LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruhák és öltözködés

+22
Mart
Andrew
Morwina
Ahriman
Mordor
Gjin
SolidXerm
Ashi Valkoinen
Deman
Nirwastir
Marinda
Tani
Magitor
Lobster
belzee
Keitel
Eglar
Spectre
Sonir Norend
Damien-Maelstrom
Gem Kapocs
Kildar
26 posters

5 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Nov. 30, 2010 6:06 pm

Na, korabeli öltözködési szokások gyorstalpaló:
Legalsó réteg az alsógatya és fehér vászoning, fölé minden más, általában chausses (pénzesebbeknél hose), mellény (doublet) vagy pourpoint, fölé hidegben gown/gyapjúköpeny. Kendők sálak sapkák kesztyűk igény és anyagi helyzet szerint.
Színek:
A képeken nem igazán a kék dominál, TISZTA vöröset pedig alig találsz (ha akarod leellenőrizheted bármely rajzprogramból leolvasott RGB színkóddal), ellenben koszos vöröset, sötétebb árnyalatokat bőszen találni.
A lemezvérteket saját színükre festették (ismerték és használták az ezüstfestéket, szegényebb krónikásokat a szürke jellemezte)
Vért fölé másik vasat (ezt gyak a láncing fölé) vagy tabardot vettek, más nem.
És még valami, csak hogy ne beszéljetek zöldségeket: a piros és a vörös effektíve ugyanaz, bár színtanilag a piros egy nem létező fogalom Cool
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Dec. 01, 2010 2:21 pm

and now something completly different:

Ruhák és öltözködés - Page 5 C19d307591bfe1fc5ba77c3e4a0159d996e24037
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Morwina Vas. Dec. 05, 2010 7:45 pm

Sziasztok! tudom hogy friss ropogós regisztrált vagyok, de szeretném a segítségeteket kérni. Lehet hogy akadnak köztetek akikkel találkoztam már (pl. Caelum ). Az az ötletem támadt hogy esetleg, lehetne készíteni közösen egy "Alapvető LARP-os ruhák" című kis szösszenetet, mondjuk pdf-et, olyan szintűt hogy bárki könnyen készíthessen magának igényes jelmezt. Alapvetően nem az uniformizálás lenne a cél, hanem hogy javítsunk a játékosok kinézetén (biztos mindenki találkozott már a nem túl praktikus zsinóros "fojtogatós köpennyel" vagy egyéb, nagyon félresikerült jelmezzel).
Arra gondoltam, mivel egy alapjelmez elkészítése valszeg. az ebben a fórumban írogatóknak talán már nem jelent nehézséget, segítsük azokat, akik "egy tűt sem képesek befűzni". Mit gondoltok?
P.S. előre is bocsánatot kérek, ha valahol a fórum berkeiben már felvetődött, netalán meg is született már egy ilyen guide. Ez esetben nyugodtan moderáljatok ki Smile
Morwina
Morwina

Hozzászólások száma : 30
Age : 37
Tartózkodási hely : BP
Registration date : 2010. Dec. 05.

http://morwina.blog.hu

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Kildar Vas. Dec. 05, 2010 7:53 pm

Jó felvetés, de valahogy a "közös cuccnak nincs gazdája" elv mentén az ilyen kezdeményezések eddig nem sok sikerrel jártak - talán most másként lesz. Amiből már elég sok került ki a kezeim közül, így ha egyszer nagyon sok idő lesz, akár guide is lehet belőle, az az ing, gyapjúnadrág, tunika, félkör-köpeny, valamint ami a "már csináltam" kategória, az a középkori alsónadrág, némi bélelt jellegű védőfelszerelés, meg egy pár cipő (aminek legyártása nagyon utálatos munka). A közeljövőben még remélhetőleg egy arming doublet és egy pár férfiharisnya is kikerül a kezeim közül - ennyit a rövid referenciáimról - szóval szerintem leszünk még itt páran, akik tudnak mondani okosakat. Elsőként egyébként mindenkinek javasolnám forrásnak a "Medieval Tailor's Assistant" című könyvet, ami Magyarországon sajnos nem került kiadásra, de azért az Internet sötét bugyraiban fellelhető belőle pár ebook.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Lobster Vas. Dec. 05, 2010 7:59 pm

De szerencsére ez a cucc nemsokára nem lesz "gazdátlan közös holmi" Smile
A tavaszi LT (larper találkozó) egyik témája pont az ilyen segédletek elkészítéséhez és publikálásához szükséges lépések és emberek számára próbál majd kiindulási alapot teremteni.
Akkor úgy Kildar koma és mások anyagait is megpróbáljuk valami hozzávetőlegesen homogén formátumba önteni, és elérhetővé tenni.

Egy ideje már fut a tervezési fázis, de tavasznál hamarabb nem hiszem hogy értelmesen neki tudnánk vágni ennek. Már csak azért sem, mert szerintünk nélkülözhetetlen a kezdő lépésnél legalább a "kemény mag" személyes találkozása és a téma átbeszélése.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Morwina Vas. Dec. 05, 2010 8:08 pm

Hoppá... ez aztán az expressz-gyors válasz Smile A Sarah Thursfield félére gondolsz?
Én eddig jobbára "vikinges" szabásmintákból dolgoztam, mint pl. a Regia Anglorum honlapján van, illetve volt egy hamvába holt kísérletem tornacipő átalakításával (bőrt varrtam / ragasztottam rá mindenhová ahova lehetett). Női ruhákkal még nem mertem próbálkozni. Találkozóra szívesen mennék csak egyenlőre külföldön vagyok. Mikor lesz a találkozó?
Morwina
Morwina

Hozzászólások száma : 30
Age : 37
Tartózkodási hely : BP
Registration date : 2010. Dec. 05.

http://morwina.blog.hu

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Lobster Vas. Dec. 05, 2010 8:15 pm

Egyelőre még nincs konkrétizálva de április tájéka esélyes. Januártól kezdjük el az időpontok és helyszín egyeztetését, amint lesz infónk azonnal tájékoztatjuk a nagyérdeműt Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Dec. 12, 2010 9:36 am

Ha igény van rá akkor egyeztetés után megfelelő dolgok lefixálásával kapható vagyok arra, hogy szakdolgozatban valami ilyesmi felé tendáljak, ergo kapnátak egy talicskányi szabásmintát technológiai leírást stb.

Megj.: Általában azzal vana gond hogy az embereknek a szabásmintákhoz nincs lövése, ezért leginkább ezekkel kéne ellátni szerintem a népet. Varrógép kezelését könyvön keresztül nem lehet megtanítani, kézi varráshoz pedig 2-3 féle öltést leírni kb fél oldal 1-1 ábrával.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Morwina Vas. Dec. 12, 2010 12:38 pm

Igen, ez így igaz Smile Szabásmintáknál nálam az okozta a problémát hogy nem tudok méretarányosan nagyítani (főleg az íves részeknél pl. ujj). De szerencsére az egyszerűbb ruhadarabok főleg egyenes vonalakból állnak, amiket meg le lehet mérni. Én pl. ezt a szabásmintát használtam:
Ilyesmire gondoltál? vagy valami "profibbra", pl. többféle mérettel ellátva mint amilyenek a Burdában vannak? Very HappyRuhák és öltözködés - Page 5 Meres1.psd
Morwina
Morwina

Hozzászólások száma : 30
Age : 37
Tartózkodási hely : BP
Registration date : 2010. Dec. 05.

http://morwina.blog.hu

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Dec. 12, 2010 1:05 pm

Olyan szabásmintákra gondoltam amik alapján mi is dolgozunk a tanműhelyben, és am alapján az idei vizsgamunkám is készült, vagyis rendes, szerkesztett szabásmintákra. Nem akkora ördöngősség kiszerkeszteni őket, ha egyszer valaki kitalálja hogy hogyan is legyen összeállítva maga a szerkesztés Wink Sokkal könyebb és megbízhatóbb egy adott szerkesztésmenet alapján egyszerűen levehető/kiszámolható méretekkel szerkeszteni, mint egy valamilyen rajzról méretarányosan kinagyítgatnia dolgokat, ezt tapasztalatbólmondom mert csináltam mindkettőt Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Magitor Pént. Jan. 07, 2011 12:45 pm

Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Kildar Pént. Jan. 07, 2011 1:00 pm

Szerintem simán.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Tani Szer. Jan. 26, 2011 12:48 pm

Sziasztok!

Javaslatokat szeretnék kérni, hogy a címerek ruhára illesztését ti hogyan oldjátok meg?
Tani
Tani

Hozzászólások száma : 71
Age : 46
Tartózkodási hely : Hajdúszoboszló, Debrecen
Registration date : 2010. Mar. 18.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Magitor Szer. Jan. 26, 2011 12:57 pm

Hát Very Happy Korhű az hogy az anyagra van hímezve az biztos.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Tani Szer. Jan. 26, 2011 1:02 pm

Azt valahogy sejtettem, csak nem tudok hímezni, és van egy olyan érzésem, ez nem csak nekem lesz probléma. Ezért keresek más megoldásokat.
Tani
Tani

Hozzászólások száma : 71
Age : 46
Tartózkodási hely : Hajdúszoboszló, Debrecen
Registration date : 2010. Mar. 18.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Kildar Szer. Jan. 26, 2011 1:11 pm

A legegyszerűbb megoldás erre a rátétminta, azaz a nagyobb felől a kisebbek felé haladva pakolgatod rá a megfelelő formájú és színű újabb és újabb anyagrétegeket, ha vonalakat kell húzni azt meg hímezni.

Proli de működő és egyszerű megoldás a megfelelő méretű darabra a címer felfestése és az eredmény felvarrása.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Spectre Szer. Jan. 26, 2011 1:22 pm

Létezik ruhára vasalható nyomtatás. Meg kell kérdezni fénymásolóknál,hogy tudnak-e ilyet csinálni.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Jan. 26, 2011 1:36 pm

Megjegyzem korhű viszonyok között az előre megfestett/kivarrt/kihímzett címer felvarrása ugyanúgy jellemző, főleg a tömeggyártott ruháknál (pl tabardok, amiknek csak az volt a célja hogy a sok vaskupacból el tudd dönteni ránézésre melyik akar megölni és melyiket kell neked megölni) A hímzés már inkább úri muri volt, aprólékos, ezáltal drága kézimunka.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Eglar Szer. Jan. 26, 2011 3:25 pm

Én eddig többnyire rátétmintával dolgoztam Anyagból ki a mintát, aztán ráöltögetni az alapra. Többnyire maradék filcanyagokból, amiknek nem volt foszlós a széle.

Ez egy köpeny vállára készült, kb. 5X5 centis insignia prototípusa volt [link] (igaz, a táborban, ahová ez készült, mindenki maga varrta meg magának az én mintám alapján), még csak ennyire aprólékosan sem kellett volna kiöltögetni, ha találok anyaggal azonos színű cérnát.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by belzee Szomb. Jan. 29, 2011 9:11 am

Kildar írta:...Proli de működő és egyszerű megoldás a megfelelő méretű darabra a címer felfestése és az eredmény felvarrása.
...szerintem egy színes szagos (több színből álló batikolt címer elkészítése sokkal macerásabb mint egy pach-work cuccos...
Batikolni amúgy jó dolog rengeteg figyelmet fegyelmet és türelmet igényel egy szép darab elkészítése, és még több pénzt, hiszen minden próbálkozásnak ára van! ellenben egész ruhák stílusossá tételére és zászlófestésre tényleg tuti!

Textilfilcekről véleményem: nem olcsó mulatság, viszont a végeredmény többnyire csúnya.
Rávasalható akrilfestékekről: drága mulatság szintén de szép munkát lehet végezni vele, dicsfényük viszont 4-5 mosás után erősen fakul...
Selyemfestés: Drága (mi nem?) de szép és tartós, ez ami még prolinak sem mondható, ha szépen van elkészítve!


A hozzászólást Belzee összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 29, 2011 9:45 am-kor.
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Eglar Szomb. Jan. 29, 2011 9:29 am

Belzee, sztem Kidar nem feltétlen a batikolásra gondolt. Sima hobbifestékben is létezik textilfesték, a legtöbb vízbázisú. Felfested a mintát, mint mikor bármilyen más festékkel festesz (csak tegyél a ruha alá valamit, ami felszívja a fölösleget, h ne üssön át a ruha hátánál a festék), száradás után meg az anyag hátoldalán levasalod. Tartósság nagyban függ az anyagtól, amire festesz. Tolkien Táborban évekig a csapatok 90%-a így csinálta a csapatpólóját. Nekem az egyik ilyenemen még mindig szép a minta, pedig az elmúlt 6 évben megjárta már jópárszor a mosógépet. (Persze van olyanom is, ami 5-6 mosás után lekopott. )

szerk. ja igen, meg a csapatzászlókat is Smile azok 90%- a azóta is megvan a Magyar Tolkien Társaság kelléktárában, és rendezvényekkor sokszor használják dekorációnak. Very Happy


A hozzászólást Eglar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 29, 2011 2:19 pm-kor.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by belzee Szomb. Jan. 29, 2011 9:53 am

Nekem fősulin címeres zászló batikolás volt az egyik vizsgamunkám, és próbáltam már sok mindent festékkel, de ami aprólékos és szép is az a selyemfestéses eljárás volt, minden más eléggé csúnyácska... akkor inkább a foltvarrás, márcsak anyagi okokból is!
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Mordor Szomb. Feb. 12, 2011 8:18 pm

Kerítettem honvédségi takarót... Szürke, piros csík van a közepén, de nagyon nagy. Nekem egy csuklyát és egy nadrágot kell kipréselni belőle, szerintem az simán fog menni.... Megnézegettem a "The medieval tailor's assistan"-ot, meg a "Zauberfender-t", hát ez legalább olyan horror lesz, mint a gebirgsjager kabátom.

Van valakinek tapasztalata az anyaggal(annyira szúr-e, hogy nem lehet kibírni nadrágként; illetve átviszi-e a varrógép)?


A hozzászólást Mordor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 15, 2011 12:57 pm-kor.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Feb. 12, 2011 8:23 pm

Jobb otthoni varrógép átviszi, a szúrását ki lehet bírni. Megszokod. Meg ha -3 fokban kint alszol az erdőben egy szál sátor nélkül, a legkevésbé sem fog érdekelni, hogy szúr. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Mordor Szomb. Feb. 12, 2011 8:32 pm

Kösz! Azér' remélem nem lesz "feltűnési" viszketegségem.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 5 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.