12, 2009 3:13 pm

Szerintem meg nem üzletrontás, nem feltétlenül azonnla mostanra lett felajánlva Razz
Amellett sisakot direkt nem is ajánlgattam mert az drááága, még ha korabeli viszonyok között azt is próbálta meg először beszerezni midnenki Wink
Hogy ki mitől nincs hasraesve arról pedig inkább nem nyilatkoznék a bánsági féle "tökjó mert gótikus és bánsági és könnyű mert egyes lemezből van" tükörfényű vértek után Wink (aki nem értené: az egyes lemez alapból is vékony, pár helyre elég, de mondjuk egy mellvértet nem célszerű belőle csinálni. Namost ha ez csillivilli tükörfényes akkor kb 0,7-0,6ra le lett polírozva, vagyis kb annyit ér mint a bádoglemez Very Happy )
Az én vasam tény és való hogy nem a legszebb amit eddig láthatott ember, viszont amikor Ahriman full erőből elkezdte megcsépelni mikor rajtam volt, és a legnagyobb problémát a fülem csengése okozta (ja igen, fém karddal csapott 8-10-et) akkor ismét magamévá tettem már szállóigévé vált mondásomat: "Nem csillivilli de masszív. MUNITIONS GRADE BAZMEG!!!" (munitions grade - zsoldos minőség)
Jah, és múlt csütörtökön ráadtuk egykét emberre csak a vállat és a gallért. Igazából úgy, hogy a parasztruha volt rajta, Ashin kifejezetten jól mutatott, cska ez a két páncélelem.

Gondolom te az ilyenektől vagy elájulva, csak egy a probléma, hogy ez egy bajor főnemesi páncél
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Lobster Kedd Május 12, 2009 4:35 pm

Nem tudom nekem sokkal jobban tetszik a kopottas "nehézvas" mint a főnemesi páncél. De mivel számomra a maximális viselt súly kb egy farmerkabát léptékét jelenti, ezért nekem sosem lesz ilyen vasvértem.

Viszont simán elképzelhető hogy pár darab páncélelemet magára aggat egy szakadtabb harcos. Pl egy csata után "mentette" ki az épebb darabokat...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Deman Kedd Május 12, 2009 9:54 pm

Az az igazság, hogy amit én össze akarok hozni, az egy gambeson, arra egy láncing (már megvan) arra egy coat of plates másfeles lemezből (vas megvan hozzá csak csinálni kéne) egy sisak alkar és lábszárvédők szintén másfelesből. Namost két oka van, hogy még nem készült el: legtöbb larpon olyan szarok a páncél szabályok, hogy ezzel csak kibasznék magammal de nem halnék meg nehezebben, a másik hogy nem múlik rajta az életem igazából (igen így könnyű azt mondani, hogy nekem nem kell vas).
Olyan larpot pl nem is tudok, ahol számítana a coat of plates a láncingen és számítana hogy a láncing alatt van egy gambeson... Vicces.
Poén a vas, ha egy csatát végigugrálsz benne utána ledobhatod, de pl földön meg rönkökön ülni benne és várni mikor rohan oda a bokrokból a támadó sereg (5 fő) nem túl vicces benne egész nap.

Gem: A te páncélod már bocs azért nem nyom sokat, mert... hogy mondjam, egy 'emberre' lehet két háromszor ennyi vas kéne. Wink
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 13, 2009 8:12 am

Igazából nem Razz Az én vasam a méreteimhez mérten tulajdonképpen még nehéznek is számít. Másik hamarosan befejeződő TELJES vért egy kb Spectre méretű emberre készül, gyakorlatila ga láb és karvasak hiányoznak, azokkal együtt lesz kb 20 kiló az egész Wink Az enyim azért nyom annyit amennyit, mert több helyen több réteg másfeles lemez van, amit még meg fogunk invitálni mindenhol egy réteg egyes rugóacéllal.
Egyébként én tudok olyan LARPot ahol számít Very Happy Itthoni viszonylatban pl Cell-live Wink Egyéb viszonylatban pl Drachenfest. És terveződik egy történelmi alapú (nem történelmi) live általunk szépen lassan, ott a rétegelés nem számít, de elvárás hogy a teljes vért alá kell a gambeson vagy a doublet. Csak azt nem értem hogy COP alá miért akarsz láncinget venni? Suspect

Szerk.: Jutott eszembe. Aki a jövőben láncinget készül csinálni, annak jó tudnia, hogy a 15. sz. közepéig nem minden szem tekert-fűzött volt. A láncingek kb felét lemezből ütött szemekből, vagy öntött szemekből készítették, ebbe fűzték bele a drótból tekert szemeket. Csavaralátétet mondanám hogy használjatok hozzá, de sajnos a szabványméretek egyike sem felel meg a célnak, ha valakinek szerencséje van és talál nem szabványos alátétet annak jó Smile De valószínüleg ez lesz a ritkább, inkább ajánlom hogy 2-3 ember álljon össze, vegyenek egy tábla másfeles lemezt és keressenek egy fémnyomót, a lemezből pedig 8-as belső, 10-es külső átmérőjű karikákat üttessen ki. A cirka másfél négyzetméteres táblából így kijön kb 15000 szem, ami bőségesen elég lesz 3-4 db lábszárközépig érő, hosszú ujjú láncing megfűzéséhez, így látatlanba megbecsülve szerintem még a lánccsklyákhoz is elég. A maradékot el lehet adni, vagy félre lehet tenni javításohoz.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Május 13, 2009 8:31 am

Nem csak a Cell-Live, hanem nálunk is van különbség a jó meg a kevésbé jó páncél között. Amúgy az tény, hogy a legtöbb hazai rendezvényen a páncél lófaszt sem ér. Függetlenül attól, hogy milyen.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Andrew Szer. Május 13, 2009 9:59 am

Gem Kapocs írta:A cirka másfél négyzetméteres táblából így kijön kb 15000 szem, ami bőségesen elég lesz 3-4 db lábszárközépig érő, hosszú ujjú láncing megfűzéséhez, így látatlanba megbecsülve szerintem még a lánccsklyákhoz is elég. A maradékot el lehet adni, vagy félre lehet tenni javításohoz.

Nem kötekedni szeretnék, de jó, ha egy darab láncing kijön ebből a táblából.
(Gondolom 4/1-ről beszélünk és nem valami japán csodáról Very Happy)
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Páncél

Témanyitás by Keitel Szer. Május 13, 2009 11:08 am

Deman írta:Namost két oka van, hogy még nem készült el: legtöbb larpon olyan szarok a páncél szabályok, hogy ezzel csak kibasznék magammal de nem halnék meg nehezebben, a másik hogy nem múlik rajta az életem igazából (igen így könnyű azt mondani, hogy nekem nem kell vas).
Olyan larpot pl nem is tudok, ahol számítana a coat of plates a láncingen és számítana hogy a láncing alatt van egy gambeson... Vicces.

A bizalmi rendszereknél számít, sokat. Itt nem értik félre, ha nem halsz bele a közepes csapásokba sem, sőt, elvárják Tőled. Ha bekerülsz egy ilyen játékba szerintem tetszeni fog, ha van egy jó páncélod.

Deman írta:Poén a vas, ha egy csatát végigugrálsz benne utána ledobhatod, de pl földön meg rönkökön ülni benne és várni mikor rohan oda a bokrokból a támadó sereg (5 fő) nem túl vicces benne egész nap.

Ez így van. Itt tűnik ki minden játék irrealizmusa. Nincs ló sem, mindig hadiállapot van. Ha nekem lenne egy gambesonom, meg láncingem, és valami gyalogos lennék (jobb híján, mert ló az nem lehet) akkor ezt többnyire csak csatákhoz venném fel. Újabb nehezítés, hogy a hadat üzenni nem szokás, a távolságok kicsik, az ellenség hamar ott van, tehát csak támadáskor van esélyed ebben lenni. Néha nap közben is viselném, ha őrségben állok, vagy ha megyek valahova, utóbbi esetben csak ritkábban.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Május 13, 2009 11:09 am

Gem Kapocs
Lábszárvédőkről küldenél képet?

Andrew
A láncszemek fele volt csak ilyen, a másik fele pedig drótból készült karika.

Keitel
Nálunk lesznek távolságok és van hadüzenet is. Nemcsak gyakás ész nélkül, bár azt tényleg nem tudom, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy ne csak 5-6 fő legyen egy seregben.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Lecram Szer. Május 13, 2009 11:34 am

Rivergard Larpon is számított a jó páncél.
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Andrew Szer. Május 13, 2009 11:39 am

Ashi Valkoinen írta:Andrew
A láncszemek fele volt csak ilyen, a másik fele pedig drótból készült karika.

8-as belső, 10-es külső, mint ha 2mm-es huzalból lennének a 8 mm-es szemek, azaz nagyjából olyan, mint az első láncingem - nincs ujja, combig ér, mint egy atléta. Ez nagyjából 12000 szemből van. Ha hosszú ujjú lenne, és hosszabb, akkor lazán 20000 szemből állna (fele 10000 Razz)... Nem győztél meg Very Happy
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 13, 2009 12:11 pm

Andrew: Nem fűztem még láncinget, nem is tervezem, úgyhogy részemről egy elnagyolt becslés volt, egyébként nem tudom milyen milyen átmérőjű és drótvastagságú szemekkel dolgoztál, a tévedés lehetőségét pedig mindig fenntartom Wink Ami a másik, hogy ez leginkább azért jó mert 1: történelemhű 2: meggyorsítja a munkát hogy nem kell minden szemet nyitogatni. Pláne hogy az eredetiken a drót szemek szegecseltek, és az meg pepecs munka, így ha csak a szemek fele ilyen, az rengeteg időt megspórol Wink (Szerk.: jutott eszembe, két embernek még mindig megéri megvenni a tábla lemezt, mert kb 5500 forint, a fémnyomó valszeg mivel kurvagyorsan és egyszerűen megvan vele, 3-4000-ért kinyomja. Így két emberre 7500 szem/kopf cirka 4000 Ft-ból, gyakorlatilag 0 szélességű időintervallum alatt.)
Részemről az egyetlen láncelem a felszerelésemben a két voider lesz (láncból készült hónaljvédők) azok pedig végig szegecselve lesznek, mivel valamilyen furcsa ok miatt a 16. sz-ra kimentek a divatból az ütött/öntött szemek és csak szegecselt drótszemeket használtak. El fogok vele játszani egy darabig Cool
Ashi: képeket küldöm majdan emil útján, nincs most időm feltöltögetni.

Szerk.: Egyébként: A páncél kényelmes! Már ha jól van megcsinálva és rád van rendesen szabva. Én az enyémben tartózkodtam már egyszer 15 órát egyhuzamban, bevallom, a 12. órától kezdte húzni a csuklyámat Razz AZ hogy mennyit és mikor viselek páncélt liveon, a játék típusától függ. Mondjuk DHJ-n, ami alapvetően mindig is valamilyen háborús szituációra épült, reggeltől fekvésig rajtam van. Ugyanakkor mondjuk egy CJ-n őrszolgálat és támadások alatt viseltem csak. ÉVben általában volt néhány őr, rajtuk ott volt a cucc, így ha megtámadták a várost volt ennyi idő hogy az ember magára öltse a vértet és utána besétáljon a hirig kellős közepébe. De az sajnos tény hogy a legtöbb liveon nemigen ér semmit a páncél. Én is leginkább azért hordom, mert szeretem hordani.
De ezen helyzet javítására a következőket fogom cselekedni: Minden liveon, ahol jeen vagyok vala, páncéllal és egyes darab fémkarddal fogok érkezni. Majdan felkérem Ahrimant, Damient, Spectrét vagy egyéb nagydarab jó karban lévő embereket, hogy ugyanmár amúgy teljes erőbő basszanak mellkason. Eddig ezzel még a leg elvetemültebb idiótákat is sikerült meggyőzi hogy NEM vágod a át a páncélt Very Happy Sajnos néhol hagyományörző körökben is dívik még ez a tévhit hogy rá lehet hajtogatni a páncélosra a vasát. Reményeim szerint ennek hatására pár szervezőgárda végre felfogja hogy igen, a páncél tápos, igen, a páncél leszarja az esélyegyenlőséget Razz
(Ezt azért merem megcsináltatni mert hétvégén teszteltük, és vicces hogy csak a bevort - pofavédőt - kell kikalapálni nekem meg csak a fülem csegnett Razz )
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Deman Szer. Május 13, 2009 2:29 pm

Gem Kapocs írta:Csak azt nem értem hogy COP alá miért akarsz láncinget venni? Suspect
Ez egyáltalán nem volt ritkaság tudtommal. Megesett, hogy a láncinget át tudták lőni/szúrni ezért a létfontosságú szerveket extra lemezekkel védték (cop) ami egyben valszeg mint trauma pad is szolgált. Namost másfeles lemez azér nem az űberkirályság ha mellvértről van szó, de láncinggel együtt már pont elég valszeg, hogy megfogjon bármit.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 13, 2009 4:38 pm

Hát nemtudom, a lőfegyverek megjelenéséig a tornavértek kivételével és egykét extrém kivételtől eltekintve mindenki másfeles lemezt használt Wink
Egyébként ritkaság nem volt amiről beszélsz, csak az kombinált vért és a közelkeleten használták. A COP alá egy vívókabátot vettek csak. A fedetlenül maradt részeket előfordult hogy láncszövettel borították.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Páncél

Témanyitás by Keitel Szer. Május 13, 2009 7:36 pm

Olyan sokat írtam, hogy rövidebb így. Persze így érveim nincsenek, de állításom sem.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 13, 2009 9:03 pm

Ezt most így ebben a kontextusban nemegészen értem dehát a lényeg lényege lényegébe lényegtelen mert a dolog szilisztifikája úgy kompenzálódik ahogyan a tendencia dominál Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Deman Szer. Május 13, 2009 9:09 pm

Gem Kapocs írta:Egyébként ritkaság nem volt amiről beszélsz, csak az kombinált vért és a közelkeleten használták. A COP alá egy vívókabátot vettek csak. A fedetlenül maradt részeket előfordult hogy láncszövettel borították.
Nem arra gondoltam véletlenül se... A kombinált vért ahogy mondtad egybe van építve. Ugye kb 13-14. századról van szó és európáról.
Több forrást is lehet könnyen találni amikor láncing alatt vagy felett viseltek COP-t, bizonyos ábrázolásokon való hiányát megmagyarázhatja, hogy ott pl alatta viselték (vagy nem). A lényeg, hogy nekem pont azért tetszik a felállás, mert lehet vele kombinálni, viselheti az ember a láncinget külön, a COP-t külön vagy a kettőt együtt, vagy csak a gambesont készültségi szinttől és időjárástól függően.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 13, 2009 9:21 pm

Hát, gambesont azért érdemes mindkettő alá venni. De praktikus hasznát nemigazán látom annak hogy a láncingnél lényegesen jobb védelmet nyújtó COP alá/fölé léncinget vegyünk. Lehet hogy bennem van a hiba, meg ugye még nem láttam eygetlen olyan ábrázolást vagy forrást sem ahol így viselték volna a két vértet. Ha van ilyened linkeld/küld már légyszi, erre most iváncsi lettem.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Deman Szer. Május 13, 2009 11:20 pm

Hát nézd én is úgy vagyok vele, hogy merőlegesen nem sok minden megy át egy COP-on, de azér a lemezek közt becsúszó dolgokra talán használt alatta a láncing. De tegyük fel hogy redundáns praktikusan, európában akkor sem volt divat a kombinált, és a láncing volt, hogy kevés volt, ellenben az izületekre, hónaljra etc teljesen jó ha van. Szerintem ez inkább úgy működött hogy a COP jobban védett kisebb felületet a láncing meg amúgy is volt alákapták (néha mellvért alá is). De ez csak találgatás, az a baj, hogy első körben amit találtam az modern adapáció és sehol nem jelöltek meg korabeli forrást.

Addig itt van ez: http://en.wikipedia.org/wiki/Coat_of_plates

"The former source informs us that the armour should be worn beneath the Hauberk, which can explain why this form of armour so seldomly appears in illustrations and statuary before the late 13th century."
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 14, 2009 6:28 am

Háááááát én azért wikipediára nem bíznám magam. Ez mondjuk olyan hogy nem kizárt hogy létezett, mert semmit sem zárhatunk ki, de amíg nem látok rá korabeli ábrázolásos vagy leírásos forrást addig részemről nem fogom használni. De létjogosultsága lehet a dolognak, ugyanúgy minthogy a brigandint kombinálták egy plackartal (a mellvért alsó lemeze, főleg a gótikában használták) A képekből nem egyértelmű hogy tejes brigandin fölé vették-e a plackartot, vagy a brigandin alsó részét cserélték ki egy plackartra.
Kép az Agincourt-i csatáról, az ötletek főleg erre képre építenek:
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Agincourt
A képkeret alján a jobb oldali figura, és a kép jobb alsó sarkában lévő lovas az érdekes
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Spectre Csüt. Május 14, 2009 8:09 am

Gem: régen volt Ahrimánnak egy jó kis festménye, amin egy láncingre vettek brigandint, majd arra a plackartot. Biztos meg tudja még mutatni.
(egyébként a fenti képen is rohadt soknál látszik a brigandin alatt a láncing. Pl a legtöbb íjásznál)

CoP + láncing:

LINK

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Armor_illusE

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések WaleweinleidenLtk195f120

Ezek kb. fél perces keresésbe tellettek.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 14, 2009 11:03 am

Az agincourt-i csata képén nem láncinget, hanem lánccsuklyát, és a brigandinhoz kapcsolt lánckiegészítőket viseltek, valahol volt eredetiről képem, ha sikerül előtúrnom berakom majdan.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Spectre Csüt. Május 14, 2009 11:33 am

El nem tudom képzelni, hogy lehet úgy lánc kart felcsatolni hogy az kényelmes is legyen.
(mind1, ez nem változtat a tényen, hogy CoP-ről van ábrázolás, hogy láncing fölött viselték)

Btw vértemmel mi van? Jó lenne ha válaszolnál MSNen Wink
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 14, 2009 6:46 pm

Lánc kart nagyon egyszerűen, ugyanúgy ahogy gótikában mindenféle karvasat felkötöttek. A ruhára varrtak szövet zsinórokat, vagy előre varrot lyukakba fűzték őket és azzal kötötték fel mind a vállvérteket, mind a felkar-alkarvérteket, a könyökvértet, és a lánc kiegészítőket is.
Imhol egy kép:
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések 362_large

A képen mondjuk egyértelműen lemezpáncél viseléséhez vannak befűzve a zsinórok, de jól látszik a rengeteg lyuk, vagyis nem nehéz átvariálni.

Vérted kész van, bár MSN nem láttam hogy kerestél, Ahrimant meg picsán fogom rúgni hogy mér nem keresett még meg téged.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 22 oldal 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.