LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

trailer

+17
Pangloss
Árnybíró
Gjin
Tani
DreamLord
Eglar
Denegra
Lorin
Mart
belzee
Magitor
Ashi Valkoinen
Gem Kapocs
Spectre
Kildar
Lobster
Sonir Norend
21 posters

3 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Csüt. Május 05, 2011 3:22 pm

Sonir, ezek jópofák, de nem larp trailernek, lévén ezek klasszikus "háromnégyzetes" képregények videoformátumba öntve... Smile

Ami nem rossz, lehet és érdemes is majd csinálni, de szerintem baromira nem "jó larpos videó" csak jó jelmezes videó.
Itt a szituáció hangsúlyossága elnyomja a larp "feelinget" és igazából tökmindegy hogy egy ilyen poént két középkorinak tűnő paraszt/bandita/akármi ad elő, vagy éppen egy Chicagói csövespáros, mert a lényeg a szitu és nem a környezet/hangulat.

Ha larpot akarunk bemutatni, akkor a szituációk (pl a fentebbi jelenetsorok) és a dialógusok nem kerülhetnek a hangulatábrázolás és életképek fölé. Mert lehet csinálni monty python mozit is, ha az a cél. De ha a lényeg larp ÉS emellett még humorosak is akarunk lenni, akkor inkább a The Gamers 1-2 és Journey Quest szintjén kéne mozogni, ahol a humoros részek zöme ERŐSEN épít arra amit be akarnak mutatni, tehát magára a szerepjátékra.
Szerintem.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Mart Csüt. Május 05, 2011 3:41 pm

Még egy dolog, kicsit továbbgondolva a célközönség dolgot. A szövegek (esetleg feliratozás formájában) angolul lesznek, vagy csak magyarul? ha ugyanis egy majdani videó felkerül valami megosztóra, valószínűleg az egyszeri külföldi érdeklődő bepötyögi, hogy "hungarian larp", és ezt dobja fel neki elsőnek...(persze mindez halál mellékes kérdés)

Egy gegötletem nekem is van, ha nem bánjátok: Valaki a kis kocsmában felönt a garatra, és elkezd kötekedni a helyi őrökkel, akik megelégelik, ketten összecsomagolják és látványosan kidobják a helyiségből. Az illető persze rájátszik és továbbgurul még 2-3 métert.

Bár ha a globális koncepciót kicsit kiszélesítjük és eleve nem készfilmet hanem "nyersanyagot csinálunk" akkor meg lehet próbálni azt, hogy nagyon sokmindent felveszünk (önálló jelentektől snitteken át) és utána azt mondjuk annak a néhány hozzáértőnek, hogy vágják meg kedvük szerint és hozzanak ki belőle valamit.
Ha trailerről beszélünk ez egy járható út. Sőt, még ha több használható anyag akad trailer no.:2 is elképzelhető? Rolling Eyes
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Csüt. Május 05, 2011 3:46 pm

Mart írta:
Bár ha a globális koncepciót kicsit kiszélesítjük és eleve nem készfilmet hanem "nyersanyagot csinálunk" akkor meg lehet próbálni azt, hogy nagyon sokmindent felveszünk (önálló jelentektől snitteken át) és utána azt mondjuk annak a néhány hozzáértőnek, hogy vágják meg kedvük szerint és hozzanak ki belőle valamit.
Ha trailerről beszélünk ez egy járható út. Sőt, még ha több használható anyag akad trailer no.:2 is elképzelhető? Rolling Eyes
Ez a lényege. Egy nagyobb mennyiségű nyersanyagblokkból TÖBB eltérő koncepciójú vidit készíteni. Ha nem lettem volna eddig egyértelmű...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Május 05, 2011 4:51 pm

Homár: alapvetően NAGYON kevés olyan larpos szituáció van ami tisztán az és nem lehetne átültetni valami más környezetbe, legalább is az én felfogásom szerint. mondjuk nem tudom, hogy számodra mi a larp feeling de én úgy gondolom ha olyan dolgokat veszünk fel amik akár meg is történhetnek a larpon esetleg kis komikus túlzással (elvégre videót csinálunk nem dokumentum filmet) az simán belefér.

szöveg meg, szerintem a lehető legkevesebb beszédnek kell benne lennie és azoknak is egyszerűbbeknek.
Két ok amiért így vélem:
- Nem számítok rá hogy mindenki tök jól tudja szóban előadni magát
- Ha feliratozzuk más nyelvre, akkor sokkal érthetőbb marad fordítás után (ez a youtube-on nagyon könnyen megoldható, youtubenak van ilyen beépített szerkesztője amivel a feliratozást egyszerűen utólag rá lehet rakni)
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 05, 2011 5:00 pm

Ha kedvcsináló trailert szeretnénk akkor abba bármilyen hosszabb szöveg felesleges bonyolítás szerintem. Az embereket jobban megfogja ha egy látványos, pörgős videót látnak.
Történetből is valami halál egyszerűt érdemes kitalálni, pl adott egy falu, rövid életkép néhány plánból. Kocsma, valami részeget meglopnak, elkezd hőzöngeni, látványosan kidobják. Városőrök, felszedik, vinnék fogdába vagy akárhova, megszólal egy vészjelzés. Fosztogatók/kifizetetlen zsoldosok/akármik megtámadják a falut, mindenki gyorsan fegyverbe kapja magát. Hirig. Falu vesztésre áll, de valami miszcsírüsz mágjahasználó már a csata elején elkezd valami májti szpellt, amivel megfordítja a harc állását. Falu megvédi magát, egy támadó elmenekül. Májtihíró városőrkapitány vagy akárki utána fut az erdőbe, sarokba szorítja, látványos párharc, támadó a végén levágva. Májtihíró visszatér, ünneplés meg ami kell.
ÉN legalábbis valami ilyesmit tudnék elképzelni.
Aztán lehet variálni, elmenekülés helyett valami monszta is van a támadókkal, azzal van egy nagy látványos párharc, vagy a támadók oldalán áll egy médzs és nehezíti a védők dolgát, vagy elején wathever piac/rabszolgavásár, tolvaj meglop valakit, városőrök kergetik és ekkor érkeznek a támadók, lehet annyi felé variálni ahogy jól esik, de ennél bonyolultabbat szerintem felesleges. Ebbe beleférnek a serpenyővelpofánverős poénok, vagy a túl májtihírónakérzem magam bakik.

A noobos videó is jó ötlet, de azt is ki kell alaposan dolgozni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Május 05, 2011 5:04 pm

Az összefüggő, feldarabolt jelenetsorokról:

Szerintem belefér, és Spectre jól írja. Több szálon is futhatnak egymástól eltérő történetek, pár vágókép különbséggel. Ilyet alkalmaztak pl. az RM Grandeur LARP videójában is, szerintem elég sikeresen. Itt is több, különböző szál fut párhuzamosan, van, ami csak a közepéig tart, van, ami tovább. Tehát egyszerre mehet a viccesebb noob-fejlődés, a barbár törzsek csatája, a zsoldos életkép a beleállított baltákkal és az éjszakai lopózás-tüzes nyíl lövöldözés. Mindegyik fel van darabolva 4-5 részletre, és vetésforgóban vannak bemutatva. Így több fajta cuccot, játékot, lehetőséget és stílust is belevisz az egészbe. Nem játékot reklámozunk, hanem a LARP-ot, így talán az egész kezdődhet egy olyan jelenetsorral, ahol mondjuk egy Homár vagy Kildar elmondja pár sorban, hogy mi is az a LARP és miért csináljuk. A bemutató után pedig ízelítőnek adunk pár perc videót, akár FallOut vagy Airsoft is lehetne benne. Esetleg a bemutatót ki lehetne egészíteni egy felsorolással, hogy ma hazánkban milyen játékok elérhetőek az érdeklődők számára, de ez videó descriptionba is mehet, vagy a leendő, nem sokára bemutatandó honlapon is.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Csüt. Május 05, 2011 7:37 pm

Sonir: A kis komikus túlzás nem egyenlő azzal, hogy az adott szitu egy klasszikus poénra épít. Főleg akkor nem, ha tényleg egy önállóan a lábán megálló "jelenetről" beszélünk, amellé már nehéz úgy berakni más stílusú vágóképeket. Tehát lehet komikus cucc, de akkor (thegamers again) az keményen a szerepjáték vonalat poénizálja.

Ashi: nagyon jó a vidi amit linkeltél. És ami a legjobb, a kommentekben szépen leírták a koncepciót amit megvalósítottak:
This is not a documentary, it's a video for a larp game here. All the actors are in fact the players of the game. We just decided to film a new kind of larping video that would not be as cheap and ridiculous as many of them on the internet...
Nagyon jó, hogy tényleg egy csomó stílust felvonultat, vampire-től kezdve ilyen wowlike dolgokon át kardosgyakósokon keresztül kocsmais...stb.
Viszont ez a szint nekünk elég magas, jelen (becsült) ember és felszerelésanyagunkból nem fogunk tudni "körképet" csinálni. Ezek a felvételek itt időben és térben nagyon különböző játékokon készültek, ahol általában már full díszletekkel és jelmezekkel voltak az emberek. Amit perpill itt csinálni próbálunk az szűkebb mozgásteret adna, vszeg korlátozott számú és felszerelésű szereplővel. Bár az átöltözködés is opció lehet, de személy szerint én viccesnek szoktam találni amikor ugyanazt az embert három tökmás szerepkörben látom egy klippen belül.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 05, 2011 7:45 pm

Ha okosan van kitalálva az átvezetés akkor pedig nem egy rossz módszer az átöltözősdi.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Május 05, 2011 8:19 pm

vagy ha a feje nem látszik akkor máris kevsébé feltűnő.

Amúgy meg nem nehéz a humorost a nem annyira humorossal összeegyeztetni.
szal ha alapból van 3-4 "történetszál" amiket felváltva mutatunk akkor simán belefér szerintem. Sőt ha több különböző történetszál van akkor még a kevés emberes probléma sem annyira feltűnő.

De kis példa.
Teszem azt van mondjuk a wowos kezdés, aki mondjuk a későbbiekben a noob is lesz.
Ott végződik ugye hogy noobot lecsapják. Ezek után következő jelenet a lecsapó ember épp harcol, csatajelenet és társai.
Követekző jelenet lehet egy kis erdős üldözős, háttérzaj az előbbi csata, mindezt point of view felvétellel.
Következő jelenet tűznél ülés sütögetés. Háttérben elfut Ashi őt üvöltve üldözi Eglar, közben előtérben fapofával sütögetés.
Következő jelenet, Fontos Embert majdnem fellöki a menekülő Ashi, ezuán kamera a Fontos Emberen marad aki megy tovább az úton. Ekkor ráugrik a bokorból wows noob és noob#2, lezajlik a "van egy ásód?" dolog.
Következő jelenet valami ostrom szerű mondjuk, generic fighting
Következő jelenet, hallatszik megint a háttérből a csata, tűznél sütögetős emberekhez odaugrik vagy valamelyik noob vagy valaki az előző harcból, bele állítanak valami fegyvert fapofával tovább sütögetés.
Követekző jelenet, lootlás az előző csatatéren, rossz arcú alak suttyomban elhurcol egy hullát majd félig takarásban gonosz medzsiket hajt rajta végre.
Következő jelenet előbbi rosszarcú alak erdő közepén, sötétedik, pentagrammával meg minden féle nagyon gonosz kellékkel, és valaki épp őt lesi ki, teszem azt ez lehet megint Ashi ahogy próbál a bokrokban megbújni. Egyszer csak valami megreccsen mögötte ő ijedten megfordul elkerekednek a szemei, jelenet vége.
Következő jelenet éjszaka, tűznél ott a két sütögetős alak hullája meg azé akit leöltek tűznél ül egy gonosz szörny, láthatóan nagyon szörny, épp sütöget valamit ami akár lehet valami emberi testrész is. Bejön mondjuk valamelyik noob, odaül a tűzhöz fáradt szemekkel, köszön, kezét kitartja, melegeszik. Realizálja a hleyzetet és jön a "Most meg fogsz ölni?" mély bólogatás, jelenet vége.

Ez egy totálisan most kitalált példa, ilyen mértékben szar is de azt hiszem jól szemlélteti, hogy egyáltalán nem annyira lehetetlen megoldani ezen jelenetek beillesztését egy ilyen halmazba
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Csüt. Május 05, 2011 8:39 pm

Ez a példa nem szar. A 90%-a még működhet is, kis finomításokkal. De pontosan rámutat az ásós példa oda nem illőségére.
Nemcsak a dialógus miatt lóg ki (ami egyébként az uccsó jelenetben is gond emiatt), hanem azért is, mert míg a többi jelenet tipikusan passzív befogadásra épít ez "gondolkodtat".

Ha kiveszed a kényszerített poént (mert ha már be kell hozni egy plusz tényezőt a megértéséhez, akkor nem magától értetődő) akkor simán működhet a klip. Pl, a fontos embert csak simán kifosztják és elássák, és a rosszarcú alak mondjuk belőle csinál zombit a sötét szertartás alatt, és a végén mondjuk nem szörny, hanem a zombi falatozik békésen (legalábbis annál hihetőbb hogy leül mellé egy noob mert nem látja a hátában a kést, mint egy ordítóan szörny mellé lecsüccsenni) majd megintcsak vágni a dialógust és vizuálisan ábrázolni, hogy körülnéz, majd a zombira (aki eközben pl enyhén félrefordított fejjel nézi, és leteszi a cupákot amit majszol) majd a noob nagyot nyel és a zombi elégedett hörrenéssel elindul felé (a kamera felé és kitakarja a képet snitt)
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Május 05, 2011 8:49 pm

jó hát a szörnyet direkt nem definiáltam ott az a lénye hogy a néző számára legyen egyértelmű hogy szörny de amúgy meg félhomályban legyen, lévén annyira kurva jó szörnyet úgy se tudunk összerakni.
De jah mondjuk a beszéd részt kivehetjük bár amíg nagyon rövid mondatok vannak addig szerintem annyira nem gáz, illetve képi elemekkel ahogy rámutattál lehet helyettesíteni jópár dolgot.


Mindenesetre amit felvázoltam az csak egy elképzelés ami most így eszembe ötlött ezen nyugodtan elhet változtatni vagy totál újat kreálni
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Mart Csüt. Május 05, 2011 9:10 pm

Üdv!

Ashi videója tényleg jó! Ezek a franciák tudnak valamit. Jól megtervezett jelenetek, színészi játék, kameraállások, jelmezek. Megnéztem a mellette feldobott csatajelenetet is, és kb 100 ember vasban és színben is jól összerakott ruhában...Nálunk meg már az is nagy szó, ha 10 embert egyforma pokróctunikába tudunk bújtatni ... Sad

A szörny-ötlet jó bár ez még gondolom pontosításra szorulna...Egy vérfarkas, vámpír, ork kompánia hazai keretek között is összerakható.
de amúgy meg félhomályban legyen,
erre meg tudom javasolni a diliboltban 250ért kapható, szuper, világító vámpírprotkót Very Happy hehe Very Happy

Javaslom továbbá, ha komolyra fordul a dolog, jó volna összeszedni, hogy egy ilyen kezdeményezéshez ki mit tudna összeszedni, vállalni. (gondolok itt elsősorban kellékekre, díszletre, sminkre stb)
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Lorin Csüt. Május 05, 2011 9:13 pm

Sonir Norend írta:jó hát a szörnyet direkt nem definiáltam ott az a lénye hogy a néző számára legyen egyértelmű hogy szörny de amúgy meg félhomályban legyen, lévén annyira kurva jó szörnyet úgy se tudunk összerakni.

Miért ne tudnánk? Razz Szerintem egy ilyen közös kis megmozdulásnak az előkészületeit is lehet közösen csinálni annak ellenére hogy hogy az ország 49 pontján lakunk és csak majd a forgatásra gyűlünk össze.( abban azért igaza van Belzeenek hogy egy kis videó is sok előkészületet igényel).
Amúgy ha tudok segítek én is, és a fenti idézetre visszatérve ismét, a közeljövőben szándékszom csinálni valami csúnyaságot, és csúnyaság alatt ne a 2009-es lumina vérdémonát értsd, mert az nem csúnya volt hanem vicces. Ha feltétlen kell bele szörny és ha nem két hét múlva akartok videózni akkor nagy a valószínűsége annak hogy tudok adni valamit jelmezt emberestől.
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Május 05, 2011 9:18 pm

hát nézd amiket máshol láttam szörnyeket videókon és képeken azokat tuti nem fogjuk tudni produkálni. Szal persze elméletben össze tudnánk rakni olyanokat de gyakorlatban inkább fontosabb dolgokra költjük a pénzt. Ami nagyobb volumenű dolog és meg tudjuk csinálni az pl jól kinéző és mozgatható szárnyak, erre van amnualom is valahol a másik epdig a gólem. Gólem ennél a vázolt jelenetnél meg pont nem jöhet szóba, mondjuk egy gólem megkreálásán dreegarral már egy ideje gondolkodunk szintén, máködő és mások által kipróbált módszer ahhoz is van
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Lorin Csüt. Május 05, 2011 9:59 pm

A szárnyas manualt majd dobd fel valahova ha publikus, kíváncsi vagyok abban hogy oldják meg a mozgathatóságot.
Egyébként szerintem elég ha produkálunk egy olyan valamit amire ha ránéz egy akármilyen ember rájön az alábbiakra.:
- ez nem feltétlen kedves
- nem biztos hogy ezzel elmennék virágot szedni
- lehet hogy nem fog életben hagyni.
Illetve elgondolkodik azon hogy az amit lát ember-e vagy valami mást akar megjeleníteni. Ennyi elég egy szörnynek, mert a mai horroron meg Coc-on felnőtt emberiségnek nehéz igazán félelmetes dolgot mutatni egy videón.
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Május 05, 2011 10:46 pm

már valahova be lett másolva egyszer a fórumon most nem keresem elő hogy pontsan hova szal itt van a link hozzá inkább:
https://www.youtube.com/watch?v=62jhoXa4ckI


Illetve egy másik videó hogy értsd mit értek az alatt hogy nem tudjuk megközelíteni a külföldi menő szörny színvonalat:
https://www.youtube.com/watch?v=u5nl_Z3kcSw
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Kildar Pént. Május 06, 2011 6:34 am

Kicsit belepofáznék én is, ugyan amit hozzátettem volna a trailer témához azt már előttem elmondták, de a szörnyes témára válaszolnék, pontosan erre:
".Egy vérfarkas, vámpír, ork kompánia hazai keretek között is összerakható."
Ork, ha nem is olcsón, valóban összehozható - ld. Fagyott Világon - viszont igazából hatás szempontjából nem annyira szörnyek, simán csak "alternatív emberek". Vérfarkasból és vámpírból eddigi tapasztalataim szerint az a legjobb, amit senki sem lát - aki volt Cell2-n, emlékszik Deman alakítására, csak azok találkoztak vele akiket megrépelt és azok se nagyon látták, plusz taktikusan kihelyezett további vonyítóemberek zavarták össze a népeket hogy úgy tűnjön mintha marhagyorsan rohangálna az erdőben bárhova, fosott is tőle mindenki, avagy "vérfarkas most légyszi ne támadj meg minket, pisaszünet" - a nem látható szörny meg nem adja annyira magát egy videóhoz. A legjobb tényleg talán a zombi lenne ide, azt viszonylag egyszerű nem gázul megalkotni, és a köztudatban is mint szöööörny szerepel.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Május 06, 2011 6:44 am

Ilyesmit viszont simán tudunk csinálni.
https://www.youtube.com/watch?v=BvhrGyzF9J4&feature=related
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Május 06, 2011 8:41 am

gólmet is tudunk simán csinálni, azt mégsincs még.
Szal ahogy fentebb írtam persze kurva sok szörnyet meg tudnánk elvileg csinálni ha nagyon akarnánk. Csak épp a valóságban sokkal több fontosabb dolog van.

De amennyiben a fenti forgatókönyvet vesszük alapul akkor egyelőre a zombi teljesen jó lesz azt ha menet közben rájövünk hogy jobbat akarunk akkor változtathatunk rajta
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Denegra Szomb. Május 07, 2011 9:28 pm

Nekem több ötletem is van Very Happy
Az egyik:

Egy max fél perces reklám:
Teáskannázó gyerekek, alatta monológ: a gyerekek teadélutánost játszanak....
Képváltás: nagyobb gyerekek fa kardoznak, alatta monológ: a nagyok ütik egymást....
Képváltás: felnőttek rohangálnak beöltözve, alatta monológ: a felnőttek pedig larpoznak...
Fekete alapon fehér felirat és be is mondva: airsoft. Villanás, airsofttal rohangáló alakok, melléjük kiírva: Fallout
Fekete alapon fehér felirat és be is mondva: horror és nyomozás. Villanás, sötétben papírral mászkáló, véres ruhát fogó emberek, mellettük felirat: Call of thulu
Fekete alapon fehér felirat és be is mondva: fejvadászat. Villanás, videó részlet fejvadászat liveról, melléírva: Fejvadászat
Végül pedig: LarpHaTár, mert nem csak a gyerekek játszanak....

Másik ötletem amiből ,,mini reklámsorozatot" lehetne csinálni:
Kildar felkell az ágyból (Nem feltétlenül Kildar csak most ő jutott eszembe), öltözködésekből részlet (csak kéz látszik, aztán csak láb látszik) végül egész Kildart látjuk airsofttal, kimeredik a kép és bejön egy felirat:
,, Fall out live Mert játszani jó! "
És ehez hasonlót bármelyik játékkal lehet csinálni. Very Happy

A másik mottó ami még eszembe jutott: ,,Larpozz, ne háborúzz!" XD

És még egy ötlet, amit ma már a találkozón is említettem:
Csinálunk normális interjút, normális felvételekkel és egy kis riportot vagy egy dokumentum filmet lenyomatni a kerületi TV-kben ahol a sulimnak a gyakorlati helyeik vannak.

Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Eglar Vas. Május 08, 2011 10:40 am

Nem tudom, akkor már sokkal viccesebb lenne, hogy Kildar középkori alsócucc, ing-braise-chausses, rá doublet. Veszi fel a maradék cuccot ami megy páncél alá, aztán megjelenik néhány kellőképpen dekoratív leányzó, akik segítenek neki magára ölteni a vasait. Very Happy
Ezután Kildar azzal a jellegzetes vigyorával kijelenti, hogy "Megéri trúnak lenni!" Razz

(utána meg "LarpHaTár - legyél te is trúlarper" mittomén, catchphrase-ekhez nem értek)

Bár ez már kicsit inkább ilyen belsős poén, a larp-életben benne levő, a fogalmat eddig "csúnyarosszgonoszelitista"-ként értelmező "kollégák" külön örömére.

(szerk. elírás javítva)

szerk. Közben Gemmel hülyéskedve született kiegészítés:
Opcionálisan előtte kontrasztnak egy jelenet a cérnalábú noobunkról, akit ugyanazok a lányok kinevettek/elküldtek. Bár ez már nem eléggé polkorrekt. Razz
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Mart Vas. Május 08, 2011 12:13 pm

Üdv!

Érzékelem, a larper találkozón is aktuális volt a téma Very Happy, bár amint a kedves hölgyek hozzászólásaiból leveszem, elég nagy csavart vett Razz Rolling Eyes

Valaki azért jó lenne, ha privyben tájékoztatna a főbb eseményekről, mert sajnos egyéb elfoglaltságaim miatt ki kellett hagynom .. Sad

Sonir szárnyötletéhez viszont talán akad egy javaslatom: ez a mozgatós megoldás ugyanazon az elven megy,mint az esernyő összecsukás-kinyitás. Egy ócó kínái eszernyő szétszedészével szerintem megszerkeszthető...



Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Május 08, 2011 12:26 pm

nézd meg még egyszer a videót és olvasd el figyelmesen a leírását is
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by DreamLord Vas. Május 08, 2011 5:10 pm

"Kaszkadőrnek", "kelléknek", élethű hullának jelentkezem! Very Happy
Esetleg egyéb másban is tudok segíteni. Középiskolás éveim elején megpróbálkoztam egy SW paródiát csinálni, így van egy csöppnyi tapasztalatom a filmezéssel kapcsolatban. Viszont eléggé hátránynak érzem, hogy vidéki vagyok, legalább is az eljutást illetően. XD

DreamLord

Hozzászólások száma : 3
Age : 34
Tartózkodási hely : Far Far Away
Registration date : 2011. Apr. 14.

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty megbeszélt dolgok

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Május 08, 2011 11:52 pm

A Larper Találkozón, a második napon felmerült a trailer kérdése is. A következő dolgokban állapodtunk meg:
  • A "workshop" koordinátorai Sonir és Ashi.
  • A koordinátorok feladata a részt venni kívánó emberek és felszereléseik jegyzése, számukra megfelelő időpont és helyszín keresése, az on-line munka "mederben tartása".
  • Annyi videóanyagot veszünk fel, amennyit csak lehet, a nyers anyagból bárki dolgozhat, különböző stílusú és hangulatú videókat létrehozva.
  • Minimum HD-felvételeket alkalmazunk, lehetőleg mindig ugyanazon típusú kamerával felvéve.
  • A nagy adatmennyiség miatt a vágó emberek egy butított fájlformátumban juthatnának hozzá az anyagokhoz, aztán később elkérhetnék azokat a videókat jó minőségben, amelyeket fel is használnak a saját filmjükben.
  • A videókat nem egy LARP-o vesszük fel, hanem külön a forgatáshoz lesz összejövetel, előre begyakorolt jelenetekkel.


Aki részt kíván venni a forgatásokon, összejöveteleken, lehetőleg tömören, az alábbi "sablon" szerint jelezze:

1. Neved (Nick)
2. Öltözetek (felsorolás)
3. Jó minőségű LARP fegyverek (felsorolás)
4. Páncélelemek (felsorolás, csak fém/bőr/szövet)
5. Milyen karaktertípus(oka)t vagy képes megjeleníteni? (felsorolás, asztalikból ismert "kaszt" jelleggel)
6. Extra jelmez (valamilyen szörny, esetleg világítós varázsbot, stb. cool kellék)
7. Technikai hozzájárulás (kamera, állvány)

Ezen felül ide, a topikba lehet ötletelni arról, hogy szerinted milyen jeleneteket vegyünk fel. Érdemes abba belegondolni, hogy egy jelenet csak akkor valósulhat meg, ha van hozzá megfelelő számú, megfelelő felszereltségű ember.

Időpontot illetően: Elsőre praktikusnak tűnhet mindezt egy LARP-on leforgatni, de NEM. Lehet, hogy nagyon jól érezzük magunkat egy harci jelenetben, de kívülről nem feltétlen ez néz ki jól, ráadásul a cselekmény közben történő kamerázás erősen zavarhatja a játékot.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

trailer - Page 3 Empty Re: trailer

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.