LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruhák és öltözködés

+22
Mart
Andrew
Morwina
Ahriman
Mordor
Gjin
SolidXerm
Ashi Valkoinen
Deman
Nirwastir
Marinda
Tani
Magitor
Lobster
belzee
Keitel
Eglar
Spectre
Sonir Norend
Damien-Maelstrom
Gem Kapocs
Kildar
26 posters

6 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Spectre Szomb. Feb. 12, 2011 9:33 pm

Eglar jó sok öblítővel mosta ki, és egész értelmes lett a végén az anyag.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Eglar Szomb. Feb. 12, 2011 9:47 pm

De még mindig smirgli egy kicsit. Smile (Ebben amúgy Ashival értek egyet, meg lehet szokni.) A sok öblítő egyébként a belőle áradó pince/hullaszagon volt hivatott segíteni, az állagjavulás pusztán kellemes mellékhatás volt.

Apropos, Spectre, neked most van esetleg raktáron ilyesmid? (főleg bélésnek kellene, szal nem baj, ha nem "szép")
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Mordor Kedd Feb. 22, 2011 1:20 pm

Colombus ruhafesték fogja-e a szürke katonai takarót(vagy általában a posztót)? Illetve mi lesz ha 90 fokon fogom festeni a mosógépben. Óriási, úgyhogy nem baj, ha kissé összemegy. De hátha más baja is lesz... Sad

Vörös posztóm van, arra gondoltam, hogy a felsőruházat vörös/zöld lenne. Nadrág, csuklya meg szürke...

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 22, 2011 1:56 pm

Ha vöröset és zöldet használsz a felsőruházathoz, akkor nadrághoz és a csuklyához narancsot vagy feketét javasolnék. A szürke a vörös-zöld kombóhoz túl proli szín ha korhűek akarunk lenni. Ha nem akkor simán mehet Very Happy

A katonai takaró festése mosógépben szerintem leginkább azért lehet problémás, mert nem tudom a mosógépben mennyire marad meg a festékanyag. Szerintem nem szeretnétek mindent átfesteni Very Happy
Egyébként elvileg fognia kell, hogy mennyit fog takarni rajta és mennyi kell belőle az már inkább kérdéses. Ugye ezeket a szövetfestékeket nem ennyire vastag és tömör anyagokhoz találták ki, szerintem legalább 2-3X annyi festékanyagot kell felhasználnod mint amennyit pl vászonhoz használnál ha el is szeretnél érni valamit.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Eglar Kedd Feb. 22, 2011 4:38 pm

Mosógépben végrehajtott ruhafestésnél annyi, hogy érdemes utána egy rövidebb programot üresen elindítani, és akkor oké. Mi legalábbis így csináltuk anyával, és semmit sem festettünk át, amit nem akartunk. :d

szerk:
Gyapjút nem tudom, fogja-e, a lenvásznat gyönyörűen, viszont jóval sötétebb árnyalatban. (értsd: egy adag Colombusos tojáshéjszínű festékkel sikerült kávébarnára festenem egy világítósfehér lenvászon inget...)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 22, 2011 4:49 pm

Amit könnyen okozhatott hogy a festés előtt nem lett átmosva a mosógép üresen, a bennmaradt öblítő/mosószer bereagálhat a festékkel. Plusz ha túl sokáig ázik a szmötyiben az anyag, akkor is sötétebbre fest.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Mordor Kedd Feb. 22, 2011 4:56 pm

A mosógéppel semmi probléma, mert már ki lett próbálva egy öreg katonai táskán, és mosógépben a legkönnyebb foltmentesre festeni(gyakorlatilag olyan lett, mint újkorában). A vörös-piros posztóból nincs túl sok, ugyanennyi levágok a szürkéből és próbának befestem zöldre.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Mordor Kedd Feb. 22, 2011 5:37 pm

Nézegettem ezeket a száz éves háborúról szóló korabeli ábrázolásokat, hát a (számszer) íjászoknak teljesen megfelel a szürke-barna nadrág+színes felső. Meg fordítva is.

Nem vitatkozni akarok, de szürkét nehéz lenne nagy mennyiségben narancsra festeni. 'Ződ' a kéknél jobban tetszik, élénk szín kizárva, barnát minek(szürkével egy kategória). Meg félek, hogy beleizzadva fog, úgyhogy olyan keveset festek, amennyit csak lehet.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 22, 2011 6:16 pm

Nem feltétlenül lehetetlen a narancsot-zöldet párosítani a szürkével, de mivel lusta vagyok visszaolvasni, tiszta vörösre és tiszta zöldre asszociáltam (pedig már konkretizáltad egyszer hogy kb milyen árnyalatok és milyen karakter). A tiszta színek minden esetben viszonylag jobb anyagi helyzetet feltételeznek, amivel a proli szürke ritkábban jár együtt, ebből indultam ki.

Izzadásos festékkioldást nekem eddig sikerült megelőzni azzal hogy miután megszáradt a festett anyag, szárazon átvasaltam (gőzölés nélkül), aztán bedobtam a mosógépbe. Beleizzadással nem fogott egyszer sem, de azért mosással sajnos fakul.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Mordor Kedd Feb. 22, 2011 7:45 pm

Tiszta zöld biztosan nem fog sikerülni, örülök, ha valamilyen lesz. De zölddel amúgy is kell majd festenem, de egy pisztolytáska miatt kár beüzemelni a mosógépet(nem kell megijedni, nem "OD" Very Happy ).

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by belzee Csüt. Feb. 24, 2011 8:06 pm

A festék mennyiségét a festeni szándékozott anyag súlya határozza meg, nem a vastagsága.

Mosógépet batikolás után 1 üveg 20% ecettel kell magas hőfokon vízkőtleníteni, (hu ez eléggé persil-magyarul van) bár ez ha nem egy koli vagy egy albérleti cumós roncs mosógép nem jut el idáig és elég egy öblítés is!

szín tartósításra ha rézgálicot használtok akkor mehet is a cucc az ecetes öblítéssel Wink
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Andrew Pént. Feb. 25, 2011 10:03 am

Vízkőtelenítésre ecet helyett én inkább a citromsavat tudom ajánlani, árban nem tér el nagyon, talán olcsóbb is, cserébe nem lesz a mosógépnek átható ecetszaga és jobb vízkőoldó tulajdonsággal rendelkezik. Ugyan ez igaz a kávé és teafőzők esetére is.
Gyógyszertárban nagyjából 1Ft/g áron megy, vagy talán annyi sincs, szóval 3-400g-ot is be lehet vásárolni Smile
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Feb. 25, 2011 7:44 pm

Belzee írta:A festék mennyiségét a festeni szándékozott anyag súlya határozza meg, nem a vastagsága.
Még szerencse hogy azonos D értékű szálból készült anyagnál a vastagabb anyagtípus egyértelműen nehezebb, mint ahogyan általában a vastagabb tömör anyagról is elmondható ugyanez What a Face
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Mordor Hétf. Márc. 14, 2011 1:57 pm

A festés enyhén szólva nem 100%-os, de valamennyire működik...
Ruhák és öltözködés - Page 6 Th_Kp001-1
Mivel airsoftos csapattársam sárga ruhafestékkel csinált zöldet a szürke munkásőr egyenruhából, azon gondolkozom, hogy hasonlóan meg kéne próbálkozni ezzel is.

De a 90 fokos mosástól nem ment össze, nem nagyon árt neki...

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 1:52 pm

címr felfestéséhez visszatérve: ha csak valami egyszerű kell gyorsan és larpra akkor tudom ajánlani a ruhafesték spray-ket. Kell hozzá egy sablont vágni aztán ráfújod a ruhára, pár percig hagyod száradni és kész is az egész, akár larp előtti fél órában is megoldható az egész
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Kildar Hétf. Ápr. 04, 2011 7:19 am

Ruhák és öltözködés - Page 6 Softkit

Doublet. A borítása munkaruhavászon, a bélése lenvászon, a zsinórok pedig kézzel fonottak. Gépi varrást sosem látott. Körülbelül két hónapom van benne Very Happy

És megáll magában ha lerakja az ember.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Eglar Hétf. Ápr. 04, 2011 8:36 am

Már mikor élőben láttam, is megállapítottam, hogy pofás. Btw hány réteg bélés is van benne? (sry, de elfelejtettem)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Kildar Hétf. Ápr. 04, 2011 8:49 am

A mellényrész három réteg katonai pokrócból van, az ujjakban a felkarnál három, alkarnál kettő.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Ahriman Hétf. Ápr. 04, 2011 2:37 pm

Megoldottam a jelszót, csak eddig le se ültem a géphez - vagyis 20 perce ültem le, elkezdtem olvasni myarmoury topicot, és... mostanra fájdult meg a fejem. Very Happy A rossz hír, hogy ismét meggyőződhettem arról, hogy egyikünk se (Gem se Very Happy) tud lóóóóóóóóóóóóóóóófaszt se a 15. század vértes öltözködéséről. A tudjafaszommennyirejó hír meg az, hogy sokkal több minden használható bélésnek - az általam kinézett leletről pl kiderült, h konkrétan VATTÁVAL van tömve. Eredetileg. 500+ éves vatta bazmeg.
Ja, és több alul végig nyitott és kötözős kar volt, mint vállban felkötözős, mégiscsak volt bőrcsíkokkal erősített ruha, csomó vért alá a civilnél KEVÉSBÉ tömött ruha való, ugyanakkor néhány fél-háromnegyed vért alatt standalone szövetpáncél van - fáj az agyam, pedig még csak félig olvastam végig a topicot.
Hja, és a gömbváll-sonkaváll kérdés ezek után annnnnnyira egyszerűnek hat, hogy nemigaz. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 05, 2011 7:42 am

Az hogy nem beszélünk róla nem jelenti hogy nem tudjuk Cool
A vattát mondjuk nem tudtam hogy 15-re korhű tömőanyag, viszont tulajdonságaiból adódólag (könnyen és gyorsan tömörödik, pláne nedves állapotban) továbbra sem javaslom.
Alul nyitott kar azért szükséges mert a korabeli anyagok nagy többsége erősen rugalmatlan, ezáltal vagy fel tudod venni ha nem nyitott, de nem követi a testformát (egyrészt divat, másrészt páncélnál praktikus ha nem gyűrődik meg alatta semmi), vagy követi a testformát de fiziológiai adottságokból adódólag (hüvelykujj for the lulz) nem tudod felvenni.
A kötözős váll azért jó, mert lényegesen egyszerűbb összerakni szabászatilag, a bevarrott ujjat könnyű elbaszni mind szerkesztésnél, mind szabásnál mind varrásnál. A kötözős egyszerűbb, gyorsabb, feladatát ugyanúgy ellátja.
Bőrcsíkokkal erősített ruha: LSD fenti röntgen fotó? Smile Nem tudom te miért kételkedtél a létezésükben Very Happy
Vért alá bélés mennyisége: Kérdés milyen vérthez és mikor. 16-ról például már évekkel ezelőtt tudtuk mindketten hogy kevesebb tömést használtak mint korábban, plusz a vicc kedvéért volt amikor azt a keveset is beépítették a vértbe.
A gömbváll-sonkaujj kérdéskör meg egyszerű is Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 07, 2011 7:35 pm

Topikot olvasva:
Én sokkal inkább azt veszem észre hogy faszán elbeszélünk egymás mellett sokszor, te nem érted hogy én mit mondok, én meg néha amit te Razz
Doublet polkorrekt definíciója, amit eddig nem tudtam normálisan megfogalmazni:
Azon ruhadarab, amihez a chausses-t/hose-t kötözöd. Lehet ujjas vagy ujjatlan, tömött vagy tömetlen, bár az erőteljes tömés nem jellemző, laza, dekoratív jellegű tömés viszont igen. És igen, nekem doubletem van Cool Az, hogy még mindig nincs meg hozzá a chausses, és ezért még mindig nem tettem rá kötözőt, más kérdés Very Happy Persze ha meglesz a chausses rá kell varrnom a doubletre egy szoknyarészt, hogy takarja az ágyékot (mert mint tudjuk korabeli rendelkezések alapján vagy a hose codpiece-ének, vagy egyéb ruházati elemnek kell takarnia). B verzióként varrhatok egy külön köpenyt vagy gown-t, mert a cél az ágyék takarása kor-törvényi és kor-erkölcsi szempontból. Csak erre lusta vagyok Very Happy De majd egyszer Cool
És a te kabátodról is te állítottad bőszen hogy doublet, én nem is emlékszem olyan esetre amikor én annak hívtam volna Razz

Szerk.: Be akartam szólni hogy mit tartott neked ezen napokig olvasni, de így a második oldal felé közeledve feladom hogy ezt egy nekifutásra elolvasom Very Happy Egy bolhapöcsnyit tömény infóáradat Very Happy
Viszont a korrekt német tipológia már hiányzott, rendesen összeszedve eddig sehol nem találtam meg, gyorsan ki is fogom jegyzetelni Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Ahriman Csüt. Ápr. 07, 2011 8:07 pm

Igen, tömény infóáradat, meg mondjuk átnyálazni egy rakat más képet, h kiderüljön, h valóban van-e olyan, sűrűn előforduló típus... Very Happy neked meg még töményebb, mert te tudsz is németül. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 07, 2011 8:13 pm

Hagyjámá odáig még nem jutottam Very Happy Viszont asszem nem kell szakdolgozatot írnom, elfordítom meg rendezem ezt és készen vagyok Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Ápr. 10, 2011 2:57 pm

Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Ápr. 10, 2011 9:14 pm

Te sonir, nagyobb képet nem tudsz beszúrni?...
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Ruhák és öltözködés - Page 6 Empty Re: Ruhák és öltözködés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.