LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Játékosi kezdeményezések felmérése

+6
Ashi Valkoinen
Kildar
Asmodus
Magitor
Gem Kapocs
Lobster
10 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Asmodus Kedd Jan. 11, 2011 8:38 pm

Ami felrobbanhat az fel is robbanik. Üres AS-os pisztollyal is lőttem már meg embert játékon. Belém is állt a frász, jobban mint belé.

Murphy nem alszik, e tekintetben szerintem az eszement túlbiztosítás nem időpazarlás hanem alapkövetelmény.
Asmodus
Asmodus

Hozzászólások száma : 34
Age : 43
Tartózkodási hely : Vác
Registration date : 2010. May. 11.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Lobster Szer. Jan. 12, 2011 11:36 am

"Bízzál Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" - O. Cromwell

Összegezve, legtöbb rutinos embernek volt már "hűbazz éppcsak megúsztuk" élménye ilyen-olyan larpokon/airsoft játékokon. Vszeg ezért reagálnak így az "öregek" Smile

Másrészt a legtöbb illegális vagy kérdőjelesen legális cuccnak megvan az elfogadható verziója, amivel nem lesz gond. Lásd:
- riasztópatron vs. rózsapatron.
- hatástalanított fegyver átépítés vs. airsoft fegyver
...stb.

Másrészt csinálhatsz dartgunt, ezt senki nem tiltotta meg, sőt mégcsak azt sem mondtuk, hogy lehetetlen. Ha legalább annyira biztonságos mint az íjak, akkor jöhet (volt már számszeríj is larpon, simán működött a dolog) az egyetlen komolyabb érv inkább hitelesség alapú. Egy amerikában a háború után összehekkelt dartgun (és/vagy a tervrajza) mi a francot keresne középkeleteurópában? Smile Mert még egy nukakóla az lehet háború előtti import, vagy csempészáru de azóta fogalmazzunk úgy, nem sok kereskedő utazik kontinenseken át (és ha mégis nem egy dartgunnal fog házalni:))
De ismétlem, lehet róla szó.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Borgwarrior Kedd Jan. 18, 2011 11:51 am

Lobster írta:Ha már érdekes kritikáról beszélünk, sikerült kiszúrnod azt a 4db embert az 50ből akik kb az egyedüli olyan szervezetből jöttek aminek komoly NATO készletei vannak... Bár a 4-ből egyiknél egy AK(orosz), a másiknál meg egy HK(német) figyelt, a maradék kettőnél volt csak ámárikai a fegyver.
bocs hogy ilyen későn belevau, de csak egy M4 volt. Két HK (416, G36), és egy AK.
Borgwarrior
Borgwarrior

Hozzászólások száma : 9
Age : 37
Tartózkodási hely : Dunakeszi
Registration date : 2010. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Jan. 18, 2011 12:39 pm

Szerintem Homár lényegi mondanivalóján ez nem változtat, bár nekem is csak egy M4 rémlik abból a kőkemény egy alkalomból amikor elvonultatok a kaszinó előtt über figyelve minenre csak az épület mellett gyújtott tábortűznél kávézó három emberre nem Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Lobster Kedd Jan. 18, 2011 2:39 pm

Asszem kevertem a plazmapuskával a témát. Bevallom a képet nem nézegettem nagyon, de ha egészen őszinte akarok lenni, még akár a didzsungvető is lehetett valami nagyon más, bár én ámárikáinak néztem Smile Nem értek én a puskákokhoz Razz
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Asmodus Pént. Jan. 21, 2011 9:50 am

Lobster írta:Asszem kevertem a plazmapuskával a témát. Bevallom a képet nem nézegettem nagyon, de ha egészen őszinte akarok lenni, még akár a didzsungvető is lehetett valami nagyon más, bár én ámárikáinak néztem Smile Nem értek én a puskákokhoz Razz
Jó mert nem is puskák. Karabélyok Very Happy
Asmodus
Asmodus

Hozzászólások száma : 34
Age : 43
Tartózkodási hely : Vác
Registration date : 2010. May. 11.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Jan. 21, 2011 10:22 am

Ennyi lámáskodás meg legyen már nekünk megengedve Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Lobster Pént. Jan. 21, 2011 4:45 pm

Asmo!
Vincent Vega: Ááá, puska kellett volna, baszd meg!
Viccet félretéve és komolyra váltva a szót, előzetes ötletgyűjtésbe csapok a játékosi kezdeményezéseket is érintően. Bár elsősorban az IN frakciókra lesz a dolog kihegyezve és az ő vállalásaikra, de értelemszerűen az OUT lehetőségeket is érdemes figyelembe venni.

A dolog ugyebár kb úgy fog kinézni, hogy a frakciók az alapján kapnak kedvezményeket és előjogokat (pl HQ-hoz közeli épületválasztás, olcsóbb/ingyenes autodochasználat, kereskedelmi engedélyek...stb) hogy milyen "közfeladatokat" látnak el. Lesznek állandó feladatok és lesznek alkalmiak is, (pl állandó lehet egy területvédelem, de alkalmi pl egy karavánkísérés) ezekre is lehet majd opciós szerződéseket kötni.

Itt és most a kérdés OUT aspektusát szeretném felmérni, milyen feladatokat tartotok életképesnek a játékélmény és hasznosság szemszögét is figyelembe véve. Mert pl a latrinakezelés egy nagyon hasznos meló lehetne, de gondolom nem sokan vállalnák inkarakter Smile
Az itt leírtakon kívül további ötleteket is várok, ha van olyasmi ami inben reális elvárása lehetne egy posztnukleáris kereskedelmi állomás vezetőségének és outban is hangulatos akkor írjátok meg plíz.

Pár példa:
- Katonai védelem: adott helyek ésvagy személyek katonai védelmének ellátása. Több ember/jobb felszerelés és hatékonyabb csapatmunka az előny, érdemes olyanoknak vállalni akik milsim érdeklődési körűek. A feladatok jellegéből fakadóan militánsabb, de alapvetően defenzív játékosoknak érdemes (értsd, csak akkor lősz ha rád lőnek, nincs kitámadós móka) hiszen őrködések, vip kíséret..stb jellegű melók nem feltétlenül akciódúsak, de fegyelmet és monotóniatűrést igényelnek.
- Karavánkíséret/Beszerzési misszió: az egyik legharciasabb "közfeladat" általában a Zónába vagy Zónából cipelendő cuccok szállítására és megvédésére kell ember. Arra meg sok a fosztogató, ráadásul a Gteri városvédelem sem jár arra (bárki is lő bárkire). Eseti jellegű de akkor erősen veszélyes és kontaktesélyes cucc.
- Közterületfenntartás: IN-es megjelenítése az in és out szemét kezelésének. Bizony, ez alapvetően kukás meló, ebben pl nem vagyok biztos hogy bárki is szívesen részt venne. Persze előnnyel is jár, részlegesen hatóságnak tekinthető a szervezet aki vállalja és akár szemétbírságot is kiszabhat Very Happy
Technikailag arról lenne szó, hogy figyelni hogy ne legyen sehol szemét, a kukás zsákokba ésszel legyen pakolva de pl a nehezen járható utak rendbeszedése is szóba jöhet. A közteres szolgáltató az egyike azon kevésnek akik "közmunkásokat" alkalmazhatnak, azaz olyan karaktereket, akik ilyen-olyan szabálysértés miatt pl 1 óra közmunkára ítéltettek. Ofkórz az eszközöket biztosítjuk, és természetesen nem lehet megalázó vagy veszélyes/unhigiénikus feladatokra kényszeríteni senkit.

Eddig ez a három fő profil amire eddig építünk, de várok további ötleteket is. Illetve azon észrevételeket, hogy ezek vállalhatóak e vagy sem szerintetek.
Köszi!

Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Asmodus Pént. Jan. 21, 2011 8:10 pm

Lobster írta:- Közterületfenntartás
Szerintem lehetne ilyen "roncsvadász kommandó" is a dologból. Teszem egy hulladékátvevő állomással (tezsvírem! nemesfím!) Ahol a JK-k a talált IN-es OUT-os cuccokat lerakhatják ha nem kell nekik. Akár pénzbeni javadalmazással is. Ezzel egyrészt a szemétgyűjtés lesz bátorítva bárki által, másrészt játéktechnikailag sem fog mindenki a megszerzett de tök fölösleges cuccán ülni, mert nem tud vele mit kezdeni.
Asmodus
Asmodus

Hozzászólások száma : 34
Age : 43
Tartózkodási hely : Vác
Registration date : 2010. May. 11.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Lobster Pént. Jan. 21, 2011 8:39 pm

Roncsvadászat megszavazva Very Happy
A közteresek amit begyűjtenek azt tárgynap delén és estéjén leadhatják a Gter központban (ha akarják). Ott pedig egy meghatározott kvóta alapján csörgő kupakokra válthatják a cuccost Very Happy
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Spectre Pént. Jan. 21, 2011 10:32 pm

Én a katonai védelem felé tendálnék, főleg azért, mert otthon üldögélő típus vagyok Very Happy
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Lobster Szomb. Jan. 22, 2011 9:50 am

Hát meglássuk melyik frakció tagja leszel, mivel ez nem egyéni vállalási rendszer. Smile

Másrészt ezek nem kötelező feladatok, lesz elég sok csapat/egyén akik nem vállalnak "közszolgáltatásokat". A lobbi csak azoknak a frakcióknak éri meg, akik különféle extrákra hajtanak.

Másrészt attól még hogy a saját frakciód mondjuk vállal egy karavánkísérős mókát, azt senki nem fogja megszabni, hogy hány embert és kiket visznek magukkal. Ez olyan alvállalkozós téma, a fővállakozó nem kérdezősködik hogyan oldották meg a problémát, csak oldják meg.
Ha pedig az adott csapat elbénázza (pl nem viszik magukkal Spectrét az atomterminátort Smile ) és nem hajtja végre a feladatot, akkor lehet hogy elveszíti az opcióját a többi melóra (rosszabb esetben akár kötbért is fizethetnek, amennyiben a szerződés effélét tartalmaz).

Tehát ne aggódj, senki nem fog téged személy szerint roncsvadászatra vagy karavánkíséretre kényszeríteni (csapaton belül meg gondolom már le tudod rendezni ha mégis Smile)
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Asmodus Hétf. Jan. 24, 2011 7:33 am

Kevés emberes közfeladat ötlet:
Mentősök. Kell hozzá 2-3 ember, karszalagok, meg max egy hordágy.
A lényeg, hogy valahogy el kell fogadtatni minden oldallal, hogy ők amíg a karszalag rajtuk van pártatlanok. Ez elsősorban a túlélési esélyeket növeli. Kevés ember lő le olyasvalakit aki van anyirra hülye, hogy önként és (szinte) bérmentve segítsen mindenkinek.
Asmodus
Asmodus

Hozzászólások száma : 34
Age : 43
Tartózkodási hely : Vác
Registration date : 2010. May. 11.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Jan. 24, 2011 8:34 am

"Technikusok":
Szintén kevés emberes közfeladat, de annál hasznosabb. 1-2 ember már kielégítően el tudja látni, viszont tapasztalat hogy jól jön ha valakihez instant lehet szaladni hogy valamit össze kéne rakni Smile (Akár kisebb-nagyobb honorárium fejében).
Tudom hogy eddig is volt, csak nem lett említve, gondoltam ne maradjon ki.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Magitor Hétf. Jan. 24, 2011 8:48 am

Lehetne speckó képességek is kiemelt karaktereknek pl Jury Rigging (Kókány Szaki) Pl bizonyos javítható tárgyakat más alkatrésszel javíthat, vagy Szanitécnél Aranylövő, pl stimpakot és harci drogot ad be valakinek az superstimként működik, de elszenvedi a drog hatását is, viszont x perc után félholtan esik össze és csak Doki tudja vagy Ótódoki rendberakni stb...
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Lobster Hétf. Jan. 24, 2011 9:26 am

Asmo: Tetszetős ötlet, de annyit hozzátennék, hogy egészen bizonyosan nem lesz szabályszintű "védettsége" senkinek. Ergo bármilyen "pártatlan és semleges" oldalnak saját magának kell kiharcolnia hogy ne lőjék őket ronggyá amikor épp valakinek az ellenségét segítik Smile
Ellenben ha a mentősök kellően körbevédik magukat szövetségesekkel (értsd, főleg a nagyobb frakciókkal) akik megegyeznek hogy közösen irtanak ki mindenkit aki árt a mentősöknek munkvaégzés közben, akkor lehet tényleg nem éri meg őket abuzálni.

Vagy lehetne afféle cyberpunkos TraumTeam, ahol nemcsak a mentősök és hordárok, de a katonák is részét képezik a szolgáltatáscsomagnak Smile Sőt, akár a TT-hez hasonlóan, itt is lehetne különböző névre szóló INes prepaid kártyákkal szerződéseket kötni, amik különböző "erősségű" beavatkozást jelentenek, ha ki kell menteni az illetőt.
Alapcsomag: Ha csendben vérzel egy Géteren belül akkor elvisznek az autodochoz Smile
Rizikó csomag: Ha tűzharcból óvatosan ki lehet vonni akkor megteszik, magukat nem veszélyeztetve.
BAB csomag (Barát A Bajban): Ha megsérülsz beavatkoznak a szükséges mértékig hogy ki tudjanak menteni.

Stbstb. Smile
Persze erősen valószínű, hogy kizárólag az Alapszolgáltatás az ami "közfeladatként" menne, a gteri vezetést nem érdekli a bajkeverők sorsa, de ha valaki megsérül a városon belül akkor azt szeretnék nem elveszíteni (vagy mert hasznos ember, vagy mert ki akarják hallgatni Smile)



A hozzászólást Lobster összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 24, 2011 9:31 am-kor.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Lobster Hétf. Jan. 24, 2011 9:29 am

Gem, Magitor: ezekkel az ötletekkel az a baj, hogy egyrészt értéktelenítik a "normál" techie karaktereket, másrészt kvázi NJK jellegűvé (a spec esetesnél) tesz embereket. Ezt pedig nagyon nem szeretnénk.

Ahogy elnézem minden normális frakcióban lesz 1-2 techie, és vszeg 1-2 medic is. Akinek szüksége lenne efféle melóra, bőven válogathat majd, hogy kivel akarja lebizniszelni. "Közfeladat" ebben a formában nem lesz, persze ettől még bárki előtt nyitott a lehetőség hogy efféle "techiekölcsönző" szolgáltatást indítson Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Játékosi kezdeményezések felmérése - Page 2 Empty Re: Játékosi kezdeményezések felmérése

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.