LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FOPP általános megbeszélés

+21
Borgwarrior
Marinda
Eglar
Ahriman
magi44
Asmodus
Derszu
Andrew
kyru
Magitor
Maia
Damien-Maelstrom
Gerodus
Ashi Valkoinen
Lobster
Kildar
Spectre
Artemis
Sonir Norend
Gem Kapocs
Keitel
25 posters

5 / 18 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Szept. 27, 2009 9:00 pm

Továbbra is fenntartom akrá hiszitekakár nem, hogy amiket fentebb leírtam az nem hiszti, nem mártíromkodás, hanem vélemény, amit nem csak az egyéni szeszélyeimre támaszkodva írtam le.
Részemről nyet támadó szándék, véleményt fogalmaztam meg, + ember vagyok így tévedhetek is, mindazon által ÉN így gondolom. Zárójeles krédés, 40+ezres fegyver hol volt???? Mert TÉNYLEG nem emlékszek rá.
Részemről szimplán annyivla zárom a vittát, hogy úgyis aszerint fogok játszani ami le lesz írva,, úgyis azokat a szabályokat fogom alkalmazni és betartani amiket lefektettek. Az hogy nem értek velük egyet, szerintem szuverén jogom.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Vas. Szept. 27, 2009 9:02 pm

Gem Kapocs írta:Továbbra is fenntartom akrá hiszitekakár nem, hogy amiket fentebb leírtam az nem hiszti, nem mártíromkodás, hanem vélemény, amit nem csak az egyéni szeszélyeimre támaszkodva írtam le.
Részemről nyet támadó szándék, véleményt fogalmaztam meg, + ember vagyok így tévedhetek is, mindazon által ÉN így gondolom. Zárójeles krédés, 40+ezres fegyver hol volt???? Mert TÉNYLEG nem emlékszek rá.
Részemről szimplán annyivla zárom a vittát, hogy úgyis aszerint fogok játszani ami le lesz írva,, úgyis azokat a szabályokat fogom alkalmazni és betartani amiket lefektettek. Az hogy nem értek velük egyet, szerintem szuverén jogom.
Pl az én WE 1911 esem XD Ejnye Gem pedig mondtam annó h kurvadrága volt XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Vas. Szept. 27, 2009 9:19 pm

Vagy éppen Keitel Glockja, az sem két forint volt.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Szept. 27, 2009 9:21 pm

Fejbe is lőt vele XD (No offense, csak ezt msot nem tudtam kihagyni Smile )
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Vas. Szept. 27, 2009 9:44 pm

Akkor egy kis tisztázás a további shitstormot elkerülendő:

- Igen, lehet közelharci fegyvereket használni, kardokat és hasonló fantasydolgokat kivéve
- Vívás jellegű dolgokat csinálni nem lehet, lecsapod/leszúrod és kész
- Ismeretlen ellenfélre nem rohanunk rá megerőszakítási céllal, de azok akik ismerik egymást és tudják egymásról hogy bevállalják, pusztíthatják egymást kedvükre, de érzéssel.



Opcionálisan előfordulhat, hogy lehet valami "Mehet érzéssel" jelzés, az esetben, ha találunk olyan jelölést, ami jól észlelhető, és nem néz ki hülyén senkinél se - meg persze, ha elfogadjátok. Ilyenkor nyilván a jelzés hiánya azt jelenti, hogy az illetőre ne rohanjunk rá megerőszakítási céllal, de természetesen torokvágós késelések, vascsöves leütések meg hasonlók mehetnek.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Damien-Maelstrom Hétf. Szept. 28, 2009 7:09 am

Szerintem ne legyenek kitiltva a kardok... de azok korhű díszkardok (ismét hangsúlyozom: dísz!!) legyenek, ergo harcra alkalmatlanok, pusztán kinézetileg segítsék a karaktert. Ergo nem a burkolásra, hanem a fasza megjelenítésre legyenek kihegyezve. És akkor teszem azt, ott lóg a kari oldalán, esetlegesen a hátán, vagy ki van rakva a kocsmába, és lehet látni, hogy van, stb...
Csak éppen harcba ne menjen. Ennyi a véleményem.

//Aki meg közelharci fegyverrel megrohamoz egy lőfegyverest 1m+ távról... nos annak a szuicid hajlamai erősen felébe kerekedtek a józan észnek és nem larpra való... //
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Hétf. Szept. 28, 2009 8:06 am

Damien-Maelstrom írta://Aki meg közelharci fegyverrel megrohamoz egy lőfegyverest 1m+ távról... nos annak a szuicid hajlamai erősen felébe kerekedtek a józan észnek és nem larpra való... //
Egy töltött de nem csőre húzott fegyvernél, 17 lépés táv alatt tudja egy átlag ember kirántani a tokból a maroklőfegyverét, csőre húzni, majd lőni! AS nél persze ez jóval rövidebb, de ha 1-2 méter távolban vagy igencsak letod döfni szerencsétlent!
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Damien-Maelstrom Hétf. Szept. 28, 2009 8:13 am

Magitor írta:
Damien-Maelstrom írta://Aki meg közelharci fegyverrel megrohamoz egy lőfegyverest 1m+ távról... nos annak a szuicid hajlamai erősen felébe kerekedtek a józan észnek és nem larpra való... //
Egy töltött de nem csőre húzott fegyvernél, 17 lépés táv alatt tudja egy átlag ember kirántani a tokból a maroklőfegyverét, csőre húzni, majd lőni! AS nél persze ez jóval rövidebb, de ha 1-2 méter távolban vagy igencsak letod döfni szerencsétlent!

Igen, ezért írtam 1m+ -t, ami az egy méteren túli távolság... Very Happy;)
(Odafigyelés rulz...)
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Hétf. Szept. 28, 2009 8:15 am

Igazából 3 méter után nevezném kamikázénak, bár ha ügyesen mozogsz akkor van esélyed hehehe lol! Majd a versikédet, amit mindig inbe el akartál modnani feltunád venni mp3 ba és elküldeni nekem?
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Szept. 28, 2009 8:44 am

Igazából sokmindentól függ, rád figyel-e a fegyveres, tokban van.e fegyver, be van-e zárva a tok stb, de tény hogy 4-5 méterről egy zárt pisztolytáskás embert még különösebb probléma és rizikó nélkül le lehet rohanni.
Btw, hamár úgyis szóba került, jövőre lesz rádió, folyamatos adással reggeltől estig. Várunk ötleteket a műsorokra, illetve akinek van 50-es 60-as évek európai + ruszki muzsikái az szólhatna hogy szólhasson a játékon Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Hétf. Szept. 28, 2009 8:46 am

Gem Kapocs írta:Igazából sokmindentól függ, rád figyel-e a fegyveres, tokban van.e fegyver, be van-e zárva a tok stb, de tény hogy 4-5 méterről egy zárt pisztolytáskás embert még különösebb probléma és rizikó nélkül le lehet rohanni.
Btw, hamár úgyis szóba került, jövőre lesz rádió, folyamatos adással reggeltől estig. Várunk ötleteket a műsorokra, illetve akinek van 50-es 60-as évek európai + ruszki muzsikái az szólhatna hogy szólhasson a játékon Smile
Pontosabban 1930 évektől 1960 ig ruszki ileltve magyar muzsikája XD Meg hozzatok FM rádiót kézi tekerenytyűset!
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Hétf. Szept. 28, 2009 9:38 am

A zenés kört Soloviellel letárgyaltuk már idén is, és végülis arra jutottunk, hogy ami USA 60-as évek, az Magyarországon akár a 70-es, sőt, 80-as évekig is elmehet - pláne hogy az volt nekünk kb olyan jellegzetes életérzésű korszak, mint az USA-ban a hatvanas évek.

Damien & kardtéma round #2:
Ezért van odaírva úgy, hogy kardot nem lehet _használni_. Fém bicskát is lehet hordani, de harcban nem lehet használni. Azt meg vszeg te is belátod, hogy a gumikard nem néz ki olyan jól, hogy dísztárgyként működjön. Ha meg valakinek éppen van egy fölös real steel tiszti díszkardja, akkor meg egészségére. De én egy olyan gumikardot se láttam eddig, ami egyszerre elég jól is nézett ki hogy díszkard legyen, és passzolt is a környezetbe.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by kyru Szomb. Okt. 10, 2009 11:35 am

Üdv!

Kildar írta:Akkor egy gyors szervezői közlemény ezügyben:

- Egyvalami tilos, a gagyizás.
- Ennek folyományaképp "odaképzelős", "durran melletted és meghaltá" gránát nem lesz.
- További folyományképp ha valaki csinál vagy vesz egy működő, biztonságos és jól kinéző bbszóró gránátot, nem fogjuk kitiltani.
- Ellenben központilag megoldott repeszgránátolás nem lesz.
- Gáz- és füstcuccok terén a színtelen (fehér, szürke és hasonló relatíve természetes színű) füst pusztán füst, minden hatás nélkül, ilyet bárki hozhat. A színes füstök viszont könnygáz-szerű IN hatással fognak bírni, ezt csak karakterben indoklással hozhat bárki is saját szakállára (értem ezalatt, ne az legyen a jelentkezés első kérdése hogy "lehet könnygázom?"). Egyvalamire készüljön fel mindenki, a füstcuccok minden formája lopható lesz (kivéve a díszletbe építetteket, pl a bunker bejárata mögé elhelyezett cucc amit olyan jól benyúltatok Razz ).
- Mindennemű bbszóró vagy "heavy" eszköz újrafelhasználása központosított. Tehát gránátok, gránátvetők felhasználásuk után szervezői egyeztetés és megfelelő IN indoklás után tölthetők újra, rakéták szintén (hiszen kicsi az esélye hogy a puszta közepén az ember szerez egy láda rakétát).
Egy kis lábjegyzet:
A füstbombák (Pl. ez) II. pirotechnikai osztályba tartoznak, így csak az újév vigalmi érájában használható.
A kérdésem az, hogy kijátszható ez a jogi rendelkezés hasonló félreeső helyeken, játékokon?
Ott van persze az "amiről nem tudnak, az nem létezik" dolog is, de jobb tisztán játszani.
kyru
kyru

Hozzászólások száma : 20
Age : 37
Registration date : 2009. May. 01.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Okt. 10, 2009 11:49 am

Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by kyru Szomb. Okt. 10, 2009 11:54 am

Gem: Majd elgondolkozok rajta, ha mégse lesz meg a rendelés Rsovról Razz
kyru
kyru

Hozzászólások száma : 20
Age : 37
Registration date : 2009. May. 01.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Vas. Okt. 11, 2009 4:14 pm

kyru írta:
Egy kis lábjegyzet:
A füstbombák (Pl. ez) II. pirotechnikai osztályba tartoznak, így csak az újév vigalmi érájában használható.
A kérdésem az, hogy kijátszható ez a jogi rendelkezés hasonló félreeső helyeken, játékokon?
Ott van persze az "amiről nem tudnak, az nem létezik" dolog is, de jobb tisztán játszani.

Olyan füstöt kell venni ami 1. kategóriás Wink
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Vas. Okt. 11, 2009 4:39 pm

kyru írta:Egy kis lábjegyzet:
A füstbombák (Pl. ez) II. pirotechnikai osztályba tartoznak, így csak az újév vigalmi érájában használható.
Megjegyzem pontosan ilyet vettünk, pontosan ebben a boltban. És annak ellenére, hogy a törvény szerint már megvenni sem lehetne (kivéve december) nyár elején nem volt gond ezzel Very Happy
Egyébként én is kérdeztem a fickót, a tapasztalat az, hogy amíg nem durran, nem gyújt nagy tüzet és nem tüntetésen akarod használni addig kb leszarják.

Egy airsoftos játékon ahol nincsenek civilek a dolog 99.99%ban kockázatmentes.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Andrew Vas. Okt. 11, 2009 7:04 pm

Spectre írta:Olyan füstöt kell venni ami 1. kategóriás Wink

És ha valaki házilag keveri ki a füstöt? Embarassed
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by kyru Hétf. Okt. 12, 2009 9:47 am

Lobster írta:Egy airsoftos játékon ahol nincsenek civilek a dolog 99.99%ban kockázatmentes.
Igen, ezzel tisztában voltam kérdezésnél is. Viszont ugye általában a 0,01% miatt néz utána az ember Wink
Akkor majd elkezdek beruházni. Van egy-két ötletem BB- és füstgránátra/-vetőre.
kyru
kyru

Hozzászólások száma : 20
Age : 37
Registration date : 2009. May. 01.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Hétf. Okt. 12, 2009 4:00 pm

Őszintén szólva a pirotechnikai eszközök légipostával célbajuttatása a játékon valószínűleg nem lesz elfogadható viselkedésmód, a "hómméd" illetve "barkács" piroeszközökből is csak azok lesznek jó eséllyel használhatóak, amik a központi szervezői készletként kerültek be.

Azaz, pirotechnikai alapú bbszóró nemkéne, pláne hogy az ilyenek tudomásom szerint hajlamosak aprítani is a bb-t, amit pl. a rácsos arcvédők annyira nem kedvelnek.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by kyru Hétf. Okt. 12, 2009 5:23 pm

Kildar, te nagyon durván félreértesz (bár végül is én fogalmaztam félreérthetően).

Pl. a BB szóró, amit tervezek, az csak és kizárólag gyújtózsineget használ a pirós cumókból, és azt is azért, mert egyszerű, időzít és hangulatos. A másik a füstgránát, amihez ilyen cucc kell. A biztonság nálam is a legfontosabb Wink

Meg azért a vetővel sem emberre céloznék. Amire gondoltam még, az a jelzőzűz kilövése ejtőernyővel együtt, esti játékra (csak ide még nem találtam biztonságos és nagy erejű fényforrást). Meg ha egyáltalán van esti játék...
A vető sem gázos/pirós lenne. Vannak ezerszer egyszerűbb és ezerszer olcsóbb dolgok annál Wink

A központi készlettel sincs semmi bajom, szívesen adok bele. Ne csak én dobáljak dinamitokat ugyebár Very Happy

Ha érdekelnek a tervek, akkor PM-be küldök egy párat - úgyse kezdek hozzá olyan cucchoz, amit nem engedélyeztek.
kyru
kyru

Hozzászólások száma : 20
Age : 37
Registration date : 2009. May. 01.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Hétf. Okt. 12, 2009 7:38 pm

Igazából a homemade eszközök két aspektusból okoznak fejtörést nekünk a szokásos biztonsági és törvényességi aggályokon kívül. Mert ugyan továbbra is a leginkább hangsúlyos problémaforrás, a tűz, hang, füst és robbanó hatások alkalmazása nem kontrollált közegben, de ne feledkezzünk el a játékbeli vonatkozásaikról sem.

- Minden olyan eszköz ami "ölésre" vagy "emberhatástalanításra" van tervezve, szükségszerűen balance problémákat vet fel. Akinek ilyenek vannak az mennyivel kapjon kevesebb BB-t? Mennyit érjen egy ilyen holmi? Eleve, milyen kritériumok alapján mondhatjuk meg, hogy legfeljebb mennyi ilyen cucca lehet valakinek? Idén 30-an voltunk, jövőre vszeg minimum kétszer ennyien leszünk. Nem könnyű munka a finetuning ennyi emberrel.

- Másik probléma a hangulati és hitelességi téma. A jelen rendszer és koncepció úgy van megtervezve, hogy a lehető legkevesebb "respawn" és nagyonnehezen hihető halálozás legyen. Ha le is lőnek többnyire kimagyarázható a dolog, hogy superstimpack vagy AutoDoc révén összeférceltek. Viszont ha gránátok meg rakéták repkednek akkor ott illenék az áldozatoknak darabokra szakadni. Arról nem is beszélve, hogy minél több ilyen cucc van annál kevésbé lesznek ezek érdekesek és értékesek.

Összegezve: bár magam is igen nagy híve vagyok a pirotechnikának, de ezúton is szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy kicsit túl sok a "robbantós" ötlet és kevés a hangulati. Pukkangatni bárki tud akár bolti akár saját cuccal, de pl ha a rádióállomás ha megvalósul az egyedülállóan istencsászár lesz, amilyen még nem volt játékon kis hazánkban (meg merem kockáztatni máshol se nagyon).
Az elsődleges cél szerintem nem az kéne hogy legyen, hogy ki tud egy mozdulattal nagyobb tömeget eltenni láb alól. Illetve ha valakinek ilyen motivációi lennének és mindenféle gyilokeszközt készít magának, az tutti, hogy más aspektusból lesz kissé visszafogva (pl drasztikusan csökkentett lőszerjavadalmazás).

Egyébként szervezői oldalról nézve különbséget teszünk a "tápos" és a "hangulati" eszközök között, és azok amelyek a karakterekre is kifejthetnek hatást nemcsak a biztonsági szűrésen kell átmenjenek, hanem játékegyensúlyin is.
Más elbírálás alá esik egy olyan holmi ami BB-ket szór, vagy "altatógázt" fejleszt és megint más mondjuk egy olyan amivel hangjelzést lehet produkálni.

Másrészt bizonyos elemek akkor sem kerülhetnek játékba ha csak hangulati tényezők. Erre tökéletes példa a "jelzőtűz kilövése ejtőernyővel együtt". Hiába hangulatos, de nem fogunk ismeretlen erősségű és pontosságú, nem pirotechnikus által összeállított és működtetett bombákat az égbe lődözni, pláne nem ha ez utána egy lángoló valamit ejtőernyőzik vissza egy ismeretlen pontra. Főleg ha esetleg szárazabb nyár lesz, hiszen nincs garancia arra hogy a vicces kis ejtőernyőnket a szél nem fújja valami igen gyúlékony részre, mielőtt kialudna.

A kerülendő kategóriába egyébként beletartozik minden olyan eszköz, ami nem mérhető erősséggel szór BB-ket, ami tüzet okozhat, ami mérgező anyagokat (leginkább füstöt) generál illetve amiket hajigálni vagy "lőni" lehet.

Azonban ellensúlyozásképpen több interaktív eszközt szeretnénk játékba hozni, nagyobb mozgásteret a tervrajzos-szerelős témákhoz és igen, lesznek központilag tervezett demolition jellegű cuccok is. Csak nem hajigálósan meg egymásra lövöldözősen, hanem telepíteni vagy éppen hatástalanítani lehet majd ilyesmi cuccokat és általában izzógyújtós detonátorokat szeretnénk alkalmazni (ha sikerül akkor a játékban használt energiacellákkal fog működni!).
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by kyru Kedd Okt. 13, 2009 7:39 pm

Lobster írta:Másrészt bizonyos elemek akkor sem kerülhetnek játékba ha csak hangulati tényezők. Erre tökéletes példa a "jelzőtűz kilövése ejtőernyővel együtt". Hiába hangulatos, de nem fogunk ismeretlen erősségű és pontosságú, nem pirotechnikus által összeállított és működtetett bombákat az égbe lődözni, pláne nem ha ez utána egy lángoló valamit ejtőernyőzik vissza egy ismeretlen pontra. Főleg ha esetleg szárazabb nyár lesz, hiszen nincs garancia arra hogy a vicces kis ejtőernyőnket a szél nem fújja valami igen gyúlékony részre, mielőtt kialudna.
kyru írta:Amire gondoltam még, az a jelzőzűz kilövése ejtőernyővel együtt, esti játékra (csak ide még nem találtam biztonságos és nagy erejű fényforrást).
Spoiler:
Először ezekre az eltörhető, duplafalú világító műanyag rudakra gondoltam, csak az elég kis fényű. Viszont ha nagyon akarom, akkor meg tudom oldani azt is, ismétlem: nem pirotechnikai úton. Az sem fog neked gyújtogatni.

Pirotechnika nekem játékon még mindig csak a néhány centis gyújtózsinórt és a (színtelen) füstbombát jelenti. Utóbbi ellen idáig nem is volt kifogás, előző postodat leszámítva (az azelőttiben meg épp’ hogy támogattad).

Lobster írta:A kerülendő kategóriába egyébként beletartozik minden olyan eszköz, ami nem mérhető erősséggel szór BB-ket[...]
Le sem merem írni fórumba az általam tervezett BB-szóró szerkezetét, annyira alap és gyenge hatásfokú (és épp ezért biztonságos).

Amúgy ésszerű, amit a játékegyensúlyról írsz. Igaz, én sem akarok erőviszonyokat borogatni, vagy AS játékot csinálni RPG-ből. Szabályozott körülmények között (szervezői, limitált kiosztás) viszont nem hiszem, hogy ez bekövetkezik.
kyru
kyru

Hozzászólások száma : 20
Age : 37
Registration date : 2009. May. 01.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Kedd Okt. 13, 2009 7:47 pm

kyru írta:
Spoiler:

Ha a pirotechnika kapcsán kerülnek elő dolgok, hajlamosak vagyunk arra gondolni, hogy azok a dolgok pirotechnikával kapcsolatosak.Abban meg akad veszélyforrás bőven, így szerintem bocsánatos bűn feltételezni a veszélyességét. Jelen esetünkben pl. valószínűsíthetően a "jelzőtűz" szó hallattán többen asszociálnak arra, hogy "egy olyan tűz, ami jelez", mint egy lightstickre. Miscommunication, yet again.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy az ilyen "hinting" dolgok a fórumon a metakommunikáció hiányában nem működnek. Ha az ember gondol valamire, akkor írja le egyértelműen azt, mert ha valamilyen utalást félre lehet érteni, az félre lesz értve, sokszor és csúnyán. Ha ezzel esetleg megbántottam/tunk volna, azért elnézésedet kérem.

Spoiler:
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Okt. 14, 2009 1:34 pm

Témától enyhén eltérő jellegű kérdés: Elgondolkodtunk azon, hogy a játékon nem csak rádiót, hanem egy lottó jellegű dolgot is üzemeltetnék, napi 2-3 sorsolással, az eredmények meghallgathatók a rádióban Wink valamint elgondolkodtunk azon is, hogy lehet hogy beindítunk egy kaszinót, vagy jövőre vinnénk a kocsmát és ott szerveznénk/teremtenénk lehetőséget szerencsejátékra. Erről mi a vélekedés?
Megint más, kicsit témába vágóbb: nem gondolom hogy bármi ellenvetés lenne, de azért rákérdek zavarna-e valakit egy kicsit rude módon (ruszkisan Razz) kinéző PIP a játékon? Találtam aprócska rádiót, megfelelő átalakítások után elvileg tudom majd fogni vele a rádióállomás adását, és mivel elég kicsit, némi optikai tuninggal szerintem hangulatos lenne Smile
Illetve eszembe jutott egy olyan is, hogy bizonyos felszerelések birtoklását hogyan lehetne leszabályozni:
- Vagy a már fentebb Homár is említett, miszerint akinek ilyen felszerelése van kevesebb BBvel indul (olyasmi arányban, hogy ha mondjuk mi viszünk egy rakétavetőt meg egy mortart, akkor ezért a kis 3 fős csapatunk fejenként 10 BB minusszal indul, egy egy rakéta/akna pedig mondjuk fejenként vagy összesen újabb 2-3 BB).
- A másik lehetőség amit én könnyen megvalósthatónak tartok, az az, hogy megérkezik az emberke, bemutatja az ilyen típusú eszközeit (főleg gyilkolóeszközök) valamint az általános felszerelését, a szervezők pedig a felszerelés szintjéhez mérten eldöntik, hogy az eszközökből mit és mennyit hozhat játékba. Tudom, sokak erre azt fogják mondani hogy dehát akkor lehet hogy egy csomó mindent nem is engednek majd használni, és igen, ez bene van a pakloban, de ettő még nem kell a cuccnak kiesnie a játékból. Bekerülhet kereskedelembe, megszerezhető lehet más módon, de akár egy kocsmában vagy kaszinóban dísztárgyként/szuvenírként is szolgálhat. Részemről biztos hogy visszük a rakétaetőt és a mortart ha működik olyan szinten amilyen szinten mi szeretnénk, ha mást nem, megtudjuk hogy a következő játékra jobban fel kell készülnünk hangulatilag, ezen a játékon pedig működhet díszként, + a szervezők tesztelhetik működés közben.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 5 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 18 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.