LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

21 / 29 oldal Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 1:17 pm

A fegyvert nem azért kell burkolni mert azt hinnénk, hogy nem tudod normálisan használni a fegyvered. Ellenkezőleg! Teljes mértékben meg vagyunk róla győződve, hogy tökéletesen tudod forgatni mind választott fegyvered mind pedig az összes többit. A fegyvert azért kell burkolni mert tudjuk, hogy a másik szemétláda köcsög módon direkt beleugrik majd a vágásodba, hogy sérülést szerezzen magának

edit: megjegyzem biztos forrásból tudom, hogy a legtöbb német larpon pl tilos szúrni mert ők még a latex fegyverrel is "veszélyesnek" tartják ezt. Arról persze larpos körökben erősen megoszlik a vélemény hogy ez mennyire veszélyesvalójában de jellemzően az amcsiknál és a németeknél fordul elő az ilyen.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Kedd Márc. 22, 2011 1:25 pm

Német larpos fegyverek: Vannak köztük tényleg szépek. De kb ennyi.

Nem kb, pontosan ennyi, minden másban megegyezik bofferrel imo. Smile
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 1:30 pm

ööö... nem?
könnyebbek, drágábbak, jobban néznek ki és ha átlagot veszünk akkor biztosnágosabbak.

ellenben egy jó boffer van annyira biztonságos mint egy latex fegyver, mellette sokkal olcsóbb és van elég súlya ahhoz hogy ne pattogjon össze vissza. persze szarabbul is néz ki
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Márc. 22, 2011 1:33 pm

Súly realitásában egyértelműen rosszabb, viselkedésében is távolabb áll egy valóditól, drágább, a latexréteg (és néha a mag is) sérülékenyebb mint egy átlag bofferen.
Amit megvennék latex borítású üvegmagos cuccot, az egy bolhafingnyival felette van a larp üzletekben kapható eszközöknek, ellenben viselkedésében és súlyában 90-95%-ig jól adja az eredetit, alkalmas full contact vívásra és lényegesen tartósabb. Csak hát alsó hangon 4-500 dollárt egy larpos messerért lehet nem fizetnék ki még ha megtehetném se Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Kedd Márc. 22, 2011 1:38 pm

könnyűségük miatt biztonságosabb.
Boffer: sok szivacs, Német stílus (vagy nevezhetjük Európainak is akár): kevesebb szivacs de könnyű

Nem sokkal drágábbak, és otthon is ugyan úgy meg lehet csinálni. (Egy apró probléma csak a latex beszerzése)
Nektek mennyibe kerül egy boffer? nekem kb 5-600,- mag + 2-300 poli + 100-200 szigetelő szalag ez így kb 800-1000,- és ez kb a nudlikard, fekete szigszalag burkolással.

Egy formásabb darab kb olyan 1000-1500 körül jön ki jó esetben. Az üvegszálas verzió pedig kb 1500-2000 (ha a szállítást nem vesszük figyelembe, a latexes sem drágább)

Vagyis kb 30%-al több.

Súly realitásában egyértelműen rosszabb,
Nem egészen értem. Egy boffer fegyver mondjuk 40%-a a valós súlynak, a üvegszálas meg mondjuk 15-20%...
Ha veszünk egy 2k kardot és egy 1k kardot megnézzük mennyi az eredetiük egymáshoz mért aránya, akkor ez az arány ugyanúgy megvan boffernél és az üvegszálnál is... vagy valamit elszámoltam volna?
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 1:50 pm

wat?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Márc. 22, 2011 1:52 pm

Iffar írta:
Súly realitásában egyértelműen rosszabb,
Nem egészen értem. Egy boffer fegyver mondjuk 40%-a a valós súlynak, a üvegszálas meg mondjuk 15-20%...
Ha veszünk egy 2k kardot és egy 1k kardot megnézzük mennyi az eredetiük egymáshoz mért aránya, akkor ez az arány ugyanúgy megvan boffernél és az üvegszálnál is... vagy valamit elszámoltam volna?

A 400 grammos másfélkezes az - attól függően, hogy milyen másfélkezest jelenítesz meg - valahol 35-25% között van, extrém esetben elmászhat 20%ig ha kifejezetten nehéz cuccot jelenítesz meg vele, ez ugye üvegszálas. A kifejezetten könnyűnek érződő fa+poli másfelesem 700-750g között van, ez a megjelenítendő kard típusától függően valahol 40 és 60% között van. Őszintén szólva én a 40-60%, extrém esetben 80% real súlyú kardokra esküszöm - nem nagyon nehezek ahhoz, hogy komolyan odakúrjanak, nem nagyon könnyűek ahhoz hogy kalimpálókarddá váljanak. Esetleg bidenhänderek esetében nem panaszkodok ha esetleg lemegy a tömegük 30% környékére Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Márc. 22, 2011 2:11 pm

40-60% szerintem is jó kompromisszum, nem csak az odakúrás és kalimpálás elkerülése miatt, hanem azért is, hogy olyan játékosok se szakadjanak meg egy három napos LARP alatt, akik esetleg nem hároméves koruktól járnak kardozós edzésekre.

Az üvegszálás, szénszálas cuccok sem rosszak, de inkább könnyebb, keskenyebb fegyverek (rapír) megjelenítésére használnám, másfélkezes és annál nagyobb kardok esetén semmiképp.

Egyébként látom, a gyári latex + otthoni hurka kérdéskör ismét fellángolt: volt alkalmam már huzamosabb ideig latex cuccokkal vívni. A buzogányok, balták elég királyak, ezek házi elkészítése nehezebb, problémásabb, talán sérülékenyebbek is, de a kardok viselkedése, súlya kifejezetten gyatra, akit a kalimpáláson kívül egy kicsit is jobban izgat az, hogy kívülről ne tűnjön nevetségesnek, ahogy vív, javaslom, ne is kezdjen ilyenekkel játszani.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Kedd Márc. 22, 2011 2:28 pm

Nem tudom... ti beszéltek gyári latex cuccokról.
Én speciel otthoni latex és otthoni hurkáról kezdtem el beszélni...

Nem tudom a kalimpálás alatt mit értetek, a fegyver hajlékonyságát, vagy azt hogy elég könnyű ahhoz a fegyver hogy össze vissza csapkodjon vele (én az utóbbira tippelnék jelentés alatt)

Ami azt illeti láttam olyat aki hurka karddal is kalimpált... mert kb tökmindegy milyen nehéz, ha csak szurkál vele...
A hajlékonyság miatt én se csinálnék 100 cm-nél nagyobb fegyvert üvegszálból.

Én szerintem nem kalimpálok a kardommal, bár az igaz hogy néha picit jobban hajlik mint szeretném.

Hurka vs üvegszál/latex harcának a legsarkalatosabb pontja amikor ezek találkoznak.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 2:39 pm

jahogy nem gyári latex kard. Hát annál még azt se tudom mondani hogy feltétlenül jobban nézne ki mint egy boffer. mert ugye gyári latexnál eléggé standard a kinézet és az alapján lehet mondani hogy igen teljesen biztosan jobban néz ki a bofferek 99%-ánál.

ha meg pélókardokat említesz akkor egy kis kép
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Difference

és elsősorban nem a hajlékonyság a probléma. az a biztonsághoz ad hozzá egy bizonyos fokig, mert ha a fegyver hajlik akkor nem az eltalált embernek kell. Mondjuk egy bizonyos szint fölött mindenki érzi hogy ez nem frankó de alapvetően nem erről van szó.
Latex kardokkal rácsapsz valakire és tök jól tud tovább pattanni a neki tetsző irányba és mivel súlyozása is egy elméleti fogalom csupán így normálisan kinéző vívást még annyira se lehet imitálni mint egy bofferrel.
szal kalimpálás az amikor nem tudod valójában mit csinálsz csak próbálsz csapkodni az ellenfél felé mindn különösebb begyakorolt technika nélkül.
Én is csak kalimpálni tudok pont ezért nem teszem inkább.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Márc. 22, 2011 2:40 pm

Ne sarkítsuk ennyire azért a dolgokat - innen senki sem beszélt hurka kardokról, a példaként hozott saját famagos másfelesemet ugyanebből a topikból elő lehet túrni (https://lh4.googleusercontent.com/_CFJFJWd-zi4/TCS_WLkLAiI/AAAAAAAAAB0/ffG5LxnLy1Q/s640/hosszukard1.jpg kicsit gyűrött állapotban ) az üvegszálas négyszáz grammját meg pont a te házi üvegszálasodról vettem.

Kalimpálás az én fogalmaim szerint: A fegyver csekély tehetetlenségét kihasználva olyan irreális íveken (vagy éppen nem íveken) mozgatás, amikről nem lehet elhinni, hogy a fegyver használatának ez a módja. Nyilván lehet minden szerszámot szarul használni, de nagyon könnyű fegyvernél egy csomó ilyesmi "adja magát".

Az üvegszál és a famagos találkozása meg igazából nothing special, az üvegszálas kicsit meghajlik, ha meg nem ész nélkül "baszkodjuk össze a kardokat mert az jó nekem" módon kardozol akkor mindegy.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Kedd Márc. 22, 2011 3:06 pm

Na jó, de kalimpálni ugyanúgy lehet nehéz fegyverrel is... Ha nincs ereje vagdosni, akkor majd szurkálni fog, mert úgy könnyebb.

Visszatérve a súlyokra, azt hiszem elírtad mert 400 grammot 35-25%-nak írtad...
Másfelest vegyünk átlag 1,6kg-nak.

Én másfelesem (400g): 25%
Tied: 45,3%
Durván 2x-ese (egész pontosan az enyém a tied 55%-a)

Amit én korábban írtam az az volt, hogy ha megnézünk egy egykezes kardot, átlag 1,1kg a real súllyal

Én verziómban kb: 275 gramm
Te verziódban kb: 498 gramm

Ha megnézzük, hogy a real másfeles és az egykezes hogy aránylik (1100:1600 = 69%)
Utána a te megvalósításoddal is: 498:725 = 69%
Végül az enyémben is: 275:400 = 69%

Mind a 3 esetben 69% jön ki. Eszerint a súlyuk arányaiban ugyan olyan.

Ezt gem "Súly realitásában egyértelműen rosszabb" megjegyzésére hoztam fel, ami egyre inkább úgy tűnik más jelent az ő értelmezésében, mint az enyémben Very Happy

Ő ha jól gondolom arra gondolt, hogy jobban hasonlít egy valódi fegyverre.
Viszont 45% is kevesebb mint a fele, akkor meg már részemről tök mindegy, legalább kinézetre hasonlítson egy valódira Very Happy

(edit: átírtam átlagsúlyokra... de ugyan az jön ki így is Razz)


A hozzászólást Iffar összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 22, 2011 3:21 pm-kor.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Márc. 22, 2011 3:14 pm

Másfeles bárhol lehet 1,2-2 között, ebből számolgattam a szélsőértékeket (bár a tényleges átlag valóban valahol 1,5 körülre jön ki, de ez olyan mintha azt mondanám hogy egy embernek általában felerészt női és felerészt férfi nemi jellegei vannak), az én másfélkezesem pont egy könnyebb variánst jelenít meg.

...az arányok meg nyilván megmaradnak ha a számításaidat arra alapozod az arányos következtetésnél, hogy megmaradnak (a polis fa egykezesem pont hogy aránytalanul könnyebb, nincs meg fél kiló), bár ha a tényleges 1,1kg körüli átlagértékkel számolsz az arming swordok súlyát illetően, annyira már nem lőne mellé a dolog.

Persze ha önkényesen szabjuk meg a határértékeket (avagy "48% a fele alatt van tehát mindegy") akkor nyilván annak lesz igaza aki a határértéket szabja meg. Avagy igen, 48% < 50% - de a 48% is több mint 25.


A hozzászólást Kildar összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 22, 2011 3:25 pm-kor.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 3:20 pm

latex fegyvereknek azért is gond a könnyűség mert emellett még súlyozásuk sincs, pontosabban túl közel van a markolathoz. ez nem csak azért tök jó mert nem fogod a kis billy fejét levinni amikor megcsapod vele és úgy kalimpálsz vele ahogy akarsz hanem azért is kurva szar mert úgy tolja a pofádba egy boffer ahogy épp nem szégyelli
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Kedd Márc. 22, 2011 3:31 pm

Átírtam az értékeket... 48% lecsökkent 45%.

Még jó hogy nekem van igazam, ha a saját elképzeléseimről van szó... elég gáz lenne a világ ha elmondom hogy mondjuk "jó kedvem van ma mert jó az idő" erre valaki kijavít, hogy de nincs jó idő, mert csak 22 fok van... -.-

Az én értékrendemben:
Boffer 55%-al marad le súlyban és kb 50%-ban kinézetben.
Üvegszál: -75% súly, de csak -20-25% kinézet

Magyarán, inkább lemondok a nehéz fegyverekről, és odafigyelek harcban, mint hogy lemondjak arról hogy szépnek lássam a fegyverem.

Mivel ez egy kicsit "de szar a fegyvered" jellegűre sikeredett, azért megemlíteném, hogy nincs bajom alapvetően a bofferrel, ha tényleg normális minőségben látom (és nem feketeszigszalagos nudlit).
Saját fegyvereimet viszont olyanra csinálom (próbálom legalábbis), ami nekem legjobban tetszik Smile

Na kellően kiírogattam magam, most csinálok valami értelmesebbet Very Happy
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Nirwastir Kedd Márc. 22, 2011 3:37 pm

És akkor most mi is van a latexxel? Mert az üvegszálast és a boffert remekül kitárgyaltátok, de nem tudom hogy az pl. súly-kinézetben hogy aránylik a másik kettőhöz, csak hogy drága. Very Happy
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 3:43 pm

az latexek kb majdnem mind üvegszálasak/karbonszálasak/akármiszálasak
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Nirwastir Kedd Márc. 22, 2011 3:47 pm

Ahh, I see. Köszönöm.
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Márc. 22, 2011 3:52 pm

Iffar: Valóban átírtad, még rosszabbra - nem az a problémám, hogy a saját elképzeléseidről meg vagy győződve, hanem hogy a neked nem tetsző adatokat pont leszarod - avagy figyelmen kívül hagytad, hogy a másfélkezes átlagsúlyát először eltaláltad és eltoltad az értéket felfelé egy mechanikusan tippelt átlagra, figyelmen kívül hagytad, hogy a poli+fa másfelesem kifejezetten könnyű egy átlag polis fa másfeleshez képest (huszonötös helyett huszas mag van benne, ez 213 grammos _magot_ jelent a 333 grammoshoz képest egy gyors számolás alapján, száz gramm különbözet ami meg fog mutatkozni a nagyobb ellensúlyban is, ha hozzácsapod a huszonötös magot egy átlagos másfélkezes megjelenítéséhez, mindjárt más arányokhoz jutsz), ezáltal egy könnyebb polis kardot hasonlítottál egy nehezebb realhoz, plusz a "nincs fél kiló" nem azt jelenti, hogy "válassz ki egy értéket ami igazolja az állításodat", hanem azt, hogy fél kilónál kevesebb - konkrétan a fürdőszobamérleges "Kildar karddal meg anélkül" összehasonlítás 0,4kg-ra hozta ki, de nem tudni merre történt a kerekítés, így mondtam ezt.

tl;dr: A számolásaid mechanikája jó, az adataid még mindig helytelenek. Az meg nem elképzelés kérdése, hogy mi mihez hogy aránylik, meg kell mérni és ha annyi akkor annyi.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Kedd Márc. 22, 2011 3:58 pm

A latex litere 2800,- (9.99 Euró)
Egy 110cm-es kardra kb 0,3 liter latex fogy (840,-) + némi akril festék
Ez 4+4(színes) réteget jelent.

Összehasonlításként Power Tapeből kb 3,5 m fogyott nekem egy ilyen kardra. 10m PT = 800,- tehát olyan 280,-

Latex ellenállóbb, és festhető, színezhető, a Power Tape viszont könnyebben javítható.

Az árkülönbség durván 500,- (2 gombóc fagyi Very Happy) a probléma viszont hogy latexnek van szállítási költsége, ami szintén 10+ euró körül mozog.

Na most tényleg off.

Kildar: jó.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Márc. 22, 2011 4:05 pm

Iffar írta:Latex ellenállóbb...latexnek van szállítási költsége, ami szintén 10+ euró körül mozog.
Amíg nem találkozik éles/hegyes felülettel, ami egy erdőben sűrűn előfordul.
A "ha a szállítási költséget nem számoljuk" című dolgokon meg jót lehet mosolyogni, ha be tudod szerezni anélkül az metál, de ha szállíttatni kell akkor hülyeség nem beleszámolni Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Márc. 22, 2011 4:12 pm

Apropó, aki esetleg még nem ismerné:
http://www.zenn.hu/modelsport/index.php?cPath=76
Újpesten vannak emlékeim szerint és van karbon meg üvegszálas cuccuk is, üvegszálasból csak hatos rúd, de karbonból van elég sokféle, elég drágán ugyan de van 13x6,3-as téglalap keresztmetszetű cuccuk is ami nem kicsit ideális gumikardoknak.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 4:16 pm

Iffar: ez mit bizonyít a súllyal kapcsolatban? Mert az előbb még az volt a téma.

valamint: latex két esetben ellenállóbb: ha nem használják semmire illetve ha rendszeresen fújják azzal a bizonyos spray-vel.

Ezzel szemben tök jól tud szakadni és sérülni csatában amennyiben nem csak kétszer pusziltatod össze egy másik latex karddal. Ha ne adj isten egy fém vérttet is ütsz vagy pajzsszélet az külön móka. Nem fog természetesen azonnal tönkre menni de külföldön igen sok panasz volt rá, hogy egy latex kard koránt sem bír annyit mint egy normális boffer.

és végül: mutass egy képet erről a házi latex kardról mert így mindig a gyári fog beugrani nekem
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Márc. 22, 2011 4:32 pm

Latexet sima szilikon sprayvel kell kezelni időnként, de szilikonzsír is tökéletes. Mindkettő párszáz forintból beszerezhető bármelyik barkácsboltban és évekre elég, ez a része tehát nem tétel a dolognak. Ugyanezt az összeget elköltöd a boffer újrapolizására is hasonló éves költséggel. Ettől még éles-hegyes felületek megölik a latexet.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 22, 2011 4:34 pm

nem a pénz a lényeg hanem az újrafújás. egy nagyobb csatában nem fogod újrafújni folyamatosan, és ez is csak azt gátolja meg hogy ha másik latex fegyverrel találkozik akkor ne tapadjanak össze.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 21 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

21 / 29 oldal Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.