LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LARP pénzügyek általában

+7
belzee
Keitel
Gem Kapocs
Lobster
Maia
Kildar
Derszu
11 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 06, 2010 7:36 am

Damien: A módszerben van fantázia, viszont egyrészt erőteljes sárdobálásra adhat valós vagy vét alapot, illetve a szervezőknek is embertelen plusz munkát vág újra a nyakába. Ettől függetlenül érdemes végiggondolni, mert valószínű hogy valami használható kihozható belőle.

Sonir: Ennél kicsit szervezettebben kellene folynia a dolognak, különben gyanús hogy jogos/féljogos/jogtalan hisztik lesznek belőle előbb utóbb.

Megjegyzem: Lehet másokon úgy is segíteni hogy az nekünk is jó. Egyszerű példa, amikor Ahriman leköltözött Debrecenbe még a mostaninál is csóróbb volt. Én amikor tudtam rendeltem tőle ezt-azt, így másfél-két havonta megtámogattam egy tizessel, cserébe lett páncélkesztyűm, lándzsám, gorgetem.
Hasonlót meg lehet oldani pl ruházkodásnál, vagy fegyverkészítésnél is. Pl azt mondom figyelj Béla, nekem is meg a Sanyinak is kellene új fegyver, ha megcsinálod a mienket is veszünk annyival több anyagot hogy a tied is kiférjen. Vagy Béla, a Pistával akarunk magunknak új nadrágot, nővéred megvarrja veszünk neked is anyagot.
Persze az én elképzelésemnek is megvan az utópia bukéja de talán van benne realitás, illetve amit Homár is említett, sajnos ez csak ismerősök között működik.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Lobster Kedd Ápr. 06, 2010 7:57 am

Igazából egy dologban a legtöbben egyetértünk: jó ha tudjuk segíteni a rosszabb helyzetben levőket. A módszertanra viszont elég sok út létezik és a Gem által említett is jól hangzik.

Esetleg ha abból indulunk ki, hogy (kicsit visszakanyarodva a topik alaptémájához de ötvözve ezzel a témával is) hogy a Damien féle szociális bizottság olyan embereket "jutalmazna" akik cserébe más a saját képességeiknek és lehetőségeiknek megfelelő dolgokat a Gemféle módon vállalnak (tipikusan pl építőtábor vagy bizonyos alacsony költségű kellékek elkészítése otthon, pl zászlófestés...stb). Ebbe már csak a Sonir módszer költségkezelése kell, tehát a bizottság egy olyan globál összeggel tudna számolni amit a "normál" játékosok dobnak össze és ezt osztaná szét az alternatív emberkéknek.

Ugyan a nagyon kezdőknél még ez a dolog is necces, mert korántsem biztos hogy tud pl kardot készíteni...stb, de az olyanok vállalhatnának afféle "novícius" szerepet a többiek mellett, segítve őket és ellesve a trükköket.

Hmm... alakul ez már Smile Köszi srácok csak így tovább! Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 06, 2010 8:00 am

Új emberek is nagy segítséget tudnak nyújtani. Sokszor apróságokkal, mint ahogyan kezdetben én sem tudtam másban segíteni Ahrimannak mint a szegecsek elverésében. Nem nagy meló, de viszi az időt. Hasonlóan az új arcok mondjuk egy építkezésnél segíthetnek sokat, tereptakarítás, anyagmozgatás, egyszerűbb feladatok elvégzése, pl táboronként a tűzrakóhelyek kialakítása.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Spectre Kedd Ápr. 06, 2010 8:19 am

Én nagyon szívesen bedobok a közösbe néhány, kezdők által is biztonságosan használható PVC magos kardot Razz
(egyébként tök komolyan, alap fegyverzetet szinte bármikor vállalok, csak jó előre szóljatok, ha kell)
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Damien-Maelstrom Kedd Ápr. 06, 2010 9:17 am

Spectre írta:Én nagyon szívesen bedobok a közösbe néhány, kezdők által is biztonságosan használható PVC magos kardot Razz
(egyébként tök komolyan, alap fegyverzetet szinte bármikor vállalok, csak jó előre szóljatok, ha kell)

Yee. Majd alkalomadtán élnék ezzel Smile
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Ápr. 06, 2010 11:47 am

amit felvázoltam "rendszert" az valójában a dolog technikai oldala, ezt meg lehet oldani személyesebben is. Valamint Homár előző hozzászólásaiból valahogy hajnali háromkor az jött le, hogy fontos hogy ne tudja az akit megsegítenek hogy kitől kapja illetve viszont, hogy aztán ne ezen lovagoljanak később
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Lobster Kedd Ápr. 06, 2010 1:21 pm

Igazából nincs kialakult ötlet arra, hogy tudhassák e ki kit támogat. Vannak akik úgyis mindenbe belekötnének, de én eddigi életem alatt inkább azokat a megoldásokat preferálom ahol tiszta vizet öntünk a pohárba. Nem szeretem a titkolózós "bennfenteses" témákat, azok túl sok lehetőséget adnak ellenőrizhetetlen részrehajlásra és még ha nem is válnak olyanná, de mindig lesznek akik betámadják mert nem látnak rá. Legalábbis eddigi tapasztalataim alapján a titkos "fórumok" és "döntéshelyek" mindig valami gernya és gyáva banda agyszüleményei voltak.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by belzee Kedd Ápr. 06, 2010 2:52 pm

hu-húúú álljon meg a menet, mielőtt feltaláljátok a bismarki felosztó-kirovó rendszert!
de az amit Spectre itt(is) megpendített a kölcsön-felszerkó és egy játékok előtti-utáni (közbeni) börze/kótyavetye ötlete az nekem is színpatikus, részint mert minden évben szeretnék más cuccokkal villogni, részint mert eléggé sok cuccomat kinőttem(hasból)

fegyver meg ritkán van nálam amit szeretnék használni mert levasalják rólam azok akik harcolni akarnak, bár én is kaptam már néhány "szuvenírt"
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Lobster Kedd Ápr. 06, 2010 3:53 pm

hu-húúú álljon meg a menet, mielőtt feltaláljátok a bismarki felosztó-kirovó rendszert!
Ezt lécci fejtsd ki. Mi köze a felosztó-kirovó rendszerhez bárminek is amit eddig leírtunk? Konkrétan mire gondolsz ezzel?

A cuccok csereberéje pedig nagyon más téma, ne keverjük ide plíz. Bár már voltak-lesznek olyan játékok ahol volt alap teremtve az ilyen kezdeményezésekre, de még nem volt túl népszerű ez a rendszer. Fogalmazzunk úgy, aránytalanul sok időt és energiát vinne el, de kevés gyakorlati haszonnal kecsegtet egy normál játékon. Majd ki is fejtem ha érdekel valakit, de előbb a bismarkos felvetésre kérnék választ.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Ápr. 06, 2010 5:49 pm

mondjuk egy játékon ahol nem totál ismeretlenek játszanak együtt ott teljesen természetes ha valaki kölcsönadja másiknak a cuccát ha kéri. Legalább is én ezt tapasztaltam.

Hót ismeretlennek meg általában akkor ha a saját csapatában új az emberke és a játék erejéig hozzá vág egy fegyvert vagy köpenyt vagy akármit
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by belzee Szer. Ápr. 07, 2010 6:23 pm

...mindegy Tani élőben kimagyarázta a kommentet amire benyögtem...

ahogy hozzám kell Belzee-magyar szótár úgy magyar-Belzee is kell néha
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

LARP pénzügyek általában - Page 2 Empty Re: LARP pénzügyek általában

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.