LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Offtopic 2.

+48
Mart
DreamLord
Ligeia
Bence
nalkahaj
Darien
Denegra
Felanos
Morwina
Árnybíró
Iffar
Predi
Frájd
Lupus
Zag-Zag
Gjin
SolidXerm
Ahriman
Manassé
Khaos
Derat
Mordor
Cornazil
Spectre
Magitor
Asmodus
Augur
nagash
Oldamur
Marinda
Lorin
Pangloss
Aidan
Tani
Andrew
Nirwastir
Soloviel
Keitel
Eglar
Nosfi
Kildar
Gem Kapocs
Lobster
Lecram
Damien-Maelstrom
belzee
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
52 posters

37 / 43 oldal Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43  Next

Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Júl. 14, 2011 5:47 pm

mondjuk szerintem a játékosok szűrése ilyen szinten egyáltalán nem a szervező gárda dolga. Ehhez bizonyos szintű érettség kell a játékosok részéről amit a legkönnyebben meg úgy lehet elérni pl hogy lefikázzuk őket ha szarul csinálják a nemesesdit
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by belzee Csüt. Júl. 14, 2011 7:57 pm

Jelenleg ha nem tévedek a felkapaszkodott haramiák és a lecsúszott arisztokraták játékáról beszélünk, zsiványtanyákon?

belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Szedjük szét egymást OFF módon - terepvásárlás faszalgás

Témanyitás by belzee Pént. Júl. 15, 2011 8:12 pm

Ashi voltam, aki vágta a topikot. Elolvastam előtte, keveslem a hozzáadottérték-tartalmat.

By Belzee: feltöltöm annak akit érdekel a képi dokumentációját, de az off topicot kikérem magamnak!


A hozzászólást belzee összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Júl. 15, 2011 11:16 pm-kor.
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Júl. 15, 2011 8:45 pm

tl;dr
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Pént. Júl. 15, 2011 11:27 pm

Noh, megpróbálok kiszemezgetni pár érdemi részletet és reagálni.

Gratulálok te meg a "Homár erős túlzása" kártyát és nem a "Gyűrűk urát olvastam már én is" kártyát tromfoltad rá.
- Ez egy érvelési hiba megnevezése volt, amit elkövettél. Ennyi és nem több, nem tituláltalak nácinak (se komcsinak, se libsinek, lásd a linken írtakat). Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy sokak szerint Tolkien a náczi németországról mintázta Mordort Very Happy

Ez a hozzá állásod az amiért nem bízok pl benned, de ez lényegtelen, mert van akit respektálok azért amit tett, és azért amit kinézek belőle: azaz elnyerte és bírja a bizalmamat, bár nem szívesen keseríteném életfogytig tartó felelősséggel ŐKET sem!
- Nem én lennék az a valaki, ez már eddig is világos volt. De azt a valakit sem "keserítenénk" (vagy ha keserításnek érzi akkor ne vállalja) és pláne nem életfogytig. Csak amíg a továbblépés lehetősége nem tűnik bizonyítottnak.

tulajdonjogról szóló törvények ből vizsgáztam... blablabla...de mivel pénzügyi tanácsadással foglalkozok 4. éve főállásban, 2 féle vállalkozás vezetői iskolát végeztem el és egy település fejlesztési felsőfokúnak számító képzésen is sikerrel vettem az akadályt amiben a szakdolgozatom az öko és bakancssos turizmusról szólt egy kistérségben, valamint 8 év vállalkozási tapasztalat áll mögöttem
- Én pedig tudok masnit kötni... Smile

de azt is tudom az egy tulaj, kötelezettségei egy MGT területen milyen felelősséggel járnak, és mi mindentől esik el a közösség ha nem használja ki egységesített erejét
- Senki nem mondta hogy ne használná a közösség egyesített erejét. Eddig is sikerült nemegy alkalommal és nem kellett hozzá az "Az erősen hierarchikus és PTK szerint szabályozott vezetés ... amiben a cél elérése mindenek fölé rendelt, de nincsenek bebástyázott emberek, magyarul mindenki cserélhető, és pótolható, kivéve azok, akik elvégzik a feladatot."
- Nem a jogszabályokból épült fel a DK terepe, nem a PTK szabályai szerint szerveződött a Projektprijot mégis a közösség egyesített erejétől lettek jobbak ezek a játékok. A cserélhető és pótolható emberekkel egyetértünk, és azzal is hogy aki elvégzi a feladatot az ne legyen az. Legyen egy tulaj aki elvégzi a feladatot és nem cserélhető, mindenki más tetszés szerint variálhat.

szerintem Ülj le Tanival és kérdezd meg Őt a tapasztalatairól
- Szerintem a közeljövőben erre nem nagyon kerülhet sor, de a köv LT-n mindenképpen téma lesz ez az egész, tehát szóba fog kerülni...

tehát kiemelten közhasznú vagxy közhasznú civil szervezet nekem a nyerő, mert azt évente ellenőrzik külsős hatóságok is, meg belső szerv is
- Nem teljesen látom be, hogy miért is jó ha orrba szájba ellenőriznek, és hogy az energiáink és szabad kapacitásunk egy részét arra pazaroljuk, hogy megfeleljünk ennek a számunkra idegen feltételrendszernek.

szivesen adományoznék viszont egy civil szervezetnek, mert ha más nem az adóalapomat csökkenteném vele..., magánszemélynek nem adok, csak barátnak és csak kölcsönbe a célért viszont sok mindenre kész vagyok
- Ott az ostromjáték egyesület Very Happy Larpot szerveznek és az adóalapod is csökkenti Very Happy Az meg is értem, hogy magánszemélynek miért nem adsz. Ha ilyen elveim lettek volna akkor szinte egyik larpomat sem szerveztem volna meg, hiszen ott sokszokezer forinttal támogattam magánszemélyeket Very Happy Pl az uccsó jászfényszarui LSZT-n is bedobtam egy 10k-t a közösbe. Nem 10 ember dobott be fejenként plusz egy százast. De engem nem a formaságok, hanem a cél érdekel. Az pedig nem nézi, hogy egyesületi tag vagy magánszemély az akinek vagy aki helyett fizetsz vagy melózol.

már a megalapítás évétől is lehet pályázni de lehet venni is "működő" vállalkozást vagy átvenni a vezetését egy meglévő közhasznú szervezetnek ami céljaiban közel állt a project céljaihoz
- Ha nem lett volna világos: nem az a gondom hogy sokára lehetne pályázni. Az a gondom, hogy már eleve nem kéne frissiben beleávágni egy kezdő, katyvaszcsapattal egy ilyen témába.

egyenlőre egy légből kapott elképzelésre keresünk megoldást igért de még le nem rakott pénzekkel, egy meg nem talált területen mit is szeretnénk létrehozni a következő generációknak
- Téves. Az elképzelés évek óta létező és egyre megalapozottabb. A pénzek pedig megvannak. Legalábbis akik konkrétra ígérték azokat olyan embernek ismerem akik nem a levegőbe beszélnek (bár akik feltételeket szabnak cserébe ott már bizonytalanabb vagyok, viszont azok nem is ígértek konkrétumokat így eleve nem számoltam velük). Ja, és NEM a kövektező generációnak, hanem már ENNEK is szeretnénk létrehozni valamit. Legalábbis a 3 évet nem neveznék generációváltásnak Very Happy

Amint egy táborozásra alkalmas magán területen felállítasz egy sátrat és két éjszakára ott hagyod amenyiben nem tulajdonos a területen vagy vérségi rokona, ami jogilag ezért pénzt kért el a tulajdonos, akkor a helyi önkormányzatnak Joga van a pénz átvétele utáni 5mn-on belül követelni az idegenforgalmi hozzájárulást
- Áááááááácsi. Ki mondta hogy pénzt kérnénk a sátorhelyért? Ismétlem, ez nem befektetés vagy profitszerzési céllal menne. A szervezések ugyanúgy mennének mint eddig, a játékosok a pályával kapcsolatos költségekbe csak közvetetten szálnának be, a munkájukkal és amit ott megteremtenek. Ez már most bőven megfelel következő lépcsőfoknak...

akiknek szent nevei ott díszelegnek egy árnyékot és fedelet adó vár kapuján:
Ez az Utópia az első magyar legális L.A.R.P. terep, melyet jókedvű pénzbeni adakozásukkal a következő emberek tettek lehetővé: X, Y, Z etc.

- Jah, és azt ugye kiírjuk mögé tételesen, hogy ki mennyit fizetett és hány orát dolgozott vele? Smile Na látod, nekem nemcsak tulajdonjog, de még ez sem kell. Nem azért járulok hozzá, hogy márványtáblát kapjak. Ha érdekli őket a hely története megtalálják majd a neten at archívumban az éptkezések és a korai kalandok leírásait. Nekem elég az, ha a dolog működik és láthatom majd hogy értelme volt a munkánknak. És nem azért mert ilyen önzetlen és nemeslelkű lennék. Frászt vagyok az. De valóban nem érdekel idegenek dícsérete, nekem az többet ér, ha én tudom mit tettem ezért és ha a barátaimmal összenézek akkor látom a szemükben a közös munka emlékét.

és nem magamért, a hatalom vágy mozgat, vagy mert szeretnék szervezni egy tuti jó helyen egy két éven belül, ... de eljön az a pillanat amikor megint beállok játszani, mert hiszem és vallom, csak a játék által taníthatjuk meg az életet, és a munka diadalát! Azért hogy jelet hagyjak én is a jövőnek: ...veletek maradunk örökre...
- Hááát, asszem ez egyike azoknak a dolgoknak ami miatt sosem fogunk egyetérteni. Én nem akarok "jelet hagyni". nem akarok "örökre velük maradni". Már elmúlt az az idő, amikor ismertségre vágytam. Nem azt tartom fontosnak, hogy tudják ÉN mit csináltam. Nekem az számít, hogy amit csináltam az hasznos legyen. Nálam a "nem magamért" az ott kezdődik, hogy nem akarom más arcába tolni: ezt nekem (is) köszönheted fiacskám...

- Tisztáznám, mert úgy látom még mindig nem érthető. JELENLEG nem látom esélyét egy olyan csapat összerántásának ami stabilan és tartósan képes lenne együtt dolgozni, nemhogy még hivatalos jogi mizériákat is kezelni. Házasodni sem az első randi után szokás (vagy ahol igen az elég gáz szvsz) itt sem kéne rohanni a papírozással.
Legyen egy kemény mag, aki bizonyított és elhiszem hogy van értelme hivatalossá válni. De zsákbamacskát nem támogatok.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Nirwastir Pént. Júl. 15, 2011 11:47 pm

Én egyébként tagja vagyok közhasznú egyesületnek és kívülről nem ellenőriznek minket, annyira nem vészes a működése és ha nagyon akarnánk, megoldható lenne úgy is, hogy nem egy helyen van a mindenki, viszont egyetértek abban, hogy a jelenleginél szilárdabb, összeszokottabb, megbízhatóbb csapat kellene hozzá, hogy működjön.

Épp ezért lenne jó többet találkozni lárpokon kívül is, főleg az őszi/téli/koratavaszi szezonban, afféle mini-LT jelleggel - szerintem elborzasztóan kevés az évi egy alkalom az élőben találkozásra és OUT beszélgetésre, főleg, hogy az idei LTn is húszan voltunk, mikor lehettünk volna hatvanan-nyolcvanan is. Sokat használnának a további jelmezes beszélgetések / technikát bemutató workshopok (hogy a magam területéről beszéljek), esetleg az 1-2-3 órás improvizációs színházas gyakorlatok, kosárfonásos workshop meg tudomisén, amit még ki bírunk találni.

Ja, meg kellene (több) fél-egynapos lárp is, ahova nyugodt lélekkel hívhatunk teljesen lárpszűz embereket is, esetleg direkt ezzel a céllal lennének megszervezve, lájtosabbra, minimális (teljesíthető) jelmezkövetelménnyel.

Vagy ezeket más topikba kéne mondjam?
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Júl. 16, 2011 12:20 am

és utána a larpszűz embereket meg larape-elhetjük
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by belzee Szomb. Júl. 16, 2011 5:19 am

Külső ellenőrzés közhasznú egyesületnél az éves beszámoló nyílvánossá tétele, és navhi (apeh)-bevallás, stat hivatal felé a beszámoló elküldése, kiemelten közhasznúaknál, a támogatások elszámolása a MÁK-felé plusszban, illetve a folyamatos támogatások elszámolása a támogatók felé.
éves közgyűlés a belső ellenőrzés, ez is lópici esti fénnyel, ha megvalósultak a célok, és senki nem a balhé miatt jön, ez a legjobb alkalom a tagfelvételre, kilépésre, és a szavazásokra, egyszerű többségi szavazás dönt, és megjelenésben 2/3 már elég ha jól emlékszem, jegyzőkönyvben rögzítettnek kell lennie így pl egy e-konferencia beszélgetés is megfelelő akár, ha azt előtte élőben elfogadták, hátránya a papírmunka több lenne.

másik dolog amire lámpást emelnék: "az első randi után nem is házasodik az ember" jogos, de csak összeköltözve ismerni meg a másikat, így a "köménymagod" ott fog borulni: amiben a leg-gyengébb, a kötöttfogású-papírtolásban, -ha nem edzettek rá előre- kb 4-5 keménymag hullott szét a papírmunkától, (és ez csak a szerepjátékos oldal amit megéltem) a bürokrácia a megmaradtakból is kiszórta a pelyvát... bár van más szervezet is akik évek óta jól húzzák az igát (le a kalappal, de tényleg) bár nem hivatalosak. de a törvények nem ismerete/alkalmazása nem mentesít alóluk.
ez engem az Isten szindrómára emlékeztet nem azért mert istenek lennének akik sokáig megússzák, hanem mert ez egy elfogadott szakkifejezés, bizonyos emberekre, és sajnos egyre gyakoribb...

Másik dolog: félnapos-egynapos LARP pont annyira hatékony a toborzásra, mint a LARP-trailer, szólsz neki megnézi, legközelebb ha lesz szólsz neki és jön vagy nem jön, Ő dolga. De az egynaposok nekem is hiányoznak, minden "gebaszukkal" együtt... és szükséges az adott területen élő csapatrész összetartásához fejlesztéséhez, akár sok Out/(W-)orkShop dumával is(a larepe szót viszont nem é'tem )

belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by MagicHorse Szomb. Júl. 16, 2011 8:28 am

Két (és fél) gondolat:

Társasági kérdésben Lobster leírta a főbb gondolataimat.
Menet közben amúgy ("...tanácsadással foglalkozok 4. éve főállásban, 2 féle vállalkozás vezetői iskolát végeztem el...")eszembe jutott Váncsa egy cikke: Wille zur Macht

A gyakrabban összejövés 60-80 fővel szerintem nem egye egyszerű eset. Főleg nem az ország minden tájáról, mikor van akinek még egy játékra leutazni is számot tevő költség. Részemről DK-re is azért voltam épp lent egyszer fél napot építeni mert épp kimaradt valami és pont jutott rá időm. Szóval időben összeszervezni is problémás ennyi embert illetve helyileg is.
MagicHorse
MagicHorse

Hozzászólások száma : 102
Age : 43
Tartózkodási hely : Budapest XIX.
Registration date : 2011. Jun. 03.

http://www.mathiasrex.hu

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Nirwastir Szomb. Júl. 16, 2011 8:54 am

Ezért gondoltam, hogy legyen több időpont: egynapos, kevesebb szervezést igénylő találkozók, mert legalább az egyikre el tudna jönni a valaki. Nem egyszerre gondoltam a 60-80 főt, hanem mondjuk úgy, hogy ősszel, télen és tavasszal lenne egy-egy időpont, erre mondjuk eljön 20-20-20 ember, de legalább nem mindig ugyanazok, így összesítve máris többen jöttek el mint most májusban.
A helyszín persze problémás, de nappalra szerintem tudnánk szerezni egy tantermet vagy hasonlót, estére pedig vagy hazamennének az illetők, vagy a nagyon messze lakók elalhatnak pl. nálam (3-4 ember kényelmesen).

Amúgy LTnek (az évente egyszer megrendezett nagynak) pont az lenne a nagyon idealizált célja és értelme, hogy összegyűljön ott az a 60-80 fő, mert nagyon sokféle témát érint (például az előadások idén is baromi jók voltak és nagyon sokfélék), és tényleg az egyetlen lehetőség, amikor az ország különböző részein élők személyesen megbeszélhetik a mindenséget. Szerintem ez a játékosoknak is érdeke, bár ezt csak a magam nevében tudom mondani.
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Júl. 16, 2011 10:44 am

ha ország sok pontjáról összejövés gyakran meg akármi akkor tudom hogy nem a legjobb megoldás de amolyan B tervnek lehet használni skype konferencia beszélgetéseket is. mikrofonja kb mindenkinek van.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Szomb. Júl. 16, 2011 12:40 pm

Belzee: "az első randi után nem is házasodik az ember" jogos, de csak összeköltözve ismerni meg a másikat, így a "köménymagod" ott fog borulni: amiben a leg-gyengébb, a kötöttfogású-papírtolásban, -ha nem edzettek rá előre- kb 4-5 keménymag hullott szét a papírmunkától, (és ez csak a szerepjátékos oldal amit megéltem) a bürokrácia a megmaradtakból is kiszórta a pelyvát...
Egen. De akkor mi is a konkrét javaslat? Vágjunk bele élesben és lássuk ahogy összedől? A megoldási terved arra, hogy "kialakítsunk egy kemény magot" hogy egy kiforratlan bandára eresztjük rá azt a papírmunkát amitől az összeszokott csapat is szétesne? Margiiit nóóóórmális? Komolyan az a cél, hogy már az első nekifutás kudarcot valljon?

Nirwastir: Ezért gondoltam, hogy legyen több időpont: egynapos, kevesebb szervezést igénylő találkozók, mert legalább az egyikre el tudna jönni a valaki. Nem egyszerre gondoltam a 60-80 főt, hanem mondjuk úgy, hogy ősszel, télen és tavasszal lenne egy-egy időpont, erre mondjuk eljön 20-20-20 ember, de legalább nem mindig ugyanazok, így összesítve máris többen jöttek el mint most májusban.
Elég sok lszt/lt szervezésben vettem már részt. Volt pár CJ szervezői találkozó ami szintén 30-40 emberekről szólt. MINDEN alkalommal rengeteg pénzt időt és energiát vett igénybe, és még így is mindig becsúszott valami gixer. Sajnos akkor is amikor az általad javasolt módon több részletben szerveztük. Anno nem véletlenül változott meg az LSZT koncepciója az őszi-tavaszi mókáról az évi egy, de az másfél-kétnapos koncepcióra. (a hány napos legyen az LSZT rész. Ez az akkori feltevés azóta teljesen beigazolódott)
Persze a főváros környéki embereket össze lehetne rángatni, de aránytalan teherviselés lenne a távoliaknak. Elég csak abba belegondolni, hogy egy Debrecen-BP út milyen költségekkel jár és ha ezt a pénzt inkább larpra fordítanánk akkor az mit jelent... Egy egy ilyen esemény súlyos soktízezer forintokat von ki a larperek zsebéből sajna...
Ettől függetlenül az jó ötlet hogy legyen minél több találkozási lehetőség, csak azt kerüljük, hogy ezek a limitált elérhetőségű események olyan döntések alapját képezzék melyből így kimaradnak a távolabbiak. Legyen csapatépítés, meg jó hangulat, de a "komoly" keménymagot nem lehet erre építeni.
A kislarpok meg tényleg jók lennének, csak legyen rájuk kapacitás aki megcsinálja. Eddigi tapasztalataim szerint a mostani szervezőgárdák így is a teljesítőképességük határait kóstolgatják.

Sonir: ha ország sok pontjáról összejövés gyakran meg akármi akkor tudom hogy nem a legjobb megoldás de amolyan B tervnek lehet használni skype konferencia beszélgetéseket is. mikrofonja kb mindenkinek van
Jah, csak éppen már 5 embernél is megáll az élet. Még a céges napi szinten előre egyeztetett időpontú telko események is mindig csúsznak, ráadásul hosszúak és nehézkesek. Ugyanezt "otthoni közegben" próbáld ki mondjuk 10 emberrel. Van pár airsoft esemény amiben most szervező vagyok és már elvből nem nyitunk 3+os telkót mert kész kínszenvedés.

ui: igen én vagyok az ördög összes ügyvédje Very Happy
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by MagicHorse Szomb. Júl. 16, 2011 12:54 pm

Fagyott Világnak is voltak Skype-os megbeszélései. Sok-sok időt vettek igényben, jól lehetett szórakozni és aránylag kevés értékes időt hígítottak fel, értsd tényleges döntés/szervezés kevés született időhöz mérten.

Ráadásul ott nincsen csoportosulás, egyszerre mindig csak egy beszél. A többi max gépel.
MagicHorse
MagicHorse

Hozzászólások száma : 102
Age : 43
Tartózkodási hely : Budapest XIX.
Registration date : 2011. Jun. 03.

http://www.mathiasrex.hu

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Szomb. Júl. 16, 2011 12:57 pm

Egen. Nálunk is végül az vált be amit mondasz. Egy dumál a többi meg szövegesen realtime kommentál és/vagy szót kér. De így tényleg kurva sok időt vesz igénybe... Sad
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Júl. 17, 2011 2:04 pm

Na ezt viszont tényleg nem látom hogy miben különbözik élőben. Ha összeül a bagázs eyszerre akkor is egy ember tud beszélni olyasmiről ami mindenkit érint. A többiek max egymás között sutyoroghatnak, amivel nem mellesleg zavarják a fennmaradó embereket. Erre még jobb megoldás is a skype, mert a gépeléssel csak nagyon minimális fehérzajt lehet kelteni (persze ha valaki enm arra játszik hogy épp szétverje a billentyűzetét)

Témától függetlenül: Annak ki már olvasta és szerette, annak aki még nem olvasta de szeretné és azoknak akik nem is ismerik:
http://www.cca.org/cm/picnic.pdf
Jó könyv, lassan végzek vele.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Vas. Júl. 17, 2011 2:59 pm

Ha nem látod a különbséget egy 10 fős beszélgetés és egy 10 fős telefon/cset konferencia között akkor vagy nagyon kevésben volt részed vagy nagyon mázlista vagy Very Happy
Egyébként még teljesen azonos paraméterek mellett is jobb a személyes kommunikáció. Nem mennék bele a kommunikációs csatornák és hasonlók témájába, nem is beszélve arról a különbségről hogy mennyiben más amikor elmegyek egy megbeszélésre és ott vagyok 100%-ig ellentétben az otthon heverek és becsatlakozom egy telkoba. Nálunk napi sűrűséggel vannak telkok és multichatek a cégnél, és összehasonlíthatatlanul hatékonyabb ezeknél bármilyen személyes megbeszi.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Júl. 17, 2011 4:15 pm

ebben senki sem kételkedett ezért van ez arra hogy ha valaki fizikailag nem tud ott lenni. Szükség megoldás.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Vas. Júl. 17, 2011 4:38 pm

Sonir Norend írta:ebben senki sem kételkedett ezért van ez arra hogy ha valaki fizikailag nem tud ott lenni. Szükség megoldás.
Pedig nekem úgy néz ki mintha kételkedett volna Very Happy
Ha összeül a bagázs eyszerre akkor is egy ember tud beszélni olyasmiről ami mindenkit érint. A többiek max egymás között sutyoroghatnak, amivel nem mellesleg zavarják a fennmaradó embereket. Erre még jobb megoldás is a skype, mert a gépeléssel csak nagyon minimális fehérzajt lehet kelteni

Másrészt a "szükségmegoldás" már önmagában hordja azt, hogy egy olyan megoldás, ami nem az optimális. Amit viszont pöpecül el lehet kerülni azzal, ha eleve nem kényszerítjük magunkat ilyen megoldások alkalmazására azzal hogy jogilag kötelezzük magunkat erre.
És akkor mehet a dolog kötetlenül, fórum telefon bármi akár külön külön is kényelmesen...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Júl. 17, 2011 6:14 pm

jó, akkor pontosítok, senki sem kételkedett benne aki én vagyok.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Zag-Zag Hétf. Júl. 18, 2011 8:38 pm

Zag-Zag
Zag-Zag

Hozzászólások száma : 44
Age : 41
Tartózkodási hely : sün
Registration date : 2009. Mar. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Júl. 18, 2011 9:09 pm

egy érdekes idézet /tg/-ről

That's why all American larp is failmode. It's not actually roleplaying because no one ever gets into character.

It's always 'just a game' for the participants. Problem is, it's a game of pretend, and no one believes it.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Nirwastir Csüt. Júl. 21, 2011 5:26 am

Nem láttam külön topikját, szóval páran elmentünk Warcraft lájvozni Tatabányára. Szurkoljatok, hogy ne szakadjon ránk az ég Very Happy
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Andrew Csüt. Júl. 21, 2011 11:38 am

Nirwastir írta:Nem láttam külön topikját, szóval páran elmentünk Warcraft lájvozni Tatabányára. Szurkoljatok, hogy ne szakadjon ránk az ég Very Happy

Attól tartok, ide a szurkolás kevés lesz Razz
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Júl. 21, 2011 12:15 pm

lapátom van, szal ha valaki hoz egy teherautónyi szurkot akkor nekikezdhetünk az útépítésnek
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Nirwastir Vas. Júl. 24, 2011 9:47 pm

Egyébként nem volt rossz (persze ránk szakadt az ég) és voltak kegyetlenül jó jelmezek meg jóarc emberek. : )
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 37 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

37 / 43 oldal Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.