LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mit jelent neked a "trúlarperség"?

+6
Eglar
Keitel
Nirwastir
Gem Kapocs
Ashi Valkoinen
Kildar
10 posters

Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Kildar Szer. Május 27, 2009 9:33 pm

Na. A minap előkerült a téma, meg már párszor szóbakerült, szóval akkor fejtsük ki itt, hogy kinek milyen jelentéstartalom áll a "trúlarper" és a "trú" kifejezések mögött. Kezdem én.

Elsőként definiálnám a "trú" kifejezés szubjektív jelentését, számomra trú = hitelesnek kinéző. "Kinéző" alatt értem azt, hogy funkcionális engedményektől eltekintve (pl: gépi szövésű anyag, gépi varrás) hiteles.

A "trúlarperség" számomra egyet jelent a lehetőségekhez mért maximumra, valamint a fenntartható fejlődésre törekedéssel. Nem az a lényeg, hogy minden abszolút tökéletes legyen, és mi legyünk a nagy vaskardos hiperkorhű hagyományőrzők, hanem az aktuális lehetőségeinkre alapozva hozzuk ki a maximumot. Értem ezalatt: Indul az ember általában a függönyszövet tabardtól. Egy gépi szövésű lenvászon ing ugyanannyiból kijön, kicsit több munka ugyan, de máris jobban néz ki. Ennél már csak a kézzel szőtt lenvászon lenne jobb, de az már nem dob a látványon annyit, mint amennyivel többe kerül.
Összefoglalva: Számomra ha "trúlarperségről" beszélek, az nem azt jelenti, hogy már most minden tökéletes, hanem azt, hogy törekszünk a folyamatos fejlődésre. Nem akkor lesz valaki trúlarper, ha hiper-mega-über-atom-korhű, hanem ha belátja, hogy van hova fejlődnie, és próbál is fejlődni. Értve ezalatt a felszerelést, életmódot, táborképet, szerepjátszást, mindent.
Persze nem mehetünk el a szerepjátékos tényező mellett is, ezért most bevágnám azt a pár ismérvet, amit LSZT-n összegyűjtöttünk, hogy a jó szerepjátékost jellemzik:
- Következetesség
- Szerephűség, hitelesség
- Világismeret
- Becsületesség, fair play
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Május 27, 2009 10:02 pm

Felszerelés terén igazából Kildar elmondta, amire gondoltam. Emellé mondjuk még belefér olyan is, hogy a jelmezeken kívül törődjünk a díszletekkel, és ne rettenjünk meg az esetlegesen nem hiteles, de játék szinten elfogadható megoldásoktól. Ilyen pl. Ichigoék kőtorony megoldása. Építkezések terén is fontos, hogy amit építünk, az hasonlítson arra, aminek építjük, akkor is, ha csak hulladékfából van.

Szerepjáték: Aki játszik, játsszon. Ne motiválják OUT dolgok, ne csak gyakni akarjon. Játsszon olyan helyzetekben is, amikor nem feltétlen áll jól IN a szénája, vagy éppen foglyulejtették. OUT sérelmeket ne vigyen be IN-be, IN sérelmeket ne vigyen ki OUT-ba. Készüljön fel a szerepére, olvassa el a játék világáról szóló alap dolgokat. Játsszon rendesen, ne csaljon.

Kb. ugyanaz, mint Kildar, csak másképpen.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 27, 2009 10:20 pm

Én a felszerelések terén csak abban nem értek egyet, hogy nálam erre csak két követelmény él:

Nézzen ki jól!
Illeszkedjen az aktuális játék világához!

Szerintem még a lenvászon/gyapjú alapanyag sem feltétlenül szükséges egy ruhához, ha az nem rikítóan modern anyagból készült (műselyem, 100%os műszálas szövetek stb). Én ennek az elvnek a szellemében használok munkaruhavásznat a lenvászon helyett.

Szerepjátékos szempontból már jól leírták előttem a követelményeket, annyival egészíteném csak talán ki hogy igyekszem kerülni az erőltetett szituációkat/beszédet stb.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Kildar Szer. Május 27, 2009 10:26 pm

A lenvásznat mondjuk csak példaként mondtam, ugyanis az tényleg sacc ugyanannyiból jön ki, mint a függönyszövet. Pl. Keitel kedvenc boltjában 750 métere, egyszer nálunk Celldömölkön volt 500 forintos akciós lenvászon is. Ehhez képest az átlagos függönyszövet méterenként 600 forint...

Nade most nem ez a téma, szóval kinek milyen gondolatai vannak még a téma címét alkotó kifejezéssel kapcsolatban, mely néhol még szitokszóként is használatos?
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Nirwastir Csüt. Május 28, 2009 7:41 am

Szerintem a trúlarperségbe az is beletartozik hogy ha a trúlarper valamiért nem játszik, akkor sem zavar bele a többiek játékába olyasmikkel hogy például leül a tűzhöz az IN terület közepén, és ha valaki akar valamit tőle akkor csak azt mondja hogy "out vagyok, bocsi", vagy kivon embereket a játékból "gyere kártyázni" vagy hasonló szöveggel . Ezt meg kéne fogalmazni általánosabban de így egy olasz, egy angol és egy franciaóra után nem megy.
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Kildar Csüt. Május 28, 2009 8:01 am

Az "Élni és élni hagyni" analógiájára játszani és játszani hagyni? Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Május 28, 2009 8:37 am

Amúgy én kifejezetten büszke is vagyok arra, amit csinálunk. Szerintem aki trúlárpernek vallja magát, igyekszik hangulatos játékot szervezni, vagy játékosként hangulatot teremteni egy játékon. Igazából lehet egy játék harcrendszere pocsék, attól még a játékosok hiteles játékkal és sebződéssel tehetnek egy rendezvényt sokkal élvezhetőbbé, és ezt már pár helyen be is bizonyítottuk. (Akik pedig acsarkodnak a trúlarperkedésre vagy kifigurázzák, ők legfőképp irigyek, akár felszerelésről, akár hozzáállásról van szó.)

Ezekhez az élményekhez tartozik az FB előliveos kalandsorozat Kószával, Kildarral, Andrissal és Vikivel, az Alariusi zsoldostanyán való IN alakzatgyakorlás, Cell-Live 4 úgy teljes egészében, a Rivergard LARP 1-2 és a Brit-Szász Prehistóriák. Ezeken a játékokon jól éreztem magam, és megvalósíthattam a karaktereimet, és körülöttem mások is így tettek.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Igaz élőszerepjátékos

Témanyitás by Keitel Csüt. Május 28, 2009 8:49 am

Szerintem az igaz élő szerepjátékos felszerelése természetes alapanyagokból készül, logikusan felépített, szépen kinéző holmi. Nyugodtan készülhet géppel szőtt alapanyagokból, gond nélkül varrhatja varrógéppel.

A mottóm: a kevesebb több.

A vita nem ebből, hanem abból adódott, hogy akinek igénye volt erre, de még messze állt ettől, már az is igaz élő szerepjátékosként kezdte emlegetni magát. Ha megfordítjátok a sorrendet, előbb a jó ruha, azután a név, jobb lett volna, nem alakul ki ilyen félreértelmezés.

Van egy személyes tapasztalatom a felszereléskészítés terén: nem jó nyújtani. Majd jövőre, majd jövőre már igazán jó holmim lesz. Három hónap még sok idő.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Kildar Csüt. Május 28, 2009 9:01 am

Épp erről beszéltem a nyitópostban. Véleményem szerint a lényeg az, hogy törekedni kell rá, folyamatosan fejlődni, javítani az aktuális helyzetet, az általad vázolt cél irányába. Aki belátja, hogy van hova fejlődnie, és megtesz ezért amit tud, annak szerintem van helye a "trúlarperek" közt. Most egy kicsit magammal fogok példálózni, hogy bemutassam a folyamatos fejlődést:
- Kezdtem én is a függönyszövet tabarddal
- Aztán váltottam kevésbé függönyszövet tabardra, illetve próbáltam ügyelni arra, hogy minél kevésbé legyen feltűnő a modern cuccom
- Aztán varrtam egy közepesen jó vászoninget, és erre kezdtem alapozni
- Mostanra, 4-5 év fejlődésének eredményeképpen, ha tavaly nem szakadt volna el a cipőm, akkor megvan a teljes felszerelésem, amibe még Keitel se köthet bele. Így is csak a cipő hiányzik.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Igaz élő szerepjátékos

Témanyitás by Keitel Csüt. Május 28, 2009 9:33 am

Akiknek van igénye erre, azoknak van helye is az igaz élő szerepjátékosok között. Két fontos dolog jut most az eszembe, amit szerintem érdemes elkerülni.

Az igény szép dolog, de addig ne reklámozza magát az illető, amíg nem ért el valamit, mert az igényeket csak Mi tudjuk, mások viszont nem tudják, csak látnak amit látnak. Élőben nincs fölöttünk egy szövegbuborék, hogy mik a céljaim, ha azt látják, hogy vagyunk amiben vagyunk, de az még nem tér el sokban, ennek ellenére verjük a mellünket, akkor érthető lesz a reakciójuk. Nem lehet, és nem is kell mindenkinek magyarázkodni, mert az régen rossz. Ti is beláthatjátok ezt egy másik képzeletbeli példán keresztül. Nevetséges az a "motoros" banda, akik babettával meg robogókkal járnak, közben igaz Harley motorosok klubjaként emlegetik magukat.

A másik dolog, hogy most már van kitaposott ösvény, és az újaknak nem 4-5 éven keresztül elérni azt a szintet ami a régieknek megvan.

Én még most is azt érzem, hogy jelentősebb minőségi előrelépés még nem történt meg. Ha egyszerre 10-15 játékos fejenként elköltene 5-10 ezer forintot, akkor történhetne valami ilyesmi. Ha arra kerülne a sor, nekem lennének javaslataim, konkrét utasításaim, beszerzési helyeim, munkatervem, és nem csak történelmi vonalon, csak mindezekre nincs kereslet. Ezt nagyon sajnálom.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Eglar Csüt. Május 28, 2009 9:44 am

Keitel: Szerintem nem csak igény hiánya. Bár lehet, hogy csak én vagyon olyan "ösztönlény", hogy ha adott helyzetben választanom kell a felszerelés beszerzése és az evés között, inkább eszem.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Május 28, 2009 10:19 am

Igazából Keitel irományához annyit tennék hozzá, hogy:

1.) Egyetértek azzal, hogy a semmire való mellveregetés nem előnyös, sőt, árt annak a célnak, amit megfogalmaztunk.
2.) Ugyanakkor a LARPHaTár közösségből sok ember felszerelése messze a liveos átlag felett van, és még ezen túl is van igény a fejlődésre.

Emlékszem, amikor még a fekete műszálas ingemben játszottam, akkor nem éreztem annyira fontosnak, hogy hihető legyen a megjelenésem, csak azt, hogy ne utcai ruhában játsszak. Később - és főleg Keitel ráhatására, amikor lehozott n+1 ruhát a Fejvadászat #5-re - kialakult bennem az igény, hogy nézzünk ki jól és hitelesen is. Amikor tudtam, félretettem az ösztöndíjpénzből a felszerelésemre, szerintem mára már lett is eredménye.

(Egy másik topikban már leírtam, hogy a gyapjúnadrág + lenvászon ing + öv dolog igazából 5000 Ft alatti pénzösszegből kihozható. Ez - mint egyszeri ráfordítás - nem túl nagy összeg.)

Viszont, amit még a trúlarperséghez hozzátennék, az az, hogy a játék nemcsak akciódús részében IN a karakter, hanem mondjuk alvás és evés terén is, meg más tevékenységek során is. Utóbbiakhoz tartozik például egy kovácstűz alkalmazása, mint ahogy az a luminásoktól láthattuk, rengeteget dobhat a hangulaton egy ilyen. (Persze, ehhez kell felszerelés is, mint ahogy az evéshez is fakupa, fatál, üveg.) Számomra sokkal hihetőbb az, hogy pokrócba csavarodott őrök alszanak ülve egy kapu előtt, mint az, hogy éjfél után stop, ami mondjuk egy hajnali meglepetéstámadást teljesen ki is zár a játékból. Egy királyi vacsora, vagy éppen szegény földművesek ebédje, ha sikerülne hitelesen előadni (tányérokkal, evőeszközökkel), nagyon jó lenne, és nekem ilyen téren is vannak igényeim, hogy jobbak legyünk. A játékokról maradó esetleges bevételtöbbletet én az IN fogadók és kocsmák felszerelésének javítására is használnám. Az alvást illetően: tudom, sokan ódzkodnak attól, hogy szabad ég alatt aludjanak, de érdemes legalább egyszer kipróbálni. Figyelni kell a tűzre, meleg ruhára, ez így van, de kivészelhető, ha pedig a távolabbi jövőben lesznek rendes IN építményeink, az éjszakák sokkal könnyebbé válnak buboréksátrak nélkül is.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by nagash Csüt. Május 28, 2009 10:45 am

Eglarnál a pont... !
/bár nem jogosan,mivel én már kajára sem nagyon költök, csak albérletre meg számlákra úgy négy éve...de én nem is vagyok trúlarper, mert én soxor a társaság miatt járok, ugyanis nem mindegyik larpnak van olyan logikai rendszere, ami követhető vagy minden részletre kiterjedő,vagy már előre kialakul egyes emberekeben, hogy ők mit szeretnének elérni , ezért az ettől eltérő dolgok lehetőségeit semmisnek veszik..
ezenkívül engem csak pár órára tud lekötni valami, mivel vélhetőleg akut figyelemhiányban szenvedek...így a több napos larpokon, a fél időt már egyedül sétálgatva töltöm a környező erdőben, mert elegem van az egészből..

Az öltözék részéről, én ha tehetném civilben is középkori cuccban járnék, csak az elte-n hülyének néznek érte:C

Keitel: szerintem azért ne add fel a térítést, még t időn belül megvalósulhat a dolog.. de ugye Mo. kb tíz-húsz évvel mindig le lesz maradva, és ez a trúságra is igaz... / etc./
aminek még lehet esélye szerintem: az a modern emberben kialakult saját kép a középkori öltözékről+ ez kombózva mindenféle individuális absztrakciós eljárással.. ebből ebből egész jó hybrid cuccok jö7nének ki, csak akkor nekünk kéne ezeket megcsinálni, mert más* nem értené hogy miről van szó:C /


( *én már tapasztaltam, h egyes varrónők még a legegyszerűbb kéréseket is benézik, pl. köpeny helyett reverendát sikerült alkotnia anno egynek, a másik szimplán sátánistának nézett.)://
nagash
nagash

Hozzászólások száma : 147
Tartózkodási hely : mental institution
Registration date : 2008. Sep. 04.

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Skalle Csüt. Május 28, 2009 4:43 pm

A trúlarperséggel én konkrétan úgy vagyok, hogy adott játékokhoz mérten legyünk trúk; tehát egy fantázia alapú játéknál mint mondjuk Cell vagy Krulada sztem annyira nem vészes a követelmény, lehet kombinálni különböző korok beli öltözetet (mármint középkortól visszafelé), de azért annyira elvárt a trúság hogy ne bőrkabátban meg zöld cipőben toljuk (bár ez asszem egyértelmű), viszont természetesen egy olyan larpnál mint a brit-szász viszont kifejezetten törekedjünk a korhűségre, bár tudom hogy nem egy szakbarbár játékot akarunk csinálni, meg nem is lehet 100%-ig megcsinálni a korhűséget főleg olyan hobbi szinten ahogy mi csináljuk (valszeg az én lábamon is bakancs lesz, hacsak addig nem sikerül szerválnom egy bőr cipőt (mármint korabeli)) de én minden bizonnyal szúrós tekintettel fogok nézni arra aki beállít terepszínű gatyában virslikarddal. Szal én azt mondom hogy az idei "trúlarper csúcsprojekt" legyen hát a brit-szász, és akinek amennyire futja annyit próbáljon áldozni rá (remélem abból a trú szász sátorból is lesz valami, esetleg valamilyen fajta támogatással be tudnék szállni). Meg ugyebár a szükséges létszám is jó lenne ha összegyűlne...
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Nirwastir Csüt. Május 28, 2009 8:27 pm

Kildar írta:Az "Élni és élni hagyni" analógiájára játszani és játszani hagyni? Razz

valahogy úgy : D

Egyébként így alapból vannak az ember körül olyan dolgok amiket lehet használni és nem muszáj megvenni, például kosarak, érdekes alakú üvegek. Biztostű helyett magad készítette vagy kölcsönbe kért fibula, a válladon átvetve egy tarisznya amiben viszed a kulacsod, egy kendő a nyakadba éjszakára, fanyelű kés, ha eszel a fogadóban, spárga a hajadban hajgumi helyett, ilyesmik is dobnak nem csak a megjelenésen, de könnyebbé teszik a karaktered kijátszását olyankor, amikor épp nem harcolni kell.

Ami viszont a fatálakkal takarókkal meg ilyesmikkel a baj, hogy hat tonna felszerelést senki se bír el. Ha minden fontos dolgot hoz, akkor már nem biztos hogy még elbírja a fatálat, bográcsot, kemencét, abroszt, cserépkorsót és a többi hangulatkeltő elemet, a szervezők pedig értelemszerűen nem tudnak minden ilyesmit biztosítani mert legalábbis egy népművészeti múzeum kellene hozzá.
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 28, 2009 9:09 pm

Szerintem itt Ashi inkább arra gondolt hogy ha mindenki a maga kis fa/ónkupáját, tányérját használná evéskor, az is nagyot dobana dolgon, az pedig hogy hálózsákot vagy egy jó vastag gyapjútakarót teszel el, nem sokat változtat a hátizsák súlyán Smile Bográcsot ilyesmit pedig nem kell mindenkinek hoznia, ez már az összebeszélés kérdése hogy ki hoz bográcsot, ki belevalót, ki állványt stb. Részemről ha el bírom cipelni a páncélt kézben, akkor az ilyen dolgokat nem lenne pofám nem tudni elcieplni Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Deman Pént. Május 29, 2009 7:53 am

Gem Kapocs írta:Szerintem itt Ashi inkább arra gondolt hogy ha mindenki a maga kis fa/ónkupáját, tányérját használná evéskor, az is nagyot dobana dolgon, az pedig hogy hálózsákot vagy egy jó vastag gyapjútakarót teszel el, nem sokat változtat a hátizsák súlyán Smile
A szomorú helyzet az, hogy ez szeintem pont nem így van. Gem ez most nem főként neked szól csak épp a te szádból esett ki legutóljára de hallottam már eleget mindig fel is bassza az agyam kicsit.

Egy modern hálózsák amivel 4 fokon szélben elvagy olyan fél-másfél kiló, én múltkor 3 pokróc (meg egy volt alattam) plusz egy polár takaró alatt aludtam olyan érzés volt mintha feküdne rajtam valaki és éppcsak nem fagytam meg. És ezt már gyalog nem tudnám levinni (páncél meg ilyenek mellé pláne nem). Egyszerűen nehéz is meg baszott sok helyet foglal.

Szóval én pont a trúság fő akadályának a logisztikát látom. Ez az evő-ivó cuccokkal dettó ugyanígy van mennyi helyet foglal 50 fakupa és 50 műanyag pohár? Csomó komoly dolgot lehetne csinálni saját széket fából, de hogy viszed le? Sehogy ha nincs autód. (hameg van hova teszed azt a csúfságot?) És ezek még a legalapabb dolgok. Még pár példa: kanálgép és papírtányér vs fa étkészlet, modern sátor vs bármi ami korhű, tábori ágy vs szalmabála meg juh; melyik a szállíthatóbb az agyagpohár vagy a rozsdamentes bögre?

Szájalni könnyű hogy csak rajtad múlik milyen a cuccod, de ha nem Spectre furikázna engem larpra énse vinnék fatálat mert az luxuscikk teljesen jól lehet enni félbevágott gyümölcsleves dobozból...

Modern szarok praktikusak könnyűek kis helyet foglalnak tartósabbak (igénytelenebbek minimum) tudnak lenni, ettől modernek.
Nyilván ezt valahogy fel kéne oldani tömegszinten és ehhez kell a zsé az egészbe. Sad (vagy kurvajó szervezés és sok szívesség behúzása ami lehetne magyar specialitás)

Korhűség meg egy olyan dolog, hogy próbálkozni lehet...
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Május 29, 2009 8:09 am

Nem tudom, nekem a két pokrócom kevesebb helyen elfér, mint egy hálózsák, mondjuk a hálózsák könnyebb.

A fatálamat, fapoharamat, pokrócomat, LARP-os ruhámat, fegyvereimet és kajámat eddig mindig sikerült úgy összepakolnom, hogy maradjon szabad kezem, legyen szállítható és ne dögöljek meg a súlya alatt.

Szóval én továbbra is pokróc és fakupa-párti vagyok.

Amúgy Gem, félreértettél, én szeretném, ha a jövőben lennének olyan játékok, ahol a fogadók étkészletét a szervezőség biztosítja, és nem minden játékos viszi magával.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Kildar Pént. Május 29, 2009 8:14 am

Ashi: Ez viszont már pénz és menet közben befektetett munka kérdése. Pénz, mert valahonnan meg kell lennie annak az étkészletnek, és menet közben befektetett munka, mert az eszközöket néha tisztítani is illik, amihez meg folyamatos vízellátás kell (hiánycikk larpon), és a kocsma körüli teendőket lelkiismeretesen és precízen elvégezni úgy hogy közben a szerepéből nem esik ki, azokon a játékokon ahol eddig voltam vagy szerveztem, csak Andrist láttam, de szerintem egyedül neki is gondot okozna.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Május 29, 2009 8:15 am

Innentől viszont csak szerepjátékos hozzáállás kérdése, nem?*

*Ha feltesszük, hogy van víz.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Deman Pént. Május 29, 2009 8:39 am

Ashi Valkoinen írta:Nem tudom, nekem a két pokrócom kevesebb helyen elfér, mint egy hálózsák, mondjuk a hálózsák könnyebb.
És ezzel mit játszol? Valami vándorkoldust? Szal ennyi cucal régen az egyik faluból a másikba mentek kb, senki nem élt csak ennyivel. Elég vicces amikor a királyok és elöljárók lovagok s egyéb komoly arcok az ún településekben űbernomád módon vegetálnak. Nyilván ha a szükség úgy hozza, meg gyorsan kell utazni akkor elvan az ember egy jó vastag pokróccal egy ivótülökkel és egy óntányérral meg egy késsel. Csak azért lássuk be a larphoz az is hozzátartozik, hogy a komfortszintjét összehozzuk annak akit játszunk pl.

Itt a tisztelet meg társadalmi különbségek generális kijátszásáról inkább nem is szólok egy szót se, mert még én is néha leálltam kovácsként bratyizni a hódító selfekkel. Ez talán a legnagyobb betegsége azoknak a larpoknak ahol eddig voltam. Az emberekben egyszerűen nincs benne az, hogy jön a nemes lekapod a sipkád és lesütöd a szemed, meg ha jön a király térdreesel, ésatöbbi... Meg ha katona parancsot kap akkor nem azt mondja hogy óbazdmeg már megin? Hanem tiszteleg és harsog vmi igenis félét. Lehet itt még gyúrni a cuccon kívül másra is.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Május 29, 2009 8:44 am

Ez így van.

A társadalmi különbségek kijátszása még sehol sincs, bár azért bizonyos rendezvényeken láttam már olyat, hogy egyes női karakterek állandóan tudták, ho la helyük, khm... prehist... Eglar.. khm. Smile
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Deman Pént. Május 29, 2009 11:16 pm

Azért pozitív példát is tudnék mondani. Smile
Démonita lovagként megoldottuk.

Jött valami pór hogy keresi a druidát, úgy éreztem nem adja meg a rangomnak és származásomnak kijáró tiszteletet és levágtam.
Jön a következő hogy nem tudjuk-e hol van aki errejárt a druidát keresni...
Azt is levágtuk addigra már belevertem a fejébe az apródoknak, hogy ha nekilátok ütni valakit akkor őkis ugorjanak, meg ha azt mondom öljétek meg, akkor nem néznek rám kérdőleg, hanem gondolkodás nélkül vágnak.
És így tovább...

Szóval egy idő után híre ment a történteknek, és amikor mentünk valamerre akkor nem az volt, hogy "Hát ti kik vagytok? Mit kerestek itt?" hanem az hogy "Tekintetes lovag urak/Nagyurak (ki mennyire volt seggnayló) mit parancsolnak? Hogyan lehetek alás szolgálatukra?" Meg volt hogy háromszoros túlerő által voltunk bekerítve de elöbb az egyik banda futott meg aztán ezt látva a másik is. Régi szép idők...

És ehhez még hozzájön hogy cuccilag irtó gyérek voltunk akkoriban jó az egyen fekete biztos segített, de hát egy lol volt az egész polár melegítő, műszálas tabard, bakancs, pfej. Very Happy
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Skalle Szomb. Május 30, 2009 9:16 am

A trúlarperség nekem összefogást, erőt és adócsökkentést jelent.

2010-ben szavazz te is a Magyar Trúlarper Pártra, hogy a trúlarperség ne csak egy szűk társadalmi osztály kiváltsága lehessen! Trú irányt Magyarország! Trú irányt larperek!
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szomb. Május 30, 2009 2:57 pm

A probléma megoldása a következő.

Szerezni kell egy WV dízelorrút, és azzal szállítani a cuccokat. Mondjuk egy T2-es vagy egy T3-as jó lenne rá...

Így lenne elég kaja/pia, elférne a "trúcucc", és esetlegesen ha lefedjük valami álcahálóval (jó nagy kéne Very Happy) mégcsak nem is rondít bele a táborképbe. De ehhez pénz kell. Sok pénz. És még annál is több pénz.

Ez a baj, mint minden hobbival (kivéve a hobbitokéval Wink), hogy rengeteg pénzt emészt fel...

Cinism on.
Ergo trúlarperség = légy kőgazdag...
Cinism off...
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Mit jelent neked a "trúlarperség"? Empty Re: Mit jelent neked a "trúlarperség"?

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.