LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

18 / 29 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 08, 2011 8:24 pm

Jelen terveim szerint bőr + ragasztós zsineg kombóval lesz az alaprögzítés, és erre jön a nagy mennyiségű szigszalag és polifoam.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Kedd Feb. 08, 2011 9:13 pm

Műgyanta:
1. Alvin Plast http://www.alvin-plast.hu/ De itt soha nem jártam.
2. Farkas és Társa kft. http://www.cylex-tudakozo.hu/ceg-info/farkas-%C3%A9s-t%C3%A1rsa-kereskedelmi-%C3%A9s-szolg%C3%A1ltat%C3%B3-kft--21126.html
3. Kalita kft. http://www.cylex-tudakozo.hu/ceg-info/kalita-kereskedelmi-%C3%A9s-szolg%C3%A1ltat%C3%B3-kft-579481.html
Ők adnak ingyen(vagy árban benne foglalt fémdobozt), náluk is nagyon sok minden van. pl.:olyan üvegszálpaplan(vagy szövet; nem emlékszem), amire faerezet-minta van nyomtatva. Tehát belaminálva úgy tűnik, mit ha fából lenne az a cucc, amit készítesz belőle(van sok más minta is).

De szerintem larp-os dolgokhoz polyésztert vegyetek, és sima üvegszövetet-paplant. Vinylészter, epoxy szerintem teljesen felesleges. Karbon/kevlár cső/rúd esetleg. Nekem üvegszálas rúdból lesz a kardom. Markolatgomb lesz műgyantából... Esetleg keresztvas...

Más: Megkötöztem. Atomstabil. Félig kész a húr is. Még a füleit kell áttekerni, de jó bonyolult az autentikus tekercselése, úgyhogy nem lesz egyszerű. a Húrt végül szintén beolajozom... A kötözések viszont lakkal lesznek átáztatva, elkerülendő a foszlást, szakadást.
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0908Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0909Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0906Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0901

Kíváncsi lennék, hogy LARP fegyverekkel szerelt gevierte Ordnung 400 helyett mondjuk 40 fős változata mennyire lenne sikeresebb szintén 40 fős hadrend nélkül támadó ellenfélnél.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Feb. 13, 2011 5:18 pm

Did somebody say Landsknecht?

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 20110212
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 20110213%28001%29
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 20110213%28003%29

Mindkét szerszámban teszteltem a polifoam-powertape közé vászonborítást, elvileg simább felületet és nagyobb szakadásellenállást biztosít.

Igény esetén eladók, amúgy Very Happy

Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Feb. 13, 2011 9:18 pm

Rövid a markolat. Egyébként még meg is venném a katzbalgert Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Feb. 13, 2011 10:36 pm

Alapvetően magamra méreteztem, plusz ugye elvileg katzbalgernél legal dolog a markolatgomb kezdetére ráfogni - nekem elég kényelmes fogásom van rajtuk.

Btw, ha valaki tudna esetleg sárga / aranyszínű powertape létezéséről és beszerezhetőségéről, visítson.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Vas. Feb. 13, 2011 10:40 pm

Nem elvileg, hanem gyakorlatilag is van pár olyan eredeti katzbalger, aminek a szigorúan vett markolata 3cm, a többi a markolatgomb. Razz

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Hétf. Feb. 14, 2011 1:00 am

Kildar írta:
Btw, ha valaki tudna esetleg sárga / aranyszínű powertape létezéséről és beszerezhetőségéről, visítson.

Nem túl eredeti de használható ötlet.:
Powrtape (tetszőleges színű) + teszkós fújós tárcsafesték (970 FT körül volt legutóbb). Nem fog, nem ragad...kopni azért kopik de ha többször lekezeled akkor jobban tart! Razz

Egyébként aranyszínűt nem láttam, de sárgát igen. Persze egész keskeny volt cserébe k***a drága! Amúgy minden kardhoz Power-tape et használtok? Csak mert én találtam egy ahhoz nagyon hasonló csak kevésbé erős ragasztót ami Duck Tape néven fut és a fent említett áruházban beszerezhető potom 600 HUF-ért. 20 méter és olyan széles mint a powertape.

Amúgy szép kardok, a kisebb keresztvasa határozottan tetszik .
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Hétf. Feb. 14, 2011 8:05 am

Én általában a legolcsóbb szövet erősítésű ragasztószalagot veszem, amit találok. Nem igazán vettem észre különbséget a minőségi és a gagyi között tartósságot nézve, a tapadósságban volt már eltérés.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Andrew Hétf. Feb. 14, 2011 9:02 am

Én a Lidl-ben szoktam beszerezni 600ft-ért a 25m-es ragasztószalagot, a teszkósnál azt hiszem valamivel jobb adottságokkal rendelkezik, csak felhasználás közben kellemesen büdös Very Happy (Nekem speciel a színe is jobban tetszik).
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Eglar Hétf. Feb. 14, 2011 10:49 am

Btw az a larpos Bidenhändernek tűnő kísérlet az egyik képen, ott középen egészen érdekes. Dreegar-módon volt larpsafe, vagy annál azért jobban? Very Happy

szerk. Itt jobban látszik.

Btw némi optikai tuning kéne még rá, de amúgy sztem larpos cucchoz képest annyira nem rossz a dizájn. (Csak hol a markolatgomb???)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Hétf. Feb. 14, 2011 12:07 pm

Én is nézegettem és IMHO nincs súlyozva vagy nagyon ügyes a késuzítője, de eléggé vékonyka markolatgomb környékén.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty fvkard

Témanyitás by Eglar Hétf. Feb. 14, 2011 12:32 pm

Igen, erre akartam célozni a "Csak hol a markolatgomb???" megjegyzéssel, ha nem is jött át. Very Happy

szerk (Kildar, ezt onnantól, h linkeltem a képet, ill. a larposbidenhänder esetleges további vesézését átpakolnád a fegyveres topikba? Köszi.)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Kedd Feb. 15, 2011 12:00 am

Egyébként ebben a kardban nem ez volt a legviccesebb.Razz Volt a markolatában egy mágnes (ergo ezért kicsi a markolatgomb) ami volt olyan erős hogy megtartotta a csóka láncingén a kardot. Mikor rájöttem a trükkre az első szó ami szembe jutott az a wow-volt a második pedig a W.O.W. . De egyébként ügyes megoldás... csak például olyan embereknek ajánlatos akik nem akarnak nagyon dzsindzsázni mert ott úgy is kézbe kell fogni mert letépi rólad a sok galy. (és ez esetenként egy menekülésnél gázos lehet...Razz persze akinek ilyenje van az nem fog sokat menekülni.Razz)

Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 15, 2011 2:33 pm

Normális markolatgomb és normális markolat rá és teljesen korrekt bidenhänder.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Kedd Feb. 15, 2011 4:16 pm

'Kísz' illetve autentikussága már csak romlani fog a LARP-hoz szükséges módosítások miatt(poly-tölcsér, pomponnal elrejtett gumivédő a karok végére...)
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0933-1Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_P1010003Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0925-1Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0929-1Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0914-1Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0921-1

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 15, 2011 4:23 pm

Szép munka, gratulálok!
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Feb. 20, 2011 7:01 pm

Hétvégi workshop eredményei: Egy új rondeltőr, valamint egy kosaras hárítótőr. Pár hónap múlva láthattok belőlük fényképes tutorialt is.

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 IMG_2526
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Vas. Feb. 20, 2011 7:36 pm

Jól sejtem, hogy 10-es tiplifa magos jószágok?
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Feb. 20, 2011 7:45 pm

16mm átmérőjű bükk, körülbelül harminc-harmincöt centi fa van bennük hosszirányban.

ps: De ne aggódj, gyakran nézik vékonyabbnak a cuccaim magját, mint valójában - legalábbis a 25ös kardjaim rendszeresen 20asnak, a 20asok meg rendszeresen 16osnak néződnek.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Hétf. Feb. 21, 2011 4:29 pm

Bocsi a nagy képekért, nem tudtam átméretezni BBCode-val... :s
Bár Latex-et ígértem, ezek még nem azok, egyszerű Power Tape borításúak. A magot és a polifoam alakíthatóságát tesztelgettem. Az adataikat irányadónak adtam meg, eredetileg mind a kettőt üvegszálból akartam, a karbonszálat véletlenül szereztem, és ha már volt kipróbáltam (merevebb mint az üvegszál).

Sajnos 'élesben' a visszatért hideg idő miatt nem volt alkalmam még tesztelni (nem fogok 0 fokokban kardozni Razz). Így előzetesen annyit, hogy a Longswordnél dupla üvegszál hajlékonysága éppen hogy megüti a mércét, de éles harcban lehet gázos már, következő fegyver 3magos lesz. Smile A karbon valamivel merevebb, és a rövidebb fegyverben a hajlékonysága elenyészőnek tűnt.

Mindkét fegyver elég könnyű lett, viszont már lehet érezni is a súlyát (értsd nem kell erőt kifejtened ahhoz hogy leküzd vele a légellenállást Very Happy).
Sajnos a szalag miatt mind a kettő markolatgombja kicsit eltekeredett... nem tudom, béna voltam Very Happy

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Onehanded%20sword Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Longsword
Teljes hossz: 90 cm
Súly: 300 gramm
Súlypont: keresztvastól 13 cm-re

Mag: karbonszálas rúd (6mm)
Teljes hossz: 110 cm
Súly: 400 gramm
Súlypont: keresztvastól 15 cm-re

Mag:
2db üvegszálszálas rúd (6mm)


A hozzászólást Iffar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 22, 2011 10:11 am-kor.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Hétf. Feb. 21, 2011 5:39 pm

Tetszik. Milyen polifoamot használsz hozzá / mivel alakítod?
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Hétf. Feb. 21, 2011 8:01 pm

Iffar: Na; valami ilyesmit képzelek én is de szilikonborítással. Alig látszik rajta, hogy ragasztószalag.
Én ezt a hajlékonyságot úgy akarom javítani, hogy a két végén, valamint a markolatnál összelaminálom a két rudat, így éle irányából jóval merevebb lesz.
Itt meg a "larpsafe" hegyek...
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0934Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0941Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Th_DSCF0943Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 DSCF0944
Ahogy az utolsó képen is látszik, a tölcsérbe egyrészt a vájatokba befolyó műgyanta, másrészt két kis szög is fogja rögzíteni a vesszőket. A szürke polyfoam, a sárga sima szivacs. Sima szilikonnal lettek összeragasztva. Még kell ugye az átlátszó zsugorcsövezés a vesszőkre(a "tollak" első 1 centijére is rá fog terjedni). Ezenkívül a szilikonnal bekent fejekre zsákvászon burkolat kerül, amely a kardól maradt fekete szilikonból kap még egy mázolást. Így szurkos gyújtónyilaknak lesznek álcázva, ami szerintem több klasszissal jobb bármiféle "sima" szilikonburkolatnál. Wink

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Hétf. Feb. 21, 2011 8:46 pm

Kildar: 1 cm vastag 'szürke' polifoamot, Baumax-ban Polifoam hablemez néven fut és 1200,-/m2 az ára. Vágni pedig tapétavágóval vágom. (tripla szóismétlés Smile)

Mordor: A Longswordben 2db üvegszálrúd van élirányban. Erősen egymáshoz szigszalagozva. A probléma inkább azzal van, hogy amikor csapsz vele elcsavarodik kereszt irányba picit (pár mm csak de az is számít) és így már lap mentén hajlik. A megoldás a háromszög alakban összeerősített 3 rúd lesz. Ráadásul az még +50 gramm Smile
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Morwina Kedd Feb. 22, 2011 8:21 am

Mordor: A nyílvesszők tollai miből vannak, és hogy rögzítetted őket? Jól látom hogy 2 db van és nem 3? Van-e ennek valamilyen gyakorlati oka?
A "tölcsér" részt 0,5 l-s műanyag palackból szerinted meg lehet csinálni, vagy az nagyon ormótlan lenne?
Morwina
Morwina

Hozzászólások száma : 30
Age : 37
Tartózkodási hely : BP
Registration date : 2010. Dec. 05.

http://morwina.blog.hu

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 22, 2011 8:47 am

A számszeríjvesszők két 180 fokos tollának az az egyszerű oka, hogy így belefekszik a vájatba. Három 120 fokos tollat a normál íjaknál szokás használni.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 18 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

18 / 29 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.