LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harcrendszer - szavazás

+8
Andrew
Keitel
Lobster
Eglar
Draug
Cebo
Ashi Valkoinen
Kildar
12 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Bizalmi vagy sebpont-alapú harcrendszer? (átszavazás lehetséges)

Harcrendszer - szavazás Vote_lcap8%Harcrendszer - szavazás Vote_rcap 8% 
[ 1 ]
Harcrendszer - szavazás Vote_lcap31%Harcrendszer - szavazás Vote_rcap 31% 
[ 4 ]
Harcrendszer - szavazás Vote_lcap0%Harcrendszer - szavazás Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Harcrendszer - szavazás Vote_lcap61%Harcrendszer - szavazás Vote_rcap 61% 
[ 8 ]
 
Összes szavazat : 13
 
 
Poll closed

Harcrendszer - szavazás Empty Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Kildar Kedd Márc. 10, 2009 10:19 pm

A kérdés adott:

Bizalmi harcrendszer mellett:
- Trú, és nem kell faszalogni a pontozgatásokkal.
- Nem állnak elő adott esetben abszurd helyzetek, amik a sebpont-rendszer hiányosságai miatt előjönnének.
- Lehetőség szerepjátékos keretek között legélethűbb csaták eljátszására

Sebpont-rendszer mellett:
- Idiótabiztos
- Egzakt és egyértelmű
- Könnyen érthető azoknak is, akik esetleg még nem próbáltak gyakorlatban bizalmi rendszert

Amennyiben a bizalmi harcrendszer nyer, pár kisebb módosítással (természetesen a szerző előzetes engedélyével) átemelném a Brit-Szász Live 2009 bizalmi harcrendszer-leírását, egyrészt mert jót lopni nem szégyen, másrészt meg minek újra megfogalmazni harmincadszor is ugyanazt.

A szabály a szokásos, a szavazatod akkor érvényes ha ide is beposztolod hogy mire szavaztál, rövid vagy hosszabb indoklással. Én a bizalmi mellett teszem le voksom, mert amellett több érvet találtam. (fentebb olvashatók)


A hozzászólást Kildar összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 01, 2009 10:59 am-kor.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Márc. 11, 2009 8:53 am

Bár érdekesnek hathat, én a Sebpont-rendszer mellett szavaztam.

Okai: Remélhetőleg a Cell 5 létszáma nem merül ki csak azokban, akik már eddig bizlami harcrendszereztek. A Celles sebpont rendszert én a többi ÉP alapú rendszerhez képest nagyon jónak tartom, jó közelítéssel a bizalmi harcrendszer számokkal való leírása, és ez az új belépők dolgát is megkönnyíti. Szerintem elsősorban ez elég fontos, lévén nem szigorúan meghívásos játék, és azért vannak mágikus elemek is. Az égető/perzselő érintés hatását nehéz lenne SP nélkül modellezni.

De: Ha mégis a bizalmi harcrendszer nyer, nyugodtan át lehet emelni a leírásunkat, lehet rajta változtatni is. Viszont akkor javaslom, hogy a játék előtti eligazításon legyen belőle rövid bemutató, ha a barbár helyszínre viszem a barbár tábor lakóit, én mindenképpen bemutatnám nekik ezt OUT jelleggel a játék kezdetén. Emellett javaslom a szabálykönyvben a sebesülések eljátszása és halál fejezet bővítését. (Ezt lehet mindjárt meg is teszem. EDIT: megtettem.)


A hozzászólást Ashi Valkoinen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 11, 2009 10:07 am-kor.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Cebo Szer. Márc. 11, 2009 9:27 am

Én is a sebpont rendszer mellett tettem le voksom. Megszokott, bevált, számomra szimpatikusabb. Szóval ebben a témában inkább vagyok konzervatív...
De bizony ezt már a kiírásban megfogalmazta Kildar:
- Egzakt és egyértelmű
- Könnyen érthető azoknak is, akik esetleg még nem próbáltak gyakorlatban bizalmi rendszert

Ja és egy harmadik ok: hasamraütök... pl. a vékonyhangú hollós városőrgyerekkel szembekerülök, vele szemben nem biztos hogy ugyanúgy működik a bizalmi rendszer, mint pl. Shivannal szemben, akivel jobban ismerjük egymást. Ahány ember, annyiféle képpen lehet kooperálni.
Cebo
Cebo

Hozzászólások száma : 138
Age : 39
Tartózkodási hely : Szombathely, Jászberény
Registration date : 2008. Mar. 04.

http://fireballklub.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Kildar Szer. Márc. 11, 2009 9:38 am

Vékonyhangú hollós városőrgyerek sebpontrendszerben is kicsit immortal volt, valamint ha csapott fegyverrel kiadott egy ilyen DZS hangot Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Márc. 11, 2009 10:05 am

Ha jól gondolom, a korhatár szabály és a félmeghívás őt amúgy is kizárja bárminemű harctevékenységből. Viszont maradjunk ontopik, valamint a játékkiírásban Keitel véleményét is érdemes olvasni, bár gondolom, ide is fog írni.

Én szívesen játszanék bizalmi harcrendszerben, de a sebpont praktikusabb erre a játékra.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Draug Szer. Márc. 11, 2009 10:16 am

Én is a sebpontosra szavaztam, ahogy Ashi mondja ez praktikusabb lenne a már általa vázolt okok miatt.

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Eglar Szer. Márc. 11, 2009 3:26 pm

Szerintem tárasaságfüggő. Értelmes, ésszerűen küzdő és nem minden áron győzni akaró emberekkel, illetve olyan larpokon, ahol a nagy többséget ilyenek teszik ki, szívesebben harcolok bizalmi rendszerben. A maradék emberkék és az őket nagyobb létszámban foglalkoztató játékokon - ahogy Ashi is mondta - az idiótabiztos sebpontos rendszer valóban jobban működik.

Szavazni érzelmi alapon szavaztam, azaz bizalmi rendszerre. Very Happy (Meg a szokás hatalma, tudjátok. Kesztyű nélküli bunyógyakorlásnál ugyanúgy mg kell bízni a másikban, h nem üti szét a fejed. Smile)) )
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Lobster Szer. Márc. 11, 2009 4:28 pm

Eglar írta:Szerintem tárasaságfüggő. Értelmes, ésszerűen küzdő és nem minden áron győzni akaró emberekkel, illetve olyan larpokon, ahol a nagy többséget ilyenek teszik ki, szívesebben harcolok bizalmi rendszerben.
Ez megadta a végső lökést.

Társaságfüggő. Ez a társaság pedig óhatatlanul nyitottabb mint pl a fallout...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Márc. 11, 2009 6:54 pm

Jelzem, valaki szavazott, de posztot nem írt. Ha olvassa a hozzászólásom, sürgősen pótolja!
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Harcrendszer

Témanyitás by Keitel Szer. Márc. 11, 2009 6:55 pm

Megjegyzés: Én szavaztam, és pont írtam, amikor szóltál.

A bizalmi harcrendszerre szavaztok. Merjünk nagyok lenni.

Én felsorolom a felmerülő ellenérveket is, mert ezekkel is foglalkozni kell. Például joggal mondhatjátok, hogy lesz aki visszaél vele, vagy nem érti. Erre lehet megoldást találni. Bele lehet foglalni a szabályrendszerbe, hogy akivel kapcsolatban (akár önhibáján kívül) gyakori probléma lép fel, arra ezentúl az eredeti 3 pontos rendszer vonatkozik, Őt ez alapján lehet legyőzni. Ezt meg lehet mondani még sértődés okozása nélkül is, arra a tényre hivatkozva, hogy az illető máshoz szokott, és a béke szempontjából számára ez az ideális megoldás.

Aki nem érti, vagy nem szereti a bizalmi elvet, az magára vonatkozóan szintén vállalhatja a 3 pontos rendszert.

Mi történne abban az esetben, ha nem menne jól a bizalmi rendszer? Erre előre is fel lehet készülni. Le kell írni a szabálykönyvbe, hogy ebben az esetben, kihirdetés keretében, a 3 pontos szabály lép érvénybe mindenkire vonatkozóan.

Mellette több érv is van. Fel sem merült volna a szavazás, ha Ti sem kedvelnétek, vagy szeretnétek valamilyen szinten ezt elérni, vagy megpróbálni. A bizalmi elv teret ad a jobb szerepjátékra.

Remélem lesz, aki ki akarja próbálni, és megváltoztatja az álláspontját. Aki így tesz annak sem kell feladnia a vésztervet, és kellemes csalódás érheti.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Lobster Szer. Márc. 11, 2009 7:08 pm

Ha szabad hozzáfűznöm egy másik oldalt: ép-s rendszerben is lehet sebeket kijátszani. Aki jó szerepjátékos annak ez is menni fog. De visszafelé már kevésbé garantált a siker.

KIEGÉSZÍTÉS: Jah, és ott a jó öreg probléma: rutintalanabbak nem biztos hogy hasonlóan reagálnak le egy-egy sebzést. Sőt, bevallom én magam sem tudnám biztosan megmondani mit várnék egy dobótőrrel eltalált embertől, aki mondjuk felkaron ér a cucc...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Andrew Szer. Márc. 11, 2009 8:16 pm

Ez a három pontos rendszer tökéletes rávezetőnek, idén még nem érdemes változtatni, legfeljebb gyakorlást tartani, hogy jövőre már nyugodtabban be lehessen vezetni a bizalmi rendszert.
Szóval idén még a pontozósra szavazok.
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Harcrendszer

Témanyitás by Keitel Szer. Márc. 11, 2009 8:41 pm

Tiszteletben tartom mindenki szavazatát, de a "majd jövőre" sohasem jön el, ha nem hozzuk el. Aki ritkán jár játékra, az tavaly, most, és jövőre is ugyan annyit fog tudni, ami nem is baj. Az a lényeg, hogy ha várunk egy évet vagy kettőt akkor sem lesz jobb se rosszabb semmi ebből a szempontból.

A bizalmi rendszerre nem úgy kell tekinteni, mint ami tönkreteszi a játékot, csak fel kell készülni a sikertelenségre is, és kell rá egy B terv, amit már leírtam. Ha tényleg nem jó, miből tart visszaváltani?

Homár írására. Ez így van, aki rutintalan annak a 3 pontos rendszert kell ajánlani. A kezdő játékos ez alapján számolja a sérüléseit.

Amit okozol, azt a "sértett" számolja alapból bizalmi rendszerben a saját megítélése szerint. A példádnál maradva: alkaron dobsz valakit dobótőrrel, egy kezdő játékos a 3 pontos rendszert alkalmazva 1 pontot sebződik. Aki a bizalmi elv mellett van, az ha úgy érzi elejti a fegyverét, másik kézzel a sebre fog, ha lecsúszik a kés akkor mondjuk csak erősen ordít egyet, és később ellátja a sebét.

Ha a találatod tiszta, de a játékos figyelembe sem veszi, akkor nincs semmi. Ha ez azonban vitát szül, vagy gyakori eset, akkor szervező megkéri a játékost, hogy ezentúl inkább a 3 pontos szabályt használja magára vonatkozóan.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Lobster Szer. Márc. 11, 2009 8:55 pm

Átfogalmazom: én magam sem érzem úgy hogy pontosan el tudnám játszani mit jelent egy dobótőr okozta seb.
Egyszerűen nem hiszem hogy én zsigerből el tudok játszani egy találatot, főleg ha nem látom merről érkezik és csak érzem hogy valami nekemjön.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Kildar Szer. Márc. 11, 2009 9:45 pm

Hozzáadtam Keitel javaslatára az alternatív lehetőséget, átszavazás a "Cancel vote" gombbal továbbra is lehetséges.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Lecram Szer. Márc. 11, 2009 10:03 pm

Egyből szavaztam is is erre a lehetőségre. Akik újak, vagy még nem eléggé trúlarperek, azoknak a pontozásos rendszer megfelel (és kevésbé tudnak véletlenül immortalkodni), később majd úgyis belejönnek. Akik meg már ismerik a bizalmi alapú rendszert, azok egymás között úgyis ezt alkalmazzák.
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Eglar Szer. Márc. 11, 2009 10:19 pm

Én meg átszavaznék a kompromisszumos megoldásra, ha lehet. Smile SZóval meg is teszem, mert lehet.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Soloviel Csüt. Márc. 12, 2009 12:47 am

Alapvetően nem olvastam végig az eddigi hsz-eket, my bad, majd pótlom, csupán most nincs sok időm, és a véleményem közlöm.

Szóval én az utolsó pontra szavaztam, mert szerintem alapvetően is lehet bizalmi alapú, én leginkább ennek a híve vagyok, de Hegylakók mindig vannak, mert csak egy maradhat.

Tehát én azt javaslom, hogy alapvetően lehetne sebpontos, de harc előtt eldöntheti kettő vagy több ember is egymás közt, hogy melyik opciót választják, így aki nem akar munchkin lenni, hanem a szerepjátékra megy inkább rá, az alapvetően a bizalmi alapút fogja választani.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Márc. 12, 2009 5:08 am

Átszavaztam Keitel javaslatára.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Cebo Csüt. Márc. 12, 2009 10:05 am

És ha valaki nem szeretné kipróbálni a bizalmi rendszert? Vagy mondjuk nem harcos, hanem mágiahasználó? Kétféle külön variáció lesz érvényben mágiarendszernél is?

Szóval én maradnék továbbra is a pontozásnál, mert egyszerűen nem tudom elképzelni pontozás nélkül a játékot. Ugyanis, ha nincsenek mögöttem számmal leírható korlátok, és konkrét szabályok, amik meghatározzák a cselekvésre vonatkozó lehetőségeket és korlátokat, frusztrálttá válok. Homárhoz hasonló módon, én sem tudom eldönteni, hogy egy találatot minek könyveljek el. Harc közben nem is akarok azon agyalni, milyen erős lehetett a találat, mennyi vért veszíthetek tőle, mekkora seb képződhetett, milyen mélyre mehetett a szúrás, (és egyáltalán milyen erős volt valós fém fegyver esetében?) stb. stb., ami alapján el tudom dönteni, mi a reális. Nincs erre fölös energiám. Így is elég kimerítő mind testileg, mind szellemileg a játék, így sokkal kényelmesebb és kézenfekvőbb, ha egy 1-est kell levonogatnom minden találatnál, legyen az akármilyen szögből érkező, akármilyen fegyverrel, akármilyen erővel.

Egyébként bizalmi rendszer bevezetése után van egy olyan érzésem, hogy a játékosok száma drasztikusan csökkenni fog. 15 fős liveot akartok? Szerintem nem. Innen messziről kb. most úgy néz ki, hogy a bizalmi rendszert egy hatalmon levő 6-10 fős kisebbség támogatja. (mivel lényegében a "fejesek" meg pár közeli barátjuk látogatja ezt az oldalt...) Amúgy ez csak szerény vélemény, külső nézőpontból így tűnik, semmi gúny és cinizmus nélkül mondom, szóval előre is kérem nem nekem esni habzó szájjal. köszönöm. Szavazatom maradt, és sajnos pesszimista hozzáállással várom a kettős rendszert. Ez van.
Cebo
Cebo

Hozzászólások száma : 138
Age : 39
Tartózkodási hely : Szombathely, Jászberény
Registration date : 2008. Mar. 04.

http://fireballklub.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Kildar Csüt. Márc. 12, 2009 10:32 am

Valószínűleg nem annak szántad, de a hozzászólásod vége egy olyan "vádaskodásnak" hangzot, amit nem tudtam szó nélkül hagyni:
A "nemfejes" réteget nem gátolja semmi se abban, hogy idejöjjön és elmondja a véleményét, ez egy nyilvános fórum. Ez a szavazás nekik is szól.

Ja hogy a "nemfejes" réteg leszarja az előzetes dolgokat, majd utólag panaszkodik hogy de ez neki nem tetszik? IJ. Nem szociológusok vagyunk (szerencsére), hogy kitaláljuk és eldöntsük, "mi kell a népnek", így csak azokból tudunk kiindulni, akik hajlandóak hozzátenni a dologhoz legalább a rövid véleményükkel.

Az első bekezdésed meg mezei demagógia, azzal nem tudok mit kezdeni, ezt csak gondoltam megemlítem.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Márc. 12, 2009 11:06 am

Cebo írta: így sokkal kényelmesebb és kézenfekvőbb, ha egy 1-est kell levonogatnom minden találatnál, legyen az akármilyen szögből érkező, akármilyen fegyverrel, akármilyen erővel.
Ez nagyon gáz, mert mutatja, hogy nem igen vagy tisztában a harcrendszerrel, ugyanis az esetek többségében nem azt az egyest kell levonogatni.

Cebo írta: Egyébként bizalmi rendszer bevezetése után van egy olyan érzésem, hogy a játékosok száma drasztikusan csökkenni fog. 15 fős liveot akartok? Szerintem nem. Innen messziről kb. most úgy néz ki, hogy a bizalmi rendszert egy hatalmon levő 6-10 fős kisebbség támogatja. (mivel lényegében a "fejesek" meg pár közeli barátjuk látogatja ezt az oldalt...)
Mindenkinek van lehetősége szavazni. Nem?

A sérülés kijátszásához pedig annyit, hogy szerintem mindenki érzi, milyen erővel találták el (na ne mondd, hogy nem!), és aki támadott, az is érzi, mekkora fizikai ellenállást fejt ki a fegyverére a megtámadott teste. Tehát még ha immortalkodás is kezdődne, azért mindkét félnek éreznie kell, hogy mi halálos és mi nem. Mellesleg a sérülés kijátszásának képessége (értsd: zsigerből megy, figyelned sem kell rá) körülbelül egy óra fakardozással elsajátítható. Úgyis írtad, Shivannal már milyen jól összeszoktatok, semmi akadálya nincs, hogy mondjuk nagyobb társaságban is próbálj fakardozni. De Homárhoz hasonlóan főszervező vagy, és lehet, hogy mondjuk nyersanyaghordás, engedélykérés és egyéb lófasz téren képzett vagy, fakardozni meg sosem tanultál meg a one-one-one, illetve Homár esetében az only-one rendszeren túl.

Azt meg hadd ne tegyem hozzá, hogy a Cell 5-re várható játékosok többsége ilyen-olyan formában találkozott ezzel a harcrendszerrel, Rivergard-Cell-Fejvadászat vonalról biztos, és szerintem a Hollósok sem úgy edzenek, hogy "na, akkor mindenhol egy ÉP". Legalábbis a fórumukról nem ez derül ki. Ha ezeket az embereket összeszámolom, azért bőven sikerül az általad vészmadárkodott 15 fölé menni.

Harmadrészt, ahogy Keitel írta, ha valamikor nem teszünk egy lépést a harcrendszer reformja terén, akkor nem lesz belőle soha semmi. Lehet évekig ugyanazt a fost kavargatni, miközben elérhető távolságban van valami jobb, de nem érdemes. (Jelen mondatban a fos egy relatív jelző volt.)

Ismételten mondom, ha annyira érdekel mások véleménye, fogd a sebpontrendszer és a bizalmi rendszer leírását, és kérdezgess vele végig minden potenciális játékost.

A sebpontot okozó mágiákra és hatásokra pedig elég könnyű alternatívát találni.
Égető érintések idő alapon ölnek, nem SP alapján, az égési sérülést és fájdalmat így is el lehet játszani.
Vallatásnál nem egy SP marad, hanem az áldozat nagyon gyenge lesz, ha ebben az állapotban leütnék, megvágnák, az a halálát jelentené.

Ha pedig lesz egy-két bajos ember, legalább megtanulják a dolgot, és jövőre esetleg ők adják tovább másnak a reálisabb harc örömét és gördülékenységét. Fejlődés és fejlesztés nélkül mehet a levesbe az egész.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Lobster Csüt. Márc. 12, 2009 11:24 am

Ashi Valkoinen írta:De Homárhoz hasonlóan főszervező vagy, és lehet, hogy mondjuk nyersanyaghordás, engedélykérés és egyéb lófasz téren képzett vagy, fakardozni meg sosem tanultál meg a one-one-one, illetve Homár esetében az only-one rendszeren túl.
Azért ez nem igaz. Harcoltam sokat free rendszerrel, csak ott nem voltak dobótőrök, dobólándzsák, vértek és varázslatok. Jelenleg a bajom többek között, hogy szerintem ha valakinek a mellkasába tövig belevágnak egy dobótőrt az ott összeesik. Ebben a kombinált rendszerben meg azt mondja egyik hogy 1ÉP, én meg az hogy "hörr" és kilehelem a lelkem. Ez nem tetszik. Ha CSAK harcrendszer lenne simán szavaznék a bizalmira. De ez egy komplex sérülésmodell, aminél mások az egyes emberek elképzelési.
Ashi Valkoinen írta:A sebpontot okozó mágiákra és hatásokra pedig elég könnyű alternatívát találni.
Égető érintések idő alapon ölnek, nem SP alapján, az égési sérülést és fájdalmat így is el lehet játszani.
Az idő alapú sebzésről már írtam Kildarnak, de ide is beírnám, borzasztóan rossz. Egy immunos ember egy ilyen érintős vazsival veszélyes de legfőképp nevetséges helyzeteket teremt. Arról nem is beszélve hogy csatában nincs két ember aki ugyanúgy számolná a két másodperceket. Vita, hangulatrombolás és veszélyesség (a megragadást pl eleve nem tartom látványos elemnek, sem az utána következő hülyén kinéző ereszdelakaromat rángatást)
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Márc. 12, 2009 11:31 am

Viszont továbbra is áll, hogy a játékosok döntő többsége nem vitatkozó, idióta, habzószájú valaki lesz, a félmeghívás továbbra is működne. Caelum meg FB-n oké, hogy összevesznek, de azért nem kicsit más a Celles játékosmentalitás.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Lobster Csüt. Márc. 12, 2009 11:42 am

Nem az idiótaságról beszélek. Ha valaki megfogja a karom, akkor én le akarom rázni magamról mert nem vagyok birka hogy hagyjam magam ropogósra sülni. Pedig nem vagyok habzószájú barom. Vagy legyen ott a varázslatban hogy ultimate hatás ami egyben le is bénít.

Másrészt továbbra is áll, hogy akkor lesz egy táblázat az fegyverek elvárt sebzéséről?
Konkrétan ha mellbedobnak tisztán egy tőrrel akkor mit csináljak? Erre kérnék egy hivatalos választ itt.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Harcrendszer - szavazás Empty Re: Harcrendszer - szavazás

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.