LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akarom ezt a Larpot!!!

+8
Gem Kapocs
Andrew
Artemis
Damien-Maelstrom
Sonir Norend
Lobster
Ashi Valkoinen
Derszu
12 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Damien-Maelstrom Vas. Szept. 13, 2009 3:21 pm

Artemis írta:Gem: ez nagyon jól hangzik de kicsit esszimista vok ezzel kapcsolatban...előre látom ahogy Damien üvöltve üti a laktanya oldalát "KI ETTE MEG A LENCSÉMET?" Very Happy

Utálom a lencsét. Én a töltöttkáposztára bukom. Btw a gondolatmenet ott hibádzott alapból, hogy az egész kérdéskört én vezettem fel... Very Happy
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 35
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Szept. 13, 2009 7:20 pm

Azt hiszem ez egy epic fail Artemisnek Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Artemis Hétf. Szept. 14, 2009 8:00 am

-.- fenébe...

Akkor módosítom töltöttkáposztára Smile (bár konzervben ém még csak székely+rakott káposztát láttam) Viszont ez nem módosít azon kijelentésemen h előfordulhatnak plusz kavarodások amik miatt megnő a viták száma Smile Damien-el nem akartam személyeskedni csak példaként használtam Very Happy (gondoltam őt a legkönnyebb elképzelni amint dühöng Wink)
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Hétf. Szept. 14, 2009 8:46 am

A néhány jk-s dologra vonatkoztatva: azért mondtam, hogy kevés létszámos játéknál, (nagyjából) lineáris játékmenettel. Tehát akár 20 emberrel is lehet nagyon jó játékot csinálni 5-nek. Kicsit teátrálisan kell elképzelni. (Olyan, mintha epizódokból épülne fel. A döntések valamilyen szinten befolyásolják az eseményeket, de a főbb vonalak megmaradnak).
Mondok egy példát. Egy mitológikus larpon (csak mert Görögországban voltam, muszály ilyen példát mondanom Very Happy) az akháj hősök (5 db) hajótörést szenvedtek, és most a parton találják magukat. A játék azzal kezdődik hogy találkoznak egy öreg halásszal, aki elmondja, hogy a közelben levő faluban lakik (ill kapnak egy rövid indító sztorit egy jóslattal egybekötve). A falut pelazg rablók nyomorgatják. A jóslat egyértelműen leírja, hogy ahhoz hogy hazatérjenek, előfeltétele az, hogy megszerezzenek egy tárgyat (X) ami a rablók vezérének birtokában van. És akkor az, hogy ellopják (+1 Hermész virtuális pont ami a játék végén lesz érdekes), lemészárolják a rablókat (+1Árész), fellázítják a halászokat (+1Apollón) az már rajtuk áll. Itt halász és bandita NJK-k vannak. A halászok imitálják a halászatot, a banditák jól érzik magukat és figyelnek... de akárhogy is lesz, rendesen játszák a szerepüket. Aztán ha ez lement, a JK-k megpihennek, majd továbbállnak. Nemsokára találkoznak Nesszor kentaurral (aminek teste és hátsó lába előzőleg halász, felsőteste bandita volt, de ezt nem kell észrevenni) és arra kéri a hősöket, segítsenek neki legyőzni a szatírokat...
Most leírtam az első dolgot ami az eszembe jutott Very Happy. úgyhogy van esti mese is a fórum kedves olvasóinak... Razz

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Artemis Hétf. Szept. 14, 2009 2:22 pm

Derszu ezzel kapcsolatban azzal az egy problémáal szembesülnél amin én koppantam pár hónapja....senki se lenne njk...nem hiszem h sokakanak lennek edve beöltözni halásznak (hamár a példádnál tartunk) és a játék elején elmondani a jk-knak valamit és ha ki is lesz neki másik szerep találva jópár óra míg megint játszhat...a lineális játékmenettel sajnos nem érzi mindenki jól magát épp ezért senki nem tenne meg semekkora távot miatta...ahogy te mondtad 20emberrel lehet jó játékot csinálni 5nek, márpedig egy jó liveon 20emberből legalább 18an jól kéne h érezzék magukat...
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Hétf. Szept. 14, 2009 3:26 pm

Okés, akkor közelítsük meg kicsit másképpen ezt a larpszervezéstechnikai kérdést.

20 ember dolgozik azért hogy 5 jól érezze magát. A dolgot ráadásul súlyosbítja, hogy az "NJK-k" zöme ráadásul inkább statiszta, mintsem nemjátékos karakter, ami méginkább beszűkíti a mozgásterüket. (értsd, pl. egy paraszt hiteles kijátszása egy liveon az igencsak belefér 3 sorba)

Tehát 5 emberünk boldog, kb még 5 elvan az njkzással és van 10 aki kötelességből-szívességből-ellenszolgáltatásért statisztul. Vajon ha őket megkérdezzük, akkor ők is "Akarják ezt a laprot"?

Félreértés ne essék, nem látok kivetnivalót a szórakoztatóiparban, de az kevésbé tetszik ha keveredik a larpokkal a dolog. Mert amiről most beszélünk az bizony szórakoztatóipar, ahol emberek kiszolgálják mások szórakozását.

Szerintem a legtöbb szervező és NJK azért vállalja azt amit, mert lát benne lehetőséget. Önkifejezhet, kitűzheti célul hogy minél jobb játékot csináljon, élvezheti azt is hogy ráláthat a dolgok menetére és adott szinten közbeavatkozhat és mindezen felül (normális esetben) van mozgástere.
Egy statiszta számára ezek az élmények csak igen kismértékben adottak, ezért még ha vállalják is a dolgot, azt csak valami más mögöttes ok miatt tennék. Szerintem ez már középtávon is csak ártana a larpnak hosszútávon pedig két igen rossz kimenetelét látom a dolognak:
- Ha beválik akkor ráépül egy szolgáltató-szórakoztatóipari vonulat.
- Ha nem válik be, akkor meg lehúzza a többi játék hírét is.

Azt tartom elképzelhetőnek, hogy egy szűkebb és fiatal (értsd nyáron nem dolgozó) csoportnak van arra ideje hogy körforgóban hetente elszórakoztassák magukat és egymást, de ennél többet nem tartok reálisnak.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Artemis Hétf. Szept. 14, 2009 4:54 pm

nahát homár leírtad ugyanazt mint én csak szebben Very Happy
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Hétf. Szept. 14, 2009 6:10 pm

Akkor csak én számítom rosszul az emberi hozzáállást. Mindenki magából indul ki azt mondják, tehát én simán vállalnám akár hogy sose leszek jk karakter, itt arról van szó hogy boldog lehetsz hogy mást elszórakoztatsz. Na mindegy, csak egy ötlet volt. (Meg nem hetente hanem évente, max valaki öt évet vár, mi az, hát leüli a vétén).
De igen vannak emberek, akik kitűzik azt, hogy másnak jobb játékot csináljanak. Nézzük csak azokat akik elvállalják a kocsmát, meg ilyen helyben állós dolgokat, minden tiszteletünk nekik. Én még azt a régi ötletemet is jónak tartom, amit egy überlive-nál vetettem fel, hogy ha lennénk egy páran akik egy quest-sorozat hátterét biztosítanánk, az sokak játékán dobna. (ezt elvileg csapatilag csináltuk volna, de végül semmi nem lett belőle)
Most hogy ez mennyire szerepjáték meg mennyire nem, szerintem tök mindegy.

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Hétf. Szept. 14, 2009 7:00 pm

Nem feltétlenül az emberi hozzáállás a gond, inkább a "megtérülési ráta". Ha van egy olyan módszer ahol 20-ból 18-an érzik magukat jól, és van egy olyan ahol 20-ból öten akkor az utóbbi egyszerűen nem éri meg. Smile

Szerintem a kocsmárosi példa pont nem passzol, mert egy boltos/kocsmáros akármi az kurva jó játéklehetőség és ha egy kicsit is nem balfasz az ember akkor ott aztán bőven van lehetőség szerepjátszani. Amiről szó van azok a statisztaszerepek, a bután drótozott és minimál mozgásterű "mob" lények.

Egyébként én azokat az embereket akik kitűzik, hogy másnak jobb játékot csinálnak nagyon díjazom, de elsődleges célom, hogy NEKIK IS jó legyen a játék, függetlenül hogy éppen JK vagy NJK címkét aggatunk rájuk.
Megjegyzem, az általad felvázolt módszertan tökéletesen alkalmas pl utánpótlásnevelésre kis léptékben. Mivel ők még általában alkalmatlanak olyan kölcsönös játékélményre ahol az "NJK"-k is mozoghatnak de ők sem érzik magukat a háttérbe szorítva, ezért náluk kell is a kötött és vezetett közeg.

A quest sorozat háttért pedig anno is jó ötletnek tartottuk, és mint láthattad a későbbiekben sok remek példa született is ebben a témában (minden esetben játékos csapatok révén), de ez megoldható volt anélkül hogy bárkinek is túlzottan alá kellett volna rendelnie a játékát a célnak.
Miért találjak ki olyan történetet ahol embereket kell a történetnek alárendelni, hogy az működhessen. Inkább olyan történetet (illetve több párhuzamos vagy akár független szálat) kell csinálni, ahol mindenki élheti a világát és ezáltal jobbá teszi a többiek játékélményét is. Fallouton pl voltak teljesen független, a többieket nem érintő szálak, és persze voltak keresztbe kasul szőtt történetek is, mégis volt orvos, kereskedő, rabló...stb mindenféle ember, ahogy azt előre drótozott módon is lett volna. Tény, így nagyságrendekkel több melója van a szervezőknek ezt összehangolni, és a játékosokat is "basztatni kell" hogy adjanak vmi elősztorit Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Szer. Szept. 16, 2009 10:37 am

De az a pár ember nagyon jól érzi magát Razz... a minőség is számít, nem csak a mennyiség... Na jól van.
A gazdaságra visszatérve én nem osztom azt, hogy az baj lenne ha az csak egy modell. Tehát a valóságban a babföld évente terem. A játékban (jó egyébként nem óránként hanem vagy 2-3 óránként) ciklikusan. Az, hogy mennyit szórtak szét, az is változó volt. Aki uralta a babföldet, annak rendszeres jövedelme volt. Ezüst csak a játék legelején került elásásra.
A háborúk nagy része mindjárt nem ereklyékért és artifactokért (szerezd meg ezt, szerezd meg azt, hogy ez meg ez történjen, ez nekem sose jött be nagyon) tört ki, hanem birtokszerzésért. A diplomácia és stratégia is bővebben ki tudott bontakozni. Én sok larpon jártam már (dartonita, caelum, göd, szanda, cell, tapolca és még sorolhatnám) de mind közül a gödi kelták (még nem a szigetes) tetszettek a legjobban. Nem azt mondom hogy a többinek olyannak kéne lennie, hanem hogy az a gazdasági rendszer nem volt rossz, és bizonyos elemeket át lehetne ültetni. Mint pl. a birtokot.

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Szer. Szept. 16, 2009 11:44 am

Nem tudom, én nem érzem magam attól jobban, hogy statisztákkal vagyok körülvéve. Nekem sokkal jobb érzés úgy játszani, ha tudom hogy a másik is legalább annyira élvezi. Egyrészt úgy maga is hitelesebb, másrészt én játékosként is azt szeretem ha a többi résztvevő élő, saját motivációjú karakterekkel jöhet. Arról nem is beszélve, hogy ha színdarabot akarok látni akkor színházba megyek.
Másrészt így visszagondolva az elmúlt évek játékára számomra a legminőségibb játékosok azok nem előre drótozottak voltak, hanem igenis más szabad játékosok, függetlenül a mennyiségtől.

A gazdasági rendszerre én sem azt mondom, hogy mindenképpen legyen reális. Hiszen Arxban is birtokalapú adó volt, és azt hitelesen azt sem naponta kéne osztogatni Smile De az nagyon erőltetett, amikor az ember babot-lovat-terményt-bármit kap X időnként, miközben más téren meg maximalista épületeket akar. Akkor legyen nagyvonalú a modell, és legyenek madzagfalak Smile
Viszont hangsúlyosan problémának tartom a témaválasztást amikre építik a gazdasági rendszert. Ha olyan tematikájú a játék akkor nem szükséges erőltetett modelleket hozni, hanem megoldható normál kereskedelmi szinten. Ha nem akarsz 1 négyzetkilométeren egy birodalmat modellezni, vagy nem teszel úgy mintha a 25 fős táborok nagyvárosok lennének akkor nem kell modell. Egyszerűen vannak emberek, vannak áruk és ezek forgalma, akár valamilyen esemény (aratás, vásár) apropóján akár a szokásos hétköznapok modellezéseként. Esetleg bele lehet kavarni a szokásos kvesztesdiket, amikkel lehet némi javakat szerezni, vagy megspékelni az egész kérdést valami kincses mókával.

A birtokrendszer sem rossz ötlet, ha nem a termelési kapacitásuk alapján akarjuk őket értékelni és nincs belőle tucatnyi belezsúfolva abba a párszáz méteres keretbe amit általában játéktérnek hívnak. Reálisan nézve egy játéktéren legfeljebb 2-4 birtok határérintkezése jöhet szóba, amiknek a határait lehet toszigálni ide-oda a játék alatt ami akár IN presztízs vagy valamilyen "speciális erőforrással a vitatott zónában" dolog, ami miatt valódi értelme lesz a terület birtoklásának. De erre megvallom még nem láttam jól működő példát játékon.
Személyes megjegyzés: én is voltam már pár keltán és egyeben, de nagyon nem szívesen hasonlítanám pl egy Cellhez azt ami ott zajlik. És persze nem is tetszett annyira, de az már megint egy szubjektív vélemény Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Szer. Szept. 16, 2009 3:10 pm

Na igen most kétféle alaptípúsról beszélünk egyszerre. Az egyik amikor a tábor várost, a 100 méter kilómétert a kis babföld birtokot jelképzet. (Göd). A másik amikor minden egyes építmény önmagát jelképezi, és a távolság, csoport az ami önmaga (erre a legjobb példa Szanda, ahol két tábor között akár több kilóméteres út is lehetett). Eddig az első volt mindig túlsúlyban, és ezek között volt számomra legkiemelkedőbb göd. De persze természetesen én a második híve vagyok alapvetően.

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Szer. Szept. 23, 2009 10:21 am

Néhányan bizonyára beinvesztáltak valamiféle airsoft fegyverbe (legyen az 2000 vagy 30000 Ft) Fallout live-ra készülve. Mindnyájan reméljük hogy lesz folytatása, de akár lehetne más larpot csinálni ami hasonlóan airsoft alapú. Ilyenek jutottak eddig eszembe hogy: Stalker larp, Jagged Alliance larp, Keresztapa larp (ilyet airsoftosok csináltak is), Mad Max larp

A leginkább nekem a Stalker larp ötlete tetszik. A történet szerint Csernobilra zuhan egy meteor, ami létrehozza a Zónát. Sugárzás és anomáliák uralják a területet, de megjelennek az emberek is: a stalkerek a meteor leszakadt, fizikai törvényeket megváltoztató darabjai után kutatnak, hogy azokat eladják; a hadsereg lezárta a területet, de belül is hoz létre kutató telepeket, járőröket; tudósok legkülönfélébb csoportjai vizsgálódnak; banditák gyilkolnak bármiért, amit eladhatnak (leletek, kutatási eredmények vagy csak egy darab szalonna). A stalkereknek is több csoportja alakul ki.... A legenda szerint a Zóna közepén, a betonszarkofág alatt létrejött egy "szoba", ahol annak, aki eljut oda, a legmélyebb vágya teljesül (de vajon tudjuk-e, hogy mi a legmélyebb vágyunk?)
A játék egyébként a Tarkovszkij Stalker című filmjének alapötlete alapján készült, de a kettő csak a legalapabb dologban hasonlít (mármint abban hogy meteor, Zóna, sugárzás és anomáliák meg a szoba).
Mást érdekelne ilyesmi, vagy egyéb airsoftos larp (falloutot leszámítva)


A hozzászólást Derszu összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Szept. 23, 2009 11:33 am-kor.

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Kildar Szer. Szept. 23, 2009 10:52 am

Nézzük szép sorban:

- Stalker larp szintén volt már airsoftos bandától, meg Derszu ki is fejtette, szóval erről nem beszélnék sokat
- Jagged Alliance larp, ennek a lényege ugyebár az, hogy privát katonai cég alkalmazottai gerilláznak ellenséges területen. Ehhez rohadt nagy terep kell, sok épületcsoporttal (települések), egy "nemzeti gárda", meg több kisebb privát faction, lehetőleg településenként legalább egy, plusz a gerillák, plusz kismillió civil (akiknek persze lehet dugipisztolya Razz). Sok (90+, és ebből minél több összeszokott!) ember, nagy és frankó terep, illetve rengeteg technikai eszköz (járművek!) kellene hozzá. De tény, menő lenne Razz Ha egyszer sok pénzem lesz, biztos szerveznék ilyet.
- Mad Max: Ez ha jobban megnézzük ugyanaz, mint a Fallout. A FO pc játék fejlesztői rengeteg ötletet vettek a Mad Maxekből, illetve vannak konkrét utalások is (az 1-2ben a Leather Jacket kinézete, az 1ben Dogmeat begyűjtése)
- Keresztapa: Ebben igazából egyedül a "korhű" fegyverek lennének neccesek, merugye egy MP5 vagy egy G36 nem nagyon keresztapás korszak. Egyébként megoldható, hiszen mint mondtad, volt már ilyen.

A többi lehetséges elgondoláshoz sokkal komolyabb katonai felszerelés kell, ráadásul létezik már erre alapuló irányzat - Airsoft MilSim-nek hívják Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Szer. Szept. 23, 2009 10:59 am

Igazából a felszerelésekből elsősorban posztapokaliptikus játékokat lehet kihozni olcsón, de természetesen kellő pénzmennyiséggel bármi lehetséges... Smile

Viszont tegyünk különbséget az airsoft fegyvereket is alkalmazó larpok és az airsoft játékok között. Előbbieket fogunk szervezni, de "sima" szerezdmeghozvissza airsoft partikra ott van a softair.hu-n a rengeteg játék. Aki elsősorban a lövöldözés izgalmára vágyik az menjen rendes AS partikra, bár fontosnak tartom megjegyezni, hogy azon a téren is megjelentek már egy ideje a larposabb témák. Igaz ott is azok az emberkék hiányoznak akik nem elsősorban lőni mennek (arra vannak kismillióan) hanem azok akik el tudnak játszani civil szerepeket és nem vagy alig nyúlnak fegyverhez (politikusok, techiek, civilek, orvosok...stb). Ilyenekre pl elég komoly igény van, a kérdés az hogy mi pl tudunk e ilyen módon bemutatkozni? Ha igen, és leszünk mondjuk kéttucatnyian akik elmennek egy-két nagyobb larposabb gamere, akkor az igen jól jönne mindkét oldalnak, és később mi is több lövöldözősebb játékot tudnánk szervezni. (jobb kapcsolatok, jobb pályák, jó fej airsoftos emberek jönnének játszani...stb)
Tehát Derszu az ötleted kifejezetten jó aspektusokkal bír, de igényelne némi humán erőforrást a dolog magasabb szintre hozása. Szerinted van erre 15-20 jó ember itt? Akik nem csak géppisztollyal a kézben tudnak modern közegben játszani?
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Szept. 23, 2009 11:27 am

Homár kimondta a lényeget amire én is utalni szerettem volna, és sajnos azt kell mondanom hogy 15-20 főt akinek van fegyvere+ideje+pénze ezekre a "bemutatkozó"játékokra, sajnos nehezen lehetne innen összeszedni.
Ezzel nem lehúzni akarok senkit de sajnos a tények azok tények, idei fallouton is kevés volt az olyan ember akinek használható/jó fegyvere volt, és nem utolsó sorban ott van az is hogy egészen más utazni Xszáz kilómétert és fizetni 1500 Ft-ot egy háromnapos játékért, mint ugyanezt megtenni egy egynaposért, mert ebből a pénzből nyárra már megvan eyg akármilyen larpra legalább az utazás és a nevezési díj. És természetesen mivel mindnekinek teljesen máshogy néz ki az óra/munkarendje (mint ahogy azt sajnos a margit szigeti edzéseken tapasztalom) nehéz összeszedni akárcsak egy alkalomra is ennyi embert. Ellenben az elképzelést támogatom és ha szóltok és meg tudom oldani szivesen részt veszek benne.
Egyéb ASes larpok: Stalker és Mad Max larp nem rossz ötlet, nem kell hozzá semmi különb mint fallouthoz, a többi hátulütőit már elmondta Kildar, de szerintem mivel azokhoz is felszereléseket kéne gyártani (főleg a szervezőknek így nekik a legnagyobb nehézsg ezen szempontból) fallouthoz pedig azért már van némi permanensen felhasználható hardware, szerintem egyenlőre a többit nem kéne erőltetni. Így is sok a larp egy-egy nyárra, részemről mindig szívom is a fogamat hogy nyaranta egy, de maximum két játékra tudok elmenni idő vagy pénzhiány miatt, és szerintem aki akarja az szerepjátékos szempontból egy posztaokaliptikus játékon is kellőképp ki tudja élni magát Smile Persze nem vagyok semmi rossznak elrontója, és bármilyen ilyen stílusú/típusú játékon megjelenek ha valaki bevállalja a szervezést és van rá időm és pénzem.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Szer. Szept. 23, 2009 12:09 pm

Mondjuk annyit tegyünk hozzá, hogy vannak invitálások larperek számára, olyan játékokra amik 2naposak és nem kell hozzá drága fegyver (sőt, leginkább fegyvertelen jelegű szerepek). Az ilyen játékoknál szép eséllyel nagyon jelentős árkedvezmény is dukál a nem harcolni, hanem játszani lejövőknek. Ha erre sikerülne összehozni (pl tavasszal is lesz ilyesmi) egy 15-20 fős csapatot, akkor az a későbbiekben többszörösen is jól jönne.
A már említett megismerünk jó arcokat részen kívül, megismerünk jó pályákat illetve (ez főleg szervezőknek vagy komolyabban játszani kívánóknak fontos) rálátást nyerünk az airsofterek játékára, stílusára, ötleteket meríthetünk és adhatunk...stb.
Ehhez viszont kellene az a másféltucat ember aki tud lázadót-menekültet-orvost-diplomatát-geci újságírót...stb alakítani, és csak néha juthatna fegyverhez, akkor is illegálisan.
Egyébként ha van erre érdeklődő akkor nyithatunk róla külön témát, mert középtávon (1-2 éves viszonylat) ez nagy előrelépés lehetne. De azok akik mindig csak az aktuális szezont akarják "elütni" valamilyen játékkal nem hiszem hogy elsőre érintettek lennének.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by tomeKK Szer. Szept. 23, 2009 6:59 pm

Háj!

Stalkert is szerveztek már korábban airsoftosok(Bobek) Nagygomboson, bár szinte semmi köze sem volt a LARP -hoz én baromira élveztem (mondjuk ez nagyrészt azért lehetett, mert megőrülök az orosz cuccokért) Csak azért pofázok bele, mert nemrég találtam rá újból Star-TM(RU) blogjára, ahol az airsoft és larp játékain készült fotóit teszi közzé:

Van Stalkeres, Falloutos, és sima Milsim kategória is!

Csekitáut: http://star-tm.ru/
tomeKK
tomeKK

Hozzászólások száma : 3
Age : 41
Tartózkodási hely : Miskolc
Registration date : 2009. Sep. 17.

http://airsoft-miskolc.hu

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Szept. 23, 2009 8:05 pm

Ezt pont ma délelőtt nézegettük Magitorral, Stalkeres cuccok meg felszerkók nagyon bejövősek, főleg a sugárfertőzöttek. Falloutosak viszont szerintem elég gyérek, ott inkább a helyszíneket irigylem:P
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Szept. 23, 2009 8:16 pm

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Liveinrussiamotivator
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Magitor Szer. Szept. 23, 2009 10:42 pm

Szia TomeKK XD bocsi az offért csak mi személyesen ismerjük egymást én meg Achmed vagyok az A-Team böl (Debrecen)
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Derszu Csüt. Szept. 24, 2009 8:27 am

A Szürke Falka is kitekintget airsoftra (tomekk veletek voltunk játszani kint Edelényben). Mi ilyen airsoft; airsoft-larp jellegű dolgokban benne lennénk. (ha nem is az egész csapat kollektívan; most fallouton csak ketten voltunk, de lehet jövőre leszünk többen is)

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Csüt. Szept. 24, 2009 8:44 am

Na igen, az ilyen "lehet jövőre többen leszünk" típusú dolgok amikre nehéz konkrét játékot szervezni. Már persze abban az esetben ha larperebb szerepekre lenne szükség, lehetőleg normális létszámban.

Tehát a kérdés, van e 15-20 olyan konkrét emberke aki összeszedhető egy modern, larp elemekkel dúsított játékra főleg civilként, ahol ki kell játszani a szerepet rendesen. Mert lövöldözős emberkét könnyű találni, de olyat aki szerepet játszik elsősorban, már nehezebb.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Szept. 24, 2009 9:00 am

ha nincs túl messze és időben belefér engem ilyenre fel lehet írni Smile fegyvert úgy se fogok venni és amúgy is civil fejem van Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Lobster Csüt. Szept. 24, 2009 9:28 am

Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Akarom ezt a Larpot!!! - Page 2 Empty Re: Akarom ezt a Larpot!!!

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.