LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

+27
Dorten
Mart
Morwina
Lorin
Denegra
Zag-Zag
Mordor
Iffar
Pangloss
Ahriman
belzee
Kildar
Magitor
Drako
Damien-Maelstrom
Eglar
Bexter
Nirwastir
Sonir Norend
Spectre
Lecram
Andrew
Ashi Valkoinen
Deman
Lobster
Keitel
Gem Kapocs
31 posters

21 / 22 oldal Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Mordor Vas. Dec. 11, 2011 3:13 pm

Találtam valamit:
http://www.primtex.hu/hun/sec_karpitk.html
A tömővatta és az afrik is érdekes lehet utóbbival szerintem a kemény kitömés sokkal gyorsabban elérhető, mint a vattával.
Innen vettem a zsákvásznat is a "gyújtónyilak"-hoz.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Dec. 11, 2011 4:47 pm

Oh, tehát afrik néven fut a coconut batting, és kapható itthon. SCA-sok szerint nagyon jó anyag erre a célra, és kevésbé hajlamos szétrohadni, ha izzadtságtól tocsogósan lököd a sarokba. Legalább egy jackre valót fogok valsz venni kipróbálásra vmikor a köv. év első felében, ha lesznek korábban tapasztalatok, pls share. Very Happy
Szép találat!

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Szer. Dec. 28, 2011 10:12 pm

Bréking nyúz.
Most lett elérhető egy 2000es lelet dokumentációja. XIV. elejétől XV elejéig belőtt LÓbőr alkarvédő, 3 keskeny lemezcsíkkal (vagyishát "egyértelműen azonosítható nyomokkal"), és szegecsekkel. A bőr 3mm vastag, és felváltva közel összefüggő szegecssor és felszegecselt lemezek váltják egymást. A jelentés szerint nincs nyoma belülre szegecselt lemeznek. Külön mókás, hogy formailag inkább bazuband, mint standard európai alkarvért.
Tehát, ha bőrt akarsz fél évezredre tartósítani, dobd egy litván pottyantósba.
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Ry%3D480

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Dec. 29, 2011 7:00 am

szal már a XV. században is voltak rockerek?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Jan. 03, 2012 11:33 am

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Cutcaster-photo-100609089-The-Beheading-of-Saint-John-the-Baptist
Jobb oldali alak, gondolkodjatok Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Jan. 03, 2012 11:39 am

HE"S GOT A DYNAMITE!!!
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Jan. 03, 2012 12:11 pm

A páncélja főleg annak a kialakítása sokkal érdekesebb, bár gyanús hogy csak művészi bullshit.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Kedd Jan. 03, 2012 1:01 pm

Jó lenne egy dátum, bár nagyon meglepődnék, ha 1750 előtti lenne, és igazából inkább néz ki 1800 utáninak a kép. A rákozás ill a "zsanérok", meg az arcok eléggé emlékeztetnek a félelmetesen elkúrt rómaiakat ábrázolni kívánó mázolmányaikra. Ezen kívül a vértes fazon sziluettje sokkal inkább emlékeztet a nagyon késői vértesekre, mint ööö bármire.
Ettől függetlenül dátum nélkül biztosat nem igazán lehet mondani - ha az a rákozás kicsit lejjebb lenne, vagy legalább kicsit lejjebb érne véget, még használható is lenne a cucc, bár lépésenként összecsuklana az eleje.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Jan. 03, 2012 2:25 pm

Dátumom sajnos nincs hozzá, így inkább csak érdekességnek tettem be, az elkúrtság érzésben a bal oldali nő bizonytalanított el, mert annak a stílusát nem tudom hova tenni. Egyébként a cucc mellkasi és hasi része erősen eltér árnyalatban és tónusozásában is, elképzelhető hogy lánc akarna lenni.
Ami nekem erősen WTF a a lába a cuccnak.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Kedd Jan. 03, 2012 3:56 pm

A lábát most néztem meg közelről, most már biztos, h 19. századi a kép, ugyanis ugyanígy ábrázolták a manicát meg a segmentata oldalát, külön tekintettel az egyesével peremezettnek tűnő lemezszélekre. (also, végtelen örömmel tölt el, h a google most már jórészt minőségi hagyományőrzőket meg relat. kevés fantasyt dob ki a "roman legionaries"-re, nem fantasy+viktoriánus szarokat néhány jó találattal. Bár lehet, h csak régen kerestem rá.)

Keresztelő Jani szőrmeminiszoknyája meg még nekem is túl gaaaay. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Jan. 22, 2012 2:29 pm

Középső tábla, bal alsó figura: Wtf??? Nem kruugg, de nem is standard europid vértnek tűnik, első ránézésre a maximilianhez hasonlóan "hasas", a korongot abszolút nem értem, a szoknya és a lábak lamellásnak tűnnek.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Theresurrectioncentralp.th
Hans Memmling - Triprycht of Resurrection [1490]
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Jan. 22, 2012 7:30 pm

Hunyoríts kicsit és nézd közelről a mellvért sziluettjét, sokkal közelebb áll a formája az olasz kastenbrust-koppintásokhoz/protogótikus cuccokhoz. A korongos erősítésű szoknya jelen ismereteim szerint csak Memling képein fordul elő, bár gyalogosként kimondottan egyszerű megoldás az ágyékkivágás védelmére. A vállak és a szoknya egyértelművé teszi, h archaizál a művész, az '59Thott után ilyeneket már csak iszonyatosan elszórtan mutatnak azonos kort mutató ábrázoláson, igazán divatos pedig a Gladiatoria idejében voltak, azaz ~1420-1440.
Jobban kivehető részletekkel hasonló cucc szintén Memlingtől, bár a mellvértek közelebb állnak az innsbruck-i stílushoz.
Itten, e.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Jan. 22, 2012 8:14 pm

Nézegettem egy darabig, ezért is kerestem nagyméretű képet, elsőre nekem is kastenbrust utánérzetem volt, mostmár legalább tudom miért Cool
Megjegyzés:
A képen a szóban forgó alak (és több másik is) valószínűleg mártírgyáros, így az időszakbeli csúsztatás is belefér. (Mint ugyebár megállapítottuk a mártírgyárosokat rendszerint igencsak out of fashion cuccokban ábrázolják) Amellett a többi figura nem kapott ennyire elütő felszerelést, nem venném biztosra hogy csak archaizálásról van szó.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Jan. 22, 2012 8:57 pm

Összevetve Dürer Kriegsleute c metszetét (1489) a 1460-1480 közötti mártírgyáros képeivel, egyre inkább az az érzésem, h a mártírgyáros képeknek egy része bandákat mutat. Pl a bokától térdig felgörgetett öööööööö nadrág/hose hibrid először a '60 utáni mártírgyáros képeken jelenik meg, aztán Dürernél, aztán a Landsknechtnél, és lehet tudni, h LSékhez elég sok bűnöző csatlakozott a mentességért, és elfogadható civil cuccként soha nincs ábrázolva (felgörgetve hasonlít egy szűk breechesre, de feliserhetően más). Bizonyos formavilágot követő hímzések a hosen szintén kizárólagosan mártírgyáros/LS képeken vannak jelen - meg még egy rakat kisebb, de felismerhető részlet, röviden, jelenlegi véleményem szerint több mártírgyáros képen bizonyos, egyelőre nem elkülöníthető bűnözői csoportokat ábrázolnak a festők.
Érdekes adalék lehet belegondolni, h hány agresszív banda használ még ma is Mac-10et, AK-t, Uzit, miközben az ékszereik és a kocsijaik alapján sokkal fejlettebb cuccot is megfizethetnének. Ugyanide tartozik, h bizonyos mártírgyáros képeken a vállak, térdek, néha a könyökök iszonyatosan gazdagon díszítettek-aranyozottak, miközben a vért többi része sima, dísztelen, néha teljesen bordázatlan. Ez lehet vmi művészi túlzás vagy bármi, de figyelembe véve, h ma (amikor egy emaillel is fel lehet dobni valakit) is elég sok iszonyatosan díszes és/vagy aranyozott lőfegyver tartozik bűnözőkhöz, nem teljesen kizárt, h mégsem akkora "költői túlzás", amennyiben az adott elem alapból működőképesnek van festve.

Már csak kéne vagy 10, jó kapcsolatokkal és soksok nyelviserettel rendelkező ember, meg fuckton of idő, meg segítőkész múzeumi emberek, és akár meg is lehetne határozni pontosan a "color"okat. Kizártnak tartom, h csak és kizárólag a Kagylósok léteztek.


Jaigen, majdnem lemaradt, az archaizálást a pterüges teszi egyértelművé, hasonló lelógó darabok a waffenrockon meg a korban ahhoz közeli gownok egy részén voltak csak, és azok is csak annyiban hasonlítanak, h sávok lógnak lefele. A képen Memling egyértelműen pterügest mutat, ami egyértelműen ókori utalás. Ettől függetlenül a cucc többi részére áll minden korábbi elméletünk.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Erthandes Kedd Ápr. 24, 2012 3:14 pm

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy az alábbi képen szereplő védőfelszerelést hogy hívják? Brigandin? Coat of plates? És miből lehet?

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Mormont

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Kedd Ápr. 24, 2012 7:15 pm

...igen.
Jelen állapotomban meg nem mondom a nevét, oroszoknál létezett ilyen cucc (igen, fedés nélkül, bőr alapon lemezzel). Gyakorlatilag a kolontar csóró kiadása, több lemezzel. A képen lévő úgy néz ki, h szövetből van bőr rátéttel, esetleg vékony bőr, bőr rátéttel. Figyelembe véve, h a bőr ára általában meghaladja az acélét, az egyetlen, amit spórolni tudnál, az a munkaidő.
In related news, én most kapcsoltam a googlenek hála, h Kolontár és a kolontar angolul egykutya.
A képen egy korabeli nem-csóró kolontar ábrázolás.
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Kolontar-plate-armour_

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Erthandes Kedd Ápr. 24, 2012 7:27 pm

Köszönöm a választ. Nem spórolni akarok, mert minden alapanyag megvan hozzá, vagy akár máshoz is. (bőr, bársony, lemez, szegecs stb)

Csak ez jópofa. A Lemezek itt miből vannak? Mert ha jól látom, akkor hajolnak nem keveset. Bőr az is? Vagy ez a "bőr rátét", amit említettél Ahriman?
Esetleg tudnál majd ehhez hasonlót mutatni, ami fémlemezes? Smile nagyon hálás lennék érte. Csak ihlet kell, aztán csinálom a gúnyám.

Amúgy az ipse és a kép a Game of thrones című éjdzsbíjó sorozatból van. Fantasy ugyan, de tetszenek a felszerelések benne.

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Kedd Ápr. 24, 2012 7:36 pm

Na, csak nem bírtam magammal, és szolid oldalra elzuhanás helyett gyorsan utánanéztem. A cucc standard orosz neve (török származású, mármint a név elvileg) kuyak. Néhány feketefehér képen kívül csak leírásokat találtam, meg egy tonna kérdőjeles minőségű modern reprót. Utóbbiakkal az a fő probléma, h gyak mind nagy fedésű teljes mellvért-szintet akar vele elérni, mikor a kuyak az egyik legolcsóbb helyi fémvért olcsósított kivitele volt...
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Scaled.php?server=541&filename=kuyak

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 24, 2012 9:10 pm

Erthandes írta:Csak ez jópofa. A Lemezek itt miből vannak? Mert ha jól látom, akkor hajolnak nem keveset. Bőr az is?
Fém lemezek tetszőleges vastagságban (mivel ha jól sejtem larpra lenne, ha esetleg komolyabb igénybevételre is akkor min másfeles lemez) felszegecselve a bőr alapra, formázva hogy valamennyire azért felfeküdjenek/jobban kövessék a mozgást.
A képet jobban megnézve látszik hogy a lemezeket különálló bőrlemezkékre, nem egy egész bőrmellényre varrták fel. A bőrdarabokat pedig (ahogy Ahriman is írta) egybefüggő bőr vagy szövet alapra varrták fel.

Szerk.: Gyors google keresés után
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Dismtwar
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Russ25
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Erthandes Szer. Ápr. 25, 2012 6:05 am

Köszönöm a válaszokat

Szerk.: akkor ezek szerint a két bőr között van a fém lemez, és annak a körvonalait adják a kis látható bőrlemezek? Akkor a két bőr, mint ergo egy zseb, nem?

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Mordor Pént. Ápr. 27, 2012 11:00 am

Erthandes írta:Akkor a két bőr, mint ergo egy zseb, nem?
Igazából szerintem pont addig érnek a fedő bőrdarabok, ameddig a fém, ergo éppen nem zseb. Nem a varrás hanem a szegecsek tartják helyükön a bőr és fémlemezeket. Így valahogy:
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Kuyak
Legalább is a képekből leszűrve... legfeljebb tanult kollégák kijavítanak... Embarassed
Jópofa, amit csinálsz... Én meg brigandin-t tervezek, ami(bár némileg átfednek a lemezek) lényegében a tied "kifordítottja".

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Ápr. 27, 2012 11:36 am

Erthandes: Az eredetikről készült fotók/rajzok alapján a lemezek simán a bőr alapra vannak felszegecselve. Game of Thrones-os képen van csak külön bőrlapka minden lemez alatt, valójában tökéletesen felesleges.
A lemezeket egyszerűen kis formázás után kívülről felszegecseled a bőr alapra, ami gyakorlatilag egy hosszú mellény.

Mordor: Brigandinnal sok melóra készülj (konkrét szopásmennyiségre attól függően milyen típust tervezel), mert minden egyes lemezkét külön formázni kell hogy szépen illeszkedjen és a páncél ne feküdjön fel teljesen a testre. Alsó hangon 30-40 lemezre készülj, de hasznos lehet letöltened az 1361 - Armour from the Battle of Wisby című könyvet, ha van kedved átolvasni a kutatási naplót az is érdekes, de ami a főbb, hogy a második részlet az ásatási skiccekkel és leletfotókkal van teletömve. Találni benne CoP-okat, brigandinokat, illetve átmeneti cuccokat is, amik CoPnak már finom kidolgozásúak, brigandinnak viszont még elnagyoltak.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Május 04, 2012 1:07 pm

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 3699434911_8e81b0fdbe_t
Olaszország, Siena: Andrea di Bartolo, 1400 körülre tendálják. Ami érdekes (legalábbis nekem új) az a jobb oldalon a burgonya szerű sisak, iylen korai képen még nem találkoztam vele, bár a figura páncéljának a többi darabja valahogy azt az érzést kelti bennem hogy a művész inkább csak archaizált (ami viszont azért furcsa mert a képen összesen két olyan szereplő van aki ezt a benyomást kelti, a többiek felszerelése tudomásom szerint standardnak mondható, de legalábbis lényegesen kevesebb benne a művészi túlzás)

Szerk.: most tűnik fel hogy a bal oldalon is van egy hasonló sisak.

Még egy:
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 3696551346_32b2493a86_t
Olaszo., Velence:Jacobello del Fiore, 1395-1400
Ezen a jobb alsó sarokban a standalone szövet az érdekes (ez kivételesen teljesen egyértelműen az) illetve azon is főleg az, hogy a kar úgy tűnik fixen bevarrott, vagyis vagy az egész cucc tömése, vagy legalábbis a karoké, de minimum a hónalj tájéké sokkal puhább mint eddig standalone cuccoknál általánosan feltételeztem.

Szerk.2:
Kicsit nagyobban is:
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 3700245246_4221912171_t
Azt már nehezebben tudom eldönteni hogy alatta fekete chausses-fekete doublet kombót hord, (ami erősen valószínűtlen több okból is) vagy inkább láncing-láncharisnya együttessel tolja. Egyenlőre az utóbbira voksolok, megmagyarázná a lazább tömést a jackben, ami meg egyértelműsíteni a bevarrott ujj problémáját. (Arról nem is beszélve hogy a vele szemben térdelő alak is csak árnyalatnyival sötétebb valamit visel a kék felsőruházat felett, a jobb felső sarokban pedig az egyik páncélos sisakján egyértelműen láncgallér vagyon, ami megintcsak kísértetiesen hasonlít az előbbi kettő által viselt valamire)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Május 06, 2012 1:59 pm

első olyan polifoam vért amit magyar larpon látok és jó minőségű is, ha sikerül szereznie valami olyan festéket ami normálisan is fed akkor teljesen jó lenne.

https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/67jibb.jpg
https://2img.net/h/oi47.tinypic.com/2gtdn6d.jpg
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Május 06, 2012 2:26 pm

Tényleg jól néz ki.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 21 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

21 / 22 oldal Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.