LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kapos LIVE

+3
Ashi Valkoinen
Kildar
Augur
7 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Kildar Hétf. Május 10, 2010 4:10 pm

Amire ki akartam lyukadni, hogy én a futás szabályszinten tiltásán akadtam fenn, szóval mint mondtam megértem hogy nyilván nem húsz deka, de ha valaki lehoz és végig visel egy teljesvértet, és túl sok fölös energiája van, hadd futkosson benne ha akar - max elfárad mint mindenki más.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Hétf. Május 10, 2010 4:14 pm

Éértem. Csak azt akarom elkerülni, hogy valaki összedob otthon egy jó utánzatot, ami mondjuk van 10 kiló (nem vagyok ilyenekben otthon, de szerintem alumíniumból lehet jól kinéző fémvértet csinálni, ami ilyen súlyban van). Az pedig már elég bakfitty a legtöbb embernek, láncingem 8 kiló és abban el lehet futkosni egész nap... A teljes vért meg többet véd, nehezebb is a valóságban, nehogy valaki összedobjon egy jó utánzatot ami könnyű, és így jusson előnyhöz. De nem értek az ilyenekhez, szóval ez csak vélemény..

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Kildar Hétf. Május 10, 2010 4:22 pm

Leginkább hosszabb távú futásnál mutatkozik meg a teljesvértek súlya - és ott se úgy hogy nem tudsz, hanem hogy a végére kiköpöd a tüdődet - szóval nem hinném, hogy olyan komoly különbséget jelentene egy-egy harci helyzetben a dolog, hogy külön egy ilyen szabályt kelljen hozni rá. Ez a szép az élőszerepjátékban, egy csomó mindent megold helyettünk a fizika.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Hétf. Május 10, 2010 4:28 pm

Értem. De itt megint az van, hogy ha valaki csinál egy jó, de könnyű utánzatot, akkor ő nem fogja kiköpni a tüdejét (annyira) mint az, aki esetleg egy igazi vértet hoz, és mégis védve lesz a legtöbb helyen... És amennyire tudom, illetve láttam a lovagrendben a parancsnokunkat teljesvértben, nem hiszem, hogy tudna kocogásnál gyorsabban haladni benne... És már az is megerőltető neki, pedig nem vékony ember... OK, van egy mellvértje valakinek, az viszonylag könnyű, de egy rendes teljesvért kb 40 kiló tudtommal..

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Május 10, 2010 4:30 pm

Jól mondja Kildar. Megjegyzem egy normálisan, másfeles acélból elkészített teljesvért sem nehezebb 15-20 kilónál. Az enyém jelen állásában úgy van 16-18 kiló körül, hogy több helyen két réteg másfeles acélt használtunk, még hiányzik a karvért és a lábszárvért. A combvasak megvannak, fórumra több helyen be vannak linkelve, lusta vagyok még egyszer. Meg egy sisak.
Extra add, hogy alumíniumból nem fogsz normálisan kinéző vértet csinálni. Ha mégis, már szállítás közben deformálódni fog, vagy annyi pénzt költesz rá, amiből már normál acélt is csináltathattál volna. Úgy érzem hogy ha lejutok combat workshopra akkor ezt a környi tévhitet is kurvagyorsan eloszlatjuk hogy egy autentikus vértben nem lehet mozogni Very Happy

Na a 40 kilós teljesvért egy kicsit már kurvára el van szabva. Plusz cirka 4es anyagból kéne lenni minenhol. Vagy 3mas alappal, 4.5ösre erősített mellvérttel és egy masszív sisakkal.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Lecram Hétf. Május 10, 2010 4:33 pm

"Kötelező felszerelés:
A következőknek mindenkinél meg kell lenniük, az esetleges vészhelyzet esetére (ami nem lesz, ha mindenki betartja a szabályokat, de lehetnek olyan dolgok, amikre nem lehet számítani – allergia stb.):
- Mobiltelefon (ICE kóddal – In Case of Emegerency – megjelölve a baleset esetén felhívandó személyekkel)
- TAJ kártya
- Kötszer, ragtapasz, kisebb sérülésekre, elfertőződés ellen
- ha kell szedned valamilyen gyógyszert, akkor feltétlenül hozd!
- Allergia esetén allergiagyógyszer, kálciumtabletta"

Az oké, hogy kötelező, de ezeket hogyan ellenőrződ?
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Hétf. Május 10, 2010 4:34 pm

Értem. Mint mondtam nem vagyok értője a dolognak, tekintve, hogy láncingem meg csuklyám van csak páncélnak, meg kardot forgatok néhanapján, aztán sanyi, a technikai részleteket már nem ismerem...

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Hétf. Május 10, 2010 4:40 pm

Lecram írta:"Kötelező felszerelés:
A következőknek mindenkinél meg kell lenniük, az esetleges vészhelyzet esetére (ami nem lesz, ha mindenki betartja a szabályokat, de lehetnek olyan dolgok, amikre nem lehet számítani - allergia stb.):
...
- Allergia esetén allergiagyógyszer, kálciumtabletta"

Az oké, hogy kötelező, de ezeket hogyan ellenőrződ?

Mindenkinek a saját érdeke, hogy a lehető legnagyobb biztonságban legyen, ezek a dolgok szükségesek, úgy érzem. Értelemszerűen nem fogok mindenkit lecsekkoltatni, de legyen meg mindenkiben az, hogy ezek kellenek, így az esetleges balesetnél, vagy betegségnél nem kell parázni annyit, hogy most honnan szerzünk gyógyszert, kötszert... Nálam is lesznek alap elsősegély dolgok, de allergiagyógyszert és egyéb gyógyszereket nem tudok szolgáltatni, nem fogom fejből tudni, hogy kit értesítsek, ha esetleg baleset ér valakit (mármint amennyiben olyan súlyos, ami remélem nem lesz, de jobb készülni). Továbbá nehogy minden kisebb sebbel, ami egyébként nem akadályozza a játékost a játékban, ki kelljen szaladgálni, mehet rá egy ragtapasz, ha vérzik kicsit, aztán ha akar az ipse, akkor mehet vissza játszni...
Ha itt is valami hiba van a gondolkodásomban, jelezzétek... Smile

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Lecram Hétf. Május 10, 2010 4:56 pm

Egyértelmű, hogy a játékos érdeke, hogy nála legyen ez a felszerelés. Ezért furcsáltam egy kicsit, hogy kötelező kellékek között van feltüntetve. Jobb esteben a játékos ezeket ígyis-úgyis magánál tartja, szóval nem szükséges még "kötelezni" is rá.
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Hétf. Május 10, 2010 4:58 pm

Szóval akkor érdemesebb "csak úgy" odaírni, hogy lehetőleg mindenkinél legyen, nem kötelező jelleggel? Igaz, az okosabb játékos magánál tart ilyeneket, de azért nem árt emlékeztetni és figyelmeztetni őket, hogy biztos ami biztos...

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Május 10, 2010 5:03 pm

A legnagyobb baj az hogy túl akarsz biztosítani mindent. Aki jár táborozni az tisztában van vele hogy alapvető elsősegélyfelszerelés legyen nála (ragtapasz, fertőtlenítő, géz, leukoplaszt stb) illetve akinek gyógyszert kell szednie, annak ne a szervező mondja már el hogy szedje is be. Nem ovisok vagyunk, mindenki felelős önmagáért.
A komolyabb betegségeket, egészségügyi problémákat pedig érdemes lejelntetni a játékosokkal, hogy vészhelyzet esetén tudd kinek kell szólni, mit mondja esetleg a mentőnek ha ki kell hívni.
Telefonszámokat jelölgetni is felesleges, az ember a szüleit elég egyértelműen szokta beírni a telefonjába. Ha valamelyik szülőt eléred, ő már tud értesíteni másik szülőt stb.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Hétf. Május 10, 2010 5:08 pm

Túlbiztosítás, de egy esetleges újoncnak nem biztos, hogy eszébe jut kapásból... Tudom, hogy a többség tapasztalt, meg a gyógyszeresek mindenhová a gyógyszerükkel járnak, de van néha, hogy valaki elfelejti (ismerek) néha, aztán szenvednek...
Az ICE kódba tudtam, hogy úgyis bele fog kötni valaki Smile Rég ki kellett volna vennem, de ez volt a legutolsó, amire a szabálykönyv átírása közben gondoltam... Hagyjuk, mindjárt kiveszem. A kötelezőket meg leegyszerűsítem annyira, hogy lehetőleg kötszer vagy ragtapasz, gyógyszere akinek van és mobiltelefon legyen, vészesetre.

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Kildar Hétf. Május 10, 2010 5:11 pm

Illetve ami még így nagyon szembeszökő, hogy az éjszakai játékkal kapcsolatban több helyen ellentmondások olvashatóak, elsősorban gondolok arra, hogy az elején ott van, hogy a játék sötétedésig zajlik, utána meg többször is (pl zseblámpa téma) hivatkozol éjszakai játékra.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Hétf. Május 10, 2010 5:14 pm

Igen, ezt Lobsterrel beszéltük, és beláttam, hogy nem tanácsos éjszaka játszani, ezért balesetveszély elkerülése végett erről a tervemről lemondtam. Mint mondtam, ilyenek még benne maradtak, kösz, hogy szóltál, már javítom is...

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Tani Hétf. Május 10, 2010 5:20 pm

Sziasztok!

Pár alapvető gondolat a gyógyszerekkel, kötszerekkel kapcsolatban (ezeket azért irom le, mivel az ilyenekkel én szoktam törödni a csapatban, lévén én vagyok eü. dolgozó, bár csak laboros és sokkal inkább szól általánosságban)
Egy tipp: alapvető kötszereket az ember viszonylag könnyedén be tud szerezni, hiszen a kocsikhoz kapható elsősegély dobozban minden ilyen alapvető dolog megvan.
Ami a gyógyszereket illeti: pár alapgyógyszer elég, ha egy embernél van, ezeket sem nehéz beszerezni (fájdalom, és lázcsillapító, hasfogó és hasonlók, ezeket egyébként különösebb gond nélkül is fel lehet iratni az orvossal), mint ahogy a calcium pezsgőtabletát sem. Van viszont egy nagyon aranyos kis ampullás megoldás a Calciumra, úgy hívják Calcimusc. Most fejből nem tudom, receptre kapható-e, vagy anélkül is, de holnapra meg tudom kérdezni. Egy kicsit gyorsabb megoldás, mint a calcium pezsgőtabletta, hiszen csak le kell törni az ampulla nyakát, és megitatni a delikvenssel.
Tani
Tani

Hozzászólások száma : 71
Age : 46
Tartózkodási hely : Hajdúszoboszló, Debrecen
Registration date : 2010. Mar. 18.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Csüt. Május 13, 2010 2:04 pm

Na, jutott még eszembe kérdés: fajokat-háttereket érdemes megtartani? Háttereket végülis a varázshasználók kiegyensúlyozására gondoltam, a fajokra meg igazi indok nincs... Talán dobnának valamit a játékon, meg a játékosoknak is bővülnének ennyivel a lehetőségei.... Amiket leírtam fajok csak abszolút ötlet szinten vannak, ezeken kívül gondoltam még MAGUSos és Forgotten Realmsos fajokra... Ha egyáltalán érdemes.
Varázslatokkal kivitelezésbeli probléma? Vagy túlerős/túlgyenge/túlhasználhatatlan?
És úgy általánosságban, milyen hibát észleltetek még?
(az eddig írtakat azt hiszem mindenhol javítottam. Netre nem rakom fel egyelőre, mert a google-dok-on nem engedi utána rendesen szerkeszteni).

Helyszín is alakul már (még nincs véglegesen, pontosan, részletekbe menően lebeszélve), jó eséllyel fizetni se kell (csak ha a terület faházas részét kérnénk, de szerintem egy éjszakát mindenki kibír sátorban), állítólag le is lehet zárni, tűzrakó hely is van. Terület 15-25 emberre 5 ha elég? Ahol lennénk, ott 30 ha-ból lehet elvileg "válogatni".
Pénzügyekben mire lehet számítani, mármint úgy értem, hogy mit és mennyit érdemes beszerezni, mint szervezőnek?

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Kedd Május 18, 2010 1:49 pm

Az előző postom alapján kérnék pár tapasztaltabb emberkét, hogy válaszoljon.
A friss (eddigi hibákat többé-kevésbé javító) verzió itt van:
http://docs.google.com/document/edit?id=1klRUZMCw6CU4lJJqmYat0RKV96D0Z_G4eotPldvoW1E&hl=hu

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Kildar Kedd Május 18, 2010 2:08 pm

Na, most van időm, nézem. Aztán írok hosszút, de az is lehet, hogy egyszerűen készítek egy másolatot a dokuról és pirossal beleírom ahol gebasz van, azt meg majd visszaosztom neked. Valszeg MSNre is felveszlek mindjárt e célból.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Szer. Május 26, 2010 2:21 pm

Újabb változat Kildar útmutatása alapján. Úgy érzem közeledek a végleges változathoz.
https://docs.google.com/fileview?id=0B_iVxE-S0L_BZDgyMzcxNDctMWQ1NS00OTNkLTlmODEtNTk2YjVhMDYwYTE5&hl=hu

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Augur Hétf. Május 31, 2010 2:47 pm

Na írok ide is kicsit. Sztoriról komolyabb elképzelésem is van már, találtam egy olyan dolgot, ami minden játékosnak megfelelő motivációt nyújthat.
A játék a Kívánság-kő körül forogna. Ez az ereklye 1000 évente egyszer bukkanik fel valahol a világon, és a legtöbb varázstudó rögtön megérzi a hatalmas mágikus kisugárzását. A pletyka gyorsan terjed, így nemsokára rengeteg hős érkezik a felbukkanás helyére. A Kívánság-kő maga egyébként időn és téren át utazik az 1000 év alatt, és viszi magával az elkészülésének helyét is, így az információk amikkel aktiválni lehet (tekercsek, stb.) is. A játék nagy része e körül forogna, hogy a játékosok vadásszák az információmorzsákat, lenne köztük fals-infó is. A játék végén a játékosok közül a legügyesebb kívánhat valamit, ami "in-game" beteljesül (korlátok lennének, ne kívánjanak olyat, amit nem lehet megvalósítani, leginkább a következő dolgok lennének: pl. sebezhetetlenség, halálosan beteg hugi gyógyulása, stb.). A játék végén a követ hosszú előkészület után lehetne csak használni, így egy embernek esélytelen lenne az egészet végbe vinni, viszont a kő birtoklásának vágya széthúzáshoz vezetne, ideális esetben. Kellenének ugye előtörténetek is ehhez, hogy ki miért akarja annyira birtokolni a követ.
Lehet kicsit sablonsztori az egész, de eddig ez a legjobb ötletem, ami megvalósítható és ad mindenre (nem csapatalapú játék, intrika stb.) indokot.
Ha valami hiba van az elképzelésben, szóljatok.

Mellesleg, a játékhoz még világ lenne. Alternatív-FÖldre gondoltam, más népekkel és helyszínekkel, fajok nélkül... Ehhez tanács?

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Kapos LIVE - Page 2 Empty Re: Kapos LIVE

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.