LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krulada LIVE - Általános megbeszélés

+22
Damien-Maelstrom
Lobster
Sonir Norend
Eglar
Nirwastir
Andrew
Nedda
Jason
Cebo
Juviel
Skalle
Shivan
Ashi Valkoinen
Ishar
Michael
Draug
Ogen
Lecram
Ameris
Soloviel
PG
Kildar
26 posters

1 / 12 oldal 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Kedd Május 20, 2008 11:05 pm

Avagy darkfantasy. Egy helyzetjelentésnek mondjuk örülnék, mondjuk Solovieltől mert tudtommal ő a főszervező.


A hozzászólást Kildar összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Dec. 04, 2008 12:14 am-kor.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by PG Kedd Május 20, 2008 11:15 pm

Meg aki jönne, írja be ide, hogy tudjuk.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Szer. Május 21, 2008 12:25 am

Pont most akartam egy ilyen témát létrehozni, de úgy látom elkéstem.

Nos előreláthatólag a játék Augusztus 8-9-10-én kerül megrendezésre, tehát a Cell-Live utáni hétvégén. Tehát 8-án leutazás, késő-délután/este kezdődik a játék. A probléma csak az, hogy a sötét erdős terület, ahová a játékot szántuk és még az erdésszel is lezsíroztuk a dolgot, időközben gázcsövekkel lett benépesítve, meg számtalan munkással, és gépekkel, akik szerintem csak valamikor őszre fognak végezni a munkálatokkal, úgyhogy egyelőre terepet keresünk, mely mindenképpen pestközelben lenne, és reméljük idén nem jön közbe semmilyen természeti katasztrófa.

Egyelőre úgy gondoltuk a másik szervezővel, aki Jason névre hallgat, hogy a játék péntek késő délutántól kezdődően vasárnap reggelig folyamatosan tart, aki aludni akar, az In-ben alszik.
Továbbá felmerült az a gondolat is, hogy mint tavaly, szombati napon a nappalt pihenésre szánjuk. Végül is ez még nem lett eldöntve, számomra teljesen mindegy, hogy hogy legyen.

A storyról sajnos még semmit sem tudok, ha minden jól megy, akkor csütörtökön fogok értesülni róla Jasontől.
A szabálykönyv egyébiránt fent van a játék honlapján: Krulada Live

Ki az, akit érdekelne a játék, és szívesen elnézne?
Na most lehet kérdezni. Smile
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Ameris Szer. Május 21, 2008 6:44 am

Én nagyon szeretnék végre eljutni oda, remélem nem fog semmi sem közbe jönni Smile.
Ameris
Ameris

Hozzászólások száma : 103
Age : 35
Tartózkodási hely : Cell/Bp./Dunaújváros/a gép előtt/ rokonoknál, mert nem úszom meg
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Szer. Május 21, 2008 8:40 am

Soloviel írta: péntek késő délutántól kezdődően vasárnap reggelig folyamatosan tart, aki aludni akar, az In-ben alszik.

Ezt az 1-es, 2-es és 3-as játék tapasztalataiból mondanám, hogy eddig a világosban tartott játék elég ritkán hozta vissza az áhított "krulada live" hangulatot, és ha az ember nem alhat nyugton, a többség nagyon hamar bepunnyad, és megöli az éjszakai játékot is.

Meg persze viccesek a napálló vámpírok.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Lecram Szer. Május 21, 2008 9:15 am

Soloviel írta:Ki az, akit érdekelne a játék, és szívesen elnézne?

Minden bizonnyal a Rivergard is érdekelt lenne a dologban. Skalle és jómagam is szivesen részt venne a játékban. (A többiek meg még eldöntik.)
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Ogen Szer. Május 21, 2008 10:13 am

én viszont minden akaratom ellenére sem megyek, mert aug 9-én ha minden igaz esküvőn leszek, és nem az enyémen. Így azért nem kötelező, de illendő elmenni
Ogen
Ogen

Hozzászólások száma : 98
Age : 37
Tartózkodási hely : Dunaújváros
Registration date : 2008. Feb. 29.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Draug Szer. Május 21, 2008 10:57 am

Őőő meg tudtommal úgy van nem hogy Krulada világát örök sötétség borítja, ezért játszottunk csak éjszaka, vagy tévedek? :S

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Szer. Május 21, 2008 3:01 pm

Nem tévedsz Petro, valóban eképp van a dolog, meg ugye feeling is éjjel játszani. Szóval akkor egyöntetűen kijelenthetünk egy szombat reggeltől kezdődő alvási-pihenési időszakot egészen sötétedésig?
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by PG Szer. Május 21, 2008 6:29 pm

Ja.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Szer. Május 21, 2008 7:40 pm

Amúgy átolvastam a szabályrendszert, és hát harcrendszer terén nem kicsit következetlen, javasolnám a szerzőinek még egyszer átolvasni az egészet.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Michael Szer. Május 21, 2008 8:03 pm

Én mennék ha nem probélma Very Happy eddig is élveztem a játékot A katasztróka is jól jött:D
Michael
Michael

Hozzászólások száma : 284
Age : 35
Tartózkodási hely : A körülményektől függ...
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by PG Csüt. Május 22, 2008 12:36 am

Na, észrevettem a szabálykönyvben pár hibát, és gondoltam csinálok egy új, átírtat, a régire alapozva:

EDIT: semlegesítve


A hozzászólást PG összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Május 27, 2008 5:50 pm-kor.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Csüt. Május 22, 2008 1:06 am

Az én véleményemet olvashattad, szerintem van benne jó ötlet, amit beleraktam az eredetibe, de a pontrendszert indokoltam, hogy miért nem jó.
Ellenben lássák a többiek is, Kildarral anno úgy beszéltük a dolgot, hogy Krulada nem nagy játék, nincs szükség nagyon karakterrendszerre sem, a képességeket döntse el egy story, és az ember saját képességeket is javasolhat a szervezőnek, amelyek persze ésszerűek.

Mi a harcrendszerrel a probléma? Mivel én a távolsági fegyvereken kívül nem látok benne problémát, így szeretném tudni, hogy ki mit talált.

Per pill én azon gondolkodom, hogy a közös értékű Túlvilágot/Töltőt hogy lehessen helyettesíteni...
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Csüt. Május 22, 2008 8:00 am

Harcrendszerrel nekem elsősorban az a bajom, hogy következetlen és kaotikus. Az alap harcrendszernél leírja, hogy végtag 1, test 2. A fegyvereknél, hogy minden fegyver 1et sebez. Ez már önmagában kicsit ellentmondásos, de kimagyarázható hogy "HÁT EGYET SEBEZ DE AMÚGY KETTŐT", szóval ezt még ki lehet valahogy magyarázni. Vérteknél meg kész, világvége, szóval
Ahol egy vért fedi a testet, ott véd. Ezen testrészeken 1 ÉP-vel csökkenti a sebzést. Tehát így a felkart és combot 3x kell eltalálni ahhoz, hogy az ellenfelet kiiktassuk, a torzót pedig 2x. Mindez hangsúlyozom, csak akkor véd, ha az adott testrészt fedi a vért.
lolwut? Ha 1 ÉP-vel csökkenti a sebzést, és minden fegyver 1 ÉP-t sebez, akkor lecsökkenti 0ra (DE AMÚGY EGYRE). Ha matematikailag kisakkozzuk, az jön ki, hogy a vért a második mondatrész szerint inkább +1 ÉP-t ad, ami megint ellentmondásban áll az előző mondattal.

Javaslat: Ne háromféle harcrendszer legyen játékban.

Javaslat2: Az ilyen ostromos "ájjáki" meghalásrendszer helyett kötelezővé tehetnénk a halál eljátszását olyan kitétellel hogy "ha a körülmények engedik", valamint cell4 rendszer után szabadon belevinném azt, hogy ha a nem élő karakterek nem épp a pokolbéli szenvedéseik rettenetes kínjainak adnak hangot, akkor max suttognak. Egyrészt nem zavarják a játszókat a metálkodó hullák, másrészt ha valaki inben van és a közelükben jár, mindegy miről beszélnek, az élő ha nem megy közvetlenül oda hozzájuk jó eséllyel csak érthetetlen suttogásokat fog hallani a sötétből ami menő.

PG: A Krulada Live általában éjszaka játszódik, mi értelme van leírni 662451 fegyverkategóriát ha ebből éjszaka amúgy is csak kétféle használható? Egyáltalán, mi értelme van a centire kimért fegyvereknek? Szal sok a rizsa.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by PG Csüt. Május 22, 2008 12:39 pm

Mert délután is jáccódik, és van aki ilyenkor akarja azokat használni. Szerintem te sem gondolod, hogy éjjel lándzsákkal harcolunk. Baj nem lehet abból, ha leírjuk a fegyvereket. Talán átírhatnánk úgy hogy amíg jó látási viszonyok vannak, centire kimérés meg csak viszonyítási alap.

Hardszerncerrel és halálrendszerrel pedig már átírtam a dolgot. Szal a régi szabálykönyvet kevésbé vedd figyelembe, ebbe kössetek bele inkább. Soloviel a pontrendszeren problémázik, mert hogy "van aki gagyi karaktert akarna". Hát tessék, a 6 pont egy maximum határ lenne, és ettől még szabad a játék, ottvan, hogy szervezői egyeztetéses képesség.

EDIT: ja és ha belegondolsz, így mindenki a zombiteremtést fogja válaszolni a zombi uralása helyett, és a parancsot az ima helyett, mert így mindenki rámegy a tápra. Aki meg nem, az meg így pontrendszerrel is tud gyenge karaktert csinálni, vagy azt mondja hogy "nem költöm el az összes pontom". Csak tényleg túl táp ha van 3 képesség, szal minden hülye felveszi hogy zombiteremtés, vérforralás, meg parancs, és bárkit legyak, a játék meg nem a hirókodásról szól.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Ishar Csüt. Május 22, 2008 1:19 pm

PG írta:Mert délután is jáccódik, és van aki ilyenkor akarja azokat használni. Szerintem te sem gondolod, hogy éjjel lándzsákkal harcolunk. Baj nem lehet abból, ha leírjuk a fegyvereket. Talán átírhatnánk úgy hogy amíg jó látási viszonyok vannak, centire kimérés meg csak viszonyítási alap.

Kevesebb mint tíyz hozzásózlással a tiéd előtt még úgy votl hogy NINCS nappali játék, nem?
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by PG Csüt. Május 22, 2008 1:20 pm

Attól függ, mit értelmezel nappalnak. Nekem este 8 már nem nappal, de még azért lehet látni a komolyabb harcokhoz, mint ahogy már reggel hatkor is.

EDIT: te minek okoskodsz, úgyse jössz.


A hozzászólást PG összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 22, 2008 1:37 pm-kor.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Csüt. Május 22, 2008 1:25 pm

Kildar
Javaslat: frissíts, és olvasd át, nem így van, de mindegy. (1 ÉP-t sebző fegyver volt írva, de rájöttem már korábban, hogy hiba volt, és már régen javítva lett).

Javaslat 2: örülnék neki, ha ez lenne, de belegondoltál már, hogy ki az, aki komolyan eljátsza, és nem elpoénkodja az egészet? Ettől függetlenül beleírom, mert mint mondottam, örülnék neki, ha így lenne.

Pont ez utóbbi miatt gondolom úgy, hogy ne Túlvilág legyen, hanem valahogy máshogy legyen az egész megoldva, de semmiképp sem akarok több ÉP-s rendszert, mert már láttuk az eredményét.

PG
Téves! Te problémázol a pontrendszerrel, én egyszerűen leírtam, hogy nem kell. Továbbá megindokoltam, hogy miért nem. Nem akarok pontokkal bajlódni. Játékos ad egy storyt, kér pár képességet, szervező eldönti, hogy találó-e a karakteréhez, nem kell itt számolgatni.
Ennek akkor lenne értelme, ha pl te is szervező lennél, és akkor számolgassál kedvedre, de én spec nem akarok számolgatni, és van egy olyan érzésem, hogy Jason sem szeretne, a lényeg a storyn és a karakterjátékon van ezen live esetében, ezzel szerintem rajtad kívül más egyetért. Wink

Látom még mindig nem tettél le róla, hogy úgy lásd a játékot, hogy ezek a képességek a mérvadóak és nem azok, amiket te találsz ki magadnak.
Ha nem lennék szervező, akkor egy olyan karaktert raknék össze magamnak, aminek egyik képessége sem lenne ezen a listán. Wink
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by PG Csüt. Május 22, 2008 1:39 pm

De te kreatív vagy, nem biztos, hogy mindenki olyan ötletes, mint te. Oké, én szívesen megszámolgatom, bár nemtudom mi okoz ezen olyan nagy fejtörést. De én akkor is azon vagyok, hogy ez így túl táp.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Csüt. Május 22, 2008 1:43 pm

De miért akarod szabályozni a játékost karakteralkotáskor?
Ha sok ugyanolyan karakter lesz, hát akkor az lesz, de nem jelenti, hogy csak én lehetek ötletes, nézd úgy, hogy a fele ötletes, a fele pedig nem, akkor az alakul ki, hogy a fele olyan lesz, mint mondod, a másik felének pedig ötletes képességei lesznek és ugyanolyan erősek lesznek, mint azok, akiknek nem volt túl sok kreativitása.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Csüt. Május 22, 2008 2:20 pm

Soloviel írta:Kildar
Javaslat: frissíts, és olvasd át, nem így van, de mindegy. (1 ÉP-t sebző fegyver volt írva, de rájöttem már korábban, hogy hiba volt, és már régen javítva lett).

Javaslat 2: örülnék neki, ha ez lenne, de belegondoltál már, hogy ki az, aki komolyan eljátsza, és nem elpoénkodja az egészet? Ettől függetlenül beleírom, mert mint mondottam, örülnék neki, ha így lenne.

Pont ez utóbbi miatt gondolom úgy, hogy ne Túlvilág legyen, hanem valahogy máshogy legyen az egész megoldva, de semmiképp sem akarok több ÉP-s rendszert, mert már láttuk az eredményét.

Frissítettem, a vérteknél a kavarás még mindig megvan.

Második javaslatodra pedig, vegyük csak számba az előző játék résztvevőit, aszondja (eszembejutási sorrendben):
Shivan, Keruak, Nedda, Juviel, Cebo, Jason, Soloviel, Petro, PG, Gübe, Bagoly, Meara, Nyúl, Artemis, Artemisbarátnőjeakinekanevérenememlékszem, Én.

Ezen személyek közül kire gondolsz elpoénkodás alatt? Szal én Shivan, Keruak, Nedda, Juviel és Gübe játékában megbízok, szerintem Cebo, te, Jason, Meara, Petro és PG is képes előadni rendesen (utóbbiről Fejvadászaton győződtem meg), magamról nem mondok semmit, Nyúlnak, Artemisnek és Artemis barátnőjének pedig tavalyi produkciójuk alapján megszavazom a bizalmat. Kire számítasz még idén, akiről úgy véled, nem képes komolyan eljátszani?
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Draug Csüt. Május 22, 2008 4:50 pm

"Kire számítasz még idén, akiről úgy véled, nem képes komolyan eljátszani?"
Erre egyébként én is kiváncsi lennék.

PG: A nincs nappal játék az azt jelenti hogy _nincs nappal_, azaz sötétedéskor van. Hihetetlen mit nem lehet ezen megérteni.

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Ishar Csüt. Május 22, 2008 6:26 pm

PG írta:EDIT: te minek okoskodsz, úgyse jössz.

A nád balra hajlik




























neked meg a kurva anyád.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Csüt. Május 22, 2008 7:21 pm

Ishar
Taníts mester! Én is szeretnék ilyen hosszú hozzászólásokat írni. Smile

Kildar
Mit tettem, hogy kisbetűvel írtad, hogy "te"? Smile

Amúgy pedig frissíts megint, javítottam! Más probléma?
Szerintem a halált ki lenne hajlamos elpoénkodni. Nos elsősorban Keruak, és bármennyire is pártolom sokmindenben Shivant, ő a második, lévén ha a tavalyi játékot nézem, akkor az IN poénkodás rájuk vonatkozik sajnos.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Krulada LIVE - Általános megbeszélés Empty Re: Krulada LIVE - Általános megbeszélés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 12 oldal 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.