LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FOPP 2011 - élménybeszámolók

+10
Ashi Valkoinen
Crowstone
Vilkas
Mart
Gjin
Borgwarrior
Magitor
Zag-Zag
Sonir Norend
Skalle
14 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Skalle Vas. Júl. 31, 2011 11:03 am

Na, akkor megnyitám vala a témát, bár gondolom, ha ilyenkor játék már nincs is de még a társaság zöme kint van a terepen...

Szóval. Jó volt, hogy megint Császáron került megrendezésre az idei Fallout larp, így ismét minimális idő alatt tudtam eljutni a játékra (fél óra Razz). Tetszett, hogy idén az egyes frakciók nagyobb számban tudták magukat képviseltetni, meg láttam hogy a Cydonia is elég jól kinőtte magát és most azért ténylegesen voltak is helyi gteriek. Érdekesek voltak a karakterek (nekem főleg az Áron-féle warhammer 40kra emlékeztető komisszár jött be, meg ötletesek voltak a Cydoniás hacukák is azokkal a nejloncsíkokkal Smile)
Habár én nem sokat játszottam, de szerencsére sikerült maximálisan elérni céljaimat. Addig ugyan stimmelt, hogy folyamjáró voltam, de nem ahhoz a frakcióhoz tartoztam amit mondtam (tehát nem Háromhídi Rákász, hanem Fekete Krími), és nem egy roncskiemelő daruhoz kellett a mikrofúziós energiacella, hanem a Fekete folyó kanyarjában lévő háború előtti vízi kapu, a Zangertor működtetéséhez, amivel a Fekete Krímiek biztosítani tudnák hegemóniájukat a Fekete-folyón, így tulajdonképpen ők mondanák meg, hogy ki az aki átjuthat Háromhídból Metropoliszba vízi úton. Nem hittem volna, hogy úgy kapok bárkitől is segítséget ha bevallom valójában mihez is kell az a cella. Azt háttérben megjegyezném, hogy amúgy volt átfedés az első Falloutos karakterem (Koppány) és a mostani karakterem között, mert eredetileg a mostani karakterem volt aki a Lőszerraktárból ellopta a Palacknak nevezett speciális mikrofúziós energiacellát, és ami után Koppány útnak indult, csak aztán ettől a karakteremtől is elvették a Palackot, ő pedig egészen idáig követte a Palack útját, más kérdés, hogy valójában nem is volt itt, de nem tudtam, hogy van itt valaki aki képes lesz reprodukálni.
A fegyveres konfliktus részemről egy az egyben ki is maradt, csupán péntek este volt egy lövésem, amikor a Putyin nevű karaktert (OUT nevét sajnos nem tudom az illetőnek) fejbelőttem, aki előtte 2 kupakért engem meg a fekete zakós srácot (sajnos az ő nevére sem emlékszem) bevezetett a Zónába, de sajnos nem találtunk ott semmit, így megbeszéltük, hogy Putyin rászedett minket, kinyírtam és kompenzációként elvettük a pénzét. Később aztán rájöttem, hogy ahol mi kutattunk az rohadtul nem a Zóna volt, és ezért nem találtunk semmit, szóval bocs, Putyin.
Másnap aztán megállapodtam Jannal, hogy én viszek neki alkatrészeket, meg információt, akkor elkészíti nekem a mikrofúziós energiacellát. Közben többé-kevésbé az LKMmel is sikerült összehaverkodnom, meg a Cydoniába is sűrűn mászkáltam. Mire végre elkészült az energiacella, Jan azt kérte tőlem cserébe, hogy tudjam meg hogy az LKMeseknek milyen romboló fegyvereik vannak, úgyhogy megkérdeztem tőlük, de elmondtam hogy ezt Jan akarja tudni, úgyhogy végül valószínűleg nem az igazság jutott el Jan fülébe, de még mielőtt odaadta volna a cellát megmondta, hogy ellátogat a komcsikhoz. Mivel féltem hogy így rá fog jönni hogy hazudtam neki, így inkább elvettem a laborból a cellát (bár Spectre majdnem leleplezett) és elmentem az LKMesekhez, hogy nyújtsanak nekem menedéket. Nekik azt mondtam, hogy a Sziklásoktól loptam el a cellát és ezért van szükségem menedékre (tartottam tőle hogyha megmondom, hogy Jantól loptam el akkor nem fognak bújtatni), bár amikor megemlítettem a mikrofúziós energiacellát, Szabó elvtársnak felcsillant a szeme és előhúzta a pisztolyát, mert ugye nekik is kellett volna a stimpak gyártó géphez, de aztán Fő elvtárs lenyugtatta, ám megmondta, hogy amíg a tárgyalásra elmennek addig maradjak itt, de szerencsére az embereinek nem adta ki parancsba, hogy ne engedjenek elmenni. Így végül az ottmaradt elvtársaknak megmondtam, hogy kikémlelem, hogy nem e mentek a Zóna irányába a sziklások és ellógtam a cellával. Még két elvtárssal találkoztam az erdőben is, bár gondolkoztam rajta, hogy hátulról lepuffantsam e őket, de aztán gondoltam minek pazaroljam a lőszert, amikor egy elágazáshoz értünk megbeszéltem velük, hogy a kikémlelem a másik irányt, úgyhogy ők elmentek balra, a Sziklások irányába én meg jobbra, a Fekete-folyó felé...
Kiváncsian várom, hogy mi lett a játék vége, és melyik frakció nyert, mondjuk én az LKMnek szorítok Very Happy
Tisztelet a szervezőknek, az idei FOPP is jól sikerült, kár, hogy nem lehettem ott végig. Kíváncsian várom a jövőre vonatkozó terveket.

Egyébként aztán az általam készített Háború előtti viccek gyűjteménye c. kötetek hol kötöttek ki? Very Happy
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Júl. 31, 2011 4:09 pm

Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Zag-Zag Vas. Júl. 31, 2011 5:04 pm

Képek, videók.
http://www.mediafire.com/?5qbcuk1u45v8qmn

Mellékeltem egy nézegető progit is. Kellemes bandzsítást, ha nincs 3D megjelenítőd.
Zag-Zag
Zag-Zag

Hozzászólások száma : 44
Age : 41
Tartózkodási hely : sün
Registration date : 2009. Mar. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Magitor Vas. Júl. 31, 2011 6:41 pm

Skalle gyors volt Very Happy Így könnyű
Hát Alexander I Krukovnak se volt olyan nehéz a dolga idén Very Happy ÉS épp hogy kiélhette a fegyverbuziságát Very Happy
Eredetileg a halálsugár miatt jöttem Gterbe, amiröl gyak szinte mindent sikerült megtudnom, és véletlen folytásn régi ismerősőökkel is összefutottam Bicsak és Joszif képében aminek nagyon örültem. Viszont másfél napot lopott sziklás cuccokban töltöttem ami nem nagyon hatott meg senkit, bár mostmár tudom hogy a sziklás vezető, Tomekk tudott róla de a parancsára nem foglalkoztak vele. Nálam volt egy nagyon fontos sziklás páncél tervrajzai, illetve a fegyveremnek is a komplett elkészítési útmutatója. igaz a Cydoniát érdekelte ez a legjobban, és ők voltak a legjobb arcok, számomra kellemes csalódást okozva. Sziklán is meglepődtem kicsit, Eléggé a BoS os szellemben dolgoztak, és nekem nagyon pozitívan jött le, nagyon profin játszottak grat! LKM et meg utáltam, amúgy is mivel én is oda tartoztam régen, de Very Happy ... Mivel ott voltak kezdők, fpleg airsoftos kezdők ott láttam hibákat, de ez benen van, nagyon szét voltak esve, nagyon arrogánsak voltak, és nagyon vadásztam rájuk ha tehettem Very Happy
Amire büszke vagyok: Szombat este Éjellátóval belopakodtam a Szikla bázisára maikor ők is bent voltak, szétnéztem és eljöttem. Very Happy
Sikerült Bicsak és Joszif problémáját megoldani.
Cydoniával is nagyon jól összebratyiztam.
Nem sérültem meg az egész játék alatt!
Sikerült majdnem egy orvgyilkosság, csak egy kelemetlen véletlen folytán lebuktam, de a keresőbrigád elől úgy elbújtam hogy mellettem 2 méterre jöttek el és nem vettek észre.
Megmentettem egy Goult.
Sikerült elcserélnem Háború Előtti Kondomot Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Borgwarrior Vas. Júl. 31, 2011 6:58 pm

Magitor írta:
Amire büszke vagyok: Szombat este Éjellátóval belopakodtam a Szikla bázisára maikor ők is bent voltak, szétnéztem és eljöttem. Very Happy
mivel a földszintet nem őriztük,csak az emeletet... Rolling Eyes
Borgwarrior
Borgwarrior

Hozzászólások száma : 9
Age : 36
Tartózkodási hely : Dunakeszi
Registration date : 2010. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Magitor Vas. Júl. 31, 2011 7:02 pm

Borgwarrior írta:
Magitor írta:
Amire büszke vagyok: Szombat este Éjellátóval belopakodtam a Szikla bázisára maikor ők is bent voltak, szétnéztem és eljöttem. Very Happy
mivel a földszintet nem őriztük,csak az emeletet... Rolling Eyes
Very Happy Volt egy őr az ajtóban, egy járör milicista, meg indokolatlan mennyiségű buklócucc Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Borgwarrior Vas. Júl. 31, 2011 7:04 pm

Magitor írta:
Very Happy Volt egy őr az ajtóban, egy járör milicista, meg indokolatlan mennyiségű buklócucc Very Happy
akkor viszont gz, a milicista pedig katonai bíróság előtt fog felelni a vétségéért. Smile a botlók meg a várt szombat esti LKM támadás miatt voltak kint.
Borgwarrior
Borgwarrior

Hozzászólások száma : 9
Age : 36
Tartózkodási hely : Dunakeszi
Registration date : 2010. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Gjin Vas. Júl. 31, 2011 8:04 pm

Vigyázat, én jövök. Előzetes aggodalmaim némiképp beigazolódtak, mivel Hanga, közismertebb nevén "a ghoul lány" teljességgel használhatatlannak tűnt és tűnik. Szaladgált, csicsergett, csicsergett, szaladgált, és semmit nem tudott kezdeni azokkal a problémákkal, amit a csúúúúnya gonosz Homár bácsi az én félkomoly 10-es erősségű brainstormomból nyert ki. (amiért ezúton is krrrrrrrrrrrrrrrr Very Happy )
A fájdalmas tanulság, hogy igenis, bátornak kell lenni, és gyorsan dönteni. Lényegében két nap a játék - ez nagyon kevés idő. Minden századmásodpercét ki kell használni, de főleg gondolkodni nem szabad lassan.
Furcsa módon ennek ellenére valóban zombivá játszottam magam, és nagyon, nagyon jól esett.
Az információrobbanást - és ezzel személyes mozgásterem kitágulását is - ismét Vilkas karakterének köszönhettem.
Valamint, néha be kell iktatni 5-10 mp out közlést, miután az ember lánya kiszurkálta, hogy mi az, amit incharacter tudunk, de out még nem.

Nem részletezném, mit csináltam, mert nem nagyon vagyok elégedett vele. Viszont, nagyon-nagyon igazi élmény volt a Sziklásokkal interakcióba kerülni itt-ott. Tetszett rozsdás heveder háború előtti időket idző hanghoulata, az őrültjeink, a Puskin művelődési ház cybertechnológiája (bár az lkm közelsége és felügyelete nagyon nem tett jót)...
Meg, köszönöm a gyönyörűszép babaarcocskámat Gemnek (új profilkép, jeeee.)
Meg igazából, úgy egy nagy köszönöm az egészre.
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Mart Vas. Júl. 31, 2011 8:12 pm

Üdv!

Akinek esetleg nem tudtam volna játék után megköszönni a játékot, ezúton ragadnám meg az alkalmat ennek pótlására.

1. Mivel először vettem részt airsoft alapú játékban, ráadásul 3 héttel a játék előtt beszéltek rá a részvételre és egyben a Cydoniához való csatlakozásra. A világrendszerről is nagyrészt fórumokról, leírásokról, videókból tájékozódtam, így egy úgymond "elég elnagyolt" karaktert alkottam akinek egyedüli különlegessége, hogy horvát, és futball-megszállott. Különösebb célom így nem is volt, az LKM-mel és a Cydonia-kocsmát látogatókkal nagyrészt jó viszonyt ápoltam, 2x a zónába is kimentem kutatni, összeszereltem egy energiacellát és egy generátort amihez a többi technikus kollegától és kolleginától eszmei és gyakorlati segítséget kaptam. (Itt külön tetszett az LKM-es technikus hölggyel és Kanixxal való beszélgetésünk) Soloviellel terveztünk játék előtt még 1-2 dolgot, de időhiány és tűzharc végett sajnos nem valósultak meg.
A fejlövés és az utána autodoccal történő felélesztés után pedig lehetőségem nyílt egy agysérült karakter kijátszására, ami nagyon megmozgatta a fantáziámat Very Happy, és a Dokinéninek is szereztem tennivalót ( a végén aztán meguntam a mókát és egy kalapácsütéssel nagyrészt helyrerázódott az agyam.)
Szerencsére lövöldözni is tudtam, tehát volt értelme fegyvert venni és lehozni.

2. Az előttem szólók már említették, hogy élmény volt a Cydoniásokkal játszani. Köszönjük az elismerést a frakció nevében!
Próbáltunk a zenével, vízipipával, atombambival, bárpult löttyökkel, csótányos lepénnyel és patkányburgerrel igazi posztapokaiptikus partyhangulatot teremteni. Jól felszerelt kórházunk is sok érdeklődőt vonzott, néha még a műhelyben is megfordultak. Mégis egyfajta ütközőzónává váltunk, ami nem kedvezett számunkra. Abból a szempontból kissé hátrányból indultunk, hogy Asmo-n kívül nem volt nálunk gyakorlott airsoftos, talán Lorin és Kanix rendelkezett komolyabb fegyverrel még. Az is kissé furcsa, hogy Snipi (Sniper) kománk egy szál Desert Eagle-lel harcolt, védő felszerelés nélkül.Doc Hollywood (és kísérője, AK) sajnos nem nagyon mozgott felénk a játék során..Sad
Az LKM-es, KSZ-es, Ghoul, Roncsozó és Zsoldos karakterek részéről szintén komolyan kidolgozott háttérsztorikat láttam, még a másodlagos karaktere vonatkozásában is! Őrült karakterként mégtöbb emberrel érintkeztem, bár fájlaltam, hogy a Kleopátrának kinevezett kocsmárosnő hidegen elutasított Sad

3. Ki graffitizte oda az épületre, hogy "Hüje Sidonia"?
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Vilkas Hétf. Aug. 01, 2011 3:31 pm

A SZIKLA csapathoz rendelt pszichológusként konkrét elképzeléseim voltak arról, hogy miféle tesztekkel és szituációs játékokkal fogom a harcosok feltételezetten érdes lelkét finomítani.
Aztán nagyon másként alakult...
Kora délután érkeztem és maximális komforttal berendezkedtem az out szálláson.
Aztán megjöttek a srácok, ponyvával beborították a bázis egyik "szobáját", hogy ott lesz az alvóhely. Elhangzott az ominózus kérdés: hol akarsz aludni?
Mondtam, hogy az outban már bevackoltam: sátor, felfújt matrac, hálózsák, stb...
A fiúk tekintete villant: puhány civil, gyönge külsős...
-Miért, ti hol fogtok aludni?
-Természetesen a bázison.
Ez volt az a pillanat, amikor el kellett döntenem, hogy én most civil maradok, vagy inkább a csapat tagja szeretnék lenni?
Akkor itt, böktem az egyik sarokba és átcuccoltam a legszükségesebbet.
Jól döntöttem.
Minden hiányosságom dacára a csapat tagjának érezhettem magam.
Alkalmassági vizsgálatotokat végeztem a helyi milíciába jelentkezetteknél, és egy amnéziás megtalálta elveszett személyiségét regresszív terápiámnak köszönhetően. A ghoul lánytól pedig sok információt tudtam szerezni.
Őriztem a bázist (bár senki sem támadott) és fegyveres akcióban is részt vettem.
Úgy alakult, hogy embert nem öltem, a bal karomat viszont ellőtték.
Egy szobában aludtam 5 "marcona" katonával és konkrétan férfiasítva lettem abból a szempontból, hogy úgy tették a dolgaikat, úgy beszéltek, mintha nő nem is lett volna a közelben...
Ezt csakis úgy lehetett állandó pironkodás nélkül megélni, hogy a csapat tagjának, katonának tekintettem én is magamat.
A bajszom azért nem nőtt meg túlságosan... :-)
A fiúk megosztották velem a kajájukat, az esti-hajnali beszélgetésekben is részt vehettem. Köszönöm!

Hatalmas élmény volt az egész játék, ha lehetséges, felvarrnám a Szikla kitűzőt...
Vilkas
Vilkas

Hozzászólások száma : 6
Age : 67
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2011. Jun. 27.

http://textilfantasy.blogspot.com/

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Crowstone Hétf. Aug. 01, 2011 6:48 pm

Aha tehát Magitor volt az a pofa akire ráereszettem a táramat aztán csak puffogattam mert kifogytam, a többi emberem úgy elszelet mint a sicc és nem utánnad Smile Csak miután összeszedték a bátorságukat.
Crowstone
Crowstone

Hozzászólások száma : 4
Tartózkodási hely : Tatabánya és Zeg
Registration date : 2011. May. 29.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Aug. 01, 2011 7:01 pm

zagi képeit felraktam ide, hogy a kevésbé sznobok is élvezhessék:
https://picasaweb.google.com/maillor101010/Fallout2011ZagiKepei
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Aug. 01, 2011 7:17 pm

Sonir Norend írta:zagi képeit felraktam ide, hogy a kevésbé sznobok is élvezhessék:
https://picasaweb.google.com/maillor101010/Fallout2011ZagiKepei

Sonir által mislinkelt webcím írta:Hoppá... itt nincs semmi. Vagy nincs hozzáférési jogosultsága ezekhez a fotókhoz, vagy a fotók nincsenek ezen az internetcímen. Ha hozzáférési jogosultságot szeretne kapni, forduljon közvetlenül a tulajdonoshoz.


Sonir galériájának megtekintése
További információ a fotókkal kapcsolatos adatvédelemről a Picasa Webalbumok súgójában található.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Aug. 01, 2011 7:31 pm

javítva
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by sebbi Kedd Aug. 02, 2011 7:10 pm

Hello

Szeretném megköszönni mindenkinek ezt a felejthetetlen hétvégét, remekül éreztem magam végig.

Pár szóban, hogy mi esett meg a Pusztaság Járőreivel:

Lelenc és Bivaly, a két sokat próbált, de azért becsületes zsoldos egy karavánnal érkezett Géterbe, valami zaftosabb meló reményében, aztán a dolgok kicsit összecsaptak a fejük felett. Szóval nemrég költöztek be a Rozsdás Hevederhez közeli kis épületbe, ahol néhány lepuffantott fosztogató cuccát próbálták értékesíteni, illetve a helyiekkel csencselni, amit lehet. A legjobb partnereknek ebben a Styx és Putyin nevű szerencsevadászok tűntek, akikkel sikerült néhány kisebb üzletet lebonyolítani, de akadt kuncsaft a Puskin Közösségi Házból valamint visszatérő vendég volt az "enyhén" ütődött Kapitan is. A Puskin művházban járva elkönyvelték, hogy különc, de nagyjából veszélytelen banda a Cydonia, a KSZ-el már kicsit más volt a helyzet, ők kissé paranoiásan már péntek este sem engedték magukhoz őket. A Sziklához viszont nagyon könnyű volt bejutniuk, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy ők ekkor még nem építették ki a komolyabb védelmi rendszerüket. Pár szóval ezt el is mondták Vlad Tomekk parancsnoknak, figyelmeztetve, hogy kissé laza az őrség. Hazafelé tartva a KSZ tisztjével beszélgettek kicsit, aki hablatyolt valamit közkórházról, meg egyéb a közjót szolgáló dologról, de mivel nem voltak túl bizalomgerjesztőek -meg egy zsoldos amúgy sem nagyon szereti megosztani a sajátját másokkal ellenszolgáltatás nélkül- ezért aztán nem is vették túl komolyan a komisszárt.

Másnap reggeli közben beállított hozzájuk Styx és Putyin, egy fertelmesen nagy puskával a kabátjuk alatt; azt jöttek értékesíteni, számítva rá, hogy a széfben már összegyűlt egy szép kis kupakmennyiség. Bivalyék rögvest le is csaptak az ajánlatukra, és a fegyver ellenértékének első harmadát ki is fizették nyomban. Mivel Bivalynak személyes oka is volt rá, meg amúgy is a Szikla korrektebb bandának tűnt, először nekik akarták felajánlani megvételre, de az üzletet egyelőre nem sikerült nyélbe ütniük, viszont jelentkeztek a milíciába, gondolván, pár magunkfajta veteránnal kiegészülve csak ütőképesebb lenne a városvédelem. A fizikai vizsgálatokig volt még néhány elintéznivalójuk, néhány apró-cseprő kis ügylet formájában, de aztán a vizsgálatokat sikerrel abszolválták, a pszichológia vizsgálatok egy részéről pedig felmentést kaptak, mondván egy kis vér látványától két zsoldos csak nem dobja ki a taccsot. Ezután Lelenc felkereste valami apróbb ügy miatt a Puskin művházat, Bivaly pedig visszament az irodába, ahol kisvártatva felkereste őt egy városi ghoul lány, aki elmondta, hogy a Puskint a KSZ önkényesen őrzi, ami a Cydoniának nem nagyon tetszik. Érdekes infó volt, a KSZ először mutatta ki a foga fehérjét ezek szerint. Ezenközben megjelent három KSZ katona, akik a zsoldosokkal akartak tárgyalni. A ghoul lány elment, Lelenc megérkezett, behívták őket, amikor is "Szabó elvtárs üdvözletét küldi!" felkiáltással lelőttek mindkettejüket. Hatalmas szerencséjükre valamilyen oknál fogva a ghoul lány visszajött hozzájuk, akinek hála, hajszál híján, de megmenekültek. Sikerült elbotorkálniuk a Szikla bázisáig, ahol megtudták, hogy a KSZ néhány városit is lelőtt. (Ezek szerint mégsem volt olyan haszontalan az a ghoul lány Wink )Lassú gyógyulásuk közben megbeszélték, hogy az irodájuk ezek után nem biztonságos, ráadásul túl közel is van az LKM bázisához, így Tomekk parancsnokkal egyeztetve áthozták az irodából a legértékesebb ingóságaikat, meg persze a Gepárd rombolópuskát. Cserébe a Szikla erősödött két jó emberrel, meg egy géppuskával. Bosszút esküdtek a KSZ ellen, mivel egyikőjük sem szereti, ha átverik, a hasonló árulást meg aztán végképp nem. Ekkor kapóra jött, hogy a boltos megbízta őket egy kis zónabeli munkával, lőszerről és egyéb hasznos cuccokról volt infója egy messzi épületben, ezeket kellett elhozni pár kupakért cserébe, így aztán kicsit eltűntek a városiak szeme elől. A célnál volt egy kis közjáték a KSZ-el, de még nem jött el a bosszú ideje, békésen kezelték a helyzetet. Visszatérvén tudták meg, hogy a KSZ rátette a kezét néhány csúnya eszközre, és a Sziklával karöltve elindultak felderíteni a zónában állomásozó KSZ csapatokat. Útközben rajtuk ütöttek a vörösök, így aztán kénytelenek voltak visszafordulni a bázisra. Bivaly és Lelenc között ekkor volt egy kis nézeteltérés, Lelenc mindenképp fel akarta robbantani a KSZ fegyvereit, míg a másik zsoldos nem akart egy KSZ-hez hasonló bandát ennyire magukra haragítani. Tomekk parancsnok viszont eldöntötte helyettük a kérdést; jött a parancs: kétfelől támadják meg az LKM főhadiszállást, és semmisítik meg a rakétákat. Az ezután kibontakozó tűzharcban mindkét zsoldos súlyos sérüléseket kapott, de keményen helytálltak a túlerővel szemben. Később lábadozva eldöntötték, hogy a KSZ-nek visszafizették a tartozást, meg kicsit elegük is lett már a nagyhatalmak bábujának lenni, így megállapodtak, hogy igazi zsoldoshoz hűen egy istenes berúgással próbálják elfelejteni az aznapi szörnyűségeket; így aztán egy-egy üveg pia társaságában bevették magukat a kocsmába, a kocsmáros asszony legnagyobb bánatára. A nap további részére egyik zsoldos sem tudott később visszaemlékezni...

Vasárnap reggel a két zsoldos felkerekedett, és a Sziklásoktól visszavitte a cuccait az irodájukba, amit ekkor már néhány aknával is bebiztosítottak. A boltos -mivel előző nap is jó munkát végeztek- ismét egy hasonló feladattal bízta meg őket. A Zónából visszatérvén a kocsmába, az egyik városi elöljáróval megegyeztek, hogy beállnak a Szikla és a Milícia mellé, akik a várost hermetikusan lezárva nem engedtek be egy KSZ-embert se fegyverrel a kezében. Ezután a város szélén adtak őrséget, ahonnan Lelenc azért elment a Szikla helyőrségbe, és az üres bázisról visszavitte a kísérleti puskát az irodájukba. Az őrposztról nézték végig, ahogy az LKM csapatai nagy konvojban hagyják el a várost, és korábbi döntésük értelmében a két zsoldos is hasonlóan járt el, jó néhány kupak és egy félelmetes, bár még nem működőképes rombolópuska társaságában.

Skalle: A Háború előtti viccgyűjtemény III. része nálunk kötött ki, valaki otthagyta az irodánk előtt, hogy ki volt, és mi okból, soha nem tudtuk meg, mindenesetre szerzett pár jó percet. Egy másik részt pedig a kocsmáros asszonynál láttam, de hogy annak mi lett a sorsa, nem tudom.
sebbi
sebbi

Hozzászólások száma : 1
Age : 41
Tartózkodási hely : Kerepes
Registration date : 2011. Jul. 31.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Aug. 03, 2011 1:52 pm

No, néminemű idő birtokában akkor én is megosztanám a történteket a mi szemszögünkből:

Laza egy órával a tervezett érkezés után (mivel VALAKI elnézte hogy melyik beállóról indul a busz, még megütlek Crow Cool ) levergődtünk a terepre, még így is az elsők között, így a főépület legfelső szintjének legtisztább szobáját kiválasztva összkomfortos szállást rendeztünk be magunknak Athria-val. (Még ajtónk és ablakunk is volt, majdnem teli üveggel tongue ) Nem sokkal később elkezdtek érkezni az emberek, kezdődött a kronózás és a regisztrálás.
Itt néminemű káoszt éreztem a tér-idő kontiniumban, tavaly szerintem egy kicsit szervezettebben ment a dolog. Reg megvolt, fegyverek lekronózva (kisebb szívroham átélve), irány a játéktér.
Nikolai-al gyorsan irányba vettük régi központunkat, ahol most a cydoniások rendezkedtek be. In és out-game is szívmelengető volt látni, hogy a padokat alkotó deszkákat leszámítva minden ugyanúgy volt ahogy egy évvel ezelőtt otthagytuk, senki nem döntött szét semmit. Gyorsan körbejártuk a számunkra ismerős környéket, majd jobb híján a Rozsdás Heveder felé vettük az irányt, gondoltuk eszünk már valamit.
Ételt nem, de egy régi simerőst azt gyorsan találtam a hevederben, mint kiderült ő is hozzám igencsak hasonló problémákkal küszködik. Mivel se kaja, se további hasznos infó nem került, úgy döntöttünk visszanézünk a cydoniához, hátha találunk valami érdekeset. Némi csótányos pite elfogyasztása után viszont konstatálnunk kellett, hogy itt sem sokmindent fogunk találni. Aztán mit tesz isten, előkerült még valaki, akiről Josziffal már azt találgattuk vajon megölték vagy megölte magát valamelyik elmeroggyant ötletével.
Ezek után azzal tengettük az időnket, hogy próbáltunk megoldást keresni a Joszifot és engem érintő problémára, aminek a megoldásához szükségünk volt egy autodocra, egy jó és megbízható orvosra, és egy ugyanilyen kvalitásokkal rendelkező technikusra. Elvégre agybombákat nem lehet csak úgy ripszropsz kiműteni egy szikével meg egy fogóval Very Happy
Nem volt tehát más dolgunk, mint kideríteni ki az a megbízható. Na ez volt az a része a dolognak, amiről úgy gondoltam egyszerű lesz, enek ellenére szűk másfél napot eltöttyögtünk vele. Azonnal kiesetta szórásból a szikla, hiszen már egy évvel korábban is vadásztak a műkaromra, így nem volt kérdéses hogy kissé ellenségesen reagálnának, pláne ha megtudnák hogy gyakorlatilag KMK kémek vagyunk.
Kiesett a Cydonia is, mivel már az első találkozásunk alkalmával elkönyveltem az egész társaságot elmeháborodottak gyülekezetének, Pretyakov idejében azért nem így nézett ki ez a szervezet. A KSZ a két évvel ezelőtti affér miatt volt igencsak kétséges, nem voltam biztos benne hogy Krukov és Joszif ellen nincs még mindig érvényben az elfogatási parancs, még ha Joszif azóta jóformán felismerhetetlenné rohadt is. Bár ebből még valahogy kimagyaráztuk volna magunkat, viszont amikor épp a zóna felé indultunk volna, egy KSZ fegyveres feltartóztatott minket, majd felszólított hogy használjunk kerülő utat. Semmi probléma, mondtuk félhangosan, elindultunk a cydonia előtt vezető úton, ahol két szittyós pizsamás tobozokat szórt szét, értelmetlen marhaságokat ordibálva. Amikor megpróbáltunk áthaladni köztük erőszakosan feltartóztattak minket, aminek az lett az eredménye, hogy az egyiküket finoman tarkón legyintettem, a tenyerem elég hangzatosat csattant a sisakján. Erre elterült, orvosért és segítségért ordibált, meg azt, hogy megtámadtuk. Nem is kellett több a bátor KSZ katonáknak, a kereszteződésből kifutva fegyvert emeltek ránk és tüzet nyitottak. Mivel ekkor szétszakadtunk, jó két és fél órába tellett mire Nikolai-al újra megtaláltuk Joszifot és Krukovot.
Maradt tehát a Metropoliszi küldött, illetve a Gteri lakosok. Ezen emberek felmérése után (és bő másfél óra várakozást követően) úgy döntöttem végre tudunk nyugodtan beszélni Jannal. Amikor felfedtem előtte a műkaromat elismerősen bólogatott, nem ugrott azonnal a torkomnak, ebből pedig arra következtettem hogy ő nem a számos Gterben megbújó KMK ügynökök egyike, talán végre van esélyünk, hogy életben maradjunk és megszabaduljunk a KMK kezétől. Már csak egy megbízható orvosra volt szükség, szerencsére Jan tudott is ajánlani egyet a metropoliszi küldött, Nándor személyében. Hirtelen újra megörültem annak hogy egy évvel korábban megegyeztem Bástyával, a metropolisz ellen elkövetett vétségeimről közösen elfeledkeztünk, és cserébe némi információval segítettem Metropoliszt. Már csak az volt kérdéses, hogy mennyire van rászorulva metropolisz a tőlem kapott információkra, illetve mennyire lehet Nándor doki kíváncsiságát felcsigázni.
Rövid keresgélés után előkerült a doktor, hogy a Metropoliszba szállított információ, vagy a tudományos kíváncsiság győzte meg arról, hogy érdemes segítenie rajtunk, nem tudom. Ezután a cydoniához vettük az irányt, mert az autodocot közben átszállították. Szerencsére az Őrnaggyal gyorsan meg tudtunk egyezni az autodoc bérleti díjáról, a Rotwang féle műkaromhoz hasonló technológiák beszerzéséről semmiképpen sem akart lemondani, még ha a legkisebb hiba is öngyilkos akcióvá teheti bármely útjukat a KMK területeire.
Ettől kezdve már csak az idegtépő várakozás maradt, ami egyre roszabb lett minden egyes perccel, amit a civil ház lépcsőjén ücsörögve töltöttünk. Nándorra egyre többet kellett várni, végül azonban véget ért a frakcióvezetők közti megbeszélés és Nándor végre a "miénk" volt. Bár kevésbé bíztató látványt nyújtott a többi vezető arca amikor elhagyták a Rozsdás Hevedert, a KSZ kifejezetten elégedetlennek tűnt.
Minden esetre hamar hónunk alá csaptuk Jant is, és közösen áttelepültünk a Cydonia főépületébe, jó másfél-két órára.
Mindenki elfoglalta a helyét, ki az ablakoknál és az ajtónál, ki a műtőasztal mellett. A terem biztosítva volt, majd elhangzott az ominózus kérdés: Ki lesz az első? Joszif nagyon előzékenyen átengedte volna ezt a csodás lehetőséget, azonban Nándor doki felhívta a figelmét arra az apróságra, hogy az ő félig elrohatd fejében nehezebb kárt tenni, így először vele szeretne kísérletezni. Twisted Evil Feszült figyelem és csend lett úrrá az egész termen, bár az Őrnagy szeretett volna szóval tartani, a külvilág szemmel tartása fontosabb volt, így csak félig-meddig válaszolgattam a feltett kérdésekre és felvetésekre.
Nemsokára Joszif műtétje véget ért, én következtem. Gondoltam Nándor és Jan már tudják mivel van dolguk, hamar, egyszerűen és biztonságosan megleszünk. Megkaptam a helyi érzéstelenítést Nándortól (nem tudom mivel basztad meg a fülemet Homár, de utána jó két órával még mindig zsibbadt Very Happy ) és belevágtunk. Mármint szó szerint a fejembe. Kellemetlen érzés amikor valaki épp az ember fejébe néz, és csak annyit hallasz: "Hoppá! Ez érdekes!" Miért is lett volna egyszerű az élet? Miért is lett volna ugyanolyan egyszerű kis robbanótöltetes bomba a fejemben mint Joszifnak? Nem, nekem soha nem jó az egyszerű, az unalmas, úgyhogy egy idegbombát gyűjtöttem be. Nem robbantja le a fejemet, csak kisüti a teljes idegrendszert. A koronát az egészre a kódolt jeladó tette, mikor Jan közölte "Azt hiszem tudom blokkolni a jelet amíg kiszedjük.", ateista létemre imádkozni kedtem.
Viszont valahogy megint szerencsém, volt, megúsztam egy újabb valószínűtlenül esélytelen helyzetet, amikor pedig Nándorék közölték hogy elvinnék a kiműtött eszközöket további vizsgálatra, nem akaródzott ellenkezni, Nándor erőtlen bosszankodásán pedig hamar túl tudtam tenni magam. ("Bassza meg a kötés lecsúszik a hajról. Én eddig nagyon jófej voltam de most akkor is körbe fogom tekerni az egész fejedet. Lehet hogy ezért szokták a hajat leborotválni?")
Még éppen idejében tudtam talpra állni ahhoz, hogy eltűnhessünk a környékről, a KSZ bázis közelsége miatt állandóan attól kellett tartanunk hogy tűzharc tör ki.
Mivel idő közben Miklóssal, a boltossal is kötöttünk egy megállapodást, - miszerint némi lőszer és kupak fejében találkozunk a karavánjával - nem nagyon kellett gondolkodnunk merre tovább. A találkahely messze esett mindenkitől, így ideális helyszín volt arra, hogy ha élve odaérünk, egykis pihenőt nyerjünk. Széles kerülővel haladtunk a régi hangárok felé, útközben néha még így is paranoid módon tekintgettünk körbe, én meg a többiek ügyetlenségén is morogtam magamban egy keveset. (Vonal, 3m és egyéb bonyolult kifejezések megértése ugyebár Very Happy ) Viszont szerencsénk volt, senkivel nem találkoztunk, úgyhogy az áru begyűjtése után nem sokkal már úton is voltunk vissza a városba.
Krukov addig erősködött a rövidebb út mellett, hogy végül ráhagytam, ami mint az nem sokkal később kiderült, ordas hiba volt. Eleinte ugyanolyan békésen haladtunk, bár némileg fegyelmezettebben, aztán először csak egy ember mozgására lettünk figyelmesek, fedeztem Kurkovot amíg átvizsgálta az épületet, de nem találtunk semmit. Abban a tudatban haladtunk tovább, hogy csak a képzeletünk játszott velünk, de nemsokára, amikor már azt hittük biztonságos terepen vagyunk, konvojt láttunk meg magunk előtt. Jobbra ba abozótba, majd 150-200 méter után meglapultunk. Messziről láttuk hogy a KSZ valamilyen nagyobb ládát szállít szinte teljes létszámával és egy autó után kötött utánfutóval. Ha üzemanyagot pazarolnak rá biztosan értékes lehet, mi viszont nem voltunk épp a legjobb formánkban, így nem kockáztattunk meg támadást a konvoj ellen, még ha a felszerelésünkkel és a helyzeti előnyünkkel esélyünk is lett volna. Amint takarásba kerültünk kiléptünk az erdő felé, nem sokkal később pedig visszaértünk a cydonia épületeihez. Gyorsan a civilház felé vettük az irányt, átadtuk Miklósnak az árut, majd egy jó részét azonnal fel is vásároltuk. (Persze út közben némineműleg már megvámoltuk a készleteket Very Happy )
Ezután sok dolgunk nem lévén utána néztünk mi folyik a KSZ és a Szikla között, mint megtudtuk a Szikla már előretolt őrpsoztot helyezett ki nem messze a KSZ bázisától, a folyamatos zavargások miatt. Az Őrnaggyal kötöttmegállapodásunknak megfelelően berendezkedtünk a cydoniánál, legalábbisideiglenesen. A KSZ ismételt zúgolódása után nem sokkal rálőttke az egyik cydoniásra, amit rövid tűzharc követett a szomszédos hangárépületben. Végül ugyan mindnekit visszarendeltek, de a Gteri ghoulok veetőjének végképp elege lett a KSZ ténykedéséből, így őket a Szikla távozásra szólította fel őket. Nem sokkal ez után komoly tűzharc bontakozott ki, amiből sajnos vagy szerencsére kimaradtunk, mivel Josziffal fontos egészségügyi pihenőt kellett tartanunk. (Ahriman egy hol voltatok kérdésre válaszolva: "Leszartuk a játék végét...") Hogy ez után miként alakulnak a dolgaink, azt leginkább még magunk sem tudjuk.

Miközben ezt a rövidke összefoglalót írtam elmerengtem azon Homár mennyire utálna meg ha már most elkezdeném zargatni a jövő évi játékkal,d e úgy töntöttem kap még egy hét pihenőt Very Happy
Részemről nagyon jól éreztem magam, kisebb-nagyobb out kellemetlenségek ellenére is (először 170 FPSt aztán semmit nem produkáló végül csak megjavítódó MP5K, a gázpalack aki úgy gondolta hogy minden különösebb ok nélkül a benne lévő még majdnem teljes liter gázt kiengedi a második éjszaka folyamán and alike), bár szokás szerint arra számítottam hogy majd kicsit komolyabban vadásznak rám, ami ugyan megnehezítette volna az életemet, de biztos hogy plusz ízt adott volna a játéknak, illetve hiányoltam a KMKs közvetítőmet, egész játék alatt egyszer jelentkezett be valaki a rádión hogy engem keres, aztán amikor fél percre rá előkotortam a rádiómat (nehéz úgy előszedni a rádiót a lecsatolt oldazsebből, hogy épp a forró konzervet egyensúlyozod a térdeden úgy, hogy ne égessen szarrá és még enni is tudj belőle) és válaszoltam, senki nem szólt vissza.
A nagy tűzharcokról murphynek köszönhetően mind lemaradtunk, de talán jobb is volt ez így, részemről legalábbis jobbnak láttam biztosra játszani és csak akkor és arra lőni amire muszáJ, illetve amit biztosan el is találok Smile Bár vicces volt a cydoniával szemben lévő garázsok oldalában védeni az ajtót. Behatlók érkeznek, MP5K kézben. Lő-lő-lő, tár kifogy, kevésbé meglepő, kivesz, megfordít, új tár bent, lő-lő-lő. Második tárra az ajtó túloldalán lévők is elbújtak, így kevésbé érintett kellemetlenül amikor az elsütő üres kattogását hallgattam, épületen belül viszont nem akartam a probléma orvoslása érdekében sorozatra váltani. Így amíg még lehetőségem volt rá gyorsan elővettem pisztolyt, lő-lő-lő, szán hátul akad, MP5-öt emelném hogy lőjek, katt-katt (elfelejtettem hogy beakadt... Razz ), mire megint elbújnak a támadók, nekem meg volt időm eltűnni a szobából, mire kiértem pont visszahívták a KSZeseket is a fejesek, meg a cydoniát is Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Magitor Szer. Aug. 03, 2011 2:48 pm

Crowstone írta:Aha tehát Magitor volt az a pofa akire ráereszettem a táramat aztán csak puffogattam mert kifogytam, a többi emberem úgy elszelet mint a sicc és nem utánnad Smile Csak miután összeszedték a bátorságukat.

AK volt nálad? Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Aug. 03, 2011 6:25 pm

Péntek:

Kezdésnek némi TUDOMÁNY!-al illetve labor berendezéssel töltötte Dimitrij a péntek estét Jannal együtt. Az esti megbeszélésen habár részt vett viszonylag keveset szólt bele, hagyta, hogy Nándor vigye a szót. Többek között egyéb dolgok is foglalkoztatták, például a Gödörből érkező ghoul társai megtalálása aminek azonnal neki is kezdett amint vége lett a tárgyalásnak. Mivel egyedül nem akart éjszaka kint távozni ezért a számára leginkább megbízható csapatot kérte fel, azaz a Sziklásokat kik két embert ígértek neki amint végeznek az eligazításukkal. A várakozása közben Dimitrij találkozott a „Fő Elvtárs” néven ismerté vált LKM-es emberrel aki láthatóan egyáltalán nem volt tisztában, hogy ki kicsoda helyileg így fel sem ismerte az erőmű képviselőjét és úgy adta neki elő a propaganda szöveget illetve szórólapokat, később Boltos Miki megérkezésekor jött meg a Sziklás kíséret és kezdtek neki a kutatásnak. Később a Sziklásokat visszarendelték, Dimitrijnek azt a magyarázatot adták, hogy tudomásukra jutott az, hogy merénylet készül ellene. Végül visszafelé nem történt atrocitás a történtek publikus részét el is mondta Jannak és Nándornak.

Szombat

A szombat reggel egy igen kellemetlen hírrel kezdődött (A szokásos TUDOMÁNY! kezdés után) miszerint Nándor nem tud megjelenni a Sziklás milícia képzésen és kéne egy helyettesítő személy, és mivel Jan a Magnetohidrodinamikus Löveg prototípus utolsó simításaival volt elfoglalva így Dimitrijre hárult a feladat, hogy megjelenjen és kiképződjön. Ennek ő egyáltalán nem örült lévén inkább kereste volna a Zóna környékén eltűnt ghoul társait. Ám több különböző okból nem mondhatta ezt le így végül részt vett a kiképzésen és teszteken. Az egyik fizikai vizsgálaton például több perces keresgélés után sem lehetett megtalálni a kezén a pulzusát így az emberekhez szokott orvosnak végül konstatálnia kellett, hogy csak Dimitrij nyakán tudja biztonsággal kitapintani a pulzust és ott is csak 50-et tudott mérni.
Amint vége volt a teszteknek azonnal indult is Jannal egy gyors körbenézésre a zóna környékén (illetve közben beugrottak a KSZ bázisra ahol megvizsgálták a légelhárító indítórendszert) de nem maradhattak sokáig mivel a kiképzés rész negyed óra múlva kezdődött amin részt kellett venni. Mikor visszaértek az a hír fogadta őket hogy több embert is megtámadott a KSZ és kifosztott, többek között a zsoldosokat is. Ígéretet kaptak a Sziklától, hogy később erről hivatalos bejelentést fognak tenni de ez végül elsikkadt. A kiképzés végén a KSZ-esekkel való összehasonlításkor végül arra jutott a tanács, hogy egy kis szimulált harcban kéne összemérni a milicisták és a KSZ erejét, mely némi vita után kis változtatásokkal és sok időhúzással került megrendezésre. Ezen a Szikla minden kétséget kizárólag effektíve lemosta a pályáról a KSZ-t. Ezután Dimitrij immár egyedül ment útnak a Zóna környékére egy újabb kutatásra. Mikor visszatért akkor már az a hír járta, hogy a KSZ épp egy járművet pakol tele, hogy elszállítson valamit ketten sugárfertőzöttek lettek ott így hát gyorsan le is adta Dimitrij és Jan a Sziklának a drótot, hogy tömegpusztító fegyvereket akar elszállítani a városból a KSZ. Mikor visszaértek a laborjukba, hogy megbeszéljék a további teendőket illetve, hogy mi legyen ezzel pár perc után jöttek rá, hogy valójában egy újabb városi megbeszélés zajlik mellettük a kocsmában és csupán Nándor vesz rajta részt a város részéről így hát ebbe gyorsan be is kapcsolódtak. Itt Dimitrij már érezhetően átvette a tárgyalás vezetését és jobban éreztette az erőmű „hatalmát” is illetve finoman utalást tett arra is, hogy kezd elege lenni a kialakult helyzetből valamint a KSZ-ből is. A tárgyalás után Dimitrij és Jan elnézett a Szikla bázishoz hogy megtudják sikerült-e elkapni a járművet és a szállítmányukat de két halott KSZ-est illetve egy nem annyira halott KSZ-est találtak, miután a sérültekhez orvost hívtak a nem halott KSZ-est Dimitrij kíméletlenül kivallatta, hogy mi történt itt illetve a tömegpusztító fegyverekkel, miután a válaszok kevésnek bizonyultak Dimitrij számára elvágta a fogoly nyakát. Ezután lövöldözés hallatszott a KSZ bázis felől, erre Jan beindította a magnetohidrodinamikus lövegjét illetve Boltos Miki is csatlakozott a saját fegyver arzenáljával így indult meglesni a kis trió, hogy mi történik. A Cynodiával szemben lévő épületben az egyik élő zsoldost találták meg illetve egy halottat, az élő elmondta hogy a KSZ-esek elkezdtek lövöldözni és többen meghaltak. Mikor a kis trió pedig bement az épület egyik szobájába a KSZ bázis felől az egyik KSZ-es tüzet nyitott rájuk. A tüzet viszonozták majd a kialakult tűzpárbajban Dimitrij egy váll lövést kapott melyet az időközben megérkező Nándor egy stimpackkal ellátott. A rájuk lövöldöző KSZ-est végül leszedték majd egy alig tudták kifújni magukat két újabb érkezett az épületbe bár ők láthatóan szintén legalább annyira zavarban voltak mint a városi vezetés mivel szintén nem tudták hogy ki lő kire és miért. Amikor pedig végül hátat fordítottak Dimitrij mindkettőnek elvágta a torkát ezzel megoldva a kialakult probléma egy részét, valamint Jan véletlenül vállba lőtte az ajtóban álló Nándort. Mikor Dimitrij odament hogy ellenőrizze mekkora a baj hirtelen egy újabb KSZ-es jelent meg bár Dimitrij és Nándor gyorsan kimagyarázta magát így szerencsére nem nézett be a szobába ahol két halott társa feküdt. Nándor végül befeküdt az autodocba majd a KSZ-es aki egy másik társához csatlakozott idő közben végül Jan és Boltos Miki felé indult, hogy megtudják mi történik. Amíg hátat fordítottak Dimitrijnek addig ő elvágta mindkettőjük torkát. Ezután ő maga is bement a Cynodia épületébe, hogy némi ellátást szerezzen a meglőtt vállára illetve ha talál egyedüli KSZ-est akkor azt is elintézze. Sajnos a tömeg túl nagy volt odabent de miután a vállát bekötözték egy KSZ-essel elment a bolthoz hogy kötszert és lőszert hozzanak a csapatának. Sajnos egy Cynodiás testőr is velük tartott így kicsit problémásabb volt eme KSZ-es nyakát is elvágni és behúzni a raktárba de ez megtörtént majd a testőrt Dimitrij leütötte és lefegyverezte és őt is behúzta a raktárba. Miután a testőrt megkötözte és a száját is bekötözte gyorsan felébresztette és röviden elmagyarázta neki a helyzetet, hogy miért történt az ami és hogy hagyja szabadon távozni csak nem akart további lövöldözést ebből illetve az előbb megölt KSZ-es összes pénzét is odaadta neki, így hát „nem történt semmi” a boltban... Végül az incidens lecsillapodott mindenki elkezdte nyalogatni a sebeit és próbálta összerakni, hogy valójában mi történt. Volt egy kis privát beszélgetése is a Cydonia képviselőjével melyben rámutatott, hogy mennyire nem tanácsos a jövőben a KSZ-el és az LKM-el szövetkezni valamint, hogy nem egy embere gyanús viselkedésére is felhívta a figyelmet. Miután Dimitrij elég információt gyűjtött össze több különböző embertől, hogy legalább halvány fogalma legyen a konkrét történésekről elhatározta hogy egy esti tanácskozást is összehív szigorú szabályokkal. A tárgyalás viszonylag röviden és határozottan zajlott, a tárgyaló felekre fegyvert fogva, hogy érezzék a történtek súlyosságát. Mindenki elmondta az álláspontját és mivel a tömegpusztító fegyvereknek mind a létezését mind pedig a Gtertől való ellopását bevallotta a KSZ vezetője valamint nem bírta megcáfolni azt, hogy ők kezdték a lövöldözést így a döntés megszületett miszerint a KSZ-nek rövid időn belül el kell hagynia Gtert és ezután nem lesz több joguk a városban tartózkodni.


Vasárnap

vasárnap többé-kevésbé nyugodtan indult ám végül kisebb-nagyobb nézeteltérések miatt végül a városi tanács úgy döntött, hogy felkéri a Sziklásokat, hogy egy ellenőrző pontot állítsanak fel és csak a fegyvertelen KSZ-eseket engedhetik át rajta. Hamar újabb viták keletkeztek ebből és a KSZ részéről több különböző ember is jött tárgyalni folyamatosan ellent mondva többnyire egymásnak, néha saját maguknak ám Dimitrijt látványosan nem érdekelte egyetlen egy érvük sem, a döntés megszületett és világosan kijelentette, hogy mikor hajlandó újra tárgyalóasztalhoz ülni. Végül egy újabb rövid tűzharc ütött ki a Cynodia és a KSZ között mely többé-kevésbé békésen ért véget, minimális veszteségekkel, mindkét fél végül betudta ezt egy félreértésnek és a stressznek. Végül a KSZ békésen távozott ám nem sokkal ezután egy ghoul társa Dimitrijt megkéselte. A szemtanúk még megmentették életét egy stimpack-el majd két Sziklás az autodoc felé kezdte el cipelni, nem túlságosan sietve. Dimitrij végül soha sem érkezett meg az autodochoz élő állapotban és hullájában a kés ejtette sebek mellett golyónyomok is éktelenkedtek.

-----

És némi outos meglátás:
Úgy érzem, hogy az idei év legjobb játéka volt, a DK-val szemben annyi pluszt adott számomra hogy ott sajnos jó karaktert kellett alakítanom itt viszont megkéselhettem másokat.
Ami nagyon tetszett még, hogy láthatóan iszonyatosan sok tévinformáció keringett IRL is, és nem az volt hogy minden játékos tudott kb mindent csak IN-ben tettek úgy mintha nem így aztán tényleges igazi káosz alakult ki amit volt akik kihasználtak volt akik megszenvedtek, esetleg mindkettő.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Gjin Csüt. Aug. 04, 2011 12:00 am

... hiányolom a további képeket (igen, avatarképet akarok cserélni)
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Aug. 04, 2011 8:26 am

Megjegyzem fényképeket még valóban várjuk, többek között ha jól néztem még Kobzos, Lorin, Maia és legalább egy KSZ-es hölgyemény képei hiányzanak.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Lorin Szomb. Aug. 13, 2011 5:17 pm

Gem Kapocs írta:Megjegyzem fényképeket még valóban várjuk, többek között ha jól néztem még Kobzos, Lorin, Maia és legalább egy KSZ-es hölgyemény képei hiányzanak.

Sorry nem volt sok időm mostanában.
De most már feltöltöttem őket:
Lorin Képei
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Crowstone Hétf. Aug. 15, 2011 3:00 pm

Összegezve az elöbb elhangzottakat vagy leírtakat. A játékban a KMK az aki sikereket ért el, valamint a Szikla. Gter és a KSZ vesztett, és ez mind Sonirnak köszönhető vagyis Dimitrijnek. Gter így szerzett egy ellenséget a megalázó viselkedése a város Ghoul vezetője miatt, a Szikla valószínűleg újra teret nyer Gter felett, viszont a lyukas védelem miatt a KMK vagyis a fosztogatók simán benn garázdálkodhatnak a városban. A város így nagy valószínűséggel tudatlanul Dimitrijt hősnek kiálltja ki hiszen néhány napot látszólagos békében tölthettek el, aztán ... Very Happy
Crowstone
Crowstone

Hozzászólások száma : 4
Tartózkodási hely : Tatabánya és Zeg
Registration date : 2011. May. 29.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Maia Szer. Aug. 17, 2011 7:41 pm

Én is feltöltöttem a képeket. Elnézést, de még mindig romeltakarítás van itthon. :-)
Apropó! Találtam egy kék-piros mintás széldzsekit a kocsmába. Nálam lehet jelentkezni érte.
Maia képei
Maia
Maia

Hozzászólások száma : 18
Age : 41
Registration date : 2008. Jul. 15.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Magitor Szer. Aug. 17, 2011 8:53 pm

Hoppá Hoppá, meg vagyon örökítve, hogy Djinn megmentem Very Happy Imádlok Maia Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Borgwarrior Csüt. Aug. 18, 2011 7:25 am

Maia írta:Én is feltöltöttem a képeket. Elnézést, de még mindig romeltakarítás van itthon. :-)
Apropó! Találtam egy kék-piros mintás széldzsekit a kocsmába. Nálam lehet jelentkezni érte.
Maia képei
A 34es képet elkérhetném nagy felbontásban? borgwarrior"kukac"freemail'pont'hu
Borgwarrior
Borgwarrior

Hozzászólások száma : 9
Age : 36
Tartózkodási hely : Dunakeszi
Registration date : 2010. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

FOPP 2011 - élménybeszámolók Empty Re: FOPP 2011 - élménybeszámolók

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.