LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akarom ezt a Larpot!!!

+8
Gem Kapocs
Andrew
Artemis
Damien-Maelstrom
Sonir Norend
Lobster
Ashi Valkoinen
Derszu
12 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Csüt. Szept. 10, 2009 7:06 pm

Vége a Larp idénynek, jöhet a tervezgetés.
Arra gondoltam, hogy talán más is van úgy néha, hogy elábrándozik azon, milyen jó lenne egy Élő Szerepjáték, amiben... (és ide jöhet akármi, rendszer, világ, környezet, konkrét megvalósítások)...
Ha mindenki leírná, milyen Larpon játszana szívesen, talán valami hasznos is kisülhetne belőle. Lenne sok életképtelen ötlet, meg hülyeség (mert a gyakorlatban sok minden nem olyan, mint amilyennek elképzeljük), de talán lennének jó ötletek, olyanok amelyek megpiszkálják a közösség - vagy akár egy szervező - fantáziáját.

Valaki például szeretne egy Középföldén játszódó larpot, más arra gondol hogy birtokrendszert kellene valamibe beépíteni, megint más a játkok gazdaságának megreformálásán töri a fejét...
Írjuk le ötleteinket, még ha egy kicsit elrugaszkodottak is. Sose lehet tudni. Az álmok valóra válhatnak.

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Csüt. Szept. 10, 2009 7:13 pm

Itt van egy gondolat:
Egy-egy nagyobb volumenű játék környezet, vagy egy nagy szerencsével talált (kicsit is védetebb helyen lévő) terep kiépítésével mindig probléma van. Valljuk be, a játékainkon a falat madzag jelzi, jó esetben egy földön elhelyezett rönk. Ez nem segíti a beleélést. Nem a szerepjátékos a gyenge, ha néhány rönk láttán nem egy házat lát.
Amikor építkezésre kerül a sor, akkor viszont nem sokan jelentkeznek. Egyesek az időt sajnálják rá, másoknak a munkával van bajuk. Sokan pedig kimennek sátorozni meg erdő-partyzni a társaság kedvéért, de építeni nem sokat építenek. Van egy ötletem amivel a morált és a hatékonyságot is lehetne javítani. Építkezzünk, játszva! A megoldás:
AGE OF EMPIRE LIVE!!!! Azt hiszem, mindenki ismeri a stratégiai játékok eme gyöngyszemét. A larp verzióban a munka valóságos lenne, a harc része viszont burkolt fegyverekkel folyna. Össze kell gyűjteni, hogy mit akarunk felépítve látni, és ezekhez kötni az egységeket (fegyvereket). Kék (görög) és piros (római) tunikák, szoknyák elegek a basic jelmezekhez. Lehet rá készíteni egy szabályrendszert, amellyel tényleg élvezhező játékot kapunk, valóságos eredményekkel.

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Szept. 10, 2009 7:26 pm

Ehhez területhasználati engedély kell, lehetőleg a halál faszán túl két bugyorral, hogy az arra járó fatolvajok / vandálok nem tegyék tönkre, amit a játékosok IN nagy fáradalommal megépítettek.

De amúgy nekem tetszik az ötlet, főleg mert Cell 5 után több olyan helyet is szeretnék látni, ahol nem csak madzagfalak és épületlapok vannak...
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Csüt. Szept. 10, 2009 7:47 pm

Gyakorlatilag mi ezért kezdtük el a stukatúr fal (ritka nádszövet amit Arxon használtunk) megoldást, ami sajna csak részben vált be.

Az emberek nem szeretnek feleslegesen építkezni, és manapság nem nagyon tudok olyan helyet ahol érdemes komolyabban nekikezdeni valami épületnek. A stukatúros koncepció egy kompromisszumos ötlet, de mindenképpen kell hozzá vagy utánfutós vagy platós ótó, mert bár nem nehéz de sok helyet foglal, illetve nem fás terepen kellenek hozzá oszlopok amik megtartják.

Gyakorlatilag könnyen építhető, könnyen bontható és saccra 2-3 játékot kibíró falak ezek, amik azért túlmutatnak a madzagkategórián. Könnyen mellérakhatóak tornyok és akkor már egész pofás, legalábbis lesz annyira átláthatatlan mint a celles botokból tákolt falak.

más: szeretnénk olyan larpot (modern) amiben vannak működő technikák, amikhez érteni kell. Amolyan trúlarper módra hiteleshez közeli technoliveot (amelynek bizonyos elemeit már fallouton tesztelni fogjuk). Jó lenne ha lehetne hekkelni meg ilyesmiket is rendesen megcsinálni, bár ahhoz vszeg még mindig nem adottak a lehetőségeink.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Szept. 10, 2009 11:11 pm

Lobster írta:
más: szeretnénk olyan larpot (modern) amiben vannak működő technikák, amikhez érteni kell. Amolyan trúlarper módra hiteleshez közeli technoliveot (amelynek bizonyos elemeit már fallouton tesztelni fogjuk). Jó lenne ha lehetne hekkelni meg ilyesmiket is rendesen megcsinálni, bár ahhoz vszeg még mindig nem adottak a lehetőségeink.

valami vicces logikai áramkörrel és valami előre kiosztott felszereléssel szerintem ez a hekkelés megoldható valahogy. Bár inkább elekronikus hákolás lenne Smile

Mittom van egy doboz, azon baszott sok led (20+) van egy "eszközünk" amit mittom a dobozon lévő baszott sok lyukba kell dugdosni (sinzént 20+) és a ledek meg valami elmebeteg szisztéma szerint villannak fel attól függően hogy mit csinált a próbálkozó. Bár így jobban belegondolva ezt kapcsolókkal is meg lehet oldani.
És akkor innen már csak egy lépés úgy megoldani az áramkört hogy több állapota legyen, azaz egy másik állapotban ugyan arra a baszogatásra mást adjon.
És akkor itt jön be hogy aki karakter szinten ért hozzá annak meg lehet súgni, hogy milyen patterneket kell keresni a baszot sok ledben, hogy azt érje el amit ő is akar, de persze rohadtul nem mondjuk el valójában hogy működik az egész. Csak félinfókat akp ami alapján már lehet valamit csinálni de kell hozzá nem kis agymunka is. Vagy rohadt nagy szerencse, mert az bármikor bejátszhat.
Most így kialvatlanul ennyi jutott eszembe

sőt hirtelen eszembe is jutott egy nagyon elmebeteg módszer hogy mi alapján villanjanak fel a ledek Smile bár ezt most ide nem írnám le Twisted Evil
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Pént. Szept. 11, 2009 6:28 am

Nekem Fallouttal kapcsolatban jutott ugyanígy az eszembe, hogy erre a témára rá lehetne feküdni. Tehát a távlati (de questeké is) olyan célok, melyek egy közösség prosperálását leszik tehetővé: víztiszító berendezés, elektromosság, klíma, sugárzásvédett fóliasátor növényeknek, bánya, kezdtleges kohászat, orvoslás, kutatás. Technolive-ra valami hasonlót tudok elképzelni. Ha valaki mondjuk orvosnak jelentkezik, hozzon egy fél műtőasztalt (Razz), járjon az orvosira (vagy oda készül), legyen elvégezve egy elsősegély szakkör, meg beszéljen orvosi szavakat. A kutató vegyen víz, talaj, levegőmintákat, elemezgessen stb. Lehet questbe tenni olyanokat, hogy egy mikroszkóp lapkán rögzített vírustörzs rossz kezekbe kerül. Vagy a kutatást veszélyes vidéken kell folytatni. Kezdetleges gépek kezelése, számítógépes hack, ez jól hangzik...

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Pént. Szept. 11, 2009 7:50 am

Sonir: amiket te mondasz az messze nem hekkelés, viszont igen, olyanokat tervezünk mi is. Smile Az eszköz pedig egészen konkrétan egy multiméter lenne.
De nekem a jó öreg szgépes hack hiányzik, de sajna nincs olyan ócska laptopom ami működik és nem sajnálnám. Egyet ugyan szereztem de annak pont az akksija döglött, 230V meg nem sűrűn akad a terepen Sad Pedig már vannak elképzeléseink arra is, tehát ha van valakinek aggregátora vagy őslaptopja ami működik szívesen látjuk az ötletelést Very Happy

Derszu: igen ez határozott irány amit meg akarunk csípni, bár jelenleg a költségek kicsit behatárolják a lehetőségeinket. Jelenleg a már fent is említett kezdetleges elektromossági témák és egy kicsit a labormunka (kémia-orvoslás) vonal amit megcéloztunk de tetszik ez a víztisztítós cucc is.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Szept. 11, 2009 9:21 am

Milyen aksi kell? Lehet tudok szerezni

btw amit mondtam az electonic lock-pickhez teljesen jó Very Happy
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Pént. Szept. 11, 2009 10:03 am

Jah, a lockpickhez igen, de én hackelésről beszéltem.

Viszont sajnos az akkumulátorról nincs infóm, lévén annyira régi ez a cucc hogy még a márkáját sem ismerem fel. Valami digital feliratú ősgép.

Igazából inkább azon filózok hogy lehet e valahol venni ilyen max 5000ért régi de bekapcsolható laptopot. Elég lenne hogy a dos menjen rajta, több nem is kell Very Happy
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Damien-Maelstrom Pént. Szept. 11, 2009 11:32 am

Ami naggyon, de kegyetlenül sz@r az a pénzügyi rendszer sztem.
Most sokan fel fognak hördülni, de megoldás rá pl.:

IN evészet/ivászat, IN táplálékért, IN pénzért, IN-ben. OUT-ban nem csal az ember. Ez pl. sokkal jobbá tenné a dolgot.
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Artemis Pént. Szept. 11, 2009 12:41 pm

Damien: én támogatnám ezt a megoldást az biztos h poén lenne... nem halna éhen senki mert mindíg lehet annyi pénzt szerezni h egyen az ember... ez hasonló elgondolás mint legendán lesz h nincs out sehol...bár fallouton muszály outnak lennie mert az airsoft kicsit veszélyesebb Smile

Homár: Javaslom vedd fel a kapcsolatot kedves bátyámmal (Nyúl, Crimson kinek hogy) ezzel kapcsolatban ugyanis magyarország elsőszámú számítógépes nagykerében dolgozik jó pozícióban Smile ha náluk nincs óccsó laptop valahol a raktáron akkor sehol Smile múlkor hozott valakinek egy gépet amin xp is ment (annak ellenére h télleg nem mai darab) pár ezresért...mondjuk nem laptopot de biztos az is van Smile

Derszu: Jól kibasznál velem Very Happy szobrász vagyok nem lenne túl hasznos a liveokon Very Happy
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Pént. Szept. 11, 2009 1:48 pm

Egy ókori hangulatú lájvon nagyon is fontos lenne. Áldozati szobrot kellett emelni háború vagy egyéb nagy esemény előtt, után, minden évben, aki elmulasztotta azt "megbűntették az istenek" hanyagságáért (vagy önteltségéért)

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Pént. Szept. 11, 2009 1:51 pm

Lájvokon a gazdasági rendszer már csak azért sem működik, mert nincs termelő tevékenység. Vagy egy pénzmennyiség, ami forog, de ennyi. Az egyetlen játék amin volt valami normális gazdaság (és nagyon sokat dobott) az a gödi kelta volt. Itt babföldek voltak, ezeket lehetett uralmi. Óránként termett, Brenn körbejárt és kiszórta a babot. Ezt ezüstpénzre lehetett váltani. Voltak még bányák, ezüst elásva. Csak paraszti karakterek dolgozhattak babföldön, vagy bányászhattak. A mézsör, lepény, a nemességhez szükséges kelmék képezték a kínálatot. Nem sok, de több mint amit legtöbbször láthatunk. Valami ilyesmit kellene (továbbfejlesztve persze)

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Andrew Pént. Szept. 11, 2009 4:58 pm

Damien-Maelstrom írta:Ami naggyon, de kegyetlenül sz@r az a pénzügyi rendszer sztem.
Most sokan fel fognak hördülni, de megoldás rá pl.:

IN evészet/ivászat, IN táplálékért, IN pénzért, IN-ben. OUT-ban nem csal az ember. Ez pl. sokkal jobbá tenné a dolgot.

Én már több, mint egy éve erről ugatok, hogy legyen megoldva IN az élelmezés, ez kellő motivációt adhatna mindenkinek pluszba, és a pénznek is hatalmas szerepet adna. Mert én eddig a pénzzel sokat nem tudtam kezdeni a játékokon, csak annyit, hogy zsidót játszottam és minél többet akartam Very Happy
Fallouton pl nagyon jó alapot képeznének a konzervkaják, piacon összeválogatott furcsa kinézetű zőccségek, piásüvegbe töltött piák (gondolom bolero, vagy egyéb alkoholmentes az AS-nek köszönhetően), marmonnkannák vízzel, sőt, meg lehet különböztetni fertőzött (valami nagyon híg zöld, vagy sárga boleroval színezett víz) és tiszta vizet is (csak nem ez lesz a legnagyobb érték?)... húú, így elsőre ennyi, de szerintem mindenkinek lenne hozzá rengeteg ötlete.
Szóval kaját mindenki hozna, most csak annyi lenne a különbség, hogy valamivel többet hozni és azt belevinni a játékba, mint értéktárgy.
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Szept. 11, 2009 5:16 pm

aztán a konzervekről leszedni a címkét majd találomra kiválasztani hogy melyiket mennyiért adod. Jobb esetben ugyan azt a babkonzervet olcsóbban és drágábban is eladhatod Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Pént. Szept. 11, 2009 6:03 pm

Kaja/pia inben.
Egyébként már felmerült idén, hogy tesztként behozzuk játékba a cigi ines kezelését mint luxuscikk. Abból indultunk ki, ha a függő bagósok képesek elviselni hogy a cigit venni/rabolni/megtalálni kell akkor később akár az étel is mehetne inben. Azonban ehhez a lépéshez nem volt elegendő bátorság eddig.
Egy kitétel, a tiszta vizet nem szeretném ines tétellé tenni, mert bár kúúl, de így is túl keveset iszik a legtöbb larper játékokon (pedig illenék a napi 3 liter, főleg ha aktívan mozog az ember). Mert éhezni 2 napot szar, de nem inni két napig komolyan egészségtelen.

Egyébként a kajafronton is elsősorban a "luxus" kategóriát szeretnénk bevezetni mint ines termék, az alapcuccokat nem tartanám jó ötletnek. Az éhes játékos nem jó játékos, de mondjuk aki választhat a (sokadjára) májkrémes kenyér és a pörkölt savanyúsággal között az hajtani fog az utóbbiért.

Gazdasági rendszer / babtermesztés...stb
A stilizált kamutermékek termelését/bányászatát ugyanúgy nem tartom jó ötletnek mint a mögöttes érték nélküli pénzforgalmat. Gyakorlatilag pont a hitelességet vágják taccsra azzal hogy pl óránként terem a bab, vagy óránként lehet ezüstöt ásni. Ez semmi másra nem jó, mint megkötni az értékek útját, és szervezőileg kontrollálni hogyan áramoljanak a termékek. Ez látszólag jobbnak tűnik (hiszen könnyebben kézben tartható) viszont valós tartalma (neadjisten hitelessége) még annyi sincs mint a jól-rosszul megvalósított kereslet-kínálat rendszereknek.
A fő problémát az jelenti, hogy egy GAZDASÁGI rendszer az nem mutatkozik meg 1-3 nap alatt. Ez csak annyira elég, mint amikor egy vásárba megérkezik egy rakat turista, a termékek gazdát cserélnek és kész. Elsődlegesen a gondot az jelenti, hogy az emberek mégis többet várnak, és bizony a szervezők is (beleértve engem is éveken át) megpróbálnak GAZDASÁGOT rakni mögé. Persze ettől még lehet, sőt érdemes is eltérő tárgyakból-cuccokból-infókból új dolgokat a játékidő alatt létrehozni, de ne várjunk tőle reális piacgazdaságot.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Pént. Szept. 11, 2009 6:41 pm

További ötletem. Sok játék azért nem élvezhető eléggé, mert kevés ember jön el. Megvan az alapsztori, a gond csak az, hogy kevés csapat van. Hamar kialakulnak a diplomáciai kapcsolatok, és vagy az lesz belőle hogy a, sétálgat mindenki és beszélget, gyakorlatilag semmi nem történik vagy b, két részre oszlik a közösség, és átmegy folyamatos gyakásba. 60-80 embernél már változatossá válik annyira az egész, hogy sokkal élvezhetőbb legyen.
Az én ötletem egy teljesen más szerepjátékot irányoz meg. Legyen néhány (létszámtől függően 3-15) fő, akiket kisorsolunk, kiválasztunk stb. akik a tényleges játékosok lesznek (a kalandorok, a hősök stb.) és mindenki más a játék világát (a környezetet) alakítja ki. Vagyis csináljunk játékot egymásnak. Elsőre természetesen azok járnak a legjobban akik kiválasztásra kerülnek, de több játék esetében ezek természetesen cserélődnek. És aki szeret szerepet játszani, az a rá ruházott NPC szerepet élvezettel játszaná el. Ez egy pár ember részére egy teljesen új élményt adna, és nagyon színvonalas játékot eredményezne (mindenki rákészülne a szerepére) akár relatív kis létszámú játék esetén is. Én szívesen vállalkoznék arra hogy más játékát csináljam meg ilyen téren.
Ha azt szeretnénk hogy az npc-k is aránylag többet szerepeljenek, lehet nagyjából lineáris játékot írni, természetesen döntési lehetőségekkel a játékosokra nézve, de izgalmas színekkel (úgy értem mint színpadi szín). Egy npc akár több szerepet is kaphat. (pl. lehet az elején egy rabló a bandából, később viszont egy kóborlovag szerepében tűnik fel stb.)
Vélemény?

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Pént. Szept. 11, 2009 9:15 pm

Derszu: Ez gyakorlatilag a legelső élő szerepjáték próbálkozások modellje. Egyenesági leszármazottja a régi szép idők úttörőpróbáinak, amiken általában nagyon jól elvoltunk, de gyakorlatilag úgy viszonyul az igazi livehoz, mint lapozgatós könyv az asztali játékokhoz.

A gondolat kb ott válik utopisztikussá, hogy még játékost is nehéz összeszedni olyan létszámban amit említettél, nemhogy ennyi njk-t. Másrészt ahhoz hogy a szerepek forogjanak, legalább 4-5 ilyen game kéne per év, ami azt jelenti, hogy 3-4 alkalommal njkzol, hogy 1x játszhass. Szerintem ez ebben a formában elég esélytelen.

ui: a korai XPLive szervezéseink ilyesmik voltak, és azóta is vallom, ez a játékstílus tökéletes alkalmas egy kezdő asztali rpg-s livera szoktatására, de egy régebbóta játszó larpernek alapvetően unalmas.

ui2: Úgy érzem mindenféle elképzelésed van arra, hogy jobbá tedd a játékkörnyezeted, mégha nem is mind jön be. Ez jó dolog, és kérlek ne vedd támadásnak ha rámutatok a gyenge pontokra. Ezek sajna majd minden esetben oda vezetnek vissza, hogy nincs egy fix és szabadon építhető terep, mert amint lesz ilyesmi a legtöbb ötleteddel egyetértenék.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Artemis Szomb. Szept. 12, 2009 5:44 am

Derszu/Homár: Cthulhu live 2009 Smile lineális játékmenet számtalan végkifejlettel, njk-k, jk-k...előre szelektált játékosok, njk-k...és ugyan Homár mester esélytelennek látta, sztem jó lesz csak még kell a megfelelő időpont...(itt a reklám helye: valszeg live holtidőben lesz mivel időjárástól és hőmérséklettől független a játék)
szóval nem kivitelezhetetlen, de megfelelő világ kell hozzá és szerintem amit Lobster mondott az a középkori fantasy világra érvényes.
Derszu: gyere majd el Cthulhu-ra ha a nejed elenged egy éjszakára budapestre Very Happy
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Szept. 12, 2009 11:01 am

ez mikor hol merre? lehet még elmebeteg njk-nak menni?Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Szomb. Szept. 12, 2009 11:50 am

Artemis: igen, elsősorban a "normál" larpokra gondoltam, ahol csaták, küldetésesdik, diplomácia...stb van, illetve jellemzően sok ember (min 50).
Nagyságrendileg kisebb létszámnál már másképp kezelhetőek a lineáris szálak, illetve az NJK kérdés is könnyebben lefedhető.
Egy nyomozós-horroros játékot inkább a vampire liveokhoz hasonlítanék, de azok működési mechanizmusa nagyon más.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Szept. 13, 2009 7:20 am

Lobster írta:Kaja/pia inben.
Egy kitétel, a tiszta vizet nem szeretném ines tétellé tenni, mert bár kúúl, de így is túl keveset iszik a legtöbb larper játékokon (pedig illenék a napi 3 liter, főleg ha aktívan mozog az ember). Mert éhezni 2 napot szar, de nem inni két napig komolyan egészségtelen.

Egyébként a kajafronton is elsősorban a "luxus" kategóriát szeretnénk bevezetni mint ines termék, az alapcuccokat nem tartanám jó ötletnek. Az éhes játékos nem jó játékos, de mondjuk aki választhat a (sokadjára) májkrémes kenyér és a pörkölt savanyúsággal között az hajtani fog az utóbbiért.

Ebben van ráció, bár az ivós részével nem értek teljesen egyet, nekünk 5 emberre elfogyott a két nap alatt falllouton másfél karton ásványvíz, egy karton kóla meg egy karton kobra, ami kb 34-35 liter folyadék XD
Kajára meg egyébként: Szerintem lehetne tenni egy próbát (főleg most falloutban gondlkodok de szerintem máshol is működne), hogy emberek a játék elején leadják a kajájuk egy részét a kocsmába, és kapnak érte megfelelő ellenértékű pénzt. "Városlakó" karaktereknél kevés kaja maradna, a nomádoknál/pusztalakóknál több. A begyűjtött könzervekre/egyebekre pedig csak filcel rá kell írni a gazdája nevét, oszt akkor nincs olyan se hogy pistike 13 vett magának egy doboz töltöttpaprikát mert a gombáslecsón kívül csak az volt a boltban, ő meg utálja a gombáslecsót, de amikor megveszi a kajáját karcsika 29 gombáslecsóját kapja meg.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Artemis Vas. Szept. 13, 2009 12:43 pm

Sonir: látodlátod ha olvasnád az egyéb rendezvények topicot Smile mondjuk Homárt és Kildart már egyszer nagyon szépen megkértem h kiemelhetnék az egyéb rendezvények közül...

Gem: ez nagyon jól hangzik de kicsit esszimista vok ezzel kapcsolatban...előre látom ahogy Damien üvöltve üti a laktanya oldalát "KI ETTE MEG A LENCSÉMET?" Very Happy
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Szept. 13, 2009 12:57 pm

Artemis:
Csak Kildarnak van jogosultsága alfórumot nyitni neki, ha majd lesz, akkor oda lesz áthelyezve, és az alfórum további témákat is nyithat majd a szervező. De mindjárt intézkedek róla, hogy kapjon nagyobb figyelmet.

Többiek:
Alapvetően támogatom a trúsítási, ne csak elképzelni kelljen kísérleteket. Ugyanakkor - kell egy alap ehhez - ami a legtöbb dolognál úgy kezdődik, hogy saját, privát terep a játékhoz, kellékekhez. Szóval nem csak várni a sült galambot, hanem aktívan tenni érte, családnál, ismerősöknél kérdezni, olyan szervezeteket felkutatni, akik esetleg tudnának és akarnának támogatni egy ilyen elképzelést. Addig a legtöbb fantasy live-os ötlet csak ábránd marad.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Szept. 13, 2009 1:22 pm

Artemis: Ezért írtam hogy írjuk rá a konzervre a gazdája nevét amikor leadja. Így mindenki a saját konzervjeit "vásárolja" vissza, ha a játék végéig nem fogy el az összes akkor azt értelemszerűen visszaadod. Biztonság kedvéért lehet erről vezetni egy egyszerű listát is, hogy ki hány darab és milyen konzervet szolgáltatott be a kocsmába.
Ezért is írtam hogy ezt elsősorban most falloutra gondoltam, egyrészt ott amúgy is hangulatosak a cimke nélküli konzervek, másrészt ott a viszonylag kis létszám miatt ezt könnyen számon lehet tartani.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.