LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

+8
Nedda
Nirwastir
Skalle
Draug
Lecram
Ashi Valkoinen
Soloviel
Kildar
12 posters

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Skalle Kedd Júl. 14, 2009 8:44 pm

Kildar írta:
Skalle írta:Akárhogy is nézzük, a Fejvadász csapat és larpjaik sajnos nem annyira híresek mint mondjuk a több éves múltra visszatekintő Cell live, és ugyebár sok ember ha a nyáron csak egy livera tud elmenni, akkor valószínűleg a Cellt választja, így szerintem nagy létszámú larpot Cellen kívül meghívásos játékra nehezen lehet tervezni, mert ugyebár míg Cellnél pl. 5 ember ide vagy oda még nem, de Brit-szásznál már igenis megrengeti a játékot és újra kell tervezni a dolgokat.

Akkor most ezt gondold újra miután átolvastad amit a Cell alfórumában nemrég írtam.

Same fucking problem.

oh, crap...
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Kildar Kedd Júl. 14, 2009 8:47 pm

A probléma nem a népszerűség meg ilyesmi, egyszerűen csak az, hogy az emberek többsége fájdalmasan lusta, és szarba se nézi a szervezők olyan jellegű kéréseit, hogy a "gyöttem lájvozni he"-nél komolyabb felkészülést tegyen. Aztán persze rinyálnak hogy játékon meg nem repült a szájukba a sült galamb.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Skalle Kedd Júl. 14, 2009 8:50 pm

Kildar írta:A probléma nem a népszerűség meg ilyesmi, egyszerűen csak az, hogy az emberek többsége fájdalmasan lusta, és szarba se nézi a szervezők olyan jellegű kéréseit, hogy a "gyöttem lájvozni he"-nél komolyabb felkészülést tegyen. Aztán persze rinyálnak hogy játékon meg nem repült a szájukba a sült galamb.

I think you have a point...
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Lecram Szer. Júl. 15, 2009 7:06 am

Én azért a lustaság mellett érdektelenséget is vélek felfedezni. Nemrégiben szerveztünk egy hadijátékot az VII. Országos Pékfesztivál keretein belül, ami a kis létszámú résztvevő miatt lett olyan, amilyen...
Pedig semmiféle karakterleadási határidőt nem követeltünk meg, sőt, még karakter sem kellett, így ezt a 20 percet sem raboltuk a reménybeli résztvevők idejéből, mégsem jött össze annyi ember, ami egészséges lett volna... Sad


A hozzászólást Lecram összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 17, 2009 9:46 pm-kor.
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Skalle Szer. Júl. 15, 2009 8:27 am

Lecram írta:Én azért a lustaság mellett érdektelenséget is vélek felfedezni. Nemrégiben szerveztünk egy hadijátékot a VII. Országos Pékfesztivál keretein belül, ami a kis létszámú résztvevő miatt lett olyan, amilyen...
Pedig semmiféle karakterleadási határidőt nem követeltünk meg, sőt, még karakter sem kellett, így ezt a 20 percet sem raboltuk a reménybeli résztvevők idejéből, mégsem jött össze annyi ember, ami egészséges lett volna... Sad

Oké, azért azt tegyük hozzá hogy sokaknak az pont ütközött más programokkal...
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Lecram Szer. Júl. 15, 2009 9:43 am

Viszont sokaknak meg nem...

Ashinak külön respect, hogy annak ellenére, hogy nem tudott jönni, felszereléssel támogatta a rendezvény sikerét. Very Happy

Viszont mindketten fel tudunk sorolni X embert, aki azon a napon se nem nyaralt, se nem larpozott, mégsem jött.
Nem azokra mondtam, hogy lusta, akinek fontosabb dolga volt, hanem azt neveztem érdektelenségnek, aki gép előtt ülést, sörözést, barátnőzést, stb. helyezte előtérbe.
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Soloviel Szer. Júl. 15, 2009 11:30 am

Ha ilyen játékot akar valaki szervezni, akkor szerintem kérdezze meg Brennt, hogy ők hogy csinálták anno, hogyan alkottak meg egy játékot, amin legalább 60-70 ember megjelent minden évben, pedig a játék kint volt az istenek háta mögött, és nagyjából annyit kellett gyalogolni rá, mint Falloutra, ez volt a Szanda Játék.

Alapvetően én azt is problémának érzem, amit azt hiszem Skalle már korábban említett, hogy a történelmi játék túl sok kötöttséget tartalmaz ahhoz, hogy az ember elmenjen rá. Az emberek többsége nem szereti a történelmet, mert az oskolában a fejükbe verték, hogy történelem=évszám, és az nem lehet jó. Ezt követően 1-2 történelmi esemény megmaradt a fejükben, de nem hajlandóak törekedni a történelmi hűségre, ezt látom asztali szerepjátékban is, hiába játszunk ókorban, ritka az olyan játékos/mesélő, aki törekedne erre, mert nem túlzottan érdekli őket.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Lecram Szer. Júl. 15, 2009 12:22 pm

Szerintem aki igényes, az egy fantasy játéknál is arra törekedik, hogy a felszerelésből kihozza a maximumot.
Lehet, hogy ezzel csak én vagyok így, de nekem nem jelentett több kötöttséget, hogy például a Brit-Szász történelmi játék. Leírták, hogy vagy brit, vagy szász karaktereket kell csinálni, és olyat, amit az ember meg is tud jeleníteni. Történelmi JÁTÉK. A szervezők nem fognak belekötni az emberbe, ha a ruhája mondjuk olyan, amit 100 évvel korábban, vagy 50 évvel később használtak az emberek. Nem hagyományőrző tábor, magunknak játszunk, és a meghívottak többsége van annyira igényes, hogy ha csinál egy karaktert, akkor arra törekszik, hogy megvalósítsa.
Egyébként Brit-Szász helyszíne megközelíthetőségileg nekem nem vészes.

(Pékfesztiválos helyszín meg állomástól 10 perc séta volt aszfaltozott járdán. És ott sem volt több kötöttség, akinek nem volt megfelelő ruhája, annak tudtunk biztosítani.)
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 15, 2009 12:53 pm

Solo: voltam elég sok keltán, szandain is de egyik esetben sem volt "történelminek" nevezhető a játék. A kelták próbáltak keltának kinézni, mindenki más minimáljelmezben mászkált, és néhány táborozós hangulatos eseményt leszámítva abszolút nem volt hiteles. Ami miatt jó volt az a haverok, a szép táj és a jó poénokkal tűzdelt csaták. Nagyon távol állt a trúlarperségtől és nem is erőltették a dolgot (pont a létszám érdekében). Szép élmények kötnek azokhoz az időkhöz, de mai szemmel nézve sokkal inkább volt a szűk kínálat és az akkori larp környezet érdeme a sok nagylétszámú játék mint a szervezők érdeme...

Az érdektelenség témájához egy szubjektív szemszög:
- Magam részéről nem akarok sem brit sem szász karaktert játszani, nem tetszik a stílus ahogyan öltözködtek és nem látok fantáziát az életvitelük eljátszásában. Nem köt hozzájuk semmi, nincsenek példaképeim közöttük nem érzem magaménak egyik népet sem. (mégcsak egy jó kis ősmagyar vonal sem játszik be)
- Rühellenék másod és harmadkarikat játszani, ezt már asztaliban is gáznak tartottam ahol pedig a külső kinézetet nem is volt ennyire nehéz megváltoztatni. Meg egyébként is nem azért dolgozok ki egy karit jól és élem bele magam a szerepbe, hogy fél nap után egy másikat akarjak eljátszani. Ez jóval nagyobb kötöttség mint bármi jelmez vagy szerepjáték mizéria.
- Végül de nem utolsósorban mára már akad néhány "történelmi" alapú játék, de ezek általában elitizmusba vagy mainstrambe tolódnak el (lásd falka és teutos vonalak) egyiknek sem volt jó visszhangja.

Szerintem ezek az érvek elég nyomósak ahhoz hogy nagyon megnehezítsék a "toborzást".
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Soloviel Szer. Júl. 15, 2009 1:03 pm

Lecram
Figyelj, szerintem sem nagy dolog beszerezni mondjuk brit oldalról egy kockás nadrágot, meg egy tunikát, hozzáteszed a kardod és a pajzsod és kész is a cucc, könnyebb megjeleníteni, és beszerezni hozzá a cuccokat, mint egy fantasy játéknál, de nem is ez a gond itt, nem a ruhabeli kötöttségekről beszélek.

Arról beszélek, hogy nem hajlandóak az emberek úgy eljátszani az adott kultúrát, az emberek többsége számára egy történelmi játék annyiban különbözik egy fantasy játéktól, hogy nincs mágia, de amúgy ugyanúgy ha valaki beszól, akkor nem szól vissza, hanem vérpisti módjára üt.
A történelmi játéknak van egy olyan "hátránya" (számomra pl előny), hogy kultúra, életmód, politika, ezt az emberek többsége szimplán elhanyagolja, és akkor végül is a történelmi játékból ismét fantasy lett.

Ezt nagyon jól megvalósították Szandán, voltak harcok, mágia nem volt, de vallási szertartás este a tűz mellett igen, embert áldoztak, volt közösségi élet a táborokon belül, diplomácia, és persze aki nem akart harcost játszani, az játszhatott közembert, és így főzhetett helyben mézsört, süthetett lepényt, főzhetett lekvárt, éjjel arénaharc is volt fáklyákkal kivilágított helyen. Nos számomra ilyen egy történelmi játék, ahol nem feltétlenül a storyn meg a gyakáson van a hangsúly, sokkal inkább az életmód megjelenítésén kulturális elemekkel, és nem az "odamegyek és gyakok" harcmodorról, hanem a gondosan eltervezett taktikáról.

Homár
Akkor nem ugyanazon játékokon voltunk Szandát illetően, ott tényleg megvalósították az életmódot, a csaták is jók voltak.
A KHJ tényleg nem volt korhű, ott inkább az utóbbi idők kenuzásait élveztem, de a Szanda életmód és kultúra szempontjából korhű volt.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 15, 2009 1:39 pm

Solo: Hát pedig ugyanott voltunk, legfeljebb nem ugyanakkor Very Happy Pl ezt a lekvárt én is főztem Wink (http://ricsi.frissito.hu/ostrom/2003_08_Szanda-var_%5BHomar%5D/DSCF0159_web.jpg)
De a lényeg ott is pontosan annyi volt mint a többi keltán, csak keményebb körülmények között és kevesebb mágiával. Harcolgatás, intrika, kelta keménykedés, sok marhulás (in és out egyaránt) és a végén meglepődés amikor a final battleben lenyomtuk az ellenséget, majd az ekkor áruló módra ránktámadó "semleges" keltákat is. Jó volt, de nálam az életmód nem ott végződik, hogy pajzsról eszem a lepényt és a konzervlöncshúst Smile

Szerintem a britszász sokkal trúbb alapokat tűz ki célul, pedig már a szandai játékok is szűkebb rétegnek voltak célozva mint a mainstraim gödi mókák. Akkori arányok szerint míg a gödi játékon 100 körüli létszám volt addig szandán: http://ricsi.frissito.hu/ostrom/2003_08_Szanda-var_%5BHomar%5D/DSCF0173_web.jpg
Ezek után nem csodálom ha a britszász a százfős "húzójáték" nélkül nem tudja produkálni még a 20 embert sem.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Soloviel Szer. Júl. 15, 2009 1:57 pm

Nos...ez nem ugyanaz a játék... Smile
Van egy olyan érzésem, hogy én egy 2004-es illetve 2005-ösről beszélhetek, hisz én csak akkor voltam jelen, azokon viszont nem nagyon emlékszem rád, és ott az életmód tényleg nagyon trún volt megvalósítva a kultúrával együtt. Löncshúst csak Endirell evett 1x, de meg is bánta utána, és helyben főzött mézsör is volt, hisz 1 hét alatt meg lehet főzni egy ilyet és elfogyasztani, de a 2005-ös asszem 2 hét is volt.

Én nem mernék olyan botorságot művelni, amit te most elkövettél.
Nem merném összehasonlítani a két játékot, hogy melyik a jobb, hisz a Brit-Szász végül is nem lesz megvalósítva, az előjátékokból ítélve pedig a Brit oldalt tekintve nagyon jó játéknak nézhettünk volna elébe, de teljesen más hangvételű lett volna, mint a Szanda. Amiből talán a Szandát emelném ki jobban az a kultúra megvalósítása, ha nagyon hasonlítgatnom kellene a Brit előlivehoz (a Szász oldalt meg sem említem, azt nem tudom sajnos hogy nevezni, max elfecsérelt időnek, sorry Ashi, ezt már neked is kifejtettem). Ashival nagyon jól el tudtam beszélgetni az Arthur mondakör valószínűsíthető realitásáról, ha megpróbáltam volna, akkor valszeg Andrew-al is megtehettem volna mindezt, a probléma viszont ott kezdődik, hogy nem mindenkivel lehet erről így elbeszélgetni, és ha elbeszélgetni nem lehet velük a játékon előforduló szokásokról, akkor a megvalósítás még úgyse jön létre.

Szerepjáték szempontjából viszont a Brit és Szász előjátékot is kiemelném a Szanda rovására. Tehát kvázi egy olyan játékot kellene létrehozni, ahol a kettő össze van keverve. Ha nekem nagyon választanom kellene, akkor számomra a kultúra oldala lenne fontosabb (mert ettől lesz szerintem igényes a játék, a szerepjátékot már nem nehéz hozzátenni, de fordítva nehézkes, ha csak a szervező és csak 1-2 játékos rendelkezik előismerettel, anélkül nem lesz történelmi a játék ugyanis), és tudom, hogy mögöttem 10 emberből 1 se sorakozna fel ebből a szempontból, de ez érthető, nem mindenkinek egyeznek a preferenciái.

Viszont összességében egy i.sz. 350 körül játszódó történetet nem lehet összehasonlítani egy i.sz. 476 után játszódó storyval, mert sokminden változott ezen idő óta. Ami pl mindkét játékból kimaradt sajnálatos módon azok a rómaiak (Szandán volt rá kezdeményezés, de az lópiculát sem ért), ezt Gödi Keltán megvalósították, de ott meg a kultúra maradt el a dologtól.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Júl. 15, 2009 2:03 pm

Az életmód tényleg nem pajzsról evésről kezdődik.

Viszont pár okosságot leszűrtem az itteni irományokból.

Homár, arról nem tehetek, hogy nem fog meg egyik kultúra sem, ez van. De sokakat érdekelt a játék, és mégiscsak az lett, hogy lusta volt karaktert küldeni, szólni, hogy mi van. A végső löketet pedig az adta, hogy a szervezőség három legmeghatározóbb tagjának az életében kb. egy hét alatt olyan változások következtek be, amelyekhez való alkalmazkodás háttérbe szorította a szervezést. Ez van, nem is sok embernek terveztük a játékot, aki volt R1-R2 játékokon, valamint Prehistóriákon, az tudja, hogy ment az életmódjáték és nem volt sem IN, sem OUT elmarhulva. (Itt főleg Brit Prehistóriára gondolok.)

Többkarakteres játék: A játékosok pl. (akik jóban vannak) egymás között is cserélhetnek felszerelést, és elég sok olyan játékosnak, aki a célközönség lett volna, messze több felszerelése van, mint egyetlen ing.

Lecram, Skalle, Kildar: Ha szeretnétek Ti is játszani, akkor majd kitalálunk valamit. A koncepció megvan, a karakterek megvannak, semmi akadálya nincs, hogy ősszel egy kétnapos játék formájában játsszunk. De most nyáron nem, és ehelyett én is inkább készülök a Cell 5-ös szervezői teendőimre. Amiben tudtok segíteni,az az, amit Skalle csinált: beszélt emberekkel, és ezért nagyon hálás vagyok neki.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 15, 2009 2:12 pm

Solo: Nem érzem botorságnak, ha a körülmények alapján egymás mellé teszek pár adatot. Egyik játékot sem mondtam jobbnak, mint a másikat, csak arra mutattam rá, hogy a 2003-as szanda léptéke az kb megmutatja mi az a maximum létszám amiben reménykedhet egy britszász típusú játék. Az hogy később többen voltak nem mérvadó, mert akkor már egy bejáratott "brand" volt a szandai cucc, míg 2003-ban volt "friss" a nyitás a nemkelta játékosok felé.
Teljesen független hogy i.sz. mikor játszódik a cucc viszont nagggyon erősen függ a tervezett játékidőtől. Amiről te beszélsz az kéthetes játék, amiről én, az egy hosszú hétvégés, nyilván mások lesznek az "életmódparaméterek". Ha jól tudom a britszász is inkább ebben az időintervallumban mozog.

Meglátásom szerint a fentiek alapján ebben a formában nem sok esélye van még a 30-as határt sem elérni, de még a 20 is nehéz ügy. Talán ha valamilyen ilyen irányultságú csapatot sikerül beszervezni, (anno falkások, kelták vagy kutyagumik) akkor lehet növelni az arányt. De egyelőre ez még a retegjátéknak is rétegjátéka.

Ashi: Nem azon volt a hangsúly hogy engem nem fog meg, hanem azon, hogy nem sok olyan eleme van ami ismert/szeretett/divatos lenne. Innentől kezdve lehet hogy valakit "szóban érdekel" a dolog, mert miért is ne, de nem ragadja meg. Nem érzi azt, hogy "húúúú végre kijátszhatok egy igazzy britet" vagy jajjdejó, már alig várom hogy ilyenolyan ruhát ölthessek magamra. Akit a történelmi játék megfog, azt megfogja, de azt a kelták is vagy más hasonló irányultságú dolgok is. Ha valami érdekel, akkor tekerek hogy tényleg ott lehessek, akkor kérdezek és hajtok érte és persze készülök, mert van benne valami ami megragad. Amíg ez nincs meg addig a fő vonzerő a "trúlarpság" amit viszont máshol is megkaphat az ember.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Soloviel Szer. Júl. 15, 2009 2:35 pm

Ezzel egyetértek Homár, hogy ez tényleg egy rétegjáték, és tényleg ilyen érdekeltségű emberekre lenne szükség, akkor ezen a vonalon kellene tovább gondolkodni, netán ilyen érdekeltségű csapatokat is bevenni a szervezésbe minimálisan, hogy ők is elmondhassák a preferenciáikat. Oké ez utóbbi 2 tagmondat Ashinak szólt inkább.

Bár nem vagyok e játék szervezője, csak egy olyan szerepet kaptam benne, ahol kiélhetem a kultúra iránti szeretetem, s buzdíthatok másokat is arra, hogy hasonlóan fontosnak tekintsék a játék kultúráját, úgy hogy a szervezők szavait isszák legalább, és még mindig lusták végigolvasni 1-2 szöveget a lényeg megragadása érdekében, akkor is őszintén és férfiasan bevallom, hogy félek ettől a játéktól, hogy amikor végre megrendezésre kerülhet, akkor sem fog úgy elsülni, ahogy kellene, hogy a történelmi vonalat magasról letojva fantasyvá alakítja a játékosok nagy többsége.

A trúlarpságról annyit, hogy a mostani játékok nagy részénél már nem érzem azt a régi hangulatot, amit a korábbi játékokon, hogy valami újat fogok most kapni ettől a játéktól, amire megyek és folyton ott zakatoljon a szívemben egy vonat a játék minden egyes pillanatát illetően, hogy az egész újra kihívás legyen, váratlan pillanatokban legyen részem, az adrenalin mindig a tetőfokon legyen attól függetlenül, hogy csak egy egyszerű kocsmáros vagyok, vagy egy harcedzett férfi.

Mostanában egyre gyakrabban történik meg velem, hogy elmegyek egy játékra, és nincs mit csinálni (ez alól pl a Fallout kivétel volt, és a Brit előjáték is, így köszönöm mindkét játék szervezőinek), mindegyikből valami újdonságot kaphattam, nem várt események voltak benne, s néha egy afféle borzongás is végigfutott rajtam a váratlan dolgok miatt, de sajnos ezt a legtöbb játékon nem tapasztalhatom meg. Ha van is mit csinálni, akkor is az egész túl klisés már, lehet túlzásba vittem a larpozást, és elmondhatom magamról, hogy amit látni lehetett, azt többé-kevésbé láthattam is, így bennem van valszeg a hiba, de én spec ezért is örültem volna a Brit-Szásznak, mert ott 100, hogy lett volna olyasmi, aminél még magas pozícióban lévő szerepem dacára is végigfut a hátamon a hideg OUT-ban, hogy "hú a franc, most mit kellene csinálni?"
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Júl. 15, 2009 8:07 pm

Solo: lett volna. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Soloviel Csüt. Júl. 16, 2009 12:06 am

Gondolom, hisz megnéztem utólag, hogy mit tud a Cyllell Llawfrodedd Farchog, és ha 20 ember összejött volna játékra, akkor bőven elég lett volna rájuk ezen képesség, főleg, ha OUT-ban is készülünk rá, főleg, hogy lett volna 1-2 ember, akik kevesebbet fogyasztanak. Smile

Mondjuk nem tudom mely tárgyakat terveztétek még, de pl a Corn Brân Galed o'r Gogledd tartottam volna még megvalósíthatónak.

Mindegy, remélem azért ősszel lesz valamikor. Smile
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Brit-Szász Live 2009 Információs Téma - Page 4 Empty Re: Brit-Szász Live 2009 Információs Téma

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.