LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FOPP általános megbeszélés

+21
Borgwarrior
Marinda
Eglar
Ahriman
magi44
Asmodus
Derszu
Andrew
kyru
Magitor
Maia
Damien-Maelstrom
Gerodus
Ashi Valkoinen
Lobster
Kildar
Spectre
Artemis
Sonir Norend
Gem Kapocs
Keitel
25 posters

7 / 18 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Next

Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Szabálykönyv

Témanyitás by Keitel Szomb. Márc. 13, 2010 5:13 pm

Olvastam a szabálykönyvet, még ha ezt nem is feltételezted elejtett szavaidból ítélve. A megjegyzésed pedig egyáltalán nem garancia arra, hogy a megfelelő FPS-hez a megfelelő bb-lesz-e társítva. Szerintem nem kellene megszabni, hogy ki mit használjon, miért nem lehet mindenkinek azt a típust vennie, amelyiket akarja? De igen, gázüzemű pisztolyba tényleg nem lesz 0,12-es bb belekényszerítve. Az a lényeg, hogy minden fegyverhez van egy ideális bb típus tömeg alapbán és ahhoz lehessen azt használni, ne kelljen nehezebbet, vagy könnyebbet, mert az csak a használónak rosszabb, az ellenfélnek meg nem érezhetően jobb. Nekem nem volt semmivel jobb érzés, hogy az előző játékon annak is kötelezően 0,2-est kellett használnia, akiknek amúgy más lett volna az ideális. Nekem most semmilyen fegyverem sincs jelen pillanatban.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Szomb. Márc. 13, 2010 5:54 pm

Csak így ömlesztve.

"Úgy látom ki próbáljátok találni, hogy mi a jó a játékosoknak, de inkább meg kellene kérdezni őket. Először tudni kellene, hogy kinek mi lenne az optimális, ki mit szeretne és ezt figyelembe véve kellene dönteni."
Azt próbáljuk "kitalálni" hogy melyek azok a megoldások amik a legtöbb embernek a legjobbak. Ehhez (mint pl most is) MEGKÉRDEZZÜK az embereket, majd kikeressük a legnagyobb metsző halmazt. Mert egy ilyen játéknál nem megoldható, hogy mindenki egyéni érdekét maximálisan kiszolgáljuk.


"Az én véleményem az, hogy ellene vagyok minden olyan intézkedésnek, amik a jobb fegyverek lőtávolságát, vagy pontosságát rontja a rosszabb minőségű fegyverek javára."
Ami példákat leírtunk azok jelenleg a jobb fegyverek pontosságát javították. Erősebb fegyver -> nehezebb BB. A lőtáv csökkenés marginális de ha normálisan beállítod a hopod akkor még annyi sem tán.


"Miért nem csináljátok azt, hogy van akárhány fajta BB golyó a játékban és mindenki azt teheti a fegyverébe, amit előre megszab, vagy amelyiket akarja?"
Mert ebben az esetben kenhetjük a hajunkra a lőszerek gazdasági és balance hatásait.


"De akár a tárakat is meg lehet jelölni, mondjuk tár aljára kis darab szigszalag."

Mi ezt eredendően úgy terveztük hogy a fegyeren és a táron is lenne jelzés.


"Ne minőségi, csak színbeli megkülönböztetése legyen a bbknek, és ne jöjjön senki se a "csalás" akármilyen kontextusban való említésével."
Az eltérő tömegű BB-k nem térnek el minőségben a súlykülönbség pedig nem jelent érdemi különbséget egy jobb fegyver számára. A vackabbaknál meg uis mindegyik ugyanolyan cuccot használ.

"Az a lényeg, hogy minden fegyverhez van egy ideális bb típus tömeg alapbán és ahhoz lehessen azt használni, ne kelljen nehezebbet, vagy könnyebbet, mert az csak a használónak rosszabb, az ellenfélnek meg nem érezhetően jobb."
Az általad emlegetett fegyverkategóriák (kb 300-350 között) ugyanolyan jól szuperálnak a 20-as és 25-ös BB-kkel is, ha rendesen beállítod a hopot. Innentől kezdve nem hiszem hogy annyira rosszabb lenne a használónak (leszámítva ha pl neki kell manuálisan átállítani a hopját). Ez alól egyetlen különbség a fixhopos fegyverek esete, de ezek nyilván kezelhetőek.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Márc. 14, 2010 10:11 am

Lobster írta:"De akár a tárakat is meg lehet jelölni, mondjuk tár aljára kis darab szigszalag."
Mi ezt eredendően úgy terveztük hogy a fegyeren és a táron is lenne jelzés.

Jelölést én is így képzeltem azonos színű szigszalag a tárra és a fegyverre, csak egyező szín esetén pakolható be a tár, tárba pedig a jelölésnek megfelelő lőszer tehető csak. Csak ezek szerint megint sikerült megint faszán nyakatekerten fogalmaznom Very Happy

BB minőségre nem véletlenül írtam hogy a kétlépcsős rendszernek nagy előnye lenne a 3 lépcsőssel szemben, hogy két jó minőségű, eltérő színű BB-t találni könyebb lenne mint 3mat ugyanezekkel a feltételekkel.

Keitel:

Keitel írta:Olvastam a szabálykönyvet, még ha ezt nem is feltételezted elejtett szavaidból ítélve.
Igen, ezt feltételeztem, de ezek szerint csak annak nem olvastál utána hogy milyen fegyverhez milyen BBket használnak általában.

Gázos pisztolyt emlékeim szerint még nem láttam 300 FPSnél kisebbet, ugyanúgy nem sűrűn láttam 320nál nagyobbat, pedig én is végignéztem néhány cikket mert szeretnék majd beszerezni egy gázos pisztolyt. Ráadásul ezeknek az ereje a használt gáztól is nagyban függ.
Viszont azt, hogy milyen súlyú BB jó egy fegyverhez, a fegyver ereje adja meg, az általánosan uralkodó szemlélet alapján teljesen reális a jelenleg leírt 310 FPSig 0.20-as, 310-360-ig 0.25-ös BB súly. Az erősebb fegyó nem veszt annyi lőtávot a nehezebb bogyóval mint amennyivel az a pontosságot növeli.
Amellett pedig idén jóval több lesz a "normális" fegyver, nem 2 MP5, 3 gázos pisztoly és egy (normális) AEP fogja képviselni a komolyabb fegyvereket, szemben a fennmaradó összes csodashotival, springes pisztollyal és az 1 db gagyi AEPel. Így akik rajtad kívül szintén komolyabb fegyvereket hoznak, ugyanúgy elszenvedik ezeket a rendkívül brutális hátrányokat, viszont akiknek nincs pénze/nem akar ennyivel többet rákölteni, nem kap annyi plusz előnyt ezzel a rendszerrel hogy az bármilyen szinten zavaró legyen. Az AEGeknek és a gázos fegyóknak van akkora plsz lőtávja, hogy a nehezebb lövedékkel is kiröhögik azt a kb 2m plusz lőtávot, amit pl egy springes pisztoly kap a 0.12-es bogyó miatt, ráadásul az AEG a nehezebb 0.25-ös lövedékkel még pontosabb is lesz mint 0.20-assal, míg a kínyaipittolynak 10 m-en lesz 5 m szórása a 0.12-essel Razz (kis túlzással).
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Fegyverek

Témanyitás by Keitel Vas. Márc. 14, 2010 1:26 pm

Jobb lesz, ha pontokba szedve összefoglalom, hogy az egész fegyverrendszer hogy lenne jelen körülmények között a legjobb:

Mindenki utánanéz, hogy az Ő fegyverének valódi mása, vagy amelyikhez a legjobban hasonlít, milyen kaliberű és mekkora tárkapacitású. A játékban ezt a kapacitást használja, és csak olyan embertől vesz el muníciót, akinek azonos kaliberű fegyvere van.

A kereskedőnek többféle tömegű BB-je van, de ezen belül egy kis csúsztatással pont mindig az a kaliber is van, ami a játékosnak kell. A valós BB tömeget a játékos választja meg magának.

Mindenki annyi muníciót vehet, amennyit be is tud tárazni. Ha akar magával vinni tartalékot is, akkor azt csak a valódival közel azonos méretű dobozban teheti meg.

Tipp: érdemes a BB-ket előre 15-ös zacskócskákba csomagolni. Így csak a megkezdett csomagokat kell megszámolni. Két csomag jó egy átlagos karabélyba, egy csomag egy átlagos pisztolyba, de ahol eltérés van, ott csak egy párat kell kivenni, vagy hozzátenni. Ugyan ez alkalmazható a hordódobozok esetében is, egy 50-esbe 3 teli zacskó + 5 darab tehető.

FOPP általános megbeszélés - Page 7 1920_f_k_gu_gl_43_041

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Blazer9

FOPP általános megbeszélés - Page 7 9mm_Ammunition

Töltényfosztás: erre még nem tudom, hogy mi lenne a legjobb megoldás. Azt biztos hanyagolni kellene, hogy Ak 74-esből lopjunk muníciót 9 mm-es pisztolyba, vagy fordítva, mert ez sehogy sem jön ki jól. Tehát a töltényelvétel csak azonos kaliberű fegyverek között legyen és ez után marad a kérdés, hogy mennyit lehessen, csak tárból, vagy csak a maradékot.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Márc. 14, 2010 1:48 pm

Na akkor amivel egyetértek:

Mindenki tudja hogy a fegyvere eredetije, vagy a valóságban legjobban a fegyverére hasonlító fegyver tárkapacitása milyen. Ezt meg is követeli a szabályrendszer, mert minden tárba maximum annyi BB tölthető, amennyi lőszer a valódi tárba is férne.

A lőszerek szállítására tetszik az ötlet, hogy a valóshoz hasonlatos méretű dobozban szállítsuk őket.
Tárból ne lehessen lopni, mert ugyan ki lehet szedni elméletileg és gyakorlatilag is a BBket anélkül hogy a fele elgurulna/kilőne, viszont nem biztos hogy ez mindig mindenkinek mindenhol sikerülne. Ilyenkor viszont a kifosztott bukná a lőszerét, a kifosztó pedig nem nyerne semmit, ez szerintem a felesleges szivatás. A be nem tárazott lőszert lehessen fosztani ha átkutatás során megtalálják.
Az hogy miből mibe lopok BBt meg egy kis odafigyelés kérdése, 100%-ban nem ellenőrizhető le, de értelmes ember az AK-ból kiszedett lőszert nem fogja beletölteni mondjuk egy shotgunba vagy egy MP5-ösbe.

Amivel nem értek egyet, az az, hogy mindneki válogassa maga a muníciót. Mert mikor lefosztasz valakit, nem fogod tudni eldönteni by hand, hogy a fosztott BB 0.20-as vagy 0.25-ös. A fegyver erejéhez mért jelölés és a jelöléshez tartozó BB osztása egy relatív jól ellenőrizhető, ugyanakkor nem elrugaszkodott ötlet. Ennyit megint csak be lehet áldozni a realitás oltárán, arról nem is beszélve hogy a "baszokbele" mentalitást is kellőképpen orvoslja (ugyanis most kérem a rozsdás szöget a tarkómba hogy így is lesz olyan ember akinek fogalma nem lesz arról hogy a fegyvere eredetije hány lőszert fogad adott méretű tárban, és szabályrendszerben leírtak alapjn belevágja egy 9 milis pisztoly tárába a 20 lőszert szerk.: (most jöttem rá miért is írtam ezt eredetileg Razz) ezek után még több olyan emberre számítok akinek fingja nem lesz a fegyvere kaliberéről, ha el lesz neki mondva fél óra múlva elfelejti mert nem érdekli)


A hozzászólást Gem Kapocs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 14, 2010 3:13 pm-kor.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Leírás

Témanyitás by Keitel Vas. Márc. 14, 2010 2:28 pm

Annyival kiegészítem az általam leírtakat, hogy attól egyáltalán nem vehetsz el muníciót eladásra sem, akinek más kaliberű fegyvere van. A valóságban persze ezt lehetne, meg akár az egész fegyvert is, de ez itt csak ellenőrizhetetlen kitolás a másikkal.

Ahogy most elképzelem: akinek speciális kaliberű fegyvere van, attól nem fognak elvenni lőszert, de Ő is csak a boltból tud majd magának szerezni. Akiknek általánosabb kaliberű fegyverük van, ami itt a 9 mm-es lesz, azok elvehetik egymás tartalék lőszerét dobozzal együtt, de tárból nem. Kelleni fog sok fém doboz, papírdoboz, a teásdobozoktól kezdődően a fémdobozokig bezárólag, de ez olyan megoldhatatlan feladat? Lehet, hogy megérné ezzel foglalkozni.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Márc. 14, 2010 3:11 pm

Szerintem lehessen mindenkit lerabolni. Life is hard, szokták mondani, mivel ha valakinek ennyire speciális fegyvere van, azt a fosztó sem tudja máshova eladni, csak a boltnak, a boltból pedig az eredeti tulaj vissza tudja vásárolni. Amellett főleg tipikus fegyvercsaládok fognak szerintem megjelenni, MP5ösök több variációban, AK-k, M széria tagjai, pisztolyok szinte kivétel nélül 9 milisek/.45-ösek lesznek. Lesz néhány G36-os, pár shotgun. Szerintem ezzel a játékba kerülő fegyverek 70-80%át lefedtem.
Szerintem elég lenne annyira figyelni, hogy az AKból kirámolt lőszert ne akarjuk egy MP5ösbe szuszakolni, hanem lehetőleg AKba, esetleg valami M szériásba. Magyarán hasonló/azonos típusú/fegyvercsaládból származó fegyverek lőszereit midnenki cserélgesse nyugodtan, de azért próbáljunk meg figyelni rá hogy nagyobb cserélgetés ne legyen. Ez mondjuk megintcsak egyéni becsületre bízott.
Dobozokkal szerintem is érdemes lenne foglalkozni, minimális ráfordítással viszonylag látványos eredményt lehet elérni. Papír teásdobozt, cigishüvely dobozt, cigisdobozt és hasonlókat mindenki tud gyakorlatilag ingyé szerezni, még ha nincs is semmi csinálva a dobozzal, mégis csak reálisabb módon van benne tárolva a lőszer mint egy gyufásdobozban. Ha valaki fogja magát és rajzol/nyomtat a dobozra valami új mintát az meg külön jó.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Vas. Márc. 14, 2010 9:31 pm

Öntsünk tiszta vizet a pohárba. Először kommentek, aztán némi helyreigazítás.

"Így akik rajtad kívül szintén komolyabb fegyvereket hoznak, ugyanúgy elszenvedik ezeket a rendkívül brutális hátrányokat, viszont akiknek nincs pénze/nem akar ennyivel többet rákölteni, nem kap annyi plusz előnyt ezzel a rendszerrel hogy az bármilyen szinten zavaró legyen."
A 20as és 25ös között a lőtávkülönbség max 3-5 méter a megcélzott kategóriánál. Cserébe pontosabb és szélre kevésbé érzékeny. Megjegyzem, nem hiszem hogy túl sok olyan tűzharc lenne a játékon ahol a fegyverek maximális lőtávjáról menne a csihipuhi, ott ugyanis igen alacsony a találati pontosság és ahhoz meg kevés a skuló hogy csak ijesztgessék egymást az emberek. Tehát lőtávhisztit nem tudok elfogadni, kivéve akkor ha valaki a fegyvere max lőtávjára nekem produkál egy emberalakra legalább 80%-os találati rátát.

"Jobb lesz, ha pontokba szedve összefoglalom, hogy az egész fegyverrendszer hogy lenne jelen körülmények között a legjobb"
Az ilyen mondatokat két okból nem szeretem.
Ad1: nem definiáltad milyen értékrend (logisztika? szervezés? megtérülő befektetés?...stb) alapján a legjobb,
Ad2: nem definiáltad milyen mögöttes érvekre építve. Más szóval: kerüljük plíz a megalapozatlan tényszerű kijelentéseket, főleg ha nincsen indokolva.

"Mindenki utánanéz, hogy az Ő fegyverének valódi mása, vagy amelyikhez a legjobban hasonlít, milyen kaliberű és mekkora tárkapacitású."
Kód:
Milyen szerencse, hogy már 2030-ban a Joseph Whitworth doktrínát követve a klasszikus kézifegyverek zömét átalakították az új szabányokra. Ezen technológiai egységesítés révén, nemcsak a hüvelynélküli megoldás vált általánossá, de gyakorlatilag kétféle kaliberből kezelhető vált a kézifegyverek többsége. A szabványosítás ellen az Oroszok egy ideig hadakoztak, de később a logisztikai (és termelési) illetve a nyilvánvaló stratégiai előnyök miatt végül ők is átálltak. Pár speciális nehézgéppuskát eltekintve akár az ellenségtől megszerzett lőszerrel is vígan üzemeltek a pisztolyok/géppisztolyok és gépkarabélyok.
Ha pedig a fenti témát nem tartod elég hitelesnek mint larper, akkor rendben, maradjon mindenkinek a régi típusú lőszer. De akkor szeretném látni minden lövésed után a csilingelő töltényhülvelyeket hullani...

"A játékban ezt a kapacitást használja, és csak olyan embertől vesz el muníciót, akinek azonos kaliberű fegyvere van."
És lőn. Pontosan ezt valósítjuk meg Smile

"A kereskedőnek többféle tömegű BB-je van, de ezen belül egy kis csúsztatással pont mindig az a kaliber is van, ami a játékosnak kell."
Áááácsi. Ki mondta hogy a kereskedőknél lesz akármilyen lőszer is? Előre szólok, nehogy csalódás érjen, NINCS központosított lőszerellátás.

"A valós BB tömeget a játékos választja meg magának."
Nem. A valós tömeget a kronó választja a játékosnak.

"Mindenki annyi muníciót vehet, amennyit be is tud tárazni. Ha akar magával vinni tartalékot is, akkor azt csak a valódival közel azonos méretű dobozban teheti meg."
Ez nem rossz gondolat, és mint ahogy tavaly a sörétpatronokkal úgy idén is lesznek bizonyos megoldások a lőszer szállítására. Zacsis bogyókat nem nagyon fogunk engedni, de a konkértumok szintjén még nincsen lefixálva a kérdés.

"Töltényfosztás: erre még nem tudom, hogy mi lenne a legjobb megoldás."
Nincs legjobb, de ami van az a következő: Tárból semmit, minden mást szabad. Ez a rész nem képezi kérdés tárgyát. Az erről szóló viták már régesrégen lefutottak, és nem kezdjük újra. Tömör emlékeztető annak aki elfelejtette:
- sok tár van amit kitárazni sux, de ha sikerül is akkor jó eséllyel szészóródik.
- játékos szopatás a köbön
- nem motivál több tár elhozására
Látom Gem még emlékezett. Neki nem szól Smile

"Ezt meg is követeli a szabályrendszer, mert minden tárba maximum annyi BB tölthető, amennyi lőszer a valódi tárba is férne."
Icipici csalással, mert 20-ig elmehetsz bármivel. Ez pedig szintén egy már lefutott vita eredménye, miszerint megállapítottuk, hogy a valódi fegyverek egy "kicsit" hatékonyabbak az AS fegyvereknél, így nem ront a hitelességen ha kicsit nagyobb a tartalék. (másrészt meg a hüvelynélküli lőszerekből több is fér egy tárba) http://www.sg.hu/cikkek/36044/a_jovo_gyalogos_katonaja_kezifegyverek/1

"Az hogy miből mibe lopok BBt meg egy kis odafigyelés kérdése, 100%-ban nem ellenőrizhető le, de értelmes ember az AK-ból kiszedett lőszert nem fogja beletölteni mondjuk egy shotgunba vagy egy MP5-ösbe."
A már melített kétlépcsős rendszer jól lefedi az ilyen kérdéseket, a shotik viszont tényleg kilógnak a sorból. Viszont ennyit ráhagyunk, mert nem nyerünk vele annyit mint amennyit szívunk. A shotik "hitelességének" megőrzéséhez olyanfokon gyengülnének, hogy nem érné meg, miközben a valódi előnyeiket nem tudjuk modellezni a játékon.

"Annyival kiegészítem az általam leírtakat, hogy attól egyáltalán nem vehetsz el muníciót eladásra sem, akinek más kaliberű fegyvere van. A valóságban persze ezt lehetne, meg akár az egész fegyvert is, de ez itt csak ellenőrizhetetlen kitolás a másikkal."
Érdekes elképzelés, miután millió helyen érv a trúság itt pont nem. Egyébként meg de, elvehető minden nem betárazott skuló és eladható. Ez ugyanis kb az EGYETLEN módja hogy kereskedelmi alapot képezzen.

"Kelleni fog sok fém doboz, papírdoboz, a teásdobozoktól kezdődően a fémdobozokig bezárólag, de ez olyan megoldhatatlan feladat? Lehet, hogy megérné ezzel foglalkozni."
A lehetőség nyitva áll a játékosok számára is. Mi eleve ilyesmikben gondolkodunk, de ugye elsősorban a játéktárgyak szintjén. Az emberek a saját megoldásaikat maguknak kell kitalálják. Az biztos, hogy a zacsiban BB megoldásokat nem fogjuk díjazni.

Szumma szummárum, a felvetések alapján véglegesítjük a kétlépcsős megoldást, a határok kialakítása után frissítjük is a szabályokat. Köszönjük a felvetéseket, és hogy sikerült rámutatni, a még nem megfelelően kommunikált részletere is.
A további ötletekre természetesen nyitottak vagyunk, a fent leírtakat pedig véglegesítjük (kivéve ha valami nagyon durva ok miatt kell módosítani mégis)

Aloha!
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Márc. 15, 2010 10:10 am

Lobster írta:"Így akik rajtad kívül szintén komolyabb fegyvereket hoznak, ugyanúgy elszenvedik ezeket a rendkívül brutális hátrányokat, viszont akiknek nincs pénze/nem akar ennyivel többet rákölteni, nem kap annyi plusz előnyt ezzel a rendszerrel hogy az bármilyen szinten zavaró legyen."
A 20as és 25ös között a lőtávkülönbség max 3-5 méter a megcélzott kategóriánál. Cserébe pontosabb és szélre kevésbé érzékeny. Megjegyzem, nem hiszem hogy túl sok olyan tűzharc lenne a játékon ahol a fegyverek maximális lőtávjáról menne a csihipuhi, ott ugyanis igen alacsony a találati pontosság és ahhoz meg kevés a skuló hogy csak ijesztgessék egymást az emberek. Tehát lőtávhisztit nem tudok elfogadni, kivéve akkor ha valaki a fegyvere max lőtávjára nekem produkál egy emberalakra legalább 80%-os találati rátát
...
"Mindenki utánanéz, hogy az Ő fegyverének valódi mása, vagy amelyikhez a legjobban hasonlít, milyen kaliberű és mekkora tárkapacitású."
Kód:
Milyen szerencse, hogy már 2030-ban a Joseph Whitworth doktrínát követve a klasszikus kézifegyverek zömét átalakították az új szabányokra. Ezen technológiai egységesítés révén, nemcsak a hüvelynélküli megoldás vált általánossá, de gyakorlatilag kétféle kaliberből kezelhető vált a kézifegyverek többsége. A szabványosítás ellen az Oroszok egy ideig hadakoztak, de később a logisztikai (és termelési) illetve a nyilvánvaló stratégiai előnyök miatt végül ők is átálltak. Pár speciális nehézgéppuskát eltekintve akár az ellenségtől megszerzett lőszerrel is vígan üzemeltek a pisztolyok/géppisztolyok és gépkarabélyok.
...
"Az hogy miből mibe lopok BBt meg egy kis odafigyelés kérdése, 100%-ban nem ellenőrizhető le, de értelmes ember az AK-ból kiszedett lőszert nem fogja beletölteni mondjuk egy shotgunba vagy egy MP5-ösbe."
A már melített kétlépcsős rendszer jól lefedi az ilyen kérdéseket, a shotik viszont tényleg kilógnak a sorból. Viszont ennyit ráhagyunk, mert nem nyerünk vele annyit mint amennyit szívunk. A shotik "hitelességének" megőrzéséhez olyanfokon gyengülnének, hogy nem érné meg, miközben a valódi előnyeiket nem tudjuk modellezni a játékon.

Az első megjegyzésemben nem tettem a "brutálist" idézőjelbe, így ezek szerint nem jött át az irónia amit szerettem volna Razz

A bemásolt szöveg nekem új, így viszont még értelmét is veszti a kaliberezgtés, az áttárazás kérdése pedig egyszerűen, indokolhatóan meg van oldva. Mondjuk ettől függetlenül ha valaki lesz olyan perverz (mint én) hogy próbá arra figyelni hogy X fegyverbe csak X, esetleg Z fegyverből lootoljon lőszert, az egyéni önszivatás kérdése, senkinek a játékélményét nem rontja, maximum az kerül hátrányba vele aki csinálja. Ezt meg egyéni szoc problem eldönteni, hogy ki mennyire szereti szivatni magát.

Az x méretű tárba z darab lőszert meg szerintem azért igyekezzünk tartani, de mivel a rendszer megengedi az egységes 20 BB betöltését, így aki ennek sem néz utána az sincs akkora bajban.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Hétf. Márc. 15, 2010 10:17 am

Gem: Az irónia átjött, viszont jó indok volt hogy leírjam a lőtávmódosulás marginális jelentőségét.

Az idézett szöveget meg azért nem láttad, mert publikus doksiban nem is szerepel, de vszeg behekkelem vhová. Eredetileg ez egy ines hangulati anyaghoz lett volna egy részlet, de a technikai kérdések miatt jobb ha megjelenik a publik out részen.

Ha valaki akar tárazós-tökölős mókát, megteheti, az hogy a fegyverek 90% már a JW doktrína szerint készült még nem jelenti azt hogy nem akadhat egy-két elmaradott vagy át nem alakított puska/pisztoly itt-ott. Mindenki eljátszhatja ha akarja a kaliberes mókát, de szabályszinten marad a kétlépcsős metódus.

A táraknál pedig marad a kb maxreal/max20 koncept, bár ez többé kevésbé lelkiismereti kérdés marad. Ami a lényeg, hogy az ilyen 60-90 körüli tárakat aki telerakja azt nem tudjuk és nem is akarjuk ellenőrizni. Ha valaki így érzi magát jó szerepjátékosnak az szíve joga, mi nem fogjuk akként kezelni...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Hétf. Márc. 15, 2010 10:35 am

Shoty-król jutott eszembe: akinek 3-at lövő mókája van, az beszopta? hiszen neki 3x annyi BB-t eszik a fegyvere (és cserébe csak kicsit nagyobb a találat esélye), mint egy sima.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Hétf. Márc. 15, 2010 10:58 am

A shotisok induláskor még nem szenvednek hátrányt, mert "X lövésnyi" skulót tárazhatnak be a meglévő shelljeikbe. A játék folyamán viszont bizony nekik "drágább" a lövöldözés ha kifogytak és újratáraznának.
Igen, egy ilyet mi is viszünk, és bizony spórolni kell vele Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Derszu Kedd Márc. 16, 2010 8:32 am

Az biztos, hogy ha lesznek nehezebb bb-k is erősebb fegyverekbe, ez csakis azoknak jó, akik ilyen fegyverekkel rendelkeznek. Akiknek alapból "szar" fegyverük van, még nagyobb hátrányban lesznek (a nagyon könnyű bb rettentően pontatlan, száll eléggé). Alapból azt mondanám, hogy egy közepes bb a fegyverekbe elég. Gondolom, hogy akinek király fegyvere van, sajnálja bele (én nem értek hozzá, de úgy tudom, hogyha a minősége megfelelő, nem károsítja), de gondoljunk csak bele, a fallout világában a lőszerek nagy része "újrahasznosított", vagy fabrikált...
Ha viszont több lőszeres rendszer van, én azt szeretném akkor már legalább legyen stílusos. Legyenek alap lőszertípúsok (9x19; 7.62x3.99 ; sörétes...). És ezek szerint menjen a dolog.

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Kedd Márc. 16, 2010 8:49 am

Ez lenne a legstílusosabb megoldás, csak sajna nincs ennyi jó minőségű és különböző színű bb-fajta. Már a háromfélével is szenvedünk hogy találjunk három különböző színt - a tiritarkaság főleg a "kukorica" kategóriás BB-k sajátja, azzal meg még a leggagyibb springes pisztolyt sem gyötörném
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Kedd Márc. 16, 2010 10:03 am

Ha végül lesz 0.12-es is, akkor abból tudok kék UHC márkájút biztosítani. nem egy nagy szám, de legalább nem pingpong BB.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Kedd Márc. 16, 2010 3:15 pm

Derszu írta:Az biztos, hogy ha lesznek nehezebb bb-k is erősebb fegyverekbe, ez csakis azoknak jó, akik ilyen fegyverekkel rendelkeznek. Akiknek alapból "szar" fegyverük van, még nagyobb hátrányban lesznek (a nagyon könnyű bb rettentően pontatlan, száll eléggé). Alapból azt mondanám, hogy egy közepes bb a fegyverekbe elég.
Nem lesz nagyon könnyű BB. Egybehangzó (és rutinos) vélemények alapján a nagyon könnyű BB lőtávelőnye semmit nem ér a nagy szóráskép miatt. Ezért lesz a default a 20-as (tehát a Derszu által emlegetett "közepes").
A "nehéz" tehát 25-ös BBre pedig azért van szükség, mert ritkább és ezáltal értékesebb lesz, nem műszaki hanem ines gazdasági és "loot-technikai" oka van. Nem hiszem hogy az akinek jobb fegyvere van az akkora előnyt élvez a BB miatt (legalábbis nem ezen fog múlni, hanem a jó beállításokon és fegyveren). De lássunk néhány konkrét adatot szórásképek tekintetében (forrás blackwaterse.hu)

Cyma glock: 250 FPS
Lőtáv: 5 m 10 m 15 m 20 m
0.20 1/1 cm 3/5 cm 8/13 cm 15/23cm
0.25 1/2 cm 3/6 cm 7/14 cm 16/25 cm

Galaxy G.5 MP5K PDW: 325 FPS
Lőtáv: 5 m 10 m 20 m 30 m 40 m
0.20 1/2 cm 5/6 cm 14/18 cm 18/22 cm 34/41 cm
0.25 1/2 cm 4/6 cm 12/14 cm 17/20 cm 31/35 cm

Egy AEP jó eséllyel csak bukna a 25-össel a saját lőtávján. Egy kicsit erősebb AEG sem nyer 6-7 centinél többet nagytávolságon, de ha szembekerül egy pisztolyos 20-as és az AEG 25-ös a pisztoly lőtávján belül akkor a 15/23 cm vs 12/14 cm harcol. Mindkettő bőven mellalakon belül van de a pisztollyal gyorsabban tudsz célratartani.
Azt meg gondolom senki nem tartja meglepőnek vagy elfogadhatatlannak, hogy pisztollyal (gyenge fegyóval) nem fogok a pusztán szemberohanni az erősebb fegyverzetűekkel.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Derszu Csüt. Márc. 18, 2010 11:50 am

Esetleg ha azt mondanánk, hogy három lőszertípus van: sörétes; 9x19 minden pisztolyba és mp5-be (függetlenül attól, hogy az eredetijébe mi elvileg más menne); 7,62x39 minden gépkarabélyba és puskába (szintúgy).
És azt mondanánk, hogy a nukleáris katasztrófa után 200 évvel csak ez a három lőszertípus van "gyártás" alatt a Kárpát-medencében, úgyhogy az egyéb lőszertípust használó lőfegyverek már át lettek alakítva ezekre. Ami szerintem abszolút nem egy elrugaszkodott dolog. Ez a három lőszertípus három különböző, fajtájára jellemző dobozban lenne megtalálható. Sörétes lőszeres dobozokkal tudok szolgálni.

Ha viszont csak a bb-k vannak megkülönböztetve, és főleg érték-loot ügyileg, bele lehetne vezetni valami olyasmit is, hogy csak bizonyos (átalakított) fegyverek tudnák őket használni. Átalakítani műszaki szakembernél (mechanikus) esetleg tudósnál lehetne. Így egy fontos szerepet kapnának az ilyen karakterek (gondolom sokan akarnának nehezebb bb-t használni a komolyabb fegyvereket használók közül).

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Csüt. Márc. 18, 2010 12:27 pm

Azt leszámítva hogy pont most vágtuk le a 3 félét kétfélére még egy dolgot tennék hozzá.

És azt mondanánk, hogy a nukleáris katasztrófa után 200 évvel csak ez a három lőszertípus van "gyártás" alatt a Kárpát-medencében, úgyhogy az egyéb lőszertípust használó lőfegyverek már át lettek alakítva ezekre.
vs:
Lobster írta:Milyen szerencse, hogy már 2030-ban a Joseph Whitworth doktrínát követve a klasszikus kézifegyverek zömét átalakították az új szabányokra. Ezen technológiai egységesítés révén, nemcsak a hüvelynélküli megoldás vált általánossá, de gyakorlatilag kétféle kaliberből kezelhető vált a kézifegyverek többsége... Akadhat egy-két elmaradott vagy át nem alakított puska/pisztoly itt-ott. Mindenki eljátszhatja ha akarja a kaliberes mókát, de szabályszinten marad a kétlépcsős metódus.
Ha viszont csak a bb-k vannak megkülönböztetve, és főleg érték-loot ügyileg, bele lehetne vezetni valami olyasmit is, hogy csak bizonyos (átalakított) fegyverek tudnák őket használni. Átalakítani műszaki szakembernél (mechanikus) esetleg tudósnál lehetne. Így egy fontos szerepet kapnának az ilyen karakterek (gondolom sokan akarnának nehezebb bb-t használni a komolyabb fegyvereket használók közül)
Nem biztos hogy ez jó ötlet. Innentől kezdve ugyanis bárki a jobb fegyvereket használók közül átszereltetheti a cuccost a gyakoribb lőszertípusra. Miközben (mint már többször kifejtettük) szeretnénk ha nem válna dominánssá a játékon hogy azok akik "atomágyúkkal" rohangálnak azok le tudják dominálni a pályát. Így is lesz lőszerük, de a kisebb "kaliberekhez" olcsóbb az utánpótlás. Ezzel két dolgot is szeretnénk motiválni:
1 - Az erősebb fegyverek használói viselkedjenek profin, és tényleg célzott lövésekkel operáljanak.
2 - Megérje sidearmot tartani a kisebb távokra.

Ezen felül a már emlegetett gazdasági különbségekre is építenénk, de ez a legkevesebb.

A shotikhoz ismét önidéznék:
Lobster írta:Viszont ennyit ráhagyunk, mert nem nyerünk vele annyit mint amennyit szívunk. A shotik "hitelességének" megőrzéséhez olyanfokon gyengülnének, hogy nem érné meg, miközben a valódi előnyeiket nem tudjuk modellezni a játékon.
Ha külön lőszertípus van akkor a shotik még kevésbé "megérősek" annak ellenére hogy erősségük általában AEP kategória, csak nehezen rejthetőek és két kézzel kell őket használni és springesek. Megvallom én szeretem a shotikat, és szerintem egy posztnukleáris világképben jól festenek a "puskás emberek". Nem szeretném külön gyengíteni őket és ezzel szerintem sokan vagyunk így. Elég bünti a trishotoknak a lőszerzabálás a singleshotoknak meg nem sokban különböznek egy nagyobbacska jóminőségű springpisztolytól...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Márc. 22, 2010 8:28 pm

Újra kis érdekesség hasznosság

http://www.vatera.hu/airsoft_fegyver_well_d_90f_aeg_157771570.html

Ilyen áron kifejezetten olcsó, kis munkára szoruló AEG, ha valaki ASt nem akarja semilyen szinten űzni de szeretne egy olcsó és viszonylag használható automata fegyót FOPPra, annak ez tökéletes.

A fegyver tesztje, benne az elvégzednő módosításokkal (ebből a tár adagolási problémája és a tömítések, + lyukak letömítése az ami egyszerűen megcsinálható bárki által, az akku lekötögetése is megoldható csak kicsit macerásabb ha valaki nem szokott forrasztgatni)

SZERK, linket javítottam az aktuálisra:
http://blackwaterse.hu/knowledge/kb_show.php?id=33
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 22, 2010 9:05 pm

Felhívnám amúgy mindenki figyelmét, hogy a fegyverhez adott "védőszemüveg" közel sem hozza azt a védelmi teljesítményt, amit FOPPra elvárunk, az ilyet nevezték az egyik tesztben "ááááááárgh" márkájúnak.

+ a fegyveren határozottan illik elvégezni a cikkben ajánlott tármódosítást, lévén a 400-as tár már erősen hicap kategória, amit kevéssé tolerálunk.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Derszu Hétf. Márc. 22, 2010 10:03 pm

De valami nevet akkor is kéne nekik adni. Vagy akkor legyen pisztoly és puskalőszer az elnevezésük (és a shotik pisztolylőszerrel mennek...)? Vagy ez csak nekem fontos a játékhoz?

Mindenesetre összességében így tetszik nekem a dolog, ha jól be van állítva a nagyobb fegyverekbe való golyók ára és mennyisége.

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 22, 2010 10:19 pm

A két lőszertípus a 6x20mm CC és a 6x25mm CC (Caseless Cartridge) nevet fogja ingame viselni, ez egy kicsit kényelmi szempontból hogy ne legyen gáz egy esetleges véletlen "húszas" meg "huszonötös" kiszólás. Mindenesetre az IN lőszeres dobozokon ezek a feliratok fognak szerepelni, illetve a világleírás frissítésekor bele fogjuk vinni ezeket az elnevezéseket is, csak nem akarjuk szétaprózni a frissítéseket, nektek is kényelmesebb ha egyszer kell egy nagy frissítést átnézni mint sokszor vadászni a kicsiket. No persze nem kell nagy változtatásokra gondolni, főleg az ilyen részletinfók kerülnek magyarázásra mint a lőszertípusok, illetve néhány csoportról bekerülnek plusz publikus infók.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Márc. 23, 2010 9:53 am

Kildar írta:+ a fegyveren határozottan illik elvégezni a cikkben ajánlott tármódosítást, lévén a 400-as tár már erősen hicap kategória, amit kevéssé tolerálunk.

Mivel gravitációs even működik a tár, így realcap mennyiségű BBvel is üzemel, csak háztetőről lefelé ne akarj tüzelni Razz
BTW tényleg nem egy akkora varázslat megcsinálni a tármodolást és lényegesen javít az adagoláson illetve a lefelé belőhető szögön.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Kedd Márc. 23, 2010 11:47 am

Side note, softairen árulnak három ugyanilyet ötezerért, ha valakinek ingerenciája van esetleg onnan üzletelni. Eladó -> gyenge vagy műanyag belsejű fegyverek topik.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Kedd Márc. 23, 2010 9:05 pm

Side note, egy postaköltségnyivel többért már használható shotgunt kapni. A well p90-el mindössze annyi a gond, hogy alapból shit, hekkelés után pedig szintén shit marad Wink
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 7 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 18 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.