LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

+27
Dorten
Mart
Morwina
Lorin
Denegra
Zag-Zag
Mordor
Iffar
Pangloss
Ahriman
belzee
Kildar
Magitor
Drako
Damien-Maelstrom
Eglar
Bexter
Nirwastir
Sonir Norend
Spectre
Lecram
Andrew
Ashi Valkoinen
Deman
Lobster
Keitel
Gem Kapocs
31 posters

10 / 22 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Next

Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Feb. 16, 2011 9:09 pm

Szerintem ha valahol találsz jó összefoglaló anyagot a diétás vasgyűjteményéről, azon is ámulnának itten a legtöbben Cool
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty vért temp

Témanyitás by Ahriman Szer. Feb. 16, 2011 9:56 pm

Szörcsing mostly done.
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 HenryVIIIarmor00
Tonletes avagy nagyszoknyás vért. Kimondottan érdekes története van, ugyanis egyfelől ilyesztően gyorsan rakták össze, másfelől a tökéletes példája a szarrátakarításnak. A gyors összerakás oka az volt, hogy a korábban megbeszéltekkel ellentétben Henrik baszott elküldeni a spéci záródós kesztyűjét a torna másik résztvevőjének, a francia királynak (aki ugyanolyan kesztyűt akart, és mintának kérte volna kölcsön), aki erre közölte, hogy kurvaanyád, akkor módosítok a torna szabályain, oldd meg. A szarrátakarítás meg onnan látszik, hogy helyenként még megvan foltokban az aranyozás, amit a sok polírozgatás az évek során megkímélt - namost az aranyberakás standard eljárása alapján ahhoz, hogy nagyobbrészt eltűnjön az arany, legalább 1.5mm-nek kellett eltűnnie. A vért viccessége ezen kívül abban áll, hogy a tenyeren, talpon, és a szoknya alulsó nyílásán kívül sehol sem támadható a viselője.

...

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 HenryVIIIarmor01
A fent említett tornára eredetileg szánt vért, olyan technikai megoldásokkal, hogy a vért arról lett híres, hogy a NASA erről vett át pár megoldást. A képen nem látszik, de a segge is rákozott, azaz gyakorlatilag MÉG JOBBAN véd, mint az előző. Külön figyelmet érdemel az, hogy az elemek nem kötözve vagy szíjazva vannak, hanem egymásra zárnak rá, így gyorsan és könnyen fel lehet pakolni a tulajra őket, azonban a technológia iszonyatos precizitást követel meg. Szintén érdekes, hogy a derékrész rémálomba illő komplexitású siklópályákat kapott, a váll és a mellvért alja viszont lebegő ízület, azaz bőrcsíkokra vannak szegecselve a lemezek. Ha pedig mindezen érdekességek kevésnek tűnnének, akkor szólok, hogy ez a grand bascinet mozog oldalirányban, azonban fel-le nem, tehát a standard grand bascinetnél szabadabb, miközben ugyanúgy kitörhetetlen benne a delikvens nyaka.

...

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 HenryVIIIarmor02
A fenti kettő után az 1515-ös díszvértje meglepően puritán, primitív és dísztelen, ez azonban tökéletesen jellemzi Henriket - az igazán jó vértjeit csatára és tornára csináltatta, a többin spórolt. A vért egyetlen különlegessége a lónak kivágott tonlet, amit egyetlen darabból munkáltak meg, formailag tökéletesen követve a korban szokásos kabátok alsó részének kinézetét. A fekete-fehér képen látszik igazán a munka tökéletes mivolta - alig látszik, hogy az ott nem szövet, hanem acél.

...

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 HenryVIIIarmor03
Öregebb korára kissé elhízott, azonban ez a vért mutatja, hogy elpuhulni azért nem puhult el. A mellvért még a sok karbantartás után is 4mm környéke középen. A lábvért arányossága a testhez képest sokat elmond emberünk izomzatáról - ekkor már ugyanis bőven 120 cm felett volt a derékbősége. A bal oldali kesztyű egyike a kevés balos erősítőkesztyűknek, amit a sima páncélkesztyűre vettek rá - magában a gyakorlat nem ritka, azonban az, hogy az erősítőkesztyű is teljes rákozott kesztyű, nem csak egy formázott lemez, már nagyon is ritka. A mellvért közepén látható sasszeg egyértelműen további erősítőlemezek rögzítésére szolgál, a több lyuk jobb oldalt pedig többféle kopjatámasz rögzítését teszi lehetővé.

...

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 050823metHenry8Armor
Végül pedig ismereteim szerint az utolsó vértje 1544-ből. Szintén semmi igazán különleges, egyszerűen csak a kor legmagasabb szintű technológiájának mesteri alkalmazása - minden rákozott terület mozog, és nem lebegő ízületeken, hanem végig siklópályázva. Emlékeim szerint a mellvért és a sisak muskétaálló, a karok és lábak pisztolyállóak, ebből kifolyólag látszik is, hogy több elemet lehagytak inkább.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 22, 2011 4:17 pm

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Armorinmuzeumzagc582c49.th

Á, nem közvetlen közelről kapta XD
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Márc. 02, 2011 5:58 pm

No ork, szolgáltassál már nékem pontos infókat olasz asszimetrikus kesztyűkről. Úgy érzem van egy fontos és vicces részlet ami nem ugrik be, de amíg nem vagyok benne biztos addig nem akarom lelőni a poént.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Szer. Márc. 02, 2011 6:15 pm

Definiáld az asszimmetrikust... ami kapásból beugrik, az az, hogy a balos jellemzően egy darabból volt húzva, a másik két darabból szegecselve, ami néhány modern elemzőt arra a következtetésre vitt, hogy a jobbos mozgékonyabb - ennek ellentmond, hogy izé, 2-3mm-t mozognak az eredetiek és a lazán szegecselt reprók. Az meg nem éppen a mozgékonyság netovábbja. Ha nem erre gondoltál, akkor defináld pontosabban... Very Happy
Hja, ezen kívül van elég kevés olyan lelet, ahol a balos ujjhegyig rákozott kétujjas, a jobbos meg vagy félkesztyű, vagy ötujjas lerohadt ujjakkal.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Márc. 02, 2011 8:26 pm

Ahriman írta:a balos jellemzően egy darabból volt húzva, a másik két darabból szegecselve, ami néhány modern elemzőt arra a következtetésre vitt, hogy a jobbos mozgékonyabb - ennek ellentmond, hogy izé, 2-3mm-t mozognak az eredetiek és a lazán szegecselt reprók...
Hja, ezen kívül van elég kevés olyan lelet, ahol a balos ujjhegyig rákozott kétujjas, a jobbos meg vagy félkesztyű, vagy ötujjas lerohadt ujjakkal.
Igeeeeeen Very Happy Konkrétan arra nem emlékeztem, hogy egyszer beszéltük hogy a jobbos kesztyűket faszér szegecselték két darabból, ha gyakorlatilag a legtöbb megmaradt darabon fix a szegecselés, a többin pedig értelmetlenül minimális a mozgás.
Ami miatt ez eszembe jutott: mindannyiunk kedvenc és az ország "legjobb" páncélkovácsának ismét sikerült 5-6 leletből összeollózott korhűtlen hülyeséget alkotnia, adott korra-tájegységre-páncéltípusra NAGYON nem jellemző ujjakkal, ráadásul szintén pontatlan az egy darabból húzott kesztyű kézfejének-ujjvédőjének kialakítása. Azt, hogy a jobbos kesztyű lett egyből húzva és a balos a szegecselt, még betudhatjuk annak hogy a tulaj lehet balkezes.
https://picasaweb.google.com/lesusius2/EladoHolmik#5578461370243221410 Innentől javaslom megnézegetni a ezt és ezt követő négy képet.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Szer. Márc. 02, 2011 8:51 pm

Ööö, nem, nem tudhatjuk be. A CSUKLÓNAK kell fixnek lennie... Továbbiakban nem kommentálnám, most téptem be egy kicsit a tömény műgyantától, és valsz még a tőlem megszokotthoz képest is túlságosan agresszív lenne.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Márc. 02, 2011 9:11 pm

Bocs, le vagyok zombulva én is plusz a koncentrációkészségem erősen csökkent, az fel se tűnt hogy a csukló nem fix X)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty tauron vért off

Témanyitás by Kildar Pént. Márc. 04, 2011 3:29 pm

A kérdést alapvetően két oldalról kell megközelíteni, az egyik a felszereléskövetelmények, a másik a konkrét hatás témája.

Felszereléskövetelmények terén a fő kérdésünk az, hogy mi a minőségi minimuma egy felszerelési tárgy elfogadásának. Páncélok témájára konkretizálva: Páncélnak minősül-e a szabályok szerint mondjuk a te karton+szigszalag vállbizgeréd, páncélnak minősül-e egy műanyag mellvért, vagy éppen páncélnak minősül-e mondjuk az ami az avataromon van (nem vicc, láttam már olyat ahonnan a valódi vértek ki voltak tiltva mert az "veszélyes").

Játéktechnikai hatásról illetve konkrét harcrendszerekről majd később, de ha valaki unatkozik addig összefoglalhatja helyettem hogy milyen megoldások vannak idehaza a köztudatban.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Spectre Pént. Márc. 04, 2011 8:08 pm

A teljesség igénye nélkül:
-ÉP rendszer: a vért ÉP-t ad. Elég egyértelmű.
-SFÉ rendszer: a vért bizonyos mennyiségű sebzést felfog. Ez csak olyan rendszerekben működik, ahol többféle sebzés van
-Immunitás rendszer: a vért bizonyos fegyverek/hatások ellen immunitást ad.
-Játéktechnikai bónusz: a vért nem ad harcban előnyt, de valamilyen más, játéktechnikai előnye van
-Realitásra törekvő rendszer: a vért ott véd, a lehetőségek és ismeretek szerint annyit, amennyit valójában.

Ennyi jutott eszembe, ezeknek egy részét lehet kombinálni is.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Márc. 05, 2011 9:19 am

Kildar írta:Játéktechnikai hatásról illetve konkrét harcrendszerekről majd később, de ha valaki unatkozik addig összefoglalhatja helyettem hogy milyen megoldások vannak idehaza a köztudatban.
Ebből írom a beadandómat szerepjáték és kultúra kurzusra, szóval nemsokára lesz, legkésőbb április végén, mert akkor kell beadni.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Denegra Hétf. Márc. 07, 2011 9:47 am

Remek, remek, köszönöm szépen a magyarázatokat. Smile
A hétvégét a külföldi larpos oldalak és videók nézegetésével töltöttem, illetve megnéztem ismét a filmet ami alapján a játékot szeretném.
A következőkre jutottam:
Egyenlőre marad a ,,fekete lovag harcrendszer" az 1. játékra legalábbis mindenképpen.
A játékon valósághű ruházatot szeretnék viszontlátni: vagyis a valódi, Kildar avatarján is látható páncélokat
szeretettel várom. Továbbá jöhetnek a bőr mellvért (egyik külföldi oldalon láttam ilyet), láncing, láncsapka
(nem tudom a pontos nevét de utánajárok. olyan mint a láncing csak fejre).
A boltban vásárolt műanyag mellvért hááát... még éppen belefér de ha nem muszáj neee. Az Ichigo féle karton-szigszallag, általam is néha viselt váll- és mellvérteket szeretném kizárni (kétlem hogy a középkorban lett volna valaki oly merész h ilyenben küzdjön, ráadásul az izzadás és a csapkodás hatására a szigszallag elkezd leválni ami rondává válik, szóval tapasztalatból mondom, hogy ilyet nem szeretnék látni).
Továbbá: az 1. warcraft live alkalmával láttam olyat is, hogy vászonból megvart ruha alatta 2 db rajztáblával volt kikiáltva mint páncél. Itt ilyen nem lesz, ha szövetanyagból készült a páncél, az nem páncél, HANEM RUHA!!!!!!
A játék során a felszerelés semmiféle bónuszt nem ad a játékosnak (esetleg arra gondoltam még, hogy akin valódi fém páncél van, azt nem lehet 1 leszúrással megölni, csak 2vel, az 1. csak sebzi. de erről is szeretném kikérni a véleményeteket még).
Vagyis a páncélok egy valósághű mégis kívülállók szemével rendkívüli látványt nyújt (mi kiélvezzük, hogy cool szerkónk van, illetve az egész játék rögzítve lesz videófelvétel formájában is osztálytársaim által).
Továbbá a Tauron oldalán a Galléria menüpontba felrakok pár képet a filmből, hogy aki még nem látta a filmet is lássa h kb. mi adta az ihletet.
Illetve felmerült egy probléma: hogy mi lesz ha a játék túl rövidre sikerül és idő előtt mindenki lekaszabol mindenkit?
Erre azt a megoldást találtam ki, hogy a hullák negyed óra elteltével feltámadhatnak, a játék során 3 alkalommal. Ez alól kivétel lenne a nagy évzáró játék (amire majd augusztusban vagy ősszel kerülne sor, még július végén - augusztus elején kiderül attól függően, hogy akik jönnének hogy érnek rá). Az évzáró játékon nem lenne érvényes a 3xos feltámadás, aki hulla az hulla is marad.
Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 07, 2011 10:56 am

Denegra írta: Itt ilyen nem lesz, ha szövetanyagból készült a páncél, az nem páncél, HANEM RUHA!!!!!!

...vigyek mintát valódi szövetpáncélból, akár vágásteszt céljára is? Razz

Mondjuk az igaz, hogy nem egészen a rajztáblára pakolt vászon témából, de azért ne becsüljük alá harminc réteg - esetenként enyvvel összeragasztott vászon - ellenállóképességét, vagy éppen olyan két centi vastag keményre steppelt gyapjúét. Nem tudom angollal hogy állsz: http://www.myarmoury.com/feature_spot_quilted.html

Természetesen én is láttam már pár szegeccsel "megerősített" sima pólót amiről az illető komolyan gondolta hogy páncél lenne, de nem is ezekről beszélek.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Denegra Hétf. Márc. 07, 2011 11:29 am

A 30 meg 100 réteges vászon páncél oké, meg légyszi hozd el mert kivi vagyok rá Very Happy
De a pólóvékonyságú hosszú ruhára légyszi ne akarja senkise ráfogni h páncél XD
Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Hétf. Márc. 07, 2011 11:48 am

Á-á Egy jó brigandin nem olyan vastag ám! Kb mint egy jobb kötött pulcsi.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 07, 2011 11:54 am

Jó, de a brigandin védőértékét nem a szövetborítás hanem a belefoglalt fél vastelep adja Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Lorin Hétf. Márc. 07, 2011 12:15 pm

Denegra írta:
A hétvégét a külfödi larpos oldalak és videók nézegetésével töltöttem.

Na és nem ment még el az életkedved?
Mert nekem ettől speciel elszokott... szerepjátéknak szerepjáték, csak elég kiábrándító mikor "golfoznak" a nagy "avatarok" meg két kézzel fogja azt az hatalmas és piszok nehéz kardot...
Mad
Szóval, hiába a zsír jelmez, meg az üvegszálas fegyó, ha annyiba kerülne mint leutaznom Tatabányára se mennék el erre a játékra, szóval ha lehet egy javaslatom akkor azt javasolnám hogy, annyira nagyon sok dolgot ne vegyél át ezekből Razz
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Márc. 07, 2011 4:46 pm

Kildar írta:Jó, de a brigandin védőértékét nem a szövetborítás hanem a belefoglalt fél vastelep adja Razz
Is. Igazából a vastagság is típusfüggő, találtak bőr borítású darabokat, annál komolyabban bejátszanak a védelembe a borító rétegek is, viszont a szövetrétegek közé szegecseltek vastagabbak.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Denegra Hétf. Márc. 07, 2011 10:43 pm

Lorin, ne ítélj el egy játékot amíg nem voltál rajta, utána cikizheted kedvedre. Smile
A filmet is megnézhetnéd: Példátlan példaképek, ugyanis hasonló világot szeretnék felépíteni.
Nem tatabányán lesz hanem Budapesten és ha neked nehéz a kard inkább gyere íjazni abban a cuccban amiben a képen is vagy Very Happy Szerintem cool lenne.
És azok után amiken keresztülmentem, hogy egyáltalán belefogjak nem adom fel. És ha van jobb ötleted inkább azt oszd meg velem. Razz
Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Márc. 07, 2011 11:28 pm

OFF: Lorin alapvetően arra mutatott rá, hogy az ottani játék bár gyönyörű, nagy, sokáig tartó és szépen kivitelezett, a társaságnak itt már nagyobb igényei vannak a realizmusra, mint amit ott megkaphatna. Normálisabb súlyú fegyverek, melyet az emberek kardként és nem pecabotként forgatnak, hiteles páncélok és életszerű dialógusok, általában low-fantasy környezetben. Számunkra a DF szervezettségben, játékosszámban, sok kellékben példakép, de stílusában és szemléletében nem.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Márc. 08, 2011 7:38 am

Mondjuk pont sikerült egy erősen elbaromkodott részt kiválasztani DFről. Minden játékon van ilyen, nagyobb részt azért DF-en sem ez a szint a jellemző.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Denegra Hétf. Márc. 14, 2011 9:03 am

ÁÁÁ így már értem... XD
Oksika. Smile
Amúgy találtam egy oktatóvideót, a kardkészítését a fegyókhoz a pajzsot ide linkelem:

https://www.youtube.com/watch?v=B9ixHvXuCWE
Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Márc. 22, 2011 1:37 pm

Iffar írta:polifoam vért és társai

Tömören: polivértet ne.
Bővebben: Ha mindenképpen elvetemült formákat akarsz és nem akarod/nincs pénzed kifizetni hogy valaki fémből kihúzza neked, inkább papír/szövet/üvegszál+ műgyanta.
Egyrészt a merev anyagról képes vagyok elképzelni a játék alatt hogy igen, ez tényleg véd, másrészt kevésbé sérülékeny, harmadrészt reálisabb súlyban, negyedrészt nem alkothatsz elvetemült faszságokat amikben csak az anyag puhasága miatt tudsz mozogni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Iffar Kedd Márc. 22, 2011 1:57 pm

Tehát erről nem vagy képes elképzelni, hogy tényleg véd?
(ha lenne betűméret állító, apró betűvel írnám, de nincs edit: hopp fail... van Very Happy) akkor a poli kardokról se tudod elhinni hogy vágnak?

Reálisabb súlyban: In Game a karaktered (ha ilyesmi vértet visel) képzett harcos, hozzászokott a vért súlyához és könnyebben is mozog benne, mint Te IRL.
A poli vértek előnye egyrészt a súlyukban rejlik, mivel In Game reálisabb mozgást tesz lehetővé.

Sérülékenység: erről nincsenek információim egyenlőre, de kb annyira tippelném, mint a fegyverek sérülékenységét.

Negyedrészt: ez viszont nem a polivért hibája, hanem a készítőjének, mivel nem gondolja át. Másrészt viszont egy ilyen kivitelezésű vért már annyira nem puha, hogy bármit engedjen.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 11Front1R10


A hozzászólást Iffar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 22, 2011 2:04 pm-kor.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Márc. 22, 2011 2:03 pm

Iffar írta:Tehát erről nem vagy képes elképzelni, hogy tényleg véd?
(ha lenne betűméret állító, apró betűvel írnám, de nincs) akkor a poli kardokról se tudod elhinni hogy vágnak?
Én sem vagyok képes elhinni, persze ez egy jól beállított kép, de azért inkább a vas.

Reálisabb súlyban: In Game a karaktered (ha ilyesmi vértet visel) képzett harcos, hozzászokott a vért súlyához és könnyebben is mozog benne, mint Te IRL.
A poli vértek előnye egyrészt a súlyukban rejlik, mivel In Game reálisabb mozgást tesz lehetővé.
Általában azért egy jól megcsinált páncélnak nincs mozgásgátló tényezője, mint a M.A.G.U.S. szabályrendszere azt sugallja. Egy 17 kilós láncingben is tudok úgy ugrálni, mint nélküle.

Sérülékenység: erről nincsenek információim egyenlőre, de kb annyira tippelném, mint a fegyverek sérülékenységét.
Egy polifoampáncélt polifoamkarddal kb. két perc alatt hajtogatok rá a delikvens testére. Ugyanis a páncélban nincs merevítés.

Negyedrészt: ez viszont nem a polivért hibája, hanem a készítőjének, mivel nem gondolja át. Másrészt viszont egy ilyen kivitelezésű vért már annyira nem puha, hogy bármit engedjen.
Kezdő koromban csináltam polifoam meg kartonpáncélokat. Akármennyi réteget teszel egymásra, fog alakulni a testedhez és a mozgásodhoz. Másrészt tetszőleges vastagság esetén is a delikvens testére hajtogatható.

Hadd kérdezzem meg: csináltál már polifoam-páncélt? Viseltél már ilyet? Viseltél már igazi páncélt?
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 11 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 22 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.