LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Offtopic 2.

+48
Mart
DreamLord
Ligeia
Bence
nalkahaj
Darien
Denegra
Felanos
Morwina
Árnybíró
Iffar
Predi
Frájd
Lupus
Zag-Zag
Gjin
SolidXerm
Ahriman
Manassé
Khaos
Derat
Mordor
Cornazil
Spectre
Magitor
Asmodus
Augur
nagash
Oldamur
Marinda
Lorin
Pangloss
Aidan
Tani
Andrew
Nirwastir
Soloviel
Keitel
Eglar
Nosfi
Kildar
Gem Kapocs
Lobster
Lecram
Damien-Maelstrom
belzee
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
52 posters

23 / 43 oldal Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Next

Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Feb. 13, 2011 11:42 pm

Akik voltak, mesélhetnének a Fagyottvilágról!
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lorin Hétf. Feb. 14, 2011 12:40 am

Ashi Valkoinen írta:Akik voltak, mesélhetnének a Fagyottvilágról!

Uram, Igen uram!

Fagyott Világ egy "fanatikus" szemével.:
Miután reggel kb 3:15-kori keléssel sikerül az első vonatot még futtában elérni, oda is értünk 11-re amikor már javában tartott a játék.
Nos mivel mondták többen is h a fagyott világ az egy érdekes játék ezért én így álltam hozzá és szolidan csak éppen elég fegyvert vittem, jelmezt vittem. A játék afféle 1. generációs (az az ugye amikor vannak mesélők akik visznek végig a questeken?) stílusú játék volt, ami a szervezők részéről szerintem jól meg volt csinálva. Rengeteg nagyon jó elem volt a játékban ami nekem nagyon tetszett az ez.:
Kapu
Ugyan az illesztéseket én máshogy oldottam volna meg, de ettől még nagyon jól ki volt dolgozva és a beilleszthető faragott rúnák nagyon TRÚ-k voltak. Igazából pozitív meglepetés volt még például az emberek jelmezeinek sokszínűsége a téli hideg ellenére, rengeteg láncing volt (fene a 3-ÉP-ekbe) és indokolatlan mennyiségű lándzsa.Cserébe jócskán sok olyan ember volt aki életében nem sokadjára forgatott még efféle fegyvert, illetve rengeteg csépelő túl könnyű és vagy rosszul burkolt fegyverrel is találkoztam de íjászként ( olykor lándzsával) ez annyira nem zavart, és mivel tudtommal csak egy baleset volt (és talán az sem ilyen okból kifolyólag) ezért ez annyira nem elszomorító dolog. Ami elszomorítóbb volt viszont hogy többször halottam a Tünde vezér szájából az "Obi-van",a "midikloriánok", és a "padavan", szót mint az hogy tünde, vagy hogy "lándzsások az első sorba". Komolyan, én megértem hogy kell a vérfrissítés meg minden, de miért az ilyen ember lesz egy csapat vezetője, aki rossz példával jár elő? Egy dolog hogy egy 8-10 évestől nem várja el senki hogy most abszolút IN-ben viselkedjen de azért egy kétszer ilyen idős embertől már talán csak csak ellehet. Na ez kiábrándító volt szerepjáték terén, sőt, a mi csapatunkban igazából nem volt sok szerep inkább csak valamiféle "játék"(bár ez a játékról általánosan nem igaz, mert míg a mi nemes és dicső hosszú életű vezérünk beavatásként "körbeszaglászott minket" addig voltak olyan emberek is akikkel el tudtunk beszélni Tulkaseól, vagy épp a másodkori csatáról amit a törpök és a tündék vívtak).Időközben ugyan rájöttem hogy nyilván valóan az én hibám, mert rossz csapatba mentem jelentkeztem Razz (a fene se gondolta hogy a Tündék ilyen hebehurgya társaság lesznek...).

A nap vicce is megvolt azért szombatra.:
Hagyományőrző srác.: De lándzsával nem lehet vágni...
Én.: -Igen... ez igaz, lándzsával nem lehet...de lándzsa csak nálad van! (igaz, látván az arckifejezését meg sem próbáltam neki megmagyarázni hogy vannak olyan szálfegyverek amelyekkel vágni is lehet, mert hát ugye a 15. században nyilván valóan ezeket nem ismerték hogy alabárd stb...)
( az én fegyverem ugyanis EZ volt.)
a félreértések elkerülése végett.: a fegyver Gil-Galad Aeglos-a alapján készült, de mivel olyan kecsesen nem tudtam megcsinálni biztonságosra mint ahogy az Aeglos kinéz, ezért maradtam a formás de biztonságos megoldásnál. Akinek nem tetszik az vívhat egy menetet a fegyver ellen úgy hogy nincs rajta burkolás ráadásul Ahriman fogja forgatni, mert az ő szellemi és anyagi hozzájárulása is szükségeltetett az említett tárgy elkészültekor.
Összegezve.: Játéknak játék volt, téli testmozgásnak tökéletes, a szervezéssel különösebben nagy probléma sem volt (értem ezalatt például hogy nem legal terepen zargatnak a rendőrök stb.), de sajnos volt egy olyan része a dolognak amitől többet vártam volna el ha már egyszer ennyien eljöttek és ilyen szép jelmezekben, mégpedig a valamivel több szerepjáték (erre is voltak ellenpéldák de ettől még ott játszanak a lézer kardos kis padavanok...). Mondjuk erre is tudok magyarázatot adni de most miért bántsam a hagyományőrzőket vagy a jövő generációját akik nem sokára majd a mi játékainkon színesítik a JK-k sorát?

Amúgy miért nincs külön egy topic az ilyen játékos élménybeszámolóknak?
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Feb. 14, 2011 12:51 am

Köszi a részletes leírást!

Egyébként nincs külön topik, a Fagyottvilág nálunk nem reprezentált játék, így akik elmennek, általában Offtopikban mesélnek róla. Igazából néztem képeket a Facebookon, a jelmezek többsége szerintem nagyon jó volt (bele kellene húznunk!, bár sok szép ruha kevésbé tűnik homemade-nek, inkább vásároltnak), de ha nem volt elég szerepjáték, akkor hiába az egész, nem bánom, hogy kihagytam.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lorin Hétf. Feb. 14, 2011 1:08 am

Ashi Valkoinen írta:Köszi a részletes leírást!

Egyébként nincs külön topik, a Fagyottvilág nálunk nem reprezentált játék, így akik elmennek, általában Offtopikban mesélnek róla. Igazából néztem képeket a Facebookon, a jelmezek többsége szerintem nagyon jó volt (bele kellene húznunk!, bár sok szép ruha kevésbé tűnik homemade-nek, inkább vásároltnak), de ha nem volt elég szerepjáték, akkor hiába az egész, nem bánom, hogy kihagytam.

Nem úgy értettem a toppickot hogy minden játéknak külön külön, hanem hogy ömlesztve, csak közbe rájöttem hogy az elég bénán nézne ki ha minden játéknak vannak külön al-fórumai is de a hozzájuk írt beszámoló nem oda van írva Razz

Amit én bántam hogy időnek előtte hazaráncigáltak (:S).
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Feb. 14, 2011 1:21 am

Valahogy haza is kell érni. Razz
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lorin Hétf. Feb. 14, 2011 1:53 am

Ashi Valkoinen írta:Valahogy haza is kell érni. Razz

Inkább nem fejtem ki a véleményemet ezt illetően...de annyit mondanék hogy utazás 2x 4.5 óra, játék 6 óra, költség 8.000 Ft... mert ugye két napra készülve úgy készültem kajával is. Argh Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad legyetek szívesek és nyúzzatok meg (közbe sózzatok) ha még egyszer azt mondom hogy barátnőmmel megyek!
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Feb. 14, 2011 7:55 am

Lorin írta:Hagyományőrző srác.: De lándzsával nem lehet vágni...
Én.: -Igen... ez igaz, lándzsával nem lehet
Á nem, ugyanmár Rolling Eyes
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Spectre Hétf. Feb. 14, 2011 8:00 am

Csak két apróság: az utolsó hivatalos álláspont szerint NEM Középföldén játszódik a játék. Az az utolsó 3 játékon (a mostanival együtt) így volt.
Valamint ez (sajnos) még mindig hadijáték, de egy egynaposon nem is lehet különösebben mély intrikákba belemenni.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Kildar Hétf. Feb. 14, 2011 8:03 am

Lorin: a képeket elnézve az elf-vezér Tan volt, tőle meg már így kb egy tucat gödi kelta megszervezése után mondhatni várható az öhm, "érdekes" szerepjáték-hozzáállás Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Feb. 14, 2011 8:42 am

Lorin, ugyanmár... szerintem lehet kezelni a barátnőd, más kérdés, hogy valamiért kurvára haza akart menni ezek szerint! Mindenesetre majd rádszólok, ha hozni akarod túlélőre. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lorin Hétf. Feb. 14, 2011 1:00 pm

Ashi Valkoinen írta:Lorin, ugyanmár... szerintem lehet kezelni a barátnőd, más kérdés, hogy valamiért kurvára haza akart menni ezek szerint! Mindenesetre majd rádszólok, ha hozni akarod túlélőre. Very Happy

Oda biztos nem jön.Razz

Gem
Ezen tény megmagyarázását inkább rátok(a téma hozzáértőire) bízom meg az adott live szabályrendszerének alkotóira.

Spectre
Igen ebben nem voltam teljesen biztos, DE rengeteg hátteret vesznek onnan, szóval ez olyan is-is dolog, legalábbis játékosként ez jött le és mások si mondták hogy van olyan szervező aki vér komolyan veszi ezt a Középföldés dolgot...
Egyébként nekem az intrikával nem volt problémám.Razz
Kildar
Nem tom hogy hívták a vezért, de ha arra gondolsz akinek arany színű parókája és Tünde-bőr szallagos bőrvértje volt akkor igen Razz
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Eglar Hétf. Feb. 14, 2011 3:53 pm

Ránéztem a kísérleti főzet állapotjára, majd konstatáltam, hogy az amúgy étvágygerjesztő borostyánsárga lében pezsegve úszkáló élesztős pirítós már kevésbé szép látvány. Úgyhogy gyorsan vissza is tettem a fedőt. Very Happy
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Feb. 14, 2011 4:15 pm

ugye ezt nem túlélőre főzöd?
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Árnybíró Hétf. Feb. 14, 2011 4:16 pm

Én jól éreztem magam ezen a Fagyott világon, jó kis játék volt szerintem. Bár sokszor haltam meg renegát törpeként, de jó volt. Smile



Árnybíró
Árnybíró

Hozzászólások száma : 67
Age : 37
Tartózkodási hely : Tát és környéke
Registration date : 2009. Aug. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lorin Hétf. Feb. 14, 2011 6:14 pm

Árnybíró írta: Én jól éreztem magam ezen a Fagyott világon, jó kis játék volt szerintem. Bár sokszor haltam meg renegát törpeként, de jó volt. Smile

Én nem mondom hogy nem volt jó játék! Mindössze azt hogy a szerepjátéknak abban a csapatban ahol én voltam nem volt valami túl nagy szerepe. Mivel te más csapatban voltál, ezért felesleges össze hasonlítanunk ebbéli véleményünket Razz.
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Zag-Zag Kedd Feb. 15, 2011 8:35 am

Tan nekem is nemkevés fejfájást okozott az offolásával. Sajnos túl nagy hatást tudott gyakorolni gyerekekre és őt követték, mint valami pincsi. Egyszer próbáltam belevinni valami kis szerepjátékba amire kb annyi válasz jött, hogy "már 2 éve is sok volt belőled" és visszafordult a kajája felé. Utána más elfekkel sikerült jókat dumálni inben, kár, hogy téged csak egyszer láttalak Lorin. Akkor is valami szent virággal sprinteltél mach 3-al a dzsindzsán keresztül. Legközelebb majd kapsz egy kullancsot személyemben, hogy ne unatkozz az offolók miatt >Smile

Btw a játék szervezői oldalról nézve, annyira jól sikerültnek tűnik, hogy valszeg lesz egy több napos nyári is ahol jobban fognak érvényesülni a különböző karakterek és megpróbáljuk jobban szűrni az offolókat.

Szikkadt Világra fel! albino
Zag-Zag
Zag-Zag

Hozzászólások száma : 44
Age : 41
Tartózkodási hely : sün
Registration date : 2009. Mar. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Eglar Kedd Feb. 15, 2011 1:23 pm

Ashi: Nem, ezt konkrétan nem. DE ha ez jól sikerül, ÉS ha túlélő előtt még tudok otthonról mézet lootolni, akkor akár majd arra is. Mondjuk 2 liternél többre akkor se számítsatok, mert eléggé limitáltak a lehetőségeim.

szerk. a léből egy ideje már kipecáztam a pirítóst, és palackban erjed tovább. Most mézszínű. Surprise-surprise. Razz
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Magitor Kedd Feb. 15, 2011 2:03 pm

Ugye nem sima kenyérélesztőt használták, hanem házikovászt vagy sörélesztőt?
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 15, 2011 2:32 pm

Tas bazmeg. Tanulj már meg értelmezni Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Magitor Kedd Feb. 15, 2011 2:34 pm

Élesztős pirítós, Gem bazdmeg, az még lehet bármi a felsoroltaim közül Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 15, 2011 2:35 pm

A pirítós az élesztő te nagyon gyenge Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Magitor Kedd Feb. 15, 2011 2:38 pm

Pirítós? Aztakutya... Oszt az mért jó élesztőnek? Tapasztalataim, de inkább olvasmányaim a söréleszttőt vagy a házikovászt részesítik előnyben mézsőr készítéshez.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 15, 2011 2:52 pm

Baszod, gyári élesztő előtt mivel kovászolták a kenyeret? Laughing

Na hogy ne legyen má cset: Gondolkodj már el mi a házikovász baszod Laughing


A hozzászólást Gem Kapocs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 15, 2011 3:07 pm-kor.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Magitor Kedd Feb. 15, 2011 3:05 pm

Gem Kapocs írta:Baszod, gyári élesztő előtt mivel kovászolták a kenyeret? Laughing
Házikovásszal mondjuk? Ami Nagyszüleim és élő hasonló korú egyének közös megegyezésben sokkal jobb egészségesebb tartóssabb kenyeret eredményezett mint a mostani élesztők pl.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Eglar Kedd Feb. 15, 2011 4:41 pm

Sajnos tényleg nem vagyok ennyire trú, bolti élesztő _és_ pirítós. A pirítós egyik oldalára rákentem az élesztőt, és élesztős oldallal _fölfelé_ 12 órát áztattam a főzetben. Btw Kildar adta a tippet, őt nyúzzátok a kérdéssel. Very Happy
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 23 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

23 / 43 oldal Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 33 ... 43  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.