LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Általános megbeszélés és információs téma

+11
Frájd
Gem Kapocs
Nirwastir
Lobster
Spectre
Dorten
Erthandes
Ashi Valkoinen
MagicHorse
Árnybíró
Kildar
15 posters

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by MagicHorse Kedd Jún. 12, 2012 6:33 pm

Detto. Valamennyi hely nálam is lesz kocsiban Bp.-ről.
Annyi, hogy én esti műszak miatt legkésőbb fél6 körül hazaindulok. Aki maradna napszálltáig, az velem csak úgy tud kalkulálni.
MagicHorse
MagicHorse

Hozzászólások száma : 102
Age : 43
Tartózkodási hely : Budapest XIX.
Registration date : 2011. Jun. 03.

http://www.mathiasrex.hu

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Kildar Kedd Jún. 12, 2012 6:34 pm

Az eddigi alkalmakat általában olyan félöt-öt között zártuk, tekintve hogy nekem is szerencsétlenül megy utolsó buszom Veszprém felé.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Frájd Hétf. Jún. 18, 2012 10:25 pm

Ettől függetlenül Federico D'Esposito, velin kardforgató, ingyenélő és szabadúszó kereskedő (megfelelő ellentételezés fejében) alázatosan ajánlja fel vívómesteri szolgálatait Zagroza neves családjainak, különösen az erre érdemes (értsd: fegyverforgatásra majdnem érett) hölgyeknek és ifjaknak. Az oktatott formák a Velin Schiavona, Dernagi Espada Ropera és különféle tőrök forgatását fedik le.
Frájd
Frájd

Hozzászólások száma : 28
Age : 34
Tartózkodási hely : Veszprém, erdős rétek
Registration date : 2010. Sep. 19.

https://www.facebook.com/andras.szoldatics

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Jún. 19, 2012 3:47 pm

na majd én találok neked munkát Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Jún. 22, 2012 7:48 pm

Meanwhile:
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/332rrif.jpg

Ezen elsősorban a csatos fiola az ami új, most szereztem 4 darabot belőle összesen
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Júl. 02, 2012 5:33 pm

Ki az aki rajtam kívül csütörtök délután/kora este, vagy péntek kora délután számít lemenni? (Még elválik mennyire tudom meghúzni csütörtökig a melót, ha jó vagyok pénteken már nem kell bemennem a céghez, ha viszont megint a nyakunkba szakad az istennyila, akkor csak pénteken a fél4es vonattal tudok indulni pestről)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Gjin Kedd Júl. 03, 2012 12:19 pm

Amint azt már máshol említettem, csütörtökön délután szeretnék leérni. Az elvira szerint a Déliből minden óra 21kor és 51kor indulnak vonatok, 18:21ig, de én annál picit előbb szeretnék...
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Júl. 03, 2012 12:22 pm

Megjegyezném, hogy időszakos menetrendi változásként a Déliből 17:21-kor közlekedő vonat augusztus 16-ig 17:26 perckor indul.

A Keletiből is van napközben kétóránként, délutáni csúcsban óránként gyorsvonat (Keleti-Kelenföld-Biatorbágy-Bicska-Tatabánya), de ezeken a vagonokon ilyen időben meg lehet dögleni, a személyvonatok viszont mind klímásak, a kerékpárszállító szakasz pedig páncél-sokcucc tárolásra is jó.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Júl. 03, 2012 1:08 pm

Gjin: Ha csütörtökön megyek akkor fél5ös vonatnál korábbi nekem esélytelen sajnos, ha csak pénteken tudok menni akkor ilyen fél4esre pályázok.
(Ja és mindenképpen a keletiből megyek, 15 percre van a cégtől, úgyhogy hülyeség lenne átmetróznom a délibe)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Lobster Kedd Júl. 03, 2012 2:23 pm

Ha esetleg akad vki aki Budapestről szombaton reggel akarna jönni, van még 2 helyem.
Bár gondolom nem sok ilyen akad...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Júl. 04, 2012 6:33 pm

Elvileg holnap a fél5ös vagy a fél6os vonattal indulok a keletiből. Ha valaki csatlakozna hívjon (20/9ötfenöt-O8hatfan2, szándékosan írom ilyen idiótán)
Ha olyasvalaki csatlakozna aki nem ismer, nagy fekete hátizsák lesz nálam rákötve egy mellvérttel, egyik oldalába messer tűzve, kezemben meg egy batárnagy ezüst/szürke pajzs lesz (vagy madzaggal a hátamra ügyeskedve)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Gjin Csüt. Júl. 05, 2012 9:11 am

Mi a déliből megyünk, a 16:21es vonattal. Csatlakozni szintén lehet. Meg igény szerint bevárhatjuk Tatabányán a keletiből (15 perccel később) érkezőket.
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Júl. 05, 2012 12:55 pm

Szerintem akkormár bevárhattok, én ugrasztok magamnak málhás szamarat is Ahriman személyében Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Júl. 08, 2012 4:29 pm

https://picasaweb.google.com/maillor101010/2012DemgardiKronikak
képek, majd mindenki tolja fel a sajátjait
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Árnybíró Vas. Júl. 08, 2012 5:07 pm

Zsírok a képek Sonir Smile
Árnybíró
Árnybíró

Hozzászólások száma : 67
Age : 37
Tartózkodási hely : Tát és környéke
Registration date : 2009. Aug. 28.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 18, 2012 7:45 pm

Hali!

Lementek az érzelmes és/vagy hisztis körök, és remélhetőleg mindenki lehiggadt annyira, hogy ne emocionálisan közelítse meg a kérdést. Legalábbis én ebben reménykedem Smile Itt egy komplex problémakört akarok megfogalmazni, ami nem a konkrét játékot, hanem a sorozatot és irányzatot körüllengi szerintem.
Első körben azokat a összeszedett idézeteket akarom leírni, amelyek így egymás mellé téve mutatják meg, hogy igazából mik is zavarnak ebben az egészben. Ezt folytatnám a személyes véleményemmel.

Valahol itt kezdenék a fonál felgönyölítésének.
"Mint annyiszor elkeseregtem, amíg a résztvevők jó kétharmada a határidőt afféle "na lejárt akkor lassan el kéne kezdeni gondolkodni rajta" időnek tekinti"
"Mert lehet el kéne azon is gondolkodni, hogy miért nem motiváltak az emberek időben jelentkezni."

Azt gondolom ez is egy tünet. Persze sok dolognak a tünete (az emberek lustáktól kezdve a figyelmetlenségen át sokmindenig) de perpill az az aspektusa fogott meg, ami a játék jellegéből fakad.
Ez nem egy lowlevel fantasy, nem egy kardosbaszóskirálylányos játék. Ez trúlarp kéremszépen, és abból is az ország - bátran kijelentem - legkiforrottabbja. Tehát eleve magasra teszi a lécet igen sok szempontból.
Én magam részéről végeznék egy erősen forceolt kutatást a 76 emberes mintán (összes jelentkezőn), hogy kinek mi tetszett és mi nem a DK karneválon, és mellétenném azt a szervezői infót, hogy ki mikor jelentkezett, eljött e végül, milyen típusú karaktert választott (arche, or not) volt és milyen ines céljai voltak. Akkor talán nem kéne találgatni azon, hogy miért is szeretnek az emberek késni.

A hipotézist nem fogom most itt kibontani, mert ha esetleg lesz egy ilyen felmérés akkor annak torzítaná az eredményét. De egyre több jelét látom annak, hogy lehet összefüggés a játékkoncepció és a problémás jelentkezések között. Abban viszont eléggé biztos vagyok, hogy ideje lenne egy kicsit megállni és az eddigieket kicsit rendszerezni, nem pedig rögtön a köv lépésre koncentrálni. Az utóbbi időszakban mintha kezdene túlságosan "tökéletesnek" tűnni a szervezés és kevésbé látom jelét annak az érdeklődésnek amellyel akár utólagosan is de kutatnánk mi is a jó, és mi lehet még jobb.
Persze most hogy már ki lett írva az őszi event így nem sok az esélye, és mire az végetér a mostani infók zöme kutathatatlan lesz Sad


De most nézzünk konkrétumok szintjén egy problémát, ami egyúttal egy érdekes és más játékokon - azok jellegüknél fogva - nem jelentkező aspektusát.
Volt egy érdekes felvetés, ami tulképpen egy konkrét problémára válasz.
"Tessék politikailag ellenséges nemesi házat hozni pl., nem csak a Herceg legyilkolása meg a Zagroza, mint véres diktatúra végletek léteznek. Aki meg így gondolja, az elég szűk látókörű."
Szerintem kevés volt a szűklátokörű játékos. De többen azok akik látva az arányokat eleve nem próbálkoztak ilyen hamvában holt kísérlettel. Erre a felvetésre egy idézetcsokorral tudok referálni.

"Röviden szólva felépítettem a saját politikai bázisomat, a nemesek pedig valami módon hatnak a szolgálatukban álló polgárokra. Éppen emiatt is nehéz lett volna idén kikezdeni velem, s mint láttuk, még próbálkozás sem volt rá."
"Amúgy tavaly óta MagicHorse kivételével már minden nemesi ház lojális a Herceghez."
"a kedvező politikai helyzet (baráti nemesek) miatt jóval nagyobb a mozgásterem, így a formális Tanács ülés nélkül is hozhatok döntést"
"A törvényben pedig vannak kiskapuk, nem véletlen, baj lenne, ha Hercegként a nagyon akadékoskodókat nem tudnám következmények nélkül félreállítani. Ez nem igazságos, de Demgard nagy része kurvára nem igazságos"
"...igazából nem lehetett bármiféle reális fenyegetettséget érezni. Persze, ott volt a gárda és ott volt az informátor hálózat..."
"Tavaly a Brigata Fenice és az egymás ellen szart kavaró követségek miatt megvolt az a fajta fenyegetettség a felsővárosban, ami izgalmassá tette a dolgokat."
"2.4. A Herceg zagrozai nemesi rangot adományozhat és elvehet."


Szabályok / világkép és egyéb szervezőileg definiált alapok.
"Jelenlegi Hercege Bertoldo di Eusebio da Zagroza, kinek családja immáron hat generáció óta tölti be ezt a posztot és mindegyik felmenője igazságos – vagy legalábbis stabil hatalmú – uralkodó hírében állt. Közvetlen testőrsége a Zagrozai Hercegi Gárda, akik a Felsőváros – a város legmagasabb pontjára épült megerősített palota – és közvetlen környékének biztonságát szavatolják."

"Zagrozai nemesek: Maximum négy nemesi ház" (eddig hány is volt?)

És a hivatalos scenarió leírása:
"Közeledik az a pár nap, melyre évek óta vár Zagroza népe: Az ötévente megrendezésre kerülő Zagrozai Karnevál, melyet hagyományosan az aratás előtt tartanak, a város függetlenségének és a hercegi család dicsőségének megünneplésére. Irtria, sőt, a civilizált világ szinte minden szegletéből érkeznek vendégek, kik az ünnepségen kívánnak részt venni - vagy szórakozási, vagy haszonszerzési céllal..."

Emellé nézzük azt a tényt, hogy a játékon részt vevő 55 emberből hány tartozik a hercegi körökhöz vagy a hozzá lojális nemesi családok brancsába? És még hány dolgozik nekik? Nem ismerem a pontos számadatot, de talán nem tévedek sokat, ha azt feltételezem, hogy legalább a fele-harmada a létszámnak. Így alakult? Igen, és mondhatjuk is azt, hogy a szabad játék miatt van ez, de ezzel nem lehet a teljes felelősséget elhárítani, mint ahogy fel is lett vetve.

"Ezek olyan dolgok amikbe pont a dolog szabadjáték jellege miatt nem a szervezői döntéseken, hanem az ilyen szerepekben levő karaktereken múlnak. Sajnos még mindig nem tudok mindenhol ott lenni és ejnyebejnyézni ha valaki olyan döntést hoz ami nem felel meg ezeknek, de dolgozom az ügyön:)"
"Nem is kell ott lenned. Biztos vagyok benne, hogy egy szabadjátékon is vannak olyan eszközök, amivel "irányba lehet lökni" őket. Példa mondjuk a világkép lehet. Az adott város történelméről pár mementó, olyan szokások, amiket a nemesek kötelezőnek éreznek magukra csak azért is mert őseik is így csinálták.""


Tehát összegezve:
- Már a világkép szintjén az a szervezői preferencia, hogy egy stabil hercegi vérvonal uralkodik generációk óta. Se ismert ellenségek, sem komoly külső fenyegetés, sem oldalágak emlegetése, sem homályos múlt, vagy pletykák.
- Az adott játék leírása szerint egy megkérdőjelezhetetlen hatalom ünnepli önmagát, akinek a függetlenségéhez, dicsőségéhez és támogatottságához kétség sem fér. Itt sem jelenik meg még leghalványabb utalás formájában sem, hogy lehetnek problémák, elégedetlenség, vagy bármi.
- Tavaly és idén is sokszorosan bebizonyosodott, hogy a Herceg kb azt csinál amit akar, amíg nem totálisan idiótán csinálja, azt pedig tudjuk-látjuk, hogy nem idióta.
- Ha valaki nyilvános és/vagy politikai téren próbálna ellenfélként érvényesülni, akkor 5 perc alatt elveszítheti mindenét és ahogy az in és out kijelentések is megerősítik, egy pillanatnyi kétség sem fér hozzá hogy ez meg is fog történni.
- A játék törzsközönsége elég kicsi és részben emiatt is eléggé kialakultak az erővonalak, nem indokolja sok dolog hogy az évek óta bejáratott és bevált karaktereiket hirtelen leváltsák a domináns elemek.
- A vezető oldalnak évek alatt kialakult és erőforrásokkal bőségesen megtámogatott kapcsolatrendszere és ismereti hálója van.
- Az egyetlen olyan frakció ami tavaly érdemi veszélyt jelentett volna erejénél és stílusánál fogva (brigata) idén "szövetséges" tényezővé változott (mármint OUT változott). Ezt játékosi szinten ofkórz nem ítélhetem el, de pl. szervezői előrelátás terén hibának tartom (kibicként mondjuk könnyű). Persze ez a "szervező miért nem játszhat azt amit akar" kérdéskörhöz vezethet, de ebbe a vitába nem akarok belemenni, a vélemények eltérnek, egymást meggyőzni úgysem fogjuk.

Így jutottunk el oda, hogy - mint az életben is sok helyen - a "nyertes" oldal széttárja a kezét, hogy dehát minden lehetősége megvan a többieknek is hogy érvényesüljenek, de közben gyakorlatilag nincs reális esély többnek lenni mint némi sportlövészeti célt állni az aktuális power számára.

Az újonc emberek ha a lehetőségeket nézik szinte sehol nem találnak olyan infót ami utalna bármilyen ellelábas meglétére. A karakteralkotási oldal még a látszatát is kerüli hogy "rosszfiúk" is lehetnek, vagy ahol legalább semlegesség szintjére elérünk ott egyértelműen legfeljebb egyéni vagy kiscsapatos 2-4 fős bandák jöhetnek (miközben pl, a hercegnek és nemesi családjainak létszáma 6-8 fő is lehet)

Gyakorlatilag még ha 15-20 egyeztett és szervezett emberrel is érkezne valaki a játékra (ami önmagában is elég esélytelen), még akkor sem tudna komoly fenyegetést gyakorolni a mostani megmerevedett erőviszonyokra szemtől szemben, mert egykét óra alatt lerendezhető lenne vagy közvetlen konfliktussá lehetne eszkalálni a szitut és erőből lenyomni.

Ezzel szemben maradnak azok akik az egyéni vagy kiscsoportos próbálkozások akik még nem látták át az erőviszonyokat.
Ennyit arról, hogy "szabad játék" Smile Azoknak valóban szabad akik már pozícióban vannak, de akik valami mást próbálnak megvalósítani azok azt látják hogy nem igazán van erre lehetőség. Akik pedig tisztában vannak azzal, hogy márpedig a szervező itt jó fej és meg lehet vele ezt beszélni, azok jellemzően a már kialakult karaktereiket viszik tovább, mert az életútjátékot szeressük.

"A káosz-kultisták/káoszhívők meg nem is fognak tudni szart kavarni amíg nem is tudnak egymásról, ha meg mégis, tökéletesen szervezetlenek/balfaszok."

Azt pedig ugyebár tudjuk, hogy a "másik" oldalnak kiforrott és bejáratott kapcsolatrendszere van. Hogy felvehessék velük a versenyt meg kéne érni azt a "kort" hogy kiforrják magukat, de erre nem sok az esélyük...

Ez pedig egy kicsit más oldalról de a fent említett hatásokat erősítő anomália:
"egy ember zavargása semmiképp nem városszintű zavargás vagy lázadás"
"Egyedül annyiban sántít(hat) a dolog, hogy Iffar egymagában nem tekinthető csoportnak. De egy alapvetően 50-60 fős, de ezerszer ekkora városban játszódó játék kapcsán ennyi költői túlzás engedtessék már meg."


Zagroza (~62.900 fő)
Falvak (átlagosan ~400 fő)
Játékosok ~55 fő

Egy herceg sokkal könnyebben lesz erős ott ahol a hatvanezer helyett kevesebb mint 60 emberrel kell foglalkoznia. Lehet jönni azzal, hogy:
"Nekem egy játékon sem fordult meg a fejemben, hogy következetlenül játsszak. Ugyanakkor másoktól sem vártam el soha, hogy így tegyenek, ha Hercegként úgy adódott volna, hogy mennem kell, akkor mentem volna, előtörténet, egy éves múlt, rengeteg felszerelés elkészítése ide vagy oda."

Csak éppen egy sokezres városban sokkal könnyebb bármilyen kultista vagy egyéb szervezetet létrehozni, működtetni, merényleteket szervezni, mint egy olyan helyen ahol minden "idegen" azonnal ismertté válik és kb nem tud egy kiáltásnyi távnál messzebb sem menni. Gyakorlatilag a "következetes" játék itt arra jó, hogy még a maradék esélyét is elvegye BÁRMILYEN kísérletnek a herceg ellen. Eleve csak 2-3 napon át kell óvatosnak lenni, csak 2-3 napig kell az őröknek rendesen figyelni, csak 2-3 nap van arra bárkinek is hogy megpróbáljon bárkinek is a bizalmába férkőzni. A herceg meg jól eljátssza hogy szinte sosem dugja ki az orrát a fellegvárból, lehet megpróbálni a legyilkolását.

Mindaz amit itt összeszedtem napok munkájának termése. Senkit nem hibáztatok, hogy ez így alakult, és magam sem tudtam megfogalmazni mi is a tényleges zavarérzet oka számomra. Emiatt is akartam idén olyan karit hozni, ami nem kötődik senkihez és semmihez és jó eséllyel nem is keveredik bele semmibe. Csak figyeltem in és out és úgy érzem most már kezd körvonalazódni a zavarom oka. A játék átmeneti állapotban van, a harmadik generációről elrugaszkodott, de mintha nem lenne egyértelműen eldöntve hogy hova tovább. Gyümölcspálesznek tűnik, de a szervezés módszertana és a játékmenet még más stíluselemekre van optimalizálva.
A generációs elméletről itt olvashatsz: LARP EVOLÚCIÓ

Hát egyelőre ennyit tudtam összeszedni. Lehet véleményezni, vagy nem Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Júl. 19, 2012 2:53 pm

pár észrevétel.
- A játék törzsközönsége elég kicsi és részben emiatt is eléggé kialakultak az erővonalak, nem indokolja sok dolog hogy az évek óta bejáratott és bevált karaktereiket hirtelen leváltsák a domináns elemek.
- A vezető oldalnak évek alatt kialakult és erőforrásokkal bőségesen megtámogatott kapcsolatrendszere és ismereti hálója van.
Kildart megkérdezve derítettem ki hogy 11 olyan ember volt aki a múlt évi karakterét vitte tovább. ebből három teljesen irreleváns volt erővonalak szempontjából (a két kocsmáros illetve én), valamint meg merném kockáztatni hogy Hebi és a testvére mint egyszerű földhözragadt szolgálólányok szintén nem sokat adtak az erővonalak alakulásához. Illetve a maradék között is akad olyan amiről lehetne vitatkozni de vegyük úgy hogy ők már ténylegesen hozzáadtak a dolgokhoz. Ez jobb esetben is 6 ember akik múlt év óta kapcsolatban lehettek egymással tehát egymással és építhették a hatalmi bázisukat.

Gyakorlatilag még ha 15-20 egyeztett és szervezett emberrel is érkezne valaki a játékra (ami önmagában is elég esélytelen), még akkor sem tudna komoly fenyegetést gyakorolni a mostani megmerevedett erőviszonyokra szemtől szemben, mert egykét óra alatt lerendezhető lenne vagy közvetlen konfliktussá lehetne eszkalálni a szitut és erőből lenyomni.
Ez nem igaz, ha gondolod vázolhatok fel terveket a múltkori játékra, hogy hogyan lehetett volna fenyegetetést gyakorolni a hercegre és nem csak úgy hogy lekéselik a francba (amire nem egy lehetőség lett volna)

Ezzel szemben maradnak azok akik az egyéni vagy kiscsoportos próbálkozások akik még nem látták át az erőviszonyokat.
Ennyit arról, hogy "szabad játék" Azoknak valóban szabad akik már pozícióban vannak, de akik valami mást próbálnak megvalósítani azok azt látják hogy nem igazán van erre lehetőség. Akik pedig tisztában vannak azzal, hogy márpedig a szervező itt jó fej és meg lehet vele ezt beszélni, azok jellemzően a már kialakult karaktereiket viszik tovább, mert az életútjátékot szeressük.
Az erőviszonyokat a játék kezdéséig egyedül Kildar látta át, úgy-ahogy, a többieknek jobb esetben is csak részinformációik voltak. Legtöbb információval azok rendelkeztek akik voltak lent építőtáborban erre pedig újoncok is jöhettek, volt aki jött is. Az meg hogy az egyik iylen újonc pont hercegpárti lett már a véletlen furcsa fintora, de érdekes módon az alvilágiak közül igen csak korlátozott számban képviseltették magukat az építőtáborban.

"A káosz-kultisták/káoszhívők meg nem is fognak tudni szart kavarni amíg nem is tudnak egymásról, ha meg mégis, tökéletesen szervezetlenek/balfaszok."

Azt pedig ugyebár tudjuk, hogy a "másik" oldalnak kiforrott és bejáratott kapcsolatrendszere van. Hogy felvehessék velük a versenyt meg kéne érni azt a "kort" hogy kiforrják magukat, de erre nem sok az esélyük...
Esélyük volt, illetve továbbra sem látom a "kiforrott és bejáratott" kapcsolatrendszert, mivel ahogy fentebb vázoltam 11 ember tudott egyáltalán egymással kiforrott akármit csinálni és ebből 6 volt akik ténylegesen a "hatalom" oldalán voltak.
A kapcsolatrendszer nagy része ad-hoc jellegű volt inkább, játék előtt lebeszélve amire az "ellenfélnek" ugyan úgy volt lehetősége.

Csak éppen egy sokezres városban sokkal könnyebb bármilyen kultista vagy egyéb szervezetet létrehozni, működtetni, merényleteket szervezni, mint egy olyan helyen ahol minden "idegen" azonnal ismertté válik és kb nem tud egy kiáltásnyi távnál messzebb sem menni. Gyakorlatilag a "következetes" játék itt arra jó, hogy még a maradék esélyét is elvegye BÁRMILYEN kísérletnek a herceg ellen. Eleve csak 2-3 napon át kell óvatosnak lenni, csak 2-3 napig kell az őröknek rendesen figyelni, csak 2-3 nap van arra bárkinek is hogy megpróbáljon bárkinek is a bizalmába férkőzni. A herceg meg jól eljátssza hogy szinte sosem dugja ki az orrát a fellegvárból, lehet megpróbálni a legyilkolását.
Az a baj hogy habár a herceg kap ugye nem kis előnyt ugyanakkor a kultisták és egyéb ellenlábasok is kapnak egy nem kis előnyt. Mert habár tény hogy nehezebben bújnak el ellenben sokkal könnyebb lekéselni a herceget is mert nincsenek tényleges falak, többszász fős őrség, stb. Hogy egy példát említsek, az esti felvonuláson amin te asszem pont nem voltál ott úgy lehetett volna lekéselni a herceget ahogy épp nem szégyelli valaki. Emellett Kildarék is nem egyszer mászkáltak viszonylag óvatlanul. Se hintó se ló se 5-10 fős testőrcsoport. A Felső városban is elég lightos volt a motozás, engem pl egyszer se motoztak meg miután önként átadtam az egyik tőröm. Kivételesen tényleg egy volt nálam, de múlt évben is hasonló volt az eljárás és volt hogy szó szerint véletlenül vittem be tőrt mert elfelejtettem átadni.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Lobster Csüt. Júl. 19, 2012 3:26 pm

Sonir Norend írta:"évek óta bejáratott és bevált karaktereiket hirtelen leváltsák a domináns elemek"
Kildart megkérdezve derítettem ki hogy 11 olyan ember volt aki a múlt évi karakterét vitte tovább. ebből három teljesen irreleváns volt erővonalak szempontjából (a két kocsmáros illetve én), valamint meg merném kockáztatni hogy Hebi és a testvére mint egyszerű földhözragadt szolgálólányok szintén nem sokat adtak az erővonalak alakulásához. Illetve a maradék között is akad olyan amiről lehetne vitatkozni de vegyük úgy hogy ők már ténylegesen hozzáadtak a dolgokhoz. Ez jobb esetben is 6 ember akik múlt év óta kapcsolatban lehettek egymással tehát egymással és építhették a hatalmi bázisukat.
Ok, ki volt ez a 6 ember? Ugye egyik sem vezető, herceg, nemes tanácstag, in vagy out véleményvezető? És ugye egyikőjük köré sem szerveződtek olyan játékosok akik tavaly is ezen az "oldalon" voltak? Nem szeretem amikor egy kapcsolati hálót ennyire butítva próbálnak beállítani. Nyilván nem arról van szó, hogy X őrt éppen hogyan hívják. De visszatérünk a kérdésre ha kiderül, hogy kik hoztak tavalyi karit.
ha gondolod vázolhatok fel terveket a múltkori játékra, hogy hogyan lehetett volna fenyegetetést gyakorolni a hercegre és nem csak úgy hogy lekéselik a francba (amire nem egy lehetőség lett volna)
Nem gondolom. Továbbra sem vagyok híve a gondolatkísérleteknek, avagy mi történt VOLNA Very Happy De mivel a dolog kb ott akadt el, hogy eddig nem láttam reális esélyét annak, hogy bárki is összekapjon 15-20 embert egy csapatba (vagy oldalra legalábbis) a mostaniakon kívül ezért kb a felvetésem második fele is felesleges volt. De ha jövőre lesz olyan 15-20 fős új oldal akkor kíváncsian fogom nézni mire jutnak.
Az erőviszonyokat a játék kezdéséig egyedül Kildar látta át, úgy-ahogy, a többieknek jobb esetben is csak részinformációik voltak. Legtöbb információval azok rendelkeztek akik voltak lent építőtáborban erre pedig újoncok is jöhettek, volt aki jött is. Az meg hogy az egyik iylen újonc pont hercegpárti lett már a véletlen furcsa fintora, de érdekes módon az alvilágiak közül igen csak korlátozott számban képviseltették magukat az építőtáborban.
Biztosan van összefüggés, de nem tudom melyik építésről beszélünk? Ha a közvetlen játék előttiről akkor irreleváns, mert minden kari akkor már végleges volt...
továbbra sem látom a "kiforrott és bejáratott" kapcsolatrendszert, mivel ahogy fentebb vázoltam 11 ember tudott egyáltalán egymással kiforrott akármit csinálni és ebből 6 volt akik ténylegesen a "hatalom" oldalán voltak.
A kapcsolatrendszer nagy része ad-hoc jellegű volt inkább, játék előtt lebeszélve amire az "ellenfélnek" ugyan úgy volt lehetősége.
Ahogy fentebb mondtam, és az eredetiben is, megnézném hogy ebből a 6 emberből hányan voltak in poziciókban Very Happy utána visszatérhetünk rá. Arról nem is beszélve, hogy az "új" szövetséges csapat is valójában egy kiforrott és működő csapatból állt. Olyanokból akik átlátták a játékot és minden szempontból veteránnak számítottak.
Az a baj hogy habár a herceg kap ugye nem kis előnyt ugyanakkor a kultisták és egyéb ellenlábasok is kapnak egy nem kis előnyt. Mert habár tény hogy nehezebben bújnak el ellenben sokkal könnyebb lekéselni a herceget is mert nincsenek tényleges falak, többszász fős őrség, stb.
Tehát megintcsak igazam volt és az ilyen egyszemélyes lapuló kommandóknak van esélye talán.
Hogy egy példát említsek, az esti felvonuláson amin te asszem pont nem voltál ott
Pontosan tudod, hogy nem voltam ott, nem csak asszed Very Happy De mindenképpen meg kellett ezt ismét említeni, hogy ezzel is jelezd, olyasmiről beszélek amin nem voltam kinn csak egy napot Smile Sonir, legalább nálam ne így csináld Smile
...úgy lehetett volna lekéselni a herceget ahogy épp nem szégyelli valaki. Emellett Kildarék is nem egyszer mászkáltak viszonylag óvatlanul. Se hintó se ló se 5-10 fős testőrcsoport. A Felső városban is elég lightos volt a motozás, engem pl egyszer se motoztak meg miután önként átadtam az egyik tőröm. Kivételesen tényleg egy volt nálam, de múlt évben is hasonló volt az eljárás és volt hogy szó szerint véletlenül vittem be tőrt mert elfelejtettem átadni.
Ezek viszont még mindig nem változtatnak azokon, amiket a fenti hszben felsoroltam. Mondjuk eleve nem tudok arról hogy bárkinek is lett volna 5-10 fős testőrcsoportja, így az "óvatlanság" relatív Very Happy De ha megkérdezném, hogy tavaly vagy idén volt nehezebb dolga az herceg ellen törőknek akkor mit mondanál?

De az a fő bajom azzal amit írsz, hogy megint csupán egyetlen dolgot akarsz bebizonyítani, hogy nincs igazam az ines erőviszonyok és outos orientációs lehetőségek egyenlőtlenségét illetően. De tudod mit, mondjuk azt hogy sacc egyenlőek voltak az oldalak esélyei in és out egyaránt. Akkor három kérdésem lenne:
1 - Miért alakult mégis ilyen egyenlőtlenül idén a játék?
2 - Akarunk e még egy hasonló erőelosztású játékot?
3 - Akarjuk e tudni hogy a játékosok / jelentkezők mit is gondolnak erről az egészről és a folytatásról?
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Júl. 19, 2012 3:48 pm

Sonir Norend írta:sokkal könnyebb lekéselni a herceget is mert nincsenek tényleges falak, többszáz fős őrség, stb. Hogy egy példát említsek, az esti felvonuláson amin te asszem pont nem voltál ott úgy lehetett volna lekéselni a herceget ahogy épp nem szégyelli valaki. Emellett Kildarék is nem egyszer mászkáltak viszonylag óvatlanul.
Többeknek megemlítettem, az összes "prominens" személy legyilkolásához kellett volna összesen 4-5 ember. A védelem/elővigyázatosság szintje nem csak attól függ hogy hány és milyen felszereltségű őrség veszi körül az illetőt, hanem attól is, hogyan van megszervezve egy-egy út vagy "látogatás". A komplett vezetőség kitakarításához is csak azért nem lett volna elég egy ember, mert ahhoz már sok volt az őr/egyéb jólelkű polgár a környéken, hogy egy késelést jó eséllyel élve ússzon meg a támadó. Három emberrel már elég jól biztosítható valaki, főleg ilyen kis létszámú játékos esetén. Az egyik foglalkozik a pórok-veszélyesnek vélt elemek elterelésével másfelé, a másik nem közvetlen testőrséget ad (ajtó előtt áll, szemmel tartja a környéket) a harmadik pedig MINDIG közvetlenül a védett személy mellett tartózkodik. Ahrimanék kísérete sem azért volt gyenge mert kevesen voltak, hanem mert mindenféle tervezés és végiggondolás nélkül adták. A fenti felosztásnál maradva, nagyon szükség esetén két ember is elegendő, az egyik terel és figyel, a másik közvetlen testőrséget ad.
Az egyetlen indok, ami egy káoszkultistát visszatarthatott, hogy ha megkésel egy védett személyt, az közel sem biztos hogy végső halálként lesz elkönyvelve, míg az ő legyepálása és/vagy kivégzése egészen biztosan ezt eredményezi.
A legjobban őrzött személy még így is a herceg volt, de neki is leginkább a hercegi palota adta a biztonságot, ahová ugye in game csak a kapun keresztül lehetett bejutni, a (majdnem) folyamatosan ott szolgálatot adó két őrön meg nem kötelezően egyszerű átrugdosnia magát még túlerőnek sem. Amikor kijött a fellegvárból, ugyanolyan sebezhető volt mint a többiek.

Szerk.: Ennek fényében pláne vicces volt hallgatni Ahrimant mind ingame mind outgame, amikor a teaházban azt részletezte hogy én mennyire balfék egy zsoldos vagyok hogy egész nap hordom a vértemet Very Happy Azt, hogy ennek az volt az egyszerű oka hogy szállás nélküli utazó zsoldos voltam, ingame persze nem tudta, ettől viszont még ugyanolyan vicces volt a szituáció.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Júl. 19, 2012 5:10 pm

Ok, ki volt ez a 6 ember? Ugye egyik sem vezető, herceg, nemes tanácstag, in vagy out véleményvezető? És ugye egyikőjük köré sem szerveződtek olyan játékosok akik tavaly is ezen az "oldalon" voltak? Nem szeretem amikor egy kapcsolati hálót ennyire butítva próbálnak beállítani. Nyilván nem arról van szó, hogy X őrt éppen hogyan hívják. De visszatérünk a kérdésre ha kiderül, hogy kik hoztak tavalyi karit.
Ahogy fentebb mondtam, és az eredetiben is, megnézném hogy ebből a 6 emberből hányan voltak in poziciókban utána visszatérhetünk rá. Arról nem is beszélve, hogy az "új" szövetséges csapat is valójában egy kiforrott és működő csapatból állt. Olyanokból akik átlátták a játékot és minden szempontból veteránnak számítottak.
De volt herceg és tanácstag köztük.
Ashi, Tani, Magitor, Gjin, Prince és Gerhart atya ez a hat ember.
Ebből Ashi és Tani elég egyértelmű hogy összedolgoztak, Prince és Magitor gárdisták voltak, Gerhart atya hivatalosan nem tartozott elszámolással bárki felé, Gjin-t meg csak azért sorolom ide mert nem tudom hogy milyen szinten volt udvarhölgy illetve valami más de tény hogy nagyrészt nem ármánykodással vagy bármelyik "erőcsoport" segítésével töltötte.
Illetve volt még Kildar de ő speciális eset mint szervező szal 6+1 vele együtt
Ők azok akik összedolgozhattak kiforrott szinten MERT továbbvitték a karakterüket. Megjegyzem ez megint egy olyan dolog hogy mások is továbbvihették volna a múltévi karakterüket ha épp túléltek vele.

Szóval tény hogy a hercegpártiak előnyről indúltak de badarság lenne azt kijelenteni hogy ez olyan előny amit csak ők szereztek meg, a másik oldal is építhetett volna hasonló hatalmi bázisokat. Nem tették meg. A miértre csak ők tudják a választ, de a lehetőség megvolt.
Itt jegyezném meg hogy az oly sokat emlegetett alvilági csoportosulás egyéni tippre megvoltak legalább heten de valószínűleg többen és ezek legalább annyira ismerték egymást mint a hercegi oldal, mindkét oldalon voltak veterán játékosok akik nem először vannak DK-n illetve mindkét oldalon akadtak újak is. Mindketten próbálták szervezi magukat az alvilági oldal még külön facebook csoportot is csinált magának tudtommal ahol megpróbálták megbeszélni a dolgaikat a különbség az hogy a hercegi oldal sikeresebben szervezte meg magát. Nem in game rangok és egyebek miatt csupán több out erőfeszítést raktak bele.

Nem gondolom. Továbbra sem vagyok híve a gondolatkísérleteknek, avagy mi történt VOLNA De mivel a dolog kb ott akadt el, hogy eddig nem láttam reális esélyét annak, hogy bárki is összekapjon 15-20 embert egy csapatba (vagy oldalra legalábbis) a mostaniakon kívül ezért kb a felvetésem második fele is felesleges volt. De ha jövőre lesz olyan 15-20 fős új oldal akkor kíváncsian fogom nézni mire jutnak.
Továbbra is: nem kell 15-20 ember ahhoz hogy fenyegessünk egy csoportot egy ekkora larpon. 2-3 ember már elegendő (Nekünk anno dreegarral sikerült 40-50 embert fenyegetve tartanunk és ott még in-game hátrányaink is voltak nemhogy előnyök) 5-nél már nyílt harcot is meg lehet kockáztatni elfogadható biztossággal.
Ha ésszel csinálják, ha nem akkor 30 is kevés.

Biztosan van összefüggés, de nem tudom melyik építésről beszélünk? Ha a közvetlen játék előttiről akkor irreleváns, mert minden kari akkor már végleges volt...
Az építőtábor lehet kicsit erős kifejezés volt, nem a közvetlen játék előttire gondoltam hanem a még előbb megrendezett kb három tereprendezésre, amikből én kettőn voltam. Aki pl azokon lent volt előre tudhatta hogy nagyjából ki hol lesz, halovány fogalmat alkothatott az erőviszonyokról, ne adj isten a saját előnyére rendezhette a terepet.

Pontosan tudod, hogy nem voltam ott, nem csak asszed De mindenképpen meg kellett ezt ismét említeni, hogy ezzel is jelezd, olyasmiről beszélek amin nem voltam kinn csak egy napot Sonir, legalább nálam ne így csináld
1. Nem Ashi vagyok, válaszd külön a kettőnk érveit kérlek
2. Nem áll jól a mártírszerep neked, értsd jól. De ha igényed van rá szívesen elvihetem abba az iráynba a beszélgetést.

Ezek viszont még mindig nem változtatnak azokon, amiket a fenti hszben felsoroltam. Mondjuk eleve nem tudok arról hogy bárkinek is lett volna 5-10 fős testőrcsoportja, így az "óvatlanság" relatív
Surprise: nem volt 5-10 fős testőrcsoport. Miért nem? Mert kevesen vagyunk. Amiatt amiért a káoszosok kevésbé tudnak elbújni van a fontos személyeknek kisebb védelme. De ezt egyszer már leírtam.

De ha megkérdezném, hogy tavaly vagy idén volt nehezebb dolga az herceg ellen törőknek akkor mit mondanál?
Attól függ. Csak a hercegi védelmet nézzük vagy a lent lévő karakterek képességeit is?
Múlt évben többen jöttek harci jellegű karakterrel így könnyebb lett volna a mostani évhez képest leharcolni a herceget (ezt meg is próbálták bár különböző okok miatt nem sikerült, főleg hogy nem is volt előre tervezve az egész megmozdulás)
Ebben az évben kevesebb volt a harci karakter és a herceget is kevesebb nyílt fenyegetettség érte. És pont mivel nem mászkált sok egymással nem szimpatizáló fegyveres egyén a városban ezért volt lazább jópár dolog az én megítélésem szerint. A fellegvárban például sokkal kevesebben mehettek be, így aki bejutott (márpedig ezt gond nélkül meg lehetett oldani némi türelemmel és ésszel) annak sokkal egyszerűbb dolga lett volna mint múlt évben, hisz aki már bent van az valószínűleg "oda tartozik". Kevesebb is a szemtanú.
Az előbb említett esti felvonulást meg egy vérszomjasabb káoszhívő egyszerű mészárlássá változtathatta volna, nem is kellett volna a herceget támadni, valaki felvesz egy fekete köpenyt, megkéseli az első 5-6 átlagembert akik mellette vannak és elfut mindezt pár másodperc alatt. Ezután meg lehet nyomatni a "Jaj a herceg erőtlen, nem véd meg minket" stb propagandát.
Szal ebben az évben az esemény békés jellege miatt sokkal lazább volt a védelem több helyen.

De tudod mit, mondjuk azt hogy sacc egyenlőek voltak az oldalak esélyei in és out egyaránt. Akkor három kérdésem lenne:
Out voltak egyenlőek az esélyek amikkel élni lehetett volna. Ez nem történt meg minden hol és az in esélyek már ebből kifolyólag nem voltak egyenlőek. A kettőt nem lehet szétválasztani szorosan függenek egymástól. Ezért élő szerepjáték az egész dolog

1 - Miért alakult mégis ilyen egyenlőtlenül idén a játék?
sokan hoztak "átlagember" karaktert akik akarva akaratlanul is de a herceghez húztak mivel ő volt hatalom. Karneválra készült a többség nem orgyilkos ninja akciókra. (mondjuk ez az egyik oka amiért nem értem miért volt baj az egyenlőtlen viszonyok)
2 - Akarunk e még egy hasonló erőelosztású játékot?
Nem hiszem hogy nyilatkozhatok a többiek nevében, de én részemről mindig is unalmasnak tartottam ha erő pozíciójából "győzök" vagy egyenlő feltételek mellől.
3 - Akarjuk e tudni hogy a játékosok / jelentkezők mit is gondolnak erről az egészről és a folytatásról?
Miért ne akarnánk tudni róla?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Lobster Csüt. Júl. 19, 2012 6:48 pm

Pontosan tudod, hogy nem voltam ott, nem csak asszed De mindenképpen meg kellett ezt ismét említeni, hogy ezzel is jelezd, olyasmiről beszélek amin nem voltam kinn csak egy napot Sonir, legalább nálam ne így csináld

Nem Ashi vagyok, válaszd külön a kettőnk érveit kérlek
vs.
Hogy egy példát említsek, az esti felvonuláson amin te asszem pont nem voltál ott úgy lehetett volna lekéselni a herceget ahogy épp nem szégyelli valaki.
Pontosan tudtad hogy nem voltam ott. Ezt pedig nem Ashi írta, hanem te.

A többire nem reagálok, mert hiába írtam ide külön, te ott folytatnád ahol a másik topikban abbamaradt. Kiragadsz pár részletet és azon lovagolsz, miközben ignorálod a neked nem tetsző dolgokat.
Eleve ha neked az az alapállapot, hogy egy törvényenkívüli üldözött szervezetnek ugyanakkora az esélye mint egy hatalmon lévő a helyiek maximális támogatását élvező világképileg, törvényileg, szövetségesügyileg és ingame is abszolút pozícióban lévő vezetői blokknak akkor totálisan feleslegesen tépem a szám.
Ha neked a nyilvánvalóan egyoldalú könnyen elérhető információk egyenlő out esélyt jelentenek akkor is.
Ha képes vagy leegyszerűsíteni az embereket "darab darab" elven és totálisan ignorálod az ő játékon belüli és kívüli vonzáskörzetét akkor megintcsak kár erről beszélni. Neked a szociológia a kapcsolati háló a társadalmi viszonyok olyan dolgok amiket csak kívülállóként kezelsz, mintha matekpéldák lennének. Erre a szintre én nem tudok és nem is akarok lemenni. És persze ott az örök érved, hogy "értesz hozzá, mert nem kell tudni valamit megcsinálni ahhoz hogy megmondhasd róla a tutit" de egyszer az életben igazold már hogy tényleg olyan borzasztóan ügyes vagy, és amire te közlöd hogy milyen könnyen megcsinálható azt csináld meg, vagy szervezd össze. Mert neked mindig megvan a tuti tipped arra is ha a herceg oldalán álltál volna, de persze van sikerrecepted a káoszos oldalra is. Csak éppen sosem bizonyítod be hogy ezek tényleg működnek.

Ha lenne időm játszhatnánk a szokásos köröket, és a végére totálisan elvihetnéd az egész témát valami huszadrangú mellékszálra. De erre most nem vagyok hajlandó. Majd talán télen amikor nekem is lesz annyi fölös szabadidőm mint neked.
Sorry, részemről most ennyi.
Maradok az alaptézisnél, miszerint nem egyenlően vannak ábrázolva a lehetőségek és miszerint a játékosok egy részének ez bizony konkrétan befolyásolja a karakterkialakítását. Maradok annál a felvetésnél is, hogy egyértelműen eltér a DK-t ismerő veteránok és az tapasztalatlanabbak közti esélyegyenlőség szintje, és leginkább azért mert nincsenek olyan a világot inben ismerő és a DK-t outban kezelni képes vezéregyéniségek akik alkalmasak összefogni és vezetni őket.
Fenntartom azt az állításom is, hogy a DK az általam ismert legjobbak egyike, de az idei év olyan hibákat és inkoherenciákat hozott elő, amit egy klasszisokkal szarabb játékon fel sem merülhetett volna.
És végül, de nem utolsósorban észrevételezem azt is, hogy nagyítóval kell keresni BÁRMILYEN konstruktív javaslatot a hozzászólásaidban, mert tagadsz, cáfolsz, "tippelsz és feltételezel" de nemhogy javító ötleteid nincsenek, de a problémafelvetést sem vagy hajlandó elfogadni. Te csak azt mondod: minden jó úgy ahogy van, ne csináljunk semmit. Vagy ha nem ez a mondanivalód lényege, akkor fejtsd ki hol és mivel akarod jobbá tenni a dolgokat?
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Júl. 19, 2012 10:14 pm

Gem Kapocs írta:Három emberrel már elég jól biztosítható valaki, főleg ilyen kis létszámú játékos esetén. Az egyik foglalkozik a pórok-veszélyesnek vélt elemek elterelésével másfelé, a másik nem közvetlen testőrséget ad (ajtó előtt áll, szemmel tartja a környéket) a harmadik pedig MINDIG közvetlenül a védett személy mellett tartózkodik.
Ez mondjuk meg is valósult, Ricsi a városban császkált, illetve én távcsővel figyeltem a teaház forgalmát a hátsó bástyáról, a két gárdista a kapunál volt általában, Vulpi pedig nagyjából mindig mellettem. Tavaly megmentette a Herceg életét is...
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Júl. 20, 2012 9:09 am

Mint mondottam, a palotában voltál biztonságban. Amint kijöttél, ugyanolyan sebezhető lettél mint a többiek, ott már nem volt igazán szervezett védelmed neked sem.

Táskámat kiforgatva pucolás közben találtam egy birodalmi rezet, alkalomadtán visszajuttatom.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Iffar Kedd Júl. 24, 2012 7:02 pm

Sonir Norend írta:Az a baj hogy habár a herceg kap ugye nem kis előnyt ugyanakkor a kultisták és egyéb ellenlábasok is kapnak egy nem kis előnyt. Mert habár tény hogy nehezebben bújnak el ellenben sokkal könnyebb lekéselni a herceget is mert nincsenek tényleges falak, többszász fős őrség, stb. Hogy egy példát említsek, az esti felvonuláson amin te asszem pont nem voltál ott úgy lehetett volna lekéselni a herceget ahogy épp nem szégyelli valaki. Emellett Kildarék is nem egyszer mászkáltak viszonylag óvatlanul. Se hintó se ló se 5-10 fős testőrcsoport. A Felső városban is elég lightos volt a motozás, engem pl egyszer se motoztak meg miután önként átadtam az egyik tőröm. Kivételesen tényleg egy volt nálam, de múlt évben is hasonló volt az eljárás és volt hogy szó szerint véletlenül vittem be tőrt mert elfelejtettem átadni.

Igazából ezt nem hiszem. Vegyünk egy példát: oda állok a herceg mellé, és tiszta vágással mellbe találom. Jönnek a testőrei és lecsapnak. Eddig ok, ha suicide attackot akarok végezni. Viszont a következő pillanatban jönnek a felcserek és meggyógyítják a herceget - persze a nép imádja őt, így logikus. Tehát, hacsak nem tudom elcsalni valahova, ahol van esélyem rá, hogy legalább pár percig talpon maradjak, miután lecsaptam a herceget, akkor esélytelen az ilyen kísérlet... felmerül a kérdés, vajon meg elő lehet-e állítani ilyen kedvező helyzetet a játékon. Egy dolog jut eszembe most: éjszaka, amikor a herceg alszik, de ugye akkor bármiféle ilyesmi kísérlet OUTban felülbírálódik. Smile
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Júl. 24, 2012 7:28 pm

Iffar írta:Igazából ezt nem hiszem. Vegyünk egy példát: oda állok a herceg mellé, és tiszta vágással mellbe találom. Jönnek a testőrei és lecsapnak. Eddig ok, ha suicide attackot akarok végezni. Viszont a következő pillanatban jönnek a felcserek és meggyógyítják a herceget - persze a nép imádja őt, így logikus.
Igen, logikus lenne, de egy tiszta torzó-vágást vagy nyak/fej szúrást egyebet akkor is elfogadok karakterhalálnak, ha lenne módja IN-game visszahozni a Herceget. Általában halál tekintetében is elég következetesen játszom, ha valaki egy tiszta találattal megölne, akkor OUT-ban jelezném a gyógyítók felé, hogy "dead".

Iffar írta:Egy dolog jut eszembe most: éjszaka, amikor a herceg alszik, de ugye akkor bármiféle ilyesmi kísérlet OUTban felülbírálódik. Smile
Ha lenne IN-time éjjel, akkor lehetne. De ha IN-time lenne éjjel, akkor valahol a városban aludtál volna, nem a Felsőváros vendégszeretetében. Smile
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés és információs téma - Page 3 Empty Re: Általános megbeszélés és információs téma

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.