LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

+18
Ameris
Skalle
Lecram
Shivan
Lobster
Maloth
Nedda
Michael
Ashi Valkoinen
PG
Soloviel
Darken Rahl
Ishar
Avras
Keitel
Draug
Cebo
Kildar
22 posters

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ishar Szomb. Márc. 29, 2008 8:58 pm

Szerintem normális ember nem csináltat magának drága ékszert azért hogy fakardozzon benne.

Persze lehet én vagyok konzervatív.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by PG Szomb. Márc. 29, 2008 11:24 pm

Keitel, elég kicsi szerintem az esélye, hogy PONT lesz egy értékes darab amit PONT ellopnak, és PONT el fogja hagyni az illető, és PONT nem fizeti ki. PONT.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ishar Vas. Márc. 30, 2008 1:11 am

PG írta:Keitel, elég kicsi szerintem az esélye, hogy PONT lesz egy értékes darab amit PONT ellopnak, és PONT el fogja hagyni az illető, és PONT nem fizeti ki. PONT.

Ebből mondjuk csak az első a valószínűtlen, ha az előfordulna, a többi már elég egyenesen következik belőle. De az első tényleg elég irreális a mai viszonyokat nézve.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Keitel Vas. Márc. 30, 2008 12:46 pm

A többi egyenesen következik belőle. Ha a tolvaj eladja a lopott dolgokat, akkor onnantól kezdve 20 nyakláncból/gyűrűből modjuk 17-18 darab kerül vissza a gazdájához, vagy annyi se. Tényleg elhiszitek, hogy a hatodik eladás után is minden darab mellé hozzáfűzik, hogy az kié? Ha hozzáfűzik, te viselnél olyan nyakláncot, amiről játékon kívül tudod, hogy másé? Játékon belül elhinnéd, hogy az adott "kereskedő" tényleg kereskedő? A tovajok pedig az értékes darabokat szemelik ki inkább, mert azok szebbek.

Szerintem valódi értéket képviselő nyaklánc átadásának követelése nem lehet vita tárgya, és megtiltani sem kellene, hogy ilyet viseljen valaki.

Persze az ideális az lenne, ha az illető önként beleegyezne az ékszerei átadásába, és azokat a tolvaj nem eladná, hanem kötelezően leadná bizonyos gyűjtőhelyeken (kocsma/szervező). Itt pénzt kap érte, az eredeti tulaj pedig ezeken a helyeken ingyen visszakapja a tulajdonát. Mondtam hirtelen egy alternatívát, szerintem jobb annál, hogy az emberek szabadon kereskednek a lopott dolgokkal.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Márc. 30, 2008 7:27 pm

Annyit tennék hozzá a témához, hogy nálunk úgy lesz Brit-Szászon, hogy amit tudsz, kézügyességgel ellophatsz, hullát bárki kifoszthatja, amit talál, de NEM lárpos cuccokat (valódi aranyékszer, gyűrű) nem lehet ellopni (jobb nem is hozni), azokat a fegyvereket meg fehér szalaggal meg kell jelölni, amivel nem szeretnéd, ha Pisti harcolna, mert mondjuk eltörné. Amit pedig el akarsz adni, eladod egy NJK embernek, akitől a másik fél visszavásárolhatja a cuccait. A tapizást meg megbeszélik egymás közt, hogy oké vagy sem. Nem kell mindenre szabályt aggatni.


A hozzászólást Ashi Valkoinen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 30, 2008 7:29 pm-kor. (Reason for editing : Ashi Valkoinen)
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Kildar Vas. Márc. 30, 2008 8:09 pm

Lényegében ugyanerről volt szó eddig is, csak a általános fegyverlopásnak mint olyannak nem vagyunk barátai.

A Zsebmetszés és a Falmászás időközben kikerült a rendszerből, ezáltal eléggé leapadt a képességek száma, ezáltal a képességrendszert mint olyat elsősorban az akadémikusok és mesteremberek részlegévé téve.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ishar Vas. Márc. 30, 2008 8:17 pm

Ashi Valkoinen írta:Nem kell mindenre szabályt aggatni.

Húsz embernél valóban nem, ötven fölött már nem árt.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Soloviel Vas. Márc. 30, 2008 11:58 pm

Keitel írta:Persze az ideális az lenne, ha az illető önként beleegyezne az ékszerei átadásába, és azokat a tolvaj nem eladná, hanem kötelezően leadná bizonyos gyűjtőhelyeken (kocsma/szervező). Itt pénzt kap érte, az eredeti tulaj pedig ezeken a helyeken ingyen visszakapja a tulajdonát. Mondtam hirtelen egy alternatívát, szerintem jobb annál, hogy az emberek szabadon kereskednek a lopott dolgokkal.

Nekem ez a megoldás így egy az egyben nagyon bejön, ha kell akkor szívesen gyártok a játékra bőrből és fából ékszereket. Fém tárgyakkal nem szolgálhatok. Nyersanyagom, és hozzáértéssel nem szolgálhatok az ilyen tárgyak elkészítéséhez.

Szerintem alapvetően ez már növelné a játék hangulatát is a lopkodáson kívül, ha az emberek például a pénzükből értéktárgyakat vennének, ékszereket hordanának és nem 100 kilós szütyőket húznának maguk után.
Így könnyebb cipelni is a cuccokat, és jobban is mutat, továbbá kocsmában, kereskedőnél lehetne fizetni ilyenekkel is. A kereskedőre van bízva, hogy mennyinek számítja be, illetve templomba adománynak beadni ilyeneket pénz helyett, ezzel ha nem is TÁPot, de amolyan hangulati áldást kapna az ember.

Továbbá ha a ZŐDeket nézzük például és "reálisak" akarunk lenni, akkor ők a tömzsi kezükkel nem tudnak olyan apró érméket megfogni, így például valami hulláról leszakított nyaklánccal, vagy fogpiszkálónak használt tőrrel fizetnek egyes helyeken, ha éppen nem rohanták le, stb.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Márc. 31, 2008 7:18 am

Kildar írta:Lényegében ugyanerről volt szó eddig is, csak a általános fegyverlopásnak mint olyannak nem vagyunk barátai.

A Zsebmetszés és a Falmászás időközben kikerült a rendszerből, ezáltal eléggé leapadt a képességek száma, ezáltal a képességrendszert mint olyat elsősorban az akadémikusok és mesteremberek részlegévé téve.

Ha nem akarod, hogy a fegyvered használják, akkor nem fogják, így el sem fogják törni (más fejét betörni vele). De csak egy felvetés volt.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 31, 2008 8:17 am

Mi itt elsősorban abban gondolkodunk, hogy ha valaki hoz egy fegyvert, azt azért hozza, hogy ő maga használja. Lehetőség van arra, hogy a játékos a fegyvereit nem védettként jelölje meg, ez ugyan felvállalt hátrány, de előnye is van, pl. ha megszorul anyagilag, eladhatja valami kereskedőnek, kocsmában zálogba adhatja mint hitelkeret, ilyesmi.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Márc. 31, 2008 8:55 am

Kildar írta:Mi itt elsősorban abban gondolkodunk, hogy ha valaki hoz egy fegyvert, azt azért hozza, hogy ő maga használja. Lehetőség van arra, hogy a játékos a fegyvereit nem védettként jelölje meg, ez ugyan felvállalt hátrány, de előnye is van, pl. ha megszorul anyagilag, eladhatja valami kereskedőnek, kocsmában zálogba adhatja mint hitelkeret, ilyesmi.

Így van, elfogadom én ezt.
Ha már védett fegyverek vannak, annyi még beleférhet, kizárólag szerepjátszás céljából, hogy mondjuk a fosztogató felemeli a fegyvert, aztán fitymálva visszadobja, akármilyen megjegyzés kíséretében. De ez már tényleg egyén kérdése és OFF. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 31, 2008 9:18 am

Ez már az egyéni eljátszás kérdése. Mindazonáltal próbáljunk meg rendszer-megbeszéléssel a "szabályrendszer" topikba szorítkozni, ez a topik elsősorban arra lesz hogy ha jön Tibi Szecsőről, és valamit nem ért, akkor megkérdezhesse hogy E?
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ishar Hétf. Márc. 31, 2008 9:20 am

E?
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by PG Hétf. Márc. 31, 2008 10:52 am

Soloviel, te kiknek gyártanád a nyakláncokat? Mert ha "csak úgy random", akkor biztos lesz olyan aki eladja egyből a saját nyakláncát hogy legyen több pénze. Mindig van olyan aki a tápra megy. Gyártsanak maguknak nyakláncot, hogy tényleg "érték" legyen nekik.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 31, 2008 11:53 am

Nem értem a problémádat, alapvetően arról volt szó hogy különféle értéktárgyak mint "alternatív fizetőeszközök" megjelenjenek a játékban. Ne feledjük, hogy a fantasy szerepjátékok kereskedői nem 21. századi tesco pénztárosok akik csak készpénzes vagy bankkártyás kifizetést hajlandók elfogadni.

Ez meg, hogy induláskor kinél van-eladja-nemadja simán megoldható annyival, hogy nem "x pénz alap" és néhány emberhez neszebazmeg nyaklánc, hanem indulóvagyon sacc összértékre kb egyezik azonos társadalmi kategóriájú karaktereknél.

A Fagyott Világnak talán egyetlen jó vonása volt, hogy nem fix kezdőpénz volt, hanem amolyan "indulócsomagok", amikben kb randomra de hasonló összértékkel voltak cuccok-zsé-komponensek
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Soloviel Hétf. Márc. 31, 2008 2:23 pm

PG írta:Soloviel, te kiknek gyártanád a nyakláncokat? Mert ha "csak úgy random", akkor biztos lesz olyan aki eladja egyből a saját nyakláncát hogy legyen több pénze. Mindig van olyan aki a tápra megy. Gyártsanak maguknak nyakláncot, hogy tényleg "érték" legyen nekik.
Ezt is rohadt egyszerű megoldani, meg kell dumálni a kereskedővel, hogy x ideig max 1-2 garast adjon csak az ékszerért, mert most érkezett pl szállítmány és nem érdekli különösebben az ilyen áru, és a játék későbbi részében pedig ad érte többet is akár, de addig csak cipelje. Amúgy pedig szerintem pont az a hülye, aki a szütyőben akar tartani mindent, az egyben van, és ha nem dugja el, akkor bárki könnyen lecsatolhatja tőle, a nyaklánc, gyűrű, stb. pedig azért jobb, mert így több részletre van osztva, és ha 1-et ellopnak akkor még mindig ott a többi cucc.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by PG Hétf. Márc. 31, 2008 5:18 pm

Jó ötlet, támogatom.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Jún. 25, 2008 7:37 am

Észrevétel:

Gondolom szervezőségnek, közeli játékostársaknak teljesen triviális, hogy a játék Gorwenalban játszódik, és nem az egész kontinens lesz a terep, viszont egy új belépőnek nem feltétlen egyértelmű.

Főleg úgy nem, hogy az első világleíró rész címe: "Demgard, a Cell-Liveok világa"

Javaslat:

Nagy betűkkel kiírni, hogy a játék Gorwenal nevű országban zajlik. Csak a félreértések elkerülése végett.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Kildar Szer. Jún. 25, 2008 8:40 am

Javítva
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Michael Szer. Jún. 25, 2008 6:53 pm

Az alternatív fizető eszköz ötletet támogatom... De olyan formában is, hogy nemcsak mi gyártjuk, hanem hozhat magával a játékos is csak jelölje meg, hogy mi az övé... Ha túl sok az ilyen cucc, akkor csökken az értéken és nem fog mindenki milliomosként rohangálni...
Michael
Michael

Hozzászólások száma : 284
Age : 35
Tartózkodási hely : A körülményektől függ...
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Soloviel Szer. Jún. 25, 2008 9:15 pm

Szerintem ha több a kereskedő, akár városonként egy, akkor már meg is van oldva a probléma, hisz ha ugyanannál adod el állandóan, akkor a kereskedő korábbi quest miatt tehet kivételt, vagy épp, hogy már egy garast sem ad érte, de mondjuk azt mondja, hogy "azon a fekete hajú lányon láttam egy nagyon szép nyakéket, ha olyat tudsz szerezni, akkor a kétszeresét adom a korábbi áraknak".
Ahogy elnéztem hiába volt eddig jelentősége a pénznek, mégsem erre mentek az emberek, hanem a tápra, vagy a gyakásra, végülis általában egy élőszerepjátékon ez a lényeg. Ha a szerepjátékot vesszük alapul, akkor ezzel talán most lehetőség nyílik arra, hogy a pénznek is legyen valami jelentősége a játékon.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Nedda Szer. Jún. 25, 2008 10:49 pm

Alapvetpen hogy igazán értéke legyen a pénznek, ahoz az kell , hogy valami létfontoságút csak azon lehessen meg venni. De mivel gazsi a fejvadásznak nincs villany számlája így ez erősen nehézkes. Sőt olyan okból is, hogy a szerepjátékososk gyorsan csorók lesznek ha nem gyaknak vagy lopnak.
Szóval szerintem elsősorban azt kéne meg odlani, hogy a kereskedő csak pénzt fogadjon el, és áruljon valamit ami mindenkinek kell rendszeresen.

Késő van szal valószínűleg én voltam captain obvious. De lehet nem ártott leírni.
Nedda
Nedda

Hozzászólások száma : 251
Age : 32
Tartózkodási hely : Bp Beton Berkei
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Michael Csüt. Jún. 26, 2008 5:30 am

Vagy egyszerűen az ékszer anyaga és minősége határozza meg az árat.
De ha csak váltóként használjuk akkor mi értelme? ennyi erővel mardhatna csak a pénz, mert csak ezzel lehet fizetni bevezethetnénk az "aprót"...
Michael
Michael

Hozzászólások száma : 284
Age : 35
Tartózkodási hely : A körülményektől függ...
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Jún. 26, 2008 7:52 am

Hardcore ötlet:

Aki visz kaját, leadja szervezőségnek, és játékpénzért megveheti. Akkor korgó gyomorral tuti nem a gyakás meg a táp az első Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Maloth Csüt. Jún. 26, 2008 11:20 am

Én elvileg kereskedő karakterként fogok menni. Azt még nem tudom hogy mit fogok árulni pontosan...

De remélem nem lesz az mint CJ-n volt tavaj hogy volt 14 stillám(úgy hogy nem kértem vissza amiket kölcsönadtam...), meg volt az összes képzettségem, meg volt ilyen valami ritka kártyám meg rúnám és már nem tudtam hová tenni őket... :/ Az egyetlen dolog amire elkölthettem volna, az zsíroskenyér volt a kocsmában... vagy mondjuk felbérelhettem volna a harciebeket nagyratörő céljaimhoz.... :/

Maloth

Hozzászólások száma : 20
Age : 31
Tartózkodási hely : Bp
Registration date : 2008. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek - Page 2 Empty Re: Cell-Live 4 offtopic és kérdezz-felelek

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.