LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

+3
Cebo
Ashi Valkoinen
Lobster
7 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Lobster Vas. Jan. 11, 2009 8:40 pm

Noh, félig hivatalos verzió az AH szabályok prebétájából:

http://docs.google.com/Doc?id=dcq89ggj_261fsvcgxgn

Lehet kérdezni véleményezni. Hiba még van sok, a hemzsegnek a copypastelt félmondatok, de a lényeg benne van.
Ti vagytok az első kör akik látják, de hamarosan kirakom a caelum.hura is.

Aloha!
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Cebo Vas. Jan. 11, 2009 9:15 pm

Hmm.. A rúnázhatóság valóban a legkézenfekvőbb megoldás... Ez kb. a Fireballos "csak normális fegyver kaphat mestermunka rangot, ergo mágikus felruházhatóságot" megfelelője.
Cebo
Cebo

Hozzászólások száma : 138
Age : 39
Tartózkodási hely : Szombathely, Jászberény
Registration date : 2008. Mar. 04.

http://fireballklub.atw.hu

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Jan. 11, 2009 9:26 pm

- A pajzsok méret szempontjából három kategóriára oszlanak, ezek alább láthatók.
Pajzs: Minden olyan pajzs, melynek mérete nem haladja meg az 50x40 centimétert, vagy az ezzel megegyező területet.
Nagy pajzs: Minden olyan pajzs, mely kívül esik a "Pajzs" kategórián. Nincs méretkorlátozásuk, de további 1 képzettségpontba kerül a használatuk a már meglévő Pajzs képesség mellet.


Két kategória van, nem három.

- A pajzs csak rendeltetésszerű használat esetén (kézben tartva) véd, háton, testen NEM!

Ezzel szimplán nem értek egyet. Nem hinném, hogy elszaporodnának a teknősbékák a LIVE-on, ugyanis a többségnek gondot okoz egy szíj felerősítése. Főleg kartonpajzsra.

ki földre került azt egy fölé kinyújtott fegyverrel megölhetjük.

Ez szerintem több vitát szül, mint ha beleböksz egy fetrengőbe. "Én kinyújtottam föléd!" "Nem, csak átlendítetted, mert támadtál harmadik emberre!" etc.

Mágiát még nem néztem át, nem az én szakterületem. De remélem senki sem fog tűzalakban járni még szarni is...
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Lobster Vas. Jan. 11, 2009 9:37 pm

Pajzskérdés javítva, köszi.

A hátonpajzs pontosan akkor lett a gondolataimban letiltva amikor sacc 5-6 éve egyik liveon találkoztam egy olyan "várathuzamosabbideigtámadásoksorozatávalelfoglalniakaró" játékossal aki az adott rendszerből fakadóan azonnal rakott a hátára és a mellkasára egy pajzsot.
Akkor eldöntöttem, nem akarok ilyen teknősbékát látni. Smile

A földre kerülősdiben hajlok rá hogy igazat adjak neked, bár nem pont az átlendítés miatt, hanem mert gáz az ősostormos megkövült módi... Igazából ez a cucc már 3 éve nem aktuális, csak nem nyúltam hozzá mert megszoktam Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Jan. 11, 2009 9:41 pm

Közben elolvastam a mágiát.
Rájöttem, hogy ez nekem kurvára tetszik. A varázslás módja, a spellek, az iskolák nevei.
Legvégül fasza, hogy ilyen rövid lett a szabálykönyv.
Szerintem alapnak nagyon jó lesz.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Andrew Kedd Jan. 20, 2009 5:00 pm

Egy apró kérdés:
Fegyverzet

A használható fegyverek anyaga tömör fa, amelynek penge részét a burkolás pontban meghatározott módon kell beborítani ütéscsillapító anyaggal. Egyéb anyagok (műanyag, fém, üreges fa...stb.) NEM engedélyezettek.
Ez még mindig érvényes? Azaz az üvegszálas és bambusz magvú fegyverek nincsenek engedélyezve?
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Kildar Kedd Jan. 20, 2009 5:10 pm

Rögtön utána ott van, hogy

"LARP jellegű latex alapú (üvegszálas vagy szénszálas) fegyvereket is elfogadunk, de szigorított ellenőrzés mellett!"

Gyanítom, ez olyasmit jelent, hogy legalább Homár és én el kell, hogy fogadjuk.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Jan. 20, 2009 5:44 pm

A bambusz az az "üreges fa" kategória, ezért kérdezett rá Andris.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Lobster Kedd Jan. 20, 2009 6:12 pm

A bambuszcuccokkal elég rosszak a tapasztalataink. Mondjuk ez leginkább nem az anyag hanem a "gazdáik" hibája volt. Jellemzően kétféle bambuszbarommal volt dolgom:
- Hosszú bambuszlándzsa ami hajlik mint a veszett fene. A tulaj élvezettel használta pecabotstyle hogy a pajzs szélére rábaszva behajoljon a vége felkarra vagy vállra.
- Bambusz alapú kardok, melyeknek a tulajai közölték hogy ez olyan kibaszott biztonságos hogy nem kell rendesen leburkolni. Azt pedig az istenért nem akarták megérteni hogy akkor sem engedek burkolás nélküli fának látszó tárgyat a játékba ha az gumiból van, mert még ha nem is üt nagyot, de a többi játékos csak annyit fog látni hogy jééé nem is kell komolyan venni a burkolást, akkor én is szarok bele.
Természetesen ezzel nem kívánok általánosítani, csak elejét venném az indokolatlanság vádjának Wink

Ezen kívül a bambusz és bármiféle üreges megoldás ellen a technikai kifogásom, hogy játékelőnyt jelentenek a könnyített fegyverek amik ráadásul a hadonászós csapkodós harcmodor felé viszik a játékot. Ezt pedig nem szeretném, itt nem a 2 testőr vív rapírszerű kardokkal, hanem "szélesvasú" kardokkal zúznak harcosok.

A latexcuccokat is meg lehet csinálni hajlósra, vagy könnyűre ezért ezeket is extra figyelemmel kísérjük.
Ha bármi további kérdés van csak bátran.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Andrew Kedd Jan. 20, 2009 6:28 pm

Tavasszal majd csinálunk egy prototípust, és az alapján majd lehet folytatni ezt a beszélgetést Smile
Amúgy kardonéspajzsonáthajlósbambuszbotos embert volt tavaly is Very Happy Vicces volt nézni, ahogy a markolatgombotfogóhadonászós taggal harcolt Razz
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Lobster Kedd Jan. 20, 2009 9:51 pm

Egen, sajna efféle anomáliák akadnak még... többek között ezért sem szeretem a pecabot fegyvereket... Ennél csak kétszer láttam gázabb cuccot
- Sirtom gézüzemű láncos buzogányát, ami 1 óra múlva már 2 méteresre nyúlt és persze ugyanúgy harcolt vele tovább (példamutató szervező)
- Tan a teutosos "kanyarkardját" ami középen meg volt törve és így görbén benyúkált vele a pajzsok mögé...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Kildar Kedd Jan. 20, 2009 10:05 pm

Lobster írta:- Tan a teutosos "kanyarkardját" ami középen meg volt törve és így görbén benyúkált vele a pajzsok mögé...

Ezt a cuccot én láttam akcióban, nem is az a pláne benne hogy görbe, hanem hogy gyakorlatilag egy cséphadaró, ugyanis a vége szabadon lifeg.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Razakel Kedd Jan. 20, 2009 10:09 pm

Very Happy Az ilyen fegyverek játékba hozzásáért nem jár büntetés ? Mert ez nem csak illúzióromboló mint a lila virsli kardok hanem még előnyt is add a használójának. Engem rohadtul felhúzna ha valaki egy ilyen fegyverrel ölne meg. ( Most ez alatt a kanyardkardhoz hasonló pajzs kikerülő fegyverekre gondoltam...)

Razakel

Hozzászólások száma : 40
Age : 33
Tartózkodási hely : Nagyvárad
Registration date : 2008. Dec. 22.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Lobster Kedd Jan. 20, 2009 10:15 pm

Ez egy kelta hadijátékon volt, és az illető egyik szervezője volt ennek a játéknak. Mint ahogy sajna szégyenszemre a "rugalmas" láncos buzogány a 3 évvel ezelőtti CJ-n is egy főszervező úr kezében forgott...

Na EZT tartom pofátlanságnak...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Razakel Kedd Jan. 20, 2009 10:24 pm

Milyen az a "rugalmas" láncos buzogány ?
Mert a leggjobb tudomásom szerint a "szimpla" láncos buzogányal is elég könyen ki lehet kerülni a pajzsokat. Vagy ez tiltott fegyver a CJ n ? << nem jól informált...

Razakel

Hozzászólások száma : 40
Age : 33
Tartózkodási hely : Nagyvárad
Registration date : 2008. Dec. 22.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Kildar Kedd Jan. 20, 2009 10:46 pm

A rugalmas azért rugalmas mert ahogy lengeted megnyúlik 2-3-4-5szörösére is, a probléma egyrészt ez, másrészt az hogy már az eredeti hossza is épp a megengedett maximális határán volt.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Eglar Szer. Jan. 21, 2009 9:35 pm

Igazából a "pecabot" technikáról eszembe jutott a kínai tucatkungfufilmek egyik tipikus poénja. Ott is kihasználják, hogy a hajlékony botnak, ha jó a technika, elég szépen berezeg, sőt, kileng a fölső vége. Szignifikáns különbség persze, h azok a botok még a vékonyabb végükön is legkevesebb 2-3 cm átmérőjűek. Razz

És igen, sztem igazatok van, hogy burkoltatjátok, a bambuszkard ugyanúgy fáj mint bármi más, ha nincs rendesen burkolva. (többen is bizonyíthatják, h alapvetően nem tűröm rosszul a fizikai fájdalmat) Én csak gyakorolgattam egy gloriás KM-mel egyszer, aki egyébként gyors volt, ügyes meg minden, és ésszel ki bírta számítani, mekkorát lehet ütni a cuccal, de még úgy se volt kellemes.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Jan. 22, 2009 9:11 am

Tudjuk, hogy a bambusz fáj, mert egy időben nálunk nem volt nagy divat a burkolás...

Alapvetően a probléma abból adódik, hogy a szabályrendszer tiltja az üreges fát. De majd tényleg lesz bővebb infó, ha megcsináltuk az első két ilyen kardot.

(Mellesleg én Keitelnél láttam egy bambuszból készült kardot, ami nem egybe bambusz volt, hanem fel volt hasítva hosszában négy negyedre, és ezek úgy voltak rögzítve egymáshoz, hogy ha rácsaptál a kard "egyik" élével az ellenre, akkor az lett a kard lapja, mert benyomódott. Na, az burkolatlanul sem fájt.)
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Lobster Csüt. Jan. 22, 2009 4:07 pm

Ashi Valkoinen írta:Alapvetően a probléma abból adódik, hogy a szabályrendszer tiltja az üreges fát.
Szerintem ez nem gond Smile Ez egy olyan szabály ami egy füst alatt két problémaforrást is kizár, plusz egyet közvetve megelőz.
1 - tömör fából nem nagyon tudnak ultrakönnyű kardot csinálni. Üregesből már láttam, ami nemcsak hogy unfair de egyben gáz is amikor csuklóból tud kalimpálni a kardjával. Ez nem három testőr, és itt nem rapírokkal vívnak.
2 - burkolni kell és kész, nem lehet kibújni azzal, hogy "de ez nem fáj". Nem érdekel az sem ha fáj, de az igen ha balesetveszélyes. És egy burkolatlan bármilyen faizé könnyebben tolja ki a szemed, mint egy burkolt és 3x olyan vastag másik faizé. Anno akkor hagytam abba az ostromjátékokat, amikor egy burkolatlan fakarddal szétcsapták a szemöldököm (nagyon halványan megtalálható a nyoma, pedig 10 éve volt). Akkor csak azért nem a szemem bánta, mert a srác éppen hanyattesőfélben vágott felém és csak a véletlenen múlt hogy nem 1 cm-el lentebb szúrt. Annak a pengének az átmérője simán lehetővé tette volna hogy kikanalazza a szemem. Tudom ilyen 10000-ből egyszer van. De az az egy nem az általam szervezett játékon fog bekövetkezni.
+1 - ha beengedek egy kardot amin nincs burkolás, legyen az bármilyen biztonságos, akkor LESZNEK mert sajnos lesznek olyanok akik ezen a jogon szintén rinyálni kezdenek ("ők hagyományőrzők és meg tudják fogni a kardot" ugye Kildar? Wink), vagy rosszabb esetben elkezdik félvállról venni a burkolást. A játékosoknak azt kell látniuk, ha valami nincs rendesen leburkolva azt azonnal kivágjuk és pont.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Jan. 22, 2009 6:12 pm

Akkor közvetlenül kérdezek.

Ha a súlya megfelelő lesz (nem kalimpálókard) és a többi fegyverhez hasonlóan normális (nem vékony mert nem fájós fa van benne) burkolást kap, akkor részt vehet?
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Lobster Csüt. Jan. 22, 2009 8:37 pm

Őszinte leszek, szabályok szerint egyértelműen nem elfogadott az üreges fa.
Azonban gyakorlatilag én nem tudom ránézésre megállapítani egy fáról hogy üreges e. Magyarán ha hozol egy normális súlyú, normális burkolású, nem jobbra-balra hajlítható fakaradot, akkor pár próbacsapkodás után én el fogom fogadni.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Lobster Hétf. Feb. 09, 2009 1:29 pm

Ha vannak a mágiához konyítani kívánók a bétában kicsit változott a varázslók blokkja.
Az új elemek kékkel vannak kiemelve.

részletek: http://docs.google.com/Doc?id=dcq89ggj_261fsvcgxgn
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Lobster Csüt. Jún. 17, 2010 3:44 pm

A "Hadjárat" project elhalasztva és valószínűleg koncepcionálisan is átértelmezésre szorul. Legközelebbi valószínű időpont: 2012.

Addig a 2010-es Alariusi Hajsza vonalon haladunk tovább (lásd szomszédos téma). Addig ez a téma átmenetileg lezárásra kerül.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat - Page 2 Empty Re: 2009 - Caelumi Játék - Alariusi Hadjárat

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.