LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

22 / 29 oldal Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Kedd Márc. 22, 2011 4:45 pm

Áhh, Flamewar... Én még mindig azt mondom hogy Kildar által felvett súly az igaz, mert aki vív, ténylegesen fémmel is, az érzi hogy hogy viselkedik a kard, és a larpos fegyvereknek mit kéne megcélozniuk ezügyben. Kildar amire te azt mondtad hohy könnyű hétvégén, az a kard 860 gramm lemértem keresztvastól 1 tenyérnyire való súlyponttal. Szerintem akkor jó a kard ha úgy viselkedik hatásmechanizmusilag mint az igazi, amit meg akar jeleníteni, persze kivéve azt a tényt hogy "megfelelő", tehát larpos sebességű, és erejű használat mellet nem töri, vágja stb szét az ellent, de nem pattog, nem hajol be derékszögben a pajzs mögé, lehet vele erős él gyenge él előny hátrányt kihasználni et cetera mínusz macera.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Márc. 22, 2011 6:30 pm

Sonir: A latex mint minden gumiféleség kiszárad, ezért időnkint kenni illik megfelelő anyaggal hogy megőrizze a rugalmasságát. Főleg ezért kell fujkálni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 6:39 pm

ellenben a kiszáradás foka nem mindegy, és reklámszöveg szerint azért kell gyakran fújni hogy ne "tapadjanak" a kardok amikor harcolsz, szal hogy normálisan elcsússzanak egymáson
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Szer. Márc. 23, 2011 7:17 pm

Mítoszt: "Éles-hegyes felületek megölik a latexet".
Busted!

Kipróbáltam. Frissen élezett késsel igyekeztem megvágni, megszúrni a latex felületet. Amikor vágni próbáltam az nem nagyon hatotta meg, a szúrást már kevésbé szerette.
Hozzá tartozik hogy a modellem a (10) latex réteg alatt egy réteg (1cm) polifoammal rendelkezett) alatta pedig kis hézaggal párnaszivacs. Egy kard valamivel többet bír (mivel tömörebb).
Ja és ez tisztán csak latex, nincs kezelve védőréteggel.


Csináltam videót a műveletről, az erős fény miatt nem látszik annyira mint kéne, de talán valamennyire alátámasztja a beszámolómat. Smile

https://www.youtube.com/watch?v=f0ThuDIoHuU

Személyes vélemény: ha valami átszúrja/elvágja a latexfegyvereket, azt nem igen kéne beengedni a játékra, mert az már az emberben is komoly sérülést okozhat.

A tapadásos témában lehet valami, bár 2-3 hét alatt elég szépen csökken a ragadása, még mindig tapad (és fog is).

Ami még érdekes, hogy az elég vastag latex réteget majdnem egyben le lehet nyúzni a polifoamról, úgy hogy nem teszünk kárt a szivacsban. Tehát az elöregedett latexréteget eltávolíthatjuk és újra kenhetjük ha úgy tetszik.
Magától nem válik le, csak ha átvágod akkor tudod lenyúzni (feltéve h elég vastagon raktad (8-10 réteg)

,
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Márc. 23, 2011 7:33 pm

hát így lehet hogy a powertape-et se vágnád át a videó alapján, kb ennyi derül ki belőle.

Amúgy meg mint mondtam kardról kellene kép konkrétan mert amíg arról nem mutatsz képet addig folyton a gyári fog felugrani a fejemben ami volt már a kezemben használtam is párszor és láttam azt is hogy milyen sérülések lehetnek rajta. Meg mások is meséltek róla hogy miért jó/rossz.

valamint nem az a lényeg hogy egyszeri tesztre mi történik a cuccal, a latex egyértelműen többet bír mint a szigszalag vagy powrtape vagy akármi, ezt sose cáfoltuk. Ellenben egy egész latex réteget cserélni egyrészt drágább másrészt kurva macerás ha jóra akarod megcsinálni megint. Ezért is esélytelen bolti latex kardot otthon javítani. Míg egy bofernál ha csak a szigszalag sérül akkor a kellő helyre raksz egy keveset azt hello akár helyben
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Szer. Márc. 23, 2011 7:42 pm

Akkor annyi megjegyzés a videóhoz, hogy powertape engedett volna ennek a vágásnak. Smile

A házi kard folyamatban... lesz pár napon belül.

A teljes latexréteg lecserélését arra gondolom, ha nagy a gond, vagy elöregedett a gumi. Egyébként ezt is lehet helyileg kezelni, foltozni, bár tény h nehezebben. (házit, nem boltit... amíg nincs kép háziról, majd mindig hozzáteszem Wink)
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Márc. 23, 2011 8:29 pm

hát ha épp hoztál magaddal latexet és öntesz rá, mert az hogy ráraksz egy réteg szigszalagot a latex fegyverre nem épp a javítás kategória

és lehet a boltit is utólag javítani csak épp ocsmány és elveszti ezzel a lényegét.

amúgy meg a fújásra visszatérve amikor anno a dög melegben kellett latex fegyókkal harcolgatni nekik majdhogynem óránként le kellett fújni a fegyvereket, mondjuk valszeg szerintem bírták volna kevesebbel is csak hamarabb is kezdtek volna amortizálódni.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Márc. 23, 2011 9:00 pm

Latex és éles-hegyes felületek találkozását lehet hogy nem ilyen szép statikus terheléssel kellene tesztelni, mivel használat közben sem ez a jellemző Wink
Gyengébbek kedvéért: Ugyanaz a felület hirtelen behatásra lényegesen kevésbé ellenáll még ugyanakkora maximális erő hatására is, mint a statikusan növekvő erőnek (Nem véletlenül különböztetjük meg a reológiában a pillanatnyi, a késleltetett, a maradandó és a visszaalakuló folyási modelleket pl) arról nem is beszélve hogy a pillanatnyi behatások jellegükből adódóan nagyobb erőhatással járnak együtt általában (értsd, nem leszabályozott, kísérleti körülmények között). Ergo ha nagyon tesztelgetni akarsz, azt sokkal inkább kis lendületű, de határozott szúrással-vágással lett volna érdemes megtenni. (Azt megint csak nem számításba véve hogy ugye ezen a dögön nagy a felület, az erő jobban eloszlik, az alatta lévő VASTAG burkoló réteg sok energiát elnyel. Azért egy kardnál ez már nem egészen így nézne ki Wink )
Harc közben elég ha az ellenfeleden van bármi ami feltépheti a latexet (legyen akár egy olyan páncélelem amivel épeszű keretek között nem tudsz sérülést okozni a másiknak, csipkés, taréjos felületek tipikusan ilyenek), de akár az is ha egy viszonylag sűrűbb erdőben kiálló ágcsonkba nyúlsz a csini latex fegyvereddel.
A latex szép megoldás lehet, ezt aláírom, tartósságban a polikardokkal kb. egy szinten áll. Viszont árában/vele eltöltött szopásban/karbantartási igényében bizony a poli a nyerő. Még mindig Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Márc. 23, 2011 9:03 pm

Iffar írta:Személyes vélemény: ha valami átszúrja/elvágja a latexfegyvereket, azt nem igen kéne beengedni a játékra, mert az már az emberben is komoly sérülést okozhat.
Szerintem akkor tiltsd ki az akácokat, a bokrokat, a rönkszéleket és a köveket a játéktérről. Ha menekülsz 4395843 köbméter dzsindzsán át miközben mondjuk üldözlek, akkor meglátjuk, hogy egy ilyenből hány lyukkal jön ki a latexcucc. Egyébként mi már csináltunk házi latexkardot. Ha kevés réteg van, akkor be tudod vágni, ha sok, akkor meg irdatlan kemény lesz. És ez nem olyan "majd holnapután kész lesz"-típusú tapasztalat.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Andrew Szer. Márc. 23, 2011 11:32 pm

Ashi Valkoinen írta:
Iffar írta:Személyes vélemény: ha valami átszúrja/elvágja a latexfegyvereket, azt nem igen kéne beengedni a játékra, mert az már az emberben is komoly sérülést okozhat.
Szerintem akkor tiltsd ki az akácokat, a bokrokat, a rönkszéleket és a köveket a játéktérről. Ha menekülsz 4395843 köbméter dzsindzsán át miközben mondjuk üldözlek, akkor meglátjuk, hogy egy ilyenből hány lyukkal jön ki a latexcucc. Egyébként mi már csináltunk házi latexkardot. Ha kevés réteg van, akkor be tudod vágni, ha sok, akkor meg irdatlan kemény lesz. És ez nem olyan "majd holnapután kész lesz"-típusú tapasztalat.

Azért a latex, amivel én dolgoztam, az elég ergya minőségű Very Happy De ha pl verekedős latexpajzsot szeretnénk csinálni, annak szerintem jó Smile
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Csüt. Márc. 24, 2011 4:32 pm

Én erre még mindig azt mondom hogy az ultimate megoldás az Ahriman, Gem által már linkelt, voltrólaszó fajtájú gyakorló kardok, melyek kb 300 400 dodóba is kerülnek, viszont elmodnhatóak róla hogy teljesen olyanok mint azok a fegyverek amiket meg akarnak jeleníteni technikailag, nem pattognak ragadnak hajolnak stb, viszont még mindig gyakorlása és larpra alkalmasak.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Csüt. Márc. 24, 2011 9:33 pm

Na, az emlegetett cucc az RSW, és a 100$ feletti cuccai már eléggé az extrém cuccok... sima 90es pengéjű hosszúkard 92$, 115ös pengéjű angolos kétkezes 126$, átlagos ár 85$ az összes cuccból számolva. Ez Magyarországon soknak számít, viszont a külföldi mezőnyben alig harmada-negyede egy már éppen elfogadható alsókategóriás tömeggyártott fémkardnak...
RSW honlap.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Márc. 25, 2011 7:39 am

Én miért emlékeztem kategóriásan magasabb árakra? Neutral
Szerk.: Ja igen. Szállítás plusz ~100 dodó. Plusz áfa plusz vám.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Eglar Pént. Márc. 25, 2011 5:55 pm

Ugyan nem a klasszikus "fegyver" kategória, de egy ideje már gondolkodom konyhai eszközök "larposításán". Értsd: polifoam serpenyő és sodrófa az arcátlan betolakodók csépelésére. (eredménytől és hatékonyságtól függetlenül Razz)

Ezzel kapcsolatban kérnék véleményt, hogy szerintetek 3-4 réteg vastagabb kartonból lenne-e célszerűbb kialakítani a serpenyő alját (a perem biztosan kartonból lesz), vagy parafa edényalátétből?
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Pént. Márc. 25, 2011 8:21 pm

Mindkettő ugyanúgy sérülékeny csak az előbbi olcsó és könnyen pótolható, utóbbi meg kicsit kevésbé. Én a kartont preferálnám, főleg mert az ha megtörik még tartja magát a teljes szakadásig.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Márc. 25, 2011 8:23 pm

Vagy szerezz be óccóé műanyag kajástálcát és vágd ki abból a formát. Btw műgyantával átitatva a karton és a parafa is elég tartós tud lenni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Pént. Márc. 25, 2011 8:25 pm

Az én 3-4 rétegű hullámkarton pajzsomat Ashinak kb fél órán keresztül kellett ütnie egy nem túl agresszívan polizott csákánnyal, hogy átlyukassza. Az ütlegelés nagyjából ugyanarra a pontra érkezett.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Márc. 25, 2011 8:34 pm

Aláírom, a többréteges kartoncuccok rohadtul maradandóak tudnak lenni, megfelelő elkészítés esetén. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Pént. Márc. 25, 2011 9:20 pm

Egyébként ott annyi volt a "trükk", hogy mindig fordítottam 90 fokot a "szálirányon". Meglepően strapabíró lesz úgy a sima hullámkarton is.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Szomb. Márc. 26, 2011 3:38 pm

Ashi Valkoinen írta:Aláírom, a többréteges kartoncuccok rohadtul maradandóak tudnak lenni, megfelelő elkészítés esetén. Very Happy

A FENT EMLÍTETT KHMM (bocsika kicaps lock)
szóval a fent emlegetett Spectre-művek pajzs nálam leledzik, és hát, no a kíváncsiság...
Szóval szétkaptam amikor a poli élének bandázs szalagja elkezdett "öregedni" az elkészítés kb tucatnyi tűzőkapocs, és ipari bandázsszalag volt mindössze nedves racsit nem használt fel és "szemre" volt egymáshoz vágva a cucc is, mégis több erős gyakorlás után a kíváncsiság vetette szét, azóta ismét összerakva, csak egy vásznat kapott a kopott festék helyett...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Szomb. Márc. 26, 2011 5:48 pm

Elvileg ragasztószprét használtam az összetartásához, ezek szerint az annyira nem volt erős. A tűzőkapocs talán a szíjazást tartotta... Nem emlékszem pontosan, de valóban elég primitív munka volt Smile
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Szomb. Márc. 26, 2011 6:01 pm

A ragacs-spray nem ér fel egy kanál csirizzel! Rolling Eyes
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Márc. 27, 2011 5:35 pm

https://lh4.googleusercontent.com/_CFJFJWd-zi4/TY90wXG7M0I/AAAAAAAAANQ/FTlTPflENeQ/s640/20110325%28001%29.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/_CFJFJWd-zi4/TY90wf1ffuI/AAAAAAAAANM/jtck1lwd8ig/s640/20110325.jpg

Ahriman polis messere. Direkt bucibb a megszokottnál, ugyanis kérésére 80 deka körül van a teljes súlya, súlypontja pedig 14-15 centi környékén található. Teljes hossza egészen picit van 90 centiméter fölött, pengéje nagyjából 70 centiméter.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Vas. Márc. 27, 2011 6:27 pm

Így frankón rámodntam majdnem hogy ez már volt, aztán rájöttem majdnem mert az eredeti is közel így néz ki Very Happy pengeforma meg szerelék ügyileg Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Márc. 27, 2011 6:29 pm

A pengeformát sajnos nem sikerült elég hűen lekövetni, mert ha sikerült volna annak valszeg lenne pár halálos áldozata. Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 22 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

22 / 29 oldal Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.