LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

+16
Morwina
Magitor
Augur
Lobster
Eglar
belzee
Spectre
Andrew
Damien-Maelstrom
Nirwastir
Bexter
Gem Kapocs
Sonir Norend
Ashi Valkoinen
Ichigo
Kildar
20 posters

3 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Eglar Szer. Feb. 03, 2010 2:43 pm

Hozzáteszem a fentebb említett kritériumoknak, ha szigorúan vesszük, a hivatalosan bejegyzett nomád táborok sem mindig felelnek meg. Saját tapasztalat alapján konkrét példa: egy Drégely környéki létesítményben konkrétan az a hely (a közeli forrás medréből kialakított kis vízmedence) szolgált mosdásra , ahol a lovakat szokták itatni. Opcionálisan (ha hoztál), megtöltöd vödrödet, és elvonulsz egy szimpatikus helyre mosakodni. A szennyvízelvezetés meg... hát, valahol kiönti az ember a "használt" vizet. (aki környezetkímélőbb módon akarja ezt csinálni, az a tusfürdőt/szappant hanyagolva csak vízzel mosakszik) És X emberre (ahol az esetek 90%-ra igaz, hogy X>20) van 1 db klasszikus faépítésű budi. Tény, hogy mindennap kétszer leöntik oltott mésszel a tartalmát. Emésztőgödörről a területen nem tudok.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Csüt. Feb. 04, 2010 8:51 am

Igen, pont ez a problémám az általam megismert helyszínekkel is, és nem csak LARP-os táborokban!
azok a helyek ahol napi szinten klórmésszel, mésztejjel leszórták a fekéliát, azok voltak az exlkuzivabbak! Tudnék olyan helyet emlegetni ahol a "deszka-intézményt" feketefólia ajtóval látták el és a közeli erdei-büfé, horgásztó, etc... látogazói is oda jártak, így senki sem érezte úgy, hogy az ő felelősége lenne a fertőzés megakadályozása így meg is történt a baj 3 nap tábor, 5 nap infektológia....
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Feb. 07, 2010 2:49 am

Kildar már bazmegolt egyszer a német videón amikor ugye szénabálából labirintus volt. Itt a továbbfejlesztése Very Happy

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Fortificationsstrawmotiv
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Vas. Feb. 14, 2010 5:43 pm

Igen ez az AZANNYA' kategóriás szénavár!
de kell hozzá némi apró, hogy felépüljön, nekem a kedvencem még mindíg a könnyen olcsót kategóriás DungeonWink
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Augur Pént. Jún. 04, 2010 2:28 pm

Újabb kérdés nálam: egy larpon mennyire illúzió-romboló a "madzaggal-szalaggal" jelölt épületek? Ha ennyire futná kb, érdemes e egyáltalán (a sztori szempontjából kellene egy "kocsma", ez lenne az egyetlen épület)? Van ötletem más, jobb, de drágább megoldásra, amit nem biztos, hogy zsebből tudnék fizetni: cölöpök és fák köré tekert vászon, vagy nádlemez-nádszőnyeg (mindkettőből olyan 10-14e forintból ki lehetne hozni egy kb 2,2 méter magas, 12 m2-es "kocsmát, tetővel).
Illetve, ajánlották a sör- és a katonai-sátrat, hát nem tudom, ingyen tudnék szerezni, de azok nekem kiábrándítóbbak szerintem a sima szalagnál is... :S

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Kildar Pént. Jún. 04, 2010 2:37 pm

Talán a legjobb megtérülésű megoldás az a fák-cölöpök közé kifeszített mindenféle szövetanyagok (nem muszáj vászonnak lennie, a lehető legolcsóbb legyen oszt kész, megmondod térleválasztásra lesz így az anyagminőség lényegtelen, sőt, az se baj ha nyúlik, kicsit lehet így még jobban növelni a lefedett falfelületet), tetőzetre pedig mezőgazdasági boltos ponyva, amiből a 4x5 méter egy bő ezres. A nádlemez-nádszőnyeg ennél valamivel drágábbra hozza ki, de sajnos a nem sok kategóriával drágább még simán átlátszik.

2008 óta standard DK megoldás a szövetfal, szerintem nem volt rá komolyabb panasz, még tetőzet nélkül is hangulatos tud lenni bentről is.

A nagyzöld katonai sátor meg simán marhajó, nagy, fedett, és lényegében vászonsátor.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Augur Pént. Jún. 04, 2010 2:40 pm

Hm, na majd még meg nézem, hogy pontosan milyet tudok szerezni belőle.

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Hétf. Jún. 07, 2010 10:29 pm

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 P5010238
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Kildar Hétf. Jún. 07, 2010 10:31 pm

Ez egy jó módszer, én is szoktam néha alkalmazni, bár a műanyagkupakot akkor már kicserélem egy parafadugóra. Szénsavas cuccnál mondjuk a parafadugó tényleg nem játszik, hacsak nem rövidtávú löveg építése a cél Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Spectre Kedd Jún. 08, 2010 7:23 am

No. Úgy tűnik, hogy lassan révbe ér a szász sátor projekt. Anyagának egy, a szoci időkből való sátor áldozta fel magát (szerintem dicső tett volt tőle). Viszont. Ezek a fránya szoci sátrak valamiért szerettek feltűnőek lenni. Ez a mostani is eredetileg erős narancssárga volt, de mostanra a nap azért eléggé visszavett belőle.
Kérdés no. 1: tudtak-e a 10. század környékén narancsra hajazó színt előállítani? Esetleg később?
Kérdés no. 2: gondolom senkinek nem fog a lelkében törést okozni, ha esetleg leviszem valami trúlarpra, és esetlegesen játéktéren is szeretném majd használni?
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Kildar Kedd Jún. 08, 2010 7:59 am

Forrásom hirtelen nincs, de igazából ha elég fakó, akkor szerintem senkit se fog zavarni. The walrus approves.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Kedd Jún. 08, 2010 11:03 am

A növényekből kinyerhető narancsszín
A leggazdagabb narancsvörösök a fentebb
már említett rózsaszín gyökerű festőbuzér
aprócska cserjéből nyerték színüket. A festőbuzér az ismert legrégebbi színezőanyagok
egyike, már időszámításunk előtt használták Egyiptomban, Perzsiában és Indiában. Több más földközi-tengeri növénnyel
együtt a bencés szerzetesek hozták át az Alpokon, és Nagy Károly honosította meg a birtokain. A francia katonák nadrágját
és a törökök fejfedőjét, a fezt, szintén festőbuzérral festették vörösre. A színezőanyagot
a növény gyökere tartalmazza, mely olyan hosszúra és gyorsan nő, hogy Hollandiában
a 17. században a tengertől elhódított
földeken dolgozó parasztokat törvény kötelezte a kétévenkénti betakarításra, nehogy a gyökerek túl mélyen behatoljanak a gátakba, és áradásokat okozzanak. Egy másik, meglehetősen romantikus nevű narancsos színt adó festék az úgynevezett sárkányvér. A középkori enciklopédiákban
ezt a festéket sárkányok és elefántok összevegyített véréből készült festékként határozták meg. Jóval prózaibb botanikai vizsgálatok szerint a festéket a „sárkányvér-fa”, a Pterocarpus draco nevű bokorcserje nedvéből nyerték. Ez a színpompás sötét gyanta páratlan kincs a hegedűkészítők számára is. A növényi sárgák között előkelő helyet elfoglaló sáfrány a narancsszínnél sem feledhető. A nagyon érzékeny és sok gondoskodást igénylő növény virágából lassú és fáradtságos kézi munkával nyerhető
ki a hihetetlen erejű színezőanyag. Emiatt rendkívül drága, ma csak kozmetikumok, ételek színezésére használják, illetve fűszerezésre.
Pedig festőanyagként is különleges, ha lúgot adunk kivonatához, akkor sárga, sav hatására azonban gyönyörű bíborrózsaszínbe
vált át. Itt megjegyezném a narancs színre ekkoriban se a narancsot mint növényt se a sárgarépát nem használhatták egyik romlékonysága miadt, a répának jelen kapható változatát hollandiában a XVII-XIIX-ik században nemesítették ki addig "csak" a fehér citromsárga és lilás változatait ismerték. Indiában ipari mennyiségben állították elő a narancsos un. Indiai sárgát a vadmangó termését feletették a szent tehenekkel és azok "hálából" vizeletükkel bearanyozták a kelmeárusok életét! ja és ez komoly!!! de emellett ne felejtkezzünk el a kurkumáról sem Wink
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Spectre Kedd Jún. 08, 2010 12:26 pm

Akkor megnyugodott a kicsi lelkem. Köszi Very Happy
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Jún. 08, 2010 3:53 pm

Én biztosan nem fogom kinézni semmilyen játékról, szóval szívesen látjuk (sokkal szívesebben, mint a modern sátrakat, azok nem szimpatikusak semennyire sem).
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Szomb. Jún. 12, 2010 9:11 pm

szerintem nem a kupolasátorral van a gond igazán hanem azzal ahogy bekerül T.G. natur valóságában a játékba, tavaj luminán pl Lorinék sátránál tetszett a kitűzött zászló, vagy parthiscus pajzsai a főterükön gúlába rakva, Lixi szocreál sátrán a kis kerítés sokat dobott, vagy a vértezet a kapuban is mutatóssá és egyedivé tette a teret, tehát a legfőbb probléma az szerintem, ha jellegtelen bubisátrak virítanak rendezetlenül rendetlenül és jellegzetesség nélkül. én simán elfogadnék játékban bármit, ha az oda illővé van szerkesztve kiegészítőkkel, praktikus és a játéktárgyak egy (éppen nem használt részét) kicsit bemutatná, és ez ne kiürült sörös-flaska legyen, hanem igazi dísz vagy praktikus megoldás a leválasztásra, vagy rosszul gondolom?
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Kildar Szomb. Jún. 12, 2010 9:46 pm

Egy kulcsszót mondanék: összkép.

A kitűzött zászló jó, a kupolába rendezett pajzsok is jók, de "egy fecske nem csinál nyarat". Ez a "ha van benne valami jó akkor az egész is jó" egy elég elterjedt tévhit, ugyanerre alapul pl. a "van egy turulboltos tarsolyom a póló meg a rövidgatya mellé tehát trú vagyok", vagy éppen az "a láncing öltöztet, ergo póló+rövidgatya+láncing tökéletes" elgondolás is, amikről azért kis logikával belátható hogy annyira nem helyesek mint elgondolóik hiszik.

Lixi szocreál sátra a kerítéssel jó volt, mert nagy volt és épülethangulatot adott, és sátorvászonból volt, be lehet menni állva vagy maximum kicsit görnyedve, le lehet ülni az asztalhoz. Egy maximum 120 centi külmagasságú buboréksátor maximum hobbitlak hangulatot adhat, és egy cipzáras lyukon keresztül mászhatsz be a nejlon hálózsákok közé. Egy buboréksátor elfogadhatóvá "leálcázásából" már simán kijön egy normálisan kinéző külön sátor is.

Az igaz, hogy nem a modern sátorral van baj mint fogalommal - mert pl. a nagy katonai sátor talán az egyik legjobb épületpótlék - hanem a részletekre és apróságokra építő, a lényeggel nem törődő felfogással. Félreértés ne essék, nem a részletekkel és apróságokkal van bajom, hanem a lényeg aránytalan elhanyagolásával a részletek és apróságok túlzott javára, vagy éppen egy részlet vagy apróság lényegként beállításával.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Vas. Jún. 13, 2010 7:03 am

OK értem (emotion áradat)
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Jún. 13, 2010 7:58 am

mondjuk spectréék amit anno csináltak házat ponyvából az is teljesen jó volt pedig modern műanyag ponyvából volt
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Jún. 13, 2010 8:05 am

Szerintem Kildar pont erre akart célozni (meg Belzee is, csak más megközelítésből), hogy nem a modern anyag a probléma, hanem az hogy az emebrek csak úgy álánátúra odabasszák a bubisátrat, ami helyett AKÁR lehetne egy olyan ponyvaházat építeni amiről Spectre is dobott be képeket.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Jún. 13, 2010 8:22 am

értettem én csak az annyira kurvajóvolt hogy mindenképp fel akartam példának is hozni Smile aztán azt hittem hogy volt már ide linkelve a kép róla de visszanézve rájöttem hogy mégsem szóval:

itt még áll az egész
Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 IMG_0002

itt éppen lebontják:
Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 DSCN6886
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Jún. 13, 2010 9:50 am

Valahova volt linkelve itt a fórumona 2. kép, de mostmár biztosan helyén van Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Spectre Vas. Jún. 13, 2010 7:25 pm

Ahhoz a sátorhoz nekem nem sok közöm volt. Azt Deman találta ki, Sonir elbaszta, majd Deman felépítette. Vagy valami ilyesmi. Az ötletet jónak tartottam, a megvalósítást kevésbé (túl szöszölős volt, amit Deman csinált) Very Happy
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Jún. 13, 2010 8:24 pm

az én elbaszásom annyiból állt hogy épp arra jártam és kérdezett valamit deman hogy az ott derékszög-e mondtam hogy igen. Aztán ilyen 4-5 óra múlva amikor újfent arra jártam akkor mondta hogy ezzel két óra plusz munkát csináltam neki
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Vas. Jún. 13, 2010 8:33 pm

erről egy régi vicc jut eszembe-->
egy fiatal szeg átadja a helyét a buszon egy idősebb szegnek, mire az megdicséri: derék szög vagy fiacskám!

de hogy témánál maradjunk: az oszlopok le lettek ásva? egymáshoz hogyan rögzítettétek őket? a faárut helyben "találtátok"?

...nagyon klassz a cucc csak azért villanyozott fel ennyire...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Kildar Vas. Jún. 13, 2010 8:41 pm

Ahogy elnézem bálványfa helyből, a gödi erdőben indokolatlan mennyiség van belőle.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 3 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.