LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FOPP általános megbeszélés

+21
Borgwarrior
Marinda
Eglar
Ahriman
magi44
Asmodus
Derszu
Andrew
kyru
Magitor
Maia
Damien-Maelstrom
Gerodus
Ashi Valkoinen
Lobster
Kildar
Spectre
Artemis
Sonir Norend
Gem Kapocs
Keitel
25 posters

1 / 18 oldal 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

Go down

FOPP általános megbeszélés Empty FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Keitel Pént. Aug. 14, 2009 6:08 pm

FOPP általános megbeszélés Prijot%2082_09

Erről a képről beszélhetünk a továbbiakban. A kérdésed az, hogy mi a baj ezzel, mondhatnánk, hogy semmi, mert minden ruha jó, valójában ezzel mégsem értek egyet.

A filmek, és a számítógépes játékok látványvilága azért néz ki jól, mert van egy designer, aki az egészet megtervezi, elképzel egy világot, koncepciókat hoz létre, és ezekből alakítja ki a karaktereket. Van egy fontos dolog, amire egyszerűen rájöhet bárki, aki megnéz egy hasonló hangulatú filmet. A szereplők olyan ruhákat viselnek, ami kifejezi a film hangulatát, és beleillik a mesterségesen kialakított világképbe, és nem viselnek olyan hétköznapi, ezen hangulatot lerontó ruhákat, amiket valójában persze simán viselhetNÉNEK.

Tehát egy reális játékban simán lehetnénk divatos utcai ruhában, az emberiség kihalása nem ok arra, hogy eltűnjön az összes (jól kinéző, nem csöves) ruha, vagy ha mégis, nem lenne feltétel direkt olyanokat újragyártani, amik nem hétköznapiak. A valóságban egy túlélő simán nézhetne ki így is:

FOPP általános megbeszélés I_am_legend_will_smith__1_

Divatos utcai ruha, de ez nagyon nem a fallout világa. Ez egy ilyen film, és Én szeretem, de a mi játékunk nem ezt a valóságot célozza meg.

Két másik kép, itt miért vannak más ruhában? Ha felületesen nézed meg, nem is látsz különbséget, de ha összeállna kettő illetve négy utca embere, hát nagyon nem ezt a hangulatot adnák vissza.

FOPP általános megbeszélés 28days

FOPP általános megbeszélés Impostor

Tényleg nincs okuk ilyen ruhába lenni, csak azért vannak ebben, mert így tervezte meg a designer nekik. Nekünk ugyan ez a feladatunk, a fallout világához kell hasonlítani. A legelső kép lehetne bármelyik amerikai szerepjátékos airsoft csapaté, és igazad van, nekem is elég ócska ruhám volt, ezt nem is tagadtam.

Aki ez alapján sem érti meg, hogy miért nem voltak jók a ruháink, illetve ezzel is meg van elégedve, azzal nem tudok vitába szállni, mert nincs ilyen jellegű önkritikája, vagy torzult szemmel többnek képzeli a látványt, mint ami, de garantálom, hogy senkinek sem meséli be, hogy ezek a fotók egy filmből vannak.

A fejlesztés ellen nem vagyok, csak a gagyizás ellen, ezt nem tudom veled elhitetni. Neked a kard példa fáj, azóta sem illik ide, de a vascső sem, mert kinézetre inkább hasonlít téliszalámira. Ekkora átmérővel azért már jó eséllyel megfog egy golyót is.

Artemis írta:egy jelmez egy nem is olya távoli országból igencsak szemet szúrt ott...igazi raider Smile

http://picasaweb.google.hu/coc.live/Fallout#5369879835003760002

Erről van szó. Végre valami olyan tetszik nektek, ami tényleg illik ide.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Aug. 14, 2009 6:24 pm

Az a baj hogy amint már ez korábban kiderült Keitel, te leginkább úgy vagy vele hogy egy későbbi jó eredményért sem válalsz be valamennyi gagyizást. Egyébként az általunk építeni tervezett gránátvetőt és RPG-t nem mi terveztük, az alapötlet megszületése után keresgettünk neten, és bizony nem egyesetben változtattunk az előző elképzelésen, mert találtunk egy már működő, a miénknél jobb megoldást. Persze én sem azt mondtam hogy akármiylen gagyi vackot be akarunk vini a játékba, de fontos hogy valamilyen biztonságtechnikai alapelvvel ütközik-e egy mortar vagy RPG játékba hozatala, mert ha igen, akkor neki sem állunk az elkészítésnek, nem pazarlunk rá időt és pénz. Persze így is úgyis fogjuk tesztelni, első körben MAGUNKON, csak mivel nálunk mindenki airsoftozik/haditornázik, hozzá vagyunk szokva ahhoz hogy fáj, még ha nem is szeretjük, ezért máshogy értékeljük a dolgokat, kell majd persze külső tesztalany is.
A ruhákról pedig: Szerintem ezzel a játékkal jelmezek tekintetében tökéletesen elégedettek lehetünk, de ebben nem fogunk egyet érteni mert mint már korábban és most is kiderült, neked fixaideálod hogy egy jelmez csak akkor jó, ha filmbe illő. Ezt többek nem így gondolják, amivel nincs is semmi baj, csak sokszor a fogalmazásodban úgy jön le a dolog hogy a tiéd az egyetlen életképes és követhető direktíva. Izlések és pofonok, ennyi.
A filmek, és a számítógépes játékok látványvilága azért néz ki jól, mert van egy designer, aki az egészet megtervezi, elképzel egy világot, koncepciókat hoz létre, és ezekből alakítja ki a karaktereket. Van egy fontos dolog, amire egyszerűen rájöhet bárki, aki megnéz egy hasonló hangulatú filmet. A szereplők olyan ruhákat viselnek, ami kifejezi a film hangulatát, és beleillik a mesterségesen kialakított világképbe, és nem viselnek olyan hétköznapi, ezen hangulatot lerontó ruhákat, amiket valójában persze simán viselhetNÉNEK.
És nálam a filmek és számítógépes játékok többsége akármennyire hangulatos és szép és jó, pont itt veszti e az életszerűségét.


A hozzászólást Gem Kapocs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Aug. 14, 2009 6:27 pm-kor.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Aug. 14, 2009 6:25 pm

azért valljuk be ugyan az a ruha más háttérrel is más hatást kelt.

Meg valójában ha jól látom akkor csak egy probléma van a játékon készült képekkel: túl jó állapotban vannak a dolgok Smile

btw fallout 3-ban pl pont vannak olyan emberek akik öltönyben meg estélyiben mászkálnak Wink
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Aug. 14, 2009 6:34 pm

Egyébként RPG-re ez a terv, mint látható működik, méghozzá nem is rosszul. Ami tesztelésre szorul hogy mi nem cask NERF gránátokat akarunk kilőni, és nem is sörételni akarunk, hanem egy BB csomagot akarunk célba juttatni ami becsapódáskor pukkan szét, ennek nemsokára indul a tesztelése.
Ez pedig a mortar, ennél is csak a lövedék tesztelés kérdéses.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Pént. Aug. 14, 2009 6:43 pm

Ruhával kapcs: Keitelnek igza van...ugyan nincs Designer-ünk de egy összebeszélés hiányzik a csapatok közt...ezért ajánlottam a dresscode-ot, mert sztem minden csoport a világban igyexik egységeen öltözni és mutatni a hovatartozásukat...ami elég fontos dolog inben hiszen pl ha a egy csapat rabszolgavadász já arra nem biztos h letámadnak egy nagy karaván tagot de egy arra kószáló idegent biztos... (mellesleg a rabszolgavadászoknak is van Dresscode...nagy S a homlokon)
Gemkapocs: drukkolok hogy sikerüljön Very Happy kíváncsi vok h fog működni


hamár ruhás a topic akkor a befejezésképp itt a videó a Legyel fallout larpról...
https://www.youtube.com/watch?v=09u9PL9wqgQ&feature=related


ugyan csupán két cspat van de a végén van egy csoportkép mind2rőről aminél érdemes lepause-olni...sztem elég filmesre sikerültek a ruhák
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Pént. Aug. 14, 2009 7:20 pm

Gem Kapocs írta:Egyébként RPG-re ez a terv,

Csak a szőrszálhasogatás kedvéért: ez nem RPG, hanem LAW Razz
Ez egy iszonyat jó cucc, mi is sokáig gondolkodtunk, hogy megépítjük, a legfőbb buktatója a Mad Bull 4-in-1 gránát, ami hajtja az egészet. Sajnos az a kis aranyos olyan 15-18k Ft-ba jön be (hozzátenném, hogy a mad bull cuccok igen jó minőségűnek számítanak, nem véletlenül kérik meg az árukat).
RPG-re WD épített egy olyan szerkezetet, ami CO tartállyal működik, van egy köztes táguló kamra benne, és teniszlabdákat lődöz. Ennek a hátránya hogy egy palack CO gázt néhány lövéssel elfogyaszt. Képet nem akarok vadászni, softair.hu-n talán akad róla.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Aug. 14, 2009 8:58 pm

Jogos hogy LAW, elqrtam Razz A CO-s vetőt ismerem, nem szimpatikus, mindennel együtt ez a LAW sokkal olcsóbban kihozható, és nem feltétlenül szükséges a Mad Bull gránát, a ő azért ezt használta mert ez hátulról, a gránát kivétele nélkül újratölthető. Mi megpróbáljuk egy kicsit másképp felépíteni, hogy a gránát kivétele ne okozzon gondot, ezáltal lnyegileg akármilyen gránát belemehet ami elég gázt elbír.
Az RPG viszont ugyanerre a működési elvre megépíthető.
Artemis: Egymáshoz igazodás nem nagyon volt, de mivel a karakterek kb annyi helyről érkeztek ahányan voltak, ezt én nem rónám fel hibaként. Persze egy útmutató hogy milyen karakterhez milyen felszereléseket/ruhákat érdemes beszerezni, hasznos.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Pént. Aug. 14, 2009 9:15 pm

Meg azért is használ Mad Bull gránátot, mert többek között pont NERF rakéta kilövésére alkalmas. Egy normál gránát is valószínűleg kiküldi a cuccot, csak kérdés, hogy milyen hatásfokkal. Ha már konkrétumok vannak, szívesen kölcsönadok 1-2 gránátot próbálgatni.
Ha klasszikus RPG-7-et akartok építeni, az szerintem túl karcsú felépítésű ahhoz, hogy jól kinézően meg lehessen oldani. Persze lehet RPG-18-at, RPG-22-t, stb. építeni, de azok meg majdnem teljesen úgy néznek ki mint egy LAW (gondolom amúgy sem 1-1 replikát akartok).
BTW ha fárasztóak az értekezéseim, lőjetek le nyugodtan Wink
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Pént. Aug. 14, 2009 9:30 pm

A Mad Bullnak ahogy elnéztem a Nowar oldalán, van külön rocket launcher shellje a normál gránátjaihoz hasonló áron, azzal nem lenne egyszerűbb akkor már?

...bár olcsó továbbra sem lenne.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Pént. Aug. 14, 2009 10:19 pm

Erre gondolsz. Sajnos működés közben még nem láttam, viszont a honlapon azt írják, hogy 12 m az effektív távolsága, ill. modolással max. 40 méterre megy el. Nem túl hatékony, viszont sima 40mm-es csőből indítható.
Ugyanakkor ha jól emlékszem, gyárt a King Arms is ilyesmit, valamivel olcsóbban. ill. léteznek gumifejet lövő verziók is, de asszem az már kicsit overkill.
A Nowarban most van MK2 néven BB gránát. Kicsit olcsóbban bejön, főleg ha nem fut be vámra, viszont nekem pl. 10 használat után tönkre is ment, és roncsolás nélkül nem szétszedhető. Ettől függetlenül jópofa konstrukció, valószínűleg az enyém is üzemképes lesz még, ha egyszer ráveszem magam a megjavítására.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Aug. 15, 2009 6:05 am

Ezért írtam hogy megfelelő gáztárolású gránát kell persze, vagyis olyan ami viszonylag nagy tartállyal rendelkezik. De lehet hogy a felajánlásoddal éni fogunk és fogok majd menni 1-2 kölcsöngránátért a tesztekhez.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Szomb. Aug. 15, 2009 4:12 pm

Gerodus írta: Mondjuk az ilyen eseteknél elég közel kell lenni a gránáthoz és már ez magában hordozza a súlyos néha égési sérülések veszélyét, még ha repeszt nem is szed be az ember.

Bocsánat, hogy már megint okoskodom, de:
a repeszgránátok nem egészen úgy működnek, mint a filmekben. Olyan gyakorlatilag nincs, hogy valaki közel van hozzá, de némi égéssel megússza (legalábbis valami isteni csoda szintű dolog kell hozzá). A repeszgránátok szándékosan úgy vannak készítve, hogy minél nagyobb pusztítást vigyenek végbe egy adott területen (a robbanómag köré általában csapágygolyókat vagy hasonló nyalánkságokat pakolnak, erre jön még a palást). Egy támadó gránátnak pl. 8m sugarú kör az ölőzónája (ennél azért jóval messzebb szórják szét a repeszeket). Nyílt területen, 8 méteren belül szinte biztosan meghalsz, vagy súlyosan megsebesülsz (= harcképtelenség). Épületen belül pláne.
Persze a vicces flashbang, foszfor és egyéb mókás gránátok egészen más lapra tartoznak.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Szomb. Aug. 15, 2009 4:33 pm

"Vannak azért nagyon jó pirotechnika mentes gránátok, gránát formával, és annyira nem is vészesek (szódabikarbóna feat. víz,vagy sütőpor feat. ecet) kombók vannak, és a működésbe hozásuk is olyan mint egy gránáté. Pukkannak, és ha bbt- is raksz beléjük akkor szépen szórják."
Nem szeretem az ilyen kémiai megoldásokon alapuló dolgokat, főleg ahol reagáló lötyiket fröcskölünk szanaszét. Mondom ezt annak ellenére, hogy fél gyerekkoromban ilyenekkel játszottam (nemegyszer igen veszélyes dolgokkal, lásd ecet-sütőpor-zárt üveg -> bumm) de talán pont ezért merem állítani, hogy az ilyen homemade megoldások SOSEM lesznek megbízhatóak. Ráadásul kurva szar amikor a habzó-fröcskölő sütőporos ecetet próbálod kimosni a szemedből...
"Ilyne például a hanghatás (átmeneti vagy hosszabb ideig tartó süketség, vagy visító hang a fülben amit el lehet játszani (füledet fogod stb) ezekkel együtt qa lökéshullám (elesel, vagy a földre zuhansz), és a kábulat amit ezek együttese kivált és jól játszhatók, és ezzel is elég kiszolgáltatottá téve a játékost. "
Szerintem ne erőltessük a "képzeld el, hogy ez történik veled" dolgokat. A fallouton maximálisan törekszünk arra, hogy minél kevesebb hatást kelljen elképzelni, ezért is jó a füst pl. Az tényleg ott van és tényleg látszik, nem kell odaképzelni.

Mindezzel kapcsolatban viszont felmerülne a kérdés: melyiktek hányat lőtt a játékon? Én személy szerint kb 15-öt. De tegyük fel hogy van aki akár 100-at is. Nem érzem úgy hogy ez a játékmenet igényli a "nehéztüzérséget", legalábbis én nem érezném magam jobban ha kommandózás és lövöldözés helyett egy gránáttal kitakarítok mindenkit a szobából. Persze nekem izgalmasabb ha fedezékbe rohangálok, bújok, néha lövök egy-kettő, mintha laza mozdulattal odakúrok egy homemade gránátot. Ezért is szeretem a füstöt, nem azonnal öl, hanem elkezd terjedni, így MEGMOZGATJA az embereket és nem kitakarítja a szobát egy mozdulattal. A füst elől menekülőket ugyanúgy le kell lőni, ugyanúgy visszalőhetnek...stb. Ha bedobok egy gázgránátot, akkor utána mégjobban felpörög az adrenalin és feszülten figyelhetek hogy mindenkit levadászzak. Míg ha bedobok egy gránátot akkor utána már csak takarítani kell a szobát (vagy ha valaki mégis túlélte akkor azon elvárnék egy full power armort)...
Szerintem.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Aug. 15, 2009 5:41 pm

betonfal mögé bújás is opció Smile Vagy valaki hősiesen rádobja az egyik társát a gránátra a csapatszellem érdekében Smile

Amúgy meg a gránát táp dolog de ha ezt majd mindenki átérzi akkor alapvetően elkezdenek azon gondolkodni hogy hogyan akadályozzák meg azt, hogy egyáltalán rájuk dobják. ez is a tektikázás része
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Szomb. Aug. 15, 2009 5:56 pm

Ha egy kis szobába bekúrnak egy gránátot, akkor ott a légnyomás miatt kb mindenki harcképtelen lesz, még akkor is ha nem kapott repeszt.
De üsse kő, ne legyen ilyen szitu, akkor viszont jön a nyílt téri gránáthasználat, ahol majd lehet vitázni, hogy akkor engem még elérte e a robbanási zóna vagy mégsem? Kapok e a lökéshullámból vagy sem?

Más szóval, a gránátokkal nyerünk 1-2 jópofa eseményt és bónuszként egy tucat vitalehetőséget, szájhúzást és frusztrációt.
Én tuti frusztrált lennék, ha egy nagy csata alatt a csapatomat egyetlen gránáttal taccsra tenné mondjuk egyetlen emberke. Vajon miért vettük ki a LARPjainkból a területre ható mágiákat? Emlékszik még valaki ezek sokéves tapasztalataira rajtam kívül?
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Aug. 15, 2009 6:12 pm

Pár LARP-on még most is van területre ható mágia... ők biztosan nem emlékeznek.

Amúgy a füstgránát bőven jó, de mondjuk egy kis lájtos könnygáz hadd menjen még bele... mindenki pucolt már hagymát. Very Happy Very Happy (Persze nem a CS, amivel oszlatnak mostanság, hanem valami, amitől mondjuk tüsszög az ember, ezért nem figyel annyira a harcra, de nem okoz károsodást a szervezetében.)
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Szomb. Aug. 15, 2009 6:19 pm

A "lájtos könnygáz" alapból oximoron, és ha beleszagoltál már azokba a füstökbe amiket most használtunk, elhiheted, nem kellemes érzés benne állni, hát még belélegezni.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Szomb. Aug. 15, 2009 6:30 pm

És mennyire nem egészséges... Wink
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Szomb. Aug. 15, 2009 6:32 pm

Ashi:
- területre ható mágiák: hát 90%-ban szarok is.
- könnygáz: egy pirotechnikai eszközről beszélünk, ebbe nem lehet csak úgy "beletölteni" dolgokat. De ettől eltekintve is nagyon nem támogatnék bármilyen vegyi anyag alkalmazást egy játékon. Még természetazonosakat sem (még azt sem hogy csípőspaprikalével spriccelj le másokat) mert NEM attól lesz trúlarp hogy fáj, hanem hogy eljátszod. De ezt inkább ne boncolgassuk tovább.
Kildar: plusz még nem is egészségesek Smile

ui: Spectre te ninja Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Aug. 15, 2009 7:48 pm

valójában nem igazán értem milyen vita lehetőségről beszélünk egy bizalmi rendszerben
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Szomb. Aug. 15, 2009 7:50 pm

A bizalmi rendszer sajnos nem véd hülyeség ellen. Az ellen egy rendszer se véd.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Szomb. Aug. 15, 2009 8:02 pm

Kicsit bővebben.

Vitalehetőség = eltalált! vs. nem talált!
Ami a jól működő bizalmi rendszerben azt jelenti, hogy egyik enged, nem lesz vita. Cserébe volt egy kör outolás és valaki rosszul érzi magát mert el kellett fogadnia olyan dolgot amiről úgy gondolja hogy nem úgy a jogos.
Az hogy nem lesz belőle hiszti, még nem jelenti azt hogy jó ez így. Ezért törekszem arra, hogy a hatások terén NE kelljen azon agyalni hogy vajon benne vagyok e még vagy sem. Ezért jó a füst, mert az látszik, annak érzed a szagát...stb és a bizalmi rendszer részeként minden rosszérzés nélkül eshetsz össze ha nincs gázálarcod.

Halkan jegyzem meg, még így is voltak kisebb eltérő véleményezésű szituk, az más kérdés hogy azonnal rendezték és igen kis számban fordultak elő.
A játékosok korrekt és érett magatartása a konfliktuskezelésben csodálatos volt és nem is lettek nagyobb gondok. De az hogy KEVÉS ilyen helyzet fordult elő az részben a rendszertervezés eredménye, hiszen eleve törekedtünk hogy minden egyértelmű legyen.
Én úgy érzem ez elég jól sikerült is (legalábbis cáfoljon meg ha valaki látott már jobbat)
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Szomb. Aug. 15, 2009 8:19 pm

Valószínűleg azért volt kevés vita mert a játékon csak trúlarperek vettek rész akiknek az is élmény ha meghalhatnak és előadhatják hogy esnek össze ha szétfröccsen a tüdejük egy shotguntól ami a falhoz is repíti őket Very Happy Very Happy

és hogy témánál maradjunk szerintem Homár ne úgy képzeld el a gránátosdit hogy mindenki agyba főbe dobálja de ismét izgalmassá teheti a játékot ha csak pár ilyen gránát an a játékban ..mondjuk 2 mint idén... legalább valami értelmeset is lophatnának a Raiderek Smile hamár plusz adrenalinfröccs akkor igencsak kattog az ember agya ha egy olyannal harcol akinél tudja h van gránát vagy hasonló.... aki megcsinál egy hommade gránátot és biztonságos és működik az megérdemli hogy legyen nála a játékon limitált mennyiségben...csak számoljon vele hogy elkobozhatják Smile ez csak egy vélemény, és nem kívánok sembeszegülni az öreg és bölcs Homárosszal Very Happy
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Szomb. Aug. 15, 2009 8:35 pm

Akkor egy gyors szervezői közlemény ezügyben:

- Egyvalami tilos, a gagyizás.
- Ennek folyományaképp "odaképzelős", "durran melletted és meghaltá" gránát nem lesz.
- További folyományképp ha valaki csinál vagy vesz egy működő, biztonságos és jól kinéző bbszóró gránátot, nem fogjuk kitiltani.
- Ellenben központilag megoldott repeszgránátolás nem lesz.
- Gáz- és füstcuccok terén a színtelen (fehér, szürke és hasonló relatíve természetes színű) füst pusztán füst, minden hatás nélkül, ilyet bárki hozhat. A színes füstök viszont könnygáz-szerű IN hatással fognak bírni, ezt csak karakterben indoklással hozhat bárki is saját szakállára (értem ezalatt, ne az legyen a jelentkezés első kérdése hogy "lehet könnygázom?"). Egyvalamire készüljön fel mindenki, a füstcuccok minden formája lopható lesz (kivéve a díszletbe építetteket, pl a bunker bejárata mögé elhelyezett cucc amit olyan jól benyúltatok Razz ).
- Mindennemű bbszóró vagy "heavy" eszköz újrafelhasználása központosított. Tehát gránátok, gránátvetők felhasználásuk után szervezői egyeztetés és megfelelő IN indoklás után tölthetők újra, rakéták szintén (hiszen kicsi az esélye hogy a puszta közepén az ember szerez egy láda rakétát).
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Gránát

Témanyitás by Keitel Szomb. Aug. 15, 2009 9:02 pm

Lobster írta:Szerintem ne erőltessük a "képzeld el, hogy ez történik veled" dolgokat. A fallouton maximálisan törekszünk arra, hogy minél kevesebb hatást kelljen elképzelni, ezért is jó a füst pl. Az tényleg ott van és tényleg látszik, nem kell odaképzelni.
Szerintem.

Ezzel egyet értek, és Kildar is szerintem jól összefoglalta.

A véleményem a gránátokkal kapcsolatban: nem olyan jó hatásfokúak, mint az igaziak, de ezért ne legyen x méter zóna kötelező halál, akit eltalál, csak az haljon meg, kivétel ez alól, ami szerintem betartható, hogy azok is haljanak meg, akik úgy érzik, hogy csak a könnyű fedezék fogta meg a bb-ket, de ez nem számítana jó védelemnek a valóságban.

Összegezve a gránátokkal így is lehet taktikázni, csak valami miatt gyengébbek, így nem teljesen adják vissza az igazi hatást taktikai szempontból sem. Ezt el lehet fogadni, ha nagyon akarnék ki is találhatnék rá valami hihető magyarázatot, de szerintem nem kell.

A következő kérdés kifejezetten Spectrének szól: mi a véleményed a tornádó gránátról? Engem ez győzött meg a legjobban.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 18 oldal 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.