LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

+27
Dorten
Mart
Morwina
Lorin
Denegra
Zag-Zag
Mordor
Iffar
Pangloss
Ahriman
belzee
Kildar
Magitor
Drako
Damien-Maelstrom
Eglar
Bexter
Nirwastir
Sonir Norend
Spectre
Lecram
Andrew
Ashi Valkoinen
Deman
Lobster
Keitel
Gem Kapocs
31 posters

7 / 22 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Next

Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Eglar Vas. Aug. 08, 2010 9:28 pm

Ahriman írta:Apropó, juteszembe, ésatöbbi. A Historic Enterprises árul jó minőségű kötözőkészletet, 4 szálhoz elég anyaggal, és segédlettel. Javasolnám, hogy páncélosodás felé tendáló embörök területenként/csoportonként ruházzanak be egy szettre, tanulmányozzák, és másolják le.

Hmmm. Jó tudni. Leírás szt speci erősszövésű kenderzsinór, ami méhviasszal van csúszásgátlósítva & merevítve & biztosítva a felbomlás ellen. Mondjuk én egyelőre még csak jack chains-en gondolkoztam, de már akkor is azon meditáltam, miből kéne megcsinálni a kötözőt, és az én első tippem a több rétegből legyártott szövetszalag lett volna (egyik erősen igénybe vett hátizsákom is házi gyártmányú ilyennel üzemel, és egész jól bírta a nehezebb dolgok fölkötözését is), de ezek szerint tévedtem.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Aug. 08, 2010 9:36 pm

Apropó, jack chains. Mivel abból jó sok féle akad, megkérdezném, lenne-e igény szabásmintás-útmutatós irományra háromféléről? (sávos-láncos, sávos-láncos-korongos, kismértékben formázott lapos-könyökös-láncos)

Am. igen, ez ált. kender. A szövetszalag hosszra merőleges szálai tök fölöslegesek lennének, cserébe a hosszal párhuzamos szálak jóval vékonyabbak, mint a kender szálai - itt meg ugye az a cél, hogy a lehető legkisebb átmérővel elérjük a legnagyobb terhelhetőséget, úgy, hogy közben hajlékony marad. Leginkább azért lenne érdemes beruházni min. egy szettre, h. vki meg tudja nézni, PONTOSAN mennyire spéci az a spéci kender.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Aug. 08, 2010 11:54 pm

Warhammer fantasy vért valamelyik larpról

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 1270134108450
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Aug. 09, 2010 8:55 am

Magitor írta:
Gem Kapocs írta:Egyébként mert 1500-as évek előtt nagy tömegben olyan jellemzőek voltak a tűzfegyverek... Razz Néminemű korszaki zavarban vannak leginkább.
Ez így nem helytálló, mert a FS ben voltak tűzfegyverek meghatározó számmal, a korabeli levele is Mátyásnak bizonyítja hogy nem pár főrl van szó hanem egész "egységről".
Épp hogy helytálló, 16 közepe előtt nem adtak számottevő létszámot a tűzfegyverek. Voltak-voltak, voltak külön tűzfegyveres egységek is, de a domináns fegyvernemek még mindig nehézlovasság és a gyalogság voltak.

Ahriman írta:Ugyan egyértelmű magyarázat nincs arra, hogy ez miért alakult így, azonban a személyes véleményem az, hogy a 16. századi lövedékálló vérteket igen kevesen lettek volna hajlandóak egész nap hordani, ezért a tökéletes illeszkedésnél és kényelemnél fontosabbá vált a gyorsabb fel-le vétel lehetősége.
Szerintem nem is csak az egész napi hordás miatt volt fontos hogy egy ember is gyorsan és egyszerűen fel-le tudja szerelni magát, hanem azért is mert a társadalom, a hierarchia is átalakult. Ugyan a zsoldosok a korábbiakban is egymást öltöztették, de a nemesek, tehetősebbek idővel elvesztettek bizonyos privilégiumokat, nem mindenki rohangálhatott X apróddal csak a páncél felvétele miatt. És azért na, az egymást öltöztető nemesek elképzelése is elég mókás és bizony sokat levesz a rangbeli tekintélyükből Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Hétf. Aug. 09, 2010 9:17 am

Sonir Norend írta:Warhammer fantasy vért valamelyik larpról

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 1270134108450
Rozmárság XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Andrew Hétf. Aug. 09, 2010 10:51 am

Magitor írta:
Sonir Norend írta:Warhammer fantasy vért valamelyik larpról
Rozmárság XD

Külföldön van pénz meg rajság Very Happy
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Aug. 09, 2010 5:29 pm

A kettő nem feltétlenül függ össze, mikor sírnak az emberek hogy nincs pénzük erre meg arra (konkrétan páncél kapcsán szokták ezt emlegetni) furcsán nézek miután felhívom a figyelmüket arra a nem is annyira nyilvánvalótlan tényre, hogy nem csak egyben lehet egy cuccot megvásárolni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Aug. 09, 2010 6:17 pm

én inkább azt a kifogást választom, hogy úgy se tudok harcolni, akkor meg pláne fölösleges a vért Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Aug. 09, 2010 6:34 pm

Gem Kapocs írta:A kettő nem feltétlenül függ össze, mikor sírnak az emberek hogy nincs pénzük erre meg arra (konkrétan páncél kapcsán szokták ezt emlegetni) furcsán nézek miután felhívom a figyelmüket arra a nem is annyira nyilvánvalótlan tényre, hogy nem csak egyben lehet egy cuccot megvásárolni.
Vagy ezek az emberek mennyi pénzt elköltenek másra... pl. cigi akár.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Aug. 09, 2010 6:41 pm

Igen ezt is szoktam emlegetni. Bár megjegyzem, masszív dohányos vagyok, sörözni is szeretek. Nem vagyok gazdag, a hobbimra csak abból a pénzből költök amit én keresek meg, ami pláne nem sok. Ennek ellenére AS fegyverre, páncélra, ruhára stb is telik. Csak nem besétálok a placcra és megveszem egyszerre az egészet, hanem szépen apránként vásárolom meg a cuccokat.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Hétf. Aug. 09, 2010 8:06 pm

Mintegy tök mellékesen, cca 10e-ből ki lehet hozni egy segmentatát hosszabbított vállakkal, manicával, combbal, és marad is anyag, ráadásul gyakorlatilag nulla szakértelem kell hozzá... Szaszanida vért kevesebből is kijön. Egy sendai-do megvan kb 4ből, 6 környékén a kote is belefér. Egy korongos vagy tükrös vért 2-4 környékéből kijön.
Ezek a felfele kerekített anyagköltségek. Ha magadnak csinálod, erre jön még rá szerkesztés, lemezre felrajzolás, kivágás, formázás (a fent felsoroltaknál mondjuk ez minimális), a bőr kivágása, fúrás, összeszerelés, esetleges felületkezelés ideje. A saját idejének értékét mindenki magának dönti el - ha belefér a munkaidő, akkor a tényleges anyagi ráfordítás kb annyi, amiket fent írtam. Ha valaki hajlandó rááldozni a tanulás bónuszidejét, 2-3e környékéből kijön egy izomvért is hát nélkül, 3-4 környékéből egy 16. századi rákozott mellvért (anime vagy spangenharnisch a szakszó), etc etc ad infinitum ad nausenatum.

Ennél finomabban nem tudom megfogalmazni, hogy senkit se tart vissza semmi attól, hogy annál a (megjegyzes szarfosfos alu) WH-s vértnél jobbja legyen, sokkal olcsóbban.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Aug. 09, 2010 8:13 pm

Azért tegyük hozzá hogy te is szoptál pont eleget mire rájöttél mit hogyan csinálj és még mindig tanulsz. Pedig nem tegnap találtad ki hogy kéne egy larpos vért Razz
Úgyhogy azt azért megértem hogy emberek nem akarják X próbálkozás árát rákölteni egy darab használható cuccra.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Hétf. Aug. 09, 2010 8:18 pm

Ja. Valsz. ezért írtam az alaplistába csupa olyat, amihez 1, nem kellenek spéci szerszámok és szakértelem, 2, nagyon szívesen leírom, hogy kell megcsinálni - igazából a második listába is olyanok kerültek, amit akár szájbarágósan is el tudok magyarázni.
Am valóban nem tegnap találtam ki, csak eddig voltak olyan tévképzeteim, hogy ebből meg lehet élni, így a saját cuccomat egy "kicsit" hanyagoltam. Igazából nagyon örülök, hogy 13 év után van egy messerem, egy buzogányom, meg egy 40%-ban kész mellvértem.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Hétf. Aug. 09, 2010 8:46 pm

Viszont, ha már itt tartunk, én például nagyon szépen megköszönnék egy felsorolást, hogy mik az alapvető szerszámok, amik a játszós páncélokkal való kísérletezéshez kellenek. Nekem vannak elképzeléseim, csak nem tudom hogy mennyire teljesek, illetve mennyire vannak benne fölösleges dolgok.

Magyarán Ahriman, megkérhetnélek egy szerszámfelsorolásra, amolyan mi az ami "musthave" és mi az ami "jó ha van" jelleggel?
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Aug. 09, 2010 8:49 pm

Nem témába vágó de: hány vértnek álltál neki? Wink Én 3ról tudok. Többi ehhez privátban/telefonon.
Azt meg te is tudod hogy 0ról kezdve a legegyszerűbb szükséges eszközök (aka flex és fúró) használata sem annyira egyértelmű.

Ettől függetlenül a fő ok az hogy 90%ban az emberek kurvajót akarnak kurvaolcsón. Én is így vagyok ezzel csak én reális felmérés után egy viszonylagos kurvaolcsót keresek. Vakok közt félszemű a király elv.

Kildar:

Flex, állványos fúró, 2-3 különböző súlyú kalapács, egy gömbfejű kalapács, filcek,satu, síndarab/kisebb nagyobb üllő, mélyítő tönk többféle mélységű vájattal és járulékos eszközök (korongok fúrószárak stb).

Ez az a nagyon minimum ami alatt nem tudsz dolgozni. A jó ha van meg gyakorlatilag kifogyhatatlan lista.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Hétf. Aug. 09, 2010 9:33 pm

Az abszolút létminimum, amivel jó sok mindent meg lehet csinálni:
1 JÓ flex, amit kényelmesen tudsz egy kézzel kezelni, hozzá vágókorong és gumitárcsa fiberkorongoknak
1 fúró - jó, ha állványos, de nem kötelező, viszont rendelkeznie kell aránylag alacsony fordulatszámú beállítással, hozzá négyes és hatos szárak
minimum 100*100es sima acélfelület, elegendő súllyal maga mögött - legegyszerűbb a síndarab
domborításhoz vagy nehéz fatönk, vagy 150es átmérőjű, lekerekített belső élű csapágykülső, vagy tömött homokzsák
bordázáshoz fafelületbe vágott vájat - erre elég egy fix helyre rögzített, alátámasztott deszka
2 véső, lekeretett profillal és éllel - egyiknek erős ív kell, ezzel ütöd a bordát bele a vájatba, a másiknak gyengébb ív, ezen simázod. A második vésőnek kell egy fix rögzítési pont - ez lehet egy jó satu, vagy egy nehéz fatönk, amibe véglegesen belerakod
1 db 120g-s kalapács szegecseléshez és bordázáshoz
2 db 600g-s kalapács, egyik domborításhoz, másik nyújtáshoz
A kalapácsoknál a következő módosításokat kell megejteni: a 120g-s kalapács fokát erős ívb köszörülni, lekerekített EGYENLETES vastagságú ívvel ellátni, a lapját ENYHÉN domborúra köszörülni, az éleket lekerekíteni
a domborítókalapács lapját félgömbre köszörülni, a fokáról az éleket és a sarkokat eltávolítani
a nyújtókalapács lapját enyhény domborúra köszörülni, éleket leszedni, a fokáról a sarkokat leszedni, viszont ennek a fokát ENYHÉN, TOMPÁRA meg kell élezni
lemezre biztosan fogó rajzeszköz (filc, kréta, színes ceruza)
vonalzó
PAPÍRPAPÍRPAPÍR
olló
bonyolultabb dolgokhoz ragasztószalag az illesztés teszteléséhez

Az első páncéllista elemeihez elég 1 flex vagy dekopírfűrész, 1 sima lakatoskalapács szegecseléshez, 1 fúró, 1 kemény sima felület szegecseléshez, 1 olló a bőrhöz.

komolyabb lista:
fűrészasztal
állványos fúró
fémlyukasztó
jó flex
szalagoscsiszoló (nem a kézi)
60+kg alap üllő
2 min 100kg fatönk, egy az üllő alá, egy domborításhoz-bordázáshoz
kovácstűzhely
oxy-acetilén fáklya
többféle üllőbetét, beszerezhetőek készen vagy készíthetőek
gyári gömbfejű kalapácsok
gyári nyújtókalapácsok
gyári simázókalapácsok
gyári emelőkalapácsok
bordázóvésők, különböző ívekkel
fémfaragóvésők és beütők
illesztékeléshez ragasztószalag és csavarok
Sharpie marker rajzoláshoz
vonalzók, körzők szerkesztéshez
PAPÍRPAPÍRPAPÍR
olló
ólomtömb - túl sok mindenre jó ahhoz, h listázzam

A második listával szinte mindent meg tudsz csinálni, amit akarsz.

Gem: 1 segmentata, a battai múzeumnál maradt; 1 ork vért, felhasználva eladott vállakhoz; 1 tappelbrust, eladva neked; 1 anime, "ismeretlen helyre távozott"; 1 kastenbrust, tartozás fedezésére ment el; 1 kastenbrust, ami nincs kész. And your point was...? Razz

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Hétf. Aug. 09, 2010 9:56 pm

Én mondtam h hívd fel a buzernyákokat, Van képed róla? Mert akkor szabadrablást intézhetnél, aki meglátja ezt a vértet és nem rajtad van akkor agyonvághatja mert láthatatlan sisakot csináltál hozzá effekt bejátszhat XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Aug. 09, 2010 10:16 pm

mondjuk azt is hozzá kell tenni szerintem hogy nem árt ha van egy hely ahol kalapálhat fúrhat faraghat az ember. Szal otthon család mellett vagy albérletben stb nem biztos hogy ez megengedhető.
Tudom hogy lehet ilyet keresni is, csak ha valaki egy darab vértet akar mondjuk amit évente egy-kétszer venne fel lehet hogy nem fog nagy energiákat bele feccölni. Én is lusta fasz vagyok ilyen szempontból Very Happy
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Hétf. Aug. 09, 2010 10:18 pm

Jogos. Tehát, aki EZT a vértet meglátja, (a comblapok már nincsenek rajta) és NEM rajtam, Gemen vagy Magitoron, az a delikvenst tekintse tolvajnak OUTban. A megtaláló jelentős árengedménnyel megveheti TŐLEM, mivel az ENYÉM, vagy alapos köszönömözésért cserébe visszaadhatja - nem ajánlok fel pénzjutalmat, mert nincs miből.
Apropó, a vérthez tartozik egy tökéletesen átlátszó sisak, ugyanolyan béléssel - anyaga edzett acél, még a golyót is fogja, ráadásul az egész arcot védi. Valsz. az is a tolvajon lesz a vérttel együtt... (nice idea)

Sonir: ezért lenne értelme szvsz egy "központi" közös workshop létrehozásának...

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Aug. 10, 2010 7:29 am

Dobok majd fel képeket mert van még róla.
My point was, hogy a spangenharnesst azért nem fejezted be mert "nem tetszik" és "inkább csinálok másikat" Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Aug. 12, 2010 5:28 pm

Ahriman írta:Jogos. Tehát, aki EZT a vértet meglátja, (a comblapok már nincsenek rajta) és NEM rajtam, Gemen vagy Magitoron, az a delikvenst tekintse tolvajnak OUTban. A megtaláló jelentős árengedménnyel megveheti TŐLEM, mivel az ENYÉM, vagy alapos köszönömözésért cserébe visszaadhatja - nem ajánlok fel pénzjutalmat, mert nincs miből.
Apropó, a vérthez tartozik egy tökéletesen átlátszó sisak, ugyanolyan béléssel - anyaga edzett acél, még a golyót is fogja, ráadásul az egész arcot védi. Valsz. az is a tolvajon lesz a vérttel együtt... (nice idea)

Őróla vagyon szó még egyszer:

https://2img.net/r/ihimizer/img121/8629/dscn1891.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img826/9793/dscn1876.jpg
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Aug. 27, 2010 12:45 pm

Ha valakinek nem küldtem el és kérné:

Armours from the battle of Wisby 1361:
http://www.megaupload.com/?d=3MQ1VBUE
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Kedd Szept. 14, 2010 7:25 am

Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Kedd Szept. 14, 2010 6:29 pm

Azt a retek, ezt hogy nem vettem észre Williamnél? Szépen megcsinálták. Azoknak, akk esetleg lusták lennének végigolvasni ÉS nem ismernék korábbról, ez nem fantasy.

Toby Capwell meg kapja be az összes kilógó testrészemet. Ezen kívül volt már 3 MacPherson vértje is.

Jaigen, extremely important point here:
"Today most of the attention of armour researchers and enthusiasts is directed towards what might be called ‘real’ armour- the state-of-the-art harness of late medieval and Renaissance knights as exemplified by surviving armours and pieces of armour, and further represented in highly accurate and well-studied depictions of harness in pictorial art and sculpture.

But our modern understanding of what is ‘real’ , and what is not, is based for the most part on a very small number of surviving pieces, in fact a microscopic sliver of the total amount of armour that was produced. Surely many other sorts of armour once existed but are now no longer testified to by any extant pieces. "

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Kedd Szept. 14, 2010 8:05 pm

NEm kelelt volna megtalálnom. Ádám azt kell hogy mondjam hogy szeretnék egy új vértet XD Mennyi lemez van kb a brigibe? azt látom hogy a mellrésznél van két főrész, bár kurvajó védelme lehet hisz láncing brigi meg mellvas az már nagyon kombó. Viszont az alját és hátát milyen alakú lemezekből csinálják? gondolom a szegecselés mintája nyomát valami olyasmi lehet benne mint egy pikkelyvért
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 7 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 22 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.