LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Milyen számodra egy tökéletes LARP?

+15
belzee
Spectre
Andrew
Isair
Soloviel
Damien-Maelstrom
Eglar
Draug
Gem Kapocs
Lobster
Nirwastir
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Lecram
Kildar
19 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Spectre Csüt. Aug. 13, 2009 1:41 pm

Biztos csak én vagyok a köcsög kapitalista népellenség, de:
Szerintem ilyen kemping zuhanyokat nyugodtan lehet pl. béreltetni (ill. buzdítani az embereket a vásárlására. Nekem is van egy, kicsire össze lehet tekerni, súlya nincs). A szervezőség vesz 2-3 ilyet, aztán akinek ingerenciája van rá, kibérli. Persze ez csak az én népellenség szemléletem, nem kell komolyan venni Wink
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Lobster Csüt. Aug. 13, 2009 2:20 pm

A zuhany nem gond. A vízhordás a nehéz ügy. Ha megvan a vízhordó ember a zuhany már részletkérdés.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by belzee Szomb. Márc. 06, 2010 6:12 am

Lobster írta:
Ashi Valkoinen írta:Viccet félretéve, egy üveg víz és valaki segít megmosakodni egy fiúnak elég. Lányoknál kicsit neccesebb mondjuk felsőtestet mosni.
De nagyon szívesen segítettem volna, bármely leányzónak ez ügyben. Én már mint öreg és foglalt pasi, már nem jelentek veszélyt az ártatlan jányokra, és koromból fakadó élettapasztalatom révén abszolút alkalmas vagyok fiatal lányok felsőtestét mosni... Twisted Evil

az a baj hogy az alsótest ebből a szempontból a kényesebb, és az mint a fantázia piszkos marad...

félretéve a hülyeséget, nem a víz a szervező gondja hanem a zuhanyfülke szerintem, amióta koedukált játékok vannak a csapnál nem mossa a tökét csak a zöldséges Wink
egy fekete fólia kifeszítve három oszlop/fa közzé ép oly jó, mint a legeliteb úttörőtábor-vizesblokk, a fekete tasis solar vízmelegítő király ha személyes tulajdon de egy(két) pet-palack kidobva a napra épp ugyan olyan jó, mindenki legyen önellátó, sőt továb megyek, mindenki legyen arra igényes, hogy nem önzőzi be testszagával az összes legyet, azaz valamiféle lemondást megtesz a TRÚ-ORK játékstílusból... napi szinten tisztálkodik, szükség szerint!

más téma lenne, ha IN-fürdő szauna és borbély üzemelne egy játékon, akkor a fürdőmester-NJK feladata lenne sok minden, Basketball
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Maia Vas. Aug. 29, 2010 10:39 pm

Kedves Mindenki!

A mostani táborból kiindulva szeretnélek titeket megkérdezni, hogy mit hoztok magatokkal egy LARP-ra (lehet személyes tárgy is, és általánosságban is). Mi az amit mindenképpen bepakoltok?
Lányok és fiúk, trúlarperek és fotelhuszárok!
KOMOLYAN érdekel a véleményetek...mit tartalmaz egy ideális larpos hátizsák?
:-)
Maia
Maia

Hozzászólások száma : 18
Age : 41
Registration date : 2008. Jul. 15.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Magitor Hétf. Aug. 30, 2010 7:51 am

Maia írta:Kedves Mindenki!

A mostani táborból kiindulva szeretnélek titeket megkérdezni, hogy mit hoztok magatokkal egy LARP-ra (lehet személyes tárgy is, és általánosságban is). Mi az amit mindenképpen bepakoltok?
Lányok és fiúk, trúlarperek és fotelhuszárok!
KOMOLYAN érdekel a véleményetek...mit tartalmaz egy ideális larpos hátizsák?
:-)

Budipapír, fogkefe, fogkrém, gyalásó, macséta (szappan opcionális) antianyagok szunyogok, kullancsok és trollok ellen. Ennyi kell a teljes tisztálkodáshoz, ha van víz akkor nincs gond. Palack mindig van valakinél vagy üveg, vagy akármi víz tárolására alkalmas dolog, a többit meg megoldja az ember.
De szerintem itt is 3 fő csoport lehetne? Trularper, átlaglarper, fotellarper.
Hálózsák, párna, pokróc polifoam mindenképp, sátor, fegyverjavító készlet (cső/poli ragasztó, ragasztószalag) Vértjavító eszközök, bőrözéshez eszközök cvérna olló tű lyukasztó kalapács.
Elsősegély csomag, gyógyszerek, kötszer, sebvarró készlet.
Kaja (nem romlandó), pia (szintén nem romlandó), alkohol (minél erősebb). Tűzcsiholó eszköz, főzőeszköz, étkészlet de min 1 éles kés konzervnyitóval.
Larpos ruha, vért cipő, fegyver pótfegyver pótpótfegyver. Fejfedő!
Hátizsák amibe mindez belefér.
Fontos még szerintem Napi váltás alsóruha és zokni illetve cipő, hogy mindig legyen száraz lábbeli, tanga, fecske stb, stb mert ha bepállik valami az nagyon ciki tud lenni.

Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Eglar Hétf. Aug. 30, 2010 9:05 am

Szerk: Maia kérdésére:

- a kint töltött napok számánál eggyel több váltás zokni, fehérnemű (pl.random bőrig ázás esetére)
- wc papír és/vagy papírzsepi
- polifoam, hálózsák és/vagy pokróc (eddigi tapasztalataim szt legjobb a katonai)
- tisztálkodáshoz: kis méretű törölköző, fogkefe-fogkrém, dezodor; amennyiben a terepen nincs forrás, a tervezett ivó- és főzővíz mennyiséghez képest még + fél l víz/nap; zsebfésű Smile
- larposruha, hozzá való kiegészítők (pl. övek, vmi függesztő a fegyvereknek, tarsoly etc.), külön cipő (!), +1 tiszta civil póló (hazamenésre)
- larpos fegyver (+ 1 tartalék ajánlott) + szigszalag, power tape, kisolló az esedékes javításokhoz
- kullancs/szúnyogűző szerek, kalcium-magnézium tabletta, szükséges gyógyszerek (ha vannak), kötszer
- főzéshez/vízforraláshoz vmilyen nyílt tűzön főzésre alkalmas edény
- pohár (amennyiben a teafőző edényed nem alkalmas ivásra), tányér, kanál, továbbá egy strapabíró, éles, kenyér- és hússzeletelésre vmint faragásra egyaránt alkalmas kés/bicska
- kaja (kenyér+ha van lehetőség nyílt tűzön sütésre, én a virsli/szalonna/stb.., vagyis a süthető húsfélékre szavazok a konzervekkel szemben+pár db alma, hagyma), víz (én ált 2l/nappal szoktam számolni)

szerk2: ja igen, a kukazsákot kihagytam. pedig mindig viszek.

opcionálisan:
- HA az ember kontaktlencsés, a lencséken és tartozékokon kívül nem árt egy zsebtükör
- egy doboz kézfertőtlenítő gél (nem foglal sok helyet)
- sátor (ha nincs az embernek elpusztíthatatlan, esőt jól bíró felszerelése/nem akar vagy szeret a szabadban aludni, ill. nincs a terepen építmény, ahova eső esetén behúzódhat)

tapasztalatom szt a sátrat és a polifoamot kivéve ez belefér egy 60 L-es hátizsákba (ahol is a hely nagy részét a kaja/vizesüvegek töltik ki...)


A hozzászólást Eglar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 30, 2010 2:01 pm-kor.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Aug. 30, 2010 1:06 pm

Larpra bepakolom:
- Larpos ruhám, felszerelésem (ruha, fegyverek, páncél, oldaltáska, szütyők stb.)
- Tervezett maradás napja *1,5 db alsógatya, zokni, ha esetleg ránk szakadna a vízözön (mint tudjuk száraz gatya és zokni mindig legyen)
- valamiféle esőálló ruházat (katonai esőkabát, vastag filc/posztó/gyapjú köpeny)
- méhviasz (cipőt mindene este, bőr kellékeket ha vizesek lesznek illik lekenni)
- elsősegélydoboz (géz, fásli, leukoplaszt, ragtapasz, fertőtlenítő, kalcium, fájdalom csillapító, lázcsillapító, fertőtlenítőkendő, ritkán helyi érzéstelenítőt is pakolok be)
- tisztálkodószerek (hajkefe/fésű, fertőtlenítőgél, higiéniai kendő - zuhany helyett jó megoldás, dezodor, fogkefe, fogkrém)
- konzervek és extrudált kenyér, napi 2 konzervvel és egy zacskó extrudálttal számolok (akármeddig kitartanak akármilyen időjárásban), étkezéshez teljes csajka készlet (egy leveses edény, egy nyeles serpenyő, egy kulacs) ami összecsomagolva alig nagyobb egy jobbfajta kulacsnál, kanálgép
- polifoam, hálózsák, sátor, elemlámpa, gyufa, öngyújtó (igen mindkettő), papír ceruza, kisbalta/gyalásó (inkább az utóbbi a multifunkcionalitás miatt), vadászkés
- szükség esetére meleg civil ruházat
- 3 napra egymagamnak útközben vásárolt karton szénsavmentes ásványvíz (9-12l), szükség esetén terepen újratöltve ha van rá lehetőség
- mobiltelefon
- alkalmasint pár doboz ser és egy üveg jäger/pálinka Very Happy (néha tűzgyújtásnál is jól jön)
- élősködőriasztást a sátorverés utáni felfüstölésemmel oldom meg

140 literes hátizsákba falloutra úgy fért be a sátrat és a kaját/vizet leszámítva minden, hogy a cipelt cucc kétharmada térfogatilag ines felszerelés volt, mivel fantasy larpra ált. páncéllal érkezek ott sem más nagyban az arány.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Aug. 30, 2010 2:42 pm

hagyma, csoki, kóla, pótfegyver, vízipipa, egy száraz és meleg civil öltözet víz esetére, tűzszerszám, gyertya. A hátizsákom pokrócból készül.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Skalle Hétf. Aug. 30, 2010 5:14 pm

Powertape
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Maia Hétf. Aug. 30, 2010 7:16 pm

Nagyon örülök neki, hogy ilyen hamar ennyien válaszolnak.:-)
Arra gondoltam, hogy háromféle egységcsomagot állítanék össze (egyenlőre ezek munkanevek):
1. trúlarper
2. átlagcsomag
3. "deluxe"
így azok akik, első bálosok, vagy netán hajlamosak bizonyos dolgokat otthon felejteni, azoknak segítség lehet.
Tehát ezután is nagy örömmel veszem az ötleteket, és ha kész vannak a csomagok akkor is szeretném ha le meóznátok majd.

Skalle!

A powertape-et az alapcsomag felett érted, vagy csak ezt hoznád? Razz
Maia
Maia

Hozzászólások száma : 18
Age : 41
Registration date : 2008. Jul. 15.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Skalle Hétf. Aug. 30, 2010 7:56 pm

Csak azt Razz

Najó, igazából szerintem része lehet az alapcsomagnak mert annyira nem foglal vészesen sok helyet
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Aug. 30, 2010 9:36 pm

Arra érdemes odafigyelni hogy nem minden cuccot érdemes mindenkinek cipelnie. Ha van egy 3-4 fős társaság ott elég lehet egy kisebb bogrács mindenkinek, sátorral is lehet közösködni (a hodályomba is mindig szerzek magam mell 2-3 embert, felállítani is, cipelni is egyszerűbb együtt), ugyanakkor teljes elsősegélycsomagot sem érdemes mindenkinek cipelnie, fenti 3-4 fős társaságnál elég mondjuk egy teljes elsősegélycsomag, meg fejenként fertőtlenítő és ragtapasz.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Maia Hétf. Aug. 30, 2010 10:11 pm

"Arra érdemes odafigyelni hogy nem minden cuccot érdemes mindenkinek cipelnie."
Igen, ez jó, erre az opcióra is ki szeretnék térni mindenképp, de a csomagot első körben egy emberre dolgozva szeretném összeállítani.
Maia
Maia

Hozzászólások száma : 18
Age : 41
Registration date : 2008. Jul. 15.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Magitor Kedd Aug. 31, 2010 8:31 am

Maia írta:"Arra érdemes odafigyelni hogy nem minden cuccot érdemes mindenkinek cipelnie."
Igen, ez jó, erre az opcióra is ki szeretnék térni mindenképp, de a csomagot első körben egy emberre dolgozva szeretném összeállítani.

Akkor én ajánlanám hogy bontsd még le kicsit a felsorolást minden szekcióban pl Ines cuccok & kiegészítőik (fegyver, ruha, fegyverjavító készlet) , higénia & elsősegély, Outos cuccok & kiegészítőik (sátor, kaja, bogrács stb´)
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Damien-Maelstrom Csüt. Szept. 02, 2010 12:45 pm

Sör.
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Razakel Pént. Szept. 03, 2010 9:41 pm

Instant kávé.

Razakel

Hozzászólások száma : 40
Age : 33
Tartózkodási hely : Nagyvárad
Registration date : 2008. Dec. 22.

Vissza az elejére Go down

Milyen számodra egy tökéletes LARP? - Page 2 Empty Re: Milyen számodra egy tökéletes LARP?

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.