LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

+27
Dorten
Mart
Morwina
Lorin
Denegra
Zag-Zag
Mordor
Iffar
Pangloss
Ahriman
belzee
Kildar
Magitor
Drako
Damien-Maelstrom
Eglar
Bexter
Nirwastir
Sonir Norend
Spectre
Lecram
Andrew
Ashi Valkoinen
Deman
Lobster
Keitel
Gem Kapocs
31 posters

6 / 22 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Csüt. Aug. 05, 2010 8:56 am

Eglar írta:Nnna. Nekem meg elkészült a gambesonom, képek linkelve, mert túl nagy felbontásúak, és lusta vagyok butítani. Mellényrész tavaly ilyenkor megvolt már, ujjak tavasszal készültek. A fűzés módját kb. 3 hete álmodtuk meg nagyival, kicsit egyedi, mivel nem találtunk elég erős+hosszú ringlit a bőr peremezés+2x2réteg lenvászon+3 réteg gyapjú átbökésére.

ilyen kiterítve: KLIKK

ilyen az ujjak fűzése: KLIKK
A belső oldalra cselesen bakancsra való ringlik vannak beapplikálva, és a bőrszíjakat azon húztam keresztül.

így néz ki rajtam:
KLIKK
Gem utólag észrevételezte volt, hogy karcsúsítottra kellett volna szabni. Hát, basszus, nem fogunk újra nekiállni, mikor korrigálható a dolog egy övvel. Very Happy
Hujuj, karcsúsítás tényleg nincs benne az nagyon gáz lesz/lehet ha lemez teljes mellvérted lesz, mert oldalt bele fog vágni a vért mindig be kell igazítani hogy ne lógjon ki ott nagyon passzentosnak kell lennie (tapasztalat) illetve a mellkasnál még elfért volna pár réteg, hogy domború legyen, meg a nyakát én megdupláznám hosszra mert kurva jó érzés amikor beüt a vállvért XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Csüt. Aug. 05, 2010 11:31 pm

Laaaassssíííííííííííííííííít.
Ez az a legendás vért, amit Ugo Serrano és Patrick Thaden egy hét alatt tolt ki alumíniumból, egy haverjuk filmjének kelléke (alacsony költségvetésű, cím: Shroud). Ezt a képet még nem láttam róla.
Gem: nézd meg, hogy hol a könyöke a plackart végéhez képest... mármint ahhoz aponthoz képest, ahonnan már tágul ki szoknyának. Igen, leheletnyi optikai köcsögösködés, Helmschied legszebb hagyományait követve (többieknek, az ő szokása volt, hogy egy lemezből húzta ki lágy átmenettel a plackartot és a szoknya első "lemezét", ami amúgy is keveset mozog, még ha külön is van. Ez olyan illúziót kelt, mintha a plackart hosszabb lenne lefele).
[url=A hivatalos képek a Jetrefilmstől]http://forums.armourarchive.org/phpBB2/viewtopic.php?t=95281&postdays=0&postorder=asc&start=0[/url]
[url=Szintén Ugo, szintén női, szintén Helmschied-alapú. Vö. a plackart és a könyök távolságát ill. a hónaljivágást az eredetiekkel ill. a Jetrefilms-es verzióval.]http://forums.armourarchive.org/phpBB2/viewtopic.php?t=68863&postdays=0&postorder=asc&start=0[/url]
[url=Éééés meg is van, "Ugo and Patrick sitting on a tree", a Jetrefilms-es vért készülése.]http://forums.armourarchive.org/phpBB2/viewtopic.php?t=67661&postdays=0&postorder=asc&start=0[/url]

De az bezzeg senkinek se tűnt fel, hogy a mellvértbe integrált gorget nem jelenik meg 1530 előtt! Razz:P:P:P

Edit: waaaagh, vmit elkúúúúrtam a linkekkel, cserébe ehhez már lusta vagyok. kontrolcékontrolvéenter eljárás viszi.

Edit reloaded, mert nem láttam az új postokat: Eglar, meg nem mondom, miért, de engem ez egy mongol páncél alá való kaftánra emlékeztet. Whatever it is, looks good. Very Happy És számottevően jobb, mint az enyém, már csak azért is, mert nekem nincs.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Aug. 06, 2010 7:45 am

Tanulj meg linkelni Razz
Egyébként ezek szerint ennyire idióta szögből van fényképezve. A gorget meg feltűnt, bár az nem hogy a mellvérthez van építve, btw mivel zsigerből volt egy megérzés hogy filmkellék/fantasy cucc nem tulajdonítottam neki jelentősége. Ettől függetlenül a hónalj kivágást még mindig kicsinek ítélem.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Eglar Pént. Aug. 06, 2010 8:35 am

Ahriman: most röhögni fogsz, de ott van benne a cheat, hogy az alapja egy hosszított női mellény szabásmintája a Burdából, ami egy kicsit meg lett hackelve talált képanyag meg ilyen-olyan angol/német whatever battle re-enactorok cuccai alapján. Steppelés olyan, amilyen, mert nagymama a rendes, testvonalakat követő mintától kb. agybajt kapott, és közölte, hogy őőő azzal cseszekedni nem fog. Very Happy (varrógéppel varrni meg csak ő tud) Az aszimmetrikus átkötős zárást, amitől neked olyan keletinek tűnik, egy létező darabról vettem, majd linkelem, ha megtalálom a képet. Smile

Btw. a páncélos csaj kapcsán, örülök, hogy nem én vagyok a helikopter, és nem teljesen rossz a szemem. Very Happy

Magitor: Igen, a nyakrész meghosszabbítására én is gondoltam. Eredetileg a cucc egyébként egy viszonylag mélyebb nyakkivágású láncing alá készült, ahhoz pont elég volt. (Meg akkor még nem voltak olyan vad terveim, hogy egyszer, ha lesz annyi pénzem elfekvőbe, szeretnék beszerezni legalább egy cuirasst, egy pár mandzsettás kesztyűt meg pauldront. Na meg sisakot.) És mivel akkor kicsit vékonyabb voltam, még össze is ért elöl a nyakrész. ^^ Mentségemre legyen elmondva, hogy ez ilyen "nulladik próbálkozás". Very Happy Majd ha egyszer e földi életben nagyival még egyszer rávesszük magunkat egy újabb darab gyártására, akkor meglesz, mire kell odafigyelni...
De mivel egyesületben jelen állapotban is használhatom edzőcuccnak, a cuirass meg anyagi lehetőségeim tükrében erősen a "hol van az még!" kategória, egyelőre nem erőltetem az új gyártását.

Gem: Question: Mit vársz egy bevallottan lolfantasy vérttől, akár Ugo, akár nem? Smile
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Pént. Aug. 06, 2010 9:00 am

Eglar írta:

Gem: Question: Mit vársz egy bevallottan lolfantasy vérttől, akár Ugo, akár nem? Smile

Amugy abbóla fórumból szemezgetek egy fordítás " Leugrott Ugo barátom és összedobtuk csak úgy poénból ezt a vértet" Hát basszák meg XD Már ha Ugo a barátom lenne akkor leszopnám magam, nemhogy leugrott oszt csináltunk valamit. (bocsi a vulgaritásért, sajnos így érzem ezt a legkifejezőbbnek)
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Pént. Aug. 06, 2010 9:37 pm

...és még nem láttad, hogy Arminius mit kap a skorpiós római sisak mellé... csak ha már Ugo, akkor értse mindenki - meg lássátok, hogy milyen egy valódi profi munkája, ha nem poénból tolja. Edzett rugóacél, úgyhogy nem verik le róla a cuccot - ja, mert ez használatra megy, nem dísznek.
Ittenvanni a link. Érdemes végignézni.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Aug. 07, 2010 8:34 am

Na igen, Ugo takarodjon a picsába a szó legjobb értelmében Very Happy

Egyébként: Magitor, azért a te gambesonodtól se kell elájulni... Páncél alá épphogy jó, de már egy ideje mondogatom hogy vegyétek le rólad a méreteket és kapsz egy rendeset. Ahogy ez Ahrimanra is vonatkozik. Csak szűk éve basztok méreteket küldeni.
Eglar gambesonján a mellnek miért is kéne domborúnak lennie? Max akkor kötelező korhűségi szempontból ha 16ra gyúr, amiről nincs tudomásom, a tömés pedig tökéletesen elegendő jelen állapotában vas alá.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Aug. 07, 2010 6:49 pm

Hogy ne csak nekem fájjon:

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 04

Fekete sereg. Mindenesetre elég gyászos.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Szomb. Aug. 07, 2010 7:11 pm

Mondja valaki hogy ez egy közepes felszereltségű larperkompánia, és akkor talán nem kaparom le az arcom.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Eglar Szomb. Aug. 07, 2010 7:14 pm

Ez baromi régi kép, legalább 5 éves. Már tök máshogyan néznek ki, jelenleg igyekeztek összedobni maguknak házilag (nem akarok hülyeséget mondani, de talán 1-es lemezből) olyasminek kinéző vasakat, mint ami a kolozsvári Mátyás-szobron van. Szerk. Egyébként ne bántsátok őket, elég igyekvő társaságnak tűnnek, és beismerik, hogy komoly hiányosságaik vannak, egyes hazai, magukat úúúúdenagyon hagyományőrzőnek, trúvikingnek, miegyébnek mondó csapattal ellentétben. DE legalább igyekeznek, csak nem nagyon tudják, hol találnak forrásokat, és erősen tudják értékelni az ezirányú segítséget.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Aug. 07, 2010 7:28 pm

Ettől függetlenül szánalmas hogy valakik ilyen szinttel hagyományőrzőnek titulálták magukat.
Azért pár kategóriával feljebb tornásztam már a cuccomat (bár még midnig van mit javítani rajt) de mégsem nevezem magam jó szívvel hagyományőrzőnek.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Szomb. Aug. 07, 2010 8:30 pm

Gem Kapocs írta:Hogy ne csak nekem fájjon:

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 04

Fekete sereg. Mindenesetre elég gyászos.
Oszt Töll meg nekem mondja h fantasy a schiavonesca-m. Azért mi az a fitymabőr pikkelyvért, meg főleg csónak sisakkal? Meg a hammerájt lakkszínű műanyag fólia. Ennél korhűbb gyűrüsvértet csináltam elsőre, pedig akkor sem Ádámot sem a hagyományörzést de főleg a larpot nem ismertem....
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Aug. 08, 2010 12:19 am

jól látom hogy a széleken lévő embereken alufólia van?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Aug. 08, 2010 12:22 am

Azok a proto-cabassetek (morionnak is lehetne nevezni, de ekkora karimával...) nem néznek ki rosszul - ha acélból vannak/lennének, bőőven jók lennének 16. közepe tájára. Engem a ratyi kinézetnél sokkal jobban zavar az a látványosan sok meló, amit beleöltek, gyakorlatilag feleslegesen - a kép szélén lévő kettle hat az egyetlen, ami passzol; meg esetleg a pavise-k, ha a fogójuk megfelelő. Ha a pikkelyeseken valóban puska van, akkor bőven dobhatják több, mint a felét.
Továbbra is fenntartom, hogy célszerűbb tisztességes ruhával rendelkezni, AZTÁN vassal - még mielőtt vki elejtene pár (alapból jogos) csípős megjegyzést, megemlíteném, hogy jelenleg a ruhám jobban áll, mint a vértem.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Vas. Aug. 08, 2010 8:56 am

Ahriman írta:Azok a proto-cabassetek (morionnak is lehetne nevezni, de ekkora karimával...) nem néznek ki rosszul - ha acélból vannak/lennének, bőőven jók lennének 16. közepe tájára. Engem a ratyi kinézetnél sokkal jobban zavar az a látványosan sok meló, amit beleöltek, gyakorlatilag feleslegesen - a kép szélén lévő kettle hat az egyetlen, ami passzol; meg esetleg a pavise-k, ha a fogójuk megfelelő. Ha a pikkelyeseken valóban puska van, akkor bőven dobhatják több, mint a felét.
Továbbra is fenntartom, hogy célszerűbb tisztességes ruhával rendelkezni, AZTÁN vassal - még mielőtt vki elejtene pár (alapból jogos) csípős megjegyzést, megemlíteném, hogy jelenleg a ruhám jobban áll, mint a vértem.
pl de a Fekete Sereg 1494 ben megszünt. Végleg, szóval még ha proto akkor is gázos az a sisak. Bár szarok úgy ahogy vannak.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Aug. 08, 2010 9:08 am

mondjuk azért a csizmájukat elfogadnám, és egy larpra a pikkelyvértjük is jó lenne Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Aug. 08, 2010 9:22 am

Még a sisakok a legelfogadhatóbbak, hogy nem passzolnak az időszakhoz és amúgy is el vannak qrva ezután már csak részletkérdés Very Happy
Egyébként mert 1500-as évek előtt nagy tömegben olyan jellemzőek voltak a tűzfegyverek... Razz Néminemű korszaki zavarban vannak leginkább.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Vas. Aug. 08, 2010 11:36 am

Gem Kapocs írta:Még a sisakok a legelfogadhatóbbak, hogy nem passzolnak az időszakhoz és amúgy is el vannak qrva ezután már csak részletkérdés Very Happy
Egyébként mert 1500-as évek előtt nagy tömegben olyan jellemzőek voltak a tűzfegyverek... Razz Néminemű korszaki zavarban vannak leginkább.
Ez így nem helytálló, mert a FS ben voltak tűzfegyverek meghatározó számmal, a korabeli levele is Mátyásnak bizonyítja hogy nem pár főrl van szó hanem egész "egységről".
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Eglar Vas. Aug. 08, 2010 12:15 pm

Tudtok esetleg ajánlani pár forrást, ami alapján tudnak javítani? (mmint a loricatus loricatuson, pinxi loricatuson és t.sain túl) Az alapján, ami számomra a hozzáállásukból kiderült, határozottan örülnének az ilyesminek.

Ja, és a korrektség kedvéért újfent említessék meg, h mostanra már párukon van házigyártmány vas. (sajnos, amennyire tudom, bélésruhát nem hordanak alá) Illetve van egy rakat poleaxe-szerűségük. A proto-cabassetek (kösz, Ahriman Very Happy ) egy része fém. Ill. az egyik emberen láttam egy fokkal talán korba illőbb, salletra emlékeztető sisakot. Anyámék lőttek pár képet, talán vmelyiken rajta lesz a mostani felszerelésük.

Sonir: nem, szerintem valamilyen fémes hatású textília. Btw. igen, a korai Savaria Karneválok jelmez- és felszerelésigényei olyanok voltak, amilyenek, és a mostaniaké sem éppen tökéletes, de határozott fejlődés tapasztalható ezen a téren.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Aug. 08, 2010 2:00 pm

Historic Enterprises, Jeffrey Hedgecock cége. Mr. Hedgecock MacPhersonhoz közelítő kovács, a neje meg jelenleg a legelismertebb varrónő. Tiszta, nagy képek, forrásmegjelöléssel.
Armourarchive topik, rengeteg nagyon jó kééppel, és hasznos infókkal - WARNING, néhány cucc szar. Ha eleget nézik a többit, rájönnek, melyikek. Nem fogok 8 oldalt végiglistázni, bocs.
...
Najó, az egyenkénti bogarászást ráhagyom az elsődleges nemi jellegemre, inkább itten vala cca. 600 kép. Nagyjából rendszerezve, bár néhány melléklikkelés miatt ráférne az újraszervezés. Ennek ellenére soksokforrás. Ittalinkeeee.

Edit: Magitor, nekem a meghatározó szám tűzfegyvereknél a teljes létszám harmadánál kezdődik. Ezen a képen az emberek felénél van lőfegyver. Ez a 16. század közepéig-háromnegyedéig felejtős. Ha csak egy lövészosztagot akarnak bemutatni, akkor OK, de akkor meg nem helytálló az FS elnevezés, mert a lövészosztag az lövészosztag, heraldika nélkül nem lehet megkülönböztetni őket egymástól. Természetesen a specializált osztagok kivételt képeznek, de azok baromira ritkák. Mondjuk annyira, hogy "egyesek" lazán rámondják a rakétapuskára meg a lángszóróra, h ááááazcsakfantasy.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Vas. Aug. 08, 2010 3:35 pm

Ahriman írta:Historic Enterprises, Jeffrey Hedgecock cége. Mr. Hedgecock MacPhersonhoz közelítő kovács, a neje meg jelenleg a legelismertebb varrónő. Tiszta, nagy képek, forrásmegjelöléssel.
Armourarchive topik, rengeteg nagyon jó kééppel, és hasznos infókkal - WARNING, néhány cucc szar. Ha eleget nézik a többit, rájönnek, melyikek. Nem fogok 8 oldalt végiglistázni, bocs.
...
Najó, az egyenkénti bogarászást ráhagyom az elsődleges nemi jellegemre, inkább itten vala cca. 600 kép. Nagyjából rendszerezve, bár néhány melléklikkelés miatt ráférne az újraszervezés. Ennek ellenére soksokforrás. Ittalinkeeee.

Edit: Magitor, nekem a meghatározó szám tűzfegyvereknél a teljes létszám harmadánál kezdődik. Ezen a képen az emberek felénél van lőfegyver. Ez a 16. század közepéig-háromnegyedéig felejtős. Ha csak egy lövészosztagot akarnak bemutatni, akkor OK, de akkor meg nem helytálló az FS elnevezés, mert a lövészosztag az lövészosztag, heraldika nélkül nem lehet megkülönböztetni őket egymástól. Természetesen a specializált osztagok kivételt képeznek, de azok baromira ritkák. Mondjuk annyira, hogy "egyesek" lazán rámondják a rakétapuskára meg a lángszóróra, h ááááazcsakfantasy.
De az fantasy fegyveeer és a visszacsapó íj meg átviszi a lovagvértet, a pallos meg kurvaagy kétjezes kard XD
Szal szerintem azok meg nem is puskák, inne nézve inkább kézi mozsárnak tűnik, eléggé masszív a vasmennyiség.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Aug. 08, 2010 4:43 pm

Apropó, juteszembe, ésatöbbi. A Historic Enterprises árul jó minőségű kötözőkészletet, 4 szálhoz elég anyaggal, és segédlettel. Javasolnám, hogy páncélosodás felé tendáló embörök területenként/csoportonként ruházzanak be egy szettre, tanulmányozzák, és másolják le.
Kis infó, akik esetleg nem tudják: a 16. század elejét megelőzően a vért elemeit nagyobbrészt kötözéssel rögzítették a ruhához. Ez meggátolja, hogy a vértelem elforogjon, és a szíjak sem szorítják el az ember keringését, ráadásul a szíjas-csatos módszernél sokkal pontosabban be lehet vele állítani a méreteket. Elég hamar divat lett civil ruhákat is kötözőkkel ellátni, ezek olykor többszínűek voltak, egy ábrázolás mutat színes kötözőket páncéloson.

Edit: lehagytam a kivételeket: A könyök és a térd mindig kap szíjat, de nem az rögzíti, csak gátolja, hogy a ruha rugalmassága miatt lógjon összevissza, tehát nem kell agyig meghúzni. Hosszan lelógó, a karvérthez nem integrált vállak szintén kapnak szíjat kb középre, hogy a két rögzítési pont között se "púposodjon" fel. Teljesen zárt elemek, mint a cuirass, alkarok, lábszárak szintén sűrűn kapnak szíjat, d jobb minőségű darabokon szíj helyett acélzár (kampó, rugóspöcök, vagy zárható zsanér) található. A zárt, de a vért többi részétől független sisakokon is állszíj található, kivéve, ahol a sisak formája ezt nem teszi lehetővé (egyes mélyre lógó barbuták). A kesztyűk csuklótájékán szintén akad szíj, elsősorban azért, hogy ne csússzon előre - tehát az is elég lazán van, nem az tartja. Ha a kesztyű mandzsettája 360°ban zárt és nyitható, a csuklószíj felesleges. Ha a mandzsetta 180°ban zárt, kaphat egy szíjat a mandzsetta hosszának felénél, de jobb megoldás, ha megfelelő kesztyűre van varrva.

Edit reloaded: állszíjmentes nem-fix sisakok közül lehagytam az armetet, ahol az állra rázár a sisak, így rögzíti a fejhez, valamint az integrált bevorral rendelkező salletek, amik ugyanígy maradnak fenn. Igazság jóval kevesebb sisaknak van állszíja, mint amit a mai tendenciák mutatnak.


A hozzászólást Ahriman összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Aug. 08, 2010 8:16 pm-kor.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Vas. Aug. 08, 2010 4:50 pm

Ahriman írta:Apropó, juteszembe, ésatöbbi. A Historic Enterprises árul jó minőségű kötözőkészletet, 4 szálhoz elég anyaggal, és segédlettel. Javasolnám, hogy páncélosodás felé tendáló embörök területenként/csoportonként ruházzanak be egy szettre, tanulmányozzák, és másolják le.
Kis infó, akik esetleg nem tudják: a 16. század elejét megelőzően a vért elemeit nagyobbrészt kötözéssel rögzítették a ruhához. Ez meggátolja, hogy a vértelem elforogjon, és a szíjak sem szorítják el az ember keringését, ráadásul a szíjas-csatos módszernél sokkal pontosabban be lehet vele állítani a méreteket. Elég hamar divat lett civil ruhákat is kötözőkkel ellátni, ezek olykor többszínűek voltak, egy ábrázolás mutat színes kötözőket páncéloson.
Bizony a bőr kötözőket meg felejtsétek el mert semmire sem valók! Mármint vérten kötözködi persze. Csak szíjnak jó gyakorlatilag.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Aug. 08, 2010 7:13 pm

Ahriman írta: a 16. század elejét megelőzően a vért elemeit nagyobbrészt kötözéssel rögzítették a ruhához.

És utána mit használtak?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Aug. 08, 2010 8:10 pm

Sonir: onnantól már sokkal sűrűbb a ma általánosnak tekintett szíjazós téma. Megvan az előnye, ugyanis egy 16. századi félvértet némi gyakorlással 5-15 perc alatt fel lehet venni egyedül is, viszont 15. századi korhű cuccokból max. a mellvértet, kesztyűt és a sisakot tudod egyedül felkapni, a többihez segítség kell - 2 segéddel 20 perc jó időnek számít egy német teljesvassal.
Ugyan egyértelmű magyarázat nincs arra, hogy ez miért alakult így, azonban a személyes véleményem az, hogy a 16. századi lövedékálló vérteket igen kevesen lettek volna hajlandóak egész nap hordani, ezért a tökéletes illeszkedésnél és kényelemnél fontosabbá vált a gyorsabb fel-le vétel lehetősége.

Amúgy ennek a tendenciának a szélsőértéke az a harmadvért (mell, gallér, vállak, szoknya, comblapok), ami középen nyílt és rugóspöckökkel záródott - gyakorlatilag annyi idő volt felkapni, mint egy mai kabátot. Mellé a fejedbe csapod a sisakot, és jó is vagy.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 6 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 22 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.