LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

7 / 29 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Augur Kedd Jún. 01, 2010 4:35 pm

Több összefont szövetdarab, vagy hasonló, láncnak? Igazából engemet nem érdekel, csak azért tudjam, hogy mi a többé kevésbé használható és nem annyira veszélyes változat az ilyenekből.

Fejnek burkolt teniszlabda nem teszi meg? Annak húzása is van valamennyi szerintem, és annyira nem üt...

"A tényleges használathoz nem sok köze van..."?

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Jún. 01, 2010 7:53 pm

Használat: A láncos buzogányok a való életben erősen kontrollálhatatlan fegyverek, ráadásul a lógó fej miatt kel egy alapvető lendület is a hatékony támadáshoz. Ezt legtöbbször úgy érték el hogy a fegyvert folyamatosan mozgásban tartották, pörgették a fejet.
A lánc pedig egy darab, viszonylag hosszabb szövet, nem egymásba font vagy összekötött.
Teniszlabdával inkább ne próbálkozz, de ha gondolod egyszer barátilag fejbe húzlak egy zokniba húzott teniszlabdával Wink
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Augur Kedd Jún. 01, 2010 7:59 pm

Nem zokniba húzott teniszlabdáról beszélek, bár a sima burkolatlannal is fejbe lehet dobálni vagy a zoknissal is fejbe lehet vagdosni nyugodtan engemet, sokat nem árt már... x) Szivacsba vagy hasonló burkolóanyagba ágyazva, úgy gondoltam, a teniszlabda használatát fejnek.
Egy viszonylag hosszabb szövet nem szakad könnyen? Nem a hosszúságát akartam növelni, hanem kicsit erősíteni az anyagot...

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Jún. 01, 2010 8:01 pm

Érdemes nagyondurvánműszálas szövetekben gondolkodni, vagy munkaruhavászonban, ezeket egy darab ötösfonatban vagy 2*hármas fonatban felpakolva eléggé akarni kell hogy elszakadjanak.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Eglar Szer. Jún. 02, 2010 10:53 am

Illetve, ha már "egyéb" (értsd: nem kard) fegyverekről beszélünk, szóba jöhetnek az ilyen-olyan-amolyan balták, csatabárdok, estébé. Ilyen az egyik Kildar-féle gyártmány, a fej anyaga emlékeim szerint kartonmagos polifoam.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Szer. Jún. 02, 2010 12:56 pm

Korrigálnék, a fej tisztán polifoam, csak a belsején jobban meghúztam a szigszalagot, míg a külsejére egy alakra vágott csőhéj került.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Szer. Jún. 02, 2010 9:21 pm

Augur ne vedd zokon (zoknin) Gem kapcsolását, ő amojan műértő itt mert leöntötte valaki vassal, és pont jó rá...
a teniszlabda azért nem jó mert pattog, vagy ha lyukasztod akkor reped és repül!
ha a lengőzsinórzat fejéből elég nagy görcsöt burkolsz bőven habszivaccsal bugyolálva (un open cellás habbal) az teljesen OK, bár itt legalább két ellenvélemény erre fel fog merülni Twisted Evil a lényeg az, hogy ne húzd tixoval össze a szivacsot, hanem csak DuckTape huzatot simíts rá a formára!
megőrízve a pihepuha szerkezetét, hogy a kényesebb ízlésű úri közönség se rinyáljon, és a kemény macho is irígyelje szerkezeted.

a nyél találkozása a zsinórzattal legyen burkolva és a markolatgomb is mint egy hurkabofi, a "lánc" pedig ne lógjon odáig vagy méginkább túl azon a területen mint ahol markolod, a többi gyakorlás kérdése már!

ja és én személy szerint a láncosbuznyákot jól kontrollálhatónak tartom ha a megfelelő végénél vagy Twisted Evil Razz
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Jún. 02, 2010 9:38 pm

Belzee

Vasleöntés: Azért sokan örülnének ha ilyen vassal öntené le őket valaki Wink Megjegyzem műértő sem ettől lettem hanem attól pár tucat szakfórumtól/cikktől/könyvtől/videótól/szakértőkkel folytatott beszélgetéstől amin túl vagyok. De gondolom ezeken már te is túl vagy, sőt mivel ilyen bőszen gondolod osztani az észt valószínűleg többön is Wink
Láncos buzogány: Azért próbálj ki egy fémből készült darabot, ott kevésbé elhanyagolható ha esetleg visszacsap a kezedre a fej vagy egy melléirányzott ütés után a hátadon csattan Wink
A többivel még egyet is értek Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Csüt. Jún. 03, 2010 7:00 am

Meg mondjuk láncosbuzogány témában amit larper körökben nagyon sok helyen elfelejtenek (sőt, van ahol egyenesen pont az ellenkezője áll a szabályokban), hogy a lánc+fej legyen rövidebb a nyélnél, azon egyszerű okból, hogy ne verd vele kézen magadat. Ez egy polis fegyvernél nem gáz, de azt azért megnézném aki olyan kemény hogy leveszi a fémet kézfejjel. Tehát, jegyezzük meg, a láncosbuzogány nem ostor, ellentétben azzal ahogy egy-két helyen használják Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Augur Csüt. Jún. 03, 2010 1:44 pm

"Augur ne vedd zokon (zoknin) Gem kapcsolását, ő amojan műértő itt mert leöntötte valaki vassal, és pont jó rá..." Abszolúte nem veszem zokon senkinek a megnyílvánulását, se itt, se más fórumon, amíg a kultúra keretei között maradunk, és itt erre nincs panaszom. Smile Én mint mondtam, nem vagyok ennyire értő, láncingemet se én raktam össze (jobb is, mert lehet páran szívbajt kapnának tőle, meg elrettentő példaként mutogatnák), LARP-fegyverkezésben pedig még annyira sem vagyok jártas, ezért kérdezek sokat és vitázok, ha az általam gondoltakkal ellenkezik. Smile

Láncos fegyvert én abszolút nem használnék soha, mert nálam az öngyilkosság számba menne. Very Happy De akkor meg marad bennem, hogy mit mondtatok itt, hátha az ismerősi körből valaki-valamikor erre adná a fejét. Smile

Dobófegyverekre rátérnék, mert kapcsolódik a teniszlabdához: teniszlabda vattába vagy szivacsba burkolva, akkor szerintetek nem jó? Nem konkrétan dobótőrre gondoltam, hanem általában varázslat jelölőnek, így lehetne pár támadóbb jellegű mágiát is megjeleníteni, ami nem a "rámutatok-elaludt-meghalt-megnyúzódott-felkoncolódott" kategória, hanem kell egy kis célzás tudás és ügyesség is.

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Kedd Jún. 08, 2010 3:40 pm

Na urak ittvan a rettenetes harcilapát (nem, nem WoW replika csak a véletlen műve) Indúlt úgy hogy boffert készítek hát az első 3 ritkaszar lett 2 gumibot erősségű rettenet, 1 igazi hosszúkard atomdurva 2 méter bambuszból, látványánál már csak a tartóssága volt durvább. Kb 2 napot bírt ki ameddig teszteltük. Ver 4 es Magitor_LARP_kard.omg is elkészült vala.
Elötörténete az hogy volt egy olyan 130 centi hosszú bambuszka, no de nem a dísz fajta, hanem olyan amivel a kis sárgák alványzatot csinálna jó magasra. ez kb 8 centi vastag viszont a belsejében a juk csak 2 így szépen van 6 centi fala ami egészen meglepően bírja, pucin többször használva lett fa ellen és nemigazán érintette meg a dolog. Ő a mag. Le lett tisztázva róla a gallypontok és lecsiszolva. aztán kapot csőpolit vastagon, élzárópolit és zsugorfóliát. szép és jó és nehéz lett, hát kapott még egy fa burkolt keresztvasat amit úgy aplikáltunk össze hogy mozgásban ne törhessen, hisz szorul mint az eredeti kardokon, majd miután észrevettük hogy ez így se olyan igazi még kapott végébe beöntés ólombó, ami le let szépen dugózva, így a kard igaz másfél kiló lett viszont jól birta illetve akiket ütöttem vele azok is jól birták, nem is panaszkodtak hogy túl erős vagy dúrva lenne, viszont a hegye túl kemény lett ezért le lett cseéve a penge. Így készült el a mostani rettenet. a felépítése egyszerű rétegelve lettek a poli lapok így alakítva ki a kellő réteget az élnél, illetve a hegyrészen egy zárórész van amu után kezdődik a hegy ami teljes vastagságában poli oda már nem ér el a famag. 1455 gramm a lelkem. ma csináltam teszteljük is bizakodó vagyok hogy nem lesz annyira gáz mint amennyire kinéz.

boffer1
boffer2
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Jún. 08, 2010 4:22 pm

ez emlékeztet egy régebbi mások által egyszerűen csak hóhérpallosnak titulált kardomra. Hasonló volt a súlya és méretei, négy réteg polival, keresztvas felé kisúlyozva de ettől még így visszagondolva szar volt.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Jún. 08, 2010 5:03 pm

Kicsit tuskó ez a kard... bármiféle offense nélkül mondom ezt, ráadásul ha ezzel véletlenül fejbehúzol valakit, hát a polifoam nem sokat fog érni...
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Kedd Jún. 08, 2010 5:35 pm

"...szerintem a fejlövést mindenkinek magán kell kipróbálnia a saját fegyverével." Z.J.

Ha tesztelni akarod akkor Ashinak eleget téve kérd meg vala párod hgy Bumm a fejbe és akkor a tuti, addig meg kísérteti eszköz.
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Jún. 08, 2010 6:03 pm

Nem túl jó módszer, mert van, akit nyugodtan ütlegelhetsz fejbe szerszámnyéllel is - tehát ha kibírja, akkor a burkolatlan szerszámnyél jó kardnak? Ugye, hogy nem.

Ennek a fegyvernek alapvetően a súlyával van baj, mert reálisnak reális, de kurva reális sérülést is lehet vele okozni, pusztán a fegyver tömege miatt. Nem véletlen ajánlják Spectréék a PVC-magos kardokat, bár azok szerintem már túl könnyűek. De PVC-magos kardból is volt már olyan a kezembe, hogy "ez kurvajó fegyver". De szerintem az ilyen másfél kilós rettenetek nem LARP-ra valók.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Jún. 08, 2010 6:41 pm

Deman mondta egyszer:
"reális súlyú fegyverekkel reális sérüléseket lehet okozni"
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Kedd Jún. 08, 2010 7:44 pm

Anno edzegettünk kb másfél kilóra kihozott párnázott kardokkal. Durva mennyiségű poli volt rajtuk. Végül megállapítottuk, hogy ez sok mindenre jó, csak arra nem, hogy odakúrhassunk velük, tehát értelmük nem volt sok (igen, edzésen néha szoktunk teljes erővel vívni párnázottal).
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Kedd Jún. 08, 2010 8:37 pm

Na igen megütögettetem vele maga meg Valentínékkal kipróbálom mit mutat vagy beválik vagy nem. Ahogy próbálgattam ma magamon idáig okésnak tünik a dolog az biztos hogy súlyozása miatt én spec ezt jobban tudom forgatni és használni de főleg visszafogni int egy pille pvc magosat, illetve a hegye döfi jó mert a kupak helyén tartja az anyagot és eléggé buci ott hogy puha maradhasson és a póvertép sem keményítette fel, és nem karcol. ha nagyon gáz akkor szétszedem és kap egy pvc magot, de azt is kisúlyozom de akkor az nem lesz 500-700g nál több. Mondjuk csodálkozom rajta mert az előző verziója durvább volt és nehezebb is és az is lett tesztelve több emberen aktív harcban (larposok közt) és nem panaszkodtak rá. Szeretnék azért egy egyensúlyt találni valahol, de a biztonság a fontos itt. Viszont azt gondolom hogy a szervezők ilyen esetben amblokk leszarják hogy hogy vívok meg milyen technikával ha nehéz a kard az nehéz és nem jöhet be.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Eglar Csüt. Jún. 10, 2010 8:48 am

Spectre írta:Anno edzegettünk kb másfél kilóra kihozott párnázott kardokkal. Durva mennyiségű poli volt rajtuk. Végül megállapítottuk, hogy ez sok mindenre jó, csak arra nem, hogy odakúrhassunk velük, tehát értelmük nem volt sok (igen, edzésen néha szoktunk teljes erővel vívni párnázottal).

Hát igen. Ha valami nehéz, az rengeteg polifoammal se lesz túl biztonságos. Volt már zúzódásom is, agyrázkódásom is polizott kardtól, ami kb. 1,7 kg, szintén atomsok polifoammal, pedig Gem akkor még úgy rendesen erőt meg lendületet se adott bele. Very Happy (az igazsághoz mondjuk hozzátartozik, hogy a második esetben a "keresztvas" belapulós puha volta miatt utólagos feltételezéseink szerint a Mordschlagnál a fa markolatot/polizott, de attól még ólom markolatgombot vettem le fejjel)

Amúgy Magitor, egyetértek abban, hogy a pillekarddal nehéz bizonyos dolgokat megcsinálni. Ha találsz valami épkézláb középutas megoldást, ami szervezőknek is jó, annak én is örülnék. Very Happy (ja, találtál. Csak én meg nem nagyon aludtam. sry ^^)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Csüt. Jún. 10, 2010 10:26 am

Eglar írta:
Spectre írta:Anno edzegettünk kb másfél kilóra kihozott párnázott kardokkal. Durva mennyiségű poli volt rajtuk. Végül megállapítottuk, hogy ez sok mindenre jó, csak arra nem, hogy odakúrhassunk velük, tehát értelmük nem volt sok (igen, edzésen néha szoktunk teljes erővel vívni párnázottal).

Hát igen. Ha valami nehéz, az rengeteg polifoammal se lesz túl biztonságos. Volt már zúzódásom is, agyrázkódásom is polizott kardtól, ami kb. 1,7 kg, szintén atomsok polifoammal, pedig Gem akkor még úgy rendesen erőt meg lendületet se adott bele. Very Happy (az igazsághoz mondjuk hozzátartozik, hogy a második esetben a "keresztvas" belapulós puha volta miatt utólagos feltételezéseink szerint a Mordschlagnál a fa markolatot/polizott, de attól még ólom markolatgombot vettem le fejjel)

Amúgy Magitor, egyetértek abban, hogy a pillekarddal nehéz bizonyos dolgokat megcsinálni. Ha találsz valami épkézláb középutas megoldást, ami szervezőknek is jó, annak én is örülnék. Very Happy (ja, találtál. Csak én meg nem nagyon aludtam. sry ^^)
Már egy próbán túlvagyok vele adtam vele rendesen és kaptam is eddigiekben bíztató. Szerintem a régebbi kardoknál az lehetett a gond hogy rosszabb volt a poli minősége. Szerintem ezek fontosak: Kard magja mekkora milyen anyag, a polifoam tipusa illetve hogyan tudod a keresztmetszetet megépíteni, a kard súlya illetve a kard súlyozása. Az enyémnek keresztvastól 20 centire van. Nagyon jó a húzása irányíthatósága. Sokkal finomabbat üt így mint az előző felpolizással (zsugorcső). Szurásbiztonsága az rendben van, vágásbiztonsága is jó mert nag a felülete így nehezebben lehet gyorsítani viszont ha kritikusan rossz vágást csinálok vele akkor ugya fordul lapra és ez hihetetlenül lelassítja. Stb stb stb. Ma Belzee leellenőrzi, szóval egy nálam szakértőbb ember is fog rá mondani valamit. Gyanítom hogy a súlyozás itt a főbb tényező hogy nem űt akkorát mert a forgáspont megfelelő helyre kerül így igaz nagyobbat lehet vele ütni ha belehúzol viszont kevesebb energiát kell (jóval) belefektetni hogy úgy mozogjon ahogy illene és emiatt vissza tudom fogni. Remélem értitek mire akarok kijukadni. ezt úgy tudnátok ipróbálni hogy tesztek egy plusz sújt a fegyveretekre vagy botra amit már éreztek és először keresztvas vagy max tőle 20 centire rakjátok ki és úgy vágtok vele azután a végére valahova és megértitek mit mondok. Elnézést ha szájbarágós lettem volna.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Jún. 10, 2010 2:43 pm

Magitor írta:Szerintem ezek fontosak: Kard magja mekkora milyen anyag, a polifoam tipusa illetve hogyan tudod a keresztmetszetet megépíteni, a kard súlya illetve a kard súlyozása.

Ebből kiemelném a poli minőségét. Igazából legideálisabb legfaszább fegyókat HI (high impact) szivaccsal lehetne csinálni. Ez külön arra van ugyebár kitalálva hogy nagyerejű hatásokat tompítson. Csak az a gond hogy ezt egyrészt kiskereskedelmi forgalomban itthon illetve környező országokban gyakorlatilag lehetetlen beszerezni, másrészt még ha be is lehetne, embertelenül drága. Sad
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Csüt. Jún. 10, 2010 3:46 pm

Megnéztem, nem rossz! de inkább gyakorolni használnám ebben a formában mint az általam ismert játékokra vinni és megvárni hogy valaki beleüsse az orrát...
...kis változtatásokkal én engedném játékba ha gyakorol vele és az ellenfelei is szokják a svungot akkor nem rosszabb mint bármely böszme famagos...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Vas. Jún. 13, 2010 8:20 am

Ahoy!

Hát Magitor új kardját még nem volt lehetőségem tesztelni, de az előzőhöz volt szerencsém. Ha ez annál biztonságosabb akkor egyértelműen a "jó" kategóriába tenném. Bár lehet elfogult vagyok, az előző kardja sem volt olyan vészes, főleg mivel kaptam vele 3 fejest (saját ellépés, meg beleesés miatt...), és semmi bajom nem lett belőle, valamint nem üt nagyot. Persze lehet ez azért van mert Magitor is használja azt a dolgot amit sok "Larper"(nem a trú-k a többi...) nem, mégpedig hogy, mielőtt a penge megütne vissza vesz a lendületéből. Szóval szerintem egy kardot nem csak a súlya vagy a burkolása határoz meg- persze előbbi lényeges utóbbi elengedhetetlen-, hanem az is nagyon fontos ,hogy ki és hogyan használja. Legszebb példa erre az volt a amikor srác a 12 réteg vastagon burkolt karddal( viszonylag biztonságos is volt ) akkorát ütött barátnőm ujjára hogy három napig be volt neki dagadva...és mindezt hősünknek úgy sikerült elérnie hogy a saját "überdetáp" alapállásából csinált mindent. Ez az alapállás pedig azt jelentette hogy a kardot feje fölött hátra tartva egészen a földig leengedte. affraid affraid Lendület volt rendesen, ész az már kevésbé.

Egyébként súlyra szerintem az amit Magitor leírt nem vészes... nekem is van egy kardom amit az Ashi-féle útmutató alapján csináltam. Egyszerű egykezes kard de az extrákkal olyan kb 1 kiló de ez is valamelyest markolat felé van súlyozva.

Egyébként sok helyen láttam erre felé leírva a fémmel való súlyozást, ezt mennyire szeretik/ nem szeretik larpokon? Úgy értem hallottam egy olyat hogy például Luminára nem engedik be azokat a kardokat amelyekben fém van, legyen az akármilyen formában.

Augur, a láncosbuzogány mint fegyver érdekes lehet larpon, de én a helyedben maradnék a sima buzogánynál változatánál( bár annál meg jobban használhatóbb a sima egykezes kard)Razz. Valamiért az eddigi harcokon nem láttam sok lehetőséget arra hogy valaki ezt használhassa, érdemben. Ellenpéldának lehet mondani a pajzs mögé való benyúlást...csakhogy el is kellene addig jutni és egy kard jobb védekezésre mint egy láncos buzogány. Tehát ha a pajzs mögé-nyúlás csak az indíték akkor inkább javasolnék egy szablyát. Annak ellenére hogy a tavalyi szablyámnak alig volt hajlása ( a polifoam jócskán visszavett belőle) még így is legalább kétszer sikerült embermagas pajzs mögé benyúlni vele és végighasítgatni az embert deréktól csaknem mellkasig.
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Jún. 13, 2010 8:43 am

Lorin írta:
Egyébként sok helyen láttam erre felé leírva a fémmel való súlyozást, ezt mennyire szeretik/ nem szeretik larpokon? Úgy értem hallottam egy olyat hogy például Luminára nem engedik be azokat a kardokat amelyekben fém van, legyen az akármilyen formában.

Luminán a főszervező lándzsájában van fém és az ütőfelülethez elég közel, szóval... Rolling Eyes

Mindenesetre szerintem a fémmel súlyozás addig nem gáz amíg nem kerül az ütőfelület közelébe.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Jún. 13, 2010 8:54 am

amíg nem érzed hogy valami túl kemény addig oly indegy amúgy is. Attól függ hogy van benne a fém, pl a sátorlécen ami van fém igencsak a leszarós kategóriába esik, de ha mondjuk a poli kard végéből kiáll egy százas szög az megint más tészta. de a fém keresztvasakat nem szokták szeretni ha polizva van ha nincs. (persze egyesek ettől még használják)

Ellenben súlyozásokat rendszeresen indokolatlanul nagy anyákkal, csavarokkal, ólommal meg hasonlókkal szokták megoldani (vagy hogy egy személyes példát említsek, kútfenékszeleppel kicsit megfelxelve)

szóval nagyon elterjedt
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 7 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 29 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.