LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

+11
Nirwastir
Eglar
Kanix
Artemis
Pangloss
Gem Kapocs
Ashi Valkoinen
Damien-Maelstrom
Sonir Norend
Kildar
Lobster
15 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Érdekel e egy modernkori airsoft-LARP játékon való szerepjátékos részvétel?

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_lcap34%Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_rcap 34% 
[ 16 ]
Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_lcap30%Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_rcap 30% 
[ 14 ]
Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_lcap4%Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_lcap2%Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_lcap17%Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_rcap 17% 
[ 8 ]
Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_lcap13%Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]
 
Összes szavazat : 47
 
 

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Dec. 02, 2009 12:42 pm

Engem erősen érdekelne a dolog, és ennyire előre tudva az időpontot kizárt hogy ne tudjam szabaddá tenni magam Razz
A többnyire olyan karakterek akik nem fognak fegyvert, kicsit konkrétabban mit takar? Részemről valami hasonló szintű karaktert hoznék mint ami fallouton is volt (értsd: nem feltétlenül akarok puffogtatni, harcot kezdeményezni, de azért ha gebasz van akkor legyen nálam valami, ami lehetőleg a sajátom, mert másét jobban féltem + a sajátomat logikusan mindig magamnál tudom tartani Razz)
Részemről érdekelne a fosztogatóbanda téma is, szerintem azért rejteget ez is szerepjátékos lehetőségeket (kapcsolatok a katonákkal, menekülttábor lakóival ) persze nem kell 50 méterről hirdetni hogy fosztogató az ember Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Lobster Szer. Dec. 02, 2009 1:44 pm

Fegyverviselő ember a táborban "legálisan" csak 1-2 akad, de céljaink között szerepel egy illegális fegyverekről szóló szál is. Azok az emberek akik megjárták a háború poklát néha bizony megpróbálják meguk kezébe venni a saját és szeretteik védelmét. Nem harcosokról és katonákról beszélünk, hanem egyszerű emberekről akik szert tettek egy vadászpuskára, vagy pisztolyra és nem adták le amikor a táborba bevonultak. itt-ott rejtegetik mert azért annyira nem bíznak az ámárikáji katonák védelmében, de nem mászkálnak pisztolytáskával az oldalukon.
Ez persze főleg marokfegyverekre vonatkozik hiszen egy puskát messziről kiszúrnak a katonák, így az csak a "milíciánál" vagy "rendőrségnél" lehet. Vszeg lesz motozás, elkobzás meg egyéb ilyenek, de szép eséllyel a "zárolt" fegyverek visszaszerzésére is lesz mód, csak meg kell találni a megfelelő alkalmat vagy a megfelelő korrupciós csatornákat.

Egyébként a fosztogatóknak nem sok kapcsolata lesz másokkal a tűzharcon kívül, viszont ha sikerül elérnem akkor lesznek amolyan "szürke" emberek akik az illegalitás határán mozognak. Értsd: menekült, de mondjuk az öccse az beállt fosztogatónak. Ne menjünk bele, hogy ez milyen lehetőségeket rejt, publikban nem lőnék el minden ötletet.
Én pl abszolút civil szeretnék lenni, mert nagyon sok ötletem van amit meg akarok valósítani, viszont ha lövöldöznöm kéne akkor nem fér bele. Az ideális az lenne ha csak a táborlakók egy része (max fele) rendelkezne "állandó" fegyverrel, mert elég kevéssé hiteles, ha minden második ember csempész/kém/orgyilkos/bujkáló fosztogató...stb. De persze pont ezért akarunk drámai, intrikai és politikai elemeket csempészni a sztoriba, családok ellenségeskedése, háttérben húzódó viszályok...stb. Noh meg persze aki csak a táborozós feelingért jön annak is legyen helye.


A hozzászólást Lobster összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Dec. 02, 2009 2:24 pm-kor.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Dec. 02, 2009 2:23 pm

Lobster írta:Egyébként a fosztogatóknak nem sok kapcsolata lesz másokkal a tűzharcon kívül, viszont ha sikerül elérnem akkor lesznek amolyan "szürke" emberek akik az illegalitás határán mozognak. Értsd: menekült, de mondjuk az öccse az beállt fosztogatónak. Ne menjünk bele, hogy ez milyen lehetőségeket rejt, publikban nem lőnék el minden ötletet.
Pl erre gondoltam én is.
Lobster írta:Az ideális az lenne ha csak a táborlakók egy része (max fele) rendelkezne "állandó" fegyverrel, mert elég kevéssé hiteles, ha minden második ember csempész/kém/orgyilkos/bujkáló fosztogató...stb. De persze pont ezért akarunk drámai, intrikai és politikai elemeket csempészni a sztoriba, családok ellenségeskedése, háttérben húzódó viszályok...stb. Noh meg persze aki csak a táborozós feelingért jön annak is legyen helye.

Így már értem Very Happy Szerintem ez az arány simán tartható is, sőt, ha az arcok többsége innen jön, akkor még kölcsönkért fegyverekkel sem fogjuk meghaladni a dolgot. De ha csak az hozna fegyvert akinek van is, akkor szerintem jóval kevesebb mint a fele bagázsnak lesz állandó fegyvere.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Kildar Szer. Dec. 02, 2009 2:37 pm

Én személy szerint - mint ahogy azt Homárral is beszéltem már - a belső rendtartásban tevékenykednék (UN-el nem feltétlenül teljesen együttműködve Razz), amolyan rendőr / exmilícista jelleggel, konkrétumokat majd a komolyabb megbeszélések után tudok mondani, de aki nem a csempész/kém/bérgyilkos/bujkálófosztogató/űberhűdeszarkeverő/vámpírnekromantagonoszvarázsló vonalon akar mozogni, az tudja hogy vszeg én leszek a neki való ember Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Artemis Szer. Dec. 02, 2009 5:18 pm

nahát ez igencsak érdekesen hangzik Smile megpályázom a naptáramnál az időpontot mindenképp Smile
én biztos hogy teljesen fegyvertelen...akár harcképtelen karaktert hoznék kizárólag a larp elemek erősítésére, segítve hogy fellendítsük az amúgy egyhangú bár adrenaléinban gazdag airsoft játékot Smile nincsm ég pontos elképzelésem hisz a körülményekről, Homár leírása ellenére sem tudnám megmondani hogy milyen karakter emelné igazán a hangulatot,..ham ajd picit konkrétabb képet kapok a tábor működéséről nekilátok kitalálni...de messze van még újév Very Happy
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Lobster Szer. Dec. 02, 2009 6:00 pm

Noh, igaz ami igaz a jelen állapotok csak előirányzott adatok. Akár a dátum akár a sztoriháttér (bár az alapleosztás mint szakadárok-menekültek-enszkatonák-fosztogatók az már 99%os) még kismértékben változhat.

Lényeg, hogy amint jönnek a részletesebb infók, úgy tudjuk mi is egyre pontosabban körvonalazni a lehetőségeinket.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Derszu Szer. Dec. 09, 2009 2:32 pm

Ezt a menekülttábort hogyan kell elképzelni? A katonaság által mennyire lezárt, mennyire felügyelt és mennyire ellátott? Kijárás csak indokolt esetben?

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Lobster Szer. Dec. 09, 2009 3:48 pm

Ezek még többé kevésbé rugalmasak. Nagymértékben függ attól is, hogy hányan leszünk, és milyen szerepkörökben.

Összességében elmondható, hogy a játék egyik fontos tényezője lenne, hogy a tábort megvédjék a NATO katonák, és ez nyilvánvalóan erős kontrollt feltételez.
Ugyanakkor pont azért hogy legyen a dologban izgalom is, természetesen az ellátás akadozni fog, és nemegyszer kell expedíciókat indítani az "ejtőernyős" utánpótlás megszerzésére.

Természetesen ez csak a "legális" kavarás lenne, a táborban és azon kívül is lennének olyan erők akiknek nem érdeke hogy a táborban béke legyen. Több történetszál lehetősége is létezik ami akár csempész vonal akár hírszerző akár egyéb szabotázsakciókat előkészítő emberkéket feltételez, és mindennek a tetejébe a diplomácia is bekavarhat.

Gyakorlatilag a civilekből (és köztük kevésbé civilekből) álló feszült légkörű tábor és a NATO katonák közti konfliktusok elég hangsúlyosak lennének. Tekintve hogy a legtöbb airsoftos emberkének nincs komoly larp tapasztalata így biztos vagyok benne hogy komoly kihívások elé tudjuk őket állítani pár teljesen közönséges életszerű szituval.
Ugyanakkor nekünk is nagyon nehéz lesz érvényesülni úgy hogy ne lövessük halomra magunkat. És még messze nem tudhatjuk hogy milyen tényezők lesznek hangsúlyosak a vezetőink között, lehet hogy a végén puccsba fordul a tábor de az is előfordulhat hogy a NATO erőkkel összefogva kell megvédeni a tábort mondjuk a fosztogatóktól.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Dec. 24, 2009 1:44 pm

Valami új infó vagyon, vagy még formálódik tovább a dolog?
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Kildar Csüt. Dec. 24, 2009 2:27 pm

Huszadikán volt egy tisztázó megbeszélésünk TomeKK-ékkel, határozottan formálódik a dolog. Az ünnepek után várható komolyabb infodump, addig is stay tuned.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Kildar Hétf. Dec. 28, 2009 1:59 pm

TomeKK-éktől megtudtuk a játék várható iránydátumát:

2010 Május 28-30.

Tudom, ez vizsgaidőszakeleje meg mindfuck, de az AS-esek többsége dolgozó ember, és csak ezt az időpontot nem fogja le nagyobb (akár nemzetközi) AS rendezvény.

És egyébként sem én választottam, szóval ne engem győzködjetek Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Dec. 28, 2009 2:43 pm

Hát konkrétan mindfuck elég erősen, de szerintem azért így is leszünk akik megpróbálnak lejutni, ha csak egy napra is.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Dec. 29, 2009 8:30 am

Mivel jobb helyet nem találtam neki ezét ide:
Felhívnám a figyelmeteket erre itten http://softair.hu/viewtopic.php?f=1&t=3212 hasonló feltételekkel mint legutóbb (ha rajtam kívül 2-3-4 ember még jön pestrül) tervezek menni, ha valaki igényli egy kölcsönshotim biztosan van, lehet addigra felkerül pestre debrecenből a két MP5ösöm is és ha tudok hozzá venni aksit akkor azt is tudok kölcsönadni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Augur Csüt. Május 27, 2010 1:23 pm

Nekem itt egy FOPP-hoz hasonló, Shadowrun vagy más ehhez hasonló világban játszódó, beszivárgós, nyomozós játék jutott eszembe erről..

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Dec. 29, 2010 6:04 pm

http://www.nyugatairsoft.hu/viewtopic.php?f=6&t=339 - S.T.A.L.K.E.R.
http://www.nyugatairsoft.hu/viewtopic.php?f=6&t=202 - Fallout

A fórumok megvizsltásához elvileg regisztrálás szükséges. Tasnak mutattam megnézte, de nem tudom hogy regisztrált-e Rolling Eyes
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Lobster Csüt. Dec. 30, 2010 10:46 am

Regeltem, de még engedélyezésre várok. Megkukkantjuk van e érdekes ott Very Happy
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Dec. 30, 2010 11:23 am

Mindkettő ígéretesnek tűnik (többnapos, elvileg larpra is komoly hangsúlyt fektetnek) Stalkerrel az a baj, hogy nagy az esélye hogy vagy demgardot vagy FOPPot üti.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel - Page 2 Empty Re: Igényfelmérés - AS, LARP elemekkel

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.