LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FOPP általános megbeszélés

+21
Borgwarrior
Marinda
Eglar
Ahriman
magi44
Asmodus
Derszu
Andrew
kyru
Magitor
Maia
Damien-Maelstrom
Gerodus
Ashi Valkoinen
Lobster
Kildar
Spectre
Artemis
Sonir Norend
Gem Kapocs
Keitel
25 posters

4 / 18 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next

Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Szinteflmérés-

Témanyitás by Magitor Szer. Szept. 23, 2009 1:30 pm

Üdv, nekem lenne egy olyan perverz kérdésem, hogy kik tudnának hozni olyan rádiót a F2 re ami Fm sávban venni tud és hordozható, illetve játékra elhozná!
Damien a versedet amit mindig inbe akartál elmondani feltudnád venni mp3 ba és eljuttatni a mail címemre, vagy msn en?
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty rucik

Témanyitás by Magitor Szer. Szept. 23, 2009 1:43 pm

Rucikról képek bár ez nem F hanem passz de jó attól még http://sdmobile.livejournal.com/19843.html
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Szer. Szept. 23, 2009 1:56 pm

Stalkernek tűnik, bár nálunk ilyen "nincs rajtam a szemüveg mer nincs harc éppen" jellegű jelenetek nem fognak előfordulni. Pontosabban, egy embernek maximum egyszer fog a teljes falloutos pályafutása alatt, utána ugyanis már nem kell eljönnie a játékra Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Szer. Szept. 23, 2009 3:32 pm

Magitor írta:Üdv, nekem lenne egy olyan perverz kérdésem, hogy kik tudnának hozni olyan rádiót a F2 re ami Fm sávban venni tud és hordozható, illetve játékra elhozná!

A Puxing 888-asom asszem tud FM-ben venni, de még soha nem próbáltam ezt a funkciót. Majd megnézem, hogy tényleg ez-e a helyzet. Egyébként kinézetre egy CB-rádió.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Szer. Szept. 23, 2009 10:38 pm

A Puxing 888-asom asszem tud FM-ben venni, de még soha nem próbáltam ezt a funkciót. Majd megnézem, hogy tényleg ez-e a helyzet. Egyébként kinézetre egy CB-rádió.[/quote]
Igen tud fm et és ne cb mert az a 11 méteres hullámhossz neve hanem ez egy pmr! Bocs hogy kijavítalak, csak rádiózásban némiképp otthon vagyok, és szeretem ha az emberek körülöttem tudják mit is használnak pontosan. Viszont ahogy elnéztem a készüléket, hát hűha igen nagy tudású kis gép, ezzel lovat is lehetne sütni olyan teljesítménnyel van! Nem tudom hogy tudsz e róla de ez erősen engedélyköteles! Szóval óvatosan használd! Ha a rádióamatőr sávban használ 67cm es hullámhossz azaz 446 mHz frekin lehet használni 8 csatornán 500 mW teljesítmény maximummal legálisan!
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Csüt. Szept. 24, 2009 9:18 am

Nem azt írtam, hogy CB, hanem hogy CB-kinézetű (az egyszerűség kedvéért). És akkor már nem is PMR, hanem UHF adó-vevő. A többit majd személyesen Wink
Én másban vagyok otthon, és szeretem, ha az emberek pontosan fogalmaznak, de... Wink
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Csüt. Szept. 24, 2009 9:23 am

Spectre írta:Nem azt írtam, hogy CB, hanem hogy CB-kinézetű (az egyszerűség kedvéért). És akkor már nem is PMR, hanem UHF adó-vevő. A többit majd személyesen Wink
Én másban vagyok otthon, és szeretem, ha az emberek pontosan fogalmaznak, de... Wink
Bocsi akkor csak pont nekem a Cb-kinézetűre egy President Grant ugrik be ami nem éppen kézi készülék Very Happy
Igazából én ezt a cuccot úgy hívnám hogyha lenne rajta egy sörnyitó, akkor maga tökéletesség XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Csüt. Szept. 24, 2009 9:44 am

OFF: Az egész világ sörnyitó Wink
(egyébként halkan megjegyzem, hogy ezek a kínai rádiók meglehetősen kellemes áron mennek. Az egyszerűbb modellek 12-16 000 Ft között, a kicsit többet tudok valamivel e fölött)
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Csüt. Szept. 24, 2009 9:48 am

Spectre írta:OFF: Az egész világ sörnyitó Wink
(egyébként halkan megjegyzem, hogy ezek a kínai rádiók meglehetősen kellemes áron mennek. Az egyszerűbb modellek 12-16 000 Ft között, a kicsit többet tudok valamivel e fölött)
Az egész fincsi, viszont NNI nem szereti az ilyen dolgokat Twisted Evil nekem egy Motorola hátirádióm van, amit nem használok mert a cucc akksival 3 kiló illetve egy 1 méteres antenna van hozzá ami a takmellény hátuljába megy egybe viszont a 70centis sávon forgalmaz vagy 15-20 kilómétert ami már nemtól szabályos, és egy AS játékra nem is kell.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Szept. 26, 2009 11:11 am

Akkor csak azt nem értem hogy mia fasznak az neked Very Happy
Egyébként ami jutott eszembe, és nézelődtem olvasgattam neten: Ugye idei fallouton volt egy kisebb vita abból, hogy pedig kardok nem szerepelnek a modern felszerelések között. Ezzel azért nem értenék egyet, főleg ha a vasfüggönnyös hidegháborús időszakot vesszük alapul, a díszkardok léteztek, akkor még kicsit jobb minőségben, elvétve találhatunk olyan eseteket is ahol egy-egy alakulat rendszeresített felszerelése volt a kard, hasonlóan mint orosz utászoknak a testpáncél (a németek meg anyáztak II. vhban hogy hogy a faszban gyalogolnak ezek tovább mikor a repeszeknek már turmixosítania kellett volna őket Laughing ) Nem volt gyakori ezt aláírom, és a tipikus fantasy/történelmi larpokon használt kardoktól különbözött a forma (ezek már főleg szablyák) de attól még létezett és használták. Tudom egy kicsit későn jött az utánanézés de smot jutott eszembe hogy emlékeim szerint nem képtelenség a dolog.
A fentiek fényében én azt javaslom hogy lehessen kardot használni, ha annak a formája megfelel néhány előre felállított követelménynek, és persze ne rohangáljon vele mindneki.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Kard téma

Témanyitás by Keitel Szomb. Szept. 26, 2009 4:27 pm

Nem értek egyet. Nem azzal, hogy volt-e amit mondasz, hanem azzal, hogy lehessen hozni akármilyen kardot.

Ennek nem az az oka, hogy egyáltalán nem képzelhető el bizonyos esetekben ennek a megléte, hanem az, hogy még az általam látott legjobb kardok is csúnyák egy bizonyos szempontból. Kinézet alapján a lőfegyverek itt igazi fegyvernek látszanak, a közelharci fegyverek, hogy ne csak a kardra hegyezzük ki a témát, pedig egyáltalán nem. A fantasy tőrök is ide tartoznak, valamint a vascsőnek elfogadott, de szerintem inkább téliszalámira emlékeztető polifoamhenger.

Itt voltak ezek a Stalkeres képek, amiket mindenki dicsér, nekem is tetszenek. Teljesen hihető képet adnak, de ezt elrontaná egy akármilyen jó latexkard is. Nem vagyok a közelharci fegyverek ellen, de amit el tudnék képzelni, hogy jól is néz ki, az így hirtelen a baseball ütő, és a visszahúzódó pengéjű műanyagkés (feltéve, hogy nem törik el már a tesztnél).
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Szomb. Szept. 26, 2009 7:06 pm

Jól kinéző közelharci fegyvernek még tudom hozni ezt példaként:
http://www.rsov.com/index.php?target=products&product_id=1655


A hozzászólást Kildar összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 27, 2009 3:48 pm-kor.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Kés

Témanyitás by Keitel Vas. Szept. 27, 2009 11:22 am

Igen, ez tényleg jó, ilyenek kellenének inkább.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Vas. Szept. 27, 2009 3:48 pm

Kardos témára pedig:
Három szervezői megfontolása volt a kardozás letiltásának, ebből marginálisan egy a hitelesség. Az első az, hogy kardozni bármilyen fantasy larpon lehet, itt ettől jó lenne elszakadni. A másik az, hogy szeretnénk minimalizálni a "közelharci fegyverrel nekimegyek a puskásnak" eseteket, amit a kardviselés erősen növelne. A harmadik, hogy larpos kardja arányaiban sokkal több embernek van, mint azt a környezet indokolná, és így ha lehetne, valószínűleg aránytalanul sokan hoznák is. Ezt szeretnénk megelőzni, így inkább azt mondtuk, ne hozzon senki se kardot.

Meg persze ott van az is, hogy a polikard talán a legfeltűnőbb az összes "nem hitelesen kinéző" cucc közül, szal AS fegyóból még a leggagyibb is egészen hasonlít fényképen az eredetire.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Szept. 27, 2009 4:58 pm

Van ebben is igazság. Azzal az egyel nem értek egyet, hogy nem kell ahhoz közelharci fegyver hogy nekimenjek a puskásnak. Épületharcban, de mgé sokszor nyílt terepen is ha úgy jön kia lépés, bizony a gépkarabéllyal, géppisztollyal, pisztollyal is elkezded cséeplni az ellenfeledet mert nem használ lőszert, sokszor csendesebb és így mégcsak közelahrci fegyvert sem kell előrántanod. Persze tudom és értemén hogy maradjunk abiztonségos realitási keretek között, csak azért na. Aki akar az így is úgyis fog közelharcot kezdeményezni, egyébként nem gondolom hogy elárasztanák a játékteret a fantasy kardok, ez nem az a társaság. Részemről mondjuk a kukri meg a 4 kés ami nálam volt idén, jön legközelebb is, annak ellenére hogy nem használtam egyiket sem. Bár amikor a bunker előtt Derszuék bedurcáztak gondolkodtam rajta hogy nekiugrok a bagázsnak, két embert fixen le is tudtam volna szerelni gyomorsebbel, csak gondoltam így is úgyis el fogunk menekülni, úgy még biztos is hogy életben maradunk és később úgyis jön a megtorlás Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Vas. Szept. 27, 2009 5:09 pm

A másik ami még eszembe jutott, hogy a kard jellegű fegyvereknek ugyebár van egy konkrét forgatási technikája, annak használata nélkül csak egy annyira nem frankón kinéző "csépelünk-csápolunk" jellege lesz a használatának. Az meg ugye senkinek se jutott eszébe, hogy önjelölt szamurájokat meg Liechtenauer-utódokat játsszon. Bicskázásra, baltázásra, hasonlókra vannak többé-kevésbé modern "hagyományok", ráadásul azok többsége jóval könnyebben tanulható "tapasztalatból".

Szóval na, hagyjuk meg a kardokat a középkoros játékokhoz, aki fallouton közelharcolni akar, csináljon bicskát, szögesboxert, polifoamszekercét, lándzsát, vagy bármi ilyesmit.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Vas. Szept. 27, 2009 6:33 pm

A fallout style játékoknál a közelharc sokkal nagyobb rizikófaktor és vitalehetőség mint egy fantasynél.
Ha valaki rámront, akkor nagyobb eséllyel adok le rá nem megfelelően célzott lövést, mintha ő is lövöldözne rám némi távolból. Pofánlövés fáj közelről és sokszor csúnya nyomot hagy (még 350 fps alatt is)
Ha valaki közelharcba kerül velem, akkor sokkal nagyobb eséllyel rongálódik meg egy drága cuccom (pmr-AEG-kúlkellék...stb) mint egy gyakásra tervezett jelmezben.
Egy közelharci szituációban sokkal nagyobb eséllyel mozdul el a védőszemüveg, mint egyébként.

Egyik verzió sem szimpatikus számomra, ebből kifolyólag én minden körülmények között maximálisan azért fogok lobbizni, hogy a közelharc kimerüljön késsel leszúrás szintjén és ne legyen mód fegyveres párharcok vívására ahol hárít-támad-véd-döf jellegű események alakulhatnak ki.
Millió lehetőséged van ilyeneket játszani, itt ne ez legyen a hangsúlyos.

ÉS nem, ismétlem NEM szeretnék pisztoly katát sem látni.
https://www.youtube.com/watch?v=CeHrq_Fs1vk&feature=related
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Szept. 27, 2009 6:55 pm

Szerintem viszont a közelharc teljes kipakolása életszerűtlenné teszi a dologt, megjegyzem mivle értelmes emebrek nem erőből harcolnak nehezen tesznek tönkre dolgokat, legértékesebb dolog aminek amúgy nem kell feltétlen bírnia a terhelést (drága fegyónak azért már egykét koppanást koccanást illene elviselnie, shotim már többször landolt földön különböző okoból kifolyólag és még mindig tökéletesen működik, holott occo kategóriás), azok a kúlkellékek, azoknak a sérülését meg részemről bevállalom, a valóságban sem örökéletű egy-egy kedvenc tárgyunk.
Védőszemüvegleesés prevenció meg igazság szerint egyszerű, majd minden védőszemüvegnek a szárára van fúrva luk, ami eleve nem pántos, abba gumipántot kell fűzni és szorosra de nem agyszorítóra meghúzni. Nyilván nem fogok pl olyan intenzitással harcolni mint ahogy azt tenném egy liveon, itt méginkább érvényesíteném azt az alapelvemet hogy a jól kivitelezett technika veri a kalimpálás sebességét és erejét.
Max az AEGek féltősek, de igazság szerint azok is szállítás, játék közben koppannak, ütődnek, így azért szerintem egy polis vagy gumi fegyó egykét találatát illene sérülés és károsodás nélkül átvészelniük...
Rosszul célzot lövés. Túl lehet élni azért a gázos pisztolyt is közvetlen közelről, igaz hogy fáj, de erre a használójának kell odafigyelni, hogy adott távon elülről ne süsse már rá az emberre. Igen, én idéna fejembe kaptam egy ilyet, meg is kértem Keitelt hogy legközelebb elég közölnie hogy meghaltam, el is fogadta. Ugyanakkor kaptam már tarkóra paintballban is golyót fedetlen bucira, azt is kb két méterről, mégis túléltem, fájt fájt, dehát ez van. Mind az ASnek mind a larpnak velejárója hogy néha bizony fájhat, ezt valaki vagy elfogadja vagy 15 réteg védőruhában jár hogy ne érezzen semmit.


A hozzászólást Gem Kapocs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 27, 2009 8:17 pm-kor.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Vas. Szept. 27, 2009 7:49 pm

Részemről a közelharc letiltása abszolút nincs tervben, viszont a (különösen kardozásban jelen levő) konkrét vívójelenetek annyira tényleg nem frankók. Ha belegondolsz, a modern közelharc nagy részében ha tényleges vívás alakul ki, az általában már régen rossz. Igen, le lehet csapni a másikat, szokás szerint közös megegyezéssel bármi mehet, de az alapkérdésre - hogy lehet-e kardozni - továbbra is határozott nem a válasz.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Vas. Szept. 27, 2009 8:02 pm

OFF
Nah, ezt az airsoft-szakértést szerintem hagyjuk már meg akkorra, amikor pár évnyi tapasztalat van a hátunk mögött, 15-20 fajta fegyver megfordult a kezünkben és voltunk vagy 30 játékon. Ez neked, Gem.
/OFF
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Szept. 27, 2009 8:14 pm

off: faszhosszlengetési lehetőségeket kizárva töröltem mindent az előző hszből ami szúrhatja a szemed, legközelebb hasonlóan kritikusan kezelem majd ellenben a kardokról hasonlókról alkotott véleményeidet és "tudásodat, hasonló alapon, néhány kard, poleaxe, messer, buckler és néhány korhű páncél is átment már ugyanis a kezemen. :on
Részemről az alapkérdéstől már elrugaszkodtam, ha nem nem, csak gondltam ne az legyen az indok hogy azért mert nem lehetne iylen pedig de, a további indokokat pedig felfogtam, még ha nem is értek egyet elfogadom.
A további fejtegetés már Homár teljes közelharci kontaktos kitiltására vonatkozott, mert azt viszont már gagyizásnak tartom, esetleg köztes megoldásként azt tudom elképzelni hogy aki nem akar/mer normál közelharcba bocsátkozni az kapjon egy karszalagot, fejkötőt, neonrózsaszín herevédőt vagy mittudomén. Őket nem lehet közelharcban támadni, mindneki más szabad préda.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Vas. Szept. 27, 2009 8:25 pm

"Szerintem viszont a közelharc teljes kipakolása életszerűtlenné teszi a dologt"
vs.
"ne legyen mód fegyveres párharcok vívására ahol hárít-támad-véd-döf jellegű események alakulhatnak ki"
Ez nem a közelharc kipakolása, hanem a kardozás-gunkata...stb vonal. Nagyon nehezen hihető nekem, hogy egy atomháború utáni túlélők bármelyike túlmutatna a leverem, leszúrom témánál. De az ijjaidótól kezdve az ángárdé vonalon át a kenyai révész legszebb megmozdulásai (mátrix, equilibrium..stb) azok NEM.
Ettől még lehet vascsöved/bunkód/lándzsád, csak két vascsöves ne kezdjen már el vívni.

"megjegyzem mivle értelmes emebrek nem erőből harcolnak nehezen tesznek tönkre dolgokat, legértékesebb dolog aminek amúgy nem kell feltétlen bírnia a terhelést (drága fegyónak azért már egykét koppanást koccanást illene elviselnie, ...a kúlkellékek, azoknak a sérülését meg részemről bevállalom, a valóságban sem örökéletű egy-egy kedvenc tárgyunk."
Értelmes emberek is kiverhetik egészen kis erővel a kezedből a pmr-om. És igen, az AEG-em is. És míg nálam van addig nem nagyon koccan, és koppan, mert vigyázok rá. De úgy nehéz vigyázni, ha "nem erővel" de kiütik a kezemből.

"Nyilván nem fogok pl olyan intenzitással harcolni mint ahogy azt tenném egy liveon, itt méginkább érvényesíteném azt az alapelvemet hogy a jól kivitelezett technika veri a kalimpálás sebességét és erejét."
A "technikás vívás" és ennek bármilyen permutációja már véleményezve általam. Igen, tudom régi könyvekből is kiképezhette magát egy hordányi posztnukleáris Athos, Porthos és Aramis, de ahogy manapság mondani szokás: Nem életszerű.

"Max az AEGek féltősek, de igazság szerint azok is szállítás, játék közben koppannak, ütődnek, így azért szerintem egy polis vagy gumi fegyó egykét találatát illene sérülés és károsodás nélkül átvészelniük..."
Szerintem meg illene nem lezúzni a felszerelésem, ha nem voltál elég ügyes ahhoz hogy osonva megkéselj. Ha már kalimpálnod kellett, akkor béna voltál a közelkerülésben és a valóságban ilyenkor már ólommal vagy bélelve.
Külön hangsúlyozva a kérdést egy olyan témában ahol testpáncéllal egész közel juthatsz egynémely puskáshoz.

"Rosszul célzot lövés. Ezzel csak az a problémám hogy még midnig olyan fegyverekről beszélünk, amik a játékosok anyagi lehetőségeiból adódóan általában masszívan alsókategóriásak lesznek, de valójában a középkategórián is ritkán fognak túllépni, és igazából a felsőkategóriában vannak olyan fegyók amikkel amúgy tisztességgel lehet bizton célozni a sokadik lövéssel is egyes lövésnél."
Itt 2-3 méteren belülről beszélünk, ahol te kb éppen rárontasz a puskás emberre és ő kapásból rádrántja a csövet és kilövi a fogad. Oké, ki lehet bírni, mert vagányak vagyunk, de ez utána súlyos tízezreket jelent a fogorvosnál.
Másrészt: jövőre nyitunk sok kérdésben mint már közismert, ezek egyike a létszám, másik a fegyverkategória. És igen, lesznek NEM alsókategóriás fegyók, és igen ha ügyes vagy taccsra vághatsz egy 80ezres puskát. Ami igen, tönkremehet attól hogy a gazdája leejti, de akkor a gazdája nem lehet másra mérges, míg ha levered a 30ezres reddotját akkor ott harag lesz.

"Túl lehet élni azért a gázos pisztolyt is közvetlen közelről, igaz hogy fáj, de erre a használójának kell odafigyelni, hogy adott távon elülről ne süsse már rá az emberre. "
no1.: a tökönrúgást is túl lehet élni, mégsem szeretem.
no2.: tehát rámrohansz és közöljem veled hogy puff halott vagy, ahelyett hogy reflexből húzom a ravaszt

Igen, én idéna fejembe kaptam egy ilyet, meg is kértem Keitelt hogy legközelebb elég közölnie hogy meghaltam, el is fogadta.
Én viszont nem szeretem azt, amikor elkezdődik egyszer, hogy meghaltál, majd valami okos kitalálja, hogy nem is lett volna időd odafordulni, stbstb. Másrészt az én játékélményem miért csorbuljon egy nagyonnemfeelinges bemondós hülyeséggel, csak mert valakinek nem elég az évi huszonjáték kardozás.
Ezért eleve csökkenteném azokat a lehetőségeket amik arra sarkallnak hogy egy szál rambókéssel induljanak az emberek puskás embereket vadászni... De ettől még a kocsma lehet késdobáló...

Mind az ASnek mind a larpnak velejárója hogy néha bizony fájhat, ezt valaki vagy elfogadja vagy 15 réteg védőruhában jár hogy ne érezzen semmit.
A fájdalom egy dolog. De nem a fájdalom volt eddig sem a kifogás, hanem az anyagi veszteség, az életszerűtlenség és a vitalehetőség. Minél kevesebb nem tiszta ügy esélyét hagyjuk benn annál többször akadhat ilyen eset.

Leírom kiemelve is: KÉSELÉSSEL, LEÜTÉSSEL nincs bajom. ELŐRE MEGBESZÉLT birkózással, miegymással nincs bajom. De vívás(és tsai), puskás ember lerohanása közelharci fegyverrel témákat nem szívesen látnék. Az legyen pont olyan mint a játékban: elindul felém és lelövöm mint egy kutyát.
Remélem érthető az indoklás.


A hozzászólást Lobster összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 27, 2009 8:32 pm-kor.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Szept. 27, 2009 8:30 pm

Hát nagyon nem értünk egyet de van ilyen. IMO gyakorlatilag ezzel az erővel a sérülési szabályokat leszámítva elkezdhetjük használni fallouton a MASZT, nektek is kevesebb munka a szebályrendszerrel, mindnekinek egyértelműbb is (aki még nem larpozott de ASt játszik MASZT biztosan ismeri) csak innentől nekem meg már kezd átmenni a dolog sima ASbe, larpos körítéssel. Ám legyen, én a társaság egy jó játék miatt alávetem magam a szervezőknek, cska úgy emlékszem nem ezeen a vonalon indult el a dolog.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Vas. Szept. 27, 2009 8:36 pm

Hát, én úgy emlékszem, hogy EZEN a vonalon már idén letetettük damiennel a kardot, és úgy vélem, idén is volt 40+ezres fegyver a játékon sőt, idén sem emlékszem a három testőrre kardokkal.
De ha megmutatod nekem azokat az AS játékokat ahol a kocsmai bunyó valid lehetőség, ahol a sztoriszál a kereskedelem az játéktárgyak a skillek...stb mind ilyen szintűek akkor egyetértek, ez elsősorban AS. Addig azonban némileg mártíromságnak érzem ezt a véleményt...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Vas. Szept. 27, 2009 8:38 pm

Lefogom burkolni a puskatusokat XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 4 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 18 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.