LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

+16
Morwina
Magitor
Augur
Lobster
Eglar
belzee
Spectre
Andrew
Damien-Maelstrom
Nirwastir
Bexter
Gem Kapocs
Sonir Norend
Ashi Valkoinen
Ichigo
Kildar
20 posters

4 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Jún. 13, 2010 8:47 pm

jahm bálványfa mind, helyben vágva. Le lettek ásva és asszem legalább egy méter mélyen. A rögzítés pedig nagyonsokas szögekkel és némi spárgával lett megoldva. Plusz mint látható egy létra is ott helyben lett összedobva neki. Mindennel együtt ha nem csak egy ember dolgozik rajta amúgy egy-két óra alatt megvan, csak Deman szeret mindent milliméter pontossággal elbaszni, bár tény hogy utána tartott is és nyugodtan neki lehetett támaszkodni meg minden, szóval azt lehetett csesztetni nem dőlt össze
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Hétf. Jún. 14, 2010 7:51 pm

Király és amúgy a bálványfa (mifelénk ecetfa) mivel gyomnövénynek számít és gazdasági értéke nincs ezért szabadon írtható! juppiee!
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Jún. 14, 2010 8:40 pm

ahogy az egyik ember fogalmazott
"Ha sikerül annyi bálványfát kivágnotok, hogy megritkulnak arrafelé akkor az erdész titeket le fog szopni"
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Hétf. Júl. 05, 2010 6:56 pm

Sokan nem szeretik a modern anyagokat felhasználni a játéktéren, és a kommunális szeméttől sokunknak elgőzöl az agya ha szem előtt marad, de!
pet-palackból szerintem mégis lehet hangulatos dolgokat csinálni
Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 House2_GjXaK_7071


Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Charlesstaggingrrenbottle570

hátránya az, hogy a petpalack továbbra is csak szemét marad, ha nem "állandó legálterepen" és a tulaj jóváhagyásával épül maradandóra, de ez minden másra is igaz...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Csüt. Aug. 05, 2010 7:06 pm


Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Kentucky-Fried-WTF-on-a-stick


...hangulatos játékelem lenne...


Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Pin-the-tail-on-the
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Magitor Szer. Dec. 01, 2010 12:53 pm

Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Dec. 01, 2010 1:51 pm

Valahol sörösüvegből is építettek Buddhista templomot... és az egészben az a legdurvább, hogy több sörgyártó és üdítőgyártó is próbált olyan üvegeket forgalomba helyezni, amelyeket később építőanyagként lehetne felhasználni, de nem volt rá semmilyen érdeklődés. Ezek a palackok négyzet alaprajzúak voltak és erősebbek jelenlegi társaiknál.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Morwina Hétf. Dec. 06, 2010 1:58 pm

Belzee: Ez a rántottpatkány ütött... Smile tuti kipróbálom
apropó, LARP-os kajapia rovat is ide tartozik? (bár sztem ez az a téma, ami a legkevésbé érdekelné a játékosokat?) de én pl.kíváncsi lennék a különféle mézsör / Met receptekre, mert magam is kísérleteztem vele, meglepően jó eredményekkel


A hozzászólást Morwina összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 06, 2010 2:21 pm-kor. (Reason for editing : Morwina)
Morwina
Morwina

Hozzászólások száma : 30
Age : 37
Tartózkodási hely : BP
Registration date : 2010. Dec. 05.

http://morwina.blog.hu

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Kildar Hétf. Dec. 06, 2010 4:19 pm

Én elég sokat főztem mézsört, meg Andrew is, ha az ember arra számít hogy szénsavas meg alkoholos meg jó, akkor annyira nem meglepő az eredmny Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Andrew Hétf. Dec. 06, 2010 4:50 pm

Illetve ha egy kicsit tovább hagyon érni, aztán hűtőben pihenteted, akkor kísértetiesen bor állagú lesz, és olyan alkoholfoka, hogy ihajj Very Happy Ekkor már találóbb név a mézbor...
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Magitor Hétf. Dec. 06, 2010 4:52 pm

Andrew írta:Illetve ha egy kicsit tovább hagyon érni, aztán hűtőben pihenteted, akkor kísértetiesen bor állagú lesz, és olyan alkoholfoka, hogy ihajj Very Happy Ekkor már találóbb név a mézbor...
Mert akkor már mézbor talán mert van olyan is, és "mézpálinka" is ha már itt tartunk, bár inkább mézbrandy a jó szó rá Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Ahriman Hétf. Dec. 06, 2010 5:57 pm

...vagy esetleg megadhatom a wolf-mead receptjét, bár sztem az "és most keverd bele a korábban kikészített pszichotropikus összetevőket" passzus talán túlságosan is trúvá tenné.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Morwina Szomb. Dec. 11, 2010 11:24 pm

Hát, én asszem inkább a "klasszikusoknál" maradnék. Az első mézsöröm kísértetiesen hasonlított a megbuggyant kompótlére Very Happy Aztán, akármit csinálok vele, zavaros marad, (átszűrtem teaszűrőn, stb). viszont jó lenne ha inkább tiszta lenne Erre van valakinek ötlete?
Morwina
Morwina

Hozzászólások száma : 30
Age : 37
Tartózkodási hely : BP
Registration date : 2010. Dec. 05.

http://morwina.blog.hu

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Andrew Szomb. Dec. 11, 2010 11:30 pm

30 perc centrifugálás 15000-es fordulatszámon Very Happy
Nekem szépen le szokott ülepedni, hogy ha hagyom állni mondjuk 2 hetet.
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Dec. 12, 2010 9:30 am

Megjegyzem soha nem hagytam leülepedni, mégsem volt soha senkinek semmi baja tőle Cool
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Morwina Hétf. Dec. 13, 2010 11:47 am

Én is inkább "esztétikai okokból" hagynám ülepedni, mert hát ugye a szétázott, élesztős-truttyos kenyérmorzsa az italban minden, csak nem gusztusos (oké, biztos vannak akik szűretlen búzasörökön nevelkedtek, az se lehet semmi...) Ha netán még palackozásra is adja a fejét valaki, akkor meg pláne. Mindezektől függetlenül: a mézsörben meg úgy általában mindenféle szeszes italban az a jó szerintem hogy annyira sokféle van belőle! Pl. itt Sachsen-ben ahol most lakom, minden városnak, falunak (!!!) van saját söre, amit más tartományokban nemhogy nem árulnak, de nem is ismernek. Valahogy így lehetett ez a dolog a középkorban is, gondolom. Szerintem igen hangulatos lehet, ha egy LARP-on több "város" is van, mind saját mézsörrel..
Morwina
Morwina

Hozzászólások száma : 30
Age : 37
Tartózkodási hely : BP
Registration date : 2010. Dec. 05.

http://morwina.blog.hu

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Dec. 13, 2010 1:28 pm

Egy várost tudok garantálni. Very Happy Andris meg a mézsört bele!

A másik várost meg fel kell építeni és meg kell főzni a mézsörét!
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Dec. 13, 2010 2:04 pm

Ha csak a morzsák és egyéb hasonlók zavarnak akkor fehér lenvásznat vegyél és azzal szűrd át, mikor nem vagyok lusta én is megteszem.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Kedd Dec. 14, 2010 9:01 pm

Érdemes bioboltban sörélesztőt venni mint egyébbel kísérletezni, vagy "beoltani" un pasztörizálatlan helyi főzésű sörrel, (kb.:literenként féldeci) a kellemetlen íz és a zaccos opálosság mindkét esetben elmarad)
ja a KFC-Rat kipróbálva panírral olajban kisütve és "pucéran" sütőben lepirítva is utóbbi esetében a ropi nm vált be, de a csőtészta igen
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Kildar Csüt. Jan. 20, 2011 8:08 am

Gondolatébresztős-ötletelős témát vetnék fel, mely minden évben előkerül nálam, és végül a gagyi megoldásnál kellett eddig minden alkalommal maradnom:

Játékpénz.

Ki milyen megoldási módot tud arra, hogy mondjuk legalább 1000+200 darab fantasy játékhoz alkalmas játékpénzt beszerezzünk/előállítsunk/előállíttassunk, nem aránytalanul sok melóval és lehetőleg 10 ft/darab ár környékén, és hogy ne is nézzen ki gányul.

Milyen lehetőségeket ismerünk eddig?
- Alátét: unjuk Very Happy
- 1 és 2 forintosok: nekem pl nincs annyi, valamint ez is elég sokszor el lett lőve
- preparált 1 és 2 forintosok: egy helyen már láttuk, ez jó lenne de melós és kétes legalitású.

Többiek?
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Spectre Csüt. Jan. 20, 2011 8:37 am

Amire én gondoltam: kell venni póker zsetont, és azt lefestegetni.
Van belőle könnyű, utazó, kb 2gr-os változat, pl EZ. Ezek lehetnek a nagyobb mennyiségben forgalomban levő váltópénzek (pl réz). Oszt vannak a komolyabb súlyú és árú 11gr körüliek, azokból lehetne pl. az arany. Asia centerben láttam kisebb csomagokban is, de árra fejből nem emlékszem. Mindenesetre annyira nem olcsó, olyan 20Ft/db áron szokott lenni boltokban.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Magitor Csüt. Jan. 20, 2011 9:37 am

Öntéssel pl? kerámiaformát megcsinnáln, max az egyik oldala mintás és szeméttelepről bugázni színesfémet, meg aludobozokat gyüjteni.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Hétf. Jan. 24, 2011 10:04 pm

Ezek az ötletek fabatkát sem érnek!
apropó Fabatka tudtátok, hogy ez egy pénznem gagyizása? batka ugyanis létezett!
fantasy környezetben miért ne lenne fabatka?
csak valami csicsamicsát kell ráégetni "címernek"
a fő pénznemnek én tojástartó aljába öntött gipszet festenék le arany bevonattal (vízüveg+aranyfestékpor) ez ráadásul törhető, tehát van gyors-váltás is...
ez munkaigényesebb ezért értékesebb, nem hagyományos de érdekes lehet, főleg ha a gipszből még emlékérmet is készítene valaki, ami játékokon pénzként is üzemel!
Mellesleg nekünk volt olyan bulival egybekötött játékunk, ahol az Abdul-Azisz Ibn'Saud Dzsad- bankház bank-kártyái kerültek forgalomba pecséthelyekkel, így mindenki fogyaszthatott a szervezők "számlájára" de senki se vesztette el a mértéket!
Ott van még a címletre szóló váltó nyomtatása, és az X-aranytallér értékű föld, nemesi kiváltságáról szóló pecsétes adománylevél lehetősége is...

belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Lorin Hétf. Jan. 24, 2011 10:46 pm

Én például a szétvert és befestett sörös kupakot is egész életképesnek tartom. Annyira nem sok idő, de azért foglalkozni kell vele. Söröskupakot pedig könnyű szerezni a kolis szobatársaktól/szórakozóhelyekből vagy akár egy sörös üvegről is Razz.
Ezek festék igényét nem tudom megmondani, én tárcsafestékkel csináltam a sajátjaimat de az ilyen maradék kis festék volt. Majd teszek fel képet hogy hogyan néznek ki az így elkészített pénzek, de ahhoz képest menyi idő alatt lehet megcsinálni őket, és menyiért, szerintem igen jól.


Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Lobster Kedd Jan. 25, 2011 5:50 am

A larpos pénzekkel kapcsolatban két tipikus probléma szokott előfordulni:
- méret/súly
- tartósság

Egy normális érme nem árt ha relatív kicsi, de legalábbis egy erszénybe lehessen bőven pakolni belőle. Ugyanakkor a túl kicsi (alátét) sem jó, mert akkor már nehezen kezelhető. A sörökupakra kíváncsi lennék, mert nekem már az kicsit nagynak tűnik (vagy legfeljebb a "nagyobb címlethez" okés)

A tartósság meg akkor számít ha nemcsak önmagában nézi az ember az érmét, hanem hogy pl egy fél napos erszényban tartózkodás (és vélhetően a sok mozgás miatt aktív dörzsölődés) után hogyan néz ki. Mennyire jött le róla a festék, mennyire porlik/kopik el addigra. Mert az sem vicces ha fél marék gipszporral kell előlapátolni a maradék pénzünket, de az sem amikor előbukkannak a "Soproni Ászok" Very Happy

Az ilyen homemade megoldások egyik fő problémája, hogy egy komolyabb játékra túl sok időt/energiát igényelnek, tapasztalatok szerint a játékos/10 kicsi és 2-3 nagy címlet nem árt, ami 50 embernél már 6-700-as mennyiség legyártását igényli.

Jah, ofkórz kritérium az is hogy ne legyen balesetveszélyes vagy mérgező, ergo az éleshegyes cuccok kizárva, meg pl az ólomból öntöttek is Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 4 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.