LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FOPP általános megbeszélés

+21
Borgwarrior
Marinda
Eglar
Ahriman
magi44
Asmodus
Derszu
Andrew
kyru
Magitor
Maia
Damien-Maelstrom
Gerodus
Ashi Valkoinen
Lobster
Kildar
Spectre
Artemis
Sonir Norend
Gem Kapocs
Keitel
25 posters

8 / 18 oldal Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next

Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Márc. 23, 2010 9:45 pm

Jó dolog az önreklám de én azért ha nem baj elhiszem Beczlnek hogy FOPP szintre használható lenne egy rendberakott well p90 Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Kedd Márc. 23, 2010 10:32 pm

Azért azt vedd figyelembe, hogy ez egy 5 éves cikk. Ekkor még ennyit tudtak a kínai AEG-ek. Boys gearbox, tehát agyon tuningolva is fos marad, full műanyag a belseje, tehát elég könnyen ledarálódik. Azt az 5 000 ft-ot sokkal értelmesebb dolgokra is el lehet költeni. Nem feltétlenül nálunk, de egy boys GB-s cucc csak kidobott pénz (nem véletlenül van a cikk végén a tesztlövésnél 20 méter után vége a táblázatnak).
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Szer. Márc. 24, 2010 5:36 am

Idézet erről a fegyverről öreg rókáktól:

"Beczl kicsit elfogultan ír róla a cikkben! Nekem volt a kezemben, de
meglátásom szerint a max szomszéd Gonosz Ödönkének való a kis csúnyácska
Julcsi Barbie babáit lemészárolni."

"ez mi ez? egy műanyag gearboxos semmi"

"Megfelelő használatukhoz sok tuning és türelem szükséges."

Persze igen olcsó... De mire megcsinálsz minden átalakítást rááldoztál pár órácskát az életedből. Ha pedig ezek után mégis összefossa magát a játék első percében, akkor vszeg igen ideges leszel... Arról nem is beszélve, hogy " fegyvert ajánlatos jó minőségű 0.12, vagy 0.16g-os bb-vel etetni." mindezt az után hogy rendberakták már a vasat. A játékon pedig 0.20 a minimum kategória. Más szóval ezzel a cuccal tényleg csak a házak között lesz értelme mászkálni.

Egyébként jobban belegondolva, a vitának akkor lesz értelme, ha valaki konkrétan ilyet akar venni. addig meg olyan hóttmindegy Very Happy
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re Well p90

Témanyitás by Magitor Szomb. Ápr. 03, 2010 9:09 pm

Nos ennyi pénzért akkor inkább cyma elektromos pisztolyt érdemes venni, mert jóvalta használhatóbb. Én is azt fogok használni, mert sajnos hibás lett a gázos pisztolyom chambere, és ha találok cserealkatrészt vagy olyan szelepet ami a gyári kicsi akkor tudom hozni játékra mert így 500 550 fps es lövéseket ad a rohadék, de annyiban jó hogy "real cap" lett mert 11 bb tud kiköpni utánna tölteni kell gázzal.
Viszont lenne egy kérdésem ha szerzek egy M249 est azt mennyire tudom technikailag behozni a játékba, gondolok itt löszermennyiségre meg egyebekre.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Vas. Ápr. 04, 2010 4:46 am

Viszont lenne egy kérdésem ha szerzek egy M249 est azt mennyire tudom
technikailag behozni a játékba, gondolok itt löszermennyiségre meg
egyebekre.
First of all: ha az FPS limitet tartja akkor magának a fegyvernek nincs akadálya.
Lőszermennyiség kérdésében pedig túl nagy mozgástér sajna nincs, kivéve olyan speciális előtörténetből fakadó eseteket, melyekre itt nem nagyon fogunk kitérni Smile Mindenesetre arra ne számíts, hogy klasszikus "támogatógéppuska" lesz, mert nem fognak itt százasával szállni a BB-k.

Mindenesetre a dolog nincs kizárva, részletekről az elősztoriban és priviben beszélhetünk.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Ápr. 04, 2010 6:37 am

Magitor írta:Nos ennyi pénzért akkor inkább cyma elektromos pisztolyt érdemes venni, mert jóvalta használhatóbb. Én is azt fogok használni, mert sajnos hibás lett a gázos pisztolyom chambere, és ha találok cserealkatrészt vagy olyan szelepet ami a gyári kicsi akkor tudom hozni játékra mert így 500 550 fps es lövéseket ad a rohadék, de annyiban jó hogy "real cap" lett mert 11 bb tud kiköpni utánna tölteni kell gázzal.
Viszont lenne egy kérdésem ha szerzek egy M249 est azt mennyire tudom technikailag behozni a játékba, gondolok itt löszermennyiségre meg egyebekre.

Megjegyzem Cyma elektromos pisztolyod akkor lesz ha végre oda tudom adni amit vettünk ALKATRÉSZNEK Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Vas. Ápr. 04, 2010 10:25 am

Közben pontosítottuk a speciális fegyverekre vonatkozó szabályokat, így már kitér a géppuskákra is. Amire neked egy géppuskával számítanod érdemes:
- Max 1,2J továbbra is áll (ezt a legtöbb géppuska túllövi, szóval ez talán a legnehezebben teljesíthető megkötés)
- Legyen rajta bipod, csak telepített helyzetből lehet vele tüzelni.
- Egy rakaszod (vagy MG36 meg RPK esetén dob/csigatárad) lehet hozzá, amit - tetszőleges - saját BB-vel real korlátig tölthetsz (m249 esetén ez asszem 200 bogyó, annyi engedményt tehetünk hogy mivel ezek a tárak általában már motorosak, megnézzük hogy mi az a mennyiség amit már nem tud feladogatni és azon felül 200, hogy a 200 lövés meglehessen)
- Mivel saját BB van benne, a rakasz nem fosztható, viszont más fegyverbe önként sem lehet átpakolni a tartalmát - még másik géppuskába sem. Ugyanígy nem használhatóak hozzá az ingame szerzett BB-k sem.
- Játék közben bizonyos feltételek teljesülése mellett lesz lehetőség újratölteni (pl komolyabb készletek megtalálása, vagy kapcsolatokon keresztül játéktéren kívülrő "beszerzés")
- Épületen belül kerüld a használatát - tekintve hogy ugye épületben egyeslövés - de épületből kifelé vagy épületet tűz alatt tartani már mehet.
- Végül de nem utolsósorban az előtörténetben meglesz ennek az "ára". Smile
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Ápr. 04, 2010 11:35 am

Szabályrendszer frissítés mikor várható, illetve valamilyen módon fel lesznek-e tüntetve a módosított részek?
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Vas. Ápr. 04, 2010 11:44 am

Jelen frissítés megtörtént, de még mindig csak 0.99-es a rendszer Smile
Külön nem fogjuk jelezni a módosításokat, inkább majd akkor szólunk ha már 1.0 (ez tervek szerint ápril vége) és akkor mindenki uis átolvassa szépen pontról pontra Smile Így legalább emlékeztetőnek is jó lesz.

Egyébként nagy változás nem történt, az utóbbi két hónapban a kétlépcsős lőszertéma lett módosítva, illetve most sem variáltunk sokat, csak felvettük a "speciális fegyverek" listájára a géppusit mint példa. Mivel ezek uis egyedi elbírálású cuccok ezért nem akarjuk a szabrendszer méretét növelni a leírásukkal.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Ápr. 04, 2010 11:59 am

Nem kötekedés, elírások a rendszerben amik javításra érdemesek:

Színes szigetelőszalag AS fegyveren és/vagy táron: Fegyverkategória-jelölés, a fegyverbe csak a jelöléssel megegyező kategóriájú (színű) BB tölthető. Három ilyen szín-jelölés lesz, pontos mibenlétüket a helyszíni eligazításon hirdetjük ki.

A könnyű fegyverekben használatos BB játékbeli kereskedelmi értéke a legkisebb, ugyanis ez a legnagyobb mennyiségben hozzáférhető. (Itt tényleg inkább csak zavaró az a leg szócska)

5.5. Járművek - Szerintem érdemes lenne beírni hogy a sofőrre tüzelést kerüljük, mivelhogy a járműre lőni lehet. És nem lenne jó ha a meglepődő sofőr belekapná a kormányt egy fába, vagy bármi egyébbe, még ilyen alacsony sebesség mellett sem.


A hozzászólást Gem Kapocs összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Ápr. 04, 2010 12:30 pm-kor.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Vas. Ápr. 04, 2010 12:00 pm

Upsz. Javítom.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Vas. Ápr. 04, 2010 1:32 pm

Köszönjük az észrevételeket, ezért jó ha a leendő játékosok is segítenek, mert kiszúrnak olyasmiket amiket mi már a századszori olvasásoknál nem is látunk meg. Április végéig még van idő, addig marad béta fázisban, onnantól viszont már nem nagyon szeretnénk hozzányúlni, csak ha vis maior akad.

Az autós témához viszont annyit tennék hozzá, hogy vszeg marad ebben a formában. Az is igaz mondjuk, hogy inkább bízunk abban hogy nem sok jármű lesz, illetve ha lesz is azt kellően rutinos emberek vezetik majd. Viszont:
- Ha nincs sofőrtalálat akkor a játékban lévő speciális fegyverek alacsony számát tekintve igen erőssé válik bármilyen járgány.
- Arra is építünk, hogy a sofőr nem hülye, és nem húzza le az ablakát. Ha esetleg "kabrio" járgányok is előfordulnak akkor lehet revideáljuk a nézeteinket.
- Továbbá, ha tiltjuk a sofőr meglövését akkor ennyi erővel a jobbegyben ülők lövését is tilthatjuk, ahonnét igen szép eséllyel találhatják el szinténcsak a sáfjőrt.

Mindezekkel együtt minden potenciális vezetővel lesz külön eligazítás, ahol igyekszünk felkészülni az esetleges veszélyekre és érdekes szitukra.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Ápr. 04, 2010 2:00 pm

Éppen ezért nem is az egyértelmű tiltásra gondoltam, inkább csak arra hogy ha egy mód van rá próbáljuk meg elkerülni a sofőr meglövését. Pattanó golyókkal, félrecsúszott találatokkal úgysem lehet mit kezdeni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Ápr. 04, 2010 3:53 pm

Kellemes kis játékocska, és csak úgy árasztja a fallout hangulatot Very Happy

http://armorgames.com/play/5004/back2back
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Hétf. Ápr. 05, 2010 8:47 am

Lobster írta:Köszönjük az észrevételeket, ezért jó ha a leendő játékosok is segítenek, mert kiszúrnak olyasmiket amiket mi már a századszori olvasásoknál nem is látunk meg. Április végéig még van idő, addig marad béta fázisban, onnantól viszont már nem nagyon szeretnénk hozzányúlni, csak ha vis maior akad.

Az autós témához viszont annyit tennék hozzá, hogy vszeg marad ebben a formában. Az is igaz mondjuk, hogy inkább bízunk abban hogy nem sok jármű lesz, illetve ha lesz is azt kellően rutinos emberek vezetik majd. Viszont:
- Ha nincs sofőrtalálat akkor a játékban lévő speciális fegyverek alacsony számát tekintve igen erőssé válik bármilyen járgány.
- Arra is építünk, hogy a sofőr nem hülye, és nem húzza le az ablakát. Ha esetleg "kabrio" járgányok is előfordulnak akkor lehet revideáljuk a nézeteinket.
- Továbbá, ha tiltjuk a sofőr meglövését akkor ennyi erővel a jobbegyben ülők lövését is tilthatjuk, ahonnét igen szép eséllyel találhatják el szinténcsak a sáfjőrt.

Mindezekkel együtt minden potenciális vezetővel lesz külön eligazítás, ahol igyekszünk felkészülni az esetleges veszélyekre és érdekes szitukra.
Én kicsit ellene vagyok az autókázásnak, de meglátjuk ki kell próbálni.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Ápr. 17, 2010 9:45 am

Információ, főleg a szervezőknek, de igazából mindenkit érint.
E hó 15-től már Császáron is csak bio BBvel lehet játszani, úgyhogy úgy nézegessétek a játékra a .20-.25-ös bogyókat, esetleg Spectre ha tudsz kétféle különböző színű bio bogyót az szerintem nagyon meg lenne köszönve Smile
Jövő héten és is megvizslatom a Tomekk által tesztelésre küldött mintákat, hogy esetleg melyik két típus tér el olyan egyértelműen hogy alkalmasak nekünk.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Magitor Szomb. Ápr. 17, 2010 9:48 am

Gem Kapocs írta:Információ, főleg a szervezőknek, de igazából mindenkit érint.
E hó 15-től már Császáron is csak bio BBvel lehet játszani, úgyhogy úgy nézegessétek a játékra a .20-.25-ös bogyókat, esetleg Spectre ha tudsz kétféle különböző színű bio bogyót az szerintem nagyon meg lenne köszönve Smile
Jövő héten és is megvizslatom a Tomekk által tesztelésre küldött mintákat, hogy esetleg melyik két típus tér el olyan egyértelműen hogy alkalmasak nekünk.
Hányok a bio bb től. Igazából itthon még jót nem találtam vagy szar az alakja értem itt sorjás, préshibás, vagy súlyban változik nagy határon belül. 0.1 0.4 gramm külömbségeket is mértem márkás BB nél...
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Ápr. 17, 2010 11:32 am

Mivel amúgy is méregetem/tesztelem őket ezért a válogatásnál ez is szempont Wink
Spectre hozzáértésében meg megbízom annyira hogy fost ő sem fog ajánlani Razz
A szituáció meg adott, ha a tulaj kikötötte hogy csak biobogyó játszik a terepen, akkor egyrészt magunkkal, másrészt másokkal sem kéne kibarmolni hogy esetlegesen a tulaj felszívja magát és nem enged be embereket játszani erre a (Kildarék elmondása alapján) igencsak baráti pályára.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Spectre Szomb. Ápr. 17, 2010 1:31 pm

Bio BB-vel nekem sincs sok tapasztalatom, amit próbáltunk eddig, az szar volt. A G&G egyelőre tűrhetőnek tűnik, de játékon még nem próbáltuk. Különböző színű Biot pedig szerintem eléggé esélytelen beszerezni.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Szomb. Ápr. 17, 2010 6:16 pm

Hali!

Magitor: Nem kell hányni, van jó biobb. Arra meg mindenképpen jó, amit mi akarunk (360 fpsig). Lehet sniper precizének nem elég, de simán viszik a jobbféle guarder szintjét. Az egyetlen gond, hogy kicsit keményebbek, ezért veszélyesebb erős fegyverekkel.

Gem: tudunk a dologról és eleve elsősorban biora építettünk. Egyébként már megvan a cucc, épp most lődöztem el kb 1000-et apósék kertjében Smile Egyetlen plusz, hogy az oldalra ki kell raknunk hogy a specfegyverekhez hozandó saját cuccokra is ki kell írnunk. De köszi az infót, bár a játékszervezéses híreket mi is naponta nézzük.

Spectre: már van két színünk, köszönjük.

Aloha!
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Ápr. 28, 2010 2:16 pm

Muhahaha...Működik a LAW. Már csak idő kell hogy egydarabosszétpukkanóspolihéjasbelülBBsbogyós lövedékkel is tudjam tesztelni, meg péz hogy tudjak venni Spectrétől gránátot Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Asmodus Szer. Május 12, 2010 12:59 pm

Hali!

Lőszerkérdés. Lehet kérni az esetleg nehéz kategóriába átminősítést? A pisztolyomon ugyanis nem állítható a hop-up, és a 25-ösnél könnyebb bogyót fellövi a holdba.
Asmodus
Asmodus

Hozzászólások száma : 34
Age : 43
Tartózkodási hely : Vác
Registration date : 2010. May. 11.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Szer. Május 12, 2010 2:23 pm

Felfelé átminősítést lehet, de csak kronózáskor, visszaminősítés lehetősége nélkül.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Asmodus Szer. Május 12, 2010 2:42 pm

Kildar írta:Felfelé átminősítést lehet, de csak kronózáskor, visszaminősítés lehetősége nélkül.

Értettem, és megértettem.
Köszi.
Asmodus
Asmodus

Hozzászólások száma : 34
Age : 43
Tartózkodási hely : Vác
Registration date : 2010. May. 11.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by kyru Szomb. Május 22, 2010 5:57 pm

Költői kérdés:

Miért nem engedélyzitek a gyorstöltőt? Kicsit nagyobba, de létezik valós megfelelője Razz
http://www.metacafe.com/watch/1729753/magazine_loader/
kyru
kyru

Hozzászólások száma : 20
Age : 37
Registration date : 2009. May. 01.

Vissza az elejére Go down

FOPP általános megbeszélés - Page 8 Empty Re: FOPP általános megbeszélés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

8 / 18 oldal Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.