LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

trailer

+17
Pangloss
Árnybíró
Gjin
Tani
DreamLord
Eglar
Denegra
Lorin
Mart
belzee
Magitor
Ashi Valkoinen
Gem Kapocs
Spectre
Kildar
Lobster
Sonir Norend
21 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

trailer Empty trailer

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Május 03, 2011 6:29 pm

Dreegarral felmerült bennünk egy gondolat.

Mint ahogy azt mindenki tudja van a neten egy-két kurva jó larpos videó (sok rosszal együtt) de így magyar larpos videóból kb csak szar van fönt semmi olyan amire egy kívólálló is azt mondaná, hogy jó. Namost ha valaki nem tudja mi az a larp de megpróbálják páran beszervezni mondván hogy ez jó aztán a neten csak rossz dolgokra akad magyar larpokról az úgy nem teljesen előnyös. Ellenben ha ne adj isten lenne egy jó videó azt még mutogathatnánk is.

Szal a feladat készíteni egy jó larpos videót.
Erre több módszer is van de azt hamar beláthatja mindenki, hogy a legjobb neten lévő larpos videók mind megrendezettek és/vagy profi kamerások csinálták.
Szóval megrendezett jelenetek terén kell gondolkodni első körben szerintem, ezekre nagyon jó példák a Talsker Wölfe videók, abból is talán az első amihez a legközelebb kerülhetünk.
https://www.youtube.com/watch?v=qvPiEkg-N5s

Természetesen ehhez kéne legalább 5-10 ember a lehető legjobb larpos cuccában, én tudok kamerát szerezni illetve van némi tapasztalatom videó vágásokban is bár úgy érzem van aki ebben überel, valamint ki kellene találni hogy milyen videót is csináljunk konkrétabban.

De első körben ugye a nagy kérdés, hogy van-e erre érdeklődés részetekről?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Kedd Május 03, 2011 6:50 pm

Deja vu?

https://larphatar.hungarianforum.com/t167p300-vivas-technikak-tapasztalatok-es-utmutatok#16833

Akartunk ilyen témát, de a februári felvetésre nem volt túl nagy érdeklődés...

SZERK: a videó egyébként pofás, kár hogy prodidzsájt raktak alá, az nem illik oda. Viszont ha ilyen látványelemekkel akarunk dolgozni, az nem egynapos meló, ekkora esésekhez és ilyen szintű koreohoz több gyakorlás kell (kivéve ha már összeszokott a csapat).


A hozzászólást Lobster összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Május 03, 2011 6:55 pm-kor.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Kildar Kedd Május 03, 2011 6:53 pm

Ez tipikusan olyan dolog ami kb félévente felmerül, hirtelen mindenki belelkesül rá hogy ja dejó lenne, aztán amikor tényleges munkára kerülne a sor alábbhagy a lelkesedés. Remélem idén máshogy lesz, én hozzá tudok járulni személyemmel és jelentős vastartalmammal Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Spectre Kedd Május 03, 2011 7:05 pm

Amint elkészül a vasam (ugye, Ádám) és a ruhám (ugye, Gem), engem is érdekel Very Happy
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Május 03, 2011 7:20 pm

ezért vagyok én itt, hogy baszogassam az embereket. Ahhoz kurvára értek. Amúgy meg nem tervezem hogy ennyi kaszkadőr jelenet legyen a videóban mert az elég macerás.
Amúgy meg nem is kell olyan videót csinálni ami ennyire egységes és egy idővonalon mozog. Szal bármikor megcsinálható az is hogy sok kis részletből rakjuk össze amiket egyenként különböző időpontokban veszünk fel.
És nem tervezem hogy ez egy héten belül meg lesz csinálnva, mindennel együtt, azaz eltervezni hogy pontosan milyen legyen és a többi azt mondanám egy-két hónap minumum ha tényleg jót akarunk
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Május 03, 2011 7:58 pm

Látványos amikor valakit mellbe basznak és megy tovább. Mellvértben meg simán vállalható fém ellen is Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Május 03, 2011 11:14 pm

Szükség van rá, valóban.

Én már több építésre is javasoltam Kildarnak, hogy forgassunk, de mindig lehurrogott - hozzáteszem, hogy jogosan - hogy ha fakardokat hozunk, em lesz építés. Ez igaz. Másrészt, ha tényleg egy jobb videót szeretnénk, arra rá kell áldozni egy napot, egy estét. Nem larpok holtidejében, építkezések alatt kell forgatni.

Sonir
Szerintem jobb lenne egy alkalommal felvenni. Akkor ugyanaz a kamera, ugyanazok a cuccok, ugyanaz az időjárás, stb., nem lesz minden más felbontásban, formátumban, ilyen-olyan fényerővel, fehéregyensúllyal, lófasszal. Ráadásul ebben az esetben egy alkalommal kell cipelni a felszerelést is.

Szóval javaslom, érettségi/vizsgaidőszak/diploma után találjunk egy időpontot.

Amit előzetesen találjunk ki itt:
1. Időpont: Mikor érünk rá. Lehetőleg a "bazmeg közbejött valami"/"lekéstem a vonatot, nem megyek" dolgokat mellőzve.
2. Hol? A tatabányai terep szép és jó, de ha a társaság többségének egy bp-i helyszín jobb, akkor inkább az, nem a terep a lényeg.
3. technikai felszerelés: ki mit hoz. A kamera paraméterei (felbontás, milyen akksi kell, milyen memóriakártya, minőség, fájlformátum. A felszerelést ki is kell próbálni, milyen felvételt készít napfényban, árnyékban, felhős idő esetén, alkonyatkor, esetleg fáklyafényes sötétben. Frame/sec, mennyire élesek pl. a kardvágások.
4. Mit mutatunk be? Harcot, egy adott LARP-ot, esetleg a LARPHaTár-t reklámozzuk? Legyenek-e életképek (ehhez jobb a terep), látványos harci elemek. Legyen-e nem begyakorolt harc? Éjszakai/alkonyat harcok, életképek, erdőben osonás, mászkálás, rejtőzés? Amit kitalálunk jelenetet, jó lenne megtervezni is, hány emberrel, stb.
5. Feldolgozás: ki csinálja, mikorra, zene, effektek, stb...

Elsőre kb. ennyi, amíg nem agyaltunk rajta, kár kimenni...
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Május 04, 2011 12:30 am

a forgatás mikor legyen azt még ráérünk kitalálni, először azt kell hogy mit, mire ezt lekonkretizáljuk addigra már eltelik pár hét és mindenkiben jobban konkretizálódik hogy mikor ér rá.

Amúgy meg a több időpontos leforgatásnál amiket felvetettél csak akkor gáz ha egy nagyon egységes dolgot akarunk csinálni. Ha csak sok kis életkép van összevágva, amolyan pár másodperces jelenetek akkor ez egyáltalán nem probléma, és még csak nem is feltétlenül kell kimenni mindig tatabányára.
Gondolok itt olyanra hogy egy-egy jellgezetes larp poént megörökítünk vagy rövid jeleneteket eljátszunk amik jól néznek ki.
Megvalósíthatóbbnak és jobbnak tartom mint egy 5 perces folyamatos gyakást, ahhoz tényleg túl sokat kéne gyakorolni hogy ne nézzen ki gázul

A hol és a technikai felszerelés megintcsak olyan hogy amint kitaláltuk kicsit konkrétabban hogy mit akarunk leforgatni akkor kell visszatérni rá, feldolgozás szintén bár mint mondtam azt akár vállalom is.

A Mit az amit első körben át kell tárgyalni.
Konkrét larpot semmiképp se reklámozzunk. Egyrészt nagyon lekorlátolja a lehetőségeket másrészt nem is tudok igazán olyan hazai larpot amit érdemes lenne videóval reklámozni, max kis extraként berakni.
LarpHaTár reklámozása megintcsak nem hiszem hogy célja kell egyen a videónak persze a ha elég LarpHaTáros vesz részt a készítésében mindenképp meg lesz említve.

Életképek is lehetnek de nem hosszadalmasak. Szal mint mondtam én elsősorban különálló rövid egységekben gondolkodom amiket egybe illesztünk a végén valamilyen módon. Lehet itt akár amolyan kandikamera szintű műsoron gondolkni,
https://www.youtube.com/watch?v=u-gALplK3fs

mondjuk éjszakai cuccokat nem tudom mennyire lehet felvenni nem tartom túl valószínánek hacsak nem berhelünk össze egy éjszakai kamerát

első körben így ennyi most így fél háromkor

---------------------
EDIT: Jah igen, pl olyan jelenet simán lehet benne hogy első pár másodpercben valaki nagyban wowozik, ő az májer ott aztán felkap valami gagyi cuccot magára kimegy az erdőbe, szembe találkozik egy nagydarab fullvértes emberkével akit megpróbál két kis tőrrel leszúrni. Erre kap egy nagy pofont/megcsapják karddal amitől repül egyet. MAjd végül egy felirat "real life expiriences may vary" (hasonló dolog van ráírva a legtöbb mmorpg dobozára) ez így pl kb 30 másodperces cucc lenne mindenféle szövegelés nélkül.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Május 04, 2011 1:02 am

A WoW-os példával átjött 100%-ig, mit is gondoltál. Én egy kicsit másban gondolkodtam, azért nem értettem meg rögtön. Egyébként nem baj, ha humoros, nem komolykodó, sőt, talán még többet is érne.

Viszont akkor mi a célkitűzés?
Csinálni egy larp-ot népszerűsítő videót?
Csinálni egy nem gáz magyar larpos videót?

Jelenetek
Természetesen én sem 5 perces folyamatos gyakásra gondoltam, sokkal inkább 2-10 másodperces jelenetekre, esetleg 3-5 jeleneteként lennének összefüggőek, pl. 1. jelenetben leszúrnak egy zászlós embert, aztán 2-4 valami más, 5. ben meg aki leszúrta, rohan egy zászlóval, stb. Korábban Petivel vettünk fel olyat is, amiben engem lerúg a Caern kapujáról és legurulok végig a lépcsőn, az ilyen kevésbé meghalsz bele kaszkadőr jeleneteket még vállalnám is. Amit szerintem beletehetnénk:
-Bevezetés és vége: olyan vicces jelenetek, amit előbb is vázoltál. A WoW-os például kezdésnek nagyon jó lenne.
-Életkép (komoly): zsoldoskompánia vacsorája a tűz körül, dolgozó parasztok, Spectre-féle sütögetés.
-Életkép (kevésbé komoly): bálnazsír kotyvasztás...
-Harc: párharcok, esések (pl. legurulás az egyik nagyobb lejtőn)
-Harc: CTF-es jelenetek
-Harc: tüzes nyíl az erődbe, íjász a tornyon
-Harc: vértes-csőcselék összecsapás, pár másodperces jelenetekkel, ebbe is lehet viccet vinni, pl. Eglar burkolt serpenyőjével leütnek egy vértest.

Tatabánya vs. nem tatabánya
Egyetlen előnye, hogy ott van épített környezet. Egy toronyból lövő íjász, egy fal mögé berepülő tüzes nyíl, egy tábortűz körül üldögélő zsoldoskompánia sokat dob az egész hangulatán. Különálló, kis jeleneteket itt is fel tudunk venni, van elég helyszín és larpos ruha is. Az egy napon kamerázást azért lenne jó, mert akkor elég egy időpontot kitalálni, elég lenne a vonatozóknak egyszer utazni a cuccaikkal, az érzékenyebb felszerelést elég lenne egyszer szállítani. Több alkalomra szétszedni szerintem erőforrás-pazarlás, ráadásul nyáron elég nehéz olyan 2-3 időpontot találni, ami több embernek jó.

Kamera
Ezért írtam, hogy ki kell próbálni, mire képest. Ne a terepen érjen az a pofon, hogy megtelt memóriakártya, szar felbontás, rossz felvételi minőség.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Magitor Szer. Május 04, 2011 8:50 am

Nekem a Tatabányával a Táv A GOND persze ha többen megyünk olcsóbb alapon, mert ez önköltséges dolog, bár szép is lenne ha lenne többek közt olyan keret amiből az ilyeneket lehetne fizetni. Szerintem a többhelyszínes dolog nem gáz, ha ugyanaz a kamera van, akkor azonos minőségben lehet filmezni, az időjárás nem olyan mértékben változtatja meg a fényviszonyokat hogy bullshit az egyik a másik meg LorT masterpiece minőség. Én arra szavazok hogy ha lehetőség van rá máshol felvenni ilyet és több időpont van akkor, csináljuk úgy, mert pl Caern is belefér hogy milyen egy erdő, akkor valami pusztán egy nagyobb skirmish. Esetleg Agnusékkal kellene beszélni, mint lehetőség Cornuban filmezni mint "másik város". Lehetőség az van dögivel.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Szer. Május 04, 2011 9:39 am

Khmmrr...
Látom komolyodik a téma. Ez jóóóó!
Akkor viszont határozott javaslatom, hogy LT-re aki jön az készüljön fel lélekben egy kis megbeszélésre, ennél jobb lehetőséget keresve se találhatnánk ennek átbeszélésére (a vasárnapi délelőtt nagyobb részét nyitva hagyjuk a témának)

Másrészt, ha már csinálunk valamit akkor csináljuk jól, és ne csak egy ratyi kézikamerával menjünk. Vannak larper cimboráink között TV-s supporttal és komolyabb felszereléssel bíró emberkék, javaslom az ő bevonásukat is (eleve az sem baj, ha egy-egy jelenetet inkább több kamerával veszünk).

5 perces egybeklippet semmiképpen nem csinálnák, egyrészt olyan koreo-t nehéz megtervezni, másrészt egy ilyen videónál inkább klippszerű a stílus, ami ritkán tartalmaz akár csak 30 seces anyagokat is. Kicsit hazabeszélek, de itt egy viszonylag jól szerkesztett anyag látható. https://www.youtube.com/watch?v=D0psObGFgBc (sajna a rendelkezésre álló videoanyag limitált volt, kb 20 percből kellett egy 5 perces klippet csinálni, tehát a tartalmat nem kell nézni, csak a szerkesztési stílust)

Persze az is kérdés, hogy mennyire lenne tematikus az anyag, a vágóképeket vagy teljesen alárendeljük az adott pillanatok ábrázolásához, vagy belevinni egy tematikus fonalat "forgatókönyvet", ami végigkíséri az egész jelenetsort, és le is zárja azt. Előbbi tökéletesen alkalmas egy ilyen generic "toborzópromónak" (erre példa a fenti linkelt cj-s klipp) de ha komolyabban a LARP-ot szeretnénk imageépíteni, akkor kéne bele "tanulság" is.
Pl ha a wowos kissráccal kezdenénk, akkor egy "jellemfejlődés" lehetne az egész végére, mondjuk elején egy kocka kis antiszociális izéből a végén egy trúlarper cuccokkal felszerelt, a játékostársaival ÉLŐBEN jól szórakozó arc lehetne belőle.

Összegezve: ha tényleg cél, hogy kurva jó anyagot csináljunk, és nem az lesz hogy a felénél rinyahisztijajjdógoznikell, akkor egész komoly "projectnek" meg lehetne hirdetni ezt a cuccot, ami mögé vszeg tudnánk kicsit több erőforrást is behúzni, mint ha csak 5-10-en kimegyünk egy kamerával. Persze ennek feltétele, hogy akik részt vesznek benne, ne legyenek türelmetlenek és ne fogyjon el a lelkesedésük, ha mondjuk két hét múlva még nincs kész a hálivúdot alázó szupervideó. Egy ilyen cucc előkészítéséhez, tervezéséhez és magához a kivitelezéshez is idő, energia és türelem kell (noh meg egy kis szerencse a forgatási napra, hogy jó idő legyen (nem sok értelme van olyan viedót csinálni ahol ilyen fátyolos borult idő van egész nap, akkor nagyon szarok lesznek a színek, bár egy vad viharos villámlós cucc nem nézne ki rosszul Smile )

Egyébként profibb cuccal a több alkalom sem gáz, ott kevésbé számít a környezeti hatás. Na, meg persze ha jó anyagot akarunk akkor úgyis sokszoros ráhagyással kell dolgozni. Egy jó 5 perces klipphez nem árt ha van legalább 1-2 ÓRA anyag amiből lehet válogatni, de még jobb ha erről az 1-2 óráról legalább 2-3 kamerával vannak felvételek több szögből...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Május 04, 2011 10:01 am

elsősorban az lenne a cél, hogy csináljunk egy jó magyar larpos videót, hogy meg tudjuk mutatni másoknak lehet ilyet is. Másodsorban meg azért hogy utána menőzhessünk vele. Aztán ha jól sikerül és tetszik másoknak akkor csinálhatunk többet és specifikusabbakat.

Amúgy meg amiket mondtál jeleneteket Ashi azok kb mind mehetnek bele. Nem muszály minden jelenetnek viccesnek lennie de nekem az a véleményem ha van benne valamilyen módon vicces (legyen az akár csak larposoknak vicces) akkor többen nézik meg. Hasonlóan mint egy vírusmarketinges videónál. De pl az életképes csendben sütögetés részek simán beleférnek ilyen "And know something completely different" jelleggel

homár:
Elsőre nem gondoltam hogy vérprofi dolgot csinálnánk de ha van olyan TV-s cimbora akit érdekel szerintem nem zárjuk ki a lehetőségből Smile
de amúgy szerintem az lenne a legjobb ha lenne amolyan témavezetése, és jahm akár ilyen fejlődést is bemutathatunk, első körben amúgy is ezt kell megbeszélni. Ha valakinek van egyéb ötlete felvetés az is nyugodtan megmondhatja még erősen a brainstorm fázis elején tartunk
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Szer. Május 04, 2011 10:17 am

Nem muszáj(LY) vérprofinak lennie, elég csak az elérhető legjobbat megcsinálni Very Happy Nem lesz fullhd 3D imax mozi attól, hogy jobb kamerát használunk, és esetleg valaki olyan végzi az utómunkát, akinek a szakmájába is vág.
Viszont az az általános tapasztalatom, hogy mivel akár hetek/hónapok is eltelhetnek az "első kapavágás" és az első felvételek között, majd a videóvágás is időt vesz igénybe (már ha jól csinálják és mondjuk van mellette még normális életük is), ezt viszont a türelmetlenebbje nehezen viseli és behisztizik.
Tehát abban az esetben ha ilyen hirteleneredményt váró embereket sikerül összeszedni, akkor osztom a véleményed Sonir, akkor kezdetnek megteszi egy ilyen tényleg "homemade" stílusú videó. De ha erre összejön egy normális kemény mag, akkor mindenképpen javaslom a komolyabb tervezési fázist és profibb techet. Egyszerűen azért, mert egy középszar videót megcsinálni is baromi sok meló, és egy kétszer olyan jó viszont nem kétszer annyi munka, hanem mondjuk 30%-al több.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Spectre Szer. Május 04, 2011 10:40 am

Erdő mintha véletlenül TV-nél dolgozna... Ha jön LT-re, akkor meg kéne kérdezni.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 04, 2011 10:41 am

Ahol nagyon sok egyébként nem annyira szar hazai és külföldi videó is elcsúszik, azok a felszerelések, erre is figyelni kell. Szerencsére jelen társaságnál ez talán a legkisebb probléma, de azért el kell ezen is gondolkodni.
Amin viszont igen, az a környezet berendezése, díszletek, ez már okozhat problémákat.
Általános larp reklámozó videót én személy szerint jobbnak tartom, harci jelenetek megkoreografálása és begyakorlása a megfelelő értelmes emberekkel annyira szintén nem ház mint az tűnik, feltéve hogy nagy repülésekből és esésekből korlátozott számút akarunk beletenni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Spectre Szer. Május 04, 2011 10:42 am

Viszont a jelmezekhez hozzátartozik, hogy meg kell nézni majd hogy mit engedünk be és mit nem. És akinek valamije nem lesz beengedve, az ne durcázzon be. Én pl utálom a lepedő vastagságú köpenyeket Very Happy
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Május 04, 2011 10:51 am

Első körben én azt mondom hogy célozzuk meg a kevésbé profi kivitelt aztán ha úgy látjuk, hogy nem lankad a lelkesedés akkor átválthatunk profibbra is. Mint mondtam én mindenképp úgy számolom hogy minimum 1-2 hónapba tellik a dolog.

Meg amúgy is először valami "forgatókönyv" szerű kell hogy kész legyen

Spectre, ez egyértelmű sőt azt se tartom kizártnak hogy csak a videó érdekében csináljunk meg pár dolgot. De ugye ezért is kell először kitalálni hogy pontosan mit akarunk.


Szal nyugodtan lehet ötletelni "jeleneteket" illetően, akár csak nagy vonalakban is
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Spectre Szer. Május 04, 2011 10:52 am

Én meg mondjuk aszondom, hogy pont ugyanannyi idő valamit szarul megcsinálni, mint jól. Akkor meg már legyen jó.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Szer. Május 04, 2011 1:21 pm

Spectre írta:Erdő mintha véletlenül TV-nél dolgozna... Ha jön LT-re, akkor meg kéne kérdezni.
Dracknak is van TVcontatja. Meg még akad egykét emberke...
Sonir írta:Első körben én azt mondom hogy célozzuk meg a kevésbé profi kivitelt aztán ha úgy látjuk, hogy nem lankad a lelkesedés akkor átválthatunk profibbra is. Mint mondtam én mindenképp úgy számolom hogy minimum 1-2 hónapba tellik a dolog.
A kevésbé profi és a profi közti különbség munkában kevés, de eredmény szempontjából sok. Osztom Spectre véleményét.
Illetve az 1-2 hónapot sem érzem túl reális értéknek, leginkább a naptárra nézve nem.
Sulivége(iskolásoknak), féléves zárás (melósok némelyikének), vizsga/érettségi időszak, Demgardi Krónikák / Projektprijot (szervezőknek és igényes játékosoknak felkészülés), Larper szezon úgy unblock. Ezek mellé berakni komoly projectet csak az tud akinek nem sok melója van a fentiekkel... Reálisnak inkább a tervezési fázis tűnik a köv. negyed évre és augusztus/szeptember magasságára a tényleges forgatás, majd ősszel az utómunkák.
Persze bizonyosan van aki jobban ráér, de szerintem a potenciális résztvevők jelentős része érintett az említett témák legalább felében.
Szvsz.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Május 04, 2011 4:39 pm

a proi alatt én azt értem hogy sok kamerás cucc meg hasonló jó felszerelés. Mint mondtam az ilyen jellegű dolgokat persze nem utasítom el de vagyok olyan pesszimista hogy ne számítsak rájuk.

Az 1-2 hónapot meg minimumnak mondtam végig, teljes mértékben tisztában vagyok vele hogy ez simán elhúzódhat tovább is, de ez az időkorlát aminél lejebb semmiképp sem lehet tolni szerintem másrészt még mindig jobban hangzik mintha azt mondjuk hogy "srácok csináljunk egy 5 perces videót, csak fél évnyi munka kell hozzá!"

Mindenesetre továbbra is azt mondom hogy inkább azon kezdjünk el agyalni, hogy a videó milyen legyen, a kivitelezésen ráérünk utána morfondírozni.
Természetesen majd a hétvégi találkozón jobban át tudjuk beszélni de ötletelni addig is lehet és kellene.
Szóval várnék.


Pl nem tudom hogy olyan jelenet kell-e bele amikor boltba vagy egyéb civilek közé bemegyünk larper ruhába, mert ez pl vicces lehet csak mint tudjuk van pár akadálya. Legrosszabb esetben, csak úgy tennimintha civilek közé mennénk és valójában a "civileket" is mi játszuk el.
trailer Ezpedg
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Szer. Május 04, 2011 6:14 pm

Ha semmi vitatható (értsd törvénybe ütköző) cuccunk nincs akkor simán elfér egy valódi civilek közé menetel (leginkább nem steampunk ésvagy modern jelmezek).

Viszont az már megint nagyon más hangulatúvá teszi az anyagot. Egy trailernek leginkább a dolga, hogy a "mi" közegünket mutassa be, nem pedig az, hogy rámutasson, mennyire nem tudnak mit kezdeni velünk a "civilek". Az egy dokumentumfilmes alaphoz tökéletesen jó, de akkor ne egy 5perces trailerről beszéljünk, hanem egy ismeretterjesztő websorozatról. (vagy akár mondhatnám azt is, hogy ha már sikerrel vettük az 5perces trailer akadályát, akkor a következő évi project, lehet a websorozat is Smile )

"a pro alatt én azt értem hogy sok kamerás cucc meg hasonló jó felszerelés."
Nekem is van kamerám. Neked is van kamerád. Még pár embernek van kamerája. Többkamerás felvétel semmiképpen sem "pro".
Jó kamerás cuccról pedig Agnuséknál és Drackéknál tudok, illetve amennyire láttam a foppon forgató srác cucca is komolyabb darab volt. És ez csak az én általam ismert hirtelenhárom emberke...

Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Magitor Szer. Május 04, 2011 7:03 pm

Off vágány Tomekk F2 ön forgatott cuccról valami hír nincs véletlen?
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by belzee Szer. Május 04, 2011 7:06 pm

Mi a célja a filmnek:
Kiknek szóljon
mit szeretnénk elérni vele
Miről szóljon a film:
Történetiség (sztori)
erkölcsi mondanivaló (vagy valami hasonló mézes maszlag)
Szöveg:
Narrátor
párbeszédek
feliratos "némafilm"
Kik szerepeljenek benne:
Főhős/antihős kiosztás
segítőik
statiszták
Kik csinálják:
Rendező
Operatőr(ök)
Hogyan csinálják:
Hangosítók a terepen vagy stúdiós felmondás(szinkron)
Zenei aláfestés (zúzós music-vidi ként beáll a sor végére vagy a film érzelmi erősítésére használt eszköz a hangsáv?)
Helyszín:
Tru "Épületek" vagy valós helyszínek?
Grafikai effektek kellenek e? ("gagyizzukleSpilbergetegyPII-el" csatakiáltás vagy vállaljunk fel egy szerényebb látványvilágú Hitchcock-i ütős vágással tud zseniálisat alkotni?"
Jelmezek:
hozott anyagból dolgozzunk vagy Konceptet követve építsük ki a világ képét?
kellékek:
mi szükséges
mi felesleges
milyen minőségben kell elkészíteni ezeket
Logisztika:
Szállás
Szállítás
terepmunka-előkészítés
Power (akutöltéshez villanyáramvételi lehetőség a terepen)

Ezután az előkészítés után akár egy hétvége elég egy rövidfilm elkészítésére (bár az előkészítés lehet hogy hosszabb mint fél év!!!)

Rövidfilmek kategóriái:
Reklámfilmek (Kedvcsináló a következő játékra)
Dokumentum filmek: bemutatni a larper kultúrát (riportfilm) lezajlott játék bemutatása (összefoglaló)
LMV: hevimetál kard és varázslattal (larper music video)
mini játékfilm:15-30 perces történet
szándéka szerint: romantikus, kaland, horror, vígjáték, krimi, vagy akció kategóriára kihegyezve a fantasy fallout vagy steam-punk történetet.
Larper minisorozat:
folytatásos történet egy világ bemutatására nevesített karakterek életének bemutatásán keresztül (no ez lenne a csúcs szerintem verbuválásra) Drámai végkifejletet sejtető lezáratlan végű 5-10 perces feszített ritmusú rövidfilmek (sok akció, kevés szöveg, jól elkapott snittekel.
Larper Oktató Filmek:
Hogyan készítsünk felszerelést
Hogyan táborozzunk
Hogyan küzdjünk
stb


A hozzászólást Belzee összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 04, 2011 7:31 pm-kor.
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Lobster Szer. Május 04, 2011 7:26 pm

TYCO
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by belzee Szer. Május 04, 2011 7:45 pm

Tehát ha komolyan gondolkodni kezd a neves társaság ezen,
elsődleges kérdés:
Kiknek készül a film? (korosztály, társadalmi réteg, és LARP-hoz való viszonyulás terén)

...mert Pistike anyukája mást kell hogy lásson a larper kultúráról mint Pisti a 16 éves fantasy rajongó és megint mást mint Pistike harmadfokú nagyapja aki adja a "legál terepet" mert Területi elöljáró a boszorkány és tyúkperekről elhíresült faluban...
ha ez megvan akkor már az is kézenfekvő mi a célja a filmnek!
Tehát?



A hozzászólást Belzee összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 04, 2011 8:02 pm-kor.
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

trailer Empty Re: trailer

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.