LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Központosítás offtéma

+2
Lorin
Ashi Valkoinen
6 posters

Go down

Központosítás offtéma Empty Központosítás offtéma

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Május 24, 2011 4:01 pm

Enyhén OFF kérdés a szervezőkhöz:

Feltétlenül muszáj külön fórumfelületet fenntartani és kezelni? Nem lenne egyszerűbb (és más játékosok számára is könnyebb) a LARPHaTár vagy a leendő LARP.hu fórumán üzemeltetni a játék alfórumát?

A játékosoknak kevesebb regisztráció, a moderátori jogosultságokat pedig itt elég jól lehet kezelni.

MOD: Áthozva a "Holthatár élőszerepjáték" topikból - Kildar
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Lorin Kedd Május 24, 2011 9:57 pm

Ashi Valkoinen írta:
A játékosoknak kevesebb regisztráció, a moderátori jogosultságokat pedig itt elég jól lehet kezelni.

A mondat első felében meg is válaszoltad a kérdésed. Amint nézegettem ugyanis az oldalt elég egyértelművé vált hogy ha játékosként szeretnél részt venni a játékon akkor regisztrálnod kell a Karaktergenerátor-hoz. Szóval minek regisztráljon külsős fórumra ha egyszer ott egy regisztráció alatt letudja az egészet?
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Május 25, 2011 6:01 am

Hát, ha LT-n ott lettél volna, akkor most hallgattál és bölcs maradtál volna.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Lobster Szer. Május 25, 2011 8:28 am

Kicsit off, de talán mégsem teljesen...
Nah, közben végre sikerült elkeverednem holthatár oldalra nekem is.
Kifejezetten kellemes csalódás, az egész design nagyon ott van, és a "brand" is kellemesen de nem tolakodóan működik (a sok kis HH ikon, logó...stb jól illeszkedik a látványvilágba). Nagy gratula az igényes online megjelenésért és amiket eddig anyagokat felraktatok azok is illeszkednek a minőségi elvárásokhoz.

Az mondjuk egészen biztos, hogy a larphu fórum sosem lesz ilyen elegánsan megcsinálva, főleg mivel egy általános és viszonylag semleges látványvilágra kell majd belőni.
Persze idővel, ha a dolog elindul, akkor már csak a sokféle tartalom miatt is, nagy valószínűséggel több állandó látogató lehet ott mint a saját oldalon.
Ettől függetlenül nem vagyok híve a "globalizációnak" ebben az esetben, így is millió oldalon vagyok beregelve, és mégis meg tudom érteni a létjogosultságát a kisebb forgalmú de kidolgozott site-oknak is. S bár valóban lesz egy lehetőség bármilyen csapatnak saját fórumrészt és kapcsolódó moderátori jogokat kapni a larphu-n, de szerintem ennek elsősorban információterjesztési funkciója lenne, nem pedig a saját fórum helyettesítése.

Lásd pl a softair.hu ahol van 6000+ reg meg majd 30k hsz mégis számtalan airsoftos oldal létezik mellette kisebb de állandó célközönséggel. (vagy mondhatnám a néhai rpg.hut ahonnét nemkicsit kikoptak a larpok, pedig előtte csak az "számított" aki ott is ott volt).
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Május 25, 2011 11:09 am

Igen, ez igaz, de mire a sok befektetett munka a megjelenésbe, ha tényleg csak pár látogatója van az egésznek? Minek különcködjünk n+1 fórummal? Nekünk is volt másik fórumunk, de teljesen logikus lépésnek tűnt helyette a néhai cell-live fórumot használni. Egy helyen volt minden, minket érintő kérdés fóruma, és ez ma is megállja a helyét. Szóval szép, szép, de nem biztos, hogy megérte a belefektetett munkát.

Ráadásul ha a LARP.hu-s jelentkeztető rendszer is éles lesz, az OKR és más Karaktergenerátor funkciók is feleslegesek lesznek elkülönítve.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Lobster Szer. Május 25, 2011 11:46 am

Ebben is van igazság. Egy bizonyos aktivitási szint alatt nem biztos hogy megtérülő energiabefektetés egy ilyen minőségű oldal fenntartása és frissítése (már ha nem akarnak leadnia mércéből később sem).

Másrészről idővel pont hogy amiatt nőhet az látogatói aktivitás mert van miért odamenni. S ha ezt igényes környezet is erősíti az sosem baj.
Azonban az vitathatatlan, hogy gyűjtőszájtokon sokkal nagyobb eséllyel lesz új és aktív tartalom és ez valóban sokat nyom a latban a várható látogatói számokat illetően. Ha azonban a HH képes folyamatosan olyan tartalmat publikálni (akár a játékaikról akár a kiegészítő segédleteikkel) amiért megéri oda látogatni akkor lesz törzsközönségük, és potenciálisan megcélozható játékosállományuk.
Ráadásul a játékosi jelentkeztetői rendszerek olyan szinten eltérő igényeket képesek támasztani, hogy jelen pillanatban nem hiszem hogy lesz olyan globális megoldás ami egyformán alkalmazható teljesen eltérő játékokra. Nem véletlen, hogy mi is inkább a googleformos megoldásokat alkalmazzuk, mert egyszerűen és gyorsan konfigurálhatóak adott játékokra. Hátránya viszont, hogy nem folyamatos kétirányú a kapcsolat, ami révén kiegészítő megoldásokat (pl google docs...stb) kell használnunk hozzá. Korántsem biztos, hogy a larphu engine lehetőségeiből tudunk könnyen kezelhető univerzális rendszert alkotni, ennyire még nem látjuk át a lehetőségeit.

Saccra azt mondanám, ez év végéig nem fogunk tudni pontos képet adni arról, hogy az OKR és Karaktergeneráló megoldásokra létezhet e olyan alkalmazás/fejlesztés ami funkcionálisan megfelelőre konfigurálható és könnyen kezelhető. Ha létezhet ilyen megoldás, akkor onnantól valóban egy kicsit ebbe az irányba billenti a mérleget. De jelenleg még messze állunk tőle...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 25, 2011 1:31 pm

Új játékot "globális, "közösségi" portálon érdemes reklámozni. Ha a játék kinövi magát annyira, hogy legyen egy állandó magja, akiket pl más játékok nem érdekelnek, vagy az adott felületen csak az adott eseménnyel akarnak foglalkozni, van értelme saját felületet kreálni/fenntartani. De a kettő működik párhuzamosan is.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Iffar Csüt. Május 26, 2011 12:45 pm

Hehe. Sosem gondoltam volna, hogy ez a téma előkerül Very Happy

Szóval szépen sorban.
Ashi, van igazság abban amit mondasz. Lehetett volna akár a Larphatáron is a fórum, vagy akár a saját oldalunkon egy phpBB fórummotorral megoldva. Ezzel kapcsolatban két szempont volt: egyik a beágyazhatóság (korábban, a foedusnál sokat szívtam vele) , a másik pedig a testreszabás lehetősége.
Ezen kívül én szeretem ha vannak tagjaim, olyanok akiknek úgy írhatok levelet, úgy küldhetek információt, hogy a lehető legkevésbé áll fent a spammalés veszélye. (akik regisztrálnak, azokról jó okkal feltételezem, hogy érdeklődnek is.)
Külsős fórumot sose fogok tudni olyan szabadsággal kezelni, amennyire szeretném. (pl adatbázis vagy forráskód változtatás amik néha hasznosak tudnak lenni).

Ettől függetlenül még mindig nem tudom, van-e ma létjogosultsága a fórumnak, mármint azoknak amik egy kis társaság kommunikációjáért felel. A Facebook erősen "veszélyezteti" ezeknek a létét. Mi is inkább kommunikálunk az Fb csoportban mint a fórumban. Nyilván azokra az oldalakra, amik kifejezetten fórum beszélgetésre vannak kiélezve (pl: larphatár) ez nem vonatkozik.
Nekünk a fórum jelenleg inkább az FB-vel nem rendelkező kevesek számára van fenntartva, nem pedig a folyamatos közösségi élet számára.

Ami a megjelenésbe fektetett sok munkát illeti, és a kevés látogatót, nem értek egyet vele. Ha valamit nagyközönség elé viszek, az olyan legyen, amit fel merek vállalni, még akkor is, ha csak 5-en nézik. Igen, maximalista vagyok, és igen sokat szívok ezzel. Very Happy

A larp.hu-s jelentkező rendszerről nem is tudtam (gondolom ez vasárnap került szóba). Azt viszont így előre meg tudom mondani, hogy nekem nem fog megfelelni. Nem azért mert rossz lesz, félreértés ne essék, nagyon jó ötletnek tartom. Arról van csak szó, hogy gyorsabb (és többnyire élvezetesebb is) magamnak megírnom azt ami kell, mint "sablonokkal" szórakozni.

És akkor át is térek a megtérülő energia befektetésre. Nem titok, hogy a HH honlap majdnem teljes egészében saját fejlesztés (galériához fancyboxot, szövegszerkesztőnek meg ckeditort használok). Engem érdekel és szórakoztat a programozás, és nem mellesleg webprogramozónak készülök. Tehát nekem mindenképpen megtérül az az energia, amit belefektetek a honlapba, hiszen gyakorlok, és későbbiekben is használható dolgot hozok létre vele. Smile

Egyébként, mint azt a találkozón is említettem Homárnak, szívesen segítek a közös projektekben.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Lobster Csüt. Május 26, 2011 2:36 pm

- Arrrghhh. Egy féloldalas posztom ment a levesbe, rohadt melóhely... ehh.. Akkor most tömörebben uez Smile (sorry, az eredetiben szebben fogalmaztam:))

Lehetett volna akár a Larphatáron is a fórum, vagy akár a saját oldalunkon egy phpBB fórummotorral megoldva. Ezzel kapcsolatban két szempont volt: egyik a beágyazhatóság (korábban, a foedusnál sokat szívtam vele) , a másik pedig a testreszabás lehetősége.
- Mi is phpbb-t használunk, mert jó. Szerencsére van tikiwiki bridge hozzá, így megmarad a phpbb kiforrott és testreszabható felülete és még csak nem is kell külön regelni hozzá. De a saját rendszereknek is megvannak az előnyei (mégha a megtérülés nem is tartozik közéjük Smile)

Ezen kívül én szeretem ha vannak tagjaim, olyanok akiknek úgy írhatok levelet, úgy küldhetek információt, hogy a lehető legkevésbé áll fent a spammalés veszélye. (akik regisztrálnak, azokról jó okkal feltételezem, hogy érdeklődnek is.)
- Ez nem annyira állja mega helyét, hírlevelezni lehet csoportoknak, nem kell ehhez külön portál. Pont ez a jó egy gyűjtőoldalon, hogy a többféle hírlevél közül arra iratkozhatsz fel amelyikre akarsz. Így tutti nincs spam, de egy accal akár több játékot figyelemmel kísérhetsz. Bár ha egészen őszinte akarok lenni, egy gyűjtőportál fő erénye éppen az lehet, hogy hírlevelezni SEM kell, hiszen ugyis odalátogat az ember. Mert ha mindig van valami tartalom akkor érdemes sűrűn benézni...

Külsős fórumot sose fogok tudni olyan szabadsággal kezelni, amennyire szeretném. (pl adatbázis vagy forráskód változtatás amik néha hasznosak tudnak lenni).
- Bár nem nagyon láttam eddig olyan szituációt amikor egy rendesen összerakott fórumon nekem forráskóddal kéne szórakoznom, de mélységesen egyet tudok érteni azzal, hogy ha useradatokat tartok valahol azt jobb szeretem a saját adatbázisomban tenni. És lehetőleg saját tárhelyen. Míg egy projektprijot vagy demgardi krónikák oldalhoz tökéletesen elég egy googlesites felület (ott nincsenek tárolt userinfók) addig egy fórumnál már jobb ha saját kézben van.

Ettől függetlenül még mindig nem tudom, van-e ma létjogosultsága a fórumnak, mármint azoknak amik egy kis társaság kommunikációjáért felel. A Facebook erősen "veszélyezteti" ezeknek a létét. Mi is inkább kommunikálunk az Fb csoportban mint a fórumban.
- Alapvetően hibásnak és veszélyesnek tartom a faszbúk és a fórum funkcióinak az összemosását. Bár lehet csak az élemedett korom az oka, de nagyon nem szeretem a fent említett oldalt. Két dologra tartom jónak (bár nem használom) toborzás, és eseményértesítések. Minden más érdemi kommunikációra vagy közösségi tevékenységre jobb a fórum. Mint marketinges eleve szúrja a szemem a fácsebúk "zajos" mivolta, hogy mennyire sok felesleges információval bombáz minden pillanatban az oldal. Totálisan alkalmatlan bármilyen komolyabb kommunikációra, ezt pontosan arra tervezték amire használják, gyorsan felszínesen infót a "köztudatba dobni". A fórum ezzel szemben testreszabható, jobban célozható, megmarad a privát zóna lehetősége, ingame játékok és munkacsoportok kezelésére is tükéletesen alkalmas, moderációs lehetőségek széles tárháza, és nem rakom ki országvilág elé a cuccaimat.

Nyilván azokra az oldalakra, amik kifejezetten fórum beszélgetésre vannak kiélezve (pl: larphatár) ez nem vonatkozik.
- Ezt inkább megfordítanám. Nyilván azok az oldalak ahol nincs mögötte egy együttműködő kommunikáló célközönség azoknak nincs szüksége fórumra...

Nekünk a fórum jelenleg inkább az FB-vel nem rendelkező kevesek számára van fenntartva, nem pedig a folyamatos közösségi élet számára.
- Ez számomra rémisztően hangzik. Másrészt amennyiben a klasszikus kommunikációs modell szerint működtök (szervezők -> játékosok) az valóban nem igényli a komolyabb interaktív lehetőségeket.

Ha valamit nagyközönség elé viszek, az olyan legyen, amit fel merek vállalni, még akkor is, ha csak 5-en nézik.
- Abszolút dicséretes hozzáállás!

A larp.hu-s jelentkező rendszerről nem is tudtam (gondolom ez vasárnap került szóba). Azt viszont így előre meg tudom mondani, hogy nekem nem fog megfelelni. Nem azért mert rossz lesz, félreértés ne essék, nagyon jó ötletnek tartom. Arról van csak szó, hogy gyorsabb (és többnyire élvezetesebb is) magamnak megírnom azt ami kell, mint "sablonokkal" szórakozni.
- Mondjuk az "előre meg tudom mondani, hogy nem fog megfelelni" az elég necces hozzáállás. Az egyetlen amit el tudok fogadni az kb a megírás élvezete, mint emocionális érv (azokkal meg kár vitatkozni Smile ). De a "sablonokkal" szórakozás lényege pont az, hogy gyorsabb mint írni egy full új rendszert. Nehezen tudok elképzelni olyan HASZNÁLHATÓ larp szabályrendszert aminek a karakterlapját ne lehetne könnyen sablonizálni.
Ráadásul egy ilyen rendszer azt is lehetővé tenné, hogy a JÁTÉKOS egy helyen kezelhesse az összes játékra a karaktereit. Apró kedvezmény, de lehet hogy akadna aki értékelné. Pláne, hogy mondjuk egykét év múlva simán végignézhetné a karaktereit, sőt folytatólagos játékoknál is könnyebben lehetne továbbvinni őket (esetleg még importálni is).
Ugyanakkor hozzá kell tennem egy fontos tényt a témához. Jelenleg az efféle szolgáltatások prioritása igen alacsony. Nem tartom valószínűnek, hogy akárcsak középtávon is nekivágnánk a fejlesztésének, mivel előbb a struktúra, az alapozó statikus tartalom illetve a portál egészének ideológiáját kell megfelelően felépíteni. Ha ezek már kielégítő szinten lesznek (és ez még nagyon sok munka) akkor lehet elkezdeni a kapcsolt szolgáltatásokat fejleszteni. Ez pedig kb a világvége tájánál hamrabb nem hiszem hogy elkezdődne (értsd 2012 vége Smile)

És akkor át is térek a megtérülő energia befektetésre. Nem titok, hogy a HH honlap majdnem teljes egészében saját fejlesztés (galériához fancyboxot, szövegszerkesztőnek meg ckeditort használok).
- Egyéni preferencia, ami szerencsésen passzol a hobbihoz. Ez jó dolog Very Happy

Egyébként, mint azt a találkozón is említettem Homárnak, szívesen segítek a közös projektekben.
- Amely felajánlással szerintem élni is fogunk nem is olyan sokára. Minden segítő kézre szükség lesz, és az külön előny ha maximalisták is akadnak a csapatban Very Happy

Összegezve: a kapcsolattartás és célközönséget elérő csatornák témája eléggé izgalmas, szerintem el is rakom talonba, hogy később a larphu-n egy komolyabb elméleti hátterű cikket összehozzunk belőle Very Happy

Aloha!
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Iffar Csüt. Május 26, 2011 3:01 pm

Bocsánat. Gondolkoztam azon h így írjam-e vagy sem, végül bent maradt az a "viszont így előre meg tudom mondani, hogy nekem nem fog megfelelni." sor.
A sablonokkal szórakozás alatt azt értem, hogy pl van egy elképzelésem, de azt az adott motor nem nagyon tudja kezelni. Ez nem jelenti azt, hogy a szabályrendszer annyira bonyolult/szokatlan lenne, hanem hogy a fejlesztők nem készítették fel arra az igényre amire nekem szükségem van. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy meg tudom írni (még ha időbe telik is) azt, amire szükségem van, pont úgy ahogy elképzeltem. Smile
Igazából erre gondoltam.

Viszont most így egész elgondolkodtam ezen a dolgon. Érdekesen hangzik az összes karakter egy helyen.
Egyébként én most épp azon agyalok hogyan lehetne félautomata szervező-jk kommunikációt összehozni, hogy a szervezőknek se legyen baromi sok melója, de a jk-k is értékelhető illetve valamennyire személyre szabott ismereteket/információkat kapjon.

Facebookot én sem szeretem igazán. De hiba lenne emiatt nem meglátni benne a lehetőséget. A fiatalok (ha lehet így fogalmazni Very Happy) nagyon nagy része "függő", az fb sokak számára leváltotta az chat programokat (pl msn), az összes többi közösségi portált.
A like mánia miatt elég gyorsan és széles körben terjedhetnek a "hírek". Ez jó is meg rossz is.

Amúgy hogy a HH-t hozzam példának:
A honlapunkon vannak ugye a lényegi információink. Facebookon van egy zártabb csoportunk, ami erősen moderált. Azokat vesszük fel, akik már voltak játékon, vagy úgy gondoljuk h 90% h fognak jönni.
Az eseményeinket teljesen publikusan hirdetjük, tehát ismerősök meghívják ismerőseik ismerőseit is Very Happy
Van egy facebook oldalunk is, de még nem működik rendesen, mert nem sikerült még kiismernem a dolgot.
Így talán nem olyan rémisztő, hozzátéve még azt, hogy valóban a "klasszikus" szervező-játékos felállás van nálunk.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Iffar Csüt. Május 26, 2011 3:19 pm

Hmm a központi karigenerátorral kapcsolatban még egy gondolat eszembe jutott (ajjaj, lehet megindult egy lavina Very Happy)

Spoiler:
Na jó, úgy tűnik ha fellelkesülök egy témára, nem tudok összeszedetten írni... azért bent hagyom ezt, hátha van valami hasznos infó is benne.
Mindenesetre egy csomó ötlet eszembe jutott, és mivel 2012-ig nem nagyon akartok foglalkozni vele, lehet kihasználom ezt az időt és összedobok valamit ^^, aztán ha jól sikerül akár fel is használhatjuk Smile
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Lobster Csüt. Május 26, 2011 3:25 pm

Egen, valami hasonlóban gondolkodtunk mi is. Azonban a kérdést azért is napoltuk el, mert egy ilyen típusú fejlesztésbe csak akkor fogunk belevágni ha előtte egy meglehetősen célzatos körkutatást végzünk. Először is, összeszedni azokat akiknek van már tapasztalatai ilyen rendszerekkel (saját cuccaink, Glóriás rendszer, OKR a ti cuccotok, a Luminás kísérletek...stb) majd folytatjuk az eddigi és vélhetően közeljövőben előforduló szabályrendszerek karakterlehetőségeinek elemzésével, és csak ez után indulna a tényleges fejlesztés.
Az elmúlt években ugyanis több alkalommal láttam arra példát, hogy egy ígéretes kezdeményezés azért lett szar, mert nem jól lettek felmérve a valós igények (mondván már úgyis tudjuk mi kell a népnek), így sok idő/energia ment el felesleges dolgokra, míg kevésbé ismert, de valójában igény szerint létező részek nem készültek el.
Így inkább vagyok azóta a nagggggyon alapos igényfelmérés híve, mert osztom véleményed, ha valamit csinálunk akkor azt csináljuk jól Very Happy
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Kildar Csüt. Május 26, 2011 4:25 pm

Iffar: Nekem már jó ideje van a fejemben egy rendszerterv (jó, inkább use-case leírás egyelőre) egy ilyen univerzális cucchoz, ha gondolod valamikor a keddi nap után (amikor az utolsó vizsgám van a félévben) összeszedem és egy kicsit "leülhetünk" ötletelni. A voltaképpeni implementáció mondjuk mindenképp a távoli jövő zenéje, de hátha ki tudunk hozni valami tényleg hasznosat.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Lobster Csüt. Május 26, 2011 4:30 pm

Ehh kóderek... Nem bírnak magukkal, ha egy kicsit esélyt is látnak hogy programozgathatnak Very Happy
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Iffar Csüt. Május 26, 2011 4:47 pm

Kildar: lehet róla szó. Nekem előre láthatóan a jövőhét hétfő és a hétvége kivételével jónak tűnik. Utána való héten 7.-én vizsgázok, amúgy a hétköznapok azon a héten is jók.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Központosítás offtéma Empty Re: Központosítás offtéma

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.