LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

+11
Spectre
nagash
Lorin
Marinda
Árnybíró
Nirwastir
Gem Kapocs
Oldamur
Eglar
Kildar
Ashi Valkoinen
15 posters

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Kildar Kedd Ápr. 05, 2011 5:13 pm

Őszintén szólva mi az adót jöttünk beszedni, eszünk ágában sem volt a banditákkal nekik hazai pályán csatázni - nem véletlenül szorítottuk minimálisra a dzsindzsázást, és nem véletlenül maradtunk fent az erődben, az ilyen "lent vannak a banditák"-at pont leszartuk, ha lent vannak az azt jelenti hogy még nincsenek fent. Szóval igen, Eglarnak igaza van, van millió meg egy szituáció ahol hátráltat minket a bidenhänder, ezért nem mentünk bele ilyen szituációkba, és ezért hajtottunk végre rendezett visszavonulást amikor csak egy ilyen szituációval tudtunk volna "nyerni".

Meg annyira OUT sem éreztük élhetőnek azt a megoldást hogy kezdjünk el sötétben (ahol plusz veszélyforrás az optimális fegyverzetünk) csatázni olyan ellenfelekkel akiknek kb. végtelenek az erőforrásai, míg nekünk annyink van amennyink (avagy karakterhalál esetén hozzánk nem lehetett visszaállni, de a banditákhoz igen). Összességében a legjobb megoldásnak a terepről való kivonulásunkat láttuk, és így is tettünk, ahogy elnéztem sikeresen meg is lepve ezzel ellenfeleinket Very Happy

tl;dr: Igen, a nehézgyalogos ha sok taktikai hibát vét, hátrányba kerül. Megoldás: nem véteni taktikai hibákat Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 05, 2011 5:24 pm

Eglar: Mint tudjuk fejre célzottan nem támadunk Wink

Zsuzsi: Attól hogy te kiabáltad hogy jönnek a banditák nem azt jelenti hogy amikor én a tűzzel szemközti tönkökön ültem nem láttam őket. Csak kevésbé érdekeltek Very Happy
Másfelől ahogy Kildar is írta, mi adót beszedni mentünk, nem banditákat irtani. Ha közvetlen veszélyt jelentettek az erődre kisétáltunk és ezzel kb el is kergettük őket. Akkor meg mi a francnak futkározni? Very Happy Mielőtt megkapom hogy hát védhettük volna a bányászokat: Ezt pl Valentin a tűz mellől az egy szál íjával kényelmesen elvégezhette volna, tökéletes rálátás volt a bányára és a környékére. Plusz még a belőhető terület is viszonylat tiszta volt onnan
Mondjuk nem értem miért pont ti ketten hadakoztok azért hogy minket igenis meg lehetett volna ölni, mikor az "öljük meg az elöljárót" terv megszületésében nagy hatása volt a Zsuzsi elhurcolását megelőző beszélgetésünknek Twisted Evil
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Eglar Kedd Ápr. 05, 2011 5:42 pm

Mondjuk úgy, hogy a rablóktól megkapott néhány igencsak érdekes infó miatt belépett néhány vallási-előéleti faktor a képbe, ami miatt kissé megváltozott a hozzátok való viszonyulásunk. Razz
Btw végig abban reménykedtünk, hogy elhúztok, csak közben valaki (már nem emlékszem, ki) azzal jött vissza, hogy elindultatok megkeresni és kardélre hányni a bandát, és a gerillahadviselés lett volna a vészterv.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Kildar Kedd Ápr. 05, 2011 5:44 pm

Eglar: Igen, ez úgy kb. attól a pillanattól kezdve nyilvánvaló volt, hogy nem jöttetek vissza a faluba. Mindenesetre lelépésben reménykedés ide vagy oda, én főleg meglepett-csalódott arcokat láttam amikor kiderült, hogy leléptünk Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Eglar Kedd Ápr. 05, 2011 5:50 pm

Persze, mert addigra meg már felspannoltuk magunkat, hogy "kergetőzni" fogunk veletek a sötét erdőben...
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Kildar Kedd Ápr. 05, 2011 5:55 pm

Nos, van amikor a logikus lépés a legmeglepőbb Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 05, 2011 6:10 pm

Eglar írta:belépett néhány vallási-előéleti faktor a képbe...
valaki (már nem emlékszem, ki) azzal jött vissza, hogy elindultatok megkeresni és kardélre hányni a bandát
Azzal van a bajod hogy nem hirdettem hogy hitetlen vagyok vagy azzal hogy az voltam? Very Happy
Jó nagyot hazudott Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Ligeia Kedd Ápr. 05, 2011 6:28 pm

Gem Kapocs írta:Eglar: Mint tudjuk fejre célzottan nem támadunk Wink

Zsuzsi: Attól hogy te kiabáltad hogy jönnek a banditák nem azt jelenti hogy amikor én a tűzzel szemközti tönkökön ültem nem láttam őket. Csak kevésbé érdekeltek Very Happy
Másfelől ahogy Kildar is írta, mi adót beszedni mentünk, nem banditákat irtani. Ha közvetlen veszélyt jelentettek az erődre kisétáltunk és ezzel kb el is kergettük őket. Akkor meg mi a francnak futkározni? Very Happy Mielőtt megkapom hogy hát védhettük volna a bányászokat: Ezt pl Valentin a tűz mellől az egy szál íjával kényelmesen elvégezhette volna, tökéletes rálátás volt a bányára és a környékére. Plusz még a belőhető terület is viszonylat tiszta volt onnan
Mondjuk nem értem miért pont ti ketten hadakoztok azért hogy minket igenis meg lehetett volna ölni, mikor az "öljük meg az elöljárót" terv megszületésében nagy hatása volt a Zsuzsi elhurcolását megelőző beszélgetésünknek Twisted Evil

LOL. Én az adószedés felett elsiklottam... Very Happy
Nem mellesleg nekem semmire sem volt ráLátásom Razz
Ligeia
Ligeia

Hozzászólások száma : 45
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2011. Mar. 28.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Ahriman Kedd Ápr. 05, 2011 7:25 pm

A falusiak kicsit hajlamosak voltak az árulásra, ja... hogy lássátok, hozzánk mi jutott el - mármint hozzám, belőlem nem mindig keveredtek ki összefüggő mondatok: a (hihetetlenül irritálóan, ejtsd sztem kurvajól alakított) nemes basztatta a falusiakat ÉS nem adta le az adót. A falusiak közül két tyúk azt mondta, h öljük meg a nemest és juttassuk ki őket, cserébe adnak soksok aranyat. Harmadik falusi tyúk (szintén kijuttatásért) bizonyítékot nyújtott a nemes korrupciójáról. A rablók detto ki akarták juttatni az egyik falusi tyúkot (biztosan nem megölni akarták, mert akkor elég lett volna gyújtónyilakkal megküldeni a falut, és a dzsindzsában várva levadászni a menekülőket), említett tyúkért cserébe békén hagytak volna minket.
Mi erre kiadtuk a vak csajt és megöltük a nemest, ezáltal lehetőséget adva mindenkinek a szabad elvonulásra vagy anarchoszindikalista társadalom kiépítésére - nekünk az adó beszedésére szólt a megbízásunk, és amíg nem bérelnek fel másra, addig a melóra szorítkozunk főleg. Very Happy Mindenesetre mi a falusiak KÉRÉSE és ÉRDEKE szerint jártunk el, és a rablók kérésének is eleget tettünk, és mit kaptunk hálából? A választ lásd fent. Very Happy
Mellékesen vallási előítéletek? Mégis, birodalmi zsoldosként mit hittetek, mik vagyunk? Very Happy

Kéretik továbbá figyelembe venni, h a karakterem elég sokáig azt se tudta, h van vak a faluban, mert nem mondta senki... Very Happy

Jaigen, a fentiek effektíve inkarakter értendőek, még mielőtt vki furán érezné magát, h levaktyúkozom a feleségem. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 05, 2011 7:51 pm

Ahriman írta:A falusiak közül két tyúk azt mondta, h öljük meg a nemest és juttassuk ki őket, cserébe adnak soksok aranyat.
Na ez úgy nézett ki hogy megemlítettem hogy ugye nem csak engem irritál kurvára és hogy esetleg nem akarják-e már kibelezni Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Eglar Kedd Ápr. 05, 2011 8:00 pm

Az egyik tyúk nevében tudok nyilatkozni. Túl paranoiás volt, hogy feltételezze, amiatt a kis eszmecsere miatt (is) öltétek meg a nemest, sokkal inkább valami egyéb zsoldos-érdekre gyanakodott, és inkább nem akart visszamenni a faluba, mivel a 'pávakakasok' csak azt mondták, hogy _majd_ gondolkoznak a dolgon, és nem szóltak egy kurva szót sem, hogy áll az alku, az ő intelligenciája meg idáig nem terjedt, függetlenül attól, hogy én OUT milyen eshetőségekkel számoltam... Razz
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Ápr. 05, 2011 8:36 pm

Ahriman

A falusiak közül volt két karakter, akik alapvetően nem voltak ellenségesek az eretnekek hitével szemben - az egyik eretnek volt, a másik pedig hallott az eretnekek legendájáról, amiről később IN-ben elég pontos infókat kapott. Később - némi hangulatkeltéssel persze - IN-ben az utóbbi hölgy megtudta, hogy az adószedő csapathoz hasonló fegyveres csapat mészárolta le a Steinfeld előtti falu lakosságát - a hitvitára hivatkozva, azért, hogy az aranybányára tehesse a kezét a Herceg. Így ők ketten már ellenségként tekintettek rátok. A férfi parasztot pedig meggyőzték, hogy nem jó veletek tartani, először ő még menekült előlem, de aztán rájött, én nem akarom megölni. Mindenki Elanorja pedig veletek tartott, ő nem lázadozott ellenetek.

Egyébként azért lett volna jó, ha Milán jön, mert őneki alapvetően nem harcos, hanem sokkal inkább papi beütése lett volna, és bőszebben kereste volna az eretnekeket (illetve kerestette volna veletek), mint Kildar karaktere, akiben ez a motiváció nem volt meg. Ha pedig a saját katonáiról derült volna ki, hogy hitetlenek, akkor ti sem lettetek volna ilyen egységesek.

De így alakult, logikus volt, hogy a katonák elvonultak dolguk végeztével, minek vittétek volna vásárra a bőrötöket éjszaka, kb. 10 ember ellen?

Éjszakai/sötétedés utáni harc: szerintem annyira nem lett volna gáz, mint amennyire OUT nem akartátok, szerintem éppen elég válogatott volt a játékoscsapat ahhoz, hogy biztonságosan lerendeztük volna ezt a csetepatét. Később egy ilyen alkonyat-sötét időszakban játszódó, sok támad kevés jól vértezett embert mindenképp kellene játszanunk, akár hadijáték jelleggel is.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Lorin Kedd Ápr. 05, 2011 8:54 pm

Nah, köszönöm én is hogy ott lehettem, rég játszottam már ilyen jót (pláne annak ellenére hogy előtte mennyit aludtam és mennyire betett úgy minden ).

Hogy eloszlassam a tévhiteket, amelyek esetleg arról születhetnek hogy mennyire nem tudom kihasználni a magaslati viszonyokat íjjászként, megjegyezném hogy én a nemes testőre voltam, ami IN-ben azt takarta hogy velem végeztetett el minden piszkos munkát...
Beleértve a banditák elzavarását (később valami sérelme okán még Ashi-t is le kellett volna vadásznom ezért rohangáltam íjászként az erdőben), a parasztok "kivallatását", és elvileg a kompromittáló információt is nekem kellett volna visszaszereznem, de sajnos ez nem sikerült Razz.
Egyébként Gem, igaz hogy belátni be lehetett a bánya területét, de továbbra sem győzőm eléggé elmondani, egy sima nyílvesszővel és normális erejű íjjal is elég necces dzsindzsán keresztül lőni (láttam már hurkapálcika vastagságú gallyat ami eltérít egy vesszőt), és akkor most vegyük azt hogy gyengébb az íj, és ráadásul a vessző feje is sokszorta nagyobb felületen tud beleakadni bármibe is. Ezért szórni tudtam volna banditákat fentről, teljes 9 db nyílvesszőm erejéig. Razz Ha lett volna 90 talán meg is teszem Razz. Bár ennyi larpsafe vesszőt még nem láttam egy helyen, de már gondoltam rá hogy rá kéne szánnom egy hétvégét és csinálni annyit amiből vígan lövöldözhetek (csak annak meg az lenne a hibája hogy nem találnám meg őket és hamarabb elszórnám a több vesszőt).
Egyébként Kildar a torokvágás is elég halálos tud ám lenni Very Happy. Ha nem léptek le olyan gyorsan egy élet erejéig megpróbálkoztunk volna vele Nagashhal.
Jah és aminek örülök, hogy a téli szezon alatt a lábam vagy olyannyira megszokta a nyavalyás csizma "kifordulós" tulajdonságát hogy mrá nem zavar, vagy pedig a kíntűrésem fejlődött olyan fokra hogy nem zavar ha a félig a bokámon kell rohangálnom.Very Happy
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Ahriman Kedd Ápr. 05, 2011 9:01 pm

Ashi, az én fő indokom az éjszakai harc kerülésére főleg az addigra már közel elviselhetetlen fejfájás volt, ami miatt kb alig láttam szürkületkor, mozgást pedig pláne nem bírtam követni. Very Happy De valóban, érdekes kísérlet lenne - bár saját lövész ésvagy tényleg komoly vértezettség nélkül, pláne a mostani, vagy hasonló terepen gyakorlatilag semmi esélyünk.

A keresztbekasul szarkeverés hitelességét meg sztem külön fokozta, h láthatólag minden karakter úgy gondolta, h tisztában van az eseményekkel és a motivációkkal, miközben pedig nem. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Ápr. 05, 2011 9:26 pm

én a magam részéről iszonyúan nem voltam tisztában a helyzettel. De egyáltalán nem is érdekelte a karakteremet szal nem igazán próbáltam kideríteni a dolgokat.
Nagyrészt amúgy is hátul maradtam a kis domb mögött és próbáltam ide-ode helyezkedni ahogy a helyzet megkívánta hogy ha valaki rárohanna egy másik banditára akkor azt hátbakapjam. Meg egyszer megpróbáltam rárohanni Lorinra amikor lejött a bányához aztán láttam hogy van még vele két ember, ekkor inkább sarkon fordultam. Szal harci szempontból esélytelenek voltunk ha nem sikerül kicsalni valakit, leszámítva persze Ashi íjászkodását.
Aztán amikor bejöttek a kereskedők és elmentünk megkeresni őket akkor kóvájogtunk egy sort Soloviellel. Aztán amikor mentünk visszafelé a "bandita táborba" szép komótosan ballagva észrevett minket a földesúr és oda is kiáltott hogy "Hé! Parasztok!"
semmi gond, be cool act casual... "... ... Igen?"
"Miért nem dolgoztok"
"öhh... ... nincs mit dolgozni... ?"
"Menjetek a bányába"
"... rendben?"

Szóval a tőlünk telhető legnagyobb természetességgel elballagunk a bányáig be is megyünk, mert figyeltek minket azért páran mintha gyanúsak lennénk. Szóval bemegyünk a bányába, úgy csinálunk mintha dolgoznánk, kicsit megkapiráljuk a földet hátha van valami ott de hamar eldöntjük hogy bánya bizony meddő és amúgy is dolgozni kéne benne az pedig nem jó.
Már mennénk is el amikor jön le a földesúr ránk nézni és ráadásul ott volt vele Kildar is. Pár másodpercig így erősenvacilláltunk azon hogy na most kurva gyorsan elfutunk de végül úgy döntöttünk hogy továbbra is adjuk a parasztot ha már ezt a címet aggatták ránk. És közben a lehető legkevésbé feltűnően próbáltam a hátam mögé rejteni a kétkezes baltámat, nehogy lebuktasson vagy valami.
Ezután jött egy rövid beszélgetés a miért nem dolgozunk témával amire különböző bullshiteket rángattunk elő alacsonyan lévő testnyílásainkból. És csodák csodájára a földesúr láthatóan pont annyira leszarta az egészet mint Kildar és végül visszamentek a faluba.
Mi meg végül amikor senki nem figyelt lelécelünk és pont szembetalálkoztunk ak ereskedőkkel akiket kerestünk kirablás céljából. Kicsit elbeszélgettünk velük aztán amikor tiszta volt a terep és senki nem volt ak özelben gyorsan ki is raboltuk őket és tök rendes módon még csak meg se öltük őket sőt még egy kardot is náluk hagytunk. Aztán futás a táborba vissza a rabolt kajából gyors étkezés közben fülelés hogy ránkjönnek-e a zsoldosok végül pedig a rabolt cucc átvizsgálása és szétosztása. És ezután nekem véget ért a tulajdonképpeni játék mert lementem dreegar elé aztán mire visszaértünk már vége volt a dolognak.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Ligeia Szer. Ápr. 06, 2011 9:19 am

Az Adri által készített fotók innen letölthetők!
Ligeia
Ligeia

Hozzászólások száma : 45
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2011. Mar. 28.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Ápr. 06, 2011 2:03 pm

Túlélő Trúlarp II. utótörténet:

A Herceg küldötte zsoldoscsapat távozott annyi pénzzel, amennyit csak be tudtak gyűjteni a pórul járt Hans von Falterburgtól, valamint az említett nemes csalásáról szóló okirattal. Két héttel később, Teldionaar fővárosában nem fogadták őket kitörő lelkesedéssel, hiszen a hírek szerint a jól termelő bánya termeléséből majd egy évet elvesztegettek. Konrad és az általa vezetett zsoldosok elmesélték a szomorú történetet Hans haláláról, amelyet egy, a faluba belőtt nyílvessző okozott. Az elmarad adó és a Herceg egyik kedvenc nemesének halálának megtorlása miatt ugyan hivatalosan nem büntették meg őket, de egy héttel érkezésük után mind a négy katonát leszerelték a Herceg hivatalos hadállományából, így később majd más nemeseknél kell megélhetés után nézniük. A Hercegben ég a bosszúvágy az elveszett pénz miatt, s könnyen lehet, hogy nemsokára csapatot szervez a termelést ellehetetlenítő, lázadó jobbágyok és a hozzájuk csapódó banditák ellen. Ez a karaván azonban nem csak harcosokat, hanem új jobbágyokat rabszolgákat is visz magával, hogy később legyen kivel termeltetni a bányából. S hogy hogyan rohanják le a falut és lakóit? Erről leginkább az a két, falusinak öltözött ember tudott mesélni a Herceg egyik kapitányának, akik pár nappal az incidens után megszöktek a faluból - mivel ott dolgozni kellett. Értékes információkért cserébe jópár birodalmi ezüsttel lettek gazdagabbak, habár félő, fosztogató-rabló életmódukról ezután sem fognak lemondani. A faluban maradtak munkához láttak ismét, hogy a mindennap megélhetést biztosítani tudják, a bányát - mivel közvetlen hasznot nem hozott és az aranyat megenni sem lehet - magára hagyták. A kereskedőkaravánok szépen lassan elmaradtak, nem lévén mire cserélni a falusiakkal a portékát, a falu egyik sarkában pedig kőből rakott, apró kegyhely őrzi az egykori szerzetesek emlékét.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Ligeia Csüt. Ápr. 07, 2011 5:47 am

Azt hiszem a következő alkalommal lesz némi problémánk Very Happy


Valakinek nem hiányzik véletlenül egy pipa? A táskánkban találtam, és biztos, hogy nem Ádámé.
Ligeia
Ligeia

Hozzászólások száma : 45
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2011. Mar. 28.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 07, 2011 7:02 am

Szerintem Spectre "Lehet vinni me szar" pipája Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Spectre Csüt. Ápr. 07, 2011 7:10 am

Ha filteres akkor az enyém. És lehet vinni mer' szar Wink
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Ligeia Csüt. Ápr. 07, 2011 7:17 am

Oké, akkor húsvétkor majd odaadom, mer' szar Smile
Ligeia
Ligeia

Hozzászólások száma : 45
Age : 35
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2011. Mar. 28.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 07, 2011 8:14 am

BTW a tökéletestől messze áll de imho még használható.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Spectre Vas. Ápr. 10, 2011 8:40 am

Valaki nem talált véletlenül a táskájában egy (bontatlan) üveg csiliszószt?
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.) - Page 3 Empty Re: Fejvadászat #16 - Túlélő Trúlarp (2011. április 2-3.)

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.