LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

26 / 29 oldal Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Nov. 27, 2011 1:18 pm

Én (minimum) él 20 mm, hegy 25mm, lap 6mm paraméterekkel dolgozom, gyorsan utánaszámolva ez nem feltűnően kevesebb mint az általad írtak. Arra érdemes figyelni, hogy a hegyén praktikus áthúzni valami műszálas szövetet hogy ne tudjon leszakadni nagyobb terhelés esetén - ezt általában a szövetborítás megoldja. Egyébként eddig kifejezetten szép munkát végeztél a beszámoló alapján. Jövő héten én is nekiállok Fride egykezesének.

Továbbá, készen vannak a prototípusaim, hosszúkard és egy ballock dagger (mert sose lehet elég fallikus szimbólum a fegyverzetedben):
https://lh4.googleusercontent.com/-iBkkl38tAsk/TtI3epRfvgI/AAAAAAAAAhA/pynxa0HIsuI/s800/2011-11-27-009.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-1xWJO4Q2xsw/TtI3elHBefI/AAAAAAAAAhA/G6rJ1f14q0M/s800/2011-11-27-010.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-WJ3bVqDh320/TtI3fDGiTUI/AAAAAAAAAhA/ND46iKXLAYM/s800/2011-11-27-012.jpg
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Vas. Nov. 27, 2011 2:26 pm

Kösz!

Mivel az enyém 8milis pálcákból van ezért megpróbálok keríteni 8 milis szürke 45 kg/m3-es poly-t. Cserébe kap egy ujjnyi csatornavájatot(forrasztópáka segítségével...).

Nagyon megtetszett ez a kardragasztás... Jó kis tőrkard lehetne háromszög keresztmetszettel összeragasztott 3 üvegszálas pálcából. Teljes kosár formába kéne megragasztani, majd dremmellel kivágni egy túldíszített markolatot.

Pl. ilyesmi simán... (csak nem ennyire díszes felületekkel): Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_trkard Vagy skót kard: Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_skt


A hozzászólást Mordor összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 28, 2011 9:39 pm-kor.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Nov. 27, 2011 2:31 pm

Vájaton én is gondolkodtam, de majd ha meglesz hozzá a megfelelő szerszám. Plusz az ilyen konkáv keresztmetszeteket eléggé el tudja rontani a powertape, szóval az majd a következő verziónál esedékes amihez valahonnan bugázok majd latexet.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Vas. Nov. 27, 2011 6:58 pm

Mordor: honnan szereztél 8mm-es pálcákat?
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Vas. Nov. 27, 2011 11:39 pm

Mordor: nem tudom, mennyire érdekel, de a 3 fő kosárfajta (+ a teljesen kifejlett alap keresztvas több gyűrűvel) eltérő pengék/használat miatt alakult ki - lehet, h én értem félre, és a claymore kosara független a tőrkard pengétől, agyhalott vok kb. Ha mégsem értem félre, akk vedd figyelembe, h a standard claymore kosár szinte sosincs keskeny pengékkel szerelve, egyfelől mert szurkálós harcmodorhoz "rossz" irányból nyújtja a legtöbb védelmet, másfelől mert nem lehet ujjazni a keresztvasat benne, harmadfelől mert a claymore korában használatos bökdösős pengék viszonylag alacsony súlya miatt a súlypont kezelhetetlenül közelre kerülne.

Also, szép munka eddig. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Hétf. Nov. 28, 2011 6:58 pm

Zsugorcső nemjó próbáltam Túl kemény Larpra, gyakorlónak pont megfelelő.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Hétf. Nov. 28, 2011 10:15 pm

Spectre: függönyhúzogató pálcák vannak ilyen anyagból... még van 2+1 keresztvasnyi darab, azokat fogom felhasználni...

Ahriman: Amikor beírtam, akkor még valóban vagy-vagy volt az elképzelés, de aztán megtaláltam ezt:
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_the-schiavona-bothsides
Ez szélesebb pengét alkalmaz(bár nem olyan széleset, mint a skót), kosara van(igaz nem annyira teljes, mint a skót kardon), de tőrkard szerűen is rá lehet fogni(tőrkard ugyebár polyval burkolva vastag, így nem szép).

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Kedd Nov. 29, 2011 12:03 am

Ja, a schiavona nagyon vicces jószág, általában 3 fogásnemet enged a rendszer - simán marokra, hüvelykgyűrűvel és keresztvasat ujjazva. Ebből a hüvelykgyűrű néha az eredetieken is lemarad, larpos kontextusban meg szinte felesleges (feltéve, h nem akarsz ténylegesen agyonverni valakit Very Happy)
Myarmoury cikk erről, minimum a képek miatt érdemes átnézni. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Kedd Nov. 29, 2011 11:53 am

Kösz!

A német kosarasok még jobban tetszenek, azoknak ugyanis látható-kiálló keresztvasuk is van... (itáliaiaknál vagy csak az egyik vége áll ki a kosárból, vagy az sem)

Ez is pl. nagyon szép:
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_germanbaskethilt8
De ennyire gracilis pántokat nem ajánlatos készíteni üvegszálból, inkább zártabbra kéne venni a figurát.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Nov. 29, 2011 12:48 pm

Én mondjuk acéldrótot (illetve most acélpálcákat) használok szerelékmerevítésre, az eddig elég jól bevált strapabírás terén.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Kedd Nov. 29, 2011 2:55 pm

A legtöbb eredeti kosaras cucc vastagsága nagyon ritkán közelíti meg a 2mm-t, ha lemezes, ill a 6mm-t, ha "pálcás". Pl amit linkeltél, max 4.5mm széles lapított keresztmetszetű sávokból áll - ezen kívül a legtöbb eredetin ezek lágyacélból ill kovácsoltvasból voltak. Már 6mm vastag üvegszál pálca is erősebb lenne, mint egy fémkosár, és (szerintem) szükségtelenül komplikált megcsinálni ahhoz képest, h 2-3 2mm vastag fémhuzalból sodort szálból ugyanazt éred el - burkolni meg mindenképpen célszerű valamennyire, h ne zabálja az ellenfelek fegyvereit.
Az eredetieken ált a pálcák egymást erősítik, és az egész feltámaszkodik a markolatgombra - ha ezt tudod másolni, és valaki a kezedre formázza egy ütésből a kosarat, akk az kosár nélkül széttörte volna a kézfejed nagyobbik részét, szal a tartósság helyett az ellenfél játékstílusa a fontosabb kérdés. Very Happy

Viszonyítás kedvéért egy kosármentes komplex keresztvas, amin látszik, h hiába irgalmatlan húsdaráló, 1490 gramm 165mm-es súlyponttal, 110cm összhosszal, a pántok kimondottan vékonyak:
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Pmc_hh1_s

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Kedd Nov. 29, 2011 8:52 pm

Nem-nem a kosár nem üvegszálas pálcákból működik.
Egybe kell meglaminálni az egészet egy PVC-PUR hab magra, úgy mintha egy lemezből készült kesztyűs-kard lenne. Majd eltávolítani a hab magot. Utána kell kivagdalni a 'rács' nyílásait. A bal oldalt fent látható egyedi airsoft fegyver pofadéka ugyanezen módszerrel készült (nyilván a kosarat több helyen kell kivágni, nem csak egy helyen).
Ilyet pl. simán lehet készíteni:Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_pic_spot_schia40Vagy ilyet:Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_schiavona de fantasysre is lehet venni a figurát: Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_elven_sword de ezen már megint túl ritka a 'rács'.
Leburkolni ezt nagy valószínűséggel le kell, ugyanis nem tudom úgy anyagában festeni, mint a leburkolatlan üvegszálas keresztvasú másik kardomat(ott önteni lehetett a bumszli keresztvasat, itt nem lehet a kosarat).

Acélhuzalból vagy gyötrelmesen nehéz ilyen bonyolultat csinálni, vagy iszonyat rusnya lesz. Vagy ha mégis gyönyörű lesz, akkor meg rosszul néz ki hozzá még a latexes penge is.

Apropó szilikon/latex: vettem fekete szilikont(mármint sima tubusosat, ha kenhetőnek és strapabírónak bizonyul, mivel gondolom szürke is van... lehet felejteni a ragasztószalagot)!!!

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Csüt. Dec. 01, 2011 10:20 pm

https://lh6.googleusercontent.com/-4EYBJYZFPUs/Ttf6I__z5sI/AAAAAAAAAhs/tGUDEbXkf58/s512/2011-12-01-015.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-_NHGzZs2YeI/Ttf6JXQu1oI/AAAAAAAAAhs/RX2wFM-xuTA/s512/2011-12-01-016.jpg

Fride egykezesére felkerült a szerelékek váza. Melegragasztó, drót és még több melegragasztó. Ilyen kevés szopással ilyen stabil szereléket még nem csináltam Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Csüt. Dec. 01, 2011 10:54 pm

Mé lapos a vége?
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Pént. Dec. 02, 2011 12:42 am

Hogy óvja a bőrötök puhaságát.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Pént. Dec. 02, 2011 7:12 am

Félkör nem jobb(tudom, hogy 'fingszeletelés', de így meg a sarka hegyes...)?

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Dec. 02, 2011 7:39 am

Szerintem meg aránylag kevesen rohangálnak félpucéran annyira meg tudunk vigyázni egymásra hogy egy tompaszögű hegyet megérdemelt volna.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Pént. Dec. 02, 2011 8:52 am

Végülis még szétkaphatom átalakítani csak attól tartok hogy végén a powertape fog akkor gányul kinézni. Az a legnagyobb problémám, hogy ilyen kicsi élvastagság mellett már a powertape is jelentősen ront a cucc rugalmasságán. Lenne latexem vagy hasonlóm nem lennének ilyen fenntartásaim (Gem, fun fact, a gumiámos megoldásod két-háromszor olyan drága mint a latex lenne), de a powertape gyűrődései rohadt merevek tudnak lenni.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Dec. 02, 2011 2:35 pm

a megoldás: keményebb larperek kellenek
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Pént. Dec. 02, 2011 8:22 pm

Én is folytattam, holnap jön a markolatgomb:
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_PC020220
Ilyenek az öntőformák(az öntések után), diszperziós festékkel be vannak festve sárgára+ szilikonnal bekenve(hogy biztosan ne ragadjon bele az öntvény).
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_PC010215
A felület a kivétel után még nem tükörsima(szilikonformával olyan lenne, de ehhez most nem veszek), le kell reszelni-csiszolni, egyszer bekenni műgyantával(így tükörsima lesz és nem szedi szét a pengéket).

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Vas. Dec. 04, 2011 4:16 pm

Most már egészen hasonlít végleges állapotára(ilyen volt; ilyen lett):
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_PC020222Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_PC040208



Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Dec. 04, 2011 5:04 pm

Szép munka, tetszik. Hol szerzed be a műgyantát / mennyiért?
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Vas. Dec. 04, 2011 5:51 pm

Kösz!

Ezt most nem tudom, hogy hol vettem, vagy http://www.alvin-plast.hu/ vagy Siófokon, de gondolom ott úgysem vesztek...

Van még egy üzlet Halásztelken http://www.novia.hu/

Sima poliészter gyantát vegyetek, epoxi/vinilészter túlzás. én nagyjából 1000 HU-ért vettem kilóját(kevesebbet nem tudom, hogy adnak-e).

Cserébe elmondhatnád, hol lehet ilyen bőrszíjat szerezni(egyáltalán bőrszíjjal van-e betekerve):
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Th_Larpsword
Vagy 1-2 millis bőrlapot vegyek(vágás céljára)??? Egy 3 tenyérnyi mennyibe kerül kb. ?

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Dec. 04, 2011 5:57 pm

Ezek általában lappal vannak borítva, esetleg a gyűrűk szíjasok. Ár terén általában hulladékbőrt érdemes bugázni, azt kilóra adják nem vészes összegért, én ugyan még nem jártam ott de budapestieknek az AMMA egy előnyös hely ilyen téren (ha még nyitva van), az elérhetőségük ottvan a hasznos linkek alfórumban.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 26 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

26 / 29 oldal Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.