LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zenei műhely

+10
belzee
Eglar
Nirwastir
Lorin
Gjin
Sonir Norend
Gem Kapocs
Mart
Spectre
Kildar
14 posters

1 / 6 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Zenei műhely Empty Zenei műhely

Témanyitás by Kildar Hétf. Jún. 13, 2011 4:26 pm

Zenei műhely 1290712467450

Avagy itt folytathatóak a korábban elkezdett trúzenei diskurzusok.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Spectre Hétf. Jún. 13, 2011 4:56 pm

Gitárosoknak ajánlom megtanulásra:
https://www.youtube.com/watch?v=yIACp9TLxu0&feature=related

Valamint nyugodtan lehet a Greensleevest is.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Mart Hétf. Jún. 13, 2011 9:36 pm

"Talpra hát ti fórumozó bárdok
Hadd zengjen itt is muzsikátok
És mind kik a zenében
Hozzáértésképpen
Hallatnátok bő szavatok"

/ezt a hátborzongatóan buta versikét most rögtönöztem, ha épp nincs jobb dolgotok, várom a kövezést Very Happy/

A Greensleeves nagyrészt korhű, mivel a legenda szerint VIII. Henrik követte el, aki állítólag kiválóan hárfázott és psaltériumozott. Az Assasin's Creedet én hanyagolnám, de nem azért mert nem korhű...
Sajnos aki egy livera gitárt merészel hozni, az első kérdés hozzá az esetek 90 %-ában az, hogy:
- A Metallikkától a Nátting elsz medörszt tuddoddd? Vagy legalább az Enter dö szendment.
Ha nem, onnantól kezdve nem vagy bárd...
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Jún. 13, 2011 9:40 pm

Részemről maradok a harmónikánál-dorombnál.furulyánál Very Happy Bár igazából dudán kéne megtanulni játszani Cool
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Spectre Hétf. Jún. 13, 2011 9:45 pm

Mart írta:
Az Assasin's Creedet én hanyagolnám, de nem azért mert nem korhű...

Hanem?

Sajnos aki egy livera gitárt merészel hozni, az első kérdés hozzá az esetek 90 %-ában az, hogy:
- A Metallikkától a Nátting elsz medörszt tuddoddd? Vagy legalább az Enter dö szendment.
Ha nem, onnantól kezdve nem vagy bárd...

Valóban, ilyen kemény érvek után tényleg nem szabad gitárt levinni. De akkor már a fém vértet is hagyjuk otthon, higyen abban nem kéne tudni felállni a földről... bounce
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Mart Hétf. Jún. 13, 2011 10:36 pm

Spectre írta:
Mart írta:
Az Assasin's Creedet én hanyagolnám, de nem azért mert nem korhű...

Hanem?

Egyébként nagyon kedves kis darab. Hallottam én már gitárosokat hasonlófélével menőzni, de egy tábortűznél ált. olyanokat szeretnek hallani az emberek, amibe szívesen belekapcsolódnak énekkel. Ugyanez áll egy kocsmai dalolászásra is. Nagyrészt ez a baj a Metallica-dalokkal is. Mert ugye a " So close no metter how far-ig ált. rendben vagyunk, a "Couldn't be much more from the haaaart"-nál már azért csúszunk széjjel...
Részemről szívesebben válogatom a repertoárom más műfajokból is, mint a metááááál. Very Happy

Valóban, ilyen kemény érvek után tényleg nem szabad gitárt levinni. De akkor már a fém vértet is hagyjuk otthon, higyen abban nem kéne tudni felállni a földről...

Nem erről van szó, én továbbra is tervezem ennek ellenére a gitár lecipelését, mert mégiscsak van egy hangulata ha megszólal. Smile DE: lehet hogy egy irigy kutya vagyok, de nem mindig szeretem ám kiadni a kezemből a hangszeremet, pláne, ha játék végéig nem látom viszont, vagy neadj'isten egy bokor aljában 1-2 letépett húrral, aminek persze nincs gazdája...
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Jún. 13, 2011 10:43 pm

Spectre írta:
Mart írta:
Az Assasin's Creedet én hanyagolnám, de nem azért mert nem korhű...

Hanem?

Sajnos aki egy livera gitárt merészel hozni, az első kérdés hozzá az esetek 90 %-ában az, hogy:
- A Metallikkától a Nátting elsz medörszt tuddoddd? Vagy legalább az Enter dö szendment.
Ha nem, onnantól kezdve nem vagy bárd...


Valóban, ilyen kemény érvek után tényleg nem szabad gitárt levinni. De akkor már a fém vértet is hagyjuk otthon, higyen abban nem kéne tudni felállni a földről...


Hanem mert "Kurva anyád Sonir" felkiáltással földhöz fogod csapni és széttörni


A hozzászólást Sonir Norend összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 13, 2011 10:57 pm-kor.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Hétf. Jún. 13, 2011 10:45 pm

Nyugi Mart, én nem fogok tőled metál icát kérni. Smile
S mégegy, ha már előjött miattad: igen, egyáltalán nem rossz, ha egy bárd ennél kevésbé buta versikét is tud csiszolni. De ez csak opcionális.
Amúgy kifejezetten ajánlom a vokális trollkodást.

Füleljetek csak ide: https://www.youtube.com/watch?v=QRwgFw5i5ug
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Jún. 13, 2011 11:01 pm

Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Spectre Kedd Jún. 14, 2011 6:08 am

Mart írta:Nem erről van szó, én továbbra is tervezem ennek ellenére a gitár lecipelését, mert mégiscsak van egy hangulata ha megszólal. Smile DE: lehet hogy egy irigy kutya vagyok, de nem mindig szeretem ám kiadni a kezemből a hangszeremet, pláne, ha játék végéig nem látom viszont, vagy neadj'isten egy bokor aljában 1-2 letépett húrral, aminek persze nincs gazdája...

Nem tudom miért kéne kiadni a kezedből a hangszered. BTW egy bárdnak szerintem nem (csak) az a feladata, hogy kocsmadalokat toljon, amiket lehet énekelni. Igenis szórakoztató tud lenni egy teljesen önálló előadás, akár csak hangszerrel is, de énekkel kísérve szintén. Ha ezt a közönség nem értékeli, akkor lehet hogy rossz játékra mentél el...
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Mart Kedd Jún. 14, 2011 6:55 am

Szép sorjában:

Gem Kapocs
: A duda talán még egy gitárnál is jobb hangulatot csinál. Magyarországon egy LARPert ismerek, aki meg tud szólaltatni ilyesmit, de nem tudom pontosan, mikre járkál le...

Sonir:
Hanem mert "Kurva anyád Sonir" felkiáltással földhöz fogod csapni és széttörni
Egy gitár nem ér meg ennyit Very Happy

Gjin: Köszi, de nehogy aztán meggondold magad. Very Happy Amúgy a "Whiskey in the jar" még talán egy kivétel, de az igazából nem is az ő számuk.

Spectre: Ez egy ideális kép, amit felvázoltál. Sajnos pontosan azt a részt nem nagyon szokták értékelni, amikor a bárd átmegy instrumentálisba. Mert onnantól következik az, hogy: "Addmá ide a gitárod" - hogy az illető megmutathassa, hogy bárdnak lenni nem nehéz, hiszen ő is letudja ám pötyögni a Sztárvéj tu hevönt, kis gondolkodás után (de általában itt ki is merül a gitártudása) és büszkeségtől dagadó mellel áll odébb, hogy lám ő micsoda zenész. Innentől kezdve nehéz olyat mutatni, amitől a háttérből ki lehet kerülni. Ha meg nem adom kölcsön a hangszerem, akkor meg én vagyok a szemét...De egyébként igaz, ezek tényleg rossz játékon történtek meg.

Talán ezért jó, ha az ember olyan hangszert választ, ami nem ennyire populáris, mint a gitár, mégis könnyen hordozható, és beilleszthető a játékképbe. A duda pl. egy jó ötlet, de momentán nincs rá 300.000 Ft-om és min. 1 évem, hogy megtanuljak rajta hallgathatóan játszani Very Happy.
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Spectre Kedd Jún. 14, 2011 7:09 am

Vegyél mandolint. Nem túl nehéz átszokni gitár után, viszonylag olcsó és jól néz ki. No meg aranyos a hangja. Csak a dupla húrozástól frászt kapok Wink

Egyébként ezt az adideahangszered dolgot tényleg nem értem. Ha nagyon pattog, pofán kell verni, oszt arrébb menni.


A hozzászólást Spectre összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 14, 2011 7:10 am-kor.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Jún. 14, 2011 7:10 am

Szájharmónika? Wink A legtöbb ember szájából ingen hamar kiverik, mert a közhiedellemmel ellentétben azért nem csak rángatom meg fújom oszt szól Laughing
Egyébként a legtöbb non populáris hangszeren annyira nem nehéz megtanulni játszani hogy ne érje meg, többségük relatív olcsó (nyilván nem egy 65 ezres hering diatónikus harmónikára gondolok amit tanulás közben egyébként 3-4 hónap alatt meg is ölsz Laughing) viszont az emberek 99%a tényleg nem tud játszani rajta. Pl.: Doromb, furulya, szájharmónika, kazoo (nem röhög, ha ügyes vagy kurva jól szól!), elvetemültebbek tanulhatnak dual tone singing-et torokénekkel fűszerezve, egyik sem horribilisen nehéz csak gyakorolni kell.

Kazoo:Zenei műhely Kazzo2


Egy percnél szólal meg először. Két három kazooval már lehet vicces dolgokat csinálni Very Happy

Egyébként ezt egy vonulós zenének megint el tudom képzelni, egy dobossal már jól szól, fúvósok nem létszükséglet:
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Lorin Kedd Jún. 14, 2011 8:00 am

Mart

Ha bárd vagy nem adod kölcsön a hangszered, mert nem és kész.(Klasszikus Pen&Paper fantasykból kiindulva ez így helytálló is...) Ha ezt valaki nem fogja fel játékon belül -vagy esetleg outban hogy félted a hangszered- az hülye és akként kell kezelni. Azon öt év alatt míg kolis voltam és még szaxofonoztam, engem is nagyon idegesített ha valaki bejött és mondta "had próbáljam már ki". Bár miután közöltem velük hogy mire van a kis nyálcsap a hangszer alján, vagy hogy mennyibe kerül az a darabka kis nád a hangszer végén, sokaknak elment a kedve. Very Happy. Amúgy nekem ilyen problémáim nem voltak -mármint LARPon- a furulyámmal, azt még senki nem próbálta kölcsön kérni se INbe se Out-ba, igaz nem is akkora és olyan látványos mint egy gitár, és annyira nem is elterjedt hangszer, de annyi előnye van hogy pl harc közben nem törik ripityára, és annyira nem is drága (anno volt valami 2k).
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Jún. 14, 2011 9:42 am


Ez leginkább reneszánsz, tehát 16ba teljesen jó, sok hagard szám akkusztikus része magában is jól hangzik. (A fenti számnál pl 0:55től 2:229ig egy teljesen korrekt kis bárd előadásnak el tudom képzelni este egy tűz mellett, vagy akár a kocsmában)
Meg Haggardot csak úgy hallgatni is jó.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Nirwastir Kedd Jún. 14, 2011 10:29 am

Szerintem https://www.youtube.com/watch?v=CcK8o7H8BrI
És simán meg lehetne tanulni táncolni. Akár DKra is Very Happy
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Jún. 14, 2011 10:55 am

én egyszer nem láttam még olyat hogy elkérték volna bárkinek a hangszerét larpon. De olyan már történt hogy miattam baszta földhöz valaki a gitárját és törte apró darabokra....
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Mart Kedd Jún. 14, 2011 11:46 am

Sonir: Nem tudom ki lehetett az, de én bizony sajnálom...a gitárt! Very Happy

Ez a Nirwastir féle Ungaresca tetszetős, az ált. isk.-i énekkönyvekben "Édes rózsám, szívem kedvese" szöveggel fut, ha minden igaz.

Hogy ne csak a pofámat járassam üresjáraton, én is megosztanék némi anyagot:

https://www.youtube.com/watch?v=a1VQQiGXbsw&feature=related (alt és basszuskrummhorn, dob és gitár)

https://www.youtube.com/watch?v=0uKBsfker6E&feature=related (krummhorn konzort Tielman Susato: Két Allemand)

Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Kedd Jún. 14, 2011 12:05 pm

Tudtátok, hogy az egyetememen van "reneszánsz táncok" kurzus? (abszolút gyakorlati jelleggel.) Ilyenkor egy kicsit bánom, hogy mindeddig nem vettem föl.
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Spectre Kedd Jún. 14, 2011 12:13 pm

Uh ez a krummhorn királyos, nem tudja valaki, hogy magyarul milyen néven fut?
Btw az ott gyanúsan egy reneszánsz gitár.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Eglar Kedd Jún. 14, 2011 2:45 pm

Én amúgy akár többszólamú trollkodásban is benne vagyok, csak előtte valaki tanítsa meg a szólamot/kérek kottát. Very Happy

Eezek itt ugyan teljesen modern feldolgozások, de azért szerintem használhatóak.

Faun: Tempus Transit

Faun: Par Veneris (szerk. itt kb. 1:03-nál kezdődik az ének)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Jún. 14, 2011 3:57 pm

Eglar írta:Én amúgy akár többszólamú trollkodásban is benne vagyok, csak előtte valaki tanítsa meg a szólamot/kérek kottát. Very Happy
Alle psallitae cum luya-nál már utaltam rá :)Két jó hangú ember kell, a többiek csak haháznak, azt meg az is tud akinek teljesen kappan hangja van.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Mart Kedd Jún. 14, 2011 4:52 pm

Spectre: http://hu.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6rbek%C3%BCrt

Többszólamú trollkodás, katalánul a XIII. századból, cseh feldolgozásban: https://www.youtube.com/watch?v=joV2fk6BIxI
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Eglar Kedd Jún. 14, 2011 6:09 pm

Mart: igen, igen, csak már elég rég abbahagytam a bárminemű zenei ténykedést ahhoz, h több szólamból pontosan kihalljam az enyémet, ha az teszem azt nem a szoprán, ahol általában a dallam van, ezért kéne, h valaki külön előénekelje nekem vagy elém rakjon egy kottát. Smile

Gem: meglepődnél, de néha ez a jelentéktelen aláfestésnek hangzó valami többet számít, mint gondolod. Pl. mi anno kórussal (átlag 3-4 fő/szólam) akkor voltunk a leghajlamosabbak eltolni valamit, ha ratyi volt a basszus. Very Happy
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Jún. 14, 2011 6:32 pm

csupán szakmai szempontból érdeklődnék hogy az általatok belinkelt zenék mitől minősölnek trollkodásnak?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 6 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.