LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

15 / 29 oldal Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Kedd Jan. 25, 2011 3:19 pm

Csak mellékes javaslat, ha a lenolajhoz keversz kb azonos mennyiségű terpentint, akkor kurvamélyen penetrál az olaj, a terpentin meg kipárolog, és utána is le tudod kenni viasszal. Amúgy lenolajnak érzéssel adjál hőt, kibaszott gyúlékony tud lenni.

És ha már feljött, akkor warning mindenkinek. Ha lenolajjal dolgoztok, akkor a rongyot, ha használtatok, terítsétek ki úgy, hogy jól szellőzzön. A lenolaj kb száradása ugyanis hőt termel - baromi nehéz pont úgy letenni az olajos rongyot, hogy lángra kapjon, de külföldi kolléga vesztette már el a komplett házát, amikor véletlenül mégis sikerült. Akkor meg már jobb nem kockáztatni.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Kedd Jan. 25, 2011 6:16 pm

Valami oldószert is tartalmazó lenolajkészítmény(lenolajkence) lehetett, mert nekem 2 fegyvertáskám ázik évek óta airsoft fegyvereim jóvoltából lenolajban.
Az otis lenolaj biztonsági leírása alapján sem minősül tűzveszélyes anyagnak.
http://www.otisbt.hu/sites/default/files/otis_lenolaj_2.pdf
Szerintem kb. étolaj gyúlékonysági szintjén van...

De van sokféle más spécibb kence; azokat én még nem használtam... Pl:
http://www.auro.hu/hu/fa-belter/olaj/Nr143-lenolajkence.php
Ezek valszeg gyorsabban szívódnak be, és mélyebbre, nyilván egy bútort nem lehet nyakra főre kenegetni állandóan. Igazából airsoftfegyverek egyedi építésű tusánál az vált be, hogy abban a stádiumban, mikor már nem szívja be az olajat, akkor is kb. félévente bekenem. Ott, a csúnya BB-nyomok időszakos eltüntetése, és a két félből való építés miatt viaszt nem használok.


Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Kedd Jan. 25, 2011 6:49 pm

No, not really, no. (link)
Külön kitér rá, hogy minimális levegő vegye körül. Ez azt jelenti, hogy a fegyvertáska pl eléggé safe, viszont ha mondjuk 3-4 tocsogós tasit bezsákolnál... Am mondtam, h elég nehéz véletlenül pont elérni a kvázi-öngyulladást - ettől függetlenül biztonsági kockázatként jelen van. Az Otis leírása helyenként némileg önellentmond, de még ha nem is tenné, pl armourarchive.org-on is többször felmerült a téma, demonstrációkkal, meg leégettaház-jellegű tapasztalatok megosztásával. Némely oldószer mellékesen pont csökkenti ennek a kockázatát, ld alkoholpárolgás ugyebár hűt.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Szer. Jan. 26, 2011 11:54 am

Belzee írta:OK! 22 utáni hétvégén szombaton POLI-BATON nap a Portörő rezidencián!
cuccot mindenki hozzon, szerszám helyben alapanyag batyus megoldással én csak egy gladiust akarok összedobni jelenleg, de magyarázni jó lesz az is!

Hm én erről miért nem kaptam levelet? Minden másról igen de arról h ide írtak arról nem...
Rendelt már valaki amúgy ilyen gumit? Mert ha nem akkor lenapolhatnánk egy héttel. Pont tegnap ígérkeztem el Ashiék szombati túrájára, erre pont most olvasom ezt is... ehh...
Vagy ha nektek jó a vasárnap délután, akkor addigra visszajövök.
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Szer. Jan. 26, 2011 12:52 pm

Lorin írta:OK! 22 utáni hétvégén szombaton .
Ezen mit nem lehet érteni Very Happy 23 ika volt szombat Very Happy De elmarad érdeklődés hiányában Very Happy ( Leónak más halaszthatatlan programja akadt)
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szer. Jan. 26, 2011 9:28 pm

Felraktam a szip.hu-ra számszeremet... De azért ott is tudnak:

http://szamszerij.majestic.fotoalbum2.hu/viewlarge/pictureid/11107536

Videjó...

Meg 700 font azé' odavág.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Jan. 26, 2011 9:33 pm

Pedig számszeríjban az még annyira nem is sok Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Csüt. Jan. 27, 2011 6:19 pm

Meglehetősen szép munka, bár nekem még mindig Tod munkája a favorit csontos számszeríjakból. (link)
Megjegyzés, 700# bőven kevesebb, mint 350 kg, tehát hacsak nem specifikusan lovassági fegyver, akkor azt még bőven lehet lábból húzni. (a korabeli számszeríjak húzáshossza meglehetősen kicsi, azaz jellemzően egy hosszúkaros számszeríjjal sincs 200mm felett, azaz a <350 kg-t baromi rövid távon kell tudni tartani. Ha teljes guggolást képes vagy 100 kg környékével csinálni, akkor a 700# is megy 200mm-n.) Ezen kívül 700# még bőven nem elegendő a másfeles edzett acéllemez horpasztásához sem, ld Peter Mueller tesztvideója.
Tehát a dekoráció és a felhúzószerkezet alapján a linkelt számszeríj lovasvadászatra optimalizált, vagy egy retekgazdag különc lovassági fegyvere.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Jan. 27, 2011 6:39 pm

Plastidipelős mókázáshoz: Eszembe jutott meg kéen nézni melyik éri meg jobban, ha nem a 3 kilós kiszerelést veszitek (ami ugye 35000 Very Happy ) akkor jobban megéri a sprayt venni, g-ra számolva olcsóbb, és több is mint a hasonló árú kenegetős kiszerelés. (a 200 grammosnál kb egy ezressel drágább, cserébe ez 311g beltartalmú), plusz nem ragad az ecsetre, nem folyik ki, nem tudod felrúgni, egyszerűbb kezelni is.
Modell hungária kftnél lehet venni ugyanannyiért mint amennyiért a plastidip cég árulja, személyes átvétel van, mivel kb két utcára van a forgách utcai metrótól ezért meg is közelíthető. Aki rendel ennek tudatában rendeljen, értékbiztosított csomagként is elmegy ezresből ha valakivel megvetetitek és lepostáztatjátok, de inkább 4-500 forint.
Az egyetlen problem a modell hungáriásokkal hogy egyelőre csak kék és fehér plastidipjük van, de szerintem kérésre hozatnak feketét (fegyverekhez ez célszerűbb lenne későbbi festés szempontjából, bár attól is függ ki milyen tónusú acélt szeretne megjeleníteni).
Ha valakinél van lehetőség egyet pesten workshoppolni és 2-3 ember betársul vehetnénk egy flakonnal és kipróbálhatnánk mit tud a lötyi, úgyis kell egy messer meg egy bidenhänder, elmerengtem egy awlschpiessen is Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Pént. Jan. 28, 2011 12:28 am

Gem

Ezekhez majd adj már valami linket:P Amúgy pont most hétvégén fogunk menni Pestre, ami jó is lenne ha teló híján el tudnám érni valahogy Leo-t meg Tas-t. Bár kétlem hogy két nap alatt át lehet venni bármit ilyesféle cuccot, nekem is az egyszerű 3k-s egeremet, már lassan egy hónapja hozzák... nem tudom molekulánként szállítják a marsról?

Mordor

Az ugye nem az amit Larpra csináltál RazzVery Happy. Amúgy a videón sajna nem látszik ezért megkérdezem, a lövedékek mennyire mentek át azon a fa vesszőfogón?
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Jan. 28, 2011 8:34 am

Még minidg nem a saját számszerét videózta, a videó végét sikerült kostatálni? What a Face
Lorin: Mily meglepő: www.modellhungaria.hu De ha rákeresel guglival az is kidobja Wink Egyébként az árukészlet napi frissítésű, tehát valószínüleg van nekik raktáron, ergo megrendeled, bemész érte, metálság.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Pént. Jan. 28, 2011 3:13 pm

Írtam, hogy nem az enyém... Very Happy Ilyen csontberakást nem vinnék ki hadijátékra. Meg a második játékra már egyedül mennék. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Biztos, hogy vadász, mert csak azon voltak pom-pon-ok, elvileg(na meg a különcökén Very Happy ).

A másfeles acéllemez átütéséről szóló videjókból én még egy olyat nem láttam, ami eredeti korabeli acéllemezt lyukaszt.
Mert a 200 fontos angol hosszú íjjal is(lehet, hogy csak réseknél, stb...) kilyukasztották valahogy a franciákat...

Én a majdani kardomon a modellező szilikont fogom kipróbálni, annak ~6000Ft kilója. Azon gondolkodtam, hogy a gumirétegek közé "belaminált" gézháló rontja-e; vagy javítja a strapabírást.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Jan. 28, 2011 3:28 pm

Mordor írta:Írtam, hogy nem az enyém... Very Happy Ilyen csontberakást nem vinnék ki hadijátékra. Meg a második játékra már egyedül mennék. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Biztos, hogy vadász, mert csak azon voltak pom-pon-ok, elvileg(na meg a különcökén Very Happy ).
Meglepődnél hány különcről tesznek tanúbizonyságot (nem csak ebben) a kódex és egyéb ábrázolások Wink

Mordor írta:
A másfeles acéllemez átütéséről szóló videjókból én még egy olyat nem láttam, ami eredeti korabeli acéllemezt lyukaszt.
Mert a 200 fontos angol hosszú íjjal is(lehet, hogy csak réseknél, stb...) kilyukasztották valahogy a franciákat...
Ha az agincourt-i csatára gondolsz ott a franciák sokkal inkább az időjárást szívták meg. A nehézlovasság/gyalogság hajlamos csúnyán beleragadni a bokáig/lábszárközépig érő sárba What a Face

Mordor írta:
Én a majdani kardomon a modellező szilikont fogom kipróbálni, annak ~6000Ft kilója. Azon gondolkodtam, hogy a gumirétegek közé "belaminált" gézháló rontja-e; vagy javítja a strapabírást.
A textúrát szinte biztos hogy rontja de a szilikon fedőréteg szakítószilárdságát elvileg növeli.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Pént. Jan. 28, 2011 8:11 pm

Enyémen is lesznek pom-ponok(pont bordó/tört-fehérek), mert így tudom takarni a karok hegyes végére készülő 'védőket'.

Inkább arra gondolok, hogy a korabeli 'átlag' páncél anyaga a mai acélokhoz képest jóval alacsonyabb minőségű volt. Vagy egy eredeti darabot kéne tesztelni, vagy gyakorlatilag az akkori módszerekkel elállítani az alapanyagot is...

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Pént. Jan. 28, 2011 8:42 pm

A "korabeli átlagpáncél" nonexisztens fogalom, ha lemezre értelmezed... Very Happy Ezen felül a mai acélokhoz képest valóban használtak gyengébbeket, de a mai páncélkészítőknél jellemzően jobb anyagokat használtak. Pl az X-2 (at least a Böker ennek nevezi, ha érdekel, kikeresem a pontos nevet) turbinaacél nagyságrendekkel jobb a sima szénacélnál - de nem használják páncélnak. Viszont egy differenciált hőkezelésű (kívül 58-62 HRC, középen cca 44-48 HRC, alul 38-42 HRC) mellvérthez elég, ha sima lágyacélt karburizálsz megfelelő mélységben és mértékben - ha ezeket a keménységeket 5-6mm-n osztod el, akkor gyakorlatilag lágyacélból és faszénből olyan mellvértet csinálhatsz, ami a megfelelő forma használatával bőségesen megfog mindent ~950 J alatt. Bár a diff. hőkezelés inkább 16. század.

A hosszúíjnak meglehetősen kevés szerepe volt a franciák vereségében - ahogy Gem is mondta, az időjárás fontosabb volt. Még pontosabban az időjárás-felszerelés-terepviszonyok-létszám-tömegdinamika kombinációja verte meg a franciákat, a végső csapást pedig az angolok szar logisztikája adta meg: nem tudták megoldani a foglyok szállítását, ezért figyelmen kívül hagyva a beszedhető váltságdíjak gigantikus mértékét kivégezték mindet. Más kérdés, hogy felmerül a kérdés, hogy az a váltságdíj-halom, ha beszedik, mennyire változtatta volna meg az angolok anyagi helyzetét hosszútávon.

Side note - fullkorabeli módszerekkel történő fegyver- és páncélgyártás külföldön előfordul, mind tesztelési céllal, mind az ultrakorhű igényű emberkék kielégítésére. Thaden pl kovácsolt már saját öntésű öntecsből sisakot, gyakorlatilag jobb lett, mint a lemezből gyártottak, mert nagyságrendekkel jobban tudta így kezelni a korántsem egyenletes anyagvastagságot.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Pént. Jan. 28, 2011 10:37 pm

-950J az úgy általában nem elég mert a lövedék nagyságától, tömegétől, alakjától, anyagától, stb. függ.

Bár nagyon kezdünk elkanyarodni a témától, én nem hiszem, hogy az angol polgári forradalom idején 2000(nehogyisten 3000)J kellet 2 centis gömbbel, hogy áthatoljon 3-4mm es páncélon. 1400-ban meg 900J nem elég 1 milliméterhez(arról nem beszélve, hogy az összefüggés nem lineáris, és a vessző vége nem 20 millis gömbben végződik). Shocked

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Jan. 29, 2011 6:56 am

Mordor írta:-950J az úgy általában nem elég mert a lövedék nagyságától, tömegétől, alakjától, anyagától, stb. függ.

Bár nagyon kezdünk elkanyarodni a témától, én nem hiszem, hogy az angol polgári forradalom idején 2000(nehogyisten 3000)J kellet 2 centis gömbbel, hogy áthatoljon 3-4mm es páncélon. 1400-ban meg 900J nem elég 1 milliméterhez(arról nem beszélve, hogy az összefüggés nem lineáris, és a vessző vége nem 20 millis gömbben végződik). Shocked
Azt a 3-4 meg az 1mm-t nyugodtan told meg egy kicsit Wink Legmasszívabb sisak amit eddig találtam 2,7 centi vastag tornasisak és egy 3,8 centi vastag mellvért.

Edit: idézem magam másik fórumról
Az íjász beszélgetésnél felmerült gondolathoz (páncélok átlövése) egy kis érdekesség. Ugyan 16. század és puskagolyó, de szerintem azért az arányában hasonló védelmet nyújthatott egy 14. sz-i vért az íjászok ellen.

http://myarmoury.com/albums/displayimag ... fullsize=1
(5 golyónyom a rendezői balon, kétszer annyi a jobbon. Mivel láthatólag javították a vértet és a javítások különböző minőségűek, a tulajdonosa jó eséllyel több csatát megjárt benne)
Na igen ami nagyon nem mindegy (bár erről a kísérletről nem hallottam), tekintve hogy amennyire infót találtam 16. szban a tűzfegyverek élénk elterjedésével drasztikusan nőtt a páncélok vastagsága (korábbi 1,3-1,4 mmről 2,5mm vagy akár ennél is vastagabb, a legextrémebb példaként myarmoury fórumon emlegettek anno egy 3,8 milis vastagságú mellvértet), ekkor már rendelkezésre állt a technológia relatív nagymennyiségű "nyers" edzett acél lemez előállítására is.
Amit átütött a golyó azt tehetős ember nem vette meg, tudtommal tópuskával próbázták őket (arányaiban az "egyszerű" puska és a tópuska közötti különbség hasonló mint az AK47-es és az M200as rombolópuska közti különbség, utóbbit páncélozott járművek kilövésére használják), a próbázás után a vértet javították eredeti álapotára. Persze a relatív szegényebbek nem mindig válogathattak, a zsoldosoknak pedig nem feltétlenül volt lehetőségük próbázni a vértet. A linkelt vas kidolgozottsága, a díszítések (vagyis inkább azok hiánya) inkább az utóbbi két lehetőséget teszik valószínűvé.
Plusz ugye a lentebb emlegetett forma. A linkelt páncél formájából ítélve 16. sz eleje, tehát a tűzfegyverek még nem voltak annyira sokan a csatamezőn, plusz ekkor még hordható súlyú volt egy teljes páncél kar és lábvédekkel, sisakkal és a többi tartozékkal együtt, így nem feltétlenül kellett belehalnia egy végtag találatba. (16.sz közepétől külön pisztolyos kesztyűket kezdtek készíteni, mert a megbízhatatlan fegyverek sokszor felrobbantak, visszasültek, viszont ezeket a kesztyűket meg tudták úgy csinálni hogy különösebb sérülést nem okozott a használója karjában a berobbanó fegyver. Persze hogy az arcába és más vasalatlan testrészeire mi jutott az más tészta).
Extrém példa a mellvértek strapabírására, hogy mutattak képet olyan mellvértről, aminek a hastájékán 15-20 centi átmérőjű horpadás volt. A tulaj corpusának csak egy részét találták meg, a végtagok hiányoztak. Jónéhány méterrel arrébb (20-30 méter) megtalálták a végtagokat, a környéken pedig egy szétlapult ágyúgolyót ami egész jól beleilleszkedett a mellvért horpadásába. Valószínüleg a gyorsulás lekapta a viselő végtagjait, még ha a mellvérten nem is ment át a golyó. mondjuk fontos megjegyezni hogy látszott rajta, igencsak tehetős ember páncélja volt, valószínüleg külön egyedi megrendelésre volt ilyen masszív. Sajnos a kép gazdája és az általa belinkelt cikk semilyen adattal nem szolgált arról hogy mégis milyen vastag és milyen nehéz lehetett az a cucc, de az biztos hogy ennyire fanatikusan már én sem ragaszkodnék a védelemhez Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szomb. Jan. 29, 2011 10:44 am

Itt az én cikkem: http://gladius.revistas.csic.es/index.php/gladius/article/view/8/8

Ők 2 millis kovácsoltvas lemezeken 20 millis ólom/acél golyókkal teszteltek... ólomnak 1500J kellett az áthatoláshoz, az acélnak 900J, de ezek 2 centis lövedékek.
(Ami továbbra sem stimmel, hogy nem korabeli páncél volt, és a 2 centis acéllövedék csapágygolyó volt. De ők legalább már az acélok mikroszkópos szerkezetét is figyelembe vették, ami azért jobb, mint hengerelt, iparilag előállított acéllemezre lövöldözni.)

Mondjuk, a 20millis gömb elefánt a porcelánboltban; 12mm maximális átmérőjű árhegyhez képest.

Részemről OFF, de majd írok a Mítoszirtóknak... Very Happy

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Jan. 29, 2011 4:21 pm

Az jou hogy figyelembe vették a kristályszerkezetet, de miért lövöldöztek (ha jól vettem ki) sík lemezre? A mechanikai hatásoknak van egy olyan szar tulajdonságuk hogy a térgeometria és a térformák erősen közrejátszanak a hatás-ellenhatás párosaikban.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szomb. Jan. 29, 2011 6:52 pm

Igazából szerintem inkább az "eredeti" sérüléseket elemezték...

Más: 2:1 arányban lenolajjal összeolvasztott méhviasz egész jól kenhetővé alakult(ezt úgy értem, hogy nem szűkülő edénybe helyezve megkeményedés után összement, kivéve simán fel lehetett dörgölni. Előtte meg "bicskatörő" keménységű volt). Viaszt vízfürdőben olvasztottam, nehogy megégjen...
Hajszárítóval melegítve simán bele lehetett dörzsölni a fába, nagyon szép lett tőle a felület. Felesleget ronggyal törölgettem le. Majd az összeszerelés/kötözés előtt rakok fel képeket.
Nagyon lassan fogy: egy maréknyi egy számszer, lándzsanyél, stb. kezelgetéséhez évekig elég.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Jan. 29, 2011 8:40 pm

Mordor írta:Ők 2 millis kovácsoltvas lemezeken 20 millis ólom/acél golyókkal teszteltek...
Mordor írta:Igazából szerintem inkább az "eredeti" sérüléseket elemezték...
Namostakkor hogyisvanez? Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szomb. Jan. 29, 2011 9:00 pm

Nem az volt a lényeg, hogy kipróbáljanak minden eshetőséget. Beesési szöggel(amennyire én (el Question )olvastam) nem is foglalkoztak.

De Ahriman rászabadult, gondolom majd leír mindent; nekem nincs türelmem végigolvasni... bounce

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szer. Feb. 02, 2011 7:17 pm

Össze kell szerelni, a dióba a vessző vájatát csak azután merem bevágni, hogy be van minden a helyére van kötözve, sőt próbaként fel is van ajzva.
Ekkor kell bejelölni, hogy mennyire legyen bevágva.
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Th_DSCF0859Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Th_DSCF0885Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Th_DSCF0875
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 DSCF0870
Alkottam, egy új elsütőbillentyűt...

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Feb. 02, 2011 7:34 pm

Csini Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Szer. Feb. 02, 2011 8:04 pm

Szép munka!
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 15 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

15 / 29 oldal Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.