LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

+27
Dorten
Mart
Morwina
Lorin
Denegra
Zag-Zag
Mordor
Iffar
Pangloss
Ahriman
belzee
Kildar
Magitor
Drako
Damien-Maelstrom
Eglar
Bexter
Nirwastir
Sonir Norend
Spectre
Lecram
Andrew
Ashi Valkoinen
Deman
Lobster
Keitel
Gem Kapocs
31 posters

5 / 22 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Pént. Júl. 16, 2010 11:01 am

20 perc alatt be lehet gyakorolni a gallérfelvételt szólóban... Very Happy bal hüvelyked akaszd a hátlap alá, kicsit emelj rajta, jobbal told be alá a frontlemezt, jobb hüvelykujjal told fel a rögzítőszegecset, pattössze. Jobb kézzel kicsit emeld el a melledtől a frontlemezt, ballal tedd be a szíjon lévő rögzítőszegecset a helyére, és vezesd le a pálya végpontjára. Így kb 90 másodperc alatt fel lehet kapni. Very Happy
(nem, nem hülyének nézlek, csak gondoltam, spórolok neked néminemű szopást, mire magadtól is rájössz. XD)

Örülök, hogy tetszik, btw.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Pént. Júl. 16, 2010 6:33 pm

Apropó, részidő koldusként leheletnyit több időm lett, mint eddig, úgyhogy szívesen nekilátok megírni... mittomén, mi érdekelne titeket, találjátok ki. (mondjuk favoritjaim Nyugat-Eu. 1400-1575, muzulmán világ 750-1575, meg Róma Caesartól a bukásig - és nem leszek kimondottan hisztis, ha ezekből szemezgettek valamit XD)

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Júl. 16, 2010 7:25 pm

Mondjuk folytathatnád a wikis páncélos cikket Razz Vagy nekiállhatnál fordítani a meglévő anyagaidat Razz Így első körben Razz
De csinálhatsz kiterjedt gyűjtőmunkát a landsknechtekről vagy a női bandériumokról is, azon se sértődnék meg Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Eglar Pént. Júl. 16, 2010 8:15 pm

Én meg főleg nem sértődnék meg rajta, tekintve, hogy erősen érdekel a téma. Very Happy
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Júl. 16, 2010 8:25 pm

engem meg megdobhatsz egy teljes körű páncél terminológiával vagy hasonlóval Smile vagy linket is adhatsz ilyesmihez Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Pént. Júl. 16, 2010 9:23 pm

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Pic_feature_ger_gothic
Fentről lefele, óramutatóval ellentétes irányban:
Sallet: a tipikus német sisak. Jellemzője a hátranyúló farokrész, és az, hogy általában nem ér lejjebb a felső ajaknál.
Visor: értelemszerűen a vizor. Ezen nézel ki, ez védi az arcodat. Nyílt arcú sisaknál értelemszerűen nincs. Ha fedi az arcot, de nem nyitható, akkor a szemrést hívjuk így.
Bevor: a torkot és az állat védő elem. Kevés kivétellel a vállövre vagy a mellkasra ül fel. Annak ellenére, hogy látszólag eléggé egysíkúak, több variánsa is létezik, a fő különbségek a rögzítés módja, és az általa biztosított mozgásszabadság.
Pauldron: nagyváll. Hátul általában részben fedik egymást a "szárnyak", elöl a szerepkörtől függően fed. Mivel a német vértek eléggé formakövetőek, a nagyobb fedés kisebb mozgásszabadságot eredményez.
Besagew (nincs a képen): hónaljkorong vagy -lemez. Jellemzően de nem kötelezően kör alakú lemez, a vállvérthez van kötözve. A fedést javítja anélkül, hogy gátolná a mozgást. A képen nem látszik, de azon a vérten is megvannak a kötözőlyukak.
Gardbrace: a vállvért erősítőlemeze. Szerepe gondolom egyértelmű. Az erősítőlemezek amúgy a 16th században lettek igazán népszerűek, létrehozva a moduláris "nagy garnitúrákat".
Lance rest: kopjatámasz. Létezett fix és felhajtható verzióban.
Rerebrace: felkarvért. Ritkán fed 360 fokban, sűrűn lehagyják. A 16th században kimondottan sűrűn viseltek helyette láncszövetet, főleg a szálfegyveresek.
Couter: könyökvért. A német verziót általában kötözéssel rögzítik, a felkar-könyök-alkar réseket a könyök széles pereme védi, ellentétben az olasz ill. a korábbi és későbbi rákozott variációkkal.
Vambrace (nincs nyilazva a képen): alkarvért. Alig látszik, mivel a kesztyű mandzsettája és a könyök pereme jórészt takarja.. Éppen ezért nem viselték mindig, mivel nem ad akkora bónusz fedést, amennyire rontja a szellőzést. Ha nem teljesen zárt, akkor természetes tartásban leengedett karral fed a legjobban (tehát ellentétben a modern szokásokkal, nem a kézél felől fed)
Gauntlet: kesztyű. Smile A német verzió sűrűbben ötujjas, mint kétujjas, de fontos megjegyezni, hogy a kesztyűk eleve nem voltak túl elterjedtek.
Cuisse: combvért. A német verzió általában magasabbra ér, mint az olasz, felső része rákozott.
Greave: lábszárvért. Formakövető, passzos, éppen ezért nem lehet alá csizmát-bakancsot húzni. Esetileg fedi a bokacsontot, de nem mindig.
Sabaton: cipőőő. XD Kimondottan ritkán használt elem még lovasoknál is. Formája a kor cipőit követi. Olaszoknál általában láncszövetből van, ha van.
Poleyn: térdvért. Általában akkor érinti teljes felületén a lábat, amikor a láb 90°-ban van hajlítva. Gyalogsági célokra érdemes ezt megváltoztatni.
Fauld: szoknya. Lengőbordától indul, kb csípőig tart. A képen egy ritka variáns van, általában rendelkezik tasselekkel, comblapokkal. Általában siklópályás szegecseléssel van összerakva, ellentétben a korábbi bőrözött szoknyákkal.
Placard/plackart: a mellvért alsó fele. Általában egy darab van belőle, de előfordulhat 2-4 plackart is egy vérten. A német variáns általában fix, nem mozog, az olasz általában mozog. Mondom általában.
Breastplate: a "tényleges" mellvért. Ha a plackart nem levehető, az alja a plackart formáját követve van szabva, ha a plackart levehető, akkor pedig egy teljesértékű, de rövid mellvért.

Egyelőre ennyi, köv. nőkről, aztán LS, aztán terminológia, aztán nők, aztán LS.........

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Júl. 17, 2010 6:22 am

Sonir Norend írta:teljes körű páncél terminológiával

Na ez az ami ilyen formában nem létezik Very Happy Még sehol sem találkoztunk olyan anyaggal ami minden korra, tájegységre, páncéltípusra kiterjedő terminológiát tartalmazott volna.

Szerk.: pontosítok, általános terminológia megadható, de érdemesebb tipológiával foglalkozni, mivel az ált. terminológiába egyrészt vannak dolgok amik nem férnek bele, illetve tipológiailag sokkal frekventáltabban ezáltal pontosabban megadhatók dolgok.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Júl. 17, 2010 9:08 am

jó nekem az is, csupán érdeklődő laikus vagyok Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Júl. 18, 2010 6:03 pm

A mai napra tervezett iromány rektális mentálpénisz-inzertáció miatt elmarad.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Aug. 04, 2010 10:19 am

Eglar bazz, most lebuktál!

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 1280864528355
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Pangloss Szer. Aug. 04, 2010 12:50 pm

Őszintén bevallom, erre nem számítottam.
Pangloss
Pangloss

Hozzászólások száma : 168
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jun. 15.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Aug. 04, 2010 1:24 pm

Hát nem tudom. Mindenesetre szakmai ártalom:

A kép alapján a plackart túlságosan lelóg így akadályoz a mozgásban, a csípő nem illeszkedik rendesen a hónaljkivágások esélyesen nem elég nagyon és valami furcsa azokban a vállakban is, csak még nem tudom mi Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Eglar Szer. Aug. 04, 2010 2:40 pm

Pedig roppantul hasonlít Ugo Serrano egyik munkájára, ami vmi filmhez készült, talán a Witchblade-hez, de lehet, rosszul emlékszem, és nem ezt a csajt láttam ue. vasakban a public galériájában... Very Happy

(Sonir: igazán hízelgő, örülnék, ha fele ilyen jól néznék ki, és lenne páncélom... Razz )

szerk. közben megnéztem, nem az, csak távoli hasonlóságot mutat vele. hál' Istennek Smile mégiscsak erőteljesen annak tűnik, de nézzétek meg magatoknak

http://www.myspace.com/ugoserrano/photos/7942356
http://www.myspace.com/ugoserrano/photos/7942516
http://www.myspace.com/ugoserrano/photos/20673039
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Aug. 04, 2010 3:35 pm

nekem így te ugrottál be azonnal erről a képről.

Mindenesetre halvány lila segédfogalmam sincs hogy honnan van a kép eredetije, én épp a 4chan-on lurkoltam amikor ráakadtam. Mindenesetre elsőre valami filmre tippelnék a vérfolt alapján de látva hogy bal alul a képnél kicsit elmosódott valami bemozdulás miatt lehet inkább hozzánk hasonló hobbi lovagok funoltak valamit és annak egy fényképe ez
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Szer. Aug. 04, 2010 4:21 pm

Gem Kapocs írta:Hát nem tudom. Mindenesetre szakmai ártalom:

A kép alapján a plackart túlságosan lelóg így akadályoz a mozgásban, a csípő nem illeszkedik rendesen a hónaljkivágások esélyesen nem elég nagyon és valami furcsa azokban a vállakban is, csak még nem tudom mi Razz
Szegény Gem, most epik trollkodást akarok fenn feléd, oszt vagy epic fail lesz vagy vin, mert nem vagyok benne biztos de ha jól emlékszem ezt ez a bizonyos úriember készítette: [quote]Ez a tag De nézd meg ezt a képet hátha rájössz ki a bácsi.
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Ugo49343x506
Ő készítette ha így mond neked valamit.
Szal őt NEM trollkodjuk szerintem XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szer. Aug. 04, 2010 4:26 pm

Tanuljatok már meg beszélni... fasz kivan a halandzsáitokkal...
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Aug. 04, 2010 4:27 pm

inkább logold és csinálj belőle diplomamunkát
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Aug. 04, 2010 5:43 pm

Képről is felismerem a bácsit Wink Én viszont téged lombozlak le, mert ez nem az a páncél Wink
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Eglar Szer. Aug. 04, 2010 5:55 pm

Ezért mondtam, h nézzétek meg ti is, nektek inkább van szemetek hozzá. Ellenben megeshet, h egy nem túl ügyes utánzattal állunk szemben.

szerk: Damien, mi ebben a kínai? Főleg azok után, hogy Ahriman belinkelte/beírta a vonatkozó terminológia kivonatát...
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szer. Aug. 04, 2010 6:18 pm

Nem a szakszavak, hanem a tényleges makogás baszta fel az agyam.
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Aug. 04, 2010 6:35 pm

Az hogy van egy terminológia meg szakkifejezések egy dolog. Hogy Magitor nem tud értelmes magyar mondatokban beszélni az egy másik Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Szer. Aug. 04, 2010 6:36 pm

Gem Kapocs írta:Az hogy van egy terminológia meg szakkifejezések egy dolog. Hogy Magitor nem tud értelmes magyar mondatokban beszélni az egy másik Very Happy
Ez pontosan így van XD Ahrimant megpróbálom felzavarni csak érdekel hogy kié mié ez a cucc XD
De akárhogy nézem mint a profiljában same bich, same steel XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Aug. 04, 2010 6:47 pm

Akkor lehet hogy a kép van furcsa szögből, de szerintem ez akkor sem ugyanaz a vas. Jut eszembe, az avatarod eredeti képét linkeld mán be egy pmbe plz.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Eglar Szer. Aug. 04, 2010 9:37 pm

Nnna. Nekem meg elkészült a gambesonom, képek linkelve, mert túl nagy felbontásúak, és lusta vagyok butítani. Mellényrész tavaly ilyenkor megvolt már, ujjak tavasszal készültek. A fűzés módját kb. 3 hete álmodtuk meg nagyival, kicsit egyedi, mivel nem találtunk elég erős+hosszú ringlit a bőr peremezés+2x2réteg lenvászon+3 réteg gyapjú átbökésére.

ilyen kiterítve: KLIKK

ilyen az ujjak fűzése: KLIKK
A belső oldalra cselesen bakancsra való ringlik vannak beapplikálva, és a bőrszíjakat azon húztam keresztül.

így néz ki rajtam:
KLIKK
Gem utólag észrevételezte volt, hogy karcsúsítottra kellett volna szabni. Hát, basszus, nem fogunk újra nekiállni, mikor korrigálható a dolog egy övvel. Very Happy
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Aug. 05, 2010 8:00 am

Gem mikor először meglátta megmondta hogy kihagytátok a karcsúsítást Very Happy Btw szabásmintán amit linkeltem anno fórumra is eleve karcsúsított a mellény Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 5 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 22 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.