LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

+3
Ashi Valkoinen
Gem Kapocs
Kildar
7 posters

Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 23, 2009 12:33 pm

A Sográn karaván

A sogránok fegyelmezett katona- és kereskedőnépek, kiknek állama a Birodalomtól északra található, és az őselemi istenek hitét vallják. A szóban forgó karaván egy Coravuum (Sogrania fővárosa) és Sterrenfels, egy jelentősebb marengarti bányaváros közt ingázó kereskedők csoportja. Delselwaldban nagyjából havonta egyszer fordulnak meg, a páros hónapokban (mint most is) az odaúton, gyógyító eszközökkel és importált luxuscikkekkel (pl. szeszesitalok) megpakolva, a páratlanokban pedig a visszaúton, érccel és fémáruval. A faluban, mivel útjuk harmadolópontján található, általában megállnak néhány napra, hogy feltöltsék készleteiket.

IN lehetőségek a játékban, célok

A játék kezdetén a karaván anyagi helyzete a legjobb az összes csoport közül. A karavánvezető engedélyével üzleti alapként használhatják fel a szállított áruikat. Elsődleges céljuk készleteik feltöltése, viszont a barbár jelenlét miatt továbbjutásuk bizonytalan, így a helyzet kivizsgálását is fontosnak tartják. Ha tudomást szereznek az expedícióról, haszon reményében elkezdhetnek ők is szaglászni az expedíció célja után.

Karakterek a táborban, táborkép

A karaván nem csak sogránokból áll, szinte bármilyen származású karakter megjelenhet a kísérők közt, ennek pontos korlátaira érdemes konkrétan rákérdezni minden karakterötlet esetén egyénileg. A karaván a másik lehetőség az előző játékokról való karakter-áthozásra, ennek feltételei a következők:

  • Nem rendelkezhetett semmilyen tisztséggel (pl. városőr, nemes, városi pap) Gorwenalban
  • Nem lehetett a Káosz-szekta tagja (a játék utótörténetében mivel felfedték magukat, mind elpusztultak)
  • Legalább "papíron" Hármak-hitűnek kell lenniük, vagy időközben meg kellett térniük az őselemi istenek hitére.
  • Karakterleírásukat ki kell bővíteniük a két játék közt eltellt egy év eseményeivel, külön kitérve arra, hogy hogyan került a karaván közelébe, valamint ha felvette az őselemi istenek hitét, miért és hogyan tette.

A sogránok között előfordulhatnak szinte bármilyen hivatás képviselői, sőt, az őselemi istenek papjai is felbukkanhatnak köztük. A sogránok általában latin hangzású neveket használnak.

Ha a celldömölki helyszín marad, a sográn tábor valószínűleg a harmadik játékról ismerős Drakhald-tábor helyszínén lesz, de ez még bizonytalan, pontosabb információk a terepbejárás után. A javasolt életmód-felszerelési tárgyak a falusiakhoz hasonlóak, viszont a sográn táborhely csupán egy ideiglenes megálló, így a táborképet is ehhez híven kell majd kialakítani.

Elvárások

Az alapelvekben leszögezett szabályismereti, szerepjátszás-központúsági és fair play elvárásokon túl a sogránokkal szemben a következő elvárások élnek:
  • Az eddig larpokon megszokottnál fegyelmezettebb és hosszútávúbb gondolkodás, kerüljük az eddig larpos zsoldosoknál tapasztalt napi ötszöri zsoldtarhálást, a fizetség javát majd az úticélhoz megérkezés után kapja meg mindenki.
  • A karavánkísérők alapvetően nem támadóak, általában minden oldalra igaz, hogy kerüljük a "gyakunk és lootolunk" meg "öljünkmávalamit" jellegű gondolkodást.
  • A karakter hitének (Hármak vagy őselemi istenek) és babonáinak a karakter jellegétől függő mértékű eljátszása. Biztos nagyon menő dolog hitetlen karaktert játszani, meg sokkal könnyebb mint egy vallás elveihez alkalmakodni, de az ilyenek Demgardon nem jellemzőek, vagy ha mégis, a Birodalom területén valaki hamar ki akarja majd próbálni, milyen jól égnek.
  • Fegyert szokás szerint kézben nem viszünk, tessék övre való függesztőt vagy hátitokot kreálni. Szálfegyverek esetén nézzünk utána a "szakszerű" hordásuknak.

A sográn tábor helyszínszervezői Homár és Zsófi.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Re: Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Ápr. 08, 2009 4:39 pm

Egy tank már valószínüleg lesz a Sográn karavánban. Lehet hogy lesz kettő is. Sok vassal. Mivel Kildar véleményét már ismerem, megkérdezem a társaság többi tagját is:
Mennyire szeretnétek hogy egy nehézvértes gyalogos a realitáshoz hűen játsza el mit érez meg páncélban és mit nem? Csak mert IRL kétkezes fegyvereket leszámítva maximum illesztéktalálattal lehet sérülést okozni a viselőjének, páncélkesztyűvel hárított másfélkezes és hosszúkardok pedig megszokottak.

Én NAGYON szivesen eljátszom hogy a páncélom tényleg annyit véd amennyit a valóságban is megfogna, de tartok tőle hogy sűrűn kapnám meg emiatt az immortal jelzőt, mivel nagyon kevesen tudják hogy a valóságban mi mindent kibír egy páncél.

Csak egy példa. Full contact harc másfélkezesekkel.

(Vicces példa, 16. sz. második feléből előkerült mellvért, közepén KURVANAGY horpadás, benne kezetlen-lábatlan maradványok. Fél méterrel arrébb találtak egy szétlapult ágyúgolyót. A páncélt nem ütötte át, de ahogy az okosok számolgattak arra következtettek hogy a viselője kb 25-30 méterre állhatott az ágyútól mikor elsütötték. A golyó becsapódott a mellvértbe, a csóka repült vele, a végtagjait viszont valahol útközen elfelejtette. Razz )
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Teljesvért eljátszása bizalmi rendszerben

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Ápr. 28, 2009 7:39 pm

Na, akkor véleményem a teljesvértet illetően:

Én már találkoztam a páncélod darabjaival, nagyjából próbálgattuk, mit is bír ki valójában, javaslatom a következő lenne:

  • Számítson jó páncélnak, de annyira jónak ne, mint amilyen valójában. Ha túl jó, akkor Rád foghatják, hogy immortalkodsz, másrészt elrontja a játékélményét a többi játékosnak, ha hatan sem tudnak megölni.
  • Ha kétszer-háromszor tisztán végigsóznak hátadon/mellkasodon/felkarodon/combodon, illetve ezek tetszőleges kombinációjában, akkor már jelentsen ez egy komolyabb sérülést.
  • Nem tudom, páncélban mennyire érzed meg, ha illesztést találnak el, de ha mégis, és ez mondjuk kritikus helyen van, akkor működjön úgy, hogy ott nem fedett páncél.
  • A kesztyűs elütéseket nem javaslom, mert akkor mások is nekiállnának bőr alkarvédőkkel elütni, másrészt szerintem a kesztyűd éles peremei nem tesznek jót a burkolt fegyvereknek.


Elsőre kb. ennyi, ha ezeket megfogadod, úgyis meglesz az előnye annak, hogy egy jó páncélod van, ugyanakkor liveos keretek közé is sokkal jobban bele fog férni.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Re: Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 28, 2009 9:05 pm

Végülis ez így még szimpatikus is, az illesztéktalálatot azért érzem, ezeket értelemszerűen ki is játszom a találati hely súlyosságátó függően. Kesztyűs elütéseken nem is gondolkodtam, mert megöli a polit a fegyvereken, csak azért írtam be hogy mit lehet csinálni egy pánélkesztyűben hogy értsék az emberek hogy azért masszív az Very Happy
Mondjuk mivel a sisakom több mint valószínű hogy nem készül el a játékig, és részemről a megfelelően polizott fegyverekkel simán kibírom a fejtalálatot is, ezért úgy azért már lényegesen könnyebb engem is kiiktatni Very Happy Valószínüleg egyébként egy elég járható utat vázoltál amivel nagyjából mindenki elégedett lesz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Páncél

Témanyitás by Keitel Szer. Ápr. 29, 2009 8:57 am

Szerintem nem kell a vért védelmét lekorlátozni. Bírja ki, amit a valóságban kibírna.

Olyat ne tegyen a viselője, ami másokra veszélyes. Ha ez megvalósul nem fogom csalónak nevezni, ha a merev részt eltalálva jól reagál, és nem esik el. Vélhetően nem ez lesz az a rész, amit meg fogok célozni.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Re: Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Jún. 01, 2009 9:00 am

Ami jutott eszembe: Cigi leginkább storno játék közben ez tiszta, pipával/esetleges vizipipával mi a helyzet?
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Re: Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

Témanyitás by Kildar Hétf. Jún. 01, 2009 9:30 am

Én ugyan egyikkel se élek, de mivel mind a pipa, mind a vízipipa jól néz ki, azok nem gázak.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Re: Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

Témanyitás by Lobster Vas. Júl. 26, 2009 11:42 am

Noh, lassan kezd körvonalazódni a Sográn karaván is. A leendő csapatközeli emberkéktől azt szeretném kérdezni, hogy kb ki mikor érkezik a játéktérre?

Eddig amit tudok, az Drack, Combi, Zsófi és én valamikor csütörtök késő délután/este futunk be. Ezért ha mások is befutnak eddigre akkor este tartanánk egy kis összeülős megbeszélést a Sográn mivoltról és kicsit jobban összehangolnánk a feladatokat és INbeli viszonyrendszereket, hogy ezzel ne vegyünk el a játékidőből másnap. Ha nagyon nem leszünk meg csütörtökön akkor másnap délelőtt próbáljuk meg a dolgot összehozni.

Előre is köszönöm azoknak aki megírják mikor jönnek (és akkor is jönnek valóban Wink)
Üdv!
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Re: Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

Témanyitás by Razakel Hétf. Júl. 27, 2009 1:53 pm

Én már hétfőn ott leszek úgyhogy én felőlem bármikor tarthatjuk a megbeszélést.
Előző témára viszatérve én is szívesen vinnék vizipipát csak már kevés a dohányom és a szenem pedig nagyon szar minőségü úgyhogy ha valaki hozna azt megköszönném. Egyébként az én vizipipám teljesen fémből van így probléma nélkül túlélné ha játék közbe egy támadás során a földre ejtené valaki. Szóval így felőlem lehetne ellopható játék tárgyként is kezelni ha másnak is tetszik az ötlet.

Razakel

Hozzászólások száma : 40
Age : 33
Tartózkodási hely : Nagyvárad
Registration date : 2008. Dec. 22.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Megbeszélés

Témanyitás by Keitel Hétf. Júl. 27, 2009 6:05 pm

Úgy gondolom, jobb, ha előre szólok, hogy 50%-50% az esélye, hogy jövök-e a játékra vagy sem. Ne haragudjatok e miatt, de rám most nem lehet ilyen szempontból építeni. Azt meg tudom tenni, hogy Homárral beszélek MSN-en, hogy miként kerülök a képbe, és ha mégsem jövök, akkor mi lesz. Ha jövök, akkor az pénteken lesz, ha elkérem azt a napot.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Re: Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

Témanyitás by Kanix Pént. Júl. 31, 2009 1:16 pm

Én is hétfőn megyek le a játéktérre onnantól lehet rá számítani.
Kanix
Kanix

Hozzászólások száma : 59
Age : 29
Tartózkodási hely : helheim
Registration date : 2008. Dec. 19.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek Empty Re: Demgardi Krónikák - Sográn karaván infók, kérdezz-felelek

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.