LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Részvételi díj

+10
Soloviel
Ameris
Lobster
Nedda
Isair
Draug
Lecram
Keitel
Ashi Valkoinen
Kildar
14 posters

Go down

Legyen-e, és milyen formában?

Részvételi díj Vote_lcap0%Részvételi díj Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Részvételi díj Vote_lcap7%Részvételi díj Vote_rcap 7% 
[ 1 ]
Részvételi díj Vote_lcap7%Részvételi díj Vote_rcap 7% 
[ 1 ]
Részvételi díj Vote_lcap43%Részvételi díj Vote_rcap 43% 
[ 6 ]
Részvételi díj Vote_lcap0%Részvételi díj Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Részvételi díj Vote_lcap29%Részvételi díj Vote_rcap 29% 
[ 4 ]
Részvételi díj Vote_lcap14%Részvételi díj Vote_rcap 14% 
[ 2 ]
 
Összes szavazat : 14
 
 
Poll closed

Részvételi díj Empty Részvételi díj

Témanyitás by Kildar Hétf. Jún. 23, 2008 1:14 pm

A kérdés adott. Csak az a szavazat számít, ami itt meg is van indokolva. A szavazat visszavonható és áthelyezhető, ha esetleg időközben meggondolnád magad. A kérdés eldöntésére egy hét áll rendelkezésetekre, nem több.

Természetesen amennyiben megszavazunk valamilyen részvételi díjat, az alól a tagok, és a szervezők nem mentesülnek.

Illetve mindenki tartsa észben, hogy idén nincs pályázati támogatás, ennek fényében szavazzon.

U.i.: Az az egy pedig aki úgy szavazott hogy nem indokolta, faszra lesz húzva.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Jún. 23, 2008 1:46 pm

1000 Ft vagy 1000 Ft kaja/alapanyag.

Ezt tartom reálisnak.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Keitel Hétf. Jún. 23, 2008 2:38 pm

Egyéb.

Csak étel és ital.

Pénzt ne szedjünk, mert az egyrészt sokaknak probléma, másrészt a 90% úgyis a helyszínen fizetné, és nem előre, harmadrészt a szükséges kiadásokat a most meglévő pénzből kell kifizetni, ezért szedtük, és ezért szedjük be előre nem? Ide fizetni pedig senkinek sem kötelessége, csak aki egyet ért ezzel, és ez így jó.

Azt javaslom olyan dolgokat kérjünk, amik többnyire otthon is meglehetnek az embernek. Ezeket szívesebben hozza el az ember, mint hogy a zsebpénzét költse.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Lecram Hétf. Jún. 23, 2008 4:04 pm

Szerintem mindenképpen legyen részvételi díj. Azt mindenki maga döntse el, hogy készpénzben fizet, vagy alapanyagot hoz. Bele kell kalkulálni, hogy aki messzebbről utazik, annak elég a saját felszerelését meg a saját kajáját lehozni, neki egyszerűbb a pénz.
Azt tudom, hogy nehéz megoldani, hogy előre beszedni, de aki tudja, az beadhatja hamarabb is, mert ha a rendezőknek kell kipótolni, az nem egy hálás feladat.
Azt pedig, hogy 500, vagy 1000 forint legyen ez az összeg, annak ismeretében kellene eldönteni, hogy mennyi bevétel származik a jótékonykodásból.

(Az Egyébre szavaztam.)
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Draug Hétf. Jún. 23, 2008 4:14 pm

A 4. opcióra szavaztam, azaz kaja 500 huf értékben vagy 500 huf.

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Jún. 23, 2008 4:30 pm

Marci jól mondja, ha én viszem a vasvillám, ruhám, fatálam, háromkilós kenyerem, akkor amellé nehezen fér el más anyagbeli cucc.

Viszont Keitelnek is igaza van, szívesebben hozok el otthonról három kólát, mintsem kifizessem.

Ezért javaslom, hogy mindenki úgy segítsen, szálljon, be, ahogy tud és ahogy akar. Min. 500 HUF értékben, de amennyit szeretne. (Lásd jótékonysági első buli, ott is min. 500 HUF volt a beugró.)
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Kildar Hétf. Jún. 23, 2008 4:36 pm

Viszont ez esetben aki hoz valamit, annak előre kell egyeztetnie, mert gáz ha lesz 354654157 tonna kenyerünk és más semmi.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Jún. 23, 2008 4:53 pm

(szavazatom egyébre változtatva)

Kildar, te vagy a főmufti, és te tudod, kik várhatóak. Akár be is lehet osztani emberekre (netán larpos csapatokra, Rivergard, Fejvadászat), hogy kik mit vállalnak, milyen mennyiségben, Neked is könnyebb eligazítani, nekünk is könnyebb, nincs bonyodalom. Pl Boci Gárdások hoznak vizet, Fejvadászok kenyeret, Rivergardosok faanyagot, stb.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Isair Hétf. Jún. 23, 2008 5:49 pm

szintén a 500Ft vagy 500Ft-nyi kaja. Azon belül hogy ki milyen kaját hozzon ha azt akar hozni majd megbeszélik legfeljebb a szervezőkel(mint feljebb javasolták mások)
Isair
Isair

Hozzászólások száma : 296
Age : 34
Tartózkodási hely : Celldömölk alsóság( kocsma)
Registration date : 2008. Feb. 26.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Nedda Kedd Jún. 24, 2008 8:19 pm

Szvsz 500 ft vagy 500 ft értékű kaja. És midnekinek. A többiek már leírtak előtemn mindent nagyából, így nem nagyoin tudok újítani.
Nedda
Nedda

Hozzászólások száma : 251
Age : 32
Tartózkodási hely : Bp Beton Berkei
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Lobster Kedd Jún. 24, 2008 9:06 pm

Numero uno: szvsz mindenki járuljon hozzá valamennyire.

Numero duo: Kicsit más "célcsoport vok" ezért nekem egyszerűbb a zsé, mint a legtöbbeteknek. Nekem a cucchozás gázabb.

Technikailag úgy mondanám, hogy a ki-ki amit hozni tud a legjobban hangzó, az illető lehetőségeinek fényében (melyre ti jobban ráláttok mint mondjuk én a CJnél)

Mi a magunk részéről zsét adunk, előre vagy helyszínen ahol nektek jobb, és mehet a magasabb árral simán.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Ameris Kedd Jún. 24, 2008 10:57 pm

kaja 500 Ft értékben vagy 500Ft.(lásd fentiek). Illetve Keitel, szerintem igazad van hogy nem adnák meg (a nagy többség, max 1-2 embert kivéve l.: Homár) előre a pénzt, és persze hogy így Cell4-re már nem tudnánk hasznosítani. De szerintem érdemes előre gondolkodni, és az így befolyó összeget a jövő évi játékra költeni, hogy még többet tudjunk majd nyújtani a jövőben (valahol el kell kezdeni, még ha az idei színvonal esetleg nem is érné el a kívánt hatást).
Ameris
Ameris

Hozzászólások száma : 103
Age : 35
Tartózkodási hely : Cell/Bp./Dunaújváros/a gép előtt/ rokonoknál, mert nem úszom meg
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Soloviel Szer. Jún. 25, 2008 3:26 pm

Eredetileg a kezdő postot követőeket és csak Keitel mondandóját olvastam el, és ekkor el is döntöttem, hogy értelmetlen továbbolvasnom, de a többiek iránti tiszteletem miatt megtettem.
Röviden egyetértek az előttem szólókkal, és magammal is, mint Soloval. Very Happy
Amúgy pedig 500 pénz értékben vitt kajára/piára szavaztam.
Várom mielőbb, hogy ki legyen osztva csapatokra, hogy mit vigyünk, ha esetleg nád kell, mert olyanról is volt szó korábban, akkor vihetünk innen dögivel, csak egyedül nem bírom el, kell 1-2 pesti, aki cipeli velem együtt.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Maloth Szer. Jún. 25, 2008 3:45 pm

500 ft vagy ugyanennyi értékű kaja.

Ha kocsival levisznek, ill. ha közel lesz akkor tudok vinni kaját. Ha meg egyik sem akkor könnyebb odaadni a pézt. 500 mert csóró vagyok Very Happy

(egyébként kaját nem mindenki visz magának? vagy ez fogadóba fog kerülni?)

Maloth

Hozzászólások száma : 20
Age : 31
Tartózkodási hely : Bp
Registration date : 2008. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Kildar Szer. Jún. 25, 2008 4:58 pm

Kaját mindenki visz magának, az így befolyt meg a fogadókba kerül.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Keitel Szer. Jún. 25, 2008 7:47 pm

Az az érzésem, hogy az 500-as tétel fog győzni, legyen így. Ha ez bekövetkezik, akkor minnél hamarabb osszátok le, hogy ki mit hozzon.

Tipp: csapatoknál lehet összevonás, de ezt igazolják egy számlával, hogy "nesze, nyolc emberre itt a számla négyezer forint élelmiszerről" így kerülendő minden félreértés.

Más: azt nem javaslom jó szívvel, hogy csapatonként mindenki mást hozzon. Minden csapat mindenből hozzon, nyilván kevesebbet, de ne legyen az, hogy valamelyik csapat nem hoz valamit, ami csak rá volt kiosztva.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Soloviel Szer. Jún. 25, 2008 9:18 pm

Szerintem jobb az, hogy csapatonként 1 féle cuccot hoznak, mert ha ki van adva, hogy mindenki mindent hozzon, akkor megeshet, hogy a csapatok 1-1 ilyen alkotóelemet elfelejtenek, és akkor már megint meg vagyunk lőve.

Max azt javasolnám, hogy csapatonként 2-3 ilyen dolog, mert akkor az pont egy egyensúly a korábbi megoldás, és Keitel ötlete között, lévén neki is igaza van részben, de a feledékenységgel is számolni kell.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Nirwastir Csüt. Jún. 26, 2008 5:16 pm

Én a csak-az-eredmény-érdekelre szavaztam mert itthonról kaját vinni úgyse tudok szóval mindegy hogy veszek-e a boltban cuccot vagy leadom az árát. Very Happy
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Ishar Pént. Jún. 27, 2008 8:03 pm

Ismertek és tudjátok hogy utolsó kapzsi geci vagyok, de én pénzre szavazok. Egyszerűen azért, mert nincs bevételetek, cserébe van rengeteg kiadásotok, és ezt csak egy dolog kompenzálja: a konkrétan beszedett pénz.

Kifejtve: attól, hogy valaki hoz kaját, kerámiát, faanyagot, 50 liter vizet, stb stb, a szervezőség nem fog sokkal kevesebbet költeni, egyszerűen azért, mert amennyire ismerem Kildart, maximalista. Ha van a zsebében mondjuk 30000 forint, akkor azt elkölti a játékra. Ha nem kajára mert azt hoznak, akkor másra. Ha nem fára mert azt hoznak, akkor másra. Mindig lesz olyasmi ami végülis tök jó lenne ha lenne, és pénzbe kerül, a 30000 forintnak ígyis-úgyis lenne helye.

Így tehát a játék jobban járna a cucchozós mókával, ezt már Keitel megindokolta, de a szervezőség rohadtul nem, és én személy szerint úgy érzem a játékosok mostani mentalistása és a játékok színvonala mellett aki ebbe pénzt és munkát fektet, azt csak egy bizonyos határig lehet feszíteni. A velünk mászkáló cellieken látom, hogy ez a határ igenis elérhető, és egyesek már közelítik.

A játék 500 forint hozzájárulással természetesen nem lesz nyereséges, ehhez ennek legalább tízszerese kéne, csak pénzbeli kiadást (gyk munkaidőt nem) számolva.
Viszont mondjuk 50x500 forint már kellő kompenzáció ahhoz, hogy a játék megszervezése ne jelentsen teljes anyagi csődöt a jövőre nézve. Mert a pénz előbb-utóbb el fog fogyni, ha csak kifelé megy, és befelé nem jön semmi.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Aemeth Vas. Jún. 29, 2008 2:03 pm

Üdv!

Én azt mondom, hogy 1000 Ft se rossz hozzájárulási költség, ugyanis a mai étel és egyéb árak mellett könnyen belátható, hogy 40+ emberre bevásárolni az nem olcsó mulatság, akkor se ha csak kenyér és olcsó kolbász (van olyan, hogy olcsó kolbász? confused ) a menü.
Aemeth
Aemeth

Hozzászólások száma : 13
Age : 40
Tartózkodási hely : Litér...Veszprém...ahol jó L.A.R.P. van :)
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Részvételi díj Empty Re: Részvételi díj

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.