LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

19 / 29 oldal Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Kedd Feb. 22, 2011 9:26 am

Iffar, eléggé pofásak (érsd home made nagyon királyan néznek ki), csak 2x lehetne nehezebb, eléggé könnyűcskék ekkora hosszra. Súlypontjuk keresztvastól hány centire vannak?
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 22, 2011 9:48 am

Illetve csak hogy kötözködjek, az "One-handed sword" ha már angol kifejezésekhez ragaszkodunk legyen már "Arming Sword", légyszi Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Kedd Feb. 22, 2011 10:11 am

Magitor: Köszi. Igen kicsit könnyűek, de igazából elégedett vagyok. Amikor ráraktam a pengét, igazából erő kellett hozzá, hogy egyenesen tudjak vele csapni, és a légellenállás ne vigye el a francba Very Happy Most már legalább érezni hogy van valami a kezemben.
Amúgy a latexes verzió így sacc/kb 100-200g-al több lesz.

A súlypontot elírtam a jellemzőknél, nem a markolattól, hanem a keresztvastól mértem Very Happy Szóval Long-nál 15cm, az Arming Sword-nél 13cm. Azért nem 10cm, mert nem akartam bazinagy markolatgombot. Sajnos a csavaralátét nem tűnik a legmegfelelőbb alapanyagnak súlyozáshoz.

Amúgy ti mivel súlyoztok?

Kildar: Igazából fogalmam sem volt mi a neve az egykezes kardnak (miután a Hosszúkardról kiderült hogy az a másfélkezes... éljen a Magus szóhasználata Very Happy) De majd akkor átírom, köszi h szóltál Smile

(elkezdtem írni az ígért készítési doksit... hogy mikor lesz kész az egy nagy ? Smile
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 22, 2011 10:14 am

Iffar: Na ezek már pofásak Smile A súlypont alapvetően mindkettőnél jó helyen van, nekem a markolatok tűnnek kicsit karcsúnak.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 22, 2011 10:32 am

Súlyozás: Egyébként én is csavaralátétet használok, csak mindig keresek olyat, aminek a külső átmérője pont akkora, mint a rúdé amit használok (bár ez annyira nem opció üveg/karbonszálnál), és ezt egy egészen picit előfúrva egy facsavarral rögzítem ami a markolatban hosszában fut, meg persze horribilis mennyiségű szigszalaggal. Eddig csak ezt a fajta markolatgombot nem sikerült lerángatnom (a simán csak szigszalagos/powertapeosak mindig leszakadtak akármennyit akármiből pakoltam rá), a legutóbbi most már kb egy év intenzív (as in heti 1-2 alkalommal) csapkodást bír minden lazulás és lötyögés nélkül, a szigszalagosak hasonló igénybevétel mellett pár hét alatt lejöttek és egész jó súlyelosztást adnak, egészen odáig hogy a nyolcvan dekás súlyozott másfélkezes könnyebbnek érződött mint a negyven dekás súlyozatlan másik Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Kedd Feb. 22, 2011 10:43 am

Hát a markolat alapból 3x3cm keresztmetszetű négyzet, kicsit faragtam belőle h hatszög alakú legyen és le lett szorítva szigszalaggal. Ezt ellensúlyozza a spárga amit rátekertem, így most kb 3cm átmérőjű henger. Nekem kényelmes.

Az longnál a gomb szigetelőzve van rá, ráadásul a magon túl, mert a duplára sajna nem lehet ráhúzni. De egész stabilnak érzem. (de majd használat közben kiderül Very Happy) Amúgy arra az egy kardra ráment egy teljes tekercs fekete szigetelő Very Happy

Az egykezesénél kicsit másképpen sikerült. Ott külön csináltam meg a markolatgombot, és utána ráhúztam a magra, aztán ugyancsak sok-sok szigszalag. Az picit mozog, de szerintem szintén tart. Mondjuk annál annyira talán nincs igény bevéve a gomb.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Kedd Feb. 22, 2011 11:01 am

Kövezzetek meg de én ólmot használok, az van öntve a pvc vagy a famag belsejébe, elől hátul ledugózva, dugók műgyantával rögzítve majd erre kerül rá a markolatgomb ami gyak teljes nagyságában poly. Szal én úgy csinálom hogy "kivülre" tehát a fegyvertesben legyen mindig, ergó még poly sem érintkezik vele hanem 1 vagy 2 réteg köztes fixált anyag, és eddig hibátlanul teljesítettek.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Kedd Feb. 22, 2011 11:05 am

PVC csőnél én úgy súlyoztam, hogy akkora alátét, ami pont bele megy, ebből sok ráküldve egy csavarra, a csavar fejéhez meg egy pár olyan ami pont nem megy bele. Kis szigszalaggal meg lehet szorítani. Meg persze meg kell küldeni ragasztóval.
Fánál általában horgászólmot veszek, és a fa mag "lapjára" ragasztgatom körbe. Így nem nagyon tud leesni, lelötyögni.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Kedd Feb. 22, 2011 12:06 pm

Félve posztolom be, mert annyira nem lett gyönyörű, de azért itt a félkész
bidenhanderem
Amit még kap: markolat rendesen befejezve, valami értelmes szín rá, markolatgomb súlyozásnak. Jelenleg 165cm és 900 gr.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Kedd Feb. 22, 2011 12:07 pm

famag végig?
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Kedd Feb. 22, 2011 12:08 pm

4-5cm poli van a hegyén, egyébként végig.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Kedd Feb. 22, 2011 12:19 pm

Nekem tetszik. A keresztvason a fény játszik csak, vagy más borítást használtál, mert más színűnek látszik mint a penge. Amúgy abban is fa mag van?
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Kedd Feb. 22, 2011 12:28 pm

Keresztvason egyelőre fehér szigszalag van, mert minden más elfogyott. Vagy power tape lesz rajta, vagy fekete bandázsszalag. 6db 3.2-es drót van benne, viszonylag merev, ha esetleg elhajlik, akkor majd visszahajtogatom.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Kedd Feb. 22, 2011 1:11 pm

Morwina írta: Mordor: A nyílvesszők tollai miből vannak, és hogy rögzítetted őket? Jól látom hogy 2 db van és nem 3? Van-e ennek valamilyen gyakorlati oka?
A "tölcsér" részt 0,5 l-s műanyag palackból szerinted meg lehet csinálni, vagy az nagyon ormótlan lenne?
Vékony falemezből vannak, dremellel beávájtam vagy 2 mm es barázdát a vesszőbe, abba ragsztottam pillanatragaccsal.
100 Ft környékén lehet ilyen tölcsérkészletet venni, a két legkisebb simán alkalmazható. A műanyagpalack szerintem ormótlan. Esetleg "WU2" shampon pici palackja lehet még hasznos levágva.
Középkorban asszem mindenhol 2 tollat használtak. Igazából azért lett fa mert nem találom a hattyútollaimat, de az íjhoz már azokat fogom használni. "Fa-toll" csak számszerhez jó, mert kilövés közben ujjon vág+nem oda fog repülni, ahova kellene.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Feb. 22, 2011 1:43 pm

Viszont kellemetlen lesz, ha egy megpattanó nyílvesszőt valaki a tollával kap a szemére...
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Kedd Feb. 22, 2011 1:59 pm

Én a tollnak meg 2mm vastag bőrt javasolnék, az puhább mint a fa, de erősebb mint a szárnyastoll. És korhű is.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Feb. 22, 2011 2:01 pm

Két tollas vesszőket számszerhez használtak. Nagyobb súly, nagyobb energia, stabilabb röppálya de rövidebb lőtáv. Az eleve stabilabb röppálya miatt nem kell a tengelyirányú forgással stabilizálni, ezért nincs szükség a harmadik tollra.

Ha a vessző úgy pattan hogy a burkolatlan vége valaki feje felé repül már szinte tök mindegy hogy a tollak fából vagy papírból vannak.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 22, 2011 2:14 pm

Ashi: Mert a sima vesszőknél ez a veszély nem áll fenn - bár nem tollazatta, de van ott elég fa azért egészében - ever. </sarcasm>
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Feb. 22, 2011 2:38 pm

Igen, de egy normál fa vég nem fog belédvágni mint egy nagyon vékony fa lap. Ráadásul ha szálkásan törik is esetleg, az még jobb. Szóval azért fa vég meg fa vég között is van különbség, és állítólag a sérülések kockázatának minimalizálására törekszünk.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 22, 2011 2:46 pm

Ugyanezek a veszélyek fennállnak egy faragott nock esetén is, sőt, egy nagy sebességű papír vagy powertape tollazat is ugyanilyen kellemetlen lehet ilyen téren - papír talán már mindenkit vágott meg, engem szarul felrakott szigszalag meg powertape már horzsolt is, egyiket sem élvezném valszeg a szememben megvalósulva. Nem azt mondom hogy innen kezdve lőhetünk akár burkolatlan favesszőkkel is mert úgyse szalad beléd, hanem azt, hogy szerintem nem kéne ilyen vidáman passzív-agresszív (avagy "vicces lesz amikor"-al kezdődő és eleve bárhol megjelenve flamebaitként működő pontpontpont-al záródó) módon betámadni a technológiát - ha ezt amit most leírtál elsőre kifejted, akkor talán nem ugrott volna rád x darab ember és nem tűnt volna egészen picit demagógnak.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Feb. 22, 2011 3:16 pm

Van jobb dolgom is, hogy basztass. Nem fogok 5 körmondatot írni. Szerintem fa szárnyakkal veszélyesebb, mint powertape-papír szárnyakkal.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Kedd Feb. 22, 2011 3:59 pm

Csak egy ötlet, de nem lenne a polifoam-szigszalag kombó jó kompromisszum? Ha elég vékony, akkor még a légellenállása sem lesz nagyobb, mint fával lenne, ha mégis, akkor sem akkora baj szerintem, mert eleve bucifejű vesszőkről van szó. Cserébe elég puha lenne ahhoz, hogy worst case scenario esetén se tudja súlyosan károsítani a szemgolyót. Kulcsszó a súlyosan, ld Eglar közelmúltbéli kalandja.
(Or követeljetek meg szemet is védő sisakot-maszkot - mondjuk szar ötlet, nem hiszem, hogy bárki is fizetne-venné a fáradtságot megfelelő maszkért)


A hozzászólást Ahriman összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 22, 2011 4:00 pm-kor.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Feb. 22, 2011 4:00 pm

Majd ha rászánom magam számszeríj-szerelésre, csinálok belőle pár tesztpéldányt, oszt meglátjuk.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Kedd Feb. 22, 2011 5:18 pm

A számszerre felakasztott 25 fontnak megfelelő víz tömege úgy meghajlította, hogy lejött a húr a karokról. Még nem kalibráltam be, de nem éppen van 25 font alatt, hanem valószínűleg mélyen húsz alatt.
Szobában 4 méterről rálőve; szabadon felakasztott rongyszőnyegről erőtlenül hullottak le a larpsafe fej nélküli vesszők. Arról nem is beszélve, hogy 10 méternél közelebbre minek lőni, és hogy ökölnyi bucival az orrán milyen lesz a vessző sebessége tíz méter után. A "tollak" faanyagának erezete nem a vesszővel párhuzamos, tehát a ragasztásból is ki kell törnie a faszilánknak.

Larpsafe heggyel örülök ha elrepül valameddig... széttörni meg ilyen "embertelen" erőtől akkor fog a vessző bármely része, ha rátapos valaki. Ezért sem biztos, hogy hosszabb távon fog menni ez a favesszős dolog, lehet át kell térni üvegszálra.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Kedd Feb. 22, 2011 8:25 pm

Ideiglenesen rászigszalagoztam a vesszőt a fejre és kipróbáltam, nem egész öt méterről az ajtóra:
-Nock-kal soha nem pattant vissza(erre valószínűleg a kerek fej miatt kicsi az esély). Ehelyett hossztengelyére merőleges tengely körül forogva leesik. Legmesszebb szűk egy méterre fekszik ajtótól(egy méterre fekszik a távolabbi vége).
-Mintha a vessző lustán lógatná a végét repülés közben(remélem, ha az első része még kap súlyt szilikonnal bekent jutazsák, és műgyanta formájában ez meg fog szűnni; mert, ha nem akkor mindenképpen cserélni kell a nehéz "fa"-tollazást.
-Jelen erőknél még öt méterre is kizártnak tartom a vessző bármely részének eltörését, pláne továbbrepülését. Zsugorcsövezés így is lesz, de a vessző is kizárt, hogy törik.


Amit a tollakra még kitaláltam, hogy a "fa"-tollak szélesebb végét le lehetne kerekíteni(olyannyira, hogy a szemüregbe veszélyesen mélyen csak akkor férne be, ha a nock is bejut). A madártokkal rosszabbak is lehetnek, ugyanis hosszan hagyva puha a szélük, ha viszont meg vannak nyírva akkor sörteszerűen kemények(külön szálkaként szúrhatnak). Még meg lehetne próbálkozni a bőrrel(bár ez szerintem vagy kemény és akkor mi értelme, vagy puha de akkor meg elállítódik), vagy vékonyra szabott polyfoammal(ha széttapossátok a vesszőimet, úgyis ez lesz a vége, meg az üvegszál-karbon Mad ).


A hozzászólást Mordor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 22, 2011 9:29 pm-kor.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 19 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

19 / 29 oldal Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.